Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 grudnia 2010 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Wilków: Ich domy zniszczyła powódź. Teraz walczą z mrozem

0 13 A A

Nie wszyscy powodzianie zdążyli z remontem domów. Zimują w spartańskich warunkach. – Rząd twierdził, że na Boże Narodzenie wszystko wróci do normy. Bzdura. Będzie dobrze, jak skończymy odbudowę za rok – macha ręką Henryk Piwko z Zastowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zastów i okolice to jeden z rejonów, które powódź zniszczyła najmocniej.

– Nie mamy dokąd pójść – mówi Roman Wycisłowski, jedna z ok. 70 osób w gminie, której powódź całkowicie zniszczyła dom. – Mieszkam z rodziną w opłaconym przez państwo kontenerze. Dogrzewamy się elektrycznym piecykiem. Nie wiem, co będzie, jak nam ten kontener zabiorą.

Wycisłowscy postawili nowy dom, ale jest jeszcze w stanie surowym. – Dokończymy, jeśli zbierzemy pieniądze. Bo ile można zrobić za 100 tys. zł odszkodowania? – pyta pan Roman.

Piętrowy dom państwa Piwków ocalał, ale woda sięgała tam kilku metrów i zniszczenia były ogromne.

– Dziś mieszkamy w stanie surowym – oprowadza po domu Henryk Piwko. – Jest wilgoć, ale przynajmniej ogrzewanie działa. Nie możemy dokończyć remontu, bo trudno o materiały. Wejście do sypialni zastawiamy kartonem. Rząd twierdził, że na Boże Narodzenie wszystko wróci do normy. Bzdura. Będzie dobrze, jak skończymy remont za rok.

Przed rodzinnym domem stoi kontener. Jeden z blisko 150, jakie władze rozstawiły w całej gminie. Piwkowie z niego nie korzystają. Nie jest przystosowany do zimowych warunków, a ogrzewanie piecykiem elektrycznym kosztuje majątek.

– Nie da rady tam wytrzymać – mówi Kazimiera Gaj z Zastowa Polanowskiego. – Nie ma wody, wentylacji i ocieplenia. Nasz kontener możemy już oddać. Całą rodziną przenieśliśmy się do Dobrego, tymczasowo.

Gajowie nie zdążyli z remontem własnego domu. Do tej pory wstawili jedynie nowe okna i uruchomili centralne ogrzewanie. Mimo to grzyb zaatakował już sufit. Budynek trzeba osuszyć.

– My w tym tygodniu mieliśmy robić nowe fundamenty, ale spadł śnieg i trzeba czekać – mówi Monika Piątek ze wsi Majdany. – Przez wiele miesięcy staraliśmy się załatwić wszystkie formalności. Dziś wszystko jest gotowe, ale co z tego?

Rodzina Piątków przez kilka miesięcy mieszkała w przyczepie kempingowej. Jeden z trzech synów nocował w samochodzie. Po naszej interwencji na ich podwórku ustawiono kontener.

– A nam się udało – cieszy się Henryk Szast z Zastowa Polanowskiego. – Na podwórku stoją cztery kontenery, ale są już gotowe do zabrania. Zdołaliśmy odbudować dom. Mieliśmy szczęście. Tydzień po przeprowadzce córka urodziła dziecko.

Ośmioosobowa rodzina pana Henryka przezimuje pod własnym dachem. Wiosną zabiorą się za wykańczanie elewacji nowego domu i burzenie zniszczonych budynków gospodarczych.

Przedstawiciele gminy twierdzą, że każdy potrzebujący może liczyć na dach nad głową. Samorząd zapewnia dopłaty do stancji. Na potrzebujących czekają też miejsca w lubelskich domach pomocy społecznej. Mimo mrozów, powodzianie nie chcą opuszczać swoich gospodarstw. Na przeprowadzkę do miasta decydują się nieliczni.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adi / 6 grudnia 2010 o 08:37
0
Pan Piwko nigdy nie ukrywał ,że ma mieszkanie w Poniatowej ciężko pracował na utrzymanie dwóch domów. Bo zanim mieszkańcy Zastowa powstawali ze swoich łóżek pan Piwko potrafił np pola zaorać lub nawóz rozsiać. Ale o tym nikt nie wie bo jak tu wiedzieć jak się późno wstało. Pewnie pisze to ktoś w jego wsi bo tylko tacy wiedzą o tym ,ale warto przypomnieć jaka zrujnowaną gospodarkę pan Henryk zastał ile w nią pracy włożył razem ze swoją rodziną i co stracili w powodzi. Co do domu w Zastowie to parter domu był całkowicie wykończony tylko piętro nie było w pełni wykończone. Mniej zazdrości w życiu i więcej chęci do pracy życzę.
Pan Piwko nigdy nie ukrywał ,że ma mieszkanie w Poniatowej ciężko pracował na utrzymanie dwóch domów. Bo zanim mieszkańcy Zastowa powstawali ze swoich łóżek pan Piwko potrafił np pola zaorać lub nawóz rozsiać. Ale o tym nikt nie wie bo jak tu wiedzieć jak się późno wstało. Pewnie pisze to ktoś w jego wsi bo tylko tacy wiedzą o tym ,ale warto przypomnieć jaka zrujnowaną gospodarkę pan Henryk zastał ile w nią pracy włożył razem ze swoją rodziną i co stracili w powodzi. Co do domu w Zastowie to parter domu był całkowicie wykończony tylko piętro... rozwiń
Avatar
ghjkl; / 3 grudnia 2010 o 21:41
0
~spoko~ jesteś głupszy anizeli on, piszesz takie bzdury miernoto ze żal czytać ma racje że naród jest głupi a mieszkańcy zalanych miejscowości tacy są bo gdyby nie byli nie osiadaliby ponownie na zagrożonych terenach no ale jak państwo da na remonty to czemu nie prawda?
zła jestem na mieszkańców gminy Wilków zero wdzięczności za pomoc tylko ciągle mało i mało i wieczne niezadowolenie, nie jeden nie ma tego co Wy otrzymaliśie zaraz po powodzi wiec czas sie zastanowić a nie ciągle narzekacie
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 13:08
0
Takich mieszkań jak w Zastowie Polanowskim jest dużo więcej. Inne wsie też zostały poszkodowane w wyniku powodzi. i nikt nie narzeka tylko się wziął za robotę i chce coś zrobić własnymi siłami
Avatar
,,,,,, / 3 grudnia 2010 o 13:00
0
A dlaczego Pan Piwko nie wspomniał, że posiada drugie mieszkanie w Poniatowej, a mieszkanie w Zastowie trzeba było najpierw wykończyć, żeby teraz wyłudzać od ludzi pieniądze!
Avatar
tedy / 1 grudnia 2010 o 14:47
0
to są wlaśnie cuda cudcznego Tuska w które, przy pomocy TVN-u uwierzyli tacy ludzie jak JP a nie czują że od tylca ich horcują różne miry zbychy rychy itp.Poprostu Olejnikowa ,Lisy ,Kolendy wyłączyly takim ludziom czucie, przez to głowa nie boli ale pupcia bardzo.
Avatar
spoko / 1 grudnia 2010 o 12:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291197218' post='395952']
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[/quote]
mój drogi bracie , nie opluwaj blizniego swego , nie jestem głupi , nie jestem cymbałem i nie pieprze farmazonów wiem że nie dałem duzo , napewno Ty drogi bracie dałeś ze swoimi przyjaciółmi znacznie więcej z czego sie moge jedynie cieszyć .
Mam nadzieje że Łaska Panska natchnie Twą dusze przy wieczornym różańcu i ze swojej wypowiedzi wyspowiadasz sie przy najbiższej spowiedzi .
Co do Twego pytania - Kościół - to My , drogi bracie i My wszyscy organizując sie poprzez nasze parafie mogliśmy pomóc znacznie więcej , organizacje Kościelne tyle mogą przeznaczyć na pomoc ile ile my , członkowie Kościoła im przekażemy a pomoc jest zawsze bardziej efektywna gdy cel jest bardziej sprecyzowany .
Jeszcze raz proszę Ci o nie uzywanie tak plugawego języka .
Szczęść Boże
[quote name='gość' timestamp='1291197218' post='395952']
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[/quote]
mój drogi b... rozwiń
Avatar
gość / 1 grudnia 2010 o 10:53
0
[quote name='spoko' timestamp='1291193645' post='395902']
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicznych , bez faktur bez wsadzania w swoje koszta .
[/quote]
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[quote name='spoko' timestamp='1291193645' post='395902']
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobil... rozwiń
Avatar
spoko / 1 grudnia 2010 o 09:54
0
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicznych , bez faktur bez wsadzania w swoje koszta .
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicz... rozwiń
Avatar
baranku boży / 1 grudnia 2010 o 09:11
0
[quote name='JP' timestamp='1291190664' post='395860']
A gdzie jest Kaczyński ?? Co zrobił aby naprawić tą sytuacje ?? A zapomniałem, zaczął się leczyć na nogi... bo na głowę dawno za późno. I dla czego ci ludzie dalej się odbudowywują w tych samych miejscach ?? Przecież te miejsca jeszcze nie raz odwiedzi wielka fala, i znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów. Głupi ten naród.
[/quote]

Głupi to jesteś ty pajacu, naucz się na początek pisać, a później włączaj się do dyskusji. Jak jesteś taki kozak daj setkom tych rodzin pieniądze na wykupienie ziemi gdzie indziej, aby mogli się osiedlić i stawiać domy. Znajdź kupców na ich działkę, taki mądrala jesteś. Siedzisz w ciepełku w domciu i g*** wiesz o życiu szczylu. Won do szkoły, a nie przed kompem siedzisz;/ Prezydent Kaczyński zmarł przed powodzią, a Jarek Kaczyński nie jest premierem, więc nie wiem do czego pijesz porównując sytuację. Najlepiej kłapać jadaczką głupoty, forum anonimowe to się aż prosi, żeby coś głupiego napisać, tylko w realu posikujesz w stringi jak cię ominie 2 gości z dresach;/ żal.pl
[quote name='JP' timestamp='1291190664' post='395860']
A gdzie jest Kaczyński ?? Co zrobił aby naprawić tą sytuacje ?? A zapomniałem, zaczął się leczyć na nogi... bo na głowę dawno za późno. I dla czego ci ludzie dalej się odbudowywują w tych samych miejscach ?? Przecież te miejsca jeszcze nie raz odwiedzi wielka fala, i znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów. Głupi ten naród.
[/quote]

Głupi to jesteś ty pajacu, naucz się na początek pisać, a później włączaj się do dyskusji. Jak jesteś taki koz... rozwiń
Avatar
fenomen / 1 grudnia 2010 o 09:06
0
Stadiony ważniejsze;/ Zrozumieć tych ludzi może tylko ten, kto tam był, kto to widział, kto pomagał. Zero pomocy ze strony rządu;/
Avatar
adi / 6 grudnia 2010 o 08:37
0
Pan Piwko nigdy nie ukrywał ,że ma mieszkanie w Poniatowej ciężko pracował na utrzymanie dwóch domów. Bo zanim mieszkańcy Zastowa powstawali ze swoich łóżek pan Piwko potrafił np pola zaorać lub nawóz rozsiać. Ale o tym nikt nie wie bo jak tu wiedzieć jak się późno wstało. Pewnie pisze to ktoś w jego wsi bo tylko tacy wiedzą o tym ,ale warto przypomnieć jaka zrujnowaną gospodarkę pan Henryk zastał ile w nią pracy włożył razem ze swoją rodziną i co stracili w powodzi. Co do domu w Zastowie to parter domu był całkowicie wykończony tylko piętro nie było w pełni wykończone. Mniej zazdrości w życiu i więcej chęci do pracy życzę.
Pan Piwko nigdy nie ukrywał ,że ma mieszkanie w Poniatowej ciężko pracował na utrzymanie dwóch domów. Bo zanim mieszkańcy Zastowa powstawali ze swoich łóżek pan Piwko potrafił np pola zaorać lub nawóz rozsiać. Ale o tym nikt nie wie bo jak tu wiedzieć jak się późno wstało. Pewnie pisze to ktoś w jego wsi bo tylko tacy wiedzą o tym ,ale warto przypomnieć jaka zrujnowaną gospodarkę pan Henryk zastał ile w nią pracy włożył razem ze swoją rodziną i co stracili w powodzi. Co do domu w Zastowie to parter domu był całkowicie wykończony tylko piętro... rozwiń
Avatar
ghjkl; / 3 grudnia 2010 o 21:41
0
~spoko~ jesteś głupszy anizeli on, piszesz takie bzdury miernoto ze żal czytać ma racje że naród jest głupi a mieszkańcy zalanych miejscowości tacy są bo gdyby nie byli nie osiadaliby ponownie na zagrożonych terenach no ale jak państwo da na remonty to czemu nie prawda?
zła jestem na mieszkańców gminy Wilków zero wdzięczności za pomoc tylko ciągle mało i mało i wieczne niezadowolenie, nie jeden nie ma tego co Wy otrzymaliśie zaraz po powodzi wiec czas sie zastanowić a nie ciągle narzekacie
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 13:08
0
Takich mieszkań jak w Zastowie Polanowskim jest dużo więcej. Inne wsie też zostały poszkodowane w wyniku powodzi. i nikt nie narzeka tylko się wziął za robotę i chce coś zrobić własnymi siłami
Avatar
,,,,,, / 3 grudnia 2010 o 13:00
0
A dlaczego Pan Piwko nie wspomniał, że posiada drugie mieszkanie w Poniatowej, a mieszkanie w Zastowie trzeba było najpierw wykończyć, żeby teraz wyłudzać od ludzi pieniądze!
Avatar
tedy / 1 grudnia 2010 o 14:47
0
to są wlaśnie cuda cudcznego Tuska w które, przy pomocy TVN-u uwierzyli tacy ludzie jak JP a nie czują że od tylca ich horcują różne miry zbychy rychy itp.Poprostu Olejnikowa ,Lisy ,Kolendy wyłączyly takim ludziom czucie, przez to głowa nie boli ale pupcia bardzo.
Avatar
spoko / 1 grudnia 2010 o 12:20
0
[quote name='gość' timestamp='1291197218' post='395952']
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[/quote]
mój drogi bracie , nie opluwaj blizniego swego , nie jestem głupi , nie jestem cymbałem i nie pieprze farmazonów wiem że nie dałem duzo , napewno Ty drogi bracie dałeś ze swoimi przyjaciółmi znacznie więcej z czego sie moge jedynie cieszyć .
Mam nadzieje że Łaska Panska natchnie Twą dusze przy wieczornym różańcu i ze swojej wypowiedzi wyspowiadasz sie przy najbiższej spowiedzi .
Co do Twego pytania - Kościół - to My , drogi bracie i My wszyscy organizując sie poprzez nasze parafie mogliśmy pomóc znacznie więcej , organizacje Kościelne tyle mogą przeznaczyć na pomoc ile ile my , członkowie Kościoła im przekażemy a pomoc jest zawsze bardziej efektywna gdy cel jest bardziej sprecyzowany .
Jeszcze raz proszę Ci o nie uzywanie tak plugawego języka .
Szczęść Boże
[quote name='gość' timestamp='1291197218' post='395952']
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[/quote]
mój drogi b... rozwiń
Avatar
gość / 1 grudnia 2010 o 10:53
0
[quote name='spoko' timestamp='1291193645' post='395902']
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicznych , bez faktur bez wsadzania w swoje koszta .
[/quote]
Gdybyś cymbale znał znaczenie słowa "Kościół" to mógłbyś zabierać głos. A tak to pieprzysz farmazony i myślisz że jesteś mądry, a jesteś głupi jak but z lewej nogi. Jeżeli porównałbyś pomoc Kościoła jaką niesie On potrzebującym z innymi organizacjami lub z lichymi dziesięcioma tysiącami /o których trąbisz na całą okolicę/ które wraz ze znajomymi przeznaczyłeś na pomoc to mocno musiałbyś się wstydzić ale za siebie.
[quote name='spoko' timestamp='1291193645' post='395902']
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobil... rozwiń
Avatar
spoko / 1 grudnia 2010 o 09:54
0
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicznych , bez faktur bez wsadzania w swoje koszta .
gdyby kazda parafia lubelszczyzny objeła patronat nad kilkoma /2-4 / domami to byłoby juz skończone a nasi chrzescijanie troche by zgłębili swa wiare odkrywajac na nowo znaczenie słowa blizni , ale cóz arcybiskup ma teraz inne rzeczy na głowie , pomodlic sie pomodlił , poapelował , jak skończa to moze i jakas wstege przetnie , poświeci .
Czasem mi wstyd za nasz Kosciół .
ps jeszcze nigdy nie dałem na pomoc az tak duzo , jeszcze nigdy nie mobilizowałem do tego swoich kolegów , zawiezlismy do Wilkowa za ok 10 tys w cenach detalicz... rozwiń
Avatar
baranku boży / 1 grudnia 2010 o 09:11
0
[quote name='JP' timestamp='1291190664' post='395860']
A gdzie jest Kaczyński ?? Co zrobił aby naprawić tą sytuacje ?? A zapomniałem, zaczął się leczyć na nogi... bo na głowę dawno za późno. I dla czego ci ludzie dalej się odbudowywują w tych samych miejscach ?? Przecież te miejsca jeszcze nie raz odwiedzi wielka fala, i znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów. Głupi ten naród.
[/quote]

Głupi to jesteś ty pajacu, naucz się na początek pisać, a później włączaj się do dyskusji. Jak jesteś taki kozak daj setkom tych rodzin pieniądze na wykupienie ziemi gdzie indziej, aby mogli się osiedlić i stawiać domy. Znajdź kupców na ich działkę, taki mądrala jesteś. Siedzisz w ciepełku w domciu i g*** wiesz o życiu szczylu. Won do szkoły, a nie przed kompem siedzisz;/ Prezydent Kaczyński zmarł przed powodzią, a Jarek Kaczyński nie jest premierem, więc nie wiem do czego pijesz porównując sytuację. Najlepiej kłapać jadaczką głupoty, forum anonimowe to się aż prosi, żeby coś głupiego napisać, tylko w realu posikujesz w stringi jak cię ominie 2 gości z dresach;/ żal.pl
[quote name='JP' timestamp='1291190664' post='395860']
A gdzie jest Kaczyński ?? Co zrobił aby naprawić tą sytuacje ?? A zapomniałem, zaczął się leczyć na nogi... bo na głowę dawno za późno. I dla czego ci ludzie dalej się odbudowywują w tych samych miejscach ?? Przecież te miejsca jeszcze nie raz odwiedzi wielka fala, i znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów. Głupi ten naród.
[/quote]

Głupi to jesteś ty pajacu, naucz się na początek pisać, a później włączaj się do dyskusji. Jak jesteś taki koz... rozwiń
Avatar
fenomen / 1 grudnia 2010 o 09:06
0
Stadiony ważniejsze;/ Zrozumieć tych ludzi może tylko ten, kto tam był, kto to widział, kto pomagał. Zero pomocy ze strony rządu;/
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 33 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 46

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0