Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2016 r.
7:49

Awantura o dziecko. Matka: Pobił mnie i uprowadził córkę. Ojciec: To kłamstwo na kłamstwie

0 106 A A
Pani Agnieszka, matka 3-latki, zwróciła się o wsparcie do Krzysztofa Rutkowskiego
Pani Agnieszka, matka 3-latki, zwróciła się o wsparcie do Krzysztofa Rutkowskiego

– Porwał mi dziecko, a gdy chciałam je odebrać, uderzył mnie i rzucił na ziemię. Wszystko to na oczach policjantów – żaliła się wczoraj pani Agnieszka z Lublina. Towarzyszył jej Krzysztof Rutkowski, z którym zorganizowała konferencję prasową. – To kłamstwa odpowiada ojciec

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To klasyczny spór rodziców, którzy po rozstaniu walczą o opiekę nad dzieckiem. Pani Agnieszka, matka 3-latki twierdzi, że pod koniec maja, podczas wycieczki do Nałęczowa, jej były partner uprowadził córeczkę. O interwencję poprosiła Krzysztofa Rutkowskiego, byłego detektywa.

– Pani Agnieszka zwróciła się do mnie o pomoc, ponieważ sytuacja jest tak bulwersująca, że powinna ujrzeć światło dzienne. W państwie cywilizowanym nie może być tak, że na oczach policji kogoś się poniewiera i pozbawia godności – mówi Rutkowski.

– Znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie. Złożyłam do sądu wniosek o ograniczenie mu praw rodzicielskich – dodaje kobieta. Według ojca, to ona ograniczała mu możliwość spotykania się z córką. – To kłamstwo na kłamstwie. Prosiłem moją byłą, żeby się pogodzić. Ale kiedy dziecko było u niej, to przez dwa miesiące nie miałem z nim żadnego kontaktu. Bałem się, że już nie zobaczę córki – mówi.

Przepychanki w sklepie

W ostatni piątek pani Agnieszka próbowała „odbić” dziewczynkę. Do awantury doszło w jednym ze sklepów przy ul. Krężnickiej, gdzie mężczyzna przyjechał z córką. Pani Agnieszka chwyciła 3-latkę i ukryła się z nią na zapleczu. Mężczyzna odebrał jej jednak dziewczynkę.

– Uderzył mnie i rzucił na ziemię, siłą ją zabrał do swojego samochodu. Wszystko widzieli policjanci. Nie zareagowali. W tej chwili nie wiem, gdzie jest moja córka, jestem bezradna – mówi kobieta. Uważa, że policja powinna zareagować inaczej.

– To nie policja podejmuje decyzję o ograniczeniu bądź cofnięciu władzy rodzicielskiej. Na obecnym etapie nie ma prawomocnego postanowienia sądu świadczącego o tym, by tylko jedno z rodziców mogło sprawować opiekę nad dzieckiem. Władzę rodzicielską mogą sprawować oboje rodzice. Zatem nie mogliśmy odebrać dziecka siłą – odpowiada nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik komendanta lubelskiej policji.

Ojciec 3-latki twierdzi, że padł ofiarą prowokacji. – Poszedłem z dzieckiem na lody. Byłem śledzony. W pewnym momencie zabrała mi córkę. Kiedy poszedłem w ich stronę napadło na mnie dwóch mężczyzn – opowiada.

Trudna sprawa

Sprawa rodziny jest dobrze znana lubelskim policjantom, którzy wiele razy interweniowali po zgłoszeniach składanych zarówno przez ojca, jak i matkę. Nadkomisarz Laszczka-Rusek podkreśla, że piątkowa interwencja była wyjątkowo trudna. Na miejsce wysłano aż trzy patrole policji. Podczas szarpaniny między rodzicami dziewczynka uderzyła głową w szybę.

– Policjanci poprosili rodziców do radiowozu, by uspokoić dziecko, opanować nerwy i spokojnie porozmawiać – dodaje Laszczka-Rusek.

Na miejsce przyjechała karetka, ale ojciec nie zgodził się, by załoga zabrała dziewczynkę do szpitala na badania. – Mężczyzna nie chciał przejść do karetki, stawiał czynny i bierny opór. W związku z powyższym użyto wobec niego siły fizycznej – mówi Laszczka-Rusek. Według jej relacji, rodzice pojechali z dzieckiem do szpitala. Tam lekarz stwierdził, że dziewczynka nie ma żadnych obrażeń, więc ojciec zabrał ją do domu.

Skarga na policję

Podczas wczorajszej konferencji prasowej pani Agnieszka zapowiedziała złożenie przeciwko mundurowym zawiadomienia do prokuratury – za to, że nie reagowali, gdy jej były partner miał ją zaatakować. Policja tłumaczy, że funkcjonariuszka pytała, czy jej były partner jej groził lub ją pobił. – Zaprzeczyła. Powiedziała, że została popchnięta i przewróciła się. Została pouczona, gdzie należy się zgłosić w celu wykonania obdukcji lekarskiej – dodaje Laszczka-Rusek.

Policja wszczęła też czynności wyjaśniające, które mają ocenić postawę funkcjonariuszy.

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:24
+1
Człowieku odizolowałeś dziecko od matki i dziwisz się ,że chciała je porwać ? a ty co innego zrobiłeś /? PORWAŁEŚ ! to jest matka i powinieneś oddac jej dziecko zamiast w przepychanki się wdawać . Miejsce córki jest przy matce bo to z nią jest bardziej związana . Za ograniczanie kontaktów powinieneś stracić prawa rodzicielskie . Ciekawe ile łożyłeś na dziecko do tej pory
Avatar
Gość / 3 lutego 2017 o 08:18
0
A CO TO ZA ,,PIĘKNY I MŁODY"GOŚĆ TYLKO ZAPOMNIAŁ SIĘ OGOLIĆ I COŚ FRYZURA NIE TA
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 00:46
0
Matka jest zawsze matka to ona powinna miec corke przy sobie i powinni sie dogadać co do kontaktów z corka
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:03
0
Zagadka na dziś..kto to jest the Bill do kwadratu
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:50
0
a temu cyborgu ktoś oczy podbił.Ładny fryz,taki cwelowski troche,ale zawsze
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:26
0
Kiedyś się kochaliście a teraz takie cyrki wyprawiacie ??//
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:38
0
ale ta matka to na brutalnie pobitą jakoś nie wygląda. Nawet na byle jak wydymaną nie wygląda, ona wogóle nie wygląda
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:35
0
Panie sRutkowski łże pan do kamer podżegając do kłamstwa inne osoby licząc tylko na darmową reklamę. Żaden kolega Agnieszki tylko 100% Pański człowiek !!! Spartolona akcja gdzie dziadek dziecka znajduje podłożony lokalizator gps pod samochodem ojca dziecka, czynna napaść Pańskich ludzi na ojca dziecka który broniąc się pozamiatał nimi plac przed sklepem (jest nagranie) Nie udeżył żadnego z nich (brawo) tylko obezwłądnił napastnika i zostawił jak charczał ostatkiem sił. Babcia dziecka ma obrażenia po kontakcie z pana pachołkami- będzie cd. Jedynymi czynnie agresywnymi osobami byli pana ludzie i właścicielka dziecka (bo to nie matka) Gdyby akcja się udała to byłaby pełna zasługa pańskiego biura a ze wszystko spierdzieliliście to nie rutkowski winien tylko koledzy agnieszki -HA HA HA!!! A czy ta "wspaniała " mać powiedziała panu że gdybym nie chwyciła jej za rękę i nie "ryknął" na nią z całych sił to wepchnęłą by ojca wraz z dzieckiem pod przejeżdżający samochód? - ale co to w końcu pana obchodzi, to nie ojciec tylko jedynie matka zawsze wie co dla dziecka najlepsze.............. zabije własne dziecko a nie da ojcu - tfu
Panie sRutkowski łże pan do kamer podżegając do kłamstwa inne osoby licząc tylko na darmową reklamę. Żaden kolega Agnieszki tylko 100% Pański człowiek !!! Spartolona akcja gdzie dziadek dziecka znajduje podłożony lokalizator gps pod samochodem ojca dziecka, czynna napaść Pańskich ludzi na ojca dziecka który broniąc się pozamiatał nimi plac przed sklepem (jest nagranie) Nie udeżył żadnego z nich (brawo) tylko obezwłądnił napastnika i zostawił jak charczał ostatkiem sił. Babcia dziecka ma obrażenia po kontakcie z pana pachołkami- będzie cd. Je... rozwiń
Avatar
ghytr / 1 lipca 2016 o 11:35
0
Wielki mi tu tatuś. Jak trzeba alimenty płacić to sie dziecko porywa.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 09:27
0
uwaga! wszystkie negatywne komentarze na temat matki dziecka sa inspirowane przez czlonkow fundacji dzielny tata. na stronie ***dzielnytata.pl/rutkowski.htm, ktora jest w dzialce akcje namawiaja do trollowania forum !!!
Avatar
Gość / 3 lutego 2017 o 08:18
0
A CO TO ZA ,,PIĘKNY I MŁODY"GOŚĆ TYLKO ZAPOMNIAŁ SIĘ OGOLIĆ I COŚ FRYZURA NIE TA
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 00:46
0
Matka jest zawsze matka to ona powinna miec corke przy sobie i powinni sie dogadać co do kontaktów z corka
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:03
0
Zagadka na dziś..kto to jest the Bill do kwadratu
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:50
0
a temu cyborgu ktoś oczy podbił.Ładny fryz,taki cwelowski troche,ale zawsze
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:26
0
Kiedyś się kochaliście a teraz takie cyrki wyprawiacie ??//
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 12:24
+1
Człowieku odizolowałeś dziecko od matki i dziwisz się ,że chciała je porwać ? a ty co innego zrobiłeś /? PORWAŁEŚ ! to jest matka i powinieneś oddac jej dziecko zamiast w przepychanki się wdawać . Miejsce córki jest przy matce bo to z nią jest bardziej związana . Za ograniczanie kontaktów powinieneś stracić prawa rodzicielskie . Ciekawe ile łożyłeś na dziecko do tej pory
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:38
0
ale ta matka to na brutalnie pobitą jakoś nie wygląda. Nawet na byle jak wydymaną nie wygląda, ona wogóle nie wygląda
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 16:35
0
Panie sRutkowski łże pan do kamer podżegając do kłamstwa inne osoby licząc tylko na darmową reklamę. Żaden kolega Agnieszki tylko 100% Pański człowiek !!! Spartolona akcja gdzie dziadek dziecka znajduje podłożony lokalizator gps pod samochodem ojca dziecka, czynna napaść Pańskich ludzi na ojca dziecka który broniąc się pozamiatał nimi plac przed sklepem (jest nagranie) Nie udeżył żadnego z nich (brawo) tylko obezwłądnił napastnika i zostawił jak charczał ostatkiem sił. Babcia dziecka ma obrażenia po kontakcie z pana pachołkami- będzie cd. Jedynymi czynnie agresywnymi osobami byli pana ludzie i właścicielka dziecka (bo to nie matka) Gdyby akcja się udała to byłaby pełna zasługa pańskiego biura a ze wszystko spierdzieliliście to nie rutkowski winien tylko koledzy agnieszki -HA HA HA!!! A czy ta "wspaniała " mać powiedziała panu że gdybym nie chwyciła jej za rękę i nie "ryknął" na nią z całych sił to wepchnęłą by ojca wraz z dzieckiem pod przejeżdżający samochód? - ale co to w końcu pana obchodzi, to nie ojciec tylko jedynie matka zawsze wie co dla dziecka najlepsze.............. zabije własne dziecko a nie da ojcu - tfu
Panie sRutkowski łże pan do kamer podżegając do kłamstwa inne osoby licząc tylko na darmową reklamę. Żaden kolega Agnieszki tylko 100% Pański człowiek !!! Spartolona akcja gdzie dziadek dziecka znajduje podłożony lokalizator gps pod samochodem ojca dziecka, czynna napaść Pańskich ludzi na ojca dziecka który broniąc się pozamiatał nimi plac przed sklepem (jest nagranie) Nie udeżył żadnego z nich (brawo) tylko obezwłądnił napastnika i zostawił jak charczał ostatkiem sił. Babcia dziecka ma obrażenia po kontakcie z pana pachołkami- będzie cd. Je... rozwiń
Avatar
ghytr / 1 lipca 2016 o 11:35
0
Wielki mi tu tatuś. Jak trzeba alimenty płacić to sie dziecko porywa.
Avatar
Gość / 1 lipca 2016 o 09:27
0
uwaga! wszystkie negatywne komentarze na temat matki dziecka sa inspirowane przez czlonkow fundacji dzielny tata. na stronie ***dzielnytata.pl/rutkowski.htm, ktora jest w dzialce akcje namawiaja do trollowania forum !!!
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 2

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 25 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 235 7

Katarzyna Zielińska, mama 3-latka: Dla mnie to był cud. Chyba sam Anioł Stróż czuwał nad Kubą. Syn wpadł do 12-metrowej studni i nic mu się nie stało. Mateusz Koszałka, naczelnik OSP KSRG Annopol, pierwszy dotarł do dziecka: Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 9 4

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudnik w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 4

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 24 10

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 4 7

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 11

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!