Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 listopada 2014 r.
16:49
Edytuj ten wpis

Protest na drogach krajowych 74 i 12. Ruch odbywa się już płynnie

Autor: Zdjęcie autora PAP
0 20 A A

W Annopolu na drodze krajowej nr 74 (Kielce-Kraśnik) oraz w Leokadiowie na drodze krajowej nr 12 (Puławy-Zwoleń) pikietowali we wtorek sadownicy, blokując drogę na przejściu dla pieszych. Domagali się od rządu rozwiązania problemu nadwyżki owoców na rynku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest zakończył się ok. godz 14. Ruch pojazdów w obu miejscach odbywa się już płynnie - poinformowała policja.

Sadownicy chodzili przez pewien czas, np. 20-30 minut po przejściu dla pieszych, a następnie umożliwiali przejazd. W proteście w Annopolu wzięło udział ok. 100 osób. Droga była blokowana w pobliżu mostu na Wiśle. Na czas blokady policjanci zatrzymywali także ruch po drugiej stronie mostu. "Protest przebiegał spokojnie" - poinformował PAP rzecznik prasowy komendy policji w Kraśniku Janusz Majewski.

W Leokadiowie w pikiecie uczestniczyło ok. 50 osób. "Protest nie spowodował poważnych utrudnień. Policjanci wyznaczyli trasy umożliwiające objazd blokady” - powiedział rzecznik prasowy komendy policji w Puławach Marcin Koper.

Był to kolejny protest sadowników, którzy domagają się podjęcia działań stabilizujących sytuację na rynku owoców, po wprowadzeniu rosyjskiego embarga. Chcą wycofania z rynku setek tysięcy ton jabłek oraz wypłaty rekompensat w wysokości kosztów produkcji.

"Eksport w ubiegłym roku do Federacji Rosyjskiej to było 800 tys. ton. W tej chwili możemy mówić o zdjęciu kilkuset ton czy kilku tysięcy ton, nie więcej” - powiedział wiceprezes Związku Sadowników RP Tomasz Solis.

Jak tłumaczył, sytuacja kryzysowa na rynku owoców trwa od początku sierpnia, a wszystkie dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych efektów. Solis przypomniał, że z budżetu europejskiego na zarządzanie kryzysami przeznaczono 120 mln euro, które były do dyspozycji w Unii Europejskiej, ale w Polsce z tych pieniędzy "wykorzystano niewielki procent, głównie dlatego, że polskie instytucje np. ARR czy ministerstwo rolnictwa, były mocno niewydolne”.

"Uważamy, że po pierwsze nie w tym kierunku ta pomoc idzie, a po drugie, że była po prostu nieudolna. (…) Ryczałtowe wycofanie (z rynku-PAP) 30 ton z hektara przy plonach 90 ton z hektara, nie rozwiązuje problemu” - dodał Solis.

Podkreślił, że nadwyżka owoców na rynku spowodowała drastyczny spadek cen jabłek np. za kilogram jabłek deserowych sadownicy mogą otrzymać 35-45 groszy, podczas gdy koszt wyprodukowania kilograma takich jabłek waha się od 80 groszy do 1 zł.

Sadownicy domagają się lepszej współpracy z instytucjami takimi jak Agencja Rynku Rolnego czy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przy uzyskiwaniu rekompensat ze środków unijnych.

"Domagamy się żeby te środki, które są do wykorzystania w najbliższym czasie - a mamy nowy budżet, który przewiduje w Unii Europejskiej kolejne 400 mln euro na zarządzanie kryzysami - żeby te środki były sensownie wykorzystane, żeby to przyniosło efekt”- powiedział Solis.

Jak dodał, w poprzednim naborze wniosków o rekompensaty prowadzonym przez ARR była możliwość wycofania nadwyżki owoców do biogazowni rolniczych. "To się doskonale sprawdziło, ale następny nabór już te biogazownie wykluczył, co znów ogranicza możliwości wycofania nadwyżki jabłek z rynku” - mówił Solis.

Podobny protest w Warszawie oraz na drodze krajowej w Annopolu sadownicy prowadzili na początku listopada. (PAP)

ren/ kop/ pz/
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tientkofi / 20 listopada 2014 o 20:01
0

Ty tak zawsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

Kaftan wreszcie ci zdjęli HE HE?

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 08:03
0

Idiota czy prowokator?

Nie nobilituj zwykłego wioskowego głupka podejrzeniem o możliwość wykonania przezeń prowokacji!

Ten idiota jest klasycznym przykładem homo sovieticusa - ciemnego, prymitywnego buca o bolszewickiej mentalności...

Ty tak zawsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

wsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

rozwiń
Avatar
kierowca / 19 listopada 2014 o 22:05
0

Idiota czy prowokator?

Nie nobilituj zwykłego wioskowego głupka podejrzeniem o możliwość wykonania przezeń prowokacji!

Ten idiota jest klasycznym przykładem homo sovieticusa - ciemnego, prymitywnego buca o bolszewickiej mentalności...

Avatar
stop dziczy drogowej! / 19 listopada 2014 o 20:43
0

O czym tu komunistyczna świnio piszesz !!!!  Pamiętaj że wszyscy wielcy tak zaczynali,Wałesa ile się musiał wałęsać po polskich drogach żeby coś z komuchami ugrać,żeby prezydentem zostać a drugi wielki,Lepper tak samo,to wszystko to jest BUCU droga do WOLNOŚCI !!!! Mamy analogiczny system do tamtych czasów i tych samych komunistycznych oprawców-złodziei przy korytach jak wtedy.

Idiota czy prowokator?

Idiota czy prowokator?

rozwiń
Avatar
sadownik / 19 listopada 2014 o 19:31
0

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

Zostań więc sadownikiem łajzo.

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 19:12
0

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

rozwiń
Avatar
mada / 19 listopada 2014 o 14:22
0

Nie wiem gdzieś ty się ulung ulungu, że wypisujesz takie brednie. Na pewno urzędnicy ministerialni poczuli tak wielką niedogodność z powodu blokowania drogi pod Annopolem, że już się wzięli do spełniania postulatów   :D

Poza tym blokowanie drogi bez zezwolenia jest wykroczeniem i policjanci powinni ukarać blokujących mandatami. Tylko jak ukarać sąsiada z tej samej wsi? 

A wydanie zezwolenia na taką blokadę przez urzędnika jest nadużyciem uprawnień. 

Państwo prawa  :lol:

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

rozwiń
Avatar
cenzor społeczny / 19 listopada 2014 o 10:29
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

To jest podobnie CYCU jak z tobą ,wszędzie widzisz " schaboszczaka '" lub  "POgromce komuchów "to już jakaś choroba lub urojenie,należy również  poszukać jakiegoś speca.

To jest podobnie CYCU jak z tobą ,wszędzie widzisz " schaboszczaka '" lub  "POgromce komuchów "to już jakaś choroba lub urojenie,należy również  poszukać jakiegoś speca.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 19 listopada 2014 o 09:53
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

A to jakie ciśnienie teraz kacap ze wschodu wywiera na Ukrainę,Węgry,Czechy,Słowację czy wszystkie kraje nadbałtyckie to też jakiś sen,urojenie,zobacz ilu takich pachołków i adwokatów spraw sovieckich zasiada w ławach poselskich Jesteś jakiś taki całkiem oderwany " od rzeczywistości ?

A to jakie ciśnienie teraz kacap ze wschodu wywiera na Ukrainę,Węgry,Czechy,Słowację czy wszystkie kraje nadbałtyckie to też jakiś sen,urojenie,zobacz ilu takich pachołków i adwokatów spraw sovieckich zasiada w ławach poselskich Jesteś jakiś taki całkiem oderwany " od rzeczywistości ?

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 19 listopada 2014 o 09:45
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

No to co " tępa dzido " z tymi np.wyborami ? sovieci i pachołki Moskwy są wszędzie, {ojczyzna nigdy nie została oczyszczona z tej czerwonej pajęczyny } jak motocykle, w tak dzikim kraju nam przyszło żyć, niestety. Schaboszczak to mój szwagier,też tępiciel komuchów i głupoty.

No to co " tępa dzido " z tymi np.wyborami ? sovieci i pachołki Moskwy są wszędzie, {ojczyzna nigdy nie została oczyszczona z tej czerwonej pajęczyny } jak motocykle, w tak dzikim kraju nam przyszło żyć, niestety. Schaboszczak to mój szwagier,też tępiciel komuchów i głupoty.

rozwiń
Avatar
tientkofi / 20 listopada 2014 o 20:01
0

Ty tak zawsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

Kaftan wreszcie ci zdjęli HE HE?

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 08:03
0

Idiota czy prowokator?

Nie nobilituj zwykłego wioskowego głupka podejrzeniem o możliwość wykonania przezeń prowokacji!

Ten idiota jest klasycznym przykładem homo sovieticusa - ciemnego, prymitywnego buca o bolszewickiej mentalności...

Ty tak zawsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

wsze barani łbie sam ze sobą ? tak w każdej sytuacji ? he,he,  mamy nie ma ??  he,he, a rączki bolą he,he.

rozwiń
Avatar
kierowca / 19 listopada 2014 o 22:05
0

Idiota czy prowokator?

Nie nobilituj zwykłego wioskowego głupka podejrzeniem o możliwość wykonania przezeń prowokacji!

Ten idiota jest klasycznym przykładem homo sovieticusa - ciemnego, prymitywnego buca o bolszewickiej mentalności...

Avatar
stop dziczy drogowej! / 19 listopada 2014 o 20:43
0

O czym tu komunistyczna świnio piszesz !!!!  Pamiętaj że wszyscy wielcy tak zaczynali,Wałesa ile się musiał wałęsać po polskich drogach żeby coś z komuchami ugrać,żeby prezydentem zostać a drugi wielki,Lepper tak samo,to wszystko to jest BUCU droga do WOLNOŚCI !!!! Mamy analogiczny system do tamtych czasów i tych samych komunistycznych oprawców-złodziei przy korytach jak wtedy.

Idiota czy prowokator?

Idiota czy prowokator?

rozwiń
Avatar
sadownik / 19 listopada 2014 o 19:31
0

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

Zostań więc sadownikiem łajzo.

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 19:12
0

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

To było popatrzeć jakimi bryczkami przyjechali ci, których głód wygania na przejścia.

rozwiń
Avatar
mada / 19 listopada 2014 o 14:22
0

Nie wiem gdzieś ty się ulung ulungu, że wypisujesz takie brednie. Na pewno urzędnicy ministerialni poczuli tak wielką niedogodność z powodu blokowania drogi pod Annopolem, że już się wzięli do spełniania postulatów   :D

Poza tym blokowanie drogi bez zezwolenia jest wykroczeniem i policjanci powinni ukarać blokujących mandatami. Tylko jak ukarać sąsiada z tej samej wsi? 

A wydanie zezwolenia na taką blokadę przez urzędnika jest nadużyciem uprawnień. 

Państwo prawa  :lol:

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

Tego typu protest jest całkiem legalny, nikt tu prawa nie lamal, sadownicy chodzili po pasach...a jakby szła grupa przedszkolna składajaca sie z 10 oddziałów i musiałbys przeczekać 30 min tez bys tak pyskował? A jak jest wypadek na drodze ? Ludzie stoją godzinami i nikt nie pyskuje bo wie ze komus tała sie rkzywda, tylko krzywde poniesli tez sadownicy więc uszanuj ludzi.

rozwiń
Avatar
cenzor społeczny / 19 listopada 2014 o 10:29
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

To jest podobnie CYCU jak z tobą ,wszędzie widzisz " schaboszczaka '" lub  "POgromce komuchów "to już jakaś choroba lub urojenie,należy również  poszukać jakiegoś speca.

To jest podobnie CYCU jak z tobą ,wszędzie widzisz " schaboszczaka '" lub  "POgromce komuchów "to już jakaś choroba lub urojenie,należy również  poszukać jakiegoś speca.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 19 listopada 2014 o 09:53
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

A to jakie ciśnienie teraz kacap ze wschodu wywiera na Ukrainę,Węgry,Czechy,Słowację czy wszystkie kraje nadbałtyckie to też jakiś sen,urojenie,zobacz ilu takich pachołków i adwokatów spraw sovieckich zasiada w ławach poselskich Jesteś jakiś taki całkiem oderwany " od rzeczywistości ?

A to jakie ciśnienie teraz kacap ze wschodu wywiera na Ukrainę,Węgry,Czechy,Słowację czy wszystkie kraje nadbałtyckie to też jakiś sen,urojenie,zobacz ilu takich pachołków i adwokatów spraw sovieckich zasiada w ławach poselskich Jesteś jakiś taki całkiem oderwany " od rzeczywistości ?

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 19 listopada 2014 o 09:45
0

Do "Pogromcy komuchów" (wczoraj "schaboszczak"): Mówiłem udaj się do specjalisty, wszędzie widzisz "komuchów" a to objaw schizofrenii maniakalno-depresyjnej zanim będzie za późno... a jesli już widzisz też wszędzie "moskiewskich agentów" "ruskich troli" i "zielone ludziki"... a to już nieuleczalna rusofobia... 

No to co " tępa dzido " z tymi np.wyborami ? sovieci i pachołki Moskwy są wszędzie, {ojczyzna nigdy nie została oczyszczona z tej czerwonej pajęczyny } jak motocykle, w tak dzikim kraju nam przyszło żyć, niestety. Schaboszczak to mój szwagier,też tępiciel komuchów i głupoty.

No to co " tępa dzido " z tymi np.wyborami ? sovieci i pachołki Moskwy są wszędzie, {ojczyzna nigdy nie została oczyszczona z tej czerwonej pajęczyny } jak motocykle, w tak dzikim kraju nam przyszło żyć, niestety. Schaboszczak to mój szwagier,też tępiciel komuchów i głupoty.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hetman Zamość stracił ważnego młodzieżowca

Hetman Zamość stracił ważnego młodzieżowca 0 2

Krótko trwała przygoda Bruno Wacławka z Hetmanem. W środę Bruk-Bet Termalika Nieciecza poinformował o podpisaniu kontraktu z 18-latkiem. Zawodnik przenosi się do klubu z zaplecza ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego.

Jerzy Małek Black Sheep w Centrum Kultury
31 stycznia 2020, 20:30

Jerzy Małek Black Sheep w Centrum Kultury 0 0

Już w piątek, 31 stycznia o godz. 20.30 na scenie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi formacja Jerzy Małek Black Sheep.

CBŚP uderzyło w rynek nielegalnego handlu bronią. Zatrzymania także w woj. lubelskim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

CBŚP uderzyło w rynek nielegalnego handlu bronią. Zatrzymania także w woj. lubelskim [wideo, zdjęcia] 3 0

28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejęte 39 sztuk broni, a także 1500 sztuk amunicji - tak w liczbach przedstawia się zmasowana akcja Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzona w rynek nielegalnego handlu bronią. Funkcjonariusze prowadzili działania na terenie czterech województw, w tym w naszym regionie.

Dąbie: Śmiertelny wypadek. 19-letni kierowca audi nie przeżył zderzenia z ciężarówką
galeria

Dąbie: Śmiertelny wypadek. 19-letni kierowca audi nie przeżył zderzenia z ciężarówką 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Dąbie (gmina Łuków). 19-letni kierowca audi zmarł po zderzeniu z ciężarówką. Policja podaje szczegóły wczorajszego zdarzenia.

Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin będą trenować z Lublinianką?

Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin będą trenować z Lublinianką? 0 1

Niewykluczone, że na wiosnę Tomasz Brzyski będzie piłkarzem Lublinianki. „Brzytwa” rozpoczął już treningi z klubem, w którym zaczynał karierę. Mówi się, że na zajęciach ekipy z Wieniawy może pojawić się także Grzegorz Bonin. Obaj zawodnicy rozwiązali już swoje kontrakty z Motorem.

Centrum rozrywki American Spot w Lublinie. Wrotki, gokarty i strefa VR [zdjęcia]
galeria

Centrum rozrywki American Spot w Lublinie. Wrotki, gokarty i strefa VR [zdjęcia] 0 1

Centrum rozrywki przy ul. Krochmalnej zmienia się na swoje drugie urodziny. Obok wrotek jeździć można tam także na gokartach, pokonując tory przeszkód. Skorzystać z szaleństw w strefie VR i prowadzić zdalnie sterowane auta.

Pukała do drzwi i prosiła o przekazanie wiadomości sąsiadom. Ale chodziło o coś innego

Pukała do drzwi i prosiła o przekazanie wiadomości sąsiadom. Ale chodziło o coś innego 0 2

Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta odpowie za kradzieże pieniędzy na tzw. legendę. Podejrzana odwiedzała starsze osoby prosząc o możliwość pozostawienia wiadomości dla sąsiadów.

Zmarła dziennikarka Maja Borkowska. Przez wiele lat pracowała w radiowej "Trójce"

Zmarła dziennikarka Maja Borkowska. Przez wiele lat pracowała w radiowej "Trójce" 33 5

Zmarła Maja Borkowska, dziennikarka, która przez 20 lat była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia - informuje portal wirtualnemedia.pl. Od kilku lat walczyła z chorobą nowotworową.

Piewca Chełmszczyzny. Promocja wydawnictwa o Stanisławie Skibińskim
galeria

Piewca Chełmszczyzny. Promocja wydawnictwa o Stanisławie Skibińskim 0 0

– Był postacią wyjątkową – z niespożytą siłą gromadził, odkrywał ale i przelewał na papier wiedzę o przeszłości Chełma i regionu.

W niedzielę zbiórka krwi na tamie Zalewu Zemborzyckiego

W niedzielę zbiórka krwi na tamie Zalewu Zemborzyckiego 28 1

„Lodowata krew z gorących serc” – tak zatytułowana jest najnowsza akcja Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Co najmniej dziewięć osób zginęło po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. Fale wyrzuciły łodzie na brzeg
film

Co najmniej dziewięć osób zginęło po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. Fale wyrzuciły łodzie na brzeg 0 0

Majorka, Hiszpania. Co najmniej dziewięć osób zginęło, a cztery kolejne uznaje się zaginione po przejściu sztormu Gloria w Hiszpanii. W miejscowości Port de Pollenca na północy Majorki fale dokonały pokaźnych zniszczeń, przewracając statki i wyrzucając je na brzeg.

W Lublinie powstanie przetwórnia drobiu. Inwestor zapewnia, że nie będzie to ubojnia

W Lublinie powstanie przetwórnia drobiu. Inwestor zapewnia, że nie będzie to ubojnia 9 43

Urząd Miasta zgodził się na uruchomienie przetwórni drobiu na Felinie. Budowę zakładu przy ul. Dobrzańskiego planuje spółka ze Świdnika. Nie zamierza uruchamiać tu ubojni, do zakładu mają trafiać już gotowe tusze, które następnie będą rozbierane na elementy.

Premier wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie całej Polski

Premier wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie całej Polski 13 7

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

Wstrząsająca "Scena zbrodni" w PsychoKinie
28 stycznia 2020, 16:30

Wstrząsająca "Scena zbrodni" w PsychoKinie 0 0

We wtorek, 28 stycznia o godz. 16.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się pokaz filmu "Scena zbrodni" w ramach projektów PsychoKino i KinoZofia.

Na zdjęciu: psycholożka, naukowczyni i reżyserka. Feminatywy w języku polskim

Na zdjęciu: psycholożka, naukowczyni i reżyserka. Feminatywy w języku polskim 0 5

Nie bójmy się używać nazw „psycholożka” czy „naukowczyni”. Jednak słowa „profesorka” używajmy tylko wobec kobiet z tytułem profesor, które sobie tego życzą. Zespół językoznawców przygotował rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!