Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2016 r.
10:57

Waloryzacja rent i emerytur. Nawet 400 zł dla emerytów i rencistów

Autor: Zdjęcie autora pp
0 33 A A
Dodatki mają być wypłacane już w marcu
Dodatki mają być wypłacane już w marcu

Emeryci i renciści dostaną jednorazowe dodatki od 50 do 400 zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakład Ubezpieczeń Społecznych waloryzuje świadczenia co roku od 1 marca. W tym roku, za sprawą niskiej inflacji, waloryzacja jest wyjątkowo mała. Np. przy 1500 złotych renty czy emerytury podwyżka wyniesie 3,6 zł.

Ze względu na „głodowe” kwoty , Sejm uchwalił ustawę o jednorazowym dodatku dla rencistów i emerytów. W miniony piątek prezydent ją podpisał. – Celem jest wsparcie finansowe osób otrzymujących względnie niskie świadczenia. Wysokość dodatku zależy od wysokości pobieranego dotąd świadczenia i będzie wynosić od 50 do 400 złotych – informuje kancelaria prezydenta.

Dodatki mają być wypłacane już w marcu. W przypadku, gdy renta lub emerytura nie przekracza 900 zł, dodatek wyniesie 400 zł. Gdy ktoś otrzymuje od 900 do 1100 zł – dostanie 300 zł, od 1100 zł do 1500 zł – 200 zł, od 1500 zł do 2000 zł –50 zł. W przypadku świadczenia powyżej 2000 zł ekstra pieniądze nie będą przysługiwały. ZUS przeprowadza waloryzację z urzędu, co znaczy, że nie trzeba składać żadnego wniosku. Wszyscy zainteresowani dostaną z ZUS decyzję z informacją o nowej wysokości swojego świadczenia. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2016 r. o 22:45

Ciesz sie, ze masz.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 r. o 18:04
irma20132@onet.pl To jest Oszustwo Klamstwo ja mam 830zl.emerytury jedno razowy dodatek .otrzymałam 300zl. APisza ze do 900 zl należy się 400zl.
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 r. o 12:12
Maz ma rente chorobowa i z otrzymanego pitu wynika ze pobiera rente w kwocie 900.01 zl .2grosze ktore przekroczyl w kwocie brutto spowodowaly ze otrzyma o 100zl mniej dodatku to dla niego jest majatek majac 770zl renty do wyplaty wiec to jest niedobrze ustalone .dodatki powinny byc ustalane od kwot netto a nie brutto .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 17:34
[Gość (16 lutego 2016 o godzinie 15:31) gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)] 300 zł Jedno razowo tylko w marcu a w kwietniu i pozostałe miesiące 3,6 zł podwyżki
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 17:12
dajcie konkretną podwyżkę, a nie jakieś jednorazowe wypłaty, a te grosze podwyżki weźcie sobie
Avatar
Jolanta / 16 lutego 2016 r. o 15:43

kto przepracował rzetelnie i ma ponad 2000 zł ,to rząd wpiera tych co lekko pracowali lub jadą na socjalu

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają takie a nie inne emerytury bo i zarobków nie mieli za wysokich.Więc proszę nie psocić na ludzi tylko na ustrój.Ja przepracowałam 38 lat i mam tylko 1286 zł i co to moja wina?Nie,nie moja.Teraz też pracodawcy najlepiej by  zatrudniali  za grosze.Bo taki kasjer czy piekarz nie musi więcej zarobić jak najniższą krajową i najlepiej na śmieciowej umowie.I z czego ci ludzie w przyszłości mają mieć naliczoną emeryturę.Nawet jak będą pracowali do 67 roku życia to za wysokiej emerytury nie dostaną.I wszystko w tym temacie.

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają taki... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 15:31
gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)
Avatar
jurek / 16 lutego 2016 r. o 15:29

Do Alicji i Ewy. Pracowałem również w PRL-u (ponad 4 lata), emerytura netto, pracowałem w wymiarze sprawiedliwości - sędzia.  Czy odpowiedz satysfakcjonuje Panie. Ja i tak mam niską emeryturę Moi koledzy ze studiów adwokaci, notariusze, prokuratorzy pobierają znacznie wyższe emerytury. Odeszli na emerytury później niż ja. Zazdrość i zawiść jest brzydką cechą charakteru. 

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 15:22
No cóż wszyscy z SB, UB i itp. mają emerytury po 6500 zł
Avatar
alicja / 16 lutego 2016 r. o 13:00

Tak 6500 zł miesięcznie. Trzeba było pracować uczciwie, mieć solidne przygotowanie do pracy, a co za tym idzie wysoką pensje, od której naliczana jest emerytura.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 r. o 22:45

Ciesz sie, ze masz.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 r. o 18:04
irma20132@onet.pl To jest Oszustwo Klamstwo ja mam 830zl.emerytury jedno razowy dodatek .otrzymałam 300zl. APisza ze do 900 zl należy się 400zl.
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 r. o 12:12
Maz ma rente chorobowa i z otrzymanego pitu wynika ze pobiera rente w kwocie 900.01 zl .2grosze ktore przekroczyl w kwocie brutto spowodowaly ze otrzyma o 100zl mniej dodatku to dla niego jest majatek majac 770zl renty do wyplaty wiec to jest niedobrze ustalone .dodatki powinny byc ustalane od kwot netto a nie brutto .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 17:34
[Gość (16 lutego 2016 o godzinie 15:31) gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)] 300 zł Jedno razowo tylko w marcu a w kwietniu i pozostałe miesiące 3,6 zł podwyżki
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 17:12
dajcie konkretną podwyżkę, a nie jakieś jednorazowe wypłaty, a te grosze podwyżki weźcie sobie
Avatar
Jolanta / 16 lutego 2016 r. o 15:43

kto przepracował rzetelnie i ma ponad 2000 zł ,to rząd wpiera tych co lekko pracowali lub jadą na socjalu

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają takie a nie inne emerytury bo i zarobków nie mieli za wysokich.Więc proszę nie psocić na ludzi tylko na ustrój.Ja przepracowałam 38 lat i mam tylko 1286 zł i co to moja wina?Nie,nie moja.Teraz też pracodawcy najlepiej by  zatrudniali  za grosze.Bo taki kasjer czy piekarz nie musi więcej zarobić jak najniższą krajową i najlepiej na śmieciowej umowie.I z czego ci ludzie w przyszłości mają mieć naliczoną emeryturę.Nawet jak będą pracowali do 67 roku życia to za wysokiej emerytury nie dostaną.I wszystko w tym temacie.

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają taki... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 15:31
gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)
Avatar
jurek / 16 lutego 2016 r. o 15:29

Do Alicji i Ewy. Pracowałem również w PRL-u (ponad 4 lata), emerytura netto, pracowałem w wymiarze sprawiedliwości - sędzia.  Czy odpowiedz satysfakcjonuje Panie. Ja i tak mam niską emeryturę Moi koledzy ze studiów adwokaci, notariusze, prokuratorzy pobierają znacznie wyższe emerytury. Odeszli na emerytury później niż ja. Zazdrość i zawiść jest brzydką cechą charakteru. 

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 r. o 15:22
No cóż wszyscy z SB, UB i itp. mają emerytury po 6500 zł
Avatar
alicja / 16 lutego 2016 r. o 13:00

Tak 6500 zł miesięcznie. Trzeba było pracować uczciwie, mieć solidne przygotowanie do pracy, a co za tym idzie wysoką pensje, od której naliczana jest emerytura.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakub Nowak, autor powieści "To przez ten wiatr" w Muzeum Czechowicza. Spotkanie autorskie
1 grudnia 2022, 18:00

Jakub Nowak, autor powieści "To przez ten wiatr" w Muzeum Czechowicza. Spotkanie autorskie

Autor powieści "To przez ten wiatr", Jakub Nowak, będzie gościem Muzeum im. Józefa Czechowicza (ul. Złota 3). Spotkanie autorskie zostanie zorganizowane 1 grudnia o godz. 18.

Jarosław Czarniecki (Łada 1945 Biłgoraj): Zimą zmiany jedynie kosmetyczne

Jarosław Czarniecki (Łada 1945 Biłgoraj): Zimą zmiany jedynie kosmetyczne

Rozmowa z Jarosławem Czarnieckim, trenerem Łady 1945 Biłgoraj

Otworzyli bagażnik, a w środku... niespodzianka. Będą żałować tej podróży na PKS
film

Otworzyli bagażnik, a w środku... niespodzianka. Będą żałować tej podróży na PKS

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali do kontroli 21-letniego kierowcę skody.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Z klubem po niespełna trzech sezonach pożegnała się Emilia Kośla. 21-letnia skrzydłowa w tym sezonie raczej rozczarowywała – średnio zdobywała zaledwie 2 pkt na mecz. Wcześniej jej statystyki, ale także rola w drużynie były znacznie lepsze. Kośla miała w obecnych rozgrywkach właściwie tylko 1 dobry występ. Miał on miejsce na otwarcie sezonu, kiedy w rywalizacji z Polskimi Przetworami KS Basket 25 Bydgoszcz zdobyła 8 pkt

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Zatrucie tlenkiem węgla było prawdopodobną przyczyną śmierci 38-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego. Służby ratunkowe zaalarmowała żona zaniepokojona brakiem kontaktu z mężczyzną.

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Utrzymywanie porządku w naszych wnętrzach jest konieczne, bowiem znacznie wpływa na wygodę oraz komfort korzystania z pomieszczenia. Nie dla każdego jednak czynność sprzątania bywa przyjemna, warto zatem maksymalnie ją sobie ułatwić. Doskonałym pomysłem okazują się być odkurzacze automatyczne.

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości są złożone i mogą stanowić problem w codziennym funkcjonowaniu. Zaburzenie osobowości typu borderline (BPD) jest jednym z najbardziej znanych schorzeń i może mieć znaczący wpływ na życie człowieka. Osoby z BPD często zmagają się z niestabilnymi związkami i intensywnymi reakcjami emocjonalnymi, a także z problemami dotyczącymi tożsamości i zachowania. Objawy mogą być bardzo różne u poszczególnych osób, co utrudnia postawienie diagnozy.

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Niektóre dzieci dojeżdżają do przedszkola kilkanaście kilometrów, bo w tym działającym w ich gminie jest mało miejsc, a warunki dla maluchów wołają o pomstę do nieba. Gmina Kąkolewnica zdobyła już dotację na budowę nowej placówki. Ale przeciwko są radni, którzy zarzucają, że projekt będzie zbyt drogi.

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Mecze dzień po dniu, a do tego hala inna niż zwykle. Okazuje się, że to żaden problem dla Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w piątek ograła SMS PZPS II Szczyrk 3:0, a w sobotę powtórzyła ten wynik w starciu z Maratonem Krzeszowice. Efekt? Niebiesko-białe wskoczyły na drugie miejsce w tabeli.

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Opieka medyczna – w założeniach pacjentów – powinna być skuteczna, szybka, komfortowa i pochłaniająca jak najmniej kosztów. Tylko, że to teoria: wyzwania, jakie niesie za sobą codzienna dbałość o zdrowie i aktywność wobec chorobowych wyzwań sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się np. prywatne pakiety medyczne. Warto w tym kontekście zastanowić się, co powinna uwzględniać odpowiedniej jakości opieka lekarska. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, jaka jest różnica między świadczeniami w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia a prywatnym leczeniem. Świadczenia, które zapewnia NFZ opłacane są niejako na podstawie składek, które opłaca się w ramach umów o pracę. Można więc założyć, że każda pracująca osoba składa się na całokształt działalności NFZ, a co za tym idzie – poszczególne badania, zabiegi i inne rozwiązania.

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

„Mieszkańcy szukają informacji, martwiąc się o swoich bliskich a otrzymują garść bełkotu sięgający swym poziomem kulturowym żylety na trybunach”. To jeden z komentarzy zamieszczonych na profilu gminy Wólka (powiat lubelski). Dotyczy tego, co oznacza komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia ujęć Łuszczów Pierwszy i Sobianowice. Napisał je sam wójt.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Od wtorku startuje ostatnia kolejka fazy grupowej. Z tego też względu mecze w każdej z grup będą się już odbywały o tej samej porze. Najpierw dojdzie do rozstrzygnięć w grupie A. O godz. 16 Holandia zmierzy się z Katarem, a Senegal z Ekwadorem.

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Krótka internetowa znajomość 40-latka z osobą podającą się za amerykańską żołnierkę zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych.

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej
2 grudnia 2022, 18:00

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej

"Wojownik MDMA" to tytuł najnowszej książki Jasia Kapeli, którą kontrowersyjny autor będzie promował w lubelskiej Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12). Spotkanie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 18.

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 złotych to kwota, na której wydanie właściwie każdy może sobie pozwolić. I tylko o tyle prosi Magdalena Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego, która organizuje akcję „Paczka za dychę”. Chce pomóc jeszcze przed świętami co najmniej dwóm potrzebującym polskim rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!