Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2010 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Lubelszczyzny źle oceniają Palikota. Poseł: ludzie mi ufają

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 42 A A

Janusz Palikot zniechęca do głosowania na PO – wynika z badań zleconych przez przeciwników szefa lubelskiej Platformy. Znamy szczegóły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zamówiliśmy badania i delikatnie mówiąc ich wynik jest dla Janusza Palikota niepochlebny - mówił dzisiaj dziennikarzom poseł Włodzimierz Karpiński konkurent Palikota w walce o przywództwo nad lubelską PO.

Badania - zamówione przez cześć lubelskich parlamentarzystów PO - przeprowadziła w tym tygodniu na próbie 500 dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny firma Lokalne Badania Społeczne. Widzieliśmy ich wyniki.

Palikota rozpoznaje niemal 9 na 10 badanych. Ale 42 proc. znających tego polityka, ocenia jego działalność negatywnie, 35 proc. neutralnie, a 17 proc. pozytywnie.

Co wynika jeszcze z badań zamówionych przez zwolenników Karpińskiego? Palikot kojarzony jest jako polityk ogólnokrajowy. Większość badanych twierdzi, że zrobił dla regionu tyle samo złego co dobrego, 26 proc. że więcej złego, a 17 proc., że więcej dobrego. Najbardziej krytyczne są kobiety, ludzie w wieku 40–49 lat, mieszkańcy Lublina oraz wyborcy PiS.

Ponad połowa badanych twierdzi, że to, co robi poseł z Lublina zniechęca do głosowania na Platformę, 30 proc. ma odmienne zdanie. Mieszane uczucia ma niemal połowa zwolenników PO.

Badani mieszkańcy widzą w pośle człowieka m. in. niespokojnego, nieobliczalnego, nie okazującego szacunku innym ludziom. Jednocześnie doceniają jego inteligencję, uważają za sympatycznego oraz kompetentnego.

Poseł Palikot napisał nam dzisiaj w SMS-ie, że ma profesjonalne badania (na próbie 1000-osobowej), z których wynika, że większość mieszkańców Lubelszczyzny ocenia go bardzo dobrze. Mają to też potwierdzać badania krajowe "gdzie jestem na 9 miejscu zaufania w Polsce. Natomiast Karpiński ma rozpoznawalność na poziomie 3 procent!”.

Pojedynek na sondaże to jedna z ostatnich odsłon walki o przywództwo w Platformie na Lubelszczyźnie.

Co obiecują delegaci
Obaj konkurenci zabiegali o głosy działaczy jeżdżąc od kilku tygodni po regionie. – Mam poparcie zdecydowanej większości delegatów. Tak wynika z deklaracji. Głosowanie będzie wolnym wyborem wolnych ludzi w wolnościowej partii – mówi Włodzimierz Karpiński. Zwolennicy Palikota przekonują, że to on ma przewagę.

– Musiałoby wyłamać się ok. 80 delegatów. To nierealne – stwierdza Piotr Sawicki współpracownik Palikota i szef PO w powiecie lubelskim. – Dobrze, że choć pod koniec kadencji tego zarządu partii koledzy wykrzesali z siebie trochę energii i odwiedzają powiaty. W niektórych byli pewnie pierwszy raz.

Delegaci często mówią to, co chce usłyszeć odwiedzająca ich delegacja. Np. powiat tomaszowski w całości ma popierać Karpińskiego, ale kilka osób miało też zapewnić o wierności Palikotowi.

Lokalne układanki
Przeciwnicy Palikota liczyli, że po smoleńskiej katastrofie poseł na dłużej zaszyje się w kamienicy na Starym Mieście lub w domu na Suwalszczyźnie. Tymczasem Palikot pokrzyżował im szyki i tydzień temu wrócił do polityki. Z nową fryzurą, numerem telefonu komórkowego, w okularach i ciemnej marynarce zapewnia, że się zmienił. I na całego zaangażował się w kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego.

Jednak w lubelskiej rozgrywce chodzi nie tylko o to czy komuś odpowiada styl uprawiania polityki przez kontrowersyjnego posła.

W grę wchodzą lokalne układy. Np. część działaczy chce przegranej Palikota, bo wtedy pozycję straci Stanisław Żmijan – jedyny poseł, który go wspiera. Liczą, że jeśli wpływy starci Żmijan, to schedę po nim we wschodniej Lubelszczyźnie przejmie senator Józef Bergier, zwolennik Karpińskiego.

Schetyna, naciski i bzdury
Według środowej "Gazety Wyborczej Lublin” partyjna centrala próbowała namówić lubelskich działaczy na kompromis. Nic z tego nie wyszło. Karpiński zapewnił dziennikarza, że pola bitwy nie opuści.

A rywalizacja bywa ostra. – Za Karpińskim stoi Grzegorz Schetyna – przekonywał Janusz Palikot. Karpiński odpiera zarzuty: – Podczas publicznego spotkania wstał człowiek i powiedział, że jest jednoznacznie naciskany żeby zagłosować przeciwko mnie – mówi Karpiński, ale szczegółów nie zdradza.

Niedawno wśród lubelskich polityków gruchnęła pogłoska, że za poparcie Palikota marszałek Krzysztof Grabczuk straci stanowisko. – Bzdura, bzdura, bzdura. My robimy kampanię pozytywną, chcemy współpracy – stwierdza Karpiński.

"Osoba, która przez większość kariery wyróżniała się bezpardonowymi atakami na konkurentów, dziś pragnie uchodzić za wyważonego polityka. Ktoś, kto nigdy nie przebierał w słowach, dziś zastanawia się nad każdym swoim krokiem. Człowiek, będący przykładem politycznego awanturnika, dziś chce się jawić jako kompetentny fachowiec. Czy to autentyczne? Miejmy nadzieję” – pisze na blogu poseł Magdalena Gąsior Marek, co można odczytać jako prztyczek dla Jarosława Kaczyńskiego, ale i Palikota.

Będą killerami?
"Jeśli przeanalizujemy pozycję liderów regionalnych dwóch największych partii w najważniejszych regionach zobaczymy, że każdy z nich musi być killerem. Inaczej nie będzie szanowany w gronie innych killerów w Warszawie, podczas spotkań zarządów partii. Także przez prezesa czy przewodniczącego” – tłumaczy Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego, w wydanej kilka dni temu książce "Anatomia Władzy”.

– Są wyjątki od reguły. Tutaj nie będzie wyrzynania. Dla nas ważne są wybory samorządowe. Potrzebujemy zgranej drużyny żeby je wygrać – mówi nam człowiek z obozu kontrowersyjnego posła.

– Nie ma ludzi Palikota, nie ma ludzi Karpińskiego. Jest wspólna Platforma. Ja w to wierzę, działam dla idei, a nie dla koniunktury – mówi Karpiński. Zapowiada, że po jego zwycięstwie zarekomenduje konkurenta żeby zasiadł we władzach krajowych partii. Palikot również obiecał, że po wygranych wyborach, Karpiński zostanie w zarządzie regionu PO.

Jednak przez ostatnich kilka lat PO była sceną brutalnych bratobójczych walk o władzę. Opisaliśmy je w listopadzie w "Krwawej historii lubelskiej Platformy”. Na placu boju pozostali m. in. Zyta Gilowska i Dariusz Piątek.


Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 19 maja 2014 o 11:45
0

Tępaki, nieuki, matoły i inne warchoły,
co Lubelszczyzną skrzeczą to bęcwały,
i potwierdzają, że mają umysł otępiały!!!!
Ziemi lubelskiej wskazać nie potrafią
bo mają kłopoty z historią i geografią.
Rozum oporny na wiedzę jest nie zdały,
a taką mózgownicę mają tylko cymbały,
które historii Polski i nauki  nie uznały.
Województwo, to nie lubelska ziemia,
a "Wielka Lubelszczyzna,"to ściema!!!
Mądry prawdę w kłamstwo nie zamieni
a tępak bełkocze o nieokreślonej ziemi.
Na wierszokletę nie ma, co się obrażać,
i teren Lubelszczyzny na mapie wskazać.
Kto czytać umie, to co ma być w rozumie?

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)


 

Tępaki, nieuki, matoły i inne warchoły,
co Lubelszczyzną skrzeczą to bęcwały,
i potwierdzają, że mają umysł otępiały!!!!
Ziemi lubelskiej wskazać nie potrafią
bo mają kłopoty z historią i geografią.
Rozum oporny na wiedzę jest nie zdały,
a taką mózgownicę mają tylko cymbały,
które historii Polski i nauki  nie uznały.
Województwo, to nie lubelska ziemia,
a "Wielka Lubelszczyzna,"to ściema!!!
Mądry prawdę w kłamstwo nie zamieni
a tępak bełkocze o nieokreślonej ziemi.
Na wierszokletę nie m... rozwiń

Avatar
~~~~ / 24 maja 2010 o 16:12
0
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i w... rozwiń
Avatar
sztubak / 21 maja 2010 o 21:05
0
polak napisał:
CZy jestescie tacy slepi?
Palikot w sposob karykaturalny ukazal obraz polskiego posla.
Zaradny,majetny z ukladami.
Niektorych ludzi kupi,zaciagnie dlug wdziecznosci innych zastraszy i zaszczuje .
Bezkarny wobec zwyklych ludzi,potrzebny partii za swa swiadomosc niezaleznosci finansowej i potrzeby promocjiwlasnej osoby.
Palikot jest wszedzie w Po ,Pis,Sld,,PSL.
Wystarczy tylko wlaczyc myslenie. A to takie trudne.

Jazuuuuuniu, toż to przecież wypisz wymaluj jakiś bohater ze szkolnej lektury

Jazuuuuuniu, toż to przecież wypisz wymaluj jakiś bohater ze szkolnej lektury rozwiń
Avatar
polak / 21 maja 2010 o 20:07
0
CZy jestescie tacy slepi?
Palikot w sposob karykaturalny ukazal obraz polskiego posla.
Zaradny,majetny z ukladami.
Niektorych ludzi kupi,zaciagnie dlug wdziecznosci innych zastraszy i zaszczuje .
Bezkarny wobec zwyklych ludzi,potrzebny partii za swa swiadomosc niezaleznosci finansowej i potrzeby promocjiwlasnej osoby.
Palikot jest wszedzie w Po ,Pis,Sld,,PSL.
Wystarczy tylko wlaczyc myslenie. A to takie trudne.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 18:52
0
~bea~ napisał:
Dlaczego wszyscy krytykują Palikota?Bardzo jestem ciekawa kto z was miałby tyle cywilnej odwagi? Co ON!

To nie ma nic wspólnego z odwagą. To jest chamstwo, buta, karierowiczostwo, zarozumialstwo i... długo tak jeszcze można. A co dobrego dla regionu wynika z tej żałosnej autopromocji? Bieda, brak dróg, coraz większy problem z pracą i... znowu długo tak jeszcze można.
Avatar
11 / 21 maja 2010 o 15:02
0
gg napisał:
Ech kmioty - tylko poklikać w klawiaturkę możecie, żeby kompleksy wyleczyć!! Janusz Palikot (nawet nie jako poseł) może was zjeść i wy...! Osiągnijcie 5% tego co On i wtedy dopiero Go oceniajcie!!


Czy te badania były robione w Abramowicach a ty jesteś jednym z klakierów !
Avatar
~bea~ / 21 maja 2010 o 14:14
0
Dlaczego wszyscy krytykują Palikota?Bardzo jestem ciekawa kto z was miałby tyle cywilnej odwagi? Co ON!
Avatar
alice / 21 maja 2010 o 11:57
0
dobrze oceniam , jest jakiś, a nie nijaki
Avatar
look / 21 maja 2010 o 10:50
0
katrin napisał:
Cyt:Palikot: Chrystusów jest dwóch, ja i Kaczyński". Wypowiedz Palikota mówi sama za siebie. Ten człowiek powinien już dawno zacząć się leczyć , bo niedługo żaden specjalista nie będzie w stanie mu pomóc. Jemu musiało kiedyś coś ciężkiego spaść na głowę, albo ktoś mu na nią nadepną . Osobiści mam dość niemal codziennie oglądania jego ,,facjaty".


Ciekawe dlaczego media tak ochoczo korzystają z "zasobów" wiedzy i "intelektu" cytowanej osoby. Dlaczego każdego dnia musimy tego wysłuchiwać a podawane "recepty" bez jakiejkolwiek weryfikacji są serwowane jako "prawdy objawione"
Czy w Polsce a w szczególności w inteligenckiej PO brak ludzi którzy mogliby rzeczowo skomentować bieżące wydarzenia.


Ciekawe dlaczego media tak ochoczo korzystają z "zasobów" wiedzy i "intelektu" cytowanej osoby. Dlaczego każdego dnia musimy tego wysłuchiwać a podawane "recepty" bez jakiejkolwiek weryfikacji są serwowane jako "prawdy objawione"
Czy w Polsce a w szczególności w inteligenckiej PO brak ludzi którzy mogliby rzeczowo skomentować bieżące wydarzenia. rozwiń
Avatar
dev()il / 21 maja 2010 o 10:44
0
Zachowania Jarosława Kaczyńskiego przed 10 kwietnia na pewno byłby dziełem szatana - powiedzial Palkot w wywiadzie dla znanej gazety.

Wydaje się że przekraczane są kolejne bariery. Jakie ? Niech każdy sobie sam odpowie. Jest to z pewnością język porozumienia i zgody.
Avatar
Chełmianin N / 19 maja 2014 o 11:45
0

Tępaki, nieuki, matoły i inne warchoły,
co Lubelszczyzną skrzeczą to bęcwały,
i potwierdzają, że mają umysł otępiały!!!!
Ziemi lubelskiej wskazać nie potrafią
bo mają kłopoty z historią i geografią.
Rozum oporny na wiedzę jest nie zdały,
a taką mózgownicę mają tylko cymbały,
które historii Polski i nauki  nie uznały.
Województwo, to nie lubelska ziemia,
a "Wielka Lubelszczyzna,"to ściema!!!
Mądry prawdę w kłamstwo nie zamieni
a tępak bełkocze o nieokreślonej ziemi.
Na wierszokletę nie ma, co się obrażać,
i teren Lubelszczyzny na mapie wskazać.
Kto czytać umie, to co ma być w rozumie?

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.

 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)


 

Tępaki, nieuki, matoły i inne warchoły,
co Lubelszczyzną skrzeczą to bęcwały,
i potwierdzają, że mają umysł otępiały!!!!
Ziemi lubelskiej wskazać nie potrafią
bo mają kłopoty z historią i geografią.
Rozum oporny na wiedzę jest nie zdały,
a taką mózgownicę mają tylko cymbały,
które historii Polski i nauki  nie uznały.
Województwo, to nie lubelska ziemia,
a "Wielka Lubelszczyzna,"to ściema!!!
Mądry prawdę w kłamstwo nie zamieni
a tępak bełkocze o nieokreślonej ziemi.
Na wierszokletę nie m... rozwiń

Avatar
~~~~ / 24 maja 2010 o 16:12
0
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i wszelkie moralne zdeprawowania?[/size]
[size=5]Czemu nikt z PO, Gazety Wyborczej, TVN i innych mediów nie potępia słów Janusza Palikota, który w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" z dnia 21 maja br. przyznał się do wysyłania SMS-a o treści:
"Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu? Bo Rosjanie podmienili ciało".

Palikotowi wszystko wolno!? On jest nietykalny? Dlaczego? Bo co popiera Tuska i Komorowskiego?

Taka ma być Polska pod rządami Komorowskiego - pochwalająca chamstwo i w... rozwiń
Avatar
sztubak / 21 maja 2010 o 21:05
0
polak napisał:
CZy jestescie tacy slepi?
Palikot w sposob karykaturalny ukazal obraz polskiego posla.
Zaradny,majetny z ukladami.
Niektorych ludzi kupi,zaciagnie dlug wdziecznosci innych zastraszy i zaszczuje .
Bezkarny wobec zwyklych ludzi,potrzebny partii za swa swiadomosc niezaleznosci finansowej i potrzeby promocjiwlasnej osoby.
Palikot jest wszedzie w Po ,Pis,Sld,,PSL.
Wystarczy tylko wlaczyc myslenie. A to takie trudne.

Jazuuuuuniu, toż to przecież wypisz wymaluj jakiś bohater ze szkolnej lektury

Jazuuuuuniu, toż to przecież wypisz wymaluj jakiś bohater ze szkolnej lektury rozwiń
Avatar
polak / 21 maja 2010 o 20:07
0
CZy jestescie tacy slepi?
Palikot w sposob karykaturalny ukazal obraz polskiego posla.
Zaradny,majetny z ukladami.
Niektorych ludzi kupi,zaciagnie dlug wdziecznosci innych zastraszy i zaszczuje .
Bezkarny wobec zwyklych ludzi,potrzebny partii za swa swiadomosc niezaleznosci finansowej i potrzeby promocjiwlasnej osoby.
Palikot jest wszedzie w Po ,Pis,Sld,,PSL.
Wystarczy tylko wlaczyc myslenie. A to takie trudne.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 18:52
0
~bea~ napisał:
Dlaczego wszyscy krytykują Palikota?Bardzo jestem ciekawa kto z was miałby tyle cywilnej odwagi? Co ON!

To nie ma nic wspólnego z odwagą. To jest chamstwo, buta, karierowiczostwo, zarozumialstwo i... długo tak jeszcze można. A co dobrego dla regionu wynika z tej żałosnej autopromocji? Bieda, brak dróg, coraz większy problem z pracą i... znowu długo tak jeszcze można.
Avatar
11 / 21 maja 2010 o 15:02
0
gg napisał:
Ech kmioty - tylko poklikać w klawiaturkę możecie, żeby kompleksy wyleczyć!! Janusz Palikot (nawet nie jako poseł) może was zjeść i wy...! Osiągnijcie 5% tego co On i wtedy dopiero Go oceniajcie!!


Czy te badania były robione w Abramowicach a ty jesteś jednym z klakierów !
Avatar
~bea~ / 21 maja 2010 o 14:14
0
Dlaczego wszyscy krytykują Palikota?Bardzo jestem ciekawa kto z was miałby tyle cywilnej odwagi? Co ON!
Avatar
alice / 21 maja 2010 o 11:57
0
dobrze oceniam , jest jakiś, a nie nijaki
Avatar
look / 21 maja 2010 o 10:50
0
katrin napisał:
Cyt:Palikot: Chrystusów jest dwóch, ja i Kaczyński". Wypowiedz Palikota mówi sama za siebie. Ten człowiek powinien już dawno zacząć się leczyć , bo niedługo żaden specjalista nie będzie w stanie mu pomóc. Jemu musiało kiedyś coś ciężkiego spaść na głowę, albo ktoś mu na nią nadepną . Osobiści mam dość niemal codziennie oglądania jego ,,facjaty".


Ciekawe dlaczego media tak ochoczo korzystają z "zasobów" wiedzy i "intelektu" cytowanej osoby. Dlaczego każdego dnia musimy tego wysłuchiwać a podawane "recepty" bez jakiejkolwiek weryfikacji są serwowane jako "prawdy objawione"
Czy w Polsce a w szczególności w inteligenckiej PO brak ludzi którzy mogliby rzeczowo skomentować bieżące wydarzenia.


Ciekawe dlaczego media tak ochoczo korzystają z "zasobów" wiedzy i "intelektu" cytowanej osoby. Dlaczego każdego dnia musimy tego wysłuchiwać a podawane "recepty" bez jakiejkolwiek weryfikacji są serwowane jako "prawdy objawione"
Czy w Polsce a w szczególności w inteligenckiej PO brak ludzi którzy mogliby rzeczowo skomentować bieżące wydarzenia. rozwiń
Avatar
dev()il / 21 maja 2010 o 10:44
0
Zachowania Jarosława Kaczyńskiego przed 10 kwietnia na pewno byłby dziełem szatana - powiedzial Palkot w wywiadzie dla znanej gazety.

Wydaje się że przekraczane są kolejne bariery. Jakie ? Niech każdy sobie sam odpowie. Jest to z pewnością język porozumienia i zgody.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 18 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 43 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 77 15

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 31 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 64 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.