Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2016 r.
6:36

Co się stało z meblami i obrazami? Komornik z Lublina ma kłopoty za eksmisję

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 14 A A

Włodzimierz R. – komornik z Lublina – ma dzisiaj stanąć przed sądem. Odpowie za niedopełnienie obowiązków. Chodzi o eksmisję przeprowadzoną u jednego z mieszkańców miasta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Henryk K. z Lublina oskarżał komornika o kradzież.

Zginąć miały rzeczy eksmitowanego mężczyzny – stylowe meble, obrazy i książki. Henryk K. kupował je m.in. na giełdach staroci. Dwa lata temu mężczyzna był eksmitowany przez Włodzimierza R. Dobytek dłużnika miał zostać przeniesiony do piwnicy. Wcześniej jednak komornik powinien dokładnie opisać każdy przedmiot. Według prokuratury, Włodzimierz R. tego nie zrobił. Nie dopełnił więc swoich obowiązków.

Z akt sprawy wynika, że doszło do tego, ponieważ część rzeczy należących do Henryka K. została uznana za bezwartościowe. W rezultacie wyrzucono je na śmietnik. Mężczyzna uznał, że jego dobytek nie był bez wartości. Utrzymywał też, że zniknęła część przedmiotów przeniesionych do piwnicy. Nie wiadomo, co się z nimi stało. Henryk K. sugerował, że ukradł je komornik.

Prokuratura nie znalazła dowodów kradzieży i umorzyła ten wątek sprawy. Komornik odpowie więc przed sądem jedynie za niedopełnienie obowiązków. Grozi za to do 3 lat więzienia. Włodzimierz R. nie przyznał się do winy. Z początkiem roku został zawieszony w obowiązkach przez szefa resortu sprawiedliwości.

Jako powód podano „działanie na szkodę dłużnika”. 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 22:23
0
mieszkanko socjalne albo tymczasowe Z Naszych podatkow i bedzie je dalej zadłużał !!! Cwaniactwo, oszustwo powinno byc społecznie napiętnowane!??
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 22:20
0
Św słowa jakby długów nie narobił to nikt by go nie eksmitował, a skoro takie skarby tam miał to czemu ich nie spieniężył zeby choć w części pospłacać swoje zobowiązania. Zresztą wcześniej była eksmisja na bruk a teraz dostanie ciepłe mieszkanko socjalne lub tymczasowe z Naszych Podatkow i bedzie je dalej zadłużał. cwaniactwo i oszustwo powinno byc społecznie napiętnowane!!!
Avatar
pytanie / 4 lipca 2016 o 15:18
0
ja napisał:
komornicy  to złodzieje
Jesteś nieuczciwym dłużnikiem czy alimenciarzem, który nie płaci na własne bachory ??? Jakoś ładnych "parę" lat na tym świecie żyję i ani razu z komornikiem nie miałem do czynienia. Może dlatego, że jestem uczciwy ? Może dlatego, że jestem dostatecznie ostrożny ? Może dlatego że nie zaciągam długów na spłacenie których mnie nie stać ? .... poza wyjątkowymi przypadkami WIELKIEGO pecha wnioskuję na podstawie własnych doświadczeń iż komornika nie trzeba się obawiać, bo po prostu nie bedzie okazji żeby się z nim spotkać, jeżeli się takiej okazji nie stworzy. 
Jesteś nieuczciwym dłużnikiem czy alimenciarzem, który nie płaci na własne bachory ??? Jakoś ładnych "parę" lat na tym świecie żyję i ani razu z komornikiem nie miałem do czynienia. Może dlatego, że jestem uczciwy ? Może dlatego, że jestem dostatecznie ostrożny ? Może dlatego że nie zaciągam długów na spłacenie których mnie nie stać ? .... poza wyjątkowymi przypadkami WIELKIEGO pecha wnioskuję na podstawie własnych doświadczeń iż komornika nie trzeba się obawiać, bo po prostu nie bedzie okazji żeby się z nim spotkać,... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 13:21
0
Ludzie PAMIĘTAJCIE jedno trzeba mieć ciocię w sądzie i wuja w rządzie i można się czuć bezpiecznym obywatele,.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 13:18
0
Po co to pisać takie głupoty.Wyrok dawno zapadł.Niewinny.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 10:57
0
Ruszają nietykalnych. Brali w myśl doktryny Lońki :" dawaj iszczo dawaj wsio". Ot zapomniał spisać i jest ok. Chyba ten "Chodakowy" Prokurator od Januśka prowadził dochodzenie i szybciutko umorzył. Ot ta nasi sprawiedliwość w Koziej Wólce.
Avatar
xxx / 4 lipca 2016 o 08:57
0
ja napisał:
komornicy  to złodzieje
a rowrzysci to idioci:)
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:55
0
Dłużnik to inaczej złodziej-bo nie oddaje długu. Komornik to inaczej paser /co chowa fanty do komórki/ - bo zabiera złodziejowi i sprzedaje po to-by na tym zarabiać. Wierzyciel to okradziony przez dłużnika i komornika, nazwa pochodzi od tego, że WIERZY w uczciwość i to, że coś odzyska.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:48
0
cytat-"Prokuratura nie znalazła dowodów kradzieży i umorzyła ten wątek sprawy".Dlaczego ocenę tego czynu nie zostawiła Sądowi? Hańba dla komornika,prokuratora i hańba dla Sądu. Skoro komornik zajął przedmioty i zabezpieczył je to był za nie odpowiedzialny, zaś skandalem jest że część -jak twierdzi- wyrzucił na śmietnik-więc zadecydował o przeznaczeniu-czyli wszedł w posiadanie i UKRADŁ !!! . Skoro wg niego były bezwartościowe to należało je zwrócić a nie wyrzucać.Hańba i skandal!
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:39
0
Nikogo z sędziów TK nie zastanawia 17% wynik PSL w 2014 przy obecnym 2% poparciu? Austriacki Trybunał Konstytucyjny prześwietlił liczne nieprawidłowości, zgłoszone przez partię Norberta Hofera i uznał ostatnie wybory za nieważne. Co na to polski TK i słynna wypowiedź "stróża prawa Bronka" z Budy Ruskiej - „Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa”.?
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 22:23
0
mieszkanko socjalne albo tymczasowe Z Naszych podatkow i bedzie je dalej zadłużał !!! Cwaniactwo, oszustwo powinno byc społecznie napiętnowane!??
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 22:20
0
Św słowa jakby długów nie narobił to nikt by go nie eksmitował, a skoro takie skarby tam miał to czemu ich nie spieniężył zeby choć w części pospłacać swoje zobowiązania. Zresztą wcześniej była eksmisja na bruk a teraz dostanie ciepłe mieszkanko socjalne lub tymczasowe z Naszych Podatkow i bedzie je dalej zadłużał. cwaniactwo i oszustwo powinno byc społecznie napiętnowane!!!
Avatar
pytanie / 4 lipca 2016 o 15:18
0
ja napisał:
komornicy  to złodzieje
Jesteś nieuczciwym dłużnikiem czy alimenciarzem, który nie płaci na własne bachory ??? Jakoś ładnych "parę" lat na tym świecie żyję i ani razu z komornikiem nie miałem do czynienia. Może dlatego, że jestem uczciwy ? Może dlatego, że jestem dostatecznie ostrożny ? Może dlatego że nie zaciągam długów na spłacenie których mnie nie stać ? .... poza wyjątkowymi przypadkami WIELKIEGO pecha wnioskuję na podstawie własnych doświadczeń iż komornika nie trzeba się obawiać, bo po prostu nie bedzie okazji żeby się z nim spotkać, jeżeli się takiej okazji nie stworzy. 
Jesteś nieuczciwym dłużnikiem czy alimenciarzem, który nie płaci na własne bachory ??? Jakoś ładnych "parę" lat na tym świecie żyję i ani razu z komornikiem nie miałem do czynienia. Może dlatego, że jestem uczciwy ? Może dlatego, że jestem dostatecznie ostrożny ? Może dlatego że nie zaciągam długów na spłacenie których mnie nie stać ? .... poza wyjątkowymi przypadkami WIELKIEGO pecha wnioskuję na podstawie własnych doświadczeń iż komornika nie trzeba się obawiać, bo po prostu nie bedzie okazji żeby się z nim spotkać,... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 13:21
0
Ludzie PAMIĘTAJCIE jedno trzeba mieć ciocię w sądzie i wuja w rządzie i można się czuć bezpiecznym obywatele,.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 13:18
0
Po co to pisać takie głupoty.Wyrok dawno zapadł.Niewinny.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 10:57
0
Ruszają nietykalnych. Brali w myśl doktryny Lońki :" dawaj iszczo dawaj wsio". Ot zapomniał spisać i jest ok. Chyba ten "Chodakowy" Prokurator od Januśka prowadził dochodzenie i szybciutko umorzył. Ot ta nasi sprawiedliwość w Koziej Wólce.
Avatar
xxx / 4 lipca 2016 o 08:57
0
ja napisał:
komornicy  to złodzieje
a rowrzysci to idioci:)
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:55
0
Dłużnik to inaczej złodziej-bo nie oddaje długu. Komornik to inaczej paser /co chowa fanty do komórki/ - bo zabiera złodziejowi i sprzedaje po to-by na tym zarabiać. Wierzyciel to okradziony przez dłużnika i komornika, nazwa pochodzi od tego, że WIERZY w uczciwość i to, że coś odzyska.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:48
0
cytat-"Prokuratura nie znalazła dowodów kradzieży i umorzyła ten wątek sprawy".Dlaczego ocenę tego czynu nie zostawiła Sądowi? Hańba dla komornika,prokuratora i hańba dla Sądu. Skoro komornik zajął przedmioty i zabezpieczył je to był za nie odpowiedzialny, zaś skandalem jest że część -jak twierdzi- wyrzucił na śmietnik-więc zadecydował o przeznaczeniu-czyli wszedł w posiadanie i UKRADŁ !!! . Skoro wg niego były bezwartościowe to należało je zwrócić a nie wyrzucać.Hańba i skandal!
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 08:39
0
Nikogo z sędziów TK nie zastanawia 17% wynik PSL w 2014 przy obecnym 2% poparciu? Austriacki Trybunał Konstytucyjny prześwietlił liczne nieprawidłowości, zgłoszone przez partię Norberta Hofera i uznał ostatnie wybory za nieważne. Co na to polski TK i słynna wypowiedź "stróża prawa Bronka" z Budy Ruskiej - „Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa”.?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 18 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 64 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 26 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 8 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 20

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!