Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 czerwca 2010 r.
20:43
Edytuj ten wpis

Powódź: Inspektorzy sprawdzili zalane domy w gminie Wilków

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 11 A A

Większość domów nadaje się do zamieszkania. Wczoraj poznaliśmy wstępne wyniki kontroli nadzoru budowlanego w gminie Wilków. Do tej pory 10 komisji inspektorów z całego kraju sprawdzili blisko
500 obiektów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie trafiliśmy na budynki, których stan mógłby zagrażać życiu – mówi Urszula Sietecka, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. – To raczej obiekty, nadające się do osuszenia i remontu. Trzeba jednak zaznaczyć, że kontrole prowadziliśmy na terenach, gdzie nie dotarła silna fala.

Inspektorzy byli m.in. w Brzozowej, Zagłobie, majdanie i Rybakach. Ale przed nimi jeszcze sam Wilków i Zastów, który leży w bezpośrednim sąsiedztwie przerwanego wału. Tam straty mogą być największe.

– Poza tym, dzisiejsza ocena nie jest ostateczna – dodaje Sietecka. – W wielu piwnicach wciąż stoi woda. Sytuacja może się zmieniać nawet przez następne trzy miesiące. Gdy zacznie się opadanie wód gruntowych, mogą zacząć osiadać mury. Trzeba czekać.

Zdarzają się też przypadki, gdy nie ma czego badać. Część drewnianych zabudowań runęła pod wpływem fali. To przede wszystkim budynki gospodarcze.

Podobne kontrole prowadzono po pierwszej fali powodziowej. Zanim przyszła druga, udało się sprawdzić 150 obiektów. Teraz inspekcje trzeba będzie powtórzyć.

Tymczasem, do Janowca przyjechali urzędnicy z białostockiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. I chwycili… za łopaty.

– Sami zaproponowali, że przyjadą pomóc – mówi Stanisław Jakimiuk, szef WZMiUW w Lublinie. – To w sumie 20 ludzi. Dzięki nim w trzy dni uda się sprzątnąć magazyn powodziowy, plac i pompownię.

Woda zalała pięć tego typu instalacji. Ich oczyszczenie i naprawa są wyjątkowo pilne. – Chronią przed wylewaniem małych rzek, gdzie woda wzbiera najszybciej – dodaje Jakimiuk. – Dzięki pompowniom jej nadmiar trafia do Wisły.

Wstępnie szacowano, że na ponowne uruchomienie nadwiślańskich pompowni potrzeba trzech miesięcy. Lubelscy urzędnicy zapowiadają, że dzięki pomocy z zewnątrz przynajmniej część urządzeń będzie czynna za dwa tygodnie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czlowiek / 29 czerwca 2010 o 21:05
0
nikt ważny napisał:
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?


Po co było się tam osiedlać? - z 1997 czy 2001(tylko te dobrze pamietam) mozna bylo sie dowiedziec ajkie szkody wyrządza woda. Dlaczego nikt nie pomyślał o przeprowadzce?

Ja mam rodzine w Szczekarkowie(gm. Wilków) i oni po 2001 poważnie zastanawiali się nad przeprowadzką ale w końcu doszli do wniosku, że zostaną(z całej wsi wyprowadziły się dwie rodziny). Fakt faktem ale nikt nie spodziewał się aż tak WIELKIEJ wody.

Ja mam rodzine w Szczekarkowie(gm. Wilków) i oni po 2001 poważnie zastanawiali się nad przeprowadzką ale w końcu doszli do wniosku, że zostaną(z całej wsi wyprowadziły się dwie rodziny). Fakt faktem ale nikt nie spodziewał się aż tak WIELKIEJ wody. rozwiń
Avatar
nikt ważny / 29 czerwca 2010 o 17:22
0
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?


Po co było się tam osiedlać? - z 1997 czy 2001(tylko te dobrze pamietam) mozna bylo sie dowiedziec ajkie szkody wyrządza woda. Dlaczego nikt nie pomyślał o przeprowadzce?
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?

rozwiń
Avatar
luka / 29 czerwca 2010 o 16:00
0
powodzianka napisał:
.. a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!!!!!!! Mało komu udało się sprzedać chmiel w cenie 12 zł lub więcej. Więc weź najpierw zastanów się co piszesz!!!!!!!!!! i nie podnoś ludziom ciśnienia!!!!!!!!!!!!!


Nie sprzedali bo byli zbyt pazerni i myśleli, że wezmą kasę jak za 2008 rok.
Sam pochodzę z Powiśla i wiem jacy tam ludzie mieszkają - w większości pazerni i bardzo zawistni, a poza tym słabo wykształceni i o ograniczonym światopoglądzie. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Czy myślicie, że Jarek zabierze bogatym i Wam da ? Trzeba się wziąć do pracy, a nie tylko narzekać, że jest źle, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto. Na Powiślu są zbyt rozdrobnione gospodarstwa, a ludzie tam mieszkający nie dogadają się, żeby zakładać spółdzielnie i negocjować ceny z odbiorcami.
Pzdr,
luka


Nie sprzedali bo byli zbyt pazerni i myśleli, że wezmą kasę jak za 2008 rok.
Sam pochodzę z Powiśla i wiem jacy tam ludzie mieszkają - w większości pazerni i bardzo zawistni, a poza tym słabo wykształceni i o ograniczonym światopoglądzie. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Czy myślicie, że Jarek zabierze bogatym i Wam da ? Trzeba się wziąć do pracy, a nie tylko narzekać, że jest źle, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto. Na Powiślu są zbyt rozdrobnione gospodarstwa, a ludzie tam mieszkający nie dogadają... rozwiń
Avatar
ślepy / 25 czerwca 2010 o 15:10
0
Gość napisał:
Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz.


no i ile razy był w tym czasie zalany? sprawdzałeś? jeden większy wylew nawet zaznaczyli na murze ku pamięci
ahoj
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 14:37
0
ślepy napisał:
jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i tak w kółko, dopłaci wam do ubezpieczeń bo przecież nikt już nie ubezpieczy Waszych majątków z marne grosze, tak kończy się pycha człowieka, który uważa , że jest mądrzejszy od żywiołu, właśnie runęła ta "przeciwpowodziowa" wieża Babel, ale nie martwcie się - emeryci ją odbudują ( do następnego upadku)
ahoj Powiślanie

Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz.

Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz. rozwiń
Avatar
ślepy / 24 czerwca 2010 o 22:09
0
Powodzianin napisał:
powodzianka
Co tłumaczysz idiocie który widział tylko w telewizij i to też nie wie o co chodzi pewnie ubezpieczony jest 15 latkiem na utrzymaniu rodzicow ktorzy sa za PO i z kim tu dykutowac zamiast pisac rzeczy o ktorych nie masz pojecia lepiej wzial bys sie za robote i za swoja zrytą wypaczona psychike ktora widze ze nie ejst w dobrym stanie wiedz jedno ze i ciebie moze spotkac cos podobnego i inaczej bedziesz śpiewal synek....


jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i tak w kółko, dopłaci wam do ubezpieczeń bo przecież nikt już nie ubezpieczy Waszych majątków z marne grosze, tak kończy się pycha człowieka, który uważa , że jest mądrzejszy od żywiołu, właśnie runęła ta "przeciwpowodziowa" wieża Babel, ale nie martwcie się - emeryci ją odbudują ( do następnego upadku)
ahoj Powiślanie


jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i t... rozwiń
Avatar
Powodzianin / 24 czerwca 2010 o 21:38
0
powodzianka
Co tłumaczysz idiocie który widział tylko w telewizij i to też nie wie o co chodzi pewnie ubezpieczony jest 15 latkiem na utrzymaniu rodzicow ktorzy sa za PO i z kim tu dykutowac zamiast pisac rzeczy o ktorych nie masz pojecia lepiej wzial bys sie za robote i za swoja zrytą wypaczona psychike ktora widze ze nie ejst w dobrym stanie wiedz jedno ze i ciebie moze spotkac cos podobnego i inaczej bedziesz śpiewal synek....
Avatar
Gość / 24 czerwca 2010 o 15:22
0
Najlepiej mieszkać na terenach zalewowych i nie ubezpieczać się bo i po co. Ludzie zapłacą za was z własnych podatków. A i tak będą narzekania , że za mało
Avatar
luśka / 24 czerwca 2010 o 13:54
0
Zgadzam sie z "powodzianką" każdy jest dobry ze sie tak wyraże "w gębie" ale jakby jego zalało to tez by sie domagał pomocy od panstwa.
Matko ludzka głupota i zawiłośc nie znają granic,wybacz im Boże!
Avatar
powodzianka / 24 czerwca 2010 o 11:20
0
Ty ubezpieczony!!!!!!!!!! jeśli nie wiesz ile wynosi składka na ubezpieczenie dla rolnika rocznie to może weź wcale się nie odzywaj!!!!!!!!!!!! to po pierwsze a po drugie to, że ktoś ma traktor to chyba naturalne jak jest rolnikiem i traktor nie jest inwestycją na rok czy dwa tylko na długie lata......... a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!!!!!!! Mało komu udało się sprzedać chmiel w cenie 12 zł lub więcej. Więc weź najpierw zastanów się co piszesz!!!!!!!!!! i nie podnoś ludziom ciśnienia!!!!!!!!!!!!!
Ty ubezpieczony!!!!!!!!!! jeśli nie wiesz ile wynosi składka na ubezpieczenie dla rolnika rocznie to może weź wcale się nie odzywaj!!!!!!!!!!!! to po pierwsze a po drugie to, że ktoś ma traktor to chyba naturalne jak jest rolnikiem i traktor nie jest inwestycją na rok czy dwa tylko na długie lata......... a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!... rozwiń
Avatar
czlowiek / 29 czerwca 2010 o 21:05
0
nikt ważny napisał:
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?


Po co było się tam osiedlać? - z 1997 czy 2001(tylko te dobrze pamietam) mozna bylo sie dowiedziec ajkie szkody wyrządza woda. Dlaczego nikt nie pomyślał o przeprowadzce?

Ja mam rodzine w Szczekarkowie(gm. Wilków) i oni po 2001 poważnie zastanawiali się nad przeprowadzką ale w końcu doszli do wniosku, że zostaną(z całej wsi wyprowadziły się dwie rodziny). Fakt faktem ale nikt nie spodziewał się aż tak WIELKIEJ wody.

Ja mam rodzine w Szczekarkowie(gm. Wilków) i oni po 2001 poważnie zastanawiali się nad przeprowadzką ale w końcu doszli do wniosku, że zostaną(z całej wsi wyprowadziły się dwie rodziny). Fakt faktem ale nikt nie spodziewał się aż tak WIELKIEJ wody. rozwiń
Avatar
nikt ważny / 29 czerwca 2010 o 17:22
0
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?


Po co było się tam osiedlać? - z 1997 czy 2001(tylko te dobrze pamietam) mozna bylo sie dowiedziec ajkie szkody wyrządza woda. Dlaczego nikt nie pomyślał o przeprowadzce?
Od razu jak zalało Wilków to nasunęło mi się pytanie - po co się było tam osiedlać?
Przecież to logiczne że kiedyś(jak nie dzisiaj to za 20 lat) wał może nie wytrzymać i po całym dobytku.

Moi znajomi mieszkali od '90 na Kępie Gosteckiej. W 2001 zalało im całe mieszkanie. Dopiero wtedy się przeprowadzili bo zauważyli jak duże jest zagrozenie ze strony wisły.

PO CO SIĘ TAM OSIEDLAĆ? Pewnie teraz po powodzi każdy będzie chciał sprzedać swoje pola czy dom ale kto kupi taki dom? I za jaką cene?

rozwiń
Avatar
luka / 29 czerwca 2010 o 16:00
0
powodzianka napisał:
.. a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!!!!!!! Mało komu udało się sprzedać chmiel w cenie 12 zł lub więcej. Więc weź najpierw zastanów się co piszesz!!!!!!!!!! i nie podnoś ludziom ciśnienia!!!!!!!!!!!!!


Nie sprzedali bo byli zbyt pazerni i myśleli, że wezmą kasę jak za 2008 rok.
Sam pochodzę z Powiśla i wiem jacy tam ludzie mieszkają - w większości pazerni i bardzo zawistni, a poza tym słabo wykształceni i o ograniczonym światopoglądzie. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Czy myślicie, że Jarek zabierze bogatym i Wam da ? Trzeba się wziąć do pracy, a nie tylko narzekać, że jest źle, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto. Na Powiślu są zbyt rozdrobnione gospodarstwa, a ludzie tam mieszkający nie dogadają się, żeby zakładać spółdzielnie i negocjować ceny z odbiorcami.
Pzdr,
luka


Nie sprzedali bo byli zbyt pazerni i myśleli, że wezmą kasę jak za 2008 rok.
Sam pochodzę z Powiśla i wiem jacy tam ludzie mieszkają - w większości pazerni i bardzo zawistni, a poza tym słabo wykształceni i o ograniczonym światopoglądzie. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Czy myślicie, że Jarek zabierze bogatym i Wam da ? Trzeba się wziąć do pracy, a nie tylko narzekać, że jest źle, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto. Na Powiślu są zbyt rozdrobnione gospodarstwa, a ludzie tam mieszkający nie dogadają... rozwiń
Avatar
ślepy / 25 czerwca 2010 o 15:10
0
Gość napisał:
Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz.


no i ile razy był w tym czasie zalany? sprawdzałeś? jeden większy wylew nawet zaznaczyli na murze ku pamięci
ahoj
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 14:37
0
ślepy napisał:
jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i tak w kółko, dopłaci wam do ubezpieczeń bo przecież nikt już nie ubezpieczy Waszych majątków z marne grosze, tak kończy się pycha człowieka, który uważa , że jest mądrzejszy od żywiołu, właśnie runęła ta "przeciwpowodziowa" wieża Babel, ale nie martwcie się - emeryci ją odbudują ( do następnego upadku)
ahoj Powiślanie

Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz.

Kościół w Wilkowie zbudowano ponad 400 lat temu. Dziękuję za "mądry" komentarz. rozwiń
Avatar
ślepy / 24 czerwca 2010 o 22:09
0
Powodzianin napisał:
powodzianka
Co tłumaczysz idiocie który widział tylko w telewizij i to też nie wie o co chodzi pewnie ubezpieczony jest 15 latkiem na utrzymaniu rodzicow ktorzy sa za PO i z kim tu dykutowac zamiast pisac rzeczy o ktorych nie masz pojecia lepiej wzial bys sie za robote i za swoja zrytą wypaczona psychike ktora widze ze nie ejst w dobrym stanie wiedz jedno ze i ciebie moze spotkac cos podobnego i inaczej bedziesz śpiewal synek....


jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i tak w kółko, dopłaci wam do ubezpieczeń bo przecież nikt już nie ubezpieczy Waszych majątków z marne grosze, tak kończy się pycha człowieka, który uważa , że jest mądrzejszy od żywiołu, właśnie runęła ta "przeciwpowodziowa" wieża Babel, ale nie martwcie się - emeryci ją odbudują ( do następnego upadku)
ahoj Powiślanie


jasne, pozwijcie rząd jak ci biedacy z Sandomierza, ale wcześniej podziękujcie tym, którzy na siłę Was osiedlali na Powiślu, podziękujcie Waszym radnym, którzy uchwalali plany zagospodarowania, no i meliorantom, którzy wymyslili, że wał najlepiej budować przy samej Wiśle, nie martwcie się Powiślanie - rząd kosztem emerytów i innej biedoty ( no bo przecież nie swoim) odbuduje Wam wały, da odszkodowania, przy następej powodzi ( bo worek z powodziami właśnie się otworzył) znowu Wam pomoże, potem zowu obuduje wały i t... rozwiń
Avatar
Powodzianin / 24 czerwca 2010 o 21:38
0
powodzianka
Co tłumaczysz idiocie który widział tylko w telewizij i to też nie wie o co chodzi pewnie ubezpieczony jest 15 latkiem na utrzymaniu rodzicow ktorzy sa za PO i z kim tu dykutowac zamiast pisac rzeczy o ktorych nie masz pojecia lepiej wzial bys sie za robote i za swoja zrytą wypaczona psychike ktora widze ze nie ejst w dobrym stanie wiedz jedno ze i ciebie moze spotkac cos podobnego i inaczej bedziesz śpiewal synek....
Avatar
Gość / 24 czerwca 2010 o 15:22
0
Najlepiej mieszkać na terenach zalewowych i nie ubezpieczać się bo i po co. Ludzie zapłacą za was z własnych podatków. A i tak będą narzekania , że za mało
Avatar
luśka / 24 czerwca 2010 o 13:54
0
Zgadzam sie z "powodzianką" każdy jest dobry ze sie tak wyraże "w gębie" ale jakby jego zalało to tez by sie domagał pomocy od panstwa.
Matko ludzka głupota i zawiłośc nie znają granic,wybacz im Boże!
Avatar
powodzianka / 24 czerwca 2010 o 11:20
0
Ty ubezpieczony!!!!!!!!!! jeśli nie wiesz ile wynosi składka na ubezpieczenie dla rolnika rocznie to może weź wcale się nie odzywaj!!!!!!!!!!!! to po pierwsze a po drugie to, że ktoś ma traktor to chyba naturalne jak jest rolnikiem i traktor nie jest inwestycją na rok czy dwa tylko na długie lata......... a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!!!!!!! Mało komu udało się sprzedać chmiel w cenie 12 zł lub więcej. Więc weź najpierw zastanów się co piszesz!!!!!!!!!! i nie podnoś ludziom ciśnienia!!!!!!!!!!!!!
Ty ubezpieczony!!!!!!!!!! jeśli nie wiesz ile wynosi składka na ubezpieczenie dla rolnika rocznie to może weź wcale się nie odzywaj!!!!!!!!!!!! to po pierwsze a po drugie to, że ktoś ma traktor to chyba naturalne jak jest rolnikiem i traktor nie jest inwestycją na rok czy dwa tylko na długie lata......... a po trzecie chmiel w roku 2009 został kupiony od większości mieszkańców gminy Wilków za bezcen, czyli od 1 do 3 zł za kilo!!!!!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 3 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 4

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 11 11

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 7 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 46 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 86 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!