Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lutego 2016 r.
10:57

Waloryzacja rent i emerytur. Nawet 400 zł dla emerytów i rencistów

Autor: Zdjęcie autora pp
0 33 A A
Dodatki mają być wypłacane już w marcu
Dodatki mają być wypłacane już w marcu

Emeryci i renciści dostaną jednorazowe dodatki od 50 do 400 zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakład Ubezpieczeń Społecznych waloryzuje świadczenia co roku od 1 marca. W tym roku, za sprawą niskiej inflacji, waloryzacja jest wyjątkowo mała. Np. przy 1500 złotych renty czy emerytury podwyżka wyniesie 3,6 zł.

Ze względu na „głodowe” kwoty , Sejm uchwalił ustawę o jednorazowym dodatku dla rencistów i emerytów. W miniony piątek prezydent ją podpisał. – Celem jest wsparcie finansowe osób otrzymujących względnie niskie świadczenia. Wysokość dodatku zależy od wysokości pobieranego dotąd świadczenia i będzie wynosić od 50 do 400 złotych – informuje kancelaria prezydenta.

Dodatki mają być wypłacane już w marcu. W przypadku, gdy renta lub emerytura nie przekracza 900 zł, dodatek wyniesie 400 zł. Gdy ktoś otrzymuje od 900 do 1100 zł – dostanie 300 zł, od 1100 zł do 1500 zł – 200 zł, od 1500 zł do 2000 zł –50 zł. W przypadku świadczenia powyżej 2000 zł ekstra pieniądze nie będą przysługiwały. ZUS przeprowadza waloryzację z urzędu, co znaczy, że nie trzeba składać żadnego wniosku. Wszyscy zainteresowani dostaną z ZUS decyzję z informacją o nowej wysokości swojego świadczenia. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 22:45
0

Ciesz sie, ze masz.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 18:04
0
irma20132@onet.pl To jest Oszustwo Klamstwo ja mam 830zl.emerytury jedno razowy dodatek .otrzymałam 300zl. APisza ze do 900 zl należy się 400zl.
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 12:12
0
Maz ma rente chorobowa i z otrzymanego pitu wynika ze pobiera rente w kwocie 900.01 zl .2grosze ktore przekroczyl w kwocie brutto spowodowaly ze otrzyma o 100zl mniej dodatku to dla niego jest majatek majac 770zl renty do wyplaty wiec to jest niedobrze ustalone .dodatki powinny byc ustalane od kwot netto a nie brutto .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:34
0
[Gość (16 lutego 2016 o godzinie 15:31) gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)] 300 zł Jedno razowo tylko w marcu a w kwietniu i pozostałe miesiące 3,6 zł podwyżki
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:12
0
dajcie konkretną podwyżkę, a nie jakieś jednorazowe wypłaty, a te grosze podwyżki weźcie sobie
Avatar
Jolanta / 16 lutego 2016 o 15:43
0

kto przepracował rzetelnie i ma ponad 2000 zł ,to rząd wpiera tych co lekko pracowali lub jadą na socjalu

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają takie a nie inne emerytury bo i zarobków nie mieli za wysokich.Więc proszę nie psocić na ludzi tylko na ustrój.Ja przepracowałam 38 lat i mam tylko 1286 zł i co to moja wina?Nie,nie moja.Teraz też pracodawcy najlepiej by  zatrudniali  za grosze.Bo taki kasjer czy piekarz nie musi więcej zarobić jak najniższą krajową i najlepiej na śmieciowej umowie.I z czego ci ludzie w przyszłości mają mieć naliczoną emeryturę.Nawet jak będą pracowali do 67 roku życia to za wysokiej emerytury nie dostaną.I wszystko w tym temacie.

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają taki... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:31
0
gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)
Avatar
jurek / 16 lutego 2016 o 15:29
0

Do Alicji i Ewy. Pracowałem również w PRL-u (ponad 4 lata), emerytura netto, pracowałem w wymiarze sprawiedliwości - sędzia.  Czy odpowiedz satysfakcjonuje Panie. Ja i tak mam niską emeryturę Moi koledzy ze studiów adwokaci, notariusze, prokuratorzy pobierają znacznie wyższe emerytury. Odeszli na emerytury później niż ja. Zazdrość i zawiść jest brzydką cechą charakteru. 

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:22
0
No cóż wszyscy z SB, UB i itp. mają emerytury po 6500 zł
Avatar
alicja / 16 lutego 2016 o 13:00
0

Tak 6500 zł miesięcznie. Trzeba było pracować uczciwie, mieć solidne przygotowanie do pracy, a co za tym idzie wysoką pensje, od której naliczana jest emerytura.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 22:45
0

Ciesz sie, ze masz.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 18:04
0
irma20132@onet.pl To jest Oszustwo Klamstwo ja mam 830zl.emerytury jedno razowy dodatek .otrzymałam 300zl. APisza ze do 900 zl należy się 400zl.
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 12:12
0
Maz ma rente chorobowa i z otrzymanego pitu wynika ze pobiera rente w kwocie 900.01 zl .2grosze ktore przekroczyl w kwocie brutto spowodowaly ze otrzyma o 100zl mniej dodatku to dla niego jest majatek majac 770zl renty do wyplaty wiec to jest niedobrze ustalone .dodatki powinny byc ustalane od kwot netto a nie brutto .
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:34
0
[Gość (16 lutego 2016 o godzinie 15:31) gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)] 300 zł Jedno razowo tylko w marcu a w kwietniu i pozostałe miesiące 3,6 zł podwyżki
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:12
0
dajcie konkretną podwyżkę, a nie jakieś jednorazowe wypłaty, a te grosze podwyżki weźcie sobie
Avatar
Jolanta / 16 lutego 2016 o 15:43
0

kto przepracował rzetelnie i ma ponad 2000 zł ,to rząd wpiera tych co lekko pracowali lub jadą na socjalu

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają takie a nie inne emerytury bo i zarobków nie mieli za wysokich.Więc proszę nie psocić na ludzi tylko na ustrój.Ja przepracowałam 38 lat i mam tylko 1286 zł i co to moja wina?Nie,nie moja.Teraz też pracodawcy najlepiej by  zatrudniali  za grosze.Bo taki kasjer czy piekarz nie musi więcej zarobić jak najniższą krajową i najlepiej na śmieciowej umowie.I z czego ci ludzie w przyszłości mają mieć naliczoną emeryturę.Nawet jak będą pracowali do 67 roku życia to za wysokiej emerytury nie dostaną.I wszystko w tym temacie.

człowieku zastanów się co piszesz.Wszyscy ciężko pracowali i nie każdy może być dyrektorem,ministrem czy lekarzem.Sprzątaczki,sprzedawcy,salowe,murarze tynkarze tkacze,szewce, krawcowe,fryzjerzy itp. też muszą być bo  taki minister  czy lekarz siedział by w pracy w brudzie i goły bez ubrania i butów gdyby mu szewc butów nie zrobił a krawcowa ubrania nie uszyła.Tylko u nas w kochanej Polsce takie zawody są bardzo nisko opłacane i najlepiej gdyby za darmo robili.I dlatego ci wszyscy z takich zawodów jak w/w mają taki... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:31
0
gość posłuchaj - umiesz UWAŻNIE czytać?Jest napisane jeżeli Ty masz 1000zł w tym przypadku dostaniesz 300zł. :)
Avatar
jurek / 16 lutego 2016 o 15:29
0

Do Alicji i Ewy. Pracowałem również w PRL-u (ponad 4 lata), emerytura netto, pracowałem w wymiarze sprawiedliwości - sędzia.  Czy odpowiedz satysfakcjonuje Panie. Ja i tak mam niską emeryturę Moi koledzy ze studiów adwokaci, notariusze, prokuratorzy pobierają znacznie wyższe emerytury. Odeszli na emerytury później niż ja. Zazdrość i zawiść jest brzydką cechą charakteru. 

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 15:22
0
No cóż wszyscy z SB, UB i itp. mają emerytury po 6500 zł
Avatar
alicja / 16 lutego 2016 o 13:00
0

Tak 6500 zł miesięcznie. Trzeba było pracować uczciwie, mieć solidne przygotowanie do pracy, a co za tym idzie wysoką pensje, od której naliczana jest emerytura.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

Uczciwie pracowałeś? to może napisz gdzie , bo pewno jeszcze w PRL.Ja też jestem wykształcona, też uczciwie  pracowałam / służbie zdrowia,/ ale emerytury w takie wysokości   nie pobieram, więc skoro kłujesz biednych w oczy swoją emeryturą, to odpowiedz uczciwie na moje pytanie.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 6 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 81 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!