Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2013 r.
16:31
Edytuj ten wpis

Będzie więcej mieszkań od miasta w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Miejski samorząd przymierza się do budowy trzech nowych bloków. Dwa kolejne, które już powstają, mają być gotowe wcześniej niż planowano

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kciuki za budowniczych trzymają ci, którzy czekają na mieszkania w dwóch blokach, których budowa trwa w pobliżu skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Doświadczalną. Okazuje się, że prace idą na tyle szybko, że mogą zakończyć się sporo przed czasem. Termin był wyznaczony na lipiec przyszłego roku, ale wiele wskazuje na to, że bloki będą gotowe jeszcze przed sylwestrem.

– Jeśli się uda – zastrzega Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych.
Każdy z budynków będzie mieć 32 mieszkania, w jednym będą mieszkania jednopokojowe, w drugim dwu- i trzy pokojowe. Inwestycja będzie kosztować ponad 8 milionów złotych.

Budowę kolejnych trzech bloków ze 120 mieszkaniami chce zlecić należące do miasta Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Nowy Dom”. Za tydzień radni mają przekazać na ten cel 1,3 miliona złotych. W propozycji zmian na tegorocznej liście wydatków prezydent proponuje przeznaczenie takiej właśnie kwoty na podwyższenie kapitału spółki TBS "Nowy Dom”. Pieniądze będą "znaczone” i mają być wydane właśnie na budowę. Całkowity koszt budowy szacowany jest wstępnie na kilkanaście milionów złotych.

– Jakich mieszkań będzie najwięcej? Tych najpopularniejszych, dwupokojowych – mówi Andrzej Pruszkowski, wiceprezes TBS "Nowy Dom”. – Pozwolenie na budowę mamy od czerwca zeszłego roku – dodaje.

Nie jest jeszcze znany termin ogłoszenia przetargu na budowę nowych bloków, ani prognozowany termin ich ukończenia. Spółka czeka teraz na przekazanie gruntów. – Uchwała Rady Miasta w tej sprawie już zapadła, czekamy teraz na wykonanie jej przez Urząd Miasta – mówi Pruszkowski.

Mieszkania potrzebne od zaraz

W ubiegłym roku magistrat zarejestrował 385 wniosków o przyznanie mieszkania komunalnego. Mowa o nowych wnioskach, bo wszystkich razem jest aż 5306. Duże zapotrzebowanie jest też na lokale socjalne. Na wykonanie czeka w magistracie aż 808 wyroków sądowych o eksmisji z uprawnieniem do mieszkania socjalnego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lipca 2013 o 10:25
0

Niby mądrze gadasz, tylko że jest jedno "ale" : większość z tych osób "będących w takiej sytuacji nie mających za co żyć i gdzie mieszkać" to tak naprawdę lenie śmierdzące i patologia na własne życzenie! Znam wielu takich pseudo-biednych... Dla kontrastowego przykładu: moja ciotka z wujkiem widząc, że mają córkę niepełnosprawną na 1-szej grupie nie użalali się nad sobą i nie żebrali niczego od miasta -lecz (aby zapewnić godziwe życie sobie i niesprawnemu dziecku) solidnie zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Pracowali naprzemian i często bardzo ciężko (mimo swego wieku) pracowali fizycznie -aż dorobili się swojego własnościowego mieszkania. Więc dlaczego inni zazwyczaj młodzi nie chcą pracować? -a wolą żebrać mieszkania od miasta ???

Co ty piszecie jakie żebranie .Nie życze Wam mieć chorego dziecka bo nie wiesz o czym piszesz .Przy takim dziecku nie masz czasu na pracę bo musisz się nim zająć.Moja córka potrzebuje mnie 24godziny na dobę -i wierz mi ty wredny , podły człowieku bez sumienia że chciała bym mieć czas na pracę i siebie .Ale kocham moje dziecko i wolę "rzebrać" o mieszanie niż oddać dziecko do przytułku .Myślę , ze jesteście zazdrośni i tyle a wniosek przecież każdy z was może złożyć -a jak jesteś klasą średnią to weź mieszkanie do remontu takowe też są! chyba że za biedni jesteście na remont !!!!!!!

Co ty piszecie jakie żebranie .Nie życze Wam mieć chorego dziecka bo nie wiesz o czym piszesz .Przy takim dziecku nie masz czasu na pracę bo musisz się nim zająć.Moja córka potrzebuje mnie 24godziny na dobę -i wierz mi ty wredny , podły człowieku bez sumienia że chciała bym mieć czas na pracę i siebie .Ale kocham moje dziecko i wolę "rzebrać" o mieszanie niż oddać dziecko do przytułku .Myślę , ze jesteście zazdrośni i tyle a wniosek przecież każdy z was może złożyć -a jak jesteś klasą średnią to weź mieszkanie do remontu tak... rozwiń

Avatar
gość / 14 marca 2013 o 17:27
0
[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]

[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]A niby dlaczego nie może być slamsów na przedmieściach? Największe miasta na Świecie mają slamsy -to niby dlaczego Lublin miałby być "wolny" od slamsów? Z drugiej zaś strony: zamiast budować nowe domy dla biedaków, to czyż nie prościej było by ich przesiedlić na wioski -np. do jakichś pozamykanych/nieczynnych szkół podstawowych.Wszak aż tyle nieczynnych szkół na wioskach stoi bezużytecznie, a i kolejne mają być wkrótce zamknięte... Czyż nie można by takich budynków wykorzystać w mądry sposób? A nierzadko są to wręcz niemałe budynki.
[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]

[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quo... rozwiń
Avatar
markopolo / 14 marca 2013 o 17:20
0
Mieszkam w TBS-ie z poprzednich naborów i mogę zdecydowanie polecić te mieszkania. Dobra opcja dla młodych ludzi, którzy nie chcą się zadłużać na 30 lat. Wszystko o tym systemie jest [url="http://tbs24.pl"]tutaj[/url].
Avatar
dw / 14 marca 2013 o 15:54
0
[quote name='kotuuu' timestamp='1363249175' post='744910']
Nie ma to jak rozdawanie mieszkań. A ja na swoje, którego jeszcze nie mam, bo nikt mi kredytu nie przyzna, haruję po 11 godzin.
Może lepiej zostanę marginesem, będzie mi łatwiej w życiu.
[/quote]

ale zapiszesz dzieciom w spadku, a patologia nie, bo tych mieszkan sie nie dziedziczy
Avatar
Aniela / 14 marca 2013 o 15:11
0
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
Avatar
to-to / 14 marca 2013 o 15:07
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]

[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]Niby mądrze gadasz, tylko że jest jedno "ale" : większość z tych osób "będących w takiej sytuacji nie mających za co żyć i gdzie mieszkać" to tak naprawdę lenie śmierdzące i patologia na własne życzenie! Znam wielu takich pseudo-biednych... Dla kontrastowego przykładu: moja ciotka z wujkiem widząc, że mają córkę niepełnosprawną na 1-szej grupie nie użalali się nad sobą i nie żebrali niczego od miasta -lecz (aby zapewnić godziwe życie sobie i niesprawnemu dziecku) solidnie zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Pracowali naprzemian i często bardzo ciężko (mimo swego wieku) pracowali fizycznie -aż dorobili się swojego własnościowego mieszkania. Więc dlaczego inni zazwyczaj młodzi nie chcą pracować? -a wolą żebrać mieszkania od miasta ???
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]

[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście... rozwiń
Avatar
ehh / 14 marca 2013 o 14:44
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]
ja bym się zatrudnił do jakiejkolwiek roboty
Avatar
a / 14 marca 2013 o 14:42
0
jeśli pracuję i płacę podatki to też mogę dostać takie mieszkanie? pytam poważnie, bo nie stać mnie z mojej pensji na raty w banku....
Avatar
Magdalena / 14 marca 2013 o 14:18
0
Ja z piątką dzieci czekam na takie mieszkanie już 15 lat dzieci dorastają w ciasnocie i już niedługo nie będzie mi ono potrzebne .
Avatar
Agnieszka / 14 marca 2013 o 13:49
0
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
Avatar
Gość / 16 lipca 2013 o 10:25
0

Niby mądrze gadasz, tylko że jest jedno "ale" : większość z tych osób "będących w takiej sytuacji nie mających za co żyć i gdzie mieszkać" to tak naprawdę lenie śmierdzące i patologia na własne życzenie! Znam wielu takich pseudo-biednych... Dla kontrastowego przykładu: moja ciotka z wujkiem widząc, że mają córkę niepełnosprawną na 1-szej grupie nie użalali się nad sobą i nie żebrali niczego od miasta -lecz (aby zapewnić godziwe życie sobie i niesprawnemu dziecku) solidnie zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Pracowali naprzemian i często bardzo ciężko (mimo swego wieku) pracowali fizycznie -aż dorobili się swojego własnościowego mieszkania. Więc dlaczego inni zazwyczaj młodzi nie chcą pracować? -a wolą żebrać mieszkania od miasta ???

Co ty piszecie jakie żebranie .Nie życze Wam mieć chorego dziecka bo nie wiesz o czym piszesz .Przy takim dziecku nie masz czasu na pracę bo musisz się nim zająć.Moja córka potrzebuje mnie 24godziny na dobę -i wierz mi ty wredny , podły człowieku bez sumienia że chciała bym mieć czas na pracę i siebie .Ale kocham moje dziecko i wolę "rzebrać" o mieszanie niż oddać dziecko do przytułku .Myślę , ze jesteście zazdrośni i tyle a wniosek przecież każdy z was może złożyć -a jak jesteś klasą średnią to weź mieszkanie do remontu takowe też są! chyba że za biedni jesteście na remont !!!!!!!

Co ty piszecie jakie żebranie .Nie życze Wam mieć chorego dziecka bo nie wiesz o czym piszesz .Przy takim dziecku nie masz czasu na pracę bo musisz się nim zająć.Moja córka potrzebuje mnie 24godziny na dobę -i wierz mi ty wredny , podły człowieku bez sumienia że chciała bym mieć czas na pracę i siebie .Ale kocham moje dziecko i wolę "rzebrać" o mieszanie niż oddać dziecko do przytułku .Myślę , ze jesteście zazdrośni i tyle a wniosek przecież każdy z was może złożyć -a jak jesteś klasą średnią to weź mieszkanie do remontu tak... rozwiń

Avatar
gość / 14 marca 2013 o 17:27
0
[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]

[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]A niby dlaczego nie może być slamsów na przedmieściach? Największe miasta na Świecie mają slamsy -to niby dlaczego Lublin miałby być "wolny" od slamsów? Z drugiej zaś strony: zamiast budować nowe domy dla biedaków, to czyż nie prościej było by ich przesiedlić na wioski -np. do jakichś pozamykanych/nieczynnych szkół podstawowych.Wszak aż tyle nieczynnych szkół na wioskach stoi bezużytecznie, a i kolejne mają być wkrótce zamknięte... Czyż nie można by takich budynków wykorzystać w mądry sposób? A nierzadko są to wręcz niemałe budynki.
[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quote]

[quote name='Aniela' timestamp='1363270301' post='745068']
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
[/quo... rozwiń
Avatar
markopolo / 14 marca 2013 o 17:20
0
Mieszkam w TBS-ie z poprzednich naborów i mogę zdecydowanie polecić te mieszkania. Dobra opcja dla młodych ludzi, którzy nie chcą się zadłużać na 30 lat. Wszystko o tym systemie jest [url="http://tbs24.pl"]tutaj[/url].
Avatar
dw / 14 marca 2013 o 15:54
0
[quote name='kotuuu' timestamp='1363249175' post='744910']
Nie ma to jak rozdawanie mieszkań. A ja na swoje, którego jeszcze nie mam, bo nikt mi kredytu nie przyzna, haruję po 11 godzin.
Może lepiej zostanę marginesem, będzie mi łatwiej w życiu.
[/quote]

ale zapiszesz dzieciom w spadku, a patologia nie, bo tych mieszkan sie nie dziedziczy
Avatar
Aniela / 14 marca 2013 o 15:11
0
To trudny temat. z jednej strony na jakiej podstawie ci ludzie mają dostać mieszkania socjalne. Bo co? Z drugiej strony - czy mamy tworzyć slamsy na przedmieściach?
Avatar
to-to / 14 marca 2013 o 15:07
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]

[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]Niby mądrze gadasz, tylko że jest jedno "ale" : większość z tych osób "będących w takiej sytuacji nie mających za co żyć i gdzie mieszkać" to tak naprawdę lenie śmierdzące i patologia na własne życzenie! Znam wielu takich pseudo-biednych... Dla kontrastowego przykładu: moja ciotka z wujkiem widząc, że mają córkę niepełnosprawną na 1-szej grupie nie użalali się nad sobą i nie żebrali niczego od miasta -lecz (aby zapewnić godziwe życie sobie i niesprawnemu dziecku) solidnie zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Pracowali naprzemian i często bardzo ciężko (mimo swego wieku) pracowali fizycznie -aż dorobili się swojego własnościowego mieszkania. Więc dlaczego inni zazwyczaj młodzi nie chcą pracować? -a wolą żebrać mieszkania od miasta ???
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]

[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście... rozwiń
Avatar
ehh / 14 marca 2013 o 14:44
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1363265341' post='745032']
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.
[/quote]
ja bym się zatrudnił do jakiejkolwiek roboty
Avatar
a / 14 marca 2013 o 14:42
0
jeśli pracuję i płacę podatki to też mogę dostać takie mieszkanie? pytam poważnie, bo nie stać mnie z mojej pensji na raty w banku....
Avatar
Magdalena / 14 marca 2013 o 14:18
0
Ja z piątką dzieci czekam na takie mieszkanie już 15 lat dzieci dorastają w ciasnocie i już niedługo nie będzie mi ono potrzebne .
Avatar
Agnieszka / 14 marca 2013 o 13:49
0
Jak zwykle większość osób narzeka i stwarza problemy a ciekawe co byście zrobili, jeśli to wy bylibyście w takiej sytuacji. Nie mieli za co żyć i gdzie mieszkać.
Bardzo dobrze, że miasto chce pomóc i budować nowe mieszkania.