Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 marca 2012 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Powodzianie z Wilkowa wciąż czekają na sprzęt AGD

0 30 A A
Powódź w Wilkowie (Bartek Żurawski)
Powódź w Wilkowie (Bartek Żurawski)

Czekamy na sprzęt AGD już kilka miesięcy i nie wiemy czy go w ogóle dostaniemy – skarżą się powodzianie z Wilkowa. Chodzi o dary z akcji prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Firma, która dostarcza sprzęt obiecuje, że do końca miesiąca dary trafią do odbiorców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt dotyczący pomocy osobom, które ucierpiały podczas powodzi Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła jeszcze w 2010 r. Najpierw powodzianie otrzymali wsparcie finansowe.

– Później, kiedy okazało się, że pieniądze wciąż wpływają od darczyńców pojawiała się propozycja, aby stworzyć tzw. "Listę życzeń do św. Mikołaja” – opowiada ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. – Pokrzywdzone rodziny wpisywały się na listę i deklarowały, czego potrzebują. Chodziło o kwotę 700 zł. Mogły wybrać np. sprzęt AGD lub otrzymać refundację za węgiel.

– Ludzie mają poczucie krzywdy. Jedni dostali, a inni wciąż muszą czekać – mówi Marta Pietras, z miejscowości Rybaki w gminie Wilków.

Pomoc miała trafić do około tysiąca poszkodowanych rodzin z gmin Wilków i Annopol. Projekt przeciągał się jednak w czasie. – Najpierw trzeba było stworzyć taką listę, później znaleźć firmę, która się tym zajmie, ona z kolei musiała znaleźć sklep gdzie te rzeczy są najtaniej, zamówić je i sprowadzić... – punktuje dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Większość rzeczy dotarła do odbiorców, ale nie do wszystkich. – Ja miałam dostać maszynkę elektryczną i kuchenkę mikrofalową – żali się Jolanta Stępień z Zagłoby w gminie Wilków. – Pierwszą rzecz otrzymałam ok. roku temu. Na drugą wciąż czekam. Podobnie jak moja sąsiadka, która miała otrzymać pralkę.

W listopadzie do Caritas zaczęły napływać skargi. – Zostało może 10-15 proc. spraw do zrealizowania. Interweniowałem w tej sprawie kilkakrotnie. Może nie byłem ostry, ale starałem się załatwić to po ludzku. Mam nadzieję, że do końca marca uda się tą sprawę zamknąć – mówi ks. Kosicki.

Skontaktowaliśmy się z osobą, która odpowiada za opóźnienie. – Właśnie wróciłem z zagranicy – tłumaczy pan Janusz. – Byłem tam na trzymiesięcznym kontrakcie. Dziś lub jutro dowiozę brakujące rzeczy do gminy Annopol. Do kwietnia rzeczy dostaną zaś mieszkańcy gminy Wilków.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nikoska / 26 sierpnia 2012 o 23:16
0
A i jeszcze jedno nie życzcie ludzie żeby znowu zalało bo to nic przyjemnego a Ci z terenów Wilkowa co tak mówią,że by im się jeszcze powódź przydała to istne matoły ,imbecyle i nie wiem co jeszcze.Ja wolałabym żyć tak jak sobie żyłam przed powodzią nie patrzeć na to jak to co upracowali moi rodzice i ja z rodzeństwem w jednej chwili tracimy.Nie chciałabym tych pieniędzy ,darów i patrzec na tych wszystkich zachłannych i pazernych ludzi.Mam nadzieję,że więcej nic takiego się nie przytrafi a Ci którzy oplatają takie głupoty,że to była zlota woda i chcieli by tak co kilka lat żeby poczekała surowa kara.
A i jeszcze jedno nie życzcie ludzie żeby znowu zalało bo to nic przyjemnego a Ci z terenów Wilkowa co tak mówią,że by im się jeszcze powódź przydała to istne matoły ,imbecyle i nie wiem co jeszcze.Ja wolałabym żyć tak jak sobie żyłam przed powodzią nie patrzeć na to jak to co upracowali moi rodzice i ja z rodzeństwem w jednej chwili tracimy.Nie chciałabym tych pieniędzy ,darów i patrzec na tych wszystkich zachłannych i pazernych ludzi.Mam nadzieję,że więcej nic takiego się nie przytrafi a Ci którzy oplatają takie głupoty,że to była zlota w... rozwiń
Avatar
nikoska / 26 sierpnia 2012 o 23:03
0
A żeby w Zagłobie jeszcze dużo wody było to bym się nie dziwiła tak samo na Rybakach u Pani Pietras.Wody nie bardzo w domu miały a czekają jeszcze na dary.Ja miałam cały dom zalany wszystko do wyrzucenia i nie chodzę nie narzekam.Pieniądze na remont dostałam wystarczyło z powodzeniem i do pracy się wziełam a nie za biadolenia jak ciężko i źle.Ludzie przestańcie już grzeszyć bo tych co mało co mieli nierobów to powódź podratowała i tych co w urzędach siedzą to też ale właśnie Ci najbardziej lamentują i płaczą a ciagle jak nie auta zmieniają to kostki przed domem mieszkania na wysoki połysk i płaczą bo mało.Trzeba było zrobić mieszkanie tak jak było przed powodzią i nie płakać teraz jak ciężko i źle.A co do sprzętów to środki z Uni Europejskiej są już od wielu lat i jak ktoś odważny to korzysta z róznych programów rozwojowych tak samo jest za granicą wszędzie więc nie tylko dzięki powodzi ludzie mają te sprzęty bo nawet jakby powodzi nie było to taki program od Unii by był oczywiście przez powódź był on rozpowszechniony na większą skalę bo tak oczywiście by ludzie nie wiedzieli,że jest taka możliwość.Rada dla powodzian również od powodzianki przestańcie się użalać bierzcie się do pracy tak jak ja a nie siedzicie i narzekacie aby i wiecznie Wam mało i mało.
A żeby w Zagłobie jeszcze dużo wody było to bym się nie dziwiła tak samo na Rybakach u Pani Pietras.Wody nie bardzo w domu miały a czekają jeszcze na dary.Ja miałam cały dom zalany wszystko do wyrzucenia i nie chodzę nie narzekam.Pieniądze na remont dostałam wystarczyło z powodzeniem i do pracy się wziełam a nie za biadolenia jak ciężko i źle.Ludzie przestańcie już grzeszyć bo tych co mało co mieli nierobów to powódź podratowała i tych co w urzędach siedzą to też ale właśnie Ci najbardziej lamentują i płaczą a ciagle jak nie auta zmieniają t... rozwiń
Avatar
effeq / 28 marca 2012 o 21:01
0
ja mam złote obramówki marmury debowe podłogi eksluzywną kabine prysznicową ale przydał by się jeszcze sauna pomóżcie nam
Avatar
RE.. / 26 marca 2012 o 15:19
0
Pazerność ludzka nie zna granic.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi,wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
Avatar
rpr / 22 marca 2012 o 17:52
0
Nie rozumiem tego biadolenia do roboty kur.a się niech wezmą bo w końcu kasa sie skończy trzeba poczekać tylko ten rok jeszcze.A co do nastepnego zalania to raz dali i już drugi raz by nie daliani grosza.A jak czeka na ten sprzęt ta kobitka to niech czeka konserw nabrała z głodu napewno nie umrze:)I jak w polsce ma być dobrze jak wiecznie kur.wa mało i mało ....A robic nie ma komu
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 15:48
0
PIeniadze dostali na remont, agd ubrania. A moze szanowna gazeta napisze ile kasy wyciagneli na sprzęt rolniczy???Teraz w okolicach kazdy ma po 2 ciagniki, kosiarki, opryskiwacze itp.
Avatar
gość / 22 marca 2012 o 15:41
0
Żal;) Pani Jolanta czeka na pralkę za 5 lat może znów pojawi się artykuł że ta sama Pani dalej czeka bo jej się należy i koniec. Za te pieniądze które dostali już dawno by sobie kupili. Ale widocznie niektórzy wolą czekać aż spadnie z nieba;)
Avatar
Clviaistic icerid / 22 marca 2012 o 13:31
0
TAK TO PRAWDA POWINNI TO WSZYSTKO SPRAWDZIC-- BO NIEKTORZY CHOC ICH NIE ZALAŁO TO BRALI KASE I POKUPOWALI W LUBLINIE DOMY I TAREZ SIE CWANIACZA TAKA TO JEST ICH BIEDA.
Avatar
gingers / 22 marca 2012 o 12:07
0
najlepsze jest to, że dostali kasę od państwa a 2 lata po powodzi przchodzą do OPSu po faktury do zwrotu vatu i nie bardzo rozumiem jak można żadać czegoś co nie jest ich!Wg mnie to większość powodzian powinna być skontrolowana na co wydała te zasiłki bo zamiast doprowadzać domy do użyteczności większość ma nowe samochody albo kostki brukowe wokół domów gdzie kostka nie służy do zaspokajania potrzeb życiowych!! Skarbówka powinna od wsyztkich powodzian żadać zwrotu vatu no bo sorry ale te pięniądze nie należały do nich tylko do państwa więc nie mają żadnego prawa by starać się o zwrot tego podatku!!
najlepsze jest to, że dostali kasę od państwa a 2 lata po powodzi przchodzą do OPSu po faktury do zwrotu vatu i nie bardzo rozumiem jak można żadać czegoś co nie jest ich!Wg mnie to większość powodzian powinna być skontrolowana na co wydała te zasiłki bo zamiast doprowadzać domy do użyteczności większość ma nowe samochody albo kostki brukowe wokół domów gdzie kostka nie służy do zaspokajania potrzeb życiowych!! Skarbówka powinna od wsyztkich powodzian żadać zwrotu vatu no bo sorry ale te pięniądze nie należały do nich tylko do... rozwiń
Avatar
klops / 22 marca 2012 o 11:46
0
Najlepsze jest to, że część ludzi z okolicy Wilkowa mówi, że mogłoby ich znowu zalać.Wcale im się teraz nie śpieszy do budowy wałów.Dziwny jest ten świat....
Avatar
nikoska / 26 sierpnia 2012 o 23:16
0
A i jeszcze jedno nie życzcie ludzie żeby znowu zalało bo to nic przyjemnego a Ci z terenów Wilkowa co tak mówią,że by im się jeszcze powódź przydała to istne matoły ,imbecyle i nie wiem co jeszcze.Ja wolałabym żyć tak jak sobie żyłam przed powodzią nie patrzeć na to jak to co upracowali moi rodzice i ja z rodzeństwem w jednej chwili tracimy.Nie chciałabym tych pieniędzy ,darów i patrzec na tych wszystkich zachłannych i pazernych ludzi.Mam nadzieję,że więcej nic takiego się nie przytrafi a Ci którzy oplatają takie głupoty,że to była zlota woda i chcieli by tak co kilka lat żeby poczekała surowa kara.
A i jeszcze jedno nie życzcie ludzie żeby znowu zalało bo to nic przyjemnego a Ci z terenów Wilkowa co tak mówią,że by im się jeszcze powódź przydała to istne matoły ,imbecyle i nie wiem co jeszcze.Ja wolałabym żyć tak jak sobie żyłam przed powodzią nie patrzeć na to jak to co upracowali moi rodzice i ja z rodzeństwem w jednej chwili tracimy.Nie chciałabym tych pieniędzy ,darów i patrzec na tych wszystkich zachłannych i pazernych ludzi.Mam nadzieję,że więcej nic takiego się nie przytrafi a Ci którzy oplatają takie głupoty,że to była zlota w... rozwiń
Avatar
nikoska / 26 sierpnia 2012 o 23:03
0
A żeby w Zagłobie jeszcze dużo wody było to bym się nie dziwiła tak samo na Rybakach u Pani Pietras.Wody nie bardzo w domu miały a czekają jeszcze na dary.Ja miałam cały dom zalany wszystko do wyrzucenia i nie chodzę nie narzekam.Pieniądze na remont dostałam wystarczyło z powodzeniem i do pracy się wziełam a nie za biadolenia jak ciężko i źle.Ludzie przestańcie już grzeszyć bo tych co mało co mieli nierobów to powódź podratowała i tych co w urzędach siedzą to też ale właśnie Ci najbardziej lamentują i płaczą a ciagle jak nie auta zmieniają to kostki przed domem mieszkania na wysoki połysk i płaczą bo mało.Trzeba było zrobić mieszkanie tak jak było przed powodzią i nie płakać teraz jak ciężko i źle.A co do sprzętów to środki z Uni Europejskiej są już od wielu lat i jak ktoś odważny to korzysta z róznych programów rozwojowych tak samo jest za granicą wszędzie więc nie tylko dzięki powodzi ludzie mają te sprzęty bo nawet jakby powodzi nie było to taki program od Unii by był oczywiście przez powódź był on rozpowszechniony na większą skalę bo tak oczywiście by ludzie nie wiedzieli,że jest taka możliwość.Rada dla powodzian również od powodzianki przestańcie się użalać bierzcie się do pracy tak jak ja a nie siedzicie i narzekacie aby i wiecznie Wam mało i mało.
A żeby w Zagłobie jeszcze dużo wody było to bym się nie dziwiła tak samo na Rybakach u Pani Pietras.Wody nie bardzo w domu miały a czekają jeszcze na dary.Ja miałam cały dom zalany wszystko do wyrzucenia i nie chodzę nie narzekam.Pieniądze na remont dostałam wystarczyło z powodzeniem i do pracy się wziełam a nie za biadolenia jak ciężko i źle.Ludzie przestańcie już grzeszyć bo tych co mało co mieli nierobów to powódź podratowała i tych co w urzędach siedzą to też ale właśnie Ci najbardziej lamentują i płaczą a ciagle jak nie auta zmieniają t... rozwiń
Avatar
effeq / 28 marca 2012 o 21:01
0
ja mam złote obramówki marmury debowe podłogi eksluzywną kabine prysznicową ale przydał by się jeszcze sauna pomóżcie nam
Avatar
RE.. / 26 marca 2012 o 15:19
0
Pazerność ludzka nie zna granic.
Powodzianie są wciąż przedstawiani jako poszkodowani i nieszczęśliwi,wiele powodzian chwali się nadal, że mają dzięki powodzi pieniądze nie tylko na remonty domów i zakup dobrej jakości nowych mebli, ale i na dostatnie życie.
Powodzianie dobrze wiecie jak jest na prawdę. Zastanówcie się czy jest wam dobrze czy żle, bo publicznie mówicie, że źle a prywatnie nazywacie tą powódź wielkim dobrodziejstwem.
Avatar
rpr / 22 marca 2012 o 17:52
0
Nie rozumiem tego biadolenia do roboty kur.a się niech wezmą bo w końcu kasa sie skończy trzeba poczekać tylko ten rok jeszcze.A co do nastepnego zalania to raz dali i już drugi raz by nie daliani grosza.A jak czeka na ten sprzęt ta kobitka to niech czeka konserw nabrała z głodu napewno nie umrze:)I jak w polsce ma być dobrze jak wiecznie kur.wa mało i mało ....A robic nie ma komu
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 15:48
0
PIeniadze dostali na remont, agd ubrania. A moze szanowna gazeta napisze ile kasy wyciagneli na sprzęt rolniczy???Teraz w okolicach kazdy ma po 2 ciagniki, kosiarki, opryskiwacze itp.
Avatar
gość / 22 marca 2012 o 15:41
0
Żal;) Pani Jolanta czeka na pralkę za 5 lat może znów pojawi się artykuł że ta sama Pani dalej czeka bo jej się należy i koniec. Za te pieniądze które dostali już dawno by sobie kupili. Ale widocznie niektórzy wolą czekać aż spadnie z nieba;)
Avatar
Clviaistic icerid / 22 marca 2012 o 13:31
0
TAK TO PRAWDA POWINNI TO WSZYSTKO SPRAWDZIC-- BO NIEKTORZY CHOC ICH NIE ZALAŁO TO BRALI KASE I POKUPOWALI W LUBLINIE DOMY I TAREZ SIE CWANIACZA TAKA TO JEST ICH BIEDA.
Avatar
gingers / 22 marca 2012 o 12:07
0
najlepsze jest to, że dostali kasę od państwa a 2 lata po powodzi przchodzą do OPSu po faktury do zwrotu vatu i nie bardzo rozumiem jak można żadać czegoś co nie jest ich!Wg mnie to większość powodzian powinna być skontrolowana na co wydała te zasiłki bo zamiast doprowadzać domy do użyteczności większość ma nowe samochody albo kostki brukowe wokół domów gdzie kostka nie służy do zaspokajania potrzeb życiowych!! Skarbówka powinna od wsyztkich powodzian żadać zwrotu vatu no bo sorry ale te pięniądze nie należały do nich tylko do państwa więc nie mają żadnego prawa by starać się o zwrot tego podatku!!
najlepsze jest to, że dostali kasę od państwa a 2 lata po powodzi przchodzą do OPSu po faktury do zwrotu vatu i nie bardzo rozumiem jak można żadać czegoś co nie jest ich!Wg mnie to większość powodzian powinna być skontrolowana na co wydała te zasiłki bo zamiast doprowadzać domy do użyteczności większość ma nowe samochody albo kostki brukowe wokół domów gdzie kostka nie służy do zaspokajania potrzeb życiowych!! Skarbówka powinna od wsyztkich powodzian żadać zwrotu vatu no bo sorry ale te pięniądze nie należały do nich tylko do... rozwiń
Avatar
klops / 22 marca 2012 o 11:46
0
Najlepsze jest to, że część ludzi z okolicy Wilkowa mówi, że mogłoby ich znowu zalać.Wcale im się teraz nie śpieszy do budowy wałów.Dziwny jest ten świat....