Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

200 tys. zł wydatków. Za co władze Lublina płacą służbową kartą?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 16 A A

Ponad 200 tys. złotych wydali w ciągu roku urzędnicy Ratusza płacąc służbowymi kartami m.in. w hotelach i na stacjach benzynowych. Wykazu wszystkich takich transakcji żąda od władz miasta lubelska Fundacja Wolności. Ratusz jeszcze nie wie, czy go przekaże

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takiej spowiedzi działacze fundacji zażądali od miasta po tym, co wyszło na jaw przy okazji niedawnej afery podsłuchowej. Okazało się, że wysocy urzędnicy państwowi podczas prywatnych spotkań płacili za zakrapiane alkoholem kolacje używając służbowych kart. Według doniesień medialnych, słynna kolacja opłacona przez prezesa NBP Marka Belkę miała kosztować ponad 1400 zł, z czego prawie 900 zł wydano na alkohol.

- Mamy nadzieję, że kierownictwo lubelskiego urzędu nie stosuje tak nagannych praktyk - stwierdza Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. Nadzieję ma, ale na wszelki wypadek pyta.

21 kart

Ustaliliśmy, że Urząd Miasta ma 21 służbowych kart płatniczych. Jednej używa prezydent Lublina, trzy są do dyspozycji jego zastępców, kolejną kartę ma sekretarz miasta, jedną przewodniczący Rady Miasta, a następną jego zastępca. Wśród dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta karty mają tylko trzy osoby: dwie z Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych, a jedną dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów.

U niższych rangą urzędników można doliczyć się łącznie 11 kart, z czego 10 związanych jest z projektami dotowanymi z funduszy zewnętrznych, głównie unijnych.

- W 2013 roku wydatki dokonane przy pomocy kart płatniczych wyniosły 212 270,40 zł - wylicza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Średnio na jedną kartę wypada miesięcznie ponad 840 zł.

Za co urzędnicy płacili w ten sposób?

- Pracownicy mogą korzystać ze służbowych kart płatniczych przy regulowaniu wydatków ponoszonych w czasie krajowych i zagranicznych podróży służbowych. To np. płatności za hotele i podróże - stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

A jak to wygląda w praktyce? Takich danych żąda Fundacja Wolności. Chce znać imiona, nazwiska i stanowiska posiadaczy kart, limity kredytowe oraz wyciągi bankowe dla wszystkich tych kart od początku zeszłego roku do teraz. Wyciągi zamierza upublicznić w Internecie.

- Musimy najpierw sprawdzić, czy możemy udostępnić takie informacje - podkreśla rzeczniczka prezydenta.

Zdaniem Jakubowskiego nie ma przeciwwskazań do ujawnienia wyciągów. - Uważamy, że informacje o tym, co było opłacane służbowymi kartami płatniczymi osób zajmujących kierownicze stanowiska w UM Lublin, są informacją publiczną i liczymy na otrzymanie pełnych danych.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szu / 7 lipca 2014 o 20:00
0

Takich rzeczy nie wolno robić drugiemu - to bardzo boli. Przestańcie, bardzo was proszę! Teraz, będą musieli kombinować rachunki za gazety, bilety mpk i takie inne.... , a zamiast wódki będą rachunki za wynajem sali na konferencję,,,

Opamiętajcie się, bądźcie poważni!!!!

  

Avatar
Ondrej Baculik / 5 lipca 2014 o 06:55
0
Kradziez w bialy dzien, tyle w temacie. Za zgoda prezedenta... I radnych?
Avatar
Przemysław Leniak / 4 lipca 2014 o 16:45
0

Jakubowski jako doradca Żuka nie powinien chyba mieć problemów z uzyskaniem wiedzy

Avatar
senator niezależny / 4 lipca 2014 o 15:52
0

Jako obywatel tego państwa, płacący podatki żądam upublicznienia tej informacji. Chcę wiedzieć na co idą moje ciężko wypracowane pieniądze. Skandale, które coraz częściej wychodzą na jaw nie nastrajają optymistycznie, że nasze podatki są wykorzystywane we właściwy i uczciwy sposób.

Do czasu kiedy TUSKOJEBY i GUMOFILCE nie ustąpią to jeszcze długo tak będzie.

Avatar
zzz / 4 lipca 2014 o 15:15
0

"Musimy najpierw sprawdzić, czy możemy udostępnić takie informacje – podkreśla rzeczniczka prezydenta."

... rozumiecie tok rozumowania rzeczniczki Prezydenta Żuka ?

Bo ja nie.

Psim obowiązkiem ratuszowych urzędników jest ujawnienie na co wydawali (płacąc służbowymi kartami) pieniądze podatników.

Avatar
BanKier / 4 lipca 2014 o 12:41
0

Ludzie ogarnijcie się. Nie jest ważne w jaki sposób płacą (karta, gotówka czy przelew).

Istotne jest na co pieniądze są wydawane. Żeby rozliczyć wydatek musi taki delikwent 

przedstawić do zatwierdzenia rachunek/fakturę i ktoś upoważniony to zatwierdza.

Czyli ważny jest cel, na który idzie kasa a nie sposób płatności. Płacenie kartą a nie gotówką 

tylko ułatwia życie i upraszcza rozrachunki. Poza tym dla firmy jest tańsze i wygodniejsze.

Nawet nie wiesz jak jest to istotne - może to i dobrze ;)

Nawet nie wiesz jak jest to istotne - może to i dobrze ;)

rozwiń
Avatar
Kornik / 4 lipca 2014 o 12:16
0

A ja nie podejdzie do badania to rozstrzelać :)  Głupota w czystej postaci

Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania na wykrywaczy kłamstw dla osób zarządzających pieniędzmi publicznymi (naszymi). Pytanie powinno brzmieć, czy świadomie przyczyniłem się do utraty pieniędzy ze Skarbu Państwa? Raz do roku, każda osoba powinna przechodzić tego typu "badanie".

Avatar
Ryszard / 4 lipca 2014 o 09:45
0

Ludzie ogarnijcie się. Nie jest ważne w jaki sposób płacą (karta, gotówka czy przelew).

Istotne jest na co pieniądze są wydawane. Żeby rozliczyć wydatek musi taki delikwent 

przedstawić do zatwierdzenia rachunek/fakturę i ktoś upoważniony to zatwierdza.

Czyli ważny jest cel, na który idzie kasa a nie sposób płatności. Płacenie kartą a nie gotówką 

tylko ułatwia życie i upraszcza rozrachunki. Poza tym dla firmy jest tańsze i wygodniejsze.

Avatar
Podatnik / 4 lipca 2014 o 09:41
0

Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania na wykrywaczy kłamstw dla osób zarządzających pieniędzmi publicznymi (naszymi). Pytanie powinno brzmieć, czy świadomie przyczyniłem się do utraty pieniędzy ze Skarbu Państwa? Raz do roku, każda osoba powinna przechodzić tego typu "badanie".

Avatar
BanKier / 4 lipca 2014 o 08:28
0

to się przenieście do Kraśnika, Puław albo Świdnika... Swoją drogą nie dziwię się, że marnie Ci płacą, skoro o godz 8 rano masz czas w swoim urzędzie siedzieć i pisać komentarze w internecie - widocznie za wiele roboty to Ty nie masz...

On lub ona mieli na myśli szeregowych pracowników, a nie na ten przykład przewodniczącego rady miasta czy też prezydenta, że o zastępcach i dyrektorach wydziałów nie wspomnę.

Avatar
Szu / 7 lipca 2014 o 20:00
0

Takich rzeczy nie wolno robić drugiemu - to bardzo boli. Przestańcie, bardzo was proszę! Teraz, będą musieli kombinować rachunki za gazety, bilety mpk i takie inne.... , a zamiast wódki będą rachunki za wynajem sali na konferencję,,,

Opamiętajcie się, bądźcie poważni!!!!

  

Avatar
Ondrej Baculik / 5 lipca 2014 o 06:55
0
Kradziez w bialy dzien, tyle w temacie. Za zgoda prezedenta... I radnych?
Avatar
Przemysław Leniak / 4 lipca 2014 o 16:45
0

Jakubowski jako doradca Żuka nie powinien chyba mieć problemów z uzyskaniem wiedzy

Avatar
senator niezależny / 4 lipca 2014 o 15:52
0

Jako obywatel tego państwa, płacący podatki żądam upublicznienia tej informacji. Chcę wiedzieć na co idą moje ciężko wypracowane pieniądze. Skandale, które coraz częściej wychodzą na jaw nie nastrajają optymistycznie, że nasze podatki są wykorzystywane we właściwy i uczciwy sposób.

Do czasu kiedy TUSKOJEBY i GUMOFILCE nie ustąpią to jeszcze długo tak będzie.

Avatar
zzz / 4 lipca 2014 o 15:15
0

"Musimy najpierw sprawdzić, czy możemy udostępnić takie informacje – podkreśla rzeczniczka prezydenta."

... rozumiecie tok rozumowania rzeczniczki Prezydenta Żuka ?

Bo ja nie.

Psim obowiązkiem ratuszowych urzędników jest ujawnienie na co wydawali (płacąc służbowymi kartami) pieniądze podatników.

Avatar
BanKier / 4 lipca 2014 o 12:41
0

Ludzie ogarnijcie się. Nie jest ważne w jaki sposób płacą (karta, gotówka czy przelew).

Istotne jest na co pieniądze są wydawane. Żeby rozliczyć wydatek musi taki delikwent 

przedstawić do zatwierdzenia rachunek/fakturę i ktoś upoważniony to zatwierdza.

Czyli ważny jest cel, na który idzie kasa a nie sposób płatności. Płacenie kartą a nie gotówką 

tylko ułatwia życie i upraszcza rozrachunki. Poza tym dla firmy jest tańsze i wygodniejsze.

Nawet nie wiesz jak jest to istotne - może to i dobrze ;)

Nawet nie wiesz jak jest to istotne - może to i dobrze ;)

rozwiń
Avatar
Kornik / 4 lipca 2014 o 12:16
0

A ja nie podejdzie do badania to rozstrzelać :)  Głupota w czystej postaci

Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania na wykrywaczy kłamstw dla osób zarządzających pieniędzmi publicznymi (naszymi). Pytanie powinno brzmieć, czy świadomie przyczyniłem się do utraty pieniędzy ze Skarbu Państwa? Raz do roku, każda osoba powinna przechodzić tego typu "badanie".

Avatar
Ryszard / 4 lipca 2014 o 09:45
0

Ludzie ogarnijcie się. Nie jest ważne w jaki sposób płacą (karta, gotówka czy przelew).

Istotne jest na co pieniądze są wydawane. Żeby rozliczyć wydatek musi taki delikwent 

przedstawić do zatwierdzenia rachunek/fakturę i ktoś upoważniony to zatwierdza.

Czyli ważny jest cel, na który idzie kasa a nie sposób płatności. Płacenie kartą a nie gotówką 

tylko ułatwia życie i upraszcza rozrachunki. Poza tym dla firmy jest tańsze i wygodniejsze.

Avatar
Podatnik / 4 lipca 2014 o 09:41
0

Trzeba wprowadzić obowiązkowe badania na wykrywaczy kłamstw dla osób zarządzających pieniędzmi publicznymi (naszymi). Pytanie powinno brzmieć, czy świadomie przyczyniłem się do utraty pieniędzy ze Skarbu Państwa? Raz do roku, każda osoba powinna przechodzić tego typu "badanie".

Avatar
BanKier / 4 lipca 2014 o 08:28
0

to się przenieście do Kraśnika, Puław albo Świdnika... Swoją drogą nie dziwię się, że marnie Ci płacą, skoro o godz 8 rano masz czas w swoim urzędzie siedzieć i pisać komentarze w internecie - widocznie za wiele roboty to Ty nie masz...

On lub ona mieli na myśli szeregowych pracowników, a nie na ten przykład przewodniczącego rady miasta czy też prezydenta, że o zastępcach i dyrektorach wydziałów nie wspomnę.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 2

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 25 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 240 8

Katarzyna Zielińska, mama 3-latka: Dla mnie to był cud. Chyba sam Anioł Stróż czuwał nad Kubą. Syn wpadł do 12-metrowej studni i nic mu się nie stało. Mateusz Koszałka, naczelnik OSP KSRG Annopol, pierwszy dotarł do dziecka: Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 9 4

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudnik w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 4

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 24 10

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 4 7

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 11

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!