Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2013 r.
22:01
Edytuj ten wpis

Co radny sejmiku ma, a ile jest winien

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
Grzegorz Kurczuk zaoszczędził najwięcej w złotówkach – 395 tys. Piotr Rzetelski<br />
zarobił 511 tys. zł
Grzegorz Kurczuk zaoszczędził najwięcej w złotówkach – 395 tys. Piotr Rzetelski
zarobił 511 tys. zł

Zarabiają na wyciągach narciarskich, spółdzielniach mleczarskich, przychodniach lekarskich i pracując w urzędach. Mają wartościowe domy i gospodarstwa rolne, za to nie błyszczą drogimi samochodami. Zajrzeliśmy do oświadczeń majątkowych radnych wojewódzkich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni wojewódzcy, jak co roku, muszą do końca kwietnia złożyć w Urzędzie Marszałkowskim oświadczenia majątkowe. Wpisują w nich, ile mają oszczędności, jakie nieruchomości, dochody, długi oraz przedmioty warte przynajmniej 10 tys. zł. Zajrzeliśmy do oświadczeń, zanim zostaną opublikowane w Internecie.

Pieniądze

Najwięcej uzbierał właściciel m.in. wyciągu narciarskiego Piotr Rzetelski (PSL). Zadeklarował 378 tys. zł i 45 tys. dolarów amerykańskich. Po przeliczeniu dolarów na złotówki według wczorajszego kursu daje to w sumie 521 tys. zł. Znaczące oszczędności wpisała też do oświadczenia lekarka i przedsiębiorca Zofia Woźnica (PO) – 259 tys. zł i 56 tys. dolarów amerykańskich (w sumie po przeliczeniu 437 tys. zł). Grzegorz Kurczuk, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, wpisał 395 tys. zł.

Zarabiają prywatnie

511 tys. zł dochodu wpisał Piotr Rzetelski. Zofia Woźnica wykazała w oświadczeniu 274 tys. zł dochodu z prowadzonej praktyki lekarskiej.

273 tys. zł dostał Jan Frania (PiS) za pracę w PGE Dystrybucja oddział Rzeszów. 254 tys. zł zarobił Grzegorz Kapusta jako wiceprezes Spółdzielni Mleczarskiej Ryki.

Zarabiają w urzędach

200 tys. zł z tytułu "pracy zarobkowej” miał w ubiegłym roku Grzegorz Kurczuk. 181 tys. zł za pracę w Urzędzie Marszałkowskim dostał wicemarszałek województwa Sławomir Sosnowski (PSL). Andrzej Pruszkowski (PiS) – jako zastępca prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Nowy Dom” – zarobił w ubiegłym roku 179 tys. zł.

Domy i nieruchomości

Najbardziej imponujący dom ma Bożena Lisowska – budynek o pow. 525 mkw. oszacowała na 2,5 mln zł. W oświadczenie wpisała również działkę budowlaną wartą 472 tys. zł (4725 mkw.) oraz działkę przemysłową – 137 tys. zł (5502 mkw.).

2 mln zł warte jest gospodarstwo rolne (67 ha) Sławomira Sosnowskiego (PSL). Piotr Rzetelski ma szereg nieruchomości (m.in. z wyciągiem narciarskim), które oszacował w sumie na 2,2 mln zł. Tomasz Solis (PiS) wpisał do oświadczenia gospodarstwo rolne warte 3,2 mln zł (18 ha).
Wartościowe przedmioty

Sprzęt potrzebny do prowadzonej działalności wpisał Piotr Rzetelski, to m.in. kilka wyciągów narciarskich za 513 tys. zł. Antyki o wartości 200 tys. zł wykazała w oświadczeniu majątkowym Bożena Lisowska. Z kolei Sławomir Sosnowski wpisał sprzęt agrotechniczny, m.in. dwuletni ciągnik John Deere 6930 i dwa kombajny.

Samochody

Najbardziej wartościowy samochód ma radny Riad Haidar, ordynator szpitala w Białej Podlaskiej. To honda CRV rocznik 2010 wyceniona na 80 tys. zł.

Długi

Zobowiązania na ponad 1,3 mln zł wpisał do oświadczenia Piotr Rzetelski.1 mln zł kredytu na budowę przychodni i apteki wzięła Zofia Woźnica. Andrzej Romańczuk (PSL), dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Lublinie, ma w sumie 580 tys. zł długów. Siedem kredytów na w sumie 521 tys. zł wpisał Artur Banach (PiS).

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robotnik / 12 maja 2013 o 09:57
0
[quote name='Adam' timestamp='1368304673' post='768884']
Co to jest działka przemysłowa? Co to jest praca zarobkowa?
[/quote]
To działki budowlane, za które płaci się mniejszy podatek, bo jak się jest radnym to można to załatwić w urzędzie.
Avatar
józio / 12 maja 2013 o 08:35
0
[quote name='Josef' timestamp='1368336689' post='768925']
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krowy ,a nie budżet samorządowy! Itd,itd.To samo się dzieje w innych partiach!!!
[/quote]
spieprzaj dziadu
[quote name='Josef' timestamp='1368336689' post='768925']
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje ja... rozwiń
Avatar
Marcin / 12 maja 2013 o 08:02
0
Gdzie w kompie się strony się nie otworzy, to same PEKAESY i ich propaganda, tusku jak żyć ???
Avatar
bolo / 12 maja 2013 o 07:52
0
[quote name='fuj' timestamp='1368303774' post='768880']
same żydowskie mordy !!śmierdzi odnich czosnkiem!!
[/quote]Są wszędzie ,jak motocykle !!
Avatar
Josef / 12 maja 2013 o 07:31
0
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krowy ,a nie budżet samorządowy! Itd,itd.To samo się dzieje w innych partiach!!!
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krow... rozwiń
Avatar
Adam / 11 maja 2013 o 23:44
0
Dzienniku,
skoro jest opcja - odpowiedz - to umieszcajecie może te odpowiedzi pod komentowanym tekstem, a nie gdzies dalej. Skąd FUJ ma wiedzieć, że ja piszę do niego, że jest rasistą i smierdzi gównem, skoro umieszczacie to parę komentarzy dalej? Zrobicie mu krzywdę, bo nie dowie się, że rasista jest czymś godnym splunięcia i dalej będzie pisał publicznie przykre komentarze o innych nacjach.
Avatar
Julka / 11 maja 2013 o 23:42
0
Napiszcie jeszcze co oni robią oprócz oczywiscie pobierania co miesiac ok 2500 zł. Dzisiaj sie dowiedziałam, że Hajdar i Broniewicz radni z mojego powiatu nie potrafia nawet dopilnowac uruchomienia obiecanych pociagów a ich pupilek prezydent Białej wyłącza nam światła o 23 codziennie.
Avatar
Aadm / 11 maja 2013 o 22:59
0
[quote name='fuj' timestamp='1368303774' post='768880']
same żydowskie mordy !!śmierdzi odnich czosnkiem!!
[/quote]
od ciebie pewnie gównem, rasisto
Avatar
jkw / 11 maja 2013 o 22:45
0
fakt, nie dbają o swój wizerunek
Avatar
Adam / 11 maja 2013 o 22:37
0
Co to jest działka przemysłowa? Co to jest praca zarobkowa?
Avatar
robotnik / 12 maja 2013 o 09:57
0
[quote name='Adam' timestamp='1368304673' post='768884']
Co to jest działka przemysłowa? Co to jest praca zarobkowa?
[/quote]
To działki budowlane, za które płaci się mniejszy podatek, bo jak się jest radnym to można to załatwić w urzędzie.
Avatar
józio / 12 maja 2013 o 08:35
0
[quote name='Josef' timestamp='1368336689' post='768925']
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krowy ,a nie budżet samorządowy! Itd,itd.To samo się dzieje w innych partiach!!!
[/quote]
spieprzaj dziadu
[quote name='Josef' timestamp='1368336689' post='768925']
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje ja... rozwiń
Avatar
Marcin / 12 maja 2013 o 08:02
0
Gdzie w kompie się strony się nie otworzy, to same PEKAESY i ich propaganda, tusku jak żyć ???
Avatar
bolo / 12 maja 2013 o 07:52
0
[quote name='fuj' timestamp='1368303774' post='768880']
same żydowskie mordy !!śmierdzi odnich czosnkiem!!
[/quote]Są wszędzie ,jak motocykle !!
Avatar
Josef / 12 maja 2013 o 07:31
0
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krowy ,a nie budżet samorządowy! Itd,itd.To samo się dzieje w innych partiach!!!
Dopóki nie bedzie okręgów jednomandatowych to raDNI SEJMIKU SĄ FIKCJĄ.Wybierani są/jako pierwsi na liście/ludzie ulegli,bez własnego zdania i najczęściej wazeliniarze zależni od własnych partyjnych szefów.A szefowie z nadania partyjnego są na świeczniku.Jeżeli chce być na liście wyborczej wysoko,to musi grać jak dyrygent zarządzi.Przykład:marszałek "Hetman lubelski" jest jednocześnie szefem PSL-u !Każdy uległy i podległy PSL-owiec głosuje jak mu ten pierwszy każe.Gdyby było inaczej to dla czystości sprawy Sosnowski by doił krow... rozwiń
Avatar
Adam / 11 maja 2013 o 23:44
0
Dzienniku,
skoro jest opcja - odpowiedz - to umieszcajecie może te odpowiedzi pod komentowanym tekstem, a nie gdzies dalej. Skąd FUJ ma wiedzieć, że ja piszę do niego, że jest rasistą i smierdzi gównem, skoro umieszczacie to parę komentarzy dalej? Zrobicie mu krzywdę, bo nie dowie się, że rasista jest czymś godnym splunięcia i dalej będzie pisał publicznie przykre komentarze o innych nacjach.
Avatar
Julka / 11 maja 2013 o 23:42
0
Napiszcie jeszcze co oni robią oprócz oczywiscie pobierania co miesiac ok 2500 zł. Dzisiaj sie dowiedziałam, że Hajdar i Broniewicz radni z mojego powiatu nie potrafia nawet dopilnowac uruchomienia obiecanych pociagów a ich pupilek prezydent Białej wyłącza nam światła o 23 codziennie.
Avatar
Aadm / 11 maja 2013 o 22:59
0
[quote name='fuj' timestamp='1368303774' post='768880']
same żydowskie mordy !!śmierdzi odnich czosnkiem!!
[/quote]
od ciebie pewnie gównem, rasisto
Avatar
jkw / 11 maja 2013 o 22:45
0
fakt, nie dbają o swój wizerunek
Avatar
Adam / 11 maja 2013 o 22:37
0
Co to jest działka przemysłowa? Co to jest praca zarobkowa?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!