Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 czerwca 2010 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Tędy będzie przebiegać droga S-19 (zobacz PDF)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 20 A A

Propozycji było kilka, ale po konsultacjach społecznych drogowcy w końcu wybrali ostateczny wariant. Na dwupasmówkę trzeba jednak poczekać jeszcze pięć lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dla mnie budowa mogłaby się już rozpocząć – mówi Magdalena Węgorowska z Niedrzwicy Dużej. – Teraz droga do Kraśnika biegnie środkiem naszej miejscowości. Życie przy niej jest uciążliwe i niebezpieczne.

– Nowa droga jest dla nas niezwykle ważna. Chcemy, aby już zapadły decyzje, bo to się za długo ciągnie i hamuje rozwój gminy – zapewnia Zdzisław Antoń, wójt gminy Niedrzwica.

Jest dobra wiadomość. Planowana "dziewiętnastka” najgorszy etap ma już za sobą. Na odcinku od obwodnicy Lublina do początku obwodnicy Kraśnika – spośród pięciu propozycji przebiegu trasy – wskazano na jeden wariant.

– Opracowano go w oparciu o uwagi i wnioski mieszkańców oraz władz gmin, przez które przebiega. W tym wariancie długość trasy wynosi 33 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rekomendowany przez drogowców wariant zakłada budowę trzech węzłów: Strzeszkowice, Niedrzwica oraz Wilkołaz. Na długości ponad 26 km staną ekrany akustyczne. Przewidziano sześć miejsc obsługi podróżnych oraz pięć przejść dla zwierząt.

Drogowcy zdecydowali się również na jeden – spośród pięciu – wariantów odcinka od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim. – Tu będzie pięć węzłów: w Polichnie, Modliborzycach, Kopcach, Jonakach i Łążku Ordynackim. Przewidziano lokalizację dla sześciu miejsc obsługi podróżnych, budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 14,5 km oraz 15 przejść dla zwierząt – dodaje Nalewajko.

Budową drogi ekspresowej, biegnącej od Kuźnicy Białostockiej do Barwinka, ma zarządzać nowo powstała spółka. Odcinek od Lublina do granicy z województwem podkarpackim będzie kosztować ok. 2 miliardów złotych. Całość ma kosztować ok. 2 miliardów euro.


Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chłop ze wsi / 3 czerwca 2010 o 15:15
0
wybory idą to i obrazek mozna jakiś namalować, choćby w PDF. Ale tu na wschód od Wisły ma być skansen i przedmurze cywilizacji. Zobaczcie choćby drogę Radom -Lublin . Od radomia do Puław wyremontowana, nawet nowy most stoi, a im bliżej Lublina tym gorzej. To samo Kielce -lublin do Annopola wyremontowane a im bliżej Kraśnika to tragedia, mało koła nie odpadną
Avatar
~kierowca~ / 3 czerwca 2010 o 09:01
0
Znacznie taniej mozna uzyskać udroznienie trasy na południe od Lublina budując w terenie niezurbanizowanym od Lublina przez Wysokie Biłgoraj Tarnogród Sieniawę do Przeworska lub Jarosławia.Ruch do autostrady A-4 podzieli się po połowie przez Kraśni Janów i Biłgoraj Sieniawa.Od tej trasy łączniki na wschód do Hrebennego i budowanego od niedawna przejscia Budomierz Hruszew koło Lubaczowa.Remont trasy DW 835 i tak planowany i konieczny,ale nie za 2 mld euro.
Avatar
hmmmm / 2 czerwca 2010 o 23:59
0
Hmmm...patrzę na ta tą mapę "Lublin-Kraśnik" i coś tu mi nie pasuje - jakiś to inny układ kierunków - pozamieniane północ-południe-wschód-zachód. Kraśnik jest na południowy zachód od Lublina. W dziwny sposób jest to przedstawione - ale może nie znam się na geodezji :-)
Avatar
Nutka / 2 czerwca 2010 o 23:08
0
Gość napisał:
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...

Wiesz co? Babcie spod GS w gminie Zawieprzyce mówią być moze ze specyficznym akcentem ale szczerości to im zarzucić nie możesz.
Gdybym miał wybierać pomiędzy babciami spod GS, a wygładzonymi przez charakteryzatorów i spin doktorów polityków to zawsze wybiorę te pierwsze!
"Ty który skrzywdziles człowieka prostego-śmiechem nad krzywdą jego, zapamiętaj - przyjdzie kiedyś i na Ciebie płenta"

Wiesz co? Babcie spod GS w gminie Zawieprzyce mówią być moze ze specyficznym akcentem ale szczerości to im zarzucić nie możesz.
Gdybym miał wybierać pomiędzy babciami spod GS, a wygładzonymi przez charakteryzatorów i spin doktorów polityków to zawsze wybiorę te pierwsze!
"Ty który skrzywdziles człowieka prostego-śmiechem nad krzywdą jego, zapamiętaj - przyjdzie kiedyś i na Ciebie płenta" rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 21:08
0
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...
Avatar
MlodyWilczek / 2 czerwca 2010 o 19:12
0
krzesimir napisał:
To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA !


Po stonce ziemniacznej, susłach i bobrach przyszła kolej na GDDKiA? No tak, jakoś trzeba uzasadnić POwołanie kolejnej spółki.
Ten nowy pasożyt pobije rekord 13 lat funkcjonowania PLL S.A bez lotniska?
Co tam droga S-19 - byle tylko zspółkę, radę nadzorczą i zarząd powołać...


Po stonce ziemniacznej, susłach i bobrach przyszła kolej na GDDKiA? No tak, jakoś trzeba uzasadnić POwołanie kolejnej spółki.
Ten nowy pasożyt pobije rekord 13 lat funkcjonowania PLL S.A bez lotniska?
Co tam droga S-19 - byle tylko zspółkę, radę nadzorczą i zarząd powołać... rozwiń
Avatar
o_O / 2 czerwca 2010 o 19:10
0
Mario napisał:
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.



dodajmy do sztandarowych inwestycji 2010 wylanie nowej nawierzchni na rondo pod makro i kilka metrow na melgiewskiej, gratulujemy po



dodajmy do sztandarowych inwestycji 2010 wylanie nowej nawierzchni na rondo pod makro i kilka metrow na melgiewskiej, gratulujemy po rozwiń
Avatar
krzesimir / 2 czerwca 2010 o 17:51
0
Mario napisał:
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.

To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA !

To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA ! rozwiń
Avatar
Mario / 2 czerwca 2010 o 17:09
0
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.
Avatar
f16 / 2 czerwca 2010 o 16:03
0
Krzysztof Nalewajko napisał:
Z jakiego powodu Czytelnicy Forum mają wierzyć słowom anonimowej postaci? Czy masz jakieś dokumenty, mapy, mogące poświadczyć twój wpis o nowym wariancie przebiegu S17 przez środek Fajsławic? Każdy z rozważanych wariantów poprowadzenia S17 omija Fajsławice po prawej stronie obecnego przebiegu DK17.

Nie, nie mam dokumentów,ale opieram się na rozmowie z pracownikami ,którzy robili pomiary w związku z rozważanym przebiegiem obwodnicy przez centrum Fajsławic(mam świadków) . Przestań pan robić wodę z mózgu czytelników a lepiej wyślij kogoś żeby poprawić te niedoróbki zakończonej pół roku temu modernizacji dk17,bo po kolejnej ulewie chodniki całkiem spłyną do rowu !!! A w samym centrum po ulewie na szosie stoi jezioro !!!
Oczywiście na to nie mam dowodów czy map ,ale mam oczy i trochę przyzwoitości w przeciwieństwie do niektórych pracowników GDDKIA !!!
Gdyby redakcja Dziennika Wschodniego nie patrzyła wam na ręce,to po modernizacji z ubiegłego roku konieczna byłaby kolejna w tym roku !!!

Nie, nie mam dokumentów,ale opieram się na rozmowie z pracownikami ,którzy robili pomiary w związku z rozważanym przebiegiem obwodnicy przez centrum Fajsławic(mam świadków) . Przestań pan robić wodę z mózgu czytelników a lepiej wyślij kogoś żeby poprawić te niedoróbki zakończonej pół roku temu modernizacji dk17,bo po kolejnej ulewie chodniki całkiem spłyną do rowu !!! A w samym centrum po ulewie na szosie stoi jezioro !!!
Oczywiście na to nie mam dowodów czy map ,ale mam oczy i trochę przyzw... rozwiń
Avatar
chłop ze wsi / 3 czerwca 2010 o 15:15
0
wybory idą to i obrazek mozna jakiś namalować, choćby w PDF. Ale tu na wschód od Wisły ma być skansen i przedmurze cywilizacji. Zobaczcie choćby drogę Radom -Lublin . Od radomia do Puław wyremontowana, nawet nowy most stoi, a im bliżej Lublina tym gorzej. To samo Kielce -lublin do Annopola wyremontowane a im bliżej Kraśnika to tragedia, mało koła nie odpadną
Avatar
~kierowca~ / 3 czerwca 2010 o 09:01
0
Znacznie taniej mozna uzyskać udroznienie trasy na południe od Lublina budując w terenie niezurbanizowanym od Lublina przez Wysokie Biłgoraj Tarnogród Sieniawę do Przeworska lub Jarosławia.Ruch do autostrady A-4 podzieli się po połowie przez Kraśni Janów i Biłgoraj Sieniawa.Od tej trasy łączniki na wschód do Hrebennego i budowanego od niedawna przejscia Budomierz Hruszew koło Lubaczowa.Remont trasy DW 835 i tak planowany i konieczny,ale nie za 2 mld euro.
Avatar
hmmmm / 2 czerwca 2010 o 23:59
0
Hmmm...patrzę na ta tą mapę "Lublin-Kraśnik" i coś tu mi nie pasuje - jakiś to inny układ kierunków - pozamieniane północ-południe-wschód-zachód. Kraśnik jest na południowy zachód od Lublina. W dziwny sposób jest to przedstawione - ale może nie znam się na geodezji :-)
Avatar
Nutka / 2 czerwca 2010 o 23:08
0
Gość napisał:
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...

Wiesz co? Babcie spod GS w gminie Zawieprzyce mówią być moze ze specyficznym akcentem ale szczerości to im zarzucić nie możesz.
Gdybym miał wybierać pomiędzy babciami spod GS, a wygładzonymi przez charakteryzatorów i spin doktorów polityków to zawsze wybiorę te pierwsze!
"Ty który skrzywdziles człowieka prostego-śmiechem nad krzywdą jego, zapamiętaj - przyjdzie kiedyś i na Ciebie płenta"

Wiesz co? Babcie spod GS w gminie Zawieprzyce mówią być moze ze specyficznym akcentem ale szczerości to im zarzucić nie możesz.
Gdybym miał wybierać pomiędzy babciami spod GS, a wygładzonymi przez charakteryzatorów i spin doktorów polityków to zawsze wybiorę te pierwsze!
"Ty który skrzywdziles człowieka prostego-śmiechem nad krzywdą jego, zapamiętaj - przyjdzie kiedyś i na Ciebie płenta" rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 21:08
0
szkoda mi Was ludzie na tym forum, flustraci z Was do entej potegi a pojecia o niczym nie macie, poziom waszych wypowiedzi przypomina babcie spod GS w gminie Zawieprzyce...
Avatar
MlodyWilczek / 2 czerwca 2010 o 19:12
0
krzesimir napisał:
To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA !


Po stonce ziemniacznej, susłach i bobrach przyszła kolej na GDDKiA? No tak, jakoś trzeba uzasadnić POwołanie kolejnej spółki.
Ten nowy pasożyt pobije rekord 13 lat funkcjonowania PLL S.A bez lotniska?
Co tam droga S-19 - byle tylko zspółkę, radę nadzorczą i zarząd powołać...


Po stonce ziemniacznej, susłach i bobrach przyszła kolej na GDDKiA? No tak, jakoś trzeba uzasadnić POwołanie kolejnej spółki.
Ten nowy pasożyt pobije rekord 13 lat funkcjonowania PLL S.A bez lotniska?
Co tam droga S-19 - byle tylko zspółkę, radę nadzorczą i zarząd powołać... rozwiń
Avatar
o_O / 2 czerwca 2010 o 19:10
0
Mario napisał:
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.



dodajmy do sztandarowych inwestycji 2010 wylanie nowej nawierzchni na rondo pod makro i kilka metrow na melgiewskiej, gratulujemy po



dodajmy do sztandarowych inwestycji 2010 wylanie nowej nawierzchni na rondo pod makro i kilka metrow na melgiewskiej, gratulujemy po rozwiń
Avatar
krzesimir / 2 czerwca 2010 o 17:51
0
Mario napisał:
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.

To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA !

To nie wina lubelskich posłów a nieudaczników z GDDKiA ! Czy Świętokrzyskie lub Podkarpackie ma lepszych posłów ? Oczywiście,że nie ! To po prostu żenujący poziom urzędasów z lubelskiej GDDKiA ! rozwiń
Avatar
Mario / 2 czerwca 2010 o 17:09
0
Tylko Lubelszczyzna musi sobie poczekać 5, a moze i więcej lat. Inni jakoś nie muszą - u nich się buduje. Nam zabiera się środki przeznaczone na remonty juz istniejących dróg (patrz plany remotów lubelskich dróg w 2009 r. w/g G.D.D.K. i A.). Takich mamy p osłów, co "wspierają" swój region. Ale za to urzędnicy lubelscy rozpoczęli sztandarową i potężną inwestycję drogową roku 2010 w Lublinie czyli poszerzenie o 1,5 m - 300-u metrowego odcinka ul. J.Poniatowskiego. I pewnie na tym koniec, a potem będą wybory. Tylko siąść i płakać.
Avatar
f16 / 2 czerwca 2010 o 16:03
0
Krzysztof Nalewajko napisał:
Z jakiego powodu Czytelnicy Forum mają wierzyć słowom anonimowej postaci? Czy masz jakieś dokumenty, mapy, mogące poświadczyć twój wpis o nowym wariancie przebiegu S17 przez środek Fajsławic? Każdy z rozważanych wariantów poprowadzenia S17 omija Fajsławice po prawej stronie obecnego przebiegu DK17.

Nie, nie mam dokumentów,ale opieram się na rozmowie z pracownikami ,którzy robili pomiary w związku z rozważanym przebiegiem obwodnicy przez centrum Fajsławic(mam świadków) . Przestań pan robić wodę z mózgu czytelników a lepiej wyślij kogoś żeby poprawić te niedoróbki zakończonej pół roku temu modernizacji dk17,bo po kolejnej ulewie chodniki całkiem spłyną do rowu !!! A w samym centrum po ulewie na szosie stoi jezioro !!!
Oczywiście na to nie mam dowodów czy map ,ale mam oczy i trochę przyzwoitości w przeciwieństwie do niektórych pracowników GDDKIA !!!
Gdyby redakcja Dziennika Wschodniego nie patrzyła wam na ręce,to po modernizacji z ubiegłego roku konieczna byłaby kolejna w tym roku !!!

Nie, nie mam dokumentów,ale opieram się na rozmowie z pracownikami ,którzy robili pomiary w związku z rozważanym przebiegiem obwodnicy przez centrum Fajsławic(mam świadków) . Przestań pan robić wodę z mózgu czytelników a lepiej wyślij kogoś żeby poprawić te niedoróbki zakończonej pół roku temu modernizacji dk17,bo po kolejnej ulewie chodniki całkiem spłyną do rowu !!! A w samym centrum po ulewie na szosie stoi jezioro !!!
Oczywiście na to nie mam dowodów czy map ,ale mam oczy i trochę przyzw... rozwiń