Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 września 2010 r.
10:40
Edytuj ten wpis

Powódź: Fala dotarła na Lubelszczyznę. Trwa umacnianie wałów

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
0 17 A A

Na Lubelszczyznę dotarła fala kulminacyjna na Wiśle, spowodowana opadami na południu kraju. We wszystkich powiatach nadwiślańskich obowiązuje alarm powodziowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poziom wody na terenie gminy Wilków powoli się podnosi. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu na terenie Lubelszczyzny, co może pogorszyć sytuację. Wał w Zastowie Polanowskim przesiąka w kilku miejscach. Cały czas trwa akcja jego zabezpieczania.

W Annopolu w niedzielę rzeka już zaczęła opadać, ale nadal o prawie półtora metra przekracza stan alarmowy.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie nigdzie nie zarządzono ewakuacji. - Stan wody jest bardzo wysoki, ale wały wytrzymują - wyjaśnia dyżurny.

We wszystkich powiatach nadwiślańskich regionu: kraśnickim, opolskim, puławskim i ryckim, obowiązuje alarm powodziowy. Prowadzone są prace przy umacnianiu zabezpieczeń w miejscach gdzie Wisła przerwała wały podczas powodzi w maju i czerwcu: w Popowie, Kopcu, Zastowie Polanowskim oraz Janowcu

W Puławach woda nadal przybiera, stan alarmowy przekroczony jest tam o prawie metr; w nocy przybyło 70 cm. O 30 cm Wisła przekracza stan alarmowy w Dęblinie.

W niedzielę rano grupa wolontariuszy z Lublina pojechała do Wilkowa umacniać wały przeciwpowodziowe. Wczoraj strażacy wielokrotnie interweniowali w prywatnych mieszkaniach i wypompowywali wodę z piwnic i w prywatnych posesji.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
room / 10 września 2010 o 22:21
0
Jak sytuacja na wałach? Słyszałem, że nie za ciekawie w Zastowie Polanowskim.
Avatar
ppp / 6 września 2010 o 12:14
0
[quote name='Anka' date='05 wrzesień 2010 - 17:57 ' timestamp='1283702223' post='341923']
Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
[/quote]
Masz absolutna racje. A w 97 to gdzie byla powodz i chyba w 2001 tez. W tym roku byly 3 a co bedzie w przyszlym jak beda roztopy. Wtedy tez bedzie zalewalo. Waly sie poprawi przyjdzie wiekszy deszcz na poludniu Polski i bedzie dalej to samo. Wiec chyba bardziej sie oplaca z tych terenow znajdujacych sie najblizej walow przesiedlic ludzi. Nie mowie ze wywiezc ich na 2 koniec kraju ale chociaz o kilka kilometrow. Z tego co slyszalem od strazakow dowodzacych akcja budowa nowych walow i tak w 100% nie spelni swojej roli bo wal musi sie ulezec 4-5 lat zeby mogl zatrzymac taki napor wody. Teraz to juz nie ma za bardzo takich mozliwosci zeby zrobic tam zbiornik retencyjny. Rzadzacy mogli to przewidziec wczesniej zanim zaczeli wydawac pozwolenia na budowe...
[quote name='Anka' date='05 wrzesień 2010 - 17:57 ' timestamp='1283702223' post='341923']
Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
rozwiń
Avatar
zkazimierza / 5 września 2010 o 18:39
0
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Nie mam bezposredniej informacji, ale na podstawie wskazań poziomu wody w Czekarzewicach na rzece Kamiennej ( od 10.oo do 16.00 jest 271 cm), która wpływa do Wisły na wysokości przed Piotrawinem ( ok. 7 km do Kępy Gosteckiej )można stwierdzić ,iż fala kulminacyjna nie opuściła jeszcze Piotrawina , ale minęła już Annopol.
Czas utrzymywania się/przejścia fali kulminacyjnej wynosi ok.12 godz.
Później woda zaczyna powoli opadać,ale czas przejścia jeszcze groźnej fali wynoszącej ponad 1 m powyżej stanu alarmowego to minimum 30 godz.
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Nie mam bezposredniej informacji, ale na podstawie wskazań poziomu wody w Czekarzewicach na rzece Kamiennej ( od 10.oo do 16.00 jest 271 cm), która wpływa do Wisły na wysokości przed Piotrawinem ( ok. 7 km do Kępy Gosteckiej )można stwierdzić ,iż fala kulminacyjna nie opuściła jeszcze Piotrawina , ale minęła już Annopol.
Czas utrz... rozwiń
Avatar
Anka / 5 września 2010 o 17:57
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 13:09 ' timestamp='1283684965' post='341840']
Co ty pieprzysz,jak zalewny był od zawsze jak ostanie zalanie prawdopodobnie było w 1834 roku,od tamtej pory nigdy wiecej Wilków i okolice nie były zalane-owszem,były przesiąki i jakieś delikatne podtopienia wzdłuż wałów ale nie zalania-a jak taki mądry to powiedz gdzie te 6 tyś.ludzi ma sie podziać jak od dziada pradziada mieszkają na tych terenach,pobudowali swoje domy,założyli tam rodziny,niektórzy pochowali swoich bliskich na pobliskim cmentarzu i co teraz-zostawic to wszystko i zaczynać wszystko od nowa?ale ktoś taki jak ty Tuman tego nie doswiadczył i nie zrozumie nigdy bo twój mózg jest wielkości orzeszka laskowego.
[/quote]

Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 13:09 ' timestamp='1283684965' post='341840']
Co ty pieprzysz,jak zalewny był od zawsze jak ostanie zalanie prawdopodobnie było w 1834 roku,od tamtej pory nigdy wiecej Wilków i okolice nie były zalane-owszem,były przesiąki i jakieś delikatne podtopienia wzdłuż wałów ale nie zalania-a jak taki mądry to powiedz gdzie te 6 tyś.ludzi ma sie podziać jak od dziada pradziada mieszkają na tych terenach,pobudowali swoje domy,założyli tam rodziny,niektórzy pochowali swoi... rozwiń
Avatar
torres101 / 5 września 2010 o 17:51
0
Czy droga krajowa 74 w Annopolu na moście wiślanym jest przejezdna czy może most jest wyłączony z ruchu???
Avatar
gość / 5 września 2010 o 17:49
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 15:00 ' timestamp='1283691614' post='341873']
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
[/quote]
Najgorsze sa właśnie te deszcze. W deszcz jest mniejsza widocznosc wiec ewentualna malutka wyrwa(kilkadziesiąt cm) może być niezauważona i zwiększyć swój rozmiar aż do kilku metrów a wtedy to nie ma odwrotu.

Nie piszcie, że się mądrze bo dobrze widziałem sytuacje w maju na Kępie Gosteckiej(a tam również nie było wesoło).
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 15:00 ' timestamp='1283691614' post='341873']
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
[/quote]
Najgorsze sa właśnie te deszcze. W deszcz jest mniejsza widocznosc wiec ewentualna malutka wyrwa(kilkadziesiąt cm) mo... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2010 o 15:00
0
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
Avatar
helenka / 5 września 2010 o 14:52
0
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
Avatar
mały głód / 5 września 2010 o 14:08
0
[quote name='zzz' date='05 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1283685740' post='341844']
ppp... Nie mogę tego czytać tego co piszesz. Zwykłe pitolenie krasnala-mądrali!
Pochodzę z tamtych terenów, radzę Ci nie ględzić już na ten tamat.
Ludzie tam mieszkają nie od wczoraj a zalania o którym piszesz miało miejsce ostatni raz chyba w 1947
i to nieznaczne bo też i wały były niższe...
Takich stanów wody nie notowano tam chyba od 1833go. Wały były w kiepskim stanie i winne są temu władze, ich absolutna niekompetencja.
Jak piszesz o terenach zalewowych to chciałbym ci przypomnieć, że chyba 1/4 Warszawy leży na takich terenach... To może tam też jakiś zbiornik? Przypominam też, że 40% chmielu i pewnie 20-30% jabłek jest produkowane właśnie na terenie tej gminy. Tyle na ten temat.
[/quote]

Sprostowanie....70% chmielu lubelskiego tj GMINA wilków.
[quote name='zzz' date='05 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1283685740' post='341844']
ppp... Nie mogę tego czytać tego co piszesz. Zwykłe pitolenie krasnala-mądrali!
Pochodzę z tamtych terenów, radzę Ci nie ględzić już na ten tamat.
Ludzie tam mieszkają nie od wczoraj a zalania o którym piszesz miało miejsce ostatni raz chyba w 1947
i to nieznaczne bo też i wały były niższe...
Takich stanów wody nie notowano tam chyba od 1833go. Wały były w kiepskim stanie i winne są temu... rozwiń
Avatar
MAŁY GŁÓD / 5 września 2010 o 14:07
0
Ostatni raz ten teren zalało w 1894 roku. Chociaż i wtedy powódź była na mniejszą skalę, niż w obecnym roku. Raz na jakiś czas były podsiąki w niektórych domach...wiadomo, to są tereny podmokłe. <=====sprostowanie dla tych, którzy myślą, że wszystkim mózgi pozjadali, a nigdy nie byli w Wilkowie, czy okolicach. Rada dla takich ludzi: JEŚLI NIE WIESZ NIC NA TEN TEMAT, ZAMKNIJ JADACZKĘ I POCZATUJ SOBIE NA FORUM EMO.PL, BO NAJGORZEJ JAK GŁOS ZABIERAJĄ CI, CO G*** WIEDZĄ;/
Avatar
room / 10 września 2010 o 22:21
0
Jak sytuacja na wałach? Słyszałem, że nie za ciekawie w Zastowie Polanowskim.
Avatar
ppp / 6 września 2010 o 12:14
0
[quote name='Anka' date='05 wrzesień 2010 - 17:57 ' timestamp='1283702223' post='341923']
Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
[/quote]
Masz absolutna racje. A w 97 to gdzie byla powodz i chyba w 2001 tez. W tym roku byly 3 a co bedzie w przyszlym jak beda roztopy. Wtedy tez bedzie zalewalo. Waly sie poprawi przyjdzie wiekszy deszcz na poludniu Polski i bedzie dalej to samo. Wiec chyba bardziej sie oplaca z tych terenow znajdujacych sie najblizej walow przesiedlic ludzi. Nie mowie ze wywiezc ich na 2 koniec kraju ale chociaz o kilka kilometrow. Z tego co slyszalem od strazakow dowodzacych akcja budowa nowych walow i tak w 100% nie spelni swojej roli bo wal musi sie ulezec 4-5 lat zeby mogl zatrzymac taki napor wody. Teraz to juz nie ma za bardzo takich mozliwosci zeby zrobic tam zbiornik retencyjny. Rzadzacy mogli to przewidziec wczesniej zanim zaczeli wydawac pozwolenia na budowe...
[quote name='Anka' date='05 wrzesień 2010 - 17:57 ' timestamp='1283702223' post='341923']
Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
rozwiń
Avatar
zkazimierza / 5 września 2010 o 18:39
0
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Nie mam bezposredniej informacji, ale na podstawie wskazań poziomu wody w Czekarzewicach na rzece Kamiennej ( od 10.oo do 16.00 jest 271 cm), która wpływa do Wisły na wysokości przed Piotrawinem ( ok. 7 km do Kępy Gosteckiej )można stwierdzić ,iż fala kulminacyjna nie opuściła jeszcze Piotrawina , ale minęła już Annopol.
Czas utrzymywania się/przejścia fali kulminacyjnej wynosi ok.12 godz.
Później woda zaczyna powoli opadać,ale czas przejścia jeszcze groźnej fali wynoszącej ponad 1 m powyżej stanu alarmowego to minimum 30 godz.
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Nie mam bezposredniej informacji, ale na podstawie wskazań poziomu wody w Czekarzewicach na rzece Kamiennej ( od 10.oo do 16.00 jest 271 cm), która wpływa do Wisły na wysokości przed Piotrawinem ( ok. 7 km do Kępy Gosteckiej )można stwierdzić ,iż fala kulminacyjna nie opuściła jeszcze Piotrawina , ale minęła już Annopol.
Czas utrz... rozwiń
Avatar
Anka / 5 września 2010 o 17:57
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 13:09 ' timestamp='1283684965' post='341840']
Co ty pieprzysz,jak zalewny był od zawsze jak ostanie zalanie prawdopodobnie było w 1834 roku,od tamtej pory nigdy wiecej Wilków i okolice nie były zalane-owszem,były przesiąki i jakieś delikatne podtopienia wzdłuż wałów ale nie zalania-a jak taki mądry to powiedz gdzie te 6 tyś.ludzi ma sie podziać jak od dziada pradziada mieszkają na tych terenach,pobudowali swoje domy,założyli tam rodziny,niektórzy pochowali swoich bliskich na pobliskim cmentarzu i co teraz-zostawic to wszystko i zaczynać wszystko od nowa?ale ktoś taki jak ty Tuman tego nie doswiadczył i nie zrozumie nigdy bo twój mózg jest wielkości orzeszka laskowego.
[/quote]

Nie pieprzy tylko mówi prawdę , od tego roku powodzie będą się zdarzały coraz częściej , 3 -4 razy w roku , bo klimat się zmienił i nic nie można będzie zrobić - albo wybudować wały nowe , wysokie , przesiedlić ludzi albo was będzie zalewać po każdym większym deszczu i wreszcie kiedyś ludziom się znudzi nieść pomoc powodzianom , zostaniecie sami w tej biedzie i dopiero wróci wam rozum, że to tereny zalewowe .
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 13:09 ' timestamp='1283684965' post='341840']
Co ty pieprzysz,jak zalewny był od zawsze jak ostanie zalanie prawdopodobnie było w 1834 roku,od tamtej pory nigdy wiecej Wilków i okolice nie były zalane-owszem,były przesiąki i jakieś delikatne podtopienia wzdłuż wałów ale nie zalania-a jak taki mądry to powiedz gdzie te 6 tyś.ludzi ma sie podziać jak od dziada pradziada mieszkają na tych terenach,pobudowali swoje domy,założyli tam rodziny,niektórzy pochowali swoi... rozwiń
Avatar
torres101 / 5 września 2010 o 17:51
0
Czy droga krajowa 74 w Annopolu na moście wiślanym jest przejezdna czy może most jest wyłączony z ruchu???
Avatar
gość / 5 września 2010 o 17:49
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 15:00 ' timestamp='1283691614' post='341873']
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
[/quote]
Najgorsze sa właśnie te deszcze. W deszcz jest mniejsza widocznosc wiec ewentualna malutka wyrwa(kilkadziesiąt cm) może być niezauważona i zwiększyć swój rozmiar aż do kilku metrów a wtedy to nie ma odwrotu.

Nie piszcie, że się mądrze bo dobrze widziałem sytuacje w maju na Kępie Gosteckiej(a tam również nie było wesoło).
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 15:00 ' timestamp='1283691614' post='341873']
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
[/quote]
Najgorsze sa właśnie te deszcze. W deszcz jest mniejsza widocznosc wiec ewentualna malutka wyrwa(kilkadziesiąt cm) mo... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2010 o 15:00
0
[quote name='helenka' date='05 wrzesień 2010 - 14:52 ' timestamp='1283691155' post='341870']
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
[/quote]
Tak-woda już nie przybiera,sytuacja jest w miare opanowana ale trudna do przewidzenia gdyż są podsiąki na nowo usypanym wale a gorsza że prognozują opady deszczu po południu-na stan wody w Wiśle raczej to nie wpłynie ale na wytrzymałość opaski tak-narazie puki co nie ma tragedii.
Avatar
helenka / 5 września 2010 o 14:52
0
Jaka jest teraz sytuacja w Wilkowie, orientuje się ktoś?
Avatar
mały głód / 5 września 2010 o 14:08
0
[quote name='zzz' date='05 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1283685740' post='341844']
ppp... Nie mogę tego czytać tego co piszesz. Zwykłe pitolenie krasnala-mądrali!
Pochodzę z tamtych terenów, radzę Ci nie ględzić już na ten tamat.
Ludzie tam mieszkają nie od wczoraj a zalania o którym piszesz miało miejsce ostatni raz chyba w 1947
i to nieznaczne bo też i wały były niższe...
Takich stanów wody nie notowano tam chyba od 1833go. Wały były w kiepskim stanie i winne są temu władze, ich absolutna niekompetencja.
Jak piszesz o terenach zalewowych to chciałbym ci przypomnieć, że chyba 1/4 Warszawy leży na takich terenach... To może tam też jakiś zbiornik? Przypominam też, że 40% chmielu i pewnie 20-30% jabłek jest produkowane właśnie na terenie tej gminy. Tyle na ten temat.
[/quote]

Sprostowanie....70% chmielu lubelskiego tj GMINA wilków.
[quote name='zzz' date='05 wrzesień 2010 - 13:22 ' timestamp='1283685740' post='341844']
ppp... Nie mogę tego czytać tego co piszesz. Zwykłe pitolenie krasnala-mądrali!
Pochodzę z tamtych terenów, radzę Ci nie ględzić już na ten tamat.
Ludzie tam mieszkają nie od wczoraj a zalania o którym piszesz miało miejsce ostatni raz chyba w 1947
i to nieznaczne bo też i wały były niższe...
Takich stanów wody nie notowano tam chyba od 1833go. Wały były w kiepskim stanie i winne są temu... rozwiń
Avatar
MAŁY GŁÓD / 5 września 2010 o 14:07
0
Ostatni raz ten teren zalało w 1894 roku. Chociaż i wtedy powódź była na mniejszą skalę, niż w obecnym roku. Raz na jakiś czas były podsiąki w niektórych domach...wiadomo, to są tereny podmokłe. <=====sprostowanie dla tych, którzy myślą, że wszystkim mózgi pozjadali, a nigdy nie byli w Wilkowie, czy okolicach. Rada dla takich ludzi: JEŚLI NIE WIESZ NIC NA TEN TEMAT, ZAMKNIJ JADACZKĘ I POCZATUJ SOBIE NA FORUM EMO.PL, BO NAJGORZEJ JAK GŁOS ZABIERAJĄ CI, CO G*** WIEDZĄ;/
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 2 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 5 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!