Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 stycznia 2010 r.
7:34
Edytuj ten wpis

Pogoda: Brrr, zimno! Zobacz, gdzie na Lubelszczyźnie padł rekord temperatury

Autor: Zdjęcie autora mok
0 15 A A

Aktualnie w Lublinie słupki termometrów pokazują 24 stopnie poniżej zera. Temperatura odczuwalna przez organizm to -30°. Zimno? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę temperaturę, jaką zanotowano na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- O godz. 6.30 mój termometr pokazywał temperaturę 26,6 stopni poniżej zera - pisze pani Zdzisława z Lublina.

Tyle samo wynosiła najniższa temperatura minionej nocy w Radawcu, w Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Przy gruncie słupki termometru spadły do -26,6 stopni - informuje Andrzej Misztal, pracownik stacji.

Wydawałoby się, że rekord niskiej temperatury powinien paść w Terespolu, wysuniętym daleko na wschód, położonym tuż przy Białorusi. Tam termometry pokazywały nawet -31,5° przy gruncie.

Rekordowo niską temperaturę odnotowano jednak we Włodawie, leżącej nad Bugiem przy granicy z Białorusią. Dyżurna ze Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej poinformowała, że minionej nocy najniższa temperatura przy gruncie wynosiła -32,8 stopni poniżej zera.

Kiedy poprawa pogody? Serwis "Twoja pogoda" donosi, że już w czwartek, za sprawą niżu znad Islandii. Temperatura zacznie wzrastać, w czwartek słupki termometrów podniosą się do 5 stopni poniżej zera, a w sobotę mogą pokazać zero stopni.

W nocy z środy na czwartek spodziewane są intensywne opady śniegu. Meteorolodzy przewidują, że spadnie dodatkowe 5-15 centymetrów białego puchu. Będzie i sypać i dmuchać. Wiatr oosiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę i może wywołać zawieje i zamiecie śnieżne.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:57
0
w skierbieszowie koło zamościa było -37
Avatar
thefajstos / 26 stycznia 2010 o 16:39
0
taka pogoda jacy wierni
Nie dali na Rydzyka wiec im zeslal mrozy

Nie lepiej bylo zadzwonic do radia i telefonicznie dac na tace miesieczne pobory?
Avatar
miś polarny / 26 stycznia 2010 o 16:08
0
jon napisał:
z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo


łapiesz za słówka.. ale na saneczki jak najbardziej
Avatar
bruno / 26 stycznia 2010 o 16:06
0
lotnik napisał:
3 dni troche wiekszego mrozu i normalnie katastrofa ehheeh. Co za marudy, w zimie za zimno, na wiosne za mokro, w lecie za goraco, w jesieni wieje, nic tylko sie napic i siedziec w domu. To chyba normalne ze jak jest zima to musi być zimno!!!! Ja sie ciesze że w końcu jest prawdziwa zima i w lecie jak będzie gorąco to tez się będę cieszył. Pamietaj że to moze być Twoja ostatnia zima i nie matrudzić, tylko na spacerek


Hehe tak jak w Konopielce:

"W lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące..."


Hehe tak jak w Konopielce:

"W lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące..." rozwiń
Avatar
lotnik / 26 stycznia 2010 o 14:12
0
3 dni troche wiekszego mrozu i normalnie katastrofa ehheeh. Co za marudy, w zimie za zimno, na wiosne za mokro, w lecie za goraco, w jesieni wieje, nic tylko sie napic i siedziec w domu. To chyba normalne ze jak jest zima to musi być zimno!!!! Ja sie ciesze że w końcu jest prawdziwa zima i w lecie jak będzie gorąco to tez się będę cieszył. Pamietaj że to moze być Twoja ostatnia zima i nie matrudzić, tylko na spacerek
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 13:47
0
Andrzej napisał:
Poprawka do mojej wypowiedzi - powinno być współczuję mieszkańcom wsi,kolejarzom,energetykom

mieszkaniec lublina


mieszkam na wsi i nie przyjmuję twojego współczucia
u mnie jest pięknie:choinki zaśnieżone,pola białe,pies z białą grzywą niczym lew,sikorki na parapecie wcinają orzechy,cicho spokój raj


mieszkam na wsi i nie przyjmuję twojego współczucia
u mnie jest pięknie:choinki zaśnieżone,pola białe,pies z białą grzywą niczym lew,sikorki na parapecie wcinają orzechy,cicho spokój raj rozwiń
Avatar
jon / 26 stycznia 2010 o 13:20
0
królowa_śniegu napisał:
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako takie poczucie równowagi ratowalo mnie wtedy z opresji. a to że w miescie dzieci rzadko wychodzą na dwór to nie tylko w takie mrozy, dziecinstwo spedzilam na wsi, tam dzieciaki niezaleznie od temperatury, aby spadl snieg, biegly na sanki i miały sie dobrze. a tutaj w lublinie, nawet przy temp zblizonej do zera dzieci siedza w domach, a bałwana to widzi sie bardzo sporadycznie (co obserwuje juz kilka lat chocby przez okno stancji). Ludzie - hartujcie się, zabierajcie dzieci na dwór, na saneczki, ulepcie razem balwana i zbudujcie igloo.. to świetna zabawa:)

z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo

z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo rozwiń
Avatar
0nLin / 26 stycznia 2010 o 11:15
0
Fantastycznie jest zrobiony monitoring temperatury online z Czechowa : www.fiskusmati.ittv.lublin.pl - aktualnie jest -13,9 na zewnatrz oraz +19,4 wewnatrz i temperatury kamer
Avatar
tomasz / 26 stycznia 2010 o 10:37
0
OBECNA ZIMA JEST CZYSTYM PRZYKŁADEM ŻE PRZYNAJMNIEJ W PRZYRODZIE ISTNIEJE SPRAWIEDLIWOŚĆ, CWANIACY I WYRWIGROSZE JUŻ NAS STRASZYLI GLOBALNYM OCIEPLENIEM, JUŻ KOMBINOWALI NOWE PODATKI KLIMATYCZNE, JUŻ SOBIE TWORZYLI I SZYKOWALI NOWE POSADKI ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW!!! A TU UPS MATKA NATURA ROZUMU UCZY!!!!!
Avatar
królowa_śniegu / 26 stycznia 2010 o 10:15
0
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako takie poczucie równowagi ratowalo mnie wtedy z opresji. a to że w miescie dzieci rzadko wychodzą na dwór to nie tylko w takie mrozy, dziecinstwo spedzilam na wsi, tam dzieciaki niezaleznie od temperatury, aby spadl snieg, biegly na sanki i miały sie dobrze. a tutaj w lublinie, nawet przy temp zblizonej do zera dzieci siedza w domach, a bałwana to widzi sie bardzo sporadycznie (co obserwuje juz kilka lat chocby przez okno stancji). Ludzie - hartujcie się, zabierajcie dzieci na dwór, na saneczki, ulepcie razem balwana i zbudujcie igloo.. to świetna zabawa:)
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako t... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 18:57
0
w skierbieszowie koło zamościa było -37
Avatar
thefajstos / 26 stycznia 2010 o 16:39
0
taka pogoda jacy wierni
Nie dali na Rydzyka wiec im zeslal mrozy

Nie lepiej bylo zadzwonic do radia i telefonicznie dac na tace miesieczne pobory?
Avatar
miś polarny / 26 stycznia 2010 o 16:08
0
jon napisał:
z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo


łapiesz za słówka.. ale na saneczki jak najbardziej
Avatar
bruno / 26 stycznia 2010 o 16:06
0
lotnik napisał:
3 dni troche wiekszego mrozu i normalnie katastrofa ehheeh. Co za marudy, w zimie za zimno, na wiosne za mokro, w lecie za goraco, w jesieni wieje, nic tylko sie napic i siedziec w domu. To chyba normalne ze jak jest zima to musi być zimno!!!! Ja sie ciesze że w końcu jest prawdziwa zima i w lecie jak będzie gorąco to tez się będę cieszył. Pamietaj że to moze być Twoja ostatnia zima i nie matrudzić, tylko na spacerek


Hehe tak jak w Konopielce:

"W lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące..."


Hehe tak jak w Konopielce:

"W lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące..." rozwiń
Avatar
lotnik / 26 stycznia 2010 o 14:12
0
3 dni troche wiekszego mrozu i normalnie katastrofa ehheeh. Co za marudy, w zimie za zimno, na wiosne za mokro, w lecie za goraco, w jesieni wieje, nic tylko sie napic i siedziec w domu. To chyba normalne ze jak jest zima to musi być zimno!!!! Ja sie ciesze że w końcu jest prawdziwa zima i w lecie jak będzie gorąco to tez się będę cieszył. Pamietaj że to moze być Twoja ostatnia zima i nie matrudzić, tylko na spacerek
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 13:47
0
Andrzej napisał:
Poprawka do mojej wypowiedzi - powinno być współczuję mieszkańcom wsi,kolejarzom,energetykom

mieszkaniec lublina


mieszkam na wsi i nie przyjmuję twojego współczucia
u mnie jest pięknie:choinki zaśnieżone,pola białe,pies z białą grzywą niczym lew,sikorki na parapecie wcinają orzechy,cicho spokój raj


mieszkam na wsi i nie przyjmuję twojego współczucia
u mnie jest pięknie:choinki zaśnieżone,pola białe,pies z białą grzywą niczym lew,sikorki na parapecie wcinają orzechy,cicho spokój raj rozwiń
Avatar
jon / 26 stycznia 2010 o 13:20
0
królowa_śniegu napisał:
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako takie poczucie równowagi ratowalo mnie wtedy z opresji. a to że w miescie dzieci rzadko wychodzą na dwór to nie tylko w takie mrozy, dziecinstwo spedzilam na wsi, tam dzieciaki niezaleznie od temperatury, aby spadl snieg, biegly na sanki i miały sie dobrze. a tutaj w lublinie, nawet przy temp zblizonej do zera dzieci siedza w domach, a bałwana to widzi sie bardzo sporadycznie (co obserwuje juz kilka lat chocby przez okno stancji). Ludzie - hartujcie się, zabierajcie dzieci na dwór, na saneczki, ulepcie razem balwana i zbudujcie igloo.. to świetna zabawa:)

z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo

z takiego śniegu nie zrobisz bałwana ani igloo rozwiń
Avatar
0nLin / 26 stycznia 2010 o 11:15
0
Fantastycznie jest zrobiony monitoring temperatury online z Czechowa : www.fiskusmati.ittv.lublin.pl - aktualnie jest -13,9 na zewnatrz oraz +19,4 wewnatrz i temperatury kamer
Avatar
tomasz / 26 stycznia 2010 o 10:37
0
OBECNA ZIMA JEST CZYSTYM PRZYKŁADEM ŻE PRZYNAJMNIEJ W PRZYRODZIE ISTNIEJE SPRAWIEDLIWOŚĆ, CWANIACY I WYRWIGROSZE JUŻ NAS STRASZYLI GLOBALNYM OCIEPLENIEM, JUŻ KOMBINOWALI NOWE PODATKI KLIMATYCZNE, JUŻ SOBIE TWORZYLI I SZYKOWALI NOWE POSADKI ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW!!! A TU UPS MATKA NATURA ROZUMU UCZY!!!!!
Avatar
królowa_śniegu / 26 stycznia 2010 o 10:15
0
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako takie poczucie równowagi ratowalo mnie wtedy z opresji. a to że w miescie dzieci rzadko wychodzą na dwór to nie tylko w takie mrozy, dziecinstwo spedzilam na wsi, tam dzieciaki niezaleznie od temperatury, aby spadl snieg, biegly na sanki i miały sie dobrze. a tutaj w lublinie, nawet przy temp zblizonej do zera dzieci siedza w domach, a bałwana to widzi sie bardzo sporadycznie (co obserwuje juz kilka lat chocby przez okno stancji). Ludzie - hartujcie się, zabierajcie dzieci na dwór, na saneczki, ulepcie razem balwana i zbudujcie igloo.. to świetna zabawa:)
a mi się zima podoba:) wychodze kilka razy dziennie i juz chyba przyzwyczailam sie do mrozu bo coraz mniej odczuwam niską temperaturę. a wszystko dookoła jest takie piękne: drzewa, zasniezone dachy i ten bajeczny połysk śniegu na terenach niezadeptanych przez ludzi (a o to nie ma problemu, bo jak juz wczesniej ktos napisal-ludzie prawie nie wychodzą). Spokojnie, ten mróz nie zabija - jestem zywym przykładem, cała i zdrowa. jedyne co mi przeszkadza to to że jest bardzo ślisko i kilka razy omal nie polamalam sobie nóg, ale na szczescie jako t... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 91 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!