Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 grudnia 2010 r.
10:32
Edytuj ten wpis

Pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa. Hetman marszałkiem (relacja)

0 26 A A

Dziś pierwsze w tej kadencji posiedzenie Sejmiku Województwa. Marszałkiem województwa lubelskiego został Krzysztof Hetman z PSL, który złożył rezygnację z funkcji wiceministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władzę zechce utrzymać PO i PSL. Obie partie zawiązały sojusz i wstępnie podzieliły miejsca w zarządzie województwa. Marszałek i jeden z wicemarszałków ma być z PSL. Platforma obsadzi fotele wicemarszałka i dwóch członków zarządu. Te plany spróbuje pokrzyżować PiS. Ma najwięcej radnych, ale zbyt mało żeby samodzielnie rządzić.

Gra idzie o dużą stawkę. Samorząd województwa odpowiada m. in. za rozdział pieniędzy z Unii Europejskiej.

Gorącą debatę relacjonujemy na bieżąco:

15:41 Pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Lubelskiego zakończone

14:59 Krzysztof Grabczuk (PO) i Sławomir Sosnowski (PSL) wybrani na wicemarszałków województwa. Członkami zarządu zostali Jacek Sobczak i Tomasz Pękalski (obaj PO).

14:35 Krzysztof Hetman złożył rezygnację z funkcji wiceministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

14:31 Właśnie rozpoczyna się głosowanie na wicemarszałków

14:28 - Trzeba skończyć z lamentowaniem, zabrać się do pracy. Nie mówię, że w województwie lubelskim jest wspaniale, bo wiele mamy do zrobienia. Trzeba przede wszystkim zmienić sposób myślenia nas wszystkich. Bez odrobiny entuzjazmu, optymizmu nie da się zmienić Lubelszczyzny. Nie jest tak, że gdy tylko powstaną drogi, to będzie wszystko wspaniale. Trzeba zrównoważonego rozwoju, ludzi wykształconych i świadomych. Nawet na Lubelszczyźnie zmiany są możliwe - podkreśla nowy marszałek Krzysztof Hetman.

13:46 Krzysztof Hetman został marszałkiem województwa. Zdobył 22 głosy. Jego kontrkandydata Andrzeja Pruszkowskiego poparło 10 radnych.

13:23 Krzysztof Hetman: "Kandyduję, bo czas na normalność, na racjonalność, a nie złośliwość. Jestem gotów, żeby rozwój przyspieszył. Szczególnie jeśli chodzi o pieniądze unijne.

Koalicja nie jest wynikiem ustaleń obu premierów. Oni przystali na kontynuację koalicji. Sumując, PO i PSL ma lepszy wynik od PiS. Naturalne, że jeśli ma być dobra, racjonalna i przewidywalna koalicja to trzeba przenieść ją na lokalne warunki. Zmiany na lepsze możliwe są także na Lubelszczyźnie."

13:20 Andrzej Pruszkowski: "PiS szło do wyborów dobrze przygotowane. Mieszkańcy Lubelszczyzny wybierali nas najchętniej. Jesteśmy przygotowani, a wyborcy o tym wiedzą. Jeśli PiS zgłasza dziś kandydata, to czyni wyraz gotowości do służby tym, którzy udzielili nam tak dużego poparcia. Jak się do tego ma to, że o koalicjach lokalnych decydują szefowie partii w Warszawie.

Nie ulega wątpliwości, że jeśli koalicja będzie bez udziału tych, co dostali najwięcej głosów, to wielu wyborców nie będzie usatysfakcjonowanych. Czas żeby województwo przyspieszyło w rozwojowym wyścigu. Mieszkańcy wskazali, że Prawo i Sprawiedliwość najlepiej poradzi sobie z problemami regionu.

Koalicja PO - PSL najgorzej wykorzystuje środki finansowe. Obecny tu wiceminister Krzysztof Hetman nazywał to kompromitacją. Wiemy, że decyzję, kto ma rządzić podjęły już w Warszawie partie, które nie wygrały wyborów. Mam nadzieję, że uwzględnicie wolę wyborców, którzy chcą współpracy."

13:06 - Jacek Czerniak (SLD): Popieramy kandydaturę Hetmana

13:03 - Tomasz Solis w imieniu PiS zgłasza kandydaturę Andrzeja Pruszkowskiego

13:01 - Radni rozpoczęli wybór marszałka. Sosnowski proponuje w imieniu PSL Krzysztofa Hetmana

12:58 - Chciałbym podziękować za nową jakość, bo poprzednio klub (PiS) nie był reprezentowany w prezydium Sejmiku - stwierdził Solis.

12:57 - są wybrani wiceprzewodniczący: Krzysztof Babisz, Kazimierz Mazurek oraz Tomasz Solis

12:35 - SLD zgłasza na wiceprzewodniczącego sejmiku Kazimierza Mazurka, PO Krzysztofa Babisza, a PiS Tomasza Solisa

12:31 - Wierzę, że ci wszyscy, co przeciwko mnie głosowali, teraz wspólnie będą ze mną budowali siłę województwa. Wierzę, że wszyscy radni chcą służyć województwu. Chciałbym żeby Sejmik był regionalnym parlamentem. Kłóćmy się dla dobra województwa, a nie o drobne sprawy - powiedział Bratkowski.

12:25 - Bratkowski dostał 21 głosów i jest nowym przewodniczącym sejmiku. Olborski uzyskał 12 głosów.

12:20 - pierwsza sesja Sejmiku Województwa - zdjęcia

12:12 - trzeba powtórzyć wybór przewodniczącego sejmiku. Żaden z kandydatów nie zdobył wymaganej większości. Bratkowski zdobył 15 głosów, Czerniak 4, a Olborski 11. Trzy głosy były nieważne. Radni najprawdopodobniej przez pomyłkę oddali nieważne głosy

11:34 - radni wybierają komisję skrutacyjną

11:29 - SLD zgłasza Jacka Czerniaka, przewodniczącego sejmiku w ostatniej kadencji

11:27 - rozpoczyna się wybór przewodniczącego sejmiku. Andrzej Pruszkowski (PiS) zgłasza radnego Andrzeja Olborskiego

11:22 - radni ślubują dobrą pracę dla województwa lubelskiego

11:21 - Kazimierz Mazurek, najstarszy radny, zaczyna prowadzić obrady

11:10 - rozpoczął się Sejmik Województwa. Radni odbierają zaświadczenia o wyborze:


Fot. Maciej Kaczanowski

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BOb / 2 grudnia 2010 o 20:18
0
No to teraz dopiero PSL z pomocą PO zrobi Lublin Polsaką C.
Avatar
imię / 1 grudnia 2010 o 18:42
0
popieram kandydaturę doświadczonego i kompetentnego turysty pruszkowskiego. Wraz z nim wróci zapomniana świecka tradycja pozyskiwania (tym razem) województw, regionów, stanów, okręgów partnerskich. Oczywiście towarzysz pruszkowski będzie godnie nas reprezentował, a i partnerów do zabawy przybędzie! Popieram!
Avatar
Don / 1 grudnia 2010 o 18:30
0
[quote name='bw' timestamp='1291202905' post='396034']
Sam uprawiasz agitację.
[/quote]
Nie uprawiam żadnej agitacji bo nie piszę w każdym możliwym temacie "proszę, głosujcie na Żuka itp" jak większość tutejszych postów. Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim rozumem i rozumkiem jak kto woli.

[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
[/quote]

Nie to żebym straszył ale znam się trochę na polityce i właśnie tak będzie. Ale elektoratu PiS'u nic nie przekona, żaden logiczny argument. Do Sprawki nic nie mam ale patrząc po jego programie to nie ma w nim nic co da się zrealizować... więc sorry.
[quote name='bw' timestamp='1291202905' post='396034']
Sam uprawiasz agitację.
[/quote]
Nie uprawiam żadnej agitacji bo nie piszę w każdym możliwym temacie "proszę, głosujcie na Żuka itp" jak większość tutejszych postów. Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim rozumem i rozumkiem jak kto woli.

[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie... rozwiń
Avatar
sąsiad z pod 10 / 1 grudnia 2010 o 16:57
0
Panie K. był pan w zeszłej kadencji sejmiku i co pan przez ten czas zrobił? Najlepiej krytykować innych niż coś samemu zrobić. Wstyd! A w banku w Niedźwiadzie co słychać?
Avatar
a / 1 grudnia 2010 o 16:13
0
[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
[/quote]

a teraz kto rządzil wasilewski i nic nie zrobil a byl z po. zuk byl zastepca prezydenta i tez nic nie zrobil.Wazne jest zeby kandydat byl odpowiedni i to jest najwazniejsza a nie z stąd czy stamtąd i czy chce cos zrobic i czy ma dosc detrminacji by to zrobic. reszta to polprawdy
[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie ... rozwiń
Avatar
alibabka / 1 grudnia 2010 o 16:03
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291215631' post='396240']
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna zresztą/Sosnowslkiego,znawcy od udoju krów!Sobczak mimo swej nieudolności i kŁamstw dalej w zarządzie województwa.Pewnie w tej kadencji ogrodzą lotnisko w Świdniku,ale czy rozliczą posła Starownika/PSL/ z pieniędzy,ktore zebrał na lotnisko w Niedżwiadzie?/tylko z urz.marszałk.-125000 zł/.Sobczak członek zarządu ,ale takze przew.RN portu lotniczego w Lublinie i nie przeszkadza mu brać w zarzadzie i w RN pieniądze za pracę w tych samych godzinach.Nie wystarczy zmienić nazwiska marszaŁka jak cały mechanizm zepsuty!NależaŁo zmienić wszystkie nazwiska i naprawic najpierw mechanizm,bo tak tylko się dalej zadłuży województwo i nic z tego nie bedzie!
[/quote]
[quote name='Josef46' timestamp='1291215631' post='396240']
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejm... rozwiń
Avatar
Josef46 / 1 grudnia 2010 o 16:00
0
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna zresztą/Sosnowslkiego,znawcy od udoju krów!Sobczak mimo swej nieudolności i kŁamstw dalej w zarządzie województwa.Pewnie w tej kadencji ogrodzą lotnisko w Świdniku,ale czy rozliczą posła Starownika/PSL/ z pieniędzy,ktore zebrał na lotnisko w Niedżwiadzie?/tylko z urz.marszałk.-125000 zł/.Sobczak członek zarządu ,ale takze przew.RN portu lotniczego w Lublinie i nie przeszkadza mu brać w zarzadzie i w RN pieniądze za pracę w tych samych godzinach.Nie wystarczy zmienić nazwiska marszaŁka jak cały mechanizm zepsuty!NależaŁo zmienić wszystkie nazwiska i naprawic najpierw mechanizm,bo tak tylko się dalej zadłuży województwo i nic z tego nie bedzie!
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna... rozwiń
Avatar
mróz śnieg i korniki / 1 grudnia 2010 o 15:37
0
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN z... rozwiń
Avatar
ANTYPOPLP / 1 grudnia 2010 o 15:14
0
TO TA CIOTA KANDYDOWAŁA NA MARSZAŁKA??JA P....GOŚC BEZ MORALNOŚCI I KOMPLETNE DNO!!BĘĄC TAK MIERNYM POLITYKIEM, TAK BEZNADZIEJNYM PREZYDENTEM,TA CIOTA CHCIAŁA RZOP....DO KOŃCA LUBELSZCZYZNĘ!!??BRAWO PANIE HETMAN!!!DOBREGO RZĄDZENIA ŻYCZĘ I SUKCESÓW!!PRZECZ Z CIOTAMI W STYLU PRUSZKOWSKIEGO!!
Avatar
tw / 1 grudnia 2010 o 15:09
0
Pruszkowski przez 8 lat zrobił 3x światła
/na I górze sławinkowskiej
żeby mieć dobry dojazd do swojej posesji,poza tym nic.
Jedyny Prezydent który zrobił deptak na krakowskim,
z pełnym remontem ulicy to Bryłowski i chwała mu.
Nowy Marszałek mówi że "nawet Lubelszczyżnie się należy"
super szanowny panie,żebyśmy tylko nie musieli mówić
jakie województwo-taki marszałek,
bo póki co od 20 lat rządzi Lubelszczyzną cały czas PSL
i jest jak jest czyli Polska B a nawet CD!
Avatar
BOb / 2 grudnia 2010 o 20:18
0
No to teraz dopiero PSL z pomocą PO zrobi Lublin Polsaką C.
Avatar
imię / 1 grudnia 2010 o 18:42
0
popieram kandydaturę doświadczonego i kompetentnego turysty pruszkowskiego. Wraz z nim wróci zapomniana świecka tradycja pozyskiwania (tym razem) województw, regionów, stanów, okręgów partnerskich. Oczywiście towarzysz pruszkowski będzie godnie nas reprezentował, a i partnerów do zabawy przybędzie! Popieram!
Avatar
Don / 1 grudnia 2010 o 18:30
0
[quote name='bw' timestamp='1291202905' post='396034']
Sam uprawiasz agitację.
[/quote]
Nie uprawiam żadnej agitacji bo nie piszę w każdym możliwym temacie "proszę, głosujcie na Żuka itp" jak większość tutejszych postów. Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim rozumem i rozumkiem jak kto woli.

[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
[/quote]

Nie to żebym straszył ale znam się trochę na polityce i właśnie tak będzie. Ale elektoratu PiS'u nic nie przekona, żaden logiczny argument. Do Sprawki nic nie mam ale patrząc po jego programie to nie ma w nim nic co da się zrealizować... więc sorry.
[quote name='bw' timestamp='1291202905' post='396034']
Sam uprawiasz agitację.
[/quote]
Nie uprawiam żadnej agitacji bo nie piszę w każdym możliwym temacie "proszę, głosujcie na Żuka itp" jak większość tutejszych postów. Niech każdy głosuje zgodnie ze swoim rozumem i rozumkiem jak kto woli.

[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie... rozwiń
Avatar
sąsiad z pod 10 / 1 grudnia 2010 o 16:57
0
Panie K. był pan w zeszłej kadencji sejmiku i co pan przez ten czas zrobił? Najlepiej krytykować innych niż coś samemu zrobić. Wstyd! A w banku w Niedźwiadzie co słychać?
Avatar
a / 1 grudnia 2010 o 16:13
0
[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
[/quote]

a teraz kto rządzil wasilewski i nic nie zrobil a byl z po. zuk byl zastepca prezydenta i tez nic nie zrobil.Wazne jest zeby kandydat byl odpowiedni i to jest najwazniejsza a nie z stąd czy stamtąd i czy chce cos zrobic i czy ma dosc detrminacji by to zrobic. reszta to polprawdy
[quote name='mróz śnieg i korniki' timestamp='1291214272' post='396223']
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie ... rozwiń
Avatar
alibabka / 1 grudnia 2010 o 16:03
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291215631' post='396240']
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna zresztą/Sosnowslkiego,znawcy od udoju krów!Sobczak mimo swej nieudolności i kŁamstw dalej w zarządzie województwa.Pewnie w tej kadencji ogrodzą lotnisko w Świdniku,ale czy rozliczą posła Starownika/PSL/ z pieniędzy,ktore zebrał na lotnisko w Niedżwiadzie?/tylko z urz.marszałk.-125000 zł/.Sobczak członek zarządu ,ale takze przew.RN portu lotniczego w Lublinie i nie przeszkadza mu brać w zarzadzie i w RN pieniądze za pracę w tych samych godzinach.Nie wystarczy zmienić nazwiska marszaŁka jak cały mechanizm zepsuty!NależaŁo zmienić wszystkie nazwiska i naprawic najpierw mechanizm,bo tak tylko się dalej zadłuży województwo i nic z tego nie bedzie!
[/quote]
[quote name='Josef46' timestamp='1291215631' post='396240']
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejm... rozwiń
Avatar
Josef46 / 1 grudnia 2010 o 16:00
0
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna zresztą/Sosnowslkiego,znawcy od udoju krów!Sobczak mimo swej nieudolności i kŁamstw dalej w zarządzie województwa.Pewnie w tej kadencji ogrodzą lotnisko w Świdniku,ale czy rozliczą posła Starownika/PSL/ z pieniędzy,ktore zebrał na lotnisko w Niedżwiadzie?/tylko z urz.marszałk.-125000 zł/.Sobczak członek zarządu ,ale takze przew.RN portu lotniczego w Lublinie i nie przeszkadza mu brać w zarzadzie i w RN pieniądze za pracę w tych samych godzinach.Nie wystarczy zmienić nazwiska marszaŁka jak cały mechanizm zepsuty!NależaŁo zmienić wszystkie nazwiska i naprawic najpierw mechanizm,bo tak tylko się dalej zadłuży województwo i nic z tego nie bedzie!
Ciekawe po co Czerniak popierał kandydaturę Hetmana? Dla wstępnej wobec niego wazeliny,czy oby nie wnioskował o zabranie stołka szwagrowi? Tak czy owak Jacuś bez samochodzika sŁużbowego i komóreczki,nie mówiąc o innych profitach.Tak czy owak nic nowego i dobrego w sejmiku i urzędzie nie będzie się działo.Sztandarowa inwestycja PSL-u/teatr w budowie 36 lat/ma szansę ruszyc do przodu ,czy nie?Eternit po dwoch latach funkcjonowania ustawy zacznie być zdejmowany z dachow ?Do tej pory tylko wychodziŁy na ten cel pieniądze i to jest zasługa/jedyna... rozwiń
Avatar
mróz śnieg i korniki / 1 grudnia 2010 o 15:37
0
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN ze względu na rządzących. Nikt rozsądny nie da kasy przeciwnikom politycznym. Będzie się działo..... ale w terenie Grabczuk do Chełma będzie pchał kasę, Sosnowski do Radzynia (patrz. basen niezgody z Parczewem) i do miast gdzie rządzi PSL i PO a nie do Lublina - proste wytrącić oręż przeciwnikowi z rąk - pokazać że nic nie robi - a z pustego to i Salomon nie naleje. Popatrzcie na miasta powiatowe - jak się Biała, Radzyń, Międzyrzec, Chełm remontują - dostały kasę od zarządu województwa, a Lublin...d*****pa i jak wybiorą prezydenta z PIS współczuję, przy Żuku może z PIS kilka osób przejdzie na stronę PO i coś się uda uszczknąć dla miasta....
Już i tak w Warszawce na Lublin mówią "moherowo - jedyne miasto wojewódzkie gdzie wybrano PIS" (to tak w duchu komentarzy). Nie jestem za PO ale za ludźmi, którzy coś robią - niestety wyborca ma do wyboru "mniejsze zło" a nie kogoś kogo można z ręką na sercu poprzeć.
Widzę, że nikt tu nie się nie zastanowi nad problemem pieniędzy dla Lublina. Wiadomo jak pieniądze dla województwa dzieli PO i PSL - to kto ich nie otrzyma? Jak prezydentem zostanie Sprawka - z radą miasta z PIS - NIE OTRZYMA PIENIĘDZY MIASTO LUBLIN z... rozwiń
Avatar
ANTYPOPLP / 1 grudnia 2010 o 15:14
0
TO TA CIOTA KANDYDOWAŁA NA MARSZAŁKA??JA P....GOŚC BEZ MORALNOŚCI I KOMPLETNE DNO!!BĘĄC TAK MIERNYM POLITYKIEM, TAK BEZNADZIEJNYM PREZYDENTEM,TA CIOTA CHCIAŁA RZOP....DO KOŃCA LUBELSZCZYZNĘ!!??BRAWO PANIE HETMAN!!!DOBREGO RZĄDZENIA ŻYCZĘ I SUKCESÓW!!PRZECZ Z CIOTAMI W STYLU PRUSZKOWSKIEGO!!
Avatar
tw / 1 grudnia 2010 o 15:09
0
Pruszkowski przez 8 lat zrobił 3x światła
/na I górze sławinkowskiej
żeby mieć dobry dojazd do swojej posesji,poza tym nic.
Jedyny Prezydent który zrobił deptak na krakowskim,
z pełnym remontem ulicy to Bryłowski i chwała mu.
Nowy Marszałek mówi że "nawet Lubelszczyżnie się należy"
super szanowny panie,żebyśmy tylko nie musieli mówić
jakie województwo-taki marszałek,
bo póki co od 20 lat rządzi Lubelszczyzną cały czas PSL
i jest jak jest czyli Polska B a nawet CD!
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia] 0 0

Nowa poczekalnia, dodatkowe linie bezpieczeństwa i pięć bramek, które będą w stanie obsłużyć cztery samoloty na godzinę. Na budowie nowej części terminala Portu Lotniczego Lublin widać już szkielet powiększonej hali odlotów. Ma być gotowa za rok.

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010