Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2010 r.
10:32
Edytuj ten wpis

1 kwietnia znacznie zdrożeją bilety MPK

0 39 A A

Bilet jednorazowy normalny zdrożeje z 2 zł do 2,40 zł, ulgowy z 1 zł na 1,2 zł. Za nocny zamiast 4 zł zapłacimy 5 zł. A za 24-godzinny – 11 zł. Takie zmiany w cenniku wprowadza lubelski Zarząd Transportu Miejskiego. Latem zdrożeje też komunikacja prywatna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZTM poinformował dziś, że nowy cennik wejdzie w życie 1 kwietnia. – Zmianie ulegają ceny biletów jednorazowych, jednorazowych nocnych oraz czasowych tj. 24-godzinnych – tłumaczy Justyna Góźdź z ZTM. – Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian.

Jednocześnie ZTM poinformował, że wszystkie dotychczasowe rodzaje i typy biletów jednorazowych (oczywiście nie skasowane) wycofane z taryfy, mogą być wymienione w kasach biletowych MPK (al. Kraśnicka 25 i ul. Bajkowskiego 1) w ciągu 3 miesięcy od dnia wejścia w życie nowych opłat tj. do 30 czerwca, bez żadnych opłat manipulacyjnych.

W związku ze zmianą cen biletów zmieniają się także wielkości tzw. opłat dodatkowych. Za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozu zapłacimy 120 zł (a nie 100 zł), a za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu 96,00 zł (a nie 80 zł).

Jest jeszcze jedna nowość. – Od 1 kwietnia bilet jednorazowy nocny będzie można kupić również za pomocą telefonu komórkowego w systemie mPay i moBilet – zapowiada Justyna Góźdź.

Tak zadecydowali radni

Podwyżkę cen biletów zafundowali nam na styczniowej sesji lubelscy radni. – Ze wszystkich miast powyżej 100 tys. mieszkańców bilety po 2 złote lub tańsze ma tylko sześć – argumentował podczas debaty w Radzie Miejskiej Lech Pudło, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

– Jeśli pasażer ma wydać na bilet 2,40 zł to sobie policzy, że przeciętny samochód przejedzie za to 5 kilometrów – szacował Mariusz Banach, radny PiS.

W tym roku dzięki podwyżkom ZTM ma dostać dodatkowe 6 mln zł. – Dzięki temu wpływy z biletów będą pokrywać już nie 57 proc. kosztów, ale ponad 60 proc. – dodaje Pudło. – A to oznacza, że miasto będzie mniej dokładać do komunikacji.

Drożeją "prywatne"

Nieprzyjemna niespodzianka czeka pasażerów prywatnych autobusów, którzy teraz "do czapki” płacą 1,5 zł za przejazd. Latem prywatne kursy przejdą pod skrzydła ZTM i także w tych pojazdach trzeba będzie kasować bilety za 2,40 zł.

Nowy cennik (od 1 kwietnia):

Bilet jednorazowy: 2,40 zł (normalny), 1,20 zł (ulgowy)

Bilet jednorazowy: nocny 5 zł, 2,50 zł

Bilet 24-godzinny: 11 zł, 5,50 zł

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2010 o 13:10
0
BIDET napisał:
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE


to sie wyprowadź!
gdyby nie studenci, to to miasto dawno by zbankrutowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wielkie miasta właśnie żyją ze studentów, jak się nie znasz, to się nie odzywaj!!!!!!! pewnie skonczyles zawodówę, albo lepiej - podstawówkę i zazdrościsz tym, którzy chcą się wybić!!!!!!!! żenada!!!!!!!!!!!!!!

a te podwyżki to też kretyństwo - spoko, szacować można, a policzyli ile kasy stracą, kiedy przez durne podwyżki ludzie przerzucą się na spacer??


to sie wyprowadź!
gdyby nie studenci, to to miasto dawno by zbankrutowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wielkie miasta właśnie żyją ze studentów, jak się nie znasz, to się nie odzywaj!!!!!!! pewnie skonczyles zawodówę, albo lepiej - podstawówkę i zazdrościsz tym, którzy chcą się wybić!!!!!!!! żenada!!!!!!... rozwiń
Avatar
Mikra / 4 kwietnia 2010 o 21:41
0
Chciałbym zaznaczyć, że w 2003 roku bilet 30-minutowy normalny kosztował 1,90 (ulgowy ustawowy 0,95 i ulgowy gminny 1,40). [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20030517/LUBLIN/305160007"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/305160007[/url]
Avatar
bambo75 / 23 marca 2010 o 13:00
0
Kiedyś-w latach 90-tych w Przemyślu była taka fajna promocja(która później chyba"upadła") kupując 10 biletów jedenasty gratis-może by w Lublinie coś takiego wprowadzić? Ja widzę-z własnych obserwacji-że na obrzeżach miasta jest więcej gapowiczów niż w Centrum-bo na obrzeżach mało kto kasuje bilety-może by się "kanary"na obrzeża przeniosły,to by więcej zarobili na mandatach.W Centrum więcej ludzi kasuje,bo się spodziewają kontroli.
Avatar
BIDET / 23 marca 2010 o 12:31
0
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE .
ZEBY SIE RADNI MIELI CZYM SZCZYCIC BO NA INNE RZECZY ICH NIE STAC BO CZYM PRZECIEZ BYLO BY TO MIASTO BEZ UNIWERKOW ZASCIANKIEM ZIEMNIAKA I BURAKA CUKROWEGO ;-)
PS... DLA INNYCH DOPISUJACYCH NIE MAM AIARU SIE WYPROWADZAC Z TEGO MIASTA TU SIE URODZILEM I TU MAM RODZINE WIEC ODBIJCIE I DAJCIE NORMALNIE PRACUJACYM ZYC...
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE .
ZEBY SIE RADNI MIELI CZYM SZCZYCIC BO NA INNE RZECZY ICH NIE STAC BO CZYM PRZECIEZ BYLO BY TO MIASTO BEZ ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2010 o 10:04
0
A ja się pytam, dlaczego do przewozów bezpłatnych uprawnieni są posłowie na Sejm i senatorowie?
Czyżby nie było ich stać na zakup biletu za 2,4? Baaa, przecież nie ma takiej możliwości, aby oni wsiedli do autobusu!
Lepiej, żeby babcia z żylakami stanęła przed wyborem - chronić nogi i nie kupić chleba, czy kupić chleb i umierać z bólu wieczorem?

Po co w ogóle ci posłowie uwzględnieni są w regulaminie i to jeszcze na pierwszym miejscu?! Żeby ludziom ciśnienie się podniosło kiedy pierwszy raz przeczytają regulamin?
Niech jeszcze uwzględni się radnych do przewozów bezpłatnych...
ŻENADA
A ja się pytam, dlaczego do przewozów bezpłatnych uprawnieni są posłowie na Sejm i senatorowie?
Czyżby nie było ich stać na zakup biletu za 2,4? Baaa, przecież nie ma takiej możliwości, aby oni wsiedli do autobusu!
Lepiej, żeby babcia z żylakami stanęła przed wyborem - chronić nogi i nie kupić chleba, czy kupić chleb i umierać z bólu wieczorem?

Po co w ogóle ci posłowie uwzględnieni są w regulaminie i to jeszcze na pierwszym miejscu?! Żeby ludziom ciśnienie się podniosło kiedy pierwszy raz przeczytają regulam... rozwiń
Avatar
kapsel / 23 marca 2010 o 09:42
0
Proponuję akcję dzień bez MPK - 1 kwietnia wszyscy na spacer, autobusami tylko babcie te,co już nie kasują biletu
Avatar
marlaq / 23 marca 2010 o 08:02
0
adam napisał:
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedną linię



Dokładnie sam sobie odpowiedziałeś - bo bilet okresowy jest za drogi.
Opłaca się tylko wtedy gdy korzystasz z niego miniumum dwa razy dziennie w dni powszednie - czyli wtedy gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły lub na uczelnię.
Dla osób, które nie jeżdżą regularnie ten bilet po prostu się nie opłaca. Szybkie wyliczenie: przy bilecie okresowym na 3 mce za 216zł miesięczny koszt przejazdów to 72zł. Jeśli jeździsz na nim do pracy w tę i z powrotem, to masz 2x5 dni w tygodniu x 2zł x 4 tygodnie = 80zł, więc miesięcznie zaoszczędzisz 8zł, a nawet więcej - bo przecież nie tylko do pracy pojedziesz MPKiem.

Ale jeśli - tak jak ja - do pracy chodzisz na piechotę, a z MPK korzystasz 2-3 razy w tygodniu w tę i z powrotem to wydajesz miesięcznie jakieś 40-48zł. Bilet się wtedy po prostu nie opłaca.


Nie opłaca się też na jedną linię jeśli nie jeździsz nim do pracy (czyli znowu regularnie) - bo za każdym razem kiedy chcesz pojechać w inną część miasta (na zakupy, na PKS, na PKP, do znajomych) będziesz do tego biletu dokładał.

I w tym rzecz - każdy umie liczyć, i za wygodę nie przeciskania się do kasownika i nielimitowanych przejazdów nikt nie będzie przepłacał.
A nie chodzi tu o drobne kwoty - tylko o nawet 30zł/mc (przy bilecie normalnym).

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie jeżdżą regularnie, ale przynajmniej 2-3 razy w tygodniu w określonych dniach jednak przemieszczają się za pomocą MPK byłyby bilety np. 3 dniowe w rozsądnej cenie.

Albo pakiety biletów np. przy zakupie 5 biletów 6. gratis. (co może częściowo rozwiązałoby problem kupna biletów u kierowcy! Bo żeby zaoszczędzić przezorni kupowaliby kilka biletów).

Ale na nasze nieszczęście ZTM wychodzi z założenia, że to nie oni są dla nas - czyli klientów, ale my dla nich.
Na mnie mogą liczyć - od kwietnia na pewno rzadziej będę korzystać z ich usług.
się tylko wtedy gdy korzystasz z niego miniumum dwa razy dziennie w dni powszednie - czyli wtedy gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły lub na uczelnię.
Dla osób, które nie jeżdżą regularnie ten bilet po prostu się nie opłaca. Szybkie wyliczenie: przy bilecie okresowym na 3 mce za 216zł miesięczny koszt przejazdów to 72zł. Jeśli jeździsz na nim do pracy w tę i z powrotem, to masz 2x5 dni w tygodniu x 2zł x 4 tygodnie = 80zł, więc miesięcznie zaoszczędzisz 8zł, a nawet więcej - bo przecież nie tylko do pracy pojedziesz MPKiem.

... rozwiń
Avatar
janis / 23 marca 2010 o 07:28
0
Czy ztm zamierza coś zrobić z ggapowiczami ?? Bo jak narazie pan pudło idzie po najniższej linii oporu i będzie doił tych pasażerów którzy juz płacą. A niestety wiem że np. taka linia jak 79 czy 82, gdzie poprostu okliczni ludzie jeżdżą za darmo... A ci co mieszkają przy Zana to muszą płacić. Gdzie tuy sprawiedliwość ??
Avatar
adam / 22 marca 2010 o 22:22
0
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedną linię
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedn... rozwiń
Avatar
lublinek / 22 marca 2010 o 21:47
0
kanar napisał:
ja podaje bilet jak wysiadam (tylko że skasowany w innym autobusie) szkoda tylko że nie moge zobaczyć miny pasażera w czasie kontroli jak sie dowiaduje ze ma nieważny bilet haha


a ja chcę zobaczyć twoja minę, jak ktoś ci te głupią gębę oklepie, frajerze. U was bycie świnią to rodzinne (może tatuś z SB albo mamusia klawiszka??), czy ty tylko ty takie nieudane bydlę???
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2010 o 13:10
0
BIDET napisał:
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE


to sie wyprowadź!
gdyby nie studenci, to to miasto dawno by zbankrutowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wielkie miasta właśnie żyją ze studentów, jak się nie znasz, to się nie odzywaj!!!!!!! pewnie skonczyles zawodówę, albo lepiej - podstawówkę i zazdrościsz tym, którzy chcą się wybić!!!!!!!! żenada!!!!!!!!!!!!!!

a te podwyżki to też kretyństwo - spoko, szacować można, a policzyli ile kasy stracą, kiedy przez durne podwyżki ludzie przerzucą się na spacer??


to sie wyprowadź!
gdyby nie studenci, to to miasto dawno by zbankrutowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wielkie miasta właśnie żyją ze studentów, jak się nie znasz, to się nie odzywaj!!!!!!! pewnie skonczyles zawodówę, albo lepiej - podstawówkę i zazdrościsz tym, którzy chcą się wybić!!!!!!!! żenada!!!!!!... rozwiń
Avatar
Mikra / 4 kwietnia 2010 o 21:41
0
Chciałbym zaznaczyć, że w 2003 roku bilet 30-minutowy normalny kosztował 1,90 (ulgowy ustawowy 0,95 i ulgowy gminny 1,40). [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20030517/LUBLIN/305160007"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/305160007[/url]
Avatar
bambo75 / 23 marca 2010 o 13:00
0
Kiedyś-w latach 90-tych w Przemyślu była taka fajna promocja(która później chyba"upadła") kupując 10 biletów jedenasty gratis-może by w Lublinie coś takiego wprowadzić? Ja widzę-z własnych obserwacji-że na obrzeżach miasta jest więcej gapowiczów niż w Centrum-bo na obrzeżach mało kto kasuje bilety-może by się "kanary"na obrzeża przeniosły,to by więcej zarobili na mandatach.W Centrum więcej ludzi kasuje,bo się spodziewają kontroli.
Avatar
BIDET / 23 marca 2010 o 12:31
0
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE .
ZEBY SIE RADNI MIELI CZYM SZCZYCIC BO NA INNE RZECZY ICH NIE STAC BO CZYM PRZECIEZ BYLO BY TO MIASTO BEZ UNIWERKOW ZASCIANKIEM ZIEMNIAKA I BURAKA CUKROWEGO ;-)
PS... DLA INNYCH DOPISUJACYCH NIE MAM AIARU SIE WYPROWADZAC Z TEGO MIASTA TU SIE URODZILEM I TU MAM RODZINE WIEC ODBIJCIE I DAJCIE NORMALNIE PRACUJACYM ZYC...
I DLACZEGO ZNOWU STUDENCI MAJA TAK WIELKA ZNIZKE BOO CO ......????
K....WA TO SA JACYS LEPSI LUDZIE DLACZEGO INNI MAJA PLACIC ZA NICH 2,40ZL PRPONUJE 2,0ZL ULGOWY
ZRESZTA I TAK TRZEBA BEDZIE SIE PRZYZWYCZAIC BO PRZECIEZ TO ZAJE...STE MIASTO STUDENCKIE TU INNI MAJA ZAKAZ WSTEPU ZALUJE ZE MIESZKAM W TYM MIESCIE NIE CZUJE SIE TU JAK U SIEBIE TYLKO JAK W JAKIM MIASTECZKU UNIWESYTECKIM BO Z TEGO LUBLINA ZROBIONA TAKIE .
ZEBY SIE RADNI MIELI CZYM SZCZYCIC BO NA INNE RZECZY ICH NIE STAC BO CZYM PRZECIEZ BYLO BY TO MIASTO BEZ ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2010 o 10:04
0
A ja się pytam, dlaczego do przewozów bezpłatnych uprawnieni są posłowie na Sejm i senatorowie?
Czyżby nie było ich stać na zakup biletu za 2,4? Baaa, przecież nie ma takiej możliwości, aby oni wsiedli do autobusu!
Lepiej, żeby babcia z żylakami stanęła przed wyborem - chronić nogi i nie kupić chleba, czy kupić chleb i umierać z bólu wieczorem?

Po co w ogóle ci posłowie uwzględnieni są w regulaminie i to jeszcze na pierwszym miejscu?! Żeby ludziom ciśnienie się podniosło kiedy pierwszy raz przeczytają regulamin?
Niech jeszcze uwzględni się radnych do przewozów bezpłatnych...
ŻENADA
A ja się pytam, dlaczego do przewozów bezpłatnych uprawnieni są posłowie na Sejm i senatorowie?
Czyżby nie było ich stać na zakup biletu za 2,4? Baaa, przecież nie ma takiej możliwości, aby oni wsiedli do autobusu!
Lepiej, żeby babcia z żylakami stanęła przed wyborem - chronić nogi i nie kupić chleba, czy kupić chleb i umierać z bólu wieczorem?

Po co w ogóle ci posłowie uwzględnieni są w regulaminie i to jeszcze na pierwszym miejscu?! Żeby ludziom ciśnienie się podniosło kiedy pierwszy raz przeczytają regulam... rozwiń
Avatar
kapsel / 23 marca 2010 o 09:42
0
Proponuję akcję dzień bez MPK - 1 kwietnia wszyscy na spacer, autobusami tylko babcie te,co już nie kasują biletu
Avatar
marlaq / 23 marca 2010 o 08:02
0
adam napisał:
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedną linię



Dokładnie sam sobie odpowiedziałeś - bo bilet okresowy jest za drogi.
Opłaca się tylko wtedy gdy korzystasz z niego miniumum dwa razy dziennie w dni powszednie - czyli wtedy gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły lub na uczelnię.
Dla osób, które nie jeżdżą regularnie ten bilet po prostu się nie opłaca. Szybkie wyliczenie: przy bilecie okresowym na 3 mce za 216zł miesięczny koszt przejazdów to 72zł. Jeśli jeździsz na nim do pracy w tę i z powrotem, to masz 2x5 dni w tygodniu x 2zł x 4 tygodnie = 80zł, więc miesięcznie zaoszczędzisz 8zł, a nawet więcej - bo przecież nie tylko do pracy pojedziesz MPKiem.

Ale jeśli - tak jak ja - do pracy chodzisz na piechotę, a z MPK korzystasz 2-3 razy w tygodniu w tę i z powrotem to wydajesz miesięcznie jakieś 40-48zł. Bilet się wtedy po prostu nie opłaca.


Nie opłaca się też na jedną linię jeśli nie jeździsz nim do pracy (czyli znowu regularnie) - bo za każdym razem kiedy chcesz pojechać w inną część miasta (na zakupy, na PKS, na PKP, do znajomych) będziesz do tego biletu dokładał.

I w tym rzecz - każdy umie liczyć, i za wygodę nie przeciskania się do kasownika i nielimitowanych przejazdów nikt nie będzie przepłacał.
A nie chodzi tu o drobne kwoty - tylko o nawet 30zł/mc (przy bilecie normalnym).

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie jeżdżą regularnie, ale przynajmniej 2-3 razy w tygodniu w określonych dniach jednak przemieszczają się za pomocą MPK byłyby bilety np. 3 dniowe w rozsądnej cenie.

Albo pakiety biletów np. przy zakupie 5 biletów 6. gratis. (co może częściowo rozwiązałoby problem kupna biletów u kierowcy! Bo żeby zaoszczędzić przezorni kupowaliby kilka biletów).

Ale na nasze nieszczęście ZTM wychodzi z założenia, że to nie oni są dla nas - czyli klientów, ale my dla nich.
Na mnie mogą liczyć - od kwietnia na pewno rzadziej będę korzystać z ich usług.
się tylko wtedy gdy korzystasz z niego miniumum dwa razy dziennie w dni powszednie - czyli wtedy gdy dojeżdżasz do pracy, szkoły lub na uczelnię.
Dla osób, które nie jeżdżą regularnie ten bilet po prostu się nie opłaca. Szybkie wyliczenie: przy bilecie okresowym na 3 mce za 216zł miesięczny koszt przejazdów to 72zł. Jeśli jeździsz na nim do pracy w tę i z powrotem, to masz 2x5 dni w tygodniu x 2zł x 4 tygodnie = 80zł, więc miesięcznie zaoszczędzisz 8zł, a nawet więcej - bo przecież nie tylko do pracy pojedziesz MPKiem.

... rozwiń
Avatar
janis / 23 marca 2010 o 07:28
0
Czy ztm zamierza coś zrobić z ggapowiczami ?? Bo jak narazie pan pudło idzie po najniższej linii oporu i będzie doił tych pasażerów którzy juz płacą. A niestety wiem że np. taka linia jak 79 czy 82, gdzie poprostu okliczni ludzie jeżdżą za darmo... A ci co mieszkają przy Zana to muszą płacić. Gdzie tuy sprawiedliwość ??
Avatar
adam / 22 marca 2010 o 22:22
0
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedną linię
Osobiście nie popieram żadnych podwyżek cen, ale jednego pojąć nie mogę. Skoro tak wielu ludzi deklaruje się jako "stały klient", wierny pasażer, to ja pytam się - dlaczego korzysta z biletów jednorazowych, a nie okresowych, które - nie dośc, że są tańsze, wygodniejsze, nie wymagają przeciskania się od kasownika do kasownika i pozwalają na nielimitowane korzystanie z dobrodziejstw komunikacji, także tej nocnej? A dla tych, którzy mimo wszystko uważają, że sieciówki sa za drogie - jest alternatywa w postaci biletu okresowego na jedn... rozwiń
Avatar
lublinek / 22 marca 2010 o 21:47
0
kanar napisał:
ja podaje bilet jak wysiadam (tylko że skasowany w innym autobusie) szkoda tylko że nie moge zobaczyć miny pasażera w czasie kontroli jak sie dowiaduje ze ma nieważny bilet haha


a ja chcę zobaczyć twoja minę, jak ktoś ci te głupią gębę oklepie, frajerze. U was bycie świnią to rodzinne (może tatuś z SB albo mamusia klawiszka??), czy ty tylko ty takie nieudane bydlę???
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 1

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 4

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 29 6

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 64 15

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 18 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 5 8

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2