Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2010 r.
22:10
Edytuj ten wpis

PKS Puławy zawiesiła kursy, ludzie nie mają jak dojechać do pracy

0 13 A A

W grudniu puławska PKS zawiesiła 18 kursów. W przypadku kolejnych 10 została ograniczona liczba dni, w które jeżdżą autobusy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy Chodla (powiat opolski) skarżą się, że nie mają jak dojechać do pracy. PKS wyjaśnia, że nie stać jej, by autobusy jeździły jedynie z kilkoma pasażerami.

Autobusu kursującego na trasie Majdan Radliński przez Chodel do Opola Lubelskiego nie było już dzień przed Wigilią.

– Jak zawsze, wyszłam na przystanek, żeby pojechać do pracy. Jeździłam do Opola autobusem o godz. 6.07. W czwartek, przed świętami jednak autobusu nie było – opowiada Danuta Wyroślak, nasza Czytelniczka z Chodla. – Nie znalazłam też informacji na przystanku, o tym, że tego kursu nie będzie.

Dopiero później pani Danuta dowiedziała się, że właśnie od 23 grudnia zostały ograniczone kursy na tej trasie.

– Od 10 lat jeżdżę do pracy autobusem PKS – mówi nasza Czytelniczka. – Było to dla mnie idealne połączenie. Kiedyś były 3 autobusy do Opola, teraz wygląda na to, że chcą nam też zabrać ten jedyny, który pozostał. Do Opola jeżdżą też busy, ale o godz. 7, czyli dopiero wtedy, kiedy zaczynam pracę.

Pracownicy puławskiego PKS-u zapewniają, że autobus nie zniknie z tej trasy. Nie będzie jednak kursować każdego dnia.

– Autobus nie będzie jeździć, kiedy są dni wolne w szkole, czyli m.in. w wakacje, ferie i podczas przerw świątecznych – tłumaczy Mieczysław Suszek, kierownik przewozów PKS w Puławach.
Powodem zmian jest małe zainteresowanie pasażerów tym kursem.

– Dla 3 czy 4 osób nie będziemy utrzymywać komunikacji, a nie mamy pieniędzy na zakup małych busów – przekonuje Edward Osuch, prezes zarządu PKS w Puławach. – Nikt nam do tych kursów nie dopłaca. Nie chcemy zarabiać, dobrze byłoby, gdybyśmy tylko wyszli na zero.
Prezes zapewnia, że informacja o zmianach w kursowaniu autobusów była.

– Można było uzyskać ją m.in. w kasach biletowych, na naszej stronie internetowej, otrzymali ją też wójtowie. Trudno byłoby umieszczać nam takie ogłoszenie na każdym przystanku – zaznacza Osuch.

Zmiany w kursowaniu porannego autobusu do Opola Lubelskiego nie są jedynymi, jakie w ostatnim czasie wprowadziła puławska PKS. W sumie w grudniu przewoźnik zawiesił 18 kursów. Nie jeździ już m.in. autobus na trasie Puławy-Abramów z godz. 11.51 jak też z godz. 12.15 pojazd na trasie Puławy-Sielce. W przypadku kolejnych 10 kursów zostały ograniczone dni, w których będą jeździć pojazdy PKS m.in. na trasie Puławy-Michów i Lubartów-Michów.
Decyzje nie są ostateczne. Jeśli samorządowcy będą chcieli współpracować z przewoźnikiem i dołożą pieniądze do tych kursów to autobusy wrócą na trasę.

– Zazwyczaj burmistrzowie i wójtowie są zainteresowani utrzymaniem komunikacji na swoim terenie. Nie są jednak zainteresowani dopłatami do tych kursów – zauważa prezes puławskiej PKS. – Jesteśmy otwarci na propozycje. Mieszkańcy powinni zwrócić się do swoich władz.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 12:53
0
ciekawe że dziś rano autobusy z Opola lubelskiego zawiesiły kursowanie
a firma prywatna która dowozi dzieci do szkoły jezdziła
podstawówki i gimnazjum dojechali na lekcje a licealiści zostali na lodzie
poprzednio jak były duże opady śniegu to przez 2 dni młodzież też nie mogła dojechać do Opola(a drogi były odśnieżone lepiej jak w mieście)
tylko najłatwiej sprzedać bilety miesięczne a potem ....zawiesić kursowanie
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 o 17:30
0
Dzieje się tak dlatego że kierownik pks zawiesza kursy bo tak każą mu szefowie prywatnych firm. a czemu to wiadomo.przykład MICHÓW-LUBARTÓW I MICHÓW-PUŁAWY
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 o 17:26
0
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
[/quote]
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyj... rozwiń
Avatar
Młoda / 3 stycznia 2011 o 19:12
0
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na s... rozwiń
Avatar
pk / 3 stycznia 2011 o 15:42
0
gościu gdzie widziałes listy czy telefony od busiarzy? chyba Ci się przyśniło....
Avatar
Dżasta / 2 stycznia 2011 o 10:55
0
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos przyjedzie.... A pan co wziął kase za pozolenie smieje sie w twarz chcialem dobrze.. i ja mam dobrze bo mam nowe auto.. i mam czym jezdzic a ty czekaj.. moze trafi sie konkurencja i znow 3 miesiace beda busy kursowaly co minut
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos... rozwiń
Avatar
gościu / 31 grudnia 2010 o 07:30
0
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł rozwiń
Avatar
pk / 30 grudnia 2010 o 15:49
0
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do nich wsiada to marudza.. kiedyś kierowca mnie oszukał i chociaż powiedziałam, że chce studencki skasował mi normalny to sie z nim zaczełam kłócic, dopiero wziął tak jak powinien... po 2 niech zacznie puszczać pks w godzinach szczytu jak mnostwo ludzi jedzie do domu, a raczej koczuje na przystankach.. kiedy jak pracowałam w tesco to wyszlam na przystanek o 15, stałam 2 godz zeby sie COS zatrzymało... niech te deb***e zaglądają na fora to będą wiedzieć jak zwiększyc popyt na swojego autobusy!!!!
od 3 dni zakopuje się w internecie i próbuje znaleźc rozkład busów i autobusów, taki który będzie jeździł jutro, okazuje sie ze nie ma nawet nr tel firm busów z Opola czy Poniatowej, a autobusów znalazłam na pks puławy, gdzie aktualizacja jest z 23.12.2010 gdzie zdjęli połowę autobusów.. i niech mi ktoś sie sprzeciwi: jak bez samochodu to bez reki!! :/
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do n... rozwiń
Avatar
bono / 30 grudnia 2010 o 12:04
0
[quote name='gość' timestamp='1293696016' post='413669']
Najlepiej skasujcie wszystkie linie i autobusy.Idzcie na bezrobotne ale bez prawa do strajku ze wam tak zle
[/quote]
Jak ludzie nie jeżdżą, to się kursy likwiduje. Dla 4 osób autobus nie będzie jechał, bo to się po protu nieopłaca. A dlaczego nikt na prywaciarza nie napisze artykułu, że nie jeździ po pipiduwach po te 4 osoby??? Jakby ludzie jeździli, to by kursy były. Jak zwykle co złe to na PKS od razu. Chory naród!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 11:03
0
Znam pracownika z tegoż PKSu i co tu dużo gadać, na własne życzenie degradacja. Tak samo jak z PKS Opole Lub. ...
Deja VU !
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 12:53
0
ciekawe że dziś rano autobusy z Opola lubelskiego zawiesiły kursowanie
a firma prywatna która dowozi dzieci do szkoły jezdziła
podstawówki i gimnazjum dojechali na lekcje a licealiści zostali na lodzie
poprzednio jak były duże opady śniegu to przez 2 dni młodzież też nie mogła dojechać do Opola(a drogi były odśnieżone lepiej jak w mieście)
tylko najłatwiej sprzedać bilety miesięczne a potem ....zawiesić kursowanie
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 o 17:30
0
Dzieje się tak dlatego że kierownik pks zawiesza kursy bo tak każą mu szefowie prywatnych firm. a czemu to wiadomo.przykład MICHÓW-LUBARTÓW I MICHÓW-PUŁAWY
Avatar
kk / 6 stycznia 2011 o 17:26
0
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
[/quote]
[quote name='Młoda' timestamp='1294078375' post='416007']
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyj... rozwiń
Avatar
Młoda / 3 stycznia 2011 o 19:12
0
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na stronie internetowej bo nie ma do niej dostępu. Od tego czasu liczba osób korzystających z tego kursu zmalałą. Wiec odpowiedzmy sobie na pytanie dlaczego ludzie wybierają pzrewożników prywatnych
Busy prywatne nie pozwolą sobie na to żeby nie jedździły przez tydzień z powodu remontu samochodu. A taka sytuacja miała miejsce na początku grudnia kiedy to kurs poranny do Puław po prostu został zawieszony ( ale nikt o tym nie widział bo nie było żadnej informacji)z powodu remontu autobusu i jak się dowiedziałam nie ma iinego kierowcy ani autobusu który moze obsługować ten kurs. Pasażowie wyczekiwali przez kolejne dni na przystankach a autobusu nieprzyjedzie czynie. Pan a PKS-u poinformował mnie ze nie może zamieścić takiej informacji na s... rozwiń
Avatar
pk / 3 stycznia 2011 o 15:42
0
gościu gdzie widziałes listy czy telefony od busiarzy? chyba Ci się przyśniło....
Avatar
Dżasta / 2 stycznia 2011 o 10:55
0
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos przyjedzie.... A pan co wziął kase za pozolenie smieje sie w twarz chcialem dobrze.. i ja mam dobrze bo mam nowe auto.. i mam czym jezdzic a ty czekaj.. moze trafi sie konkurencja i znow 3 miesiace beda busy kursowaly co minut
Taaa... teraz to tylko brawo dla rzadzacych... kilka tysiakow pod biurkiem i mamy pozwolenie na kursy po danej trasie a prywaciarz chap... i wypuszcza busy co 30 minut w miejscowosciach gdzie autobusy byly co godzine z miasta do miasta zaczyna sie boj o klienta i ot prosze bilety promocyjne i tak miesiac dwa a moze uda sie i trzy...a wtemczas pks idzie na ostawke no bo taniej sie liczy... mija miesiac miodowy.. iii mamy niespodzinake trzy razy drozsze bilety i juz nie co 30 minut a co 90.Pks odwolal kurs a Ty dupku marznij i czekaj moze cos... rozwiń
Avatar
gościu / 31 grudnia 2010 o 07:30
0
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł
Ludzie co wy piszecie narpiew jeździcie przepełnionymi busami na wszystkich liniach a PKSem nie a potem macie pretensje do kogo??? Już wykończyliście PKS Opole.
Busiarz jak wozi kilka osób na jakiejś lini i mu się to nie opłaca - to wysyła listy, dzwoni lub w inny sposób powiadamia pasażerów że nie będzie jeździł rozwiń
Avatar
pk / 30 grudnia 2010 o 15:49
0
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do nich wsiada to marudza.. kiedyś kierowca mnie oszukał i chociaż powiedziałam, że chce studencki skasował mi normalny to sie z nim zaczełam kłócic, dopiero wziął tak jak powinien... po 2 niech zacznie puszczać pks w godzinach szczytu jak mnostwo ludzi jedzie do domu, a raczej koczuje na przystankach.. kiedy jak pracowałam w tesco to wyszlam na przystanek o 15, stałam 2 godz zeby sie COS zatrzymało... niech te deb***e zaglądają na fora to będą wiedzieć jak zwiększyc popyt na swojego autobusy!!!!
od 3 dni zakopuje się w internecie i próbuje znaleźc rozkład busów i autobusów, taki który będzie jeździł jutro, okazuje sie ze nie ma nawet nr tel firm busów z Opola czy Poniatowej, a autobusów znalazłam na pks puławy, gdzie aktualizacja jest z 23.12.2010 gdzie zdjęli połowę autobusów.. i niech mi ktoś sie sprzeciwi: jak bez samochodu to bez reki!! :/
no jak mnie zaraz szlak tafi... jak to były komunikaty jak nie było??? tak samo było w tamtym roku, czy w tym juz nie pamiętam, zdjęli z dnia na dzień autobus z dwora głównego 20:48!! bez żadnych świstków, mogliby chociaż w autobusach powiesić:/ na przystankach nie realne?? kiedyś wieszali i bylo dobrze, a teraz to chyba mysla ze ludzie to wróżki i będą wiedzieć kiedy i co przestaje jeździć... chce pks zarobić to po pierwsze zmienić kierwców, bo już nie raz się spotkałam z chamstwem, zamiast sie cieszyć, że któś w ogóle jeszcze do n... rozwiń
Avatar
bono / 30 grudnia 2010 o 12:04
0
[quote name='gość' timestamp='1293696016' post='413669']
Najlepiej skasujcie wszystkie linie i autobusy.Idzcie na bezrobotne ale bez prawa do strajku ze wam tak zle
[/quote]
Jak ludzie nie jeżdżą, to się kursy likwiduje. Dla 4 osób autobus nie będzie jechał, bo to się po protu nieopłaca. A dlaczego nikt na prywaciarza nie napisze artykułu, że nie jeździ po pipiduwach po te 4 osoby??? Jakby ludzie jeździli, to by kursy były. Jak zwykle co złe to na PKS od razu. Chory naród!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 11:03
0
Znam pracownika z tegoż PKSu i co tu dużo gadać, na własne życzenie degradacja. Tak samo jak z PKS Opole Lub. ...
Deja VU !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Nie chcemy zaprzepaścić szansy

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Nie chcemy zaprzepaścić szansy 0 0

ROZMOWA z Tomaszem Midzierskim, obrońcą Górnika Łęczna

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu
raport

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu 0 3

Na prezenty i żywność wydamy średnio ponad 1,1 tys. zł, czyli o 6 proc. więcej niż rok temu - wynika z badania firmy doradczej Deloitte

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień 0 0

Trener Kujawiaka Stanin Piotr Ciejak: sam miałem apetyt na miejsce w środku tabeli i więcej punktów. Liga jednak szybko zweryfikowała nasze plany na pierwszą rundę

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja 32 25

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w kościele na Poczekajce w Lublinie. Interweniowała policja

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 3

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 1 2

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 2 1

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 49 20

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 2 15

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 6

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 28 28

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 21 8

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.