Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lipca 2009 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Przygotuj się na wielką burzę

0 18 A A

Fala burzowa, podobna do tej, która spustoszyła w piątek południową i centralną Polskę, w sobotę dotrze do naszego regionu. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu i huraganowe wiatry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ze szczegółowych map satelitarnych portalu meteorologicznego Foreca.pl wynika, że nawałnica idzie nad Lubelszczyznę z południowego-zachodu. Największa fala deszczowo-burzowa ma dotrzeć do nas w sobotę nad ranem i będzie utrzymywać się przez cały dzień. Chmury ustąpią dopiero późnym wieczorem.

– Ten front atmosferyczny przyniesie ze sobą bardzo intensywne opady deszczu. Padać, i to bez przerwy, będzie już od samego rana – wyjaśnia Wojciech Maik z biura prognoz Cumulus. – Spadnie nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy – dodaje Łukasz Harasimowicz, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, które przygotowuje prognozy dla Lubelszczyzny.

Najgorzej będzie do południa.

– Potem utrzyma się duże zachmurzenie, ale padać będzie tylko przelotnie. Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. – Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne.

– Wszystkie służby są w pełnej gotowości – podkreśla Stańczyk. – Ale apelujemy do mieszkańców naszego regionu, żeby sami zadbali o swoje bezpieczeństwo.

Jak? – Nie wolno parkować samochodów pod drzewami ani billboardami reklamowymi, które w każdej chwili mogą się przewrócić – radzi Stańczyk. – W czasie burzy sami też nie stajemy pod drzewami ani słupami energetycznymi. Gdy jesteśmy w mieście, lepiej wejść do sklepu albo schować się w jakiejś bramie.

Warto zabezpieczyć własny dom. – Trzeba zdjąć z balkonów wszystko, co wiatr może porwać. Należy też pozamykać okna, żeby uniknąć przeciągu – mówi kpt. Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. I dodaje: Żywiołu zatrzymać się nie da. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby się przed nim uchronić.

Nie wszystkim jednak burza kojarzy się z zagrożeniem. – Choć czasem jesteśmy tak blisko niej, że praktycznie ocieramy się o żywioł, to jednak dla nas burza jest przede wszystkim ciekawym zjawiskiem – podkreśla Łukasz Koczkodaj, łowca burz ze Świdnika. – To niezwykły spektakl, który można obserwować z zapartym tchem, czasem zrobić ciekawą fotografię. To wielka frajda.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 11:41
0
Burze mogą się dziś zdarzać, ale nie tak gwałtowne. I raczej nie na Lubelszczyźnie, chociaż nigdy nie wiadomo. Najgorsze burze są na chłodnych frontach przy dużej różnicy temperatur sąsiednich mas powietrza albo lokalnie w gorącym, wilgotnym powietrzu. Nic takiego obecnie nie ma, więc żaden armagedon nam teraz nie grozi. Poza tym, patrz pierwsze 3 zdania poprzedniego posta.
Avatar
mareczek / 25 lipca 2009 o 11:13
0
W artykule jest napisane: "Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk(...)Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne." Pomijam, że zdania nie zaczyna się od "aż". Nie wierzę, że tak będzie, choćby z tego faktu, że już pada i temperatura jest relatywnie niska. Nie jestem specjalistą, ale biorąc na "chłopski rozum" można stwierdzić, że jeśli nie będzie zderzenia ciepłej i zimnej masy powietrza, to nie będzie i intensywnych burz. Mam rację?
W artykule jest napisane: "Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk(...)Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne." Pomijam, że zdania nie zaczyna się od "aż". Nie wierzę, że tak będzie, choćby z tego faktu, że już pada i temperatura jest relatywnie niska. Nie jestem specjalistą, ale biorąc na "chłopski rozu... rozwiń
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 10:32
0
Jeszcze raz powtarzam: artykuł odnosi się do sytuacji dwa dni temu. Teraz to już przeszłość i nic takiego na razie nie jest przewidywane. Kompletny nonsens - ostrzegać ludzi po fakcie.
Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.

Nikt teraz tej nawałnicy nie przewiduje - świadczy to tylko o poziomie tego artykułu. Jakiś czas temu był taki artykuł [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090711/MAGAZYN/965811651"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/965811651[/url] - zlepek bzdur, wszystko poprzekręcane.
Tak więc lepiej w ogóle takich artykułów nie czytać, lepiej zajrzeć na mapy radarowe lub satelitarne albo po prostu obejrzeć prognozę w telewizji. I normalne jest, że się nie sprawdzają, przewidzieć pogodę nawet na kilka dni w tym klimacie, przy tej zmienności pogody, jest bardzo trudno.

Nikt teraz tej nawałnicy nie przewiduje - świadczy to tylko o poziomie tego artykułu. Jakiś czas temu był taki artykuł [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090711/MAGAZYN/965811651"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/965811651[/url] - zlepek bzdur, wszystko poprzekręcane.
Tak więc lepiej w ogóle takich artykułów nie czytać, lepiej zajrzeć na mapy radarowe lub satelitarne albo po prostu obejrzeć prognozę w telewizji. I normalne jest, że się nie sprawdzają, przewidzieć pogo... rozwiń
Avatar
~jaa~ / 25 lipca 2009 o 10:09
0
o kurcze ale burza, non stop się błyska i są tak silne grzmoty jakby ktoś walił młotem pneumatycznym eh..
niech się pukną w głowę osoby, które mówiły, że będzie taka nawałnica jak na śląsku.. nie jedna osoba przez taką głupotę musiała zapewne zrezygnować z jakichś planów na wakacje, np. wypad nad jezioro itp.

POzdrawiam
Avatar
xxx / 25 lipca 2009 o 09:24
0
Zamiast burzy mamy tylko deszcz. I gdzie ta nawałnica co była na południu Polski, może wszystko co tam było to był zabieg medialny i fotomontaż? Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.
Avatar
matematyk / 25 lipca 2009 o 09:00
0
Łukasz - LGM napisał:
prosze mi pokazać z czego te burze mają być....
[img]http://www.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/data/200907241643_NOAA16/200907241643_NOAA16_EU_b4BT.jpg[/img]

zastanawiam się dlaczego czeska służba meteo ma lepszy sprzęt od naszej.

Panowie piszecie głupoty...

Niesamowita burza nad Lubelszczyzna, co to będzie, co za brednie tu wypisują, niegdzie na mapach satelitarnych nie widać burz w naszym rejonie, a tu mówi się o burzy takiej jaka była na zachodzie Polski . Ci co piszą takie artykuły to hyba jacyś bezmózgowi chómaniści którzy nie wiedzą co piszą, zero logicznego myślenia, zero znajomości podstawowych zasad metrologii, wystarczy popatrzeć na mapy satelitarne, dostępne w Internecie i widać ze żadnych burz nie ma. Napewno zaraz humaniści będą krzyczeć jaki ze mnie nieók bo robię blendy ortograficzne, no cóż oni tylko potrafia pisać nieprzemyślane logiczne artykuly dotyczace zjawisk przyrodniczych i wytykać wszystkim blendy ortograficznei i pokazywać jacy oni mądrzy, żenada.

Niesamowita burza nad Lubelszczyzna, co to będzie, co za brednie tu wypisują, niegdzie na mapach satelitarnych nie widać burz w naszym rejonie, a tu mówi się o burzy takiej jaka była na zachodzie Polski . Ci co piszą takie artykuły to hyba jacyś bezmózgowi chómaniści którzy nie wiedzą co piszą, zero logicznego myślenia, zero znajomości podstawowych zasad metrologii, wystarczy popatrzeć na mapy satelitarne, dostępne w Internecie i widać ze żadnych burz nie ma. Napewno zaraz humaniści będą krzyczeć jaki ze mnie nieók bo ro... rozwiń
Avatar
jaaaa / 25 lipca 2009 o 08:56
0
Tak tak aby straszą burzami już wczoraj jaki to huragan mial byc a tu slonce swiecilo po jaki hu* takie glupoty pisza ?
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 08:41
0
lukaszwu napisał:
Artykuł archiwalny - aktualny był w piątek i sobotę rano. W dodatku jest to rozwinięcie już istniejącego artykułu [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090724/NEWS01/432499144"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/432499144[/url].

Spojrzałem na zły miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi o czwartek i piątek rano. Teraz to już historia, więc czemu ten artykuł pojawił się tak późno, już po fakcie? Nie ma o czym pisać, to wymyśla się jakieś straszaki.

Spojrzałem na zły miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi o czwartek i piątek rano. Teraz to już historia, więc czemu ten artykuł pojawił się tak późno, już po fakcie? Nie ma o czym pisać, to wymyśla się jakieś straszaki. rozwiń
Avatar
patryk / 25 lipca 2009 o 07:24
0
ale nawałnica:) kapuśniaczek pełną gębą
Avatar
PicNaChuj / 24 lipca 2009 o 22:46
0
Ty masz burze,ale chyba w jajcach
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 11:41
0
Burze mogą się dziś zdarzać, ale nie tak gwałtowne. I raczej nie na Lubelszczyźnie, chociaż nigdy nie wiadomo. Najgorsze burze są na chłodnych frontach przy dużej różnicy temperatur sąsiednich mas powietrza albo lokalnie w gorącym, wilgotnym powietrzu. Nic takiego obecnie nie ma, więc żaden armagedon nam teraz nie grozi. Poza tym, patrz pierwsze 3 zdania poprzedniego posta.
Avatar
mareczek / 25 lipca 2009 o 11:13
0
W artykule jest napisane: "Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk(...)Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne." Pomijam, że zdania nie zaczyna się od "aż". Nie wierzę, że tak będzie, choćby z tego faktu, że już pada i temperatura jest relatywnie niska. Nie jestem specjalistą, ale biorąc na "chłopski rozum" można stwierdzić, że jeśli nie będzie zderzenia ciepłej i zimnej masy powietrza, to nie będzie i intensywnych burz. Mam rację?
W artykule jest napisane: "Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk(...)Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne." Pomijam, że zdania nie zaczyna się od "aż". Nie wierzę, że tak będzie, choćby z tego faktu, że już pada i temperatura jest relatywnie niska. Nie jestem specjalistą, ale biorąc na "chłopski rozu... rozwiń
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 10:32
0
Jeszcze raz powtarzam: artykuł odnosi się do sytuacji dwa dni temu. Teraz to już przeszłość i nic takiego na razie nie jest przewidywane. Kompletny nonsens - ostrzegać ludzi po fakcie.
Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.

Nikt teraz tej nawałnicy nie przewiduje - świadczy to tylko o poziomie tego artykułu. Jakiś czas temu był taki artykuł [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090711/MAGAZYN/965811651"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/965811651[/url] - zlepek bzdur, wszystko poprzekręcane.
Tak więc lepiej w ogóle takich artykułów nie czytać, lepiej zajrzeć na mapy radarowe lub satelitarne albo po prostu obejrzeć prognozę w telewizji. I normalne jest, że się nie sprawdzają, przewidzieć pogodę nawet na kilka dni w tym klimacie, przy tej zmienności pogody, jest bardzo trudno.

Nikt teraz tej nawałnicy nie przewiduje - świadczy to tylko o poziomie tego artykułu. Jakiś czas temu był taki artykuł [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090711/MAGAZYN/965811651"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/965811651[/url] - zlepek bzdur, wszystko poprzekręcane.
Tak więc lepiej w ogóle takich artykułów nie czytać, lepiej zajrzeć na mapy radarowe lub satelitarne albo po prostu obejrzeć prognozę w telewizji. I normalne jest, że się nie sprawdzają, przewidzieć pogo... rozwiń
Avatar
~jaa~ / 25 lipca 2009 o 10:09
0
o kurcze ale burza, non stop się błyska i są tak silne grzmoty jakby ktoś walił młotem pneumatycznym eh..
niech się pukną w głowę osoby, które mówiły, że będzie taka nawałnica jak na śląsku.. nie jedna osoba przez taką głupotę musiała zapewne zrezygnować z jakichś planów na wakacje, np. wypad nad jezioro itp.

POzdrawiam
Avatar
xxx / 25 lipca 2009 o 09:24
0
Zamiast burzy mamy tylko deszcz. I gdzie ta nawałnica co była na południu Polski, może wszystko co tam było to był zabieg medialny i fotomontaż? Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.
Avatar
matematyk / 25 lipca 2009 o 09:00
0
Łukasz - LGM napisał:
prosze mi pokazać z czego te burze mają być....
[img]http://www.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/data/200907241643_NOAA16/200907241643_NOAA16_EU_b4BT.jpg[/img]

zastanawiam się dlaczego czeska służba meteo ma lepszy sprzęt od naszej.

Panowie piszecie głupoty...

Niesamowita burza nad Lubelszczyzna, co to będzie, co za brednie tu wypisują, niegdzie na mapach satelitarnych nie widać burz w naszym rejonie, a tu mówi się o burzy takiej jaka była na zachodzie Polski . Ci co piszą takie artykuły to hyba jacyś bezmózgowi chómaniści którzy nie wiedzą co piszą, zero logicznego myślenia, zero znajomości podstawowych zasad metrologii, wystarczy popatrzeć na mapy satelitarne, dostępne w Internecie i widać ze żadnych burz nie ma. Napewno zaraz humaniści będą krzyczeć jaki ze mnie nieók bo robię blendy ortograficzne, no cóż oni tylko potrafia pisać nieprzemyślane logiczne artykuly dotyczace zjawisk przyrodniczych i wytykać wszystkim blendy ortograficznei i pokazywać jacy oni mądrzy, żenada.

Niesamowita burza nad Lubelszczyzna, co to będzie, co za brednie tu wypisują, niegdzie na mapach satelitarnych nie widać burz w naszym rejonie, a tu mówi się o burzy takiej jaka była na zachodzie Polski . Ci co piszą takie artykuły to hyba jacyś bezmózgowi chómaniści którzy nie wiedzą co piszą, zero logicznego myślenia, zero znajomości podstawowych zasad metrologii, wystarczy popatrzeć na mapy satelitarne, dostępne w Internecie i widać ze żadnych burz nie ma. Napewno zaraz humaniści będą krzyczeć jaki ze mnie nieók bo ro... rozwiń
Avatar
jaaaa / 25 lipca 2009 o 08:56
0
Tak tak aby straszą burzami już wczoraj jaki to huragan mial byc a tu slonce swiecilo po jaki hu* takie glupoty pisza ?
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 08:41
0
lukaszwu napisał:
Artykuł archiwalny - aktualny był w piątek i sobotę rano. W dodatku jest to rozwinięcie już istniejącego artykułu [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090724/NEWS01/432499144"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/432499144[/url].

Spojrzałem na zły miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi o czwartek i piątek rano. Teraz to już historia, więc czemu ten artykuł pojawił się tak późno, już po fakcie? Nie ma o czym pisać, to wymyśla się jakieś straszaki.

Spojrzałem na zły miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi o czwartek i piątek rano. Teraz to już historia, więc czemu ten artykuł pojawił się tak późno, już po fakcie? Nie ma o czym pisać, to wymyśla się jakieś straszaki. rozwiń
Avatar
patryk / 25 lipca 2009 o 07:24
0
ale nawałnica:) kapuśniaczek pełną gębą
Avatar
PicNaChuj / 24 lipca 2009 o 22:46
0
Ty masz burze,ale chyba w jajcach
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 9 6

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 3 7

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne 0 1

Wirtualna rzeczywistość, samochody bez kierowców, słuchawki tłumaczące języki, domy ze śmieci. – To wcale nie jest już pieśń przyszłości. To dzieje się tu i teraz – przekonywali prelegenci na II Europejskim Tygodniu Innowacji w Lublinie

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie
27 września 2018, 16:00

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowany zostanie koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej.

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty 2 20

W niedzielę oficjalnie otwarto odnowiony stadion piłkarski Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] 0 6

130 żołnierzy ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało wczoraj na lubelskim pl. Zamkowym.

Lublin: Położą asfalt na ul. Kaskadowej

Lublin: Położą asfalt na ul. Kaskadowej 0 2

Po latach próśb ze strony mieszkańców Ratusz zabiera się za dokończenie ul. Kaskadowej, gdzie brakuje odcinka asfaltu i wciąż jeździ się po betonowych płytach

Lublin na wojnie z dopalaczami. Statystyki są alarmujące

Lublin na wojnie z dopalaczami. Statystyki są alarmujące 0 2

Co zażywają młodzi ludzie i jak wcześnie po to sięgają? Odpowiedzi na te pytania szukają władze Lublina i zamawiają specjalną diagnozę zjawisk związanych z narkotykami i coraz groźniejszymi dopalaczami. – Chcemy dzięki temu określić najlepsze metody walki z zagrożeniem – tłumaczą urzędnicy

Zadał serię śmiertelnych ciosów piłkarzowi. Koniec procesu
galeria

Zadał serię śmiertelnych ciosów piłkarzowi. Koniec procesu 1 5

Zakończył się proces dotyczący zabójstwa Grzegorza Kijowskiego – piłkarza Garbarni Kurów. Sportowiec zginął z ręki 37-letniego Ukraińca, który zadał mu serię ciosów nożem – dowodzi prokuratura. Serhii V. miał następnego dnia wyjechać z Polski.

Przywłaszczył ciągnik, autobus i kombajn. Sprzęt był warty 2,3 mln zł

Przywłaszczył ciągnik, autobus i kombajn. Sprzęt był warty 2,3 mln zł 4 8

Mężczyzna, który przywłaszczył sobie autobus, ciągnik rolniczy, kombajn zbożowy i inne maszyny rolnicze został tymczasowo aresztowany.

Czy ulice Lublina zmienią się w wyborczy śmietnik z plakatami?

Czy ulice Lublina zmienią się w wyborczy śmietnik z plakatami? 0 13

Czy ulice Lublina zmienią się w wyborczy śmietnik z plakatami na latarniach i barierkach? Ratusz zapewnia, że nie. – Ktokolwiek poprosi o zgodę na plakat na latarni, spotka się z odmową – twierdzą urzędnicy. Ale to nie znaczy, że śmietnika nie będzie. Kampania po prostu przeniesie się na przydrożne trawniki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?