Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2010 r.
22:10
Edytuj ten wpis

PKS Puławy zawiesiła kursy, ludzie nie mają jak dojechać do pracy

0 13 A A

W grudniu puławska PKS zawiesiła 18 kursów. W przypadku kolejnych 10 została ograniczona liczba dni, w które jeżdżą autobusy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Chodla (powiat opolski) skarżą się, że nie mają jak dojechać do pracy. PKS wyjaśnia, że nie stać jej, by autobusy jeździły jedynie z kilkoma pasażerami.

Autobusu kursującego na trasie Majdan Radliński przez Chodel do Opola Lubelskiego nie było już dzień przed Wigilią.

– Jak zawsze, wyszłam na przystanek, żeby pojechać do pracy. Jeździłam do Opola autobusem o godz. 6.07. W czwartek, przed świętami jednak autobusu nie było – opowiada Danuta Wyroślak, nasza Czytelniczka z Chodla. – Nie znalazłam też informacji na przystanku, o tym, że tego kursu nie będzie.

Dopiero później pani Danuta dowiedziała się, że właśnie od 23 grudnia zostały ograniczone kursy na tej trasie.

– Od 10 lat jeżdżę do pracy autobusem PKS – mówi nasza Czytelniczka. – Było to dla mnie idealne połączenie. Kiedyś były 3 autobusy do Opola, teraz wygląda na to, że chcą nam też zabrać ten jedyny, który pozostał. Do Opola jeżdżą też busy, ale o godz. 7, czyli dopiero wtedy, kiedy zaczynam pracę.

Pracownicy puławskiego PKS-u zapewniają, że autobus nie zniknie z tej trasy. Nie będzie jednak kursować każdego dnia.

– Autobus nie będzie jeździć, kiedy są dni wolne w szkole, czyli m.in. w wakacje, ferie i podczas przerw świątecznych – tłumaczy Mieczysław Suszek, kierownik przewozów PKS w Puławach.
Powodem zmian jest małe zainteresowanie pasażerów tym kursem.

– Dla 3 czy 4 osób nie będziemy utrzymywać komunikacji, a nie mamy pieniędzy na zakup małych busów – przekonuje Edward Osuch, prezes zarządu PKS w Puławach. – Nikt nam do tych kursów nie dopłaca. Nie chcemy zarabiać, dobrze byłoby, gdybyśmy tylko wyszli na zero.
Prezes zapewnia, że informacja o zmianach w kursowaniu autobusów była.

– Można było uzyskać ją m.in. w kasach biletowych, na naszej stronie internetowej, otrzymali ją też wójtowie. Trudno byłoby umieszczać nam takie ogłoszenie na każdym przystanku – zaznacza Osuch.

Zmiany w kursowaniu porannego autobusu do Opola Lubelskiego nie są jedynymi, jakie w ostatnim czasie wprowadziła puławska PKS. W sumie w grudniu przewoźnik zawiesił 18 kursów. Nie jeździ już m.in. autobus na trasie Puławy-Abramów z godz. 11.51 jak też z godz. 12.15 pojazd na trasie Puławy-Sielce. W przypadku kolejnych 10 kursów zostały ograniczone dni, w których będą jeździć pojazdy PKS m.in. na trasie Puławy-Michów i Lubartów-Michów.
Decyzje nie są ostateczne. Jeśli samorządowcy będą chcieli współpracować z przewoźnikiem i dołożą pieniądze do tych kursów to autobusy wrócą na trasę.

– Zazwyczaj burmistrzowie i wójtowie są zainteresowani utrzymaniem komunikacji na swoim terenie. Nie są jednak zainteresowani dopłatami do tych kursów – zauważa prezes puławskiej PKS. – Jesteśmy otwarci na propozycje. Mieszkańcy powinni zwrócić się do swoich władz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 r. o 12:53
0
ciekawe że dziś rano autobusy z Opola lubelskiego zawiesiły kursowanie
a firma prywatna która dowozi dzieci do szkoły jezdziła
podstawówki i gimnazjum dojechali na lekcje a licealiści zostali na lodzie
poprzednio jak były duże opady śniegu to przez 2 dni młodzież też nie mogła dojechać do Opola(a drogi były odśnieżone lepiej jak w mieście)
tylko najłatwiej sprzedać bilety miesięczne a potem ....zawiesić kursowanie
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 r. o 17:30
0
Dzieje się tak dlatego że kierownik pks zawiesza kursy bo tak każą mu szefowie prywatnych firm. a czemu to wiadomo.przykład MICHÓW-LUBARTÓW I MICHÓW-PUŁAWY
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 r. o 17:26
0
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
[/quote]
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyj... rozwiń
Avatar
Młoda / 3 stycznia 2011 r. o 19:12
0
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na s... rozwiń
Avatar
pk / 3 stycznia 2011 r. o 15:42
0
gościu gdzie widziałes listy czy telefony od busiarzy? chyba Ci się przyśniło....
Avatar
Dżasta / 2 stycznia 2011 r. o 10:55
0
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos przyjedzie.... A pan co wziął kase za pozolenie smieje sie w twarz chcialem dobrze.. i ja mam dobrze bo mam nowe auto.. i mam czym jezdzic a ty czekaj.. moze trafi sie konkurencja i znow 3 miesiace beda busy kursowaly co minut
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos... rozwiń
Avatar
gościu / 31 grudnia 2010 r. o 07:30
0
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł rozwiń
Avatar
pk / 30 grudnia 2010 r. o 15:49
0
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do nich wsiada to marudza.. kiedyś kierowca mnie oszukał i chociaż powiedziałam, że chce studencki skasował mi normalny to sie z nim zaczełam kłócic, dopiero wziął tak jak powinien... po 2 niech zacznie puszczać pks w godzinach szczytu jak mnostwo ludzi jedzie do domu, a raczej koczuje na przystankach.. kiedy jak pracowałam w tesco to wyszlam na przystanek o 15, stałam 2 godz zeby sie COS zatrzymało... niech te deb***e zaglądają na fora to będą wiedzieć jak zwiększyc popyt na swojego autobusy!!!!
od 3 dni zakopuje się w internecie i próbuje znaleźc rozkład busów i autobusów, taki który będzie jeździł jutro, okazuje sie ze nie ma nawet nr tel firm busów z Opola czy Poniatowej, a autobusów znalazłam na pks puławy, gdzie aktualizacja jest z 23.12.2010 gdzie zdjęli połowę autobusów.. i niech mi ktoś sie sprzeciwi: jak bez samochodu to bez reki!! :/
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do n... rozwiń
Avatar
bono / 30 grudnia 2010 r. o 12:04
0
[quote name='gość' timestamp='1293696016' post='413669']
Najlepiej skasujcie wszystkie linie i autobusy.Idzcie na bezrobotne ale bez prawa do strajku ze wam tak zle
[/quote]
Jak ludzie nie jeżdżą, to się kursy likwiduje. Dla 4 osób autobus nie będzie jechał, bo to się po protu nieopłaca. A dlaczego nikt na prywaciarza nie napisze artykułu, że nie jeździ po pipiduwach po te 4 osoby??? Jakby ludzie jeździli, to by kursy były. Jak zwykle co złe to na PKS od razu. Chory naród!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 r. o 11:03
0
Znam pracownika z tegoż PKSu i co tu dużo gadać, na własne życzenie degradacja. Tak samo jak z PKS Opole Lub. ...
Deja VU !
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 r. o 12:53
0
ciekawe że dziś rano autobusy z Opola lubelskiego zawiesiły kursowanie
a firma prywatna która dowozi dzieci do szkoły jezdziła
podstawówki i gimnazjum dojechali na lekcje a licealiści zostali na lodzie
poprzednio jak były duże opady śniegu to przez 2 dni młodzież też nie mogła dojechać do Opola(a drogi były odśnieżone lepiej jak w mieście)
tylko najłatwiej sprzedać bilety miesięczne a potem ....zawiesić kursowanie
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 r. o 17:30
0
Dzieje się tak dlatego że kierownik pks zawiesza kursy bo tak każą mu szefowie prywatnych firm. a czemu to wiadomo.przykład MICHÓW-LUBARTÓW I MICHÓW-PUŁAWY
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 r. o 17:26
0
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
[/quote]
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyj... rozwiń
Avatar
Młoda / 3 stycznia 2011 r. o 19:12
0
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na s... rozwiń
Avatar
pk / 3 stycznia 2011 r. o 15:42
0
gościu gdzie widziałes listy czy telefony od busiarzy? chyba Ci się przyśniło....
Avatar
Dżasta / 2 stycznia 2011 r. o 10:55
0
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos przyjedzie.... A pan co wziął kase za pozolenie smieje sie w twarz chcialem dobrze.. i ja mam dobrze bo mam nowe auto.. i mam czym jezdzic a ty czekaj.. moze trafi sie konkurencja i znow 3 miesiace beda busy kursowaly co minut
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos... rozwiń
Avatar
gościu / 31 grudnia 2010 r. o 07:30
0
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł rozwiń
Avatar
pk / 30 grudnia 2010 r. o 15:49
0
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do nich wsiada to marudza.. kiedyś kierowca mnie oszukał i chociaż powiedziałam, że chce studencki skasował mi normalny to sie z nim zaczełam kłócic, dopiero wziął tak jak powinien... po 2 niech zacznie puszczać pks w godzinach szczytu jak mnostwo ludzi jedzie do domu, a raczej koczuje na przystankach.. kiedy jak pracowałam w tesco to wyszlam na przystanek o 15, stałam 2 godz zeby sie COS zatrzymało... niech te deb***e zaglądają na fora to będą wiedzieć jak zwiększyc popyt na swojego autobusy!!!!
od 3 dni zakopuje się w internecie i próbuje znaleźc rozkład busów i autobusów, taki który będzie jeździł jutro, okazuje sie ze nie ma nawet nr tel firm busów z Opola czy Poniatowej, a autobusów znalazłam na pks puławy, gdzie aktualizacja jest z 23.12.2010 gdzie zdjęli połowę autobusów.. i niech mi ktoś sie sprzeciwi: jak bez samochodu to bez reki!! :/
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do n... rozwiń
Avatar
bono / 30 grudnia 2010 r. o 12:04
0
[quote name='gość' timestamp='1293696016' post='413669']
Najlepiej skasujcie wszystkie linie i autobusy.Idzcie na bezrobotne ale bez prawa do strajku ze wam tak zle
[/quote]
Jak ludzie nie jeżdżą, to się kursy likwiduje. Dla 4 osób autobus nie będzie jechał, bo to się po protu nieopłaca. A dlaczego nikt na prywaciarza nie napisze artykułu, że nie jeździ po pipiduwach po te 4 osoby??? Jakby ludzie jeździli, to by kursy były. Jak zwykle co złe to na PKS od razu. Chory naród!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 r. o 11:03
0
Znam pracownika z tegoż PKSu i co tu dużo gadać, na własne życzenie degradacja. Tak samo jak z PKS Opole Lub. ...
Deja VU !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki
film

Charytatywny "Poranek u Hieronima". Zbiórka dla chorej Ninki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do obejrzenia specjalnego odcinka swojego cyklu "Poranek u Hieronima", który trafił już do Internetu. Materiał poświęcony jest akcji zbiórki pieniędzy i pomocy Ninie Słupskiej - małej lubliniance zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Pomagają najmłodszym i potrzebują wsparcia. "Kiedy ma się tyle dzieci potrzeb jest mnóstwo"

Farba emulsyjna, zmywarka, deska do prasowania, piłka rehabilitacyjna, termometr bezdotykowy, worek treningowy do karate – to tylko niektóre potrzeby rodzin zastępczych, Placówek Opieki nad Dziećmi i Rodziną oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z województwa lubelskiego.

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera
Wideo
film

Lubelskie: Mężczyzna wywoził śmieci do lasu. Wpadł w pułapkę, bo nagrała go kamera

Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów zlokalizowała nielegalne wysypisko śmieci w leśnictwie Bratnik. Zastawili pułapkę, zamontowali kamerę. Na efekty nie trzeba było czekać. Śmieciarz tłumaczy się dziś przed sądem

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury
28 stycznia 2021, 17:00

Akcja Kiszonka: marchew w kilku odsłonach - zajęcia z Warsztatami Kultury

W ramach "Akcji Kiszonka" na Facebooku Warsztatów Kultury zaprezentowany zostanie kolejny poradnik dotyczący kiszenia. Tym razem tematem przewodnim będzie marchew. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godz. 17.

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Pandemia gorsza niż czarny czwartek dla frankowiczów?

Przeciętna rata kredytu we frankach szwajcarskich przekroczy w styczniu 1800 zł. Stanie się to już po raz dwunasty – wyliczyli analitycy Expandera. Dodatkowo część frankowiczów straciła dochody przez pandemię. Koronawirus może mieć więc dla nich gorsze skutki niż czarny czwartek

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Wyremontowany Mały Targ w Opolu Lubelskim ma ruszyć 1 lutego

Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej i 1 lutego nowe stragany ponownie zapełnią się towarami i kupującymi

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zabił partnerkę na oczach dziecka, sam odebrał sobie życie. „Można było tego uniknąć”

25-letnia Patrycja została brutalnie zamordowana na oczach swojego dziecka. Oprawca - jej partner, wcześniej kilkukrotnie groził kobiecie śmiercią, o czym miała wiedzieć jej najbliższa rodzina.

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Lublin: W dawnym domu handlowym "Rusałka" będą mieszkania

Dawny dom handlowy „Rusałka” przy Zamojskiej 29 stanie się… budynkiem mieszkalnym. Do Urzędu Miasta trafił już wniosek o pozwolenie na przebudowę obiektu. Urzędnicy ustalili już wcześniej możliwe warunki tej zmiany, którą ze względu na charakter ul. Zamojskiej trzeba było uzgadniać z konserwatorem zabytków

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

Chełm ma budżet. Zobacz, na co miasto wyda najwięcej w 2021 roku

To rekordowy budżet inwestycyjny – podkreślają urzędnicy. Nigdy w historii Chełma nie planowano wydania prawie 190 milionów złotych na remonty, przebudowy i rozwój infrastruktury miejskiej. W 2021 roku dochody miasta osiągnął 581,2 mln zł. To blisko o 20 milionów więcej niż w ubiegłym roku.

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin
21 stycznia 2021, 17:00

Wystawa "Mikołaje" w DDK Węglin

W czwartek, 21 stycznia o godz. 17 w "Kiosku ze Sztuką" przed Dzielnicowym Domem Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się otwarcie wystawy "Mikołaje".

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął
Rozmowa

Lubelskie. Jedyna taka restauracja w Polsce? Lockdown jej nie zamknął

Z Karolem Opoką, właścicielem restauracji „Swojskie jadło” w Sobieszczanach-Kolonii rozmawiamy o prawdopodobnie jedynym w Polsce lokalu, który nie został zamknięty w związku z epidemią.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2021 r.

Lublin. Mieszkańcy nie mogli się doczekać pługu. W końcu się doczekali
Alarm24

Lublin. Mieszkańcy nie mogli się doczekać pługu. W końcu się doczekali

Na nieodśnieżone ulice poskarżył nam się jeden z mieszkańców os. Botanik. – Żadna uliczka należąca do miasta nie została należycie zadbana – alarmuje

Pies skatowany i zakopany żywcem. Za Siniaka stanie przed sądem

Pies skatowany i zakopany żywcem. Za Siniaka stanie przed sądem

Pobił łopatą, a potem zakopał żywcem. Tak 34-latek z Lublina miał potraktować własnego psa. Jerzy B. odpowie za to przed sądem.

Strajk kobiet. Policja wyciąga z tłumu protestujących

Strajk kobiet. Policja wyciąga z tłumu protestujących

W Warszawie trwa manifestacja Strajku kobiet. Policja otoczyła ją kordonem i zatrzymuje protestujących.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!