Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2013 r.
14:58
Edytuj ten wpis

Co piąta rodzina w woj. lubelskim żyje w ubóstwie. RAPORT

0 25 A A

W najgorszej sytuacji są ludzie utrzymujący się z zasiłków i renciści – tak wynika z najnowszego raportu GUS o sytuacji gospodarstw domowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Statystycy sprawdzili, ile zarabiamy i wydajemy, co mamy w domach i jak zmieniała się nasza sytuacja na przestrzeni ostatniej dekady. Okazuje się, że blisko trzy czwarte polskich rodzin ma własny dom lub mieszkanie. Tylko nieliczni spłacają kredyt hipoteczny. Największe domy mają rolnicy i przedsiębiorcy, a najmniejsze renciści.

Ile zarabia się w naszym regionie? Z danych za ubiegły rok wynika, że 1055 zł netto na osobę w rodzinie. Daje nam to przedostatnie miejsce w kraju. Po odliczeniu innych wydatków jak alimenty, dodatkowe podatki czy opłaty za studia dzieci, kwota ta maleje do 1006 zł. To nieco więcej niż w 2011 roku.

Wydajemy na żywność

Co miesiąc wydajemy ponad 900 zł na osobę. Z tego niespełna 870 zł na tzw. konsumpcję.

– Większość tej puli pochłaniają wydatki na żywność i napoje. W przeliczeniu na osobę to blisko 250 zł na miesiąc – mówi Małgorzata Kaźmierska z Urzędu Statystycznego w Lublinie. – Na dalszych miejscach są opłaty związane z mieszkaniem, transport, rekreacja, wyposażenie domu.

Wydatki w niemal wszystkich kategoriach rosną. Wyjątkiem są rachunki za telefon i Internet. – Korzystamy więcej, ale płacimy mniej, bo rośnie konkurencja – wyjaśnia Kaźmierska.

Polska bieda

Statystycy sprawdzili również, jak wygląda polska bieda. Okazuje się, że poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 8 proc. rodzin w naszym regionie. Mogą sobie pozwolić tylko na zaspokojenie absolutnie podstawowych potrzeb. Za skrajne ubóstwo uznaje się dochód na poziomie maksymalnie 1401 zł dla rodziny z dwójką dzieci.

Na szczęście grupa najbiedniejszych kurczy się z roku na rok. Są w niej renciści i co piąta rodzina, utrzymująca się z zasiłków. W najlepszej sytuacji są pracujący na własny rachunek. W tej grupie skrajna bieda dotyka tylko 2 na 100 osób.

Ta kategoria nie pokazuje jednak wszystkiego. Badacze mówią o tzw. relatywnym ubóstwie. Dotyczy ono rodzin z dochodami poniżej połowy średniej krajowej. Wówczas w domu ledwo starcza "od pierwszego do pierwszego”. W takiej sytuacji jest blisko 23 proc. rodzin w Lubelskiem. To dwa razy więcej niż na Mazowszu. Grupa ta stale, ale bardzo powoli się kurczy.

Co mamy w domach?

Mimo niskich dochodów, żyjemy w coraz lepszych warunkach. Widać to, jeśli porównamy dane z ostatniej dekady. W 2003 roku komputer z dostępem do sieci był w zaledwie co 10 domu w naszym regonie.

Teraz może się tym pochwalić blisko 65 proc. rodzin. O kilkanaście procent wzrosła liczba samochodów. Telefon komórkowy jest w blisko 90 proc. domów. Stać nas również na zmywarki. W 2003 roku miało je niespełna 2 proc. rodzin. Teraz są w co dziesiątym domu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziennikarz śledczy / 23 września 2013 r. o 15:45
0

Co piąta rodzina wg.wybiórczej,wg.normalnych statystyk i mediów co trzecia.

Avatar
tępak...? / 22 września 2013 r. o 21:37
0

jakbym była na dobrej esbeckiej emeryturze tzn. zarabiałabym wcześniej dużo to miałabym dzieci, a tak w tym pier***onym kraju nie stac mnie na dziecko i dalej uważam, ze jak ktoś nie ma pieniędzy a robi dzieci to tepak, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mając pieniędzy robi dziecko

Dla mnie dziecko jest owocem miłości łączącej kobietę i mężczyznę,a nie efektem końcowym określonej roboty jak to określasz.Podane przez Ciebie argumenty nie przemawiają do mnie chociaż rozumiem,że ciężko jest żyć bez pieniędzy.

ci łączącej kobietę i mężczyznę,a nie efektem końcowym określonej roboty jak to określasz.Podane przez Ciebie argumenty nie przemawiają do mnie chociaż rozumiem,że ciężko jest żyć bez pieniędzy.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2013 r. o 21:26
0

A ty co konfidencie ? jesteś na dobrej SBeckiej emeryturce,skoro tak chwalisz POczynania tego żyda kaszubskiego ?

jakbym była na dobrej esbeckiej emeryturze tzn. zarabiałabym wcześniej dużo to miałabym dzieci, a tak w tym pier***onym kraju nie stac mnie na dziecko i dalej uważam, ze jak ktoś nie ma pieniędzy a robi dzieci to tepak, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mając pieniędzy robi dziecko

Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:46
0

to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie

A ty co konfidencie ? jesteś na dobrej SBeckiej emeryturce,skoro tak chwalisz POczynania tego żyda kaszubskiego ?

Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:40
0

 


Dawniej ludzie na wsiach wychowywali po kilkanaście dzieciaków i było OK - żadnej patologii. Teraz pary decydują się na jedno dziecko (o ile w ogóle się decydują) i piep...ą w jakim to ubóstwie żyją bo sąsiad ma nowego mercedesa i willę z pięcioma sypialniami a oni tylko mały dom i opla astrę. Proponuję pojeździć troszkę po Białorusi i Ukrainie to zmienisz zdanie co do swojego ubóstwa.

kolejny idiot co sie cofa w rozwoju, bo karze żyć jak dawniej

, bo karze żyć jak dawniej

rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:38
0

Jak ja zarabiałbym w tym TUSKOLANDZIE 1055netto na osobę - biłbym się piętami w d.....e.Zarabiam najniższą krajową- 1150 netto- na 4 osoby.Mamy znowu piękną propagandę sukcesu!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego jest tak dobrze ,skoro jest tak źle.


to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie


to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie

rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 16:07
0

Jak ja zarabiałbym w tym TUSKOLANDZIE 1055netto na osobę - biłbym się piętami w d.....e.Zarabiam najniższą krajową- 1150 netto- na 4 osoby.Mamy znowu piękną propagandę sukcesu!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego jest tak dobrze ,skoro jest tak źle.

Dlatego tusk musi natychmiast odejść.

Avatar
as / 13 września 2013 r. o 13:32
0

A może by tak tetrowe pieluchy zacząć używać i wziąć się za pranie zamiast wydawać na Pampersy? -i już masz oszczędność. Wiele pokoleń wychowało się na tetrowych -i jakoś nikt nie umarł z tego... Ale to już Twój wybór...


A może by tak tetrowe pieluchy zacząć używać i wziąć się za pranie zamiast wydawać na Pampersy? -i już masz oszczędność. Wiele pokoleń wychowało się na tetrowych -i jakoś nikt nie umarł z tego... Ale to już Twój wybór...

Policz prąd .proszek i wodę...Nie wiem czy tak taniej :P

Plus pieluchy 7 zł za sztukę.

rozwiń
Avatar
zenek / 13 września 2013 r. o 13:13
0

"Ile zarabia się w naszym regionie ?

Z danych za ubiegły rok wynika, że 1055 zł netto na osobę w rodzinie.

Daje nam to przedostatnie miejsce w kraju."

... z 16-tu polskich województw Lubelskie jest na przedostatnim miejscu ?

Fajowo.

Tak fajowo.

Województwa przy wschodniej granicy z góry skazane są na kiepski wynik w tego typu rankingach. Osobiście gdybym mieszkał blisko Odry to szukałbym pracy w Niemczech i chwalił się zarobkami 1500 euro (6500 tyś zł WOW!!!). Nawet codzienne dojeżdżanie się opłaca. Mieszkańcy woj. lubelskiego czy podkarpackiego raczej takiej możliwości nie mają. Na Ukrainę czy Białoruś za chlebem raczej nikt jeździł nie będzie chyba że to jakiś poważny biznes.

Dlatego właśnie Polskę zachodnią na więcej stać. Chcesz zatrzymać pracownika żeby nie zwiał do Niemca to musisz mu płacić!

Druga sprawa to taka, że handel też bardziej się opłaca przy Odrze. Nasi zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej, więc chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy i dają zarabiać przygranicznym sklepom.

.

Województwa przy wschodniej granicy z góry skazane są na kiepski wynik w tego typu rankingach. Osobiście gdybym mieszkał blisko Odry to szukałbym pracy w Niemczech i chwalił się zarobkami 1500 euro (6500 tyś zł WOW!!!). Nawet codzienne dojeżdżanie się opłaca. Mieszkańcy woj. lubelskiego czy podkarpackiego raczej takiej możliwości nie mają. Na Ukrainę czy Białoruś za chlebem raczej nikt jeździł nie będzie chyba że to jakiś poważny biznes.

Dlatego właśnie Polskę zachodnią na więcej stać. Chcesz zatrzymać pracownika żeby nie zwi... rozwiń

Avatar
gość / 13 września 2013 r. o 13:01
0

ja wydaje 500 na żywnośc na 4 osoby plus 100 na pampersy dla maluszka ,o nowych kolekcjach ubrań moge pomarzyc, kolejne 300 zł na dojazdy męża do pracy,200zł na przedszkole dla syna,i kolejne 1000zł na spłate kredytu bo dach na głowe mi sie walił,Więc o czym wy piszecie ze 1000zł pzrecietna rodzina wydaje na żywność,Chyba sobie kpiny robicie. Wiekszośc lublinian żyje w ubustwie i to nie tylko na wsi ale i w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z tego co piszesz to Ty jeszcze nie wiesz co to jest ubóstwo więc nie pier... głupot. Są ludzie którzy kupują miesięczny na PKS albo na MPK za 100 zł bo ich nie stać na zatankowanie samochodu za 300 zł. Są ludzie którzy piorą pieluchy tetrowe a nie wydają kasę na pampersy. Są ludzie którzy jedzą chleb z masłem, a Ty masz 500 zł za które można w biedronce całkiem nie źle zaszaleć.

Dawniej ludzie na wsiach wychowywali po kilkanaście dzieciaków i było OK - żadnej patologii. Teraz pary decydują się na jedno dziecko (o ile w ogóle się decydują) i piep...ą w jakim to ubóstwie żyją bo sąsiad ma nowego mercedesa i willę z pięcioma sypialniami a oni tylko mały dom i opla astrę. Proponuję pojeździć troszkę po Białorusi i Ukrainie to zmienisz zdanie co do swojego ubóstwa.

Skromne życie to jeszcze nie ubóstwo. Spłacisz kredyt to będziesz miała co miesiąc dodatkowe 1000 zł na shopping:)))

PS. Popracuj nad ortografią to może znajdziesz lepszą pracę.

Z tego co piszesz to Ty jeszcze nie wiesz co to jest ubóstwo więc nie pier... głupot. Są ludzie którzy kupują miesięczny na PKS albo na MPK za 100 zł bo ich nie stać na zatankowanie samochodu za 300 zł. Są ludzie którzy piorą pieluchy tetrowe a nie wydają kasę na pampersy. Są ludzie którzy jedzą chleb z masłem, a Ty masz 500 zł za które można w biedronce całkiem nie źle zaszaleć.

rozwiń

Avatar
dziennikarz śledczy / 23 września 2013 r. o 15:45
0

Co piąta rodzina wg.wybiórczej,wg.normalnych statystyk i mediów co trzecia.

Avatar
tępak...? / 22 września 2013 r. o 21:37
0

jakbym była na dobrej esbeckiej emeryturze tzn. zarabiałabym wcześniej dużo to miałabym dzieci, a tak w tym pier***onym kraju nie stac mnie na dziecko i dalej uważam, ze jak ktoś nie ma pieniędzy a robi dzieci to tepak, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mając pieniędzy robi dziecko

Dla mnie dziecko jest owocem miłości łączącej kobietę i mężczyznę,a nie efektem końcowym określonej roboty jak to określasz.Podane przez Ciebie argumenty nie przemawiają do mnie chociaż rozumiem,że ciężko jest żyć bez pieniędzy.

ci łączącej kobietę i mężczyznę,a nie efektem końcowym określonej roboty jak to określasz.Podane przez Ciebie argumenty nie przemawiają do mnie chociaż rozumiem,że ciężko jest żyć bez pieniędzy.

rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2013 r. o 21:26
0

A ty co konfidencie ? jesteś na dobrej SBeckiej emeryturce,skoro tak chwalisz POczynania tego żyda kaszubskiego ?

jakbym była na dobrej esbeckiej emeryturze tzn. zarabiałabym wcześniej dużo to miałabym dzieci, a tak w tym pier***onym kraju nie stac mnie na dziecko i dalej uważam, ze jak ktoś nie ma pieniędzy a robi dzieci to tepak, bo nikt o zdrowych zmysłach nie mając pieniędzy robi dziecko

Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:46
0

to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie

A ty co konfidencie ? jesteś na dobrej SBeckiej emeryturce,skoro tak chwalisz POczynania tego żyda kaszubskiego ?

Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:40
0

 


Dawniej ludzie na wsiach wychowywali po kilkanaście dzieciaków i było OK - żadnej patologii. Teraz pary decydują się na jedno dziecko (o ile w ogóle się decydują) i piep...ą w jakim to ubóstwie żyją bo sąsiad ma nowego mercedesa i willę z pięcioma sypialniami a oni tylko mały dom i opla astrę. Proponuję pojeździć troszkę po Białorusi i Ukrainie to zmienisz zdanie co do swojego ubóstwa.

kolejny idiot co sie cofa w rozwoju, bo karze żyć jak dawniej

, bo karze żyć jak dawniej

rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 20:38
0

Jak ja zarabiałbym w tym TUSKOLANDZIE 1055netto na osobę - biłbym się piętami w d.....e.Zarabiam najniższą krajową- 1150 netto- na 4 osoby.Mamy znowu piękną propagandę sukcesu!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego jest tak dobrze ,skoro jest tak źle.


to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie


to wyślij starą do pracy, do tego po co robiłeś dwoje dzieci jak was nie stać, ja nie mam żadnego bo mnie nie stać, tylko przygłupy robią dzieci nie majac pieniędzy na ich wychowanie

rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2013 r. o 16:07
0

Jak ja zarabiałbym w tym TUSKOLANDZIE 1055netto na osobę - biłbym się piętami w d.....e.Zarabiam najniższą krajową- 1150 netto- na 4 osoby.Mamy znowu piękną propagandę sukcesu!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego jest tak dobrze ,skoro jest tak źle.

Dlatego tusk musi natychmiast odejść.

Avatar
as / 13 września 2013 r. o 13:32
0

A może by tak tetrowe pieluchy zacząć używać i wziąć się za pranie zamiast wydawać na Pampersy? -i już masz oszczędność. Wiele pokoleń wychowało się na tetrowych -i jakoś nikt nie umarł z tego... Ale to już Twój wybór...


A może by tak tetrowe pieluchy zacząć używać i wziąć się za pranie zamiast wydawać na Pampersy? -i już masz oszczędność. Wiele pokoleń wychowało się na tetrowych -i jakoś nikt nie umarł z tego... Ale to już Twój wybór...

Policz prąd .proszek i wodę...Nie wiem czy tak taniej :P

Plus pieluchy 7 zł za sztukę.

rozwiń
Avatar
zenek / 13 września 2013 r. o 13:13
0

"Ile zarabia się w naszym regionie ?

Z danych za ubiegły rok wynika, że 1055 zł netto na osobę w rodzinie.

Daje nam to przedostatnie miejsce w kraju."

... z 16-tu polskich województw Lubelskie jest na przedostatnim miejscu ?

Fajowo.

Tak fajowo.

Województwa przy wschodniej granicy z góry skazane są na kiepski wynik w tego typu rankingach. Osobiście gdybym mieszkał blisko Odry to szukałbym pracy w Niemczech i chwalił się zarobkami 1500 euro (6500 tyś zł WOW!!!). Nawet codzienne dojeżdżanie się opłaca. Mieszkańcy woj. lubelskiego czy podkarpackiego raczej takiej możliwości nie mają. Na Ukrainę czy Białoruś za chlebem raczej nikt jeździł nie będzie chyba że to jakiś poważny biznes.

Dlatego właśnie Polskę zachodnią na więcej stać. Chcesz zatrzymać pracownika żeby nie zwiał do Niemca to musisz mu płacić!

Druga sprawa to taka, że handel też bardziej się opłaca przy Odrze. Nasi zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej, więc chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy i dają zarabiać przygranicznym sklepom.

.

Województwa przy wschodniej granicy z góry skazane są na kiepski wynik w tego typu rankingach. Osobiście gdybym mieszkał blisko Odry to szukałbym pracy w Niemczech i chwalił się zarobkami 1500 euro (6500 tyś zł WOW!!!). Nawet codzienne dojeżdżanie się opłaca. Mieszkańcy woj. lubelskiego czy podkarpackiego raczej takiej możliwości nie mają. Na Ukrainę czy Białoruś za chlebem raczej nikt jeździł nie będzie chyba że to jakiś poważny biznes.

Dlatego właśnie Polskę zachodnią na więcej stać. Chcesz zatrzymać pracownika żeby nie zwi... rozwiń

Avatar
gość / 13 września 2013 r. o 13:01
0

ja wydaje 500 na żywnośc na 4 osoby plus 100 na pampersy dla maluszka ,o nowych kolekcjach ubrań moge pomarzyc, kolejne 300 zł na dojazdy męża do pracy,200zł na przedszkole dla syna,i kolejne 1000zł na spłate kredytu bo dach na głowe mi sie walił,Więc o czym wy piszecie ze 1000zł pzrecietna rodzina wydaje na żywność,Chyba sobie kpiny robicie. Wiekszośc lublinian żyje w ubustwie i to nie tylko na wsi ale i w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z tego co piszesz to Ty jeszcze nie wiesz co to jest ubóstwo więc nie pier... głupot. Są ludzie którzy kupują miesięczny na PKS albo na MPK za 100 zł bo ich nie stać na zatankowanie samochodu za 300 zł. Są ludzie którzy piorą pieluchy tetrowe a nie wydają kasę na pampersy. Są ludzie którzy jedzą chleb z masłem, a Ty masz 500 zł za które można w biedronce całkiem nie źle zaszaleć.

Dawniej ludzie na wsiach wychowywali po kilkanaście dzieciaków i było OK - żadnej patologii. Teraz pary decydują się na jedno dziecko (o ile w ogóle się decydują) i piep...ą w jakim to ubóstwie żyją bo sąsiad ma nowego mercedesa i willę z pięcioma sypialniami a oni tylko mały dom i opla astrę. Proponuję pojeździć troszkę po Białorusi i Ukrainie to zmienisz zdanie co do swojego ubóstwa.

Skromne życie to jeszcze nie ubóstwo. Spłacisz kredyt to będziesz miała co miesiąc dodatkowe 1000 zł na shopping:)))

PS. Popracuj nad ortografią to może znajdziesz lepszą pracę.

Z tego co piszesz to Ty jeszcze nie wiesz co to jest ubóstwo więc nie pier... głupot. Są ludzie którzy kupują miesięczny na PKS albo na MPK za 100 zł bo ich nie stać na zatankowanie samochodu za 300 zł. Są ludzie którzy piorą pieluchy tetrowe a nie wydają kasę na pampersy. Są ludzie którzy jedzą chleb z masłem, a Ty masz 500 zł za które można w biedronce całkiem nie źle zaszaleć.

rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny
Z KRAJU
film

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, jest poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06) we wsi Koźmin, w województwie dolnośląskim.

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety
film

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety

Cztery turystki przeżyły chwilę grozy, gdy motorówka, którą płynęły zawisłą na krawędzi tamy w rejonie Austin w Teksasie.

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu ligowego numer 32 piłkarze Tomasovii. W sobotę rozbili Włodawiankę aż 7:0. I to na boisku rywali. Efekt? Jeżeli w ostatniej kolejce pokonają u siebie z Lutnię Piszczac, to zakończą sezon z dorobkiem… 100 punktów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Odsłonięcie pomnika prezydenta zaplanowano na najbliższy czwartek.

Dziura na dziurze. Kiedy remont drogi na Roztocze?
Alarm24

Dziura na dziurze. Kiedy remont drogi na Roztocze?

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie pilnej interwencji i wykonania poważnego remontu drogi wojewódzkiej DW848, która jest najkrótszą i najszybszą drogą na Roztocze dla turystów z całej Polski. W obecnym stanie nawierzchnia tej drogi stanowi zagrożenie zdrowia i życia – zarówno rowerzystów, pieszych jak i kierowców – alarmuje nasz czytelnik

Motor Lublin – Olimpia Grudziądz 5:2. Jednak dziewiąte miejsce
film

Motor Lublin – Olimpia Grudziądz 5:2. Jednak dziewiąte miejsce

Wysoka wygrana, pierwszy raz w tym sezonie pięć strzelonych goli, a do tego awans na dziewiąte miejsce w tabeli. Motor pokonał w sobotę Olimpię Grudziądz 5:2 i w dobrym stylu pożegnał się z kibicami. A rywale muszą pogodzić się ze spadkiem.

Kawka? Mamy problem z autobusami

Kawka? Mamy problem z autobusami

Przez sześć dni podmiejskie autobusy linii 44 nie będą dojeżdżać do Kawki.

Euro 2020. Olbrzymia flaga przy Koralowej w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Euro 2020. Olbrzymia flaga przy Koralowej w Lublinie

Flaga to dzieło kolektywne. Szyłam ją z sąsiadkami – mówi mieszkanka bloku przy ul. Koralowej.

Od niedzieli pociągi pojadą w wakacyjnym rytmie [zmiana rozkładu w Lublinie]

Od niedzieli pociągi pojadą w wakacyjnym rytmie [zmiana rozkładu w Lublinie]

Od niedzieli będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Oznacza to m.in. powrót sezonowych połączeń nad Bałtyk i na Roztocze.

Dożynki w powiecie puławskim wracają po roku przerwy
29 sierpnia 2021, 10:00

Dożynki w powiecie puławskim wracają po roku przerwy

Odwołane przed rokiem dożynki powiatowe tym razem mają się odbyć. Chęć ich organizacji potwierdziła starosta puławska, Danuta Smaga oraz wójt gminy Baranów, Mirosław Grzelak.

Pomysł na obiad. Coś na Euro 2020
Magazyn

Pomysł na obiad. Coś na Euro 2020

Piłka jest okrągła, bramki są dwie, a przeciwników trzech. Sprawdzamy, jak mocni są w kuchni. Czy wygrają z naszym żurkiem i schabowym z kapustą?

Euro 2020. Polska – Słowacja. Wiemy jak obstawiają Polacy

Euro 2020. Polska – Słowacja. Wiemy jak obstawiają Polacy

Wygląda na to, że przed pierwszym meczem polskiej reprezentacji na Euro 202o jesteśmy optymistami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!