Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 czerwca 2015 r.
17:07

Kupili działkę. Okazało się, że biegnie przez nią gminna droga

0 14 A A
Zdaniem Tomasza Madeja (na zdjęciu) wina leży po stronie urzędnika, który ustalił przebieg drogi nie sprawdzając map (Fot. Dorota Awiorko)<br />
Zdaniem Tomasza Madeja (na zdjęciu) wina leży po stronie urzędnika, który ustalił przebieg drogi nie sprawdzając map (Fot. Dorota Awiorko)

Kupili ziemię nie wiedząc, że przebiega przez nią gminna droga. Właśnie wygrali sądową batalię, ale do końca sprawy jeszcze daleko

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie państwa Madejów po raz pierwszy pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Trzy lata temu kupili działkę o powierzchni 0,19 ha w miejscowości Osowa pod Bychawą. Przed zakupem razem z notariuszem dokładnie sprawdzili dokumenty dotyczące nieruchomości: księgę wieczystą, wypis z rejestru gruntów i dokumentację budowy. Nie zauważyli w nich nic niepokojącego.

Rok później dowiedzieli się, że 1 stycznia 1999 r. ich działka została podzielona, a mniejsza część o pow. 0,0364 ha została zajęta pod drogę gminną. Mimo to, nowi właściciele cały czas płacą podatek od całości nabytego gruntu.

Burmistrz Bychawy przed rokiem w rozmowie z nami przyznał, że taka decyzja miała miejsce, a poprzednia właściciela działki mogła starać się o odszkodowanie. Zrobiła to, ale za późno miała na to czas do końca 2005 r.), a informację o tym zataiła przed nabywcami nieruchomości.

Zdaniem Tomasza Madeja (na zdjęciu) wina leży po stronie urzędnika, który ustalił przebieg drogi nie sprawdzając map. Decyzje wojewody lubelskiego i ministra infrastruktury i rozwoju w tej sprawie zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Właśnie zapadł wyrok. Sąd częściowo przyznał mu rację i nakazał przeprowadzić postępowanie od nowa i sporządzić dodatkową dokumentację geodezyjną.

Chcieliśmy zapytać burmistrza Bychawy Janusza Urbana, czy będzie się od odwoływał od decyzji sądu. Był jednak dla nas nieuchwytny. Gdy dzwoniliśmy był poza urzędem, miał naradę, ważną rozmowę telefoniczną lub był poza gabinetem. Nie odbierał także telefonu komórkowego.

Właściciel działki nie ma jednak wątpliwości, że to wcale nie koniec sprawy.

– Całą procedurę od 1999 roku trzeba będzie przeprowadzić od nowa. Wykonać nowe pomiary, a to potrwa – mówi Tomasz Madej.

Madej podkreśla, że nie zależy mu na odzyskaniu gruntu zajętego pod drogę. Nie zamierza też jej zagradzać.

– Najlepszym wyjściem byłaby wypłata odszkodowania z warunkiem zrobienia porządku w dokumentacji. Zależy mi też na zwrocie kosztów za użytkowanie – mówi pan Tomasz.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 16:32
0

Ten pierwszy komentarz to chyba jakiś skrzywdzony przedsiębiorca i na pewno uczciwy. Pewnie mu gmina dała obcego i wymagającego inspektora nadzoru a ten bidak myślał, że będzie swojak to się obłowi i odstawi lipę jak zwykle.

czyli te wspomniane osły z bychawskiego urzedu tez  tu zagladaja

Avatar
gość / 7 czerwca 2015 o 01:23
0

Wystarczy prześledzić historię ulicy Działkowca w Świdniku, obecnie Lawendowej - po istniejących budynkach poprowadzono tam pas drogowy.

dodam, że w tamtym czasie sąsiednie działki były typowo rolnymi i można było na nie przenieść uciążliwość drogi :)

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 01:20
0
Wystarczy prześledzić historię ulicy Działkowca w Świdniku, obecnie Lawendowej - po istniejących budynkach poprowadzono tam pas drogowy.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:01
0
Pracownicy gminny Bychawa nie musicie się bronić, zapoznajcie się dokładnie z dokumentacją, mieliście dużo czasu na przedstawienie prawdy przed sądem, nie wyszło, A teraz , co , nadal będziecie pisać oświadczenia? Bez podparcia ? Sprawa się ciągnie 16 lat , dla "WAS" to normalny czas na załatwienie sprawy??? Załóżmy, że miasto Lublin buduje obwodnicę S17 , oddaje do użytkowania i przez 16 lat nie stara się zrobić porzadku w dokumentacji ? Dlaczego Burmistrz nie chce rozmawiać z dziennikarzem? Jeśli jest wszystko w porządku, to niech powie , zrobiliśmy wszystko zgodnie z procedurami, właściciel działki się myli i nie ma racji, sąd też nie ma racji i się myli. Ps. Obrażanie kogokolwiek jest nie na miejscu, troszkę kultury, albo jak ktoś napisał, nie piszcie nic jak macie kogoś obrażać! !!!
Pracownicy gminny Bychawa nie musicie się bronić, zapoznajcie się dokładnie z dokumentacją, mieliście dużo czasu na przedstawienie prawdy przed sądem, nie wyszło, A teraz , co , nadal będziecie pisać oświadczenia? Bez podparcia ? Sprawa się ciągnie 16 lat , dla "WAS" to normalny czas na załatwienie sprawy??? Załóżmy, że miasto Lublin buduje obwodnicę S17 , oddaje do użytkowania i przez 16 lat nie stara się zrobić porzadku w dokumentacji ? Dlaczego Burmistrz nie chce rozmawiać z dziennikarzem? Jeśli jest wszystko w porządku,... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 14:26
0
Prywatyzuj drogę i tyle, jest na Tw.dzialce wiec należy do Ciebie. Wprowadź myto za przejazdy i żyjemy dalej ;)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:27
0
Niewatpliwie wina urzędasów i poprzednich właścicieli,ale ja chłopie powiem Ci tak.Ja przeszłam batalie z sąsiadem,jego budową i urzędasami ze starostwa.Odpuśc zrezygnuj szkoda twojego zdrowia.Ja miałąm sprawę z sądzie.Wyrok korzystny,mam opinię rzecznika praw obywatelskich i mogłabym dochodzić swojej racji,ale zrezygnowałam,bo urzędy ,sądy,prawo nie istnieje,a zrobią z Ciebie pieniacza.W panstwie na ;niby;wszystko jest na niby.Może zadziałać prawo Pawlaka granat w rękę i sądy ,sądami.....
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 23:18
0
Każdy taki mądry przez internet a ja znam sprawę i znam właściciela działki. i dla wyjaśnienia działka nie była kupiona przez internet. Tak samo nie było ej kupisz działkę? Tak wezmę dwie. Zatem zanim napiszecie swoje mądrości jebnijcie się w łeb albo po prostu nie piszcie nic.
Avatar
gościo / 5 czerwca 2015 o 22:29
0

A ja jestem ciekawy, skoro wg. Gminy Bychawa wszystko jest ok. To dlaczego przegrali sprawę w sądzie?


To był sąd administracyjny a nie cywilny, więc badał tylko zgodność z prawem jakiegoś tam postępowania.  W tym sadzie badają zgodność z prawem postepowania a nie samą sprawę. Więc nic nie wygrał tylko się sprawa przeciągnie o kolejny rok albo dwa. Gmina poprawi papiery i jeszcze raz złoży. Dla takiego jak ten dziennikarza to nie pojmowalne, on nie musi wiedzieć w którym kościele dzwonią.


To był sąd administracyjny a nie cywilny, więc badał tylko zgodność z prawem jakiegoś tam postępowania.  W tym sadzie badają zgodność z prawem postepowania a nie samą sprawę. Więc nic nie wygrał tylko się sprawa przeciągnie o kolejny rok albo dwa. Gmina poprawi papiery i jeszcze raz złoży. Dla takiego jak ten dziennikarza to nie pojmowalne, on nie musi wiedzieć w którym kościele dzwonią.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 22:17
0
Ten pierwszy komentarz to chyba jakiś skrzywdzony przedsiębiorca i na pewno uczciwy. Pewnie mu gmina dała obcego i wymagającego inspektora nadzoru a ten bidak myślał, że będzie swojak to się obłowi i odstawi lipę jak zwykle.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 22:10
0
dosłownie, kupił przez internet czy jak. Nie pojechał nie zmierzył a teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. No i jeszcze chciałby odszkodowanie nawet za czas kiedy nie był właścicielem. Ale jak szybko znalazł się chętny dziennikarz, który napisał o 19 arowej działce w pipidówce. Podejrzewam, że koledze chciał pomóc. Albo miał zamówienie na wójta z Bychawy i trzeba było znaleźć okazję żeby mu dołożyć. Jeżeli to drugie to ciekawe jakie mają stawki od sponsorów za takie artykuliki. Ja tez bym kilku obsmarować w gazecie. Może powinni na stronie dać oficjalny cennik. Np: Lekarz - 2 tys. Urzednik - 500zł, Drogowiec - 200zł, poseł - 10 tys. Policjant - obcy taniej, swój drożej.
dosłownie, kupił przez internet czy jak. Nie pojechał nie zmierzył a teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. No i jeszcze chciałby odszkodowanie nawet za czas kiedy nie był właścicielem. Ale jak szybko znalazł się chętny dziennikarz, który napisał o 19 arowej działce w pipidówce. Podejrzewam, że koledze chciał pomóc. Albo miał zamówienie na wójta z Bychawy i trzeba było znaleźć okazję żeby mu dołożyć. Jeżeli to drugie to ciekawe jakie mają stawki od sponsorów za takie artykuliki. Ja tez bym kilku obsmarować w gazecie. Może powi... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 16:32
0

Ten pierwszy komentarz to chyba jakiś skrzywdzony przedsiębiorca i na pewno uczciwy. Pewnie mu gmina dała obcego i wymagającego inspektora nadzoru a ten bidak myślał, że będzie swojak to się obłowi i odstawi lipę jak zwykle.

czyli te wspomniane osły z bychawskiego urzedu tez  tu zagladaja

Avatar
gość / 7 czerwca 2015 o 01:23
0

Wystarczy prześledzić historię ulicy Działkowca w Świdniku, obecnie Lawendowej - po istniejących budynkach poprowadzono tam pas drogowy.

dodam, że w tamtym czasie sąsiednie działki były typowo rolnymi i można było na nie przenieść uciążliwość drogi :)

Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 01:20
0
Wystarczy prześledzić historię ulicy Działkowca w Świdniku, obecnie Lawendowej - po istniejących budynkach poprowadzono tam pas drogowy.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 20:01
0
Pracownicy gminny Bychawa nie musicie się bronić, zapoznajcie się dokładnie z dokumentacją, mieliście dużo czasu na przedstawienie prawdy przed sądem, nie wyszło, A teraz , co , nadal będziecie pisać oświadczenia? Bez podparcia ? Sprawa się ciągnie 16 lat , dla "WAS" to normalny czas na załatwienie sprawy??? Załóżmy, że miasto Lublin buduje obwodnicę S17 , oddaje do użytkowania i przez 16 lat nie stara się zrobić porzadku w dokumentacji ? Dlaczego Burmistrz nie chce rozmawiać z dziennikarzem? Jeśli jest wszystko w porządku, to niech powie , zrobiliśmy wszystko zgodnie z procedurami, właściciel działki się myli i nie ma racji, sąd też nie ma racji i się myli. Ps. Obrażanie kogokolwiek jest nie na miejscu, troszkę kultury, albo jak ktoś napisał, nie piszcie nic jak macie kogoś obrażać! !!!
Pracownicy gminny Bychawa nie musicie się bronić, zapoznajcie się dokładnie z dokumentacją, mieliście dużo czasu na przedstawienie prawdy przed sądem, nie wyszło, A teraz , co , nadal będziecie pisać oświadczenia? Bez podparcia ? Sprawa się ciągnie 16 lat , dla "WAS" to normalny czas na załatwienie sprawy??? Załóżmy, że miasto Lublin buduje obwodnicę S17 , oddaje do użytkowania i przez 16 lat nie stara się zrobić porzadku w dokumentacji ? Dlaczego Burmistrz nie chce rozmawiać z dziennikarzem? Jeśli jest wszystko w porządku,... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 14:26
0
Prywatyzuj drogę i tyle, jest na Tw.dzialce wiec należy do Ciebie. Wprowadź myto za przejazdy i żyjemy dalej ;)
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:27
0
Niewatpliwie wina urzędasów i poprzednich właścicieli,ale ja chłopie powiem Ci tak.Ja przeszłam batalie z sąsiadem,jego budową i urzędasami ze starostwa.Odpuśc zrezygnuj szkoda twojego zdrowia.Ja miałąm sprawę z sądzie.Wyrok korzystny,mam opinię rzecznika praw obywatelskich i mogłabym dochodzić swojej racji,ale zrezygnowałam,bo urzędy ,sądy,prawo nie istnieje,a zrobią z Ciebie pieniacza.W panstwie na ;niby;wszystko jest na niby.Może zadziałać prawo Pawlaka granat w rękę i sądy ,sądami.....
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 23:18
0
Każdy taki mądry przez internet a ja znam sprawę i znam właściciela działki. i dla wyjaśnienia działka nie była kupiona przez internet. Tak samo nie było ej kupisz działkę? Tak wezmę dwie. Zatem zanim napiszecie swoje mądrości jebnijcie się w łeb albo po prostu nie piszcie nic.
Avatar
gościo / 5 czerwca 2015 o 22:29
0

A ja jestem ciekawy, skoro wg. Gminy Bychawa wszystko jest ok. To dlaczego przegrali sprawę w sądzie?


To był sąd administracyjny a nie cywilny, więc badał tylko zgodność z prawem jakiegoś tam postępowania.  W tym sadzie badają zgodność z prawem postepowania a nie samą sprawę. Więc nic nie wygrał tylko się sprawa przeciągnie o kolejny rok albo dwa. Gmina poprawi papiery i jeszcze raz złoży. Dla takiego jak ten dziennikarza to nie pojmowalne, on nie musi wiedzieć w którym kościele dzwonią.


To był sąd administracyjny a nie cywilny, więc badał tylko zgodność z prawem jakiegoś tam postępowania.  W tym sadzie badają zgodność z prawem postepowania a nie samą sprawę. Więc nic nie wygrał tylko się sprawa przeciągnie o kolejny rok albo dwa. Gmina poprawi papiery i jeszcze raz złoży. Dla takiego jak ten dziennikarza to nie pojmowalne, on nie musi wiedzieć w którym kościele dzwonią.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 22:17
0
Ten pierwszy komentarz to chyba jakiś skrzywdzony przedsiębiorca i na pewno uczciwy. Pewnie mu gmina dała obcego i wymagającego inspektora nadzoru a ten bidak myślał, że będzie swojak to się obłowi i odstawi lipę jak zwykle.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2015 o 22:10
0
dosłownie, kupił przez internet czy jak. Nie pojechał nie zmierzył a teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. No i jeszcze chciałby odszkodowanie nawet za czas kiedy nie był właścicielem. Ale jak szybko znalazł się chętny dziennikarz, który napisał o 19 arowej działce w pipidówce. Podejrzewam, że koledze chciał pomóc. Albo miał zamówienie na wójta z Bychawy i trzeba było znaleźć okazję żeby mu dołożyć. Jeżeli to drugie to ciekawe jakie mają stawki od sponsorów za takie artykuliki. Ja tez bym kilku obsmarować w gazecie. Może powinni na stronie dać oficjalny cennik. Np: Lekarz - 2 tys. Urzednik - 500zł, Drogowiec - 200zł, poseł - 10 tys. Policjant - obcy taniej, swój drożej.
dosłownie, kupił przez internet czy jak. Nie pojechał nie zmierzył a teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. No i jeszcze chciałby odszkodowanie nawet za czas kiedy nie był właścicielem. Ale jak szybko znalazł się chętny dziennikarz, który napisał o 19 arowej działce w pipidówce. Podejrzewam, że koledze chciał pomóc. Albo miał zamówienie na wójta z Bychawy i trzeba było znaleźć okazję żeby mu dołożyć. Jeżeli to drugie to ciekawe jakie mają stawki od sponsorów za takie artykuliki. Ja tez bym kilku obsmarować w gazecie. Może powi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!