Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2010 r.
17:24
Edytuj ten wpis

Czerwona kropka w hipermarketach Carrefour do wyjaśnienia

0 35 A A

Czerwona kropka na podłodze w sklepach Carrefour ma ułatwić kontakt pracownika z kierownikiem – zapewniają przedstawiciele sieci. A stanie na kropce, żeby zgłosić chęć skorzystania z toalety to "nadinterpretacja wytycznych”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie lubelskiego Carrefoura pisaliśmy dziś. Pracownicy sklepu przy ul. Andersa narzekali, że aby zjeść drugie śniadanie czy skorzystać z toalety muszą stawać na czerwonej kropce naklejonej na podłodze hali. Czekają tam na oczach klientów na kierownika, który zdecyduje czy mogą mieć przerwę. Zarządzeniem czuli się upokorzeni.

Nasza dzisiejsza publikacja wywołała burzę w Internecie. Artykuł przeczytało kilkanaście tysięcy osób, wiele komentowało. Czerwona kropka w Carrefour: Toaleta dla pracowników tylko, jak staną w kolejce

– Niech wszyscy masowo tam chodzą i stają na kropce... ciekawe co zrobią jak do czerwonej kropki ustawi się duża kolejka – napisał na naszym forum Gość. – Dla mnie ten pomysł to zwykły sadyzm – komentował internauta o nicku Maryjan Arcybiskup.

Dziś ponowie byliśmy w sklepie. Czerwona kropka dalej znajdowała się koło lad z mięsem. Nie zauważyliśmy jednak, aby któryś z pracowników na niej stawał.

We środę kontaktowaliśmy się z przedstawicielami sieci, ale firma odpowiedziała dopiero dziś. Tłumaczy się, że czerwona kropka to jeden z elementów nowego projektu organizacji pracy. Ma ułatwić m.in. kontakt pracownika z kierownikiem.

– Zaprezentowana w Dzienniku Wschodnim sytuacja, wydaje się być nadinterpretacją założeń nowej formuły organizacji pracy, co jest aktualnie wyjaśniane. Aby uniknąć nieporozumień, zostanie przeprowadzone ponowne szkolenie celem dokładnego wyjaśnienia nowej organizacji pracy – wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska. – Nie jest intencją firmy Carrefour, aby w jakikolwiek sposób przyczynić się do tego, żeby nowe rozwiązania powodowały jakikolwiek dyskomfort pracowników.

Firma zapewnia, ze pracownicy mogą bez problemów wyjść na przerwę i do toalety. Zdaniem przedstawicieli Carrefoura nie ma też wytycznych aby wyjścia do toalety zgłaszać w miejscu oznaczonym czerwoną kropką.

Sprawą zainteresowała się inspekcja pracy. Na początku przyszłego tygodnia będzie w sklepie przy ul. Andersa kontrola.

– Sprawdzimy jak wygląda czas i organizacja pracy – zapowiada Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie. – O ile pracodawca się zgodzi to spróbujemy też przeprowadzić anonimową ankietę wśród pracowników. Pytania będą dotyczyły równego traktowania i komfortu w pracy. Zdaniem inspektora pracy na razie nie można mówić o mobbingu, ponieważ prawdopodobnie nie był to proces długotrwały.

Pomoc pracownikom sieci zaoferował już NSZZ "Solidarność”. – Jeśli pracownicy czują się źle traktowani to mogą się zgłosić do nas. Udzielimy im wszelkich informacji i pomożemy założyć związek zawodowy – proponuje Marian Król, przewodniczący NSZZ "Solidarność” Regionu Środkowowschodniego.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ABU ABU / 26 listopada 2011 o 07:10
0
A dobrze Wam. Nie żałuje Was, po tym co Wy wyprawiacie w sklepie,zamiast uczciwie pracować to co się dzieje, łazicie, podgryzacie pączki, użytkujecie baterie i inne artykułu. Ciuchy jak z lumpexu. Naj pierw chodzicie w nich a później sru na półkę. Wczoraj kupiłem małe pączki do kawy i w środku jeden odgryziony. Baterie kupiłem w promocjii. Cieszyłem się że mi się udało, radość trwała tylko do domu, bo w domu okazało się że opakowanie jest oklejone taśmą a baterie do kosza. ŻADNA NIE DZIAŁAŁA. A później zdziwienie że Was z pracy wyrzucają. Prawidłowo, szkodniki trzeba usuwać.
A dobrze Wam. Nie żałuje Was, po tym co Wy wyprawiacie w sklepie,zamiast uczciwie pracować to co się dzieje, łazicie, podgryzacie pączki, użytkujecie baterie i inne artykułu. Ciuchy jak z lumpexu. Naj pierw chodzicie w nich a później sru na półkę. Wczoraj kupiłem małe pączki do kawy i w środku jeden odgryziony. Baterie kupiłem w promocjii. Cieszyłem się że mi się udało, radość trwała tylko do domu, bo w domu okazało się że opakowanie jest oklejone taśmą a baterie do kosza. ŻADNA NIE DZIAŁAŁA. A później zdziwienie że Was z pracy wyrzucają. Pr... rozwiń
Avatar
niusia / 7 sierpnia 2010 o 17:39
0
ja pracuje w tej firmie i to jakieś bzdury wyssane z palca. Ta kropka w niczym nie przeszkadza, nie dezorganizuje pracy to jakieś bzdury.... tak naprawde tylko rano i przy wymianie zmiany jest używana przez kierownika i pracowników
Avatar
ja / 5 sierpnia 2010 o 18:36
0
[quote name='Gość' date='08 lipiec 2010 - 19:09 ' timestamp='1278608982' post='313648']
[size=3]" Firma odpowiedziała dopiero dziś. Tłumaczy się, że czerwona kropka to jeden z elementów nowego projektu organizacji pracy. Ma ułatwić m.in. kontakt pracownika z kierownikiem.
Aby uniknąć nieporozumień, zostanie przeprowadzone ponowne szkolenie celem dokładnego wyjaśnienia nowej organizacji pracy ? wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska "
[/size]
Nie wiedziałem, że pracownik CARREFOURA żeby skontaktować się z kierownikiem musi stanąć na kropce. Innym do tego wystarczy słowo mówione. Może trzeba nauczyć ten kołchoz rozmawiania między gatunkiem homo sapiens.
[/quote]
[quote name='Gość' date='08 lipiec 2010 - 19:09 ' timestamp='1278608982' post='313648']
[size=3]" Firma odpowiedziała dopiero dziś. Tłumaczy się, że czerwona kropka to jeden z elementów nowego projektu organizacji pracy. Ma ułatwić m.in. kontakt pracownika z kierownikiem.
Aby uniknąć nieporozumień, zostanie przeprowadzone ponowne szkolenie celem dokładnego wyjaśnienia nowej organizacji pracy ? wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska "... rozwiń
Avatar
lubliniec / 16 lipca 2010 o 20:01
0
Gość napisał:
Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak mają swoje przeznaczone obowiążki. Wymogi szefów carrefour wzrastają, nadgodziny pracowników nie są wypłacane na czas, jeśli można w ogóle nazwać, że są wypłacane. Gdy pracownik upomina się o swoje racje, straszony jest MAŁĄ KARTKĄ I DUŻĄ BRAMĄ. Kierownik sklepu sprawia wrażenie, iż nie zależy jej na pracowniku. Twierdzi,że nikt nie jest niezastąpiony.


To niedobrze :| ale kurde u nas to jest ekipa sprzatajaca,za duzy mamy sklep by sami go sprzatnac.
wspolczuje wam :*


To niedobrze :| ale kurde u nas to jest ekipa sprzatajaca,za duzy mamy sklep by sami go sprzatnac.
wspolczuje wam :* rozwiń
Avatar
dora / 15 lipca 2010 o 12:37
0
~gosc~ napisał:
To mi sie podoba tez jestem za

chyba to zdanie kogos kto nigdy nie pracowal
Avatar
dora / 15 lipca 2010 o 12:32
0
STYX napisał:
Chcieliście Polacy demokracji to mi tu kuźwa szczać w majty i do roboty !!!

chyba to zdanie kogos kto nigdy nie pracowal
Avatar
nikodem / 12 lipca 2010 o 20:58
0
jasiek napisał:
[url="http://pokazywarka.pl/8jyc31-2/"]http://pokazywarka.pl/8jyc31-2/[/url]

POWIEM A WŁAŚCIWIE NAPISZĘ TAK PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD SIEDZENIA INACZEJ TE SPRAWY WIDZISZ TY JAKO ,,MENADZER'' A INACZEJ ZWYKLI PRACOWNICY IDZIESZ POD PUBLIKĘ . BARDZIEJ JESTEM SKŁONNY UWIRZYĆ PRACOWNIKOWI NIŻ TOBIE ,DRUGA SPRAWA WSZYSTKO ZALEŻ OD KADRY KIEROWNICZEJ JAK DO TEJ CZERWONEJ KROPKI BĘDA PODCHODZIĆ PRZECEŻ MOZNA JĄ TRAKTOWAĆ NIE TAK DOSŁOWNIE
Avatar
Gość / 11 lipca 2010 o 09:29
0
pracownik napisał:
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie kierownik,czy jak w markecie kasjerka przenosi tony towaru przez kase ,bo niema skanera recznego ,lub kasa jest niesprawna .ale bez jakichkolwiek argumentow to te kontrole sa bezsensowne ,bo zawsze kierownik jest prawdomowny ,a pracownik nie i pozniej jest zastraszany ,szykanowany .szuka sie na niego hakow zeby go zwolnic ,albo doprowadza do takiego stanu zeby sam sie zwolnil.wiec najpierw inspekcja pracy musi chciec cos z tymi praktykami zrobic ,a nie tylko udawac ,ze cos robi ,a pomysly nieuczciwych pracodawcow nie maja granic.


Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak mają swoje przeznaczone obowiążki. Wymogi szefów carrefour wzrastają, nadgodziny pracowników nie są wypłacane na czas, jeśli można w ogóle nazwać, że są wypłacane. Gdy pracownik upomina się o swoje racje, straszony jest MAŁĄ KARTKĄ I DUŻĄ BRAMĄ. Kierownik sklepu sprawia wrażenie, iż nie zależy jej na pracowniku. Twierdzi,że nikt nie jest niezastąpiony.


Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak m... rozwiń
Avatar
pracownik / 9 lipca 2010 o 13:36
0
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie kierownik,czy jak w markecie kasjerka przenosi tony towaru przez kase ,bo niema skanera recznego ,lub kasa jest niesprawna .ale bez jakichkolwiek argumentow to te kontrole sa bezsensowne ,bo zawsze kierownik jest prawdomowny ,a pracownik nie i pozniej jest zastraszany ,szykanowany .szuka sie na niego hakow zeby go zwolnic ,albo doprowadza do takiego stanu zeby sam sie zwolnil.wiec najpierw inspekcja pracy musi chciec cos z tymi praktykami zrobic ,a nie tylko udawac ,ze cos robi ,a pomysly nieuczciwych pracodawcow nie maja granic.
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie ... rozwiń
Avatar
lubliniec / 9 lipca 2010 o 13:05
0
Gość napisał:
Przeniesiono go pewnie dlatego, że dobry, ostry i wierny kapo jest potrzebny wszędzie.
U mnie CARREFOUR ma bana na zakupy dożywotnio. Mam do wyboru masę innych marketów.
A po szumie medialnym wokół tych kropek (wczoraj pokazywali to w TV) pewnie CARREFOURY się z tego wycofają, bo będą się bać ośmieszenia.


a w jakim tv?
Avatar
ABU ABU / 26 listopada 2011 o 07:10
0
A dobrze Wam. Nie żałuje Was, po tym co Wy wyprawiacie w sklepie,zamiast uczciwie pracować to co się dzieje, łazicie, podgryzacie pączki, użytkujecie baterie i inne artykułu. Ciuchy jak z lumpexu. Naj pierw chodzicie w nich a później sru na półkę. Wczoraj kupiłem małe pączki do kawy i w środku jeden odgryziony. Baterie kupiłem w promocjii. Cieszyłem się że mi się udało, radość trwała tylko do domu, bo w domu okazało się że opakowanie jest oklejone taśmą a baterie do kosza. ŻADNA NIE DZIAŁAŁA. A później zdziwienie że Was z pracy wyrzucają. Prawidłowo, szkodniki trzeba usuwać.
A dobrze Wam. Nie żałuje Was, po tym co Wy wyprawiacie w sklepie,zamiast uczciwie pracować to co się dzieje, łazicie, podgryzacie pączki, użytkujecie baterie i inne artykułu. Ciuchy jak z lumpexu. Naj pierw chodzicie w nich a później sru na półkę. Wczoraj kupiłem małe pączki do kawy i w środku jeden odgryziony. Baterie kupiłem w promocjii. Cieszyłem się że mi się udało, radość trwała tylko do domu, bo w domu okazało się że opakowanie jest oklejone taśmą a baterie do kosza. ŻADNA NIE DZIAŁAŁA. A później zdziwienie że Was z pracy wyrzucają. Pr... rozwiń
Avatar
niusia / 7 sierpnia 2010 o 17:39
0
ja pracuje w tej firmie i to jakieś bzdury wyssane z palca. Ta kropka w niczym nie przeszkadza, nie dezorganizuje pracy to jakieś bzdury.... tak naprawde tylko rano i przy wymianie zmiany jest używana przez kierownika i pracowników
Avatar
ja / 5 sierpnia 2010 o 18:36
0
[quote name='Gość' date='08 lipiec 2010 - 19:09 ' timestamp='1278608982' post='313648']
[size=3]" Firma odpowiedziała dopiero dziś. Tłumaczy się, że czerwona kropka to jeden z elementów nowego projektu organizacji pracy. Ma ułatwić m.in. kontakt pracownika z kierownikiem.
Aby uniknąć nieporozumień, zostanie przeprowadzone ponowne szkolenie celem dokładnego wyjaśnienia nowej organizacji pracy ? wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska "
[/size]
Nie wiedziałem, że pracownik CARREFOURA żeby skontaktować się z kierownikiem musi stanąć na kropce. Innym do tego wystarczy słowo mówione. Może trzeba nauczyć ten kołchoz rozmawiania między gatunkiem homo sapiens.
[/quote]
[quote name='Gość' date='08 lipiec 2010 - 19:09 ' timestamp='1278608982' post='313648']
[size=3]" Firma odpowiedziała dopiero dziś. Tłumaczy się, że czerwona kropka to jeden z elementów nowego projektu organizacji pracy. Ma ułatwić m.in. kontakt pracownika z kierownikiem.
Aby uniknąć nieporozumień, zostanie przeprowadzone ponowne szkolenie celem dokładnego wyjaśnienia nowej organizacji pracy ? wyjaśnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska "... rozwiń
Avatar
lubliniec / 16 lipca 2010 o 20:01
0
Gość napisał:
Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak mają swoje przeznaczone obowiążki. Wymogi szefów carrefour wzrastają, nadgodziny pracowników nie są wypłacane na czas, jeśli można w ogóle nazwać, że są wypłacane. Gdy pracownik upomina się o swoje racje, straszony jest MAŁĄ KARTKĄ I DUŻĄ BRAMĄ. Kierownik sklepu sprawia wrażenie, iż nie zależy jej na pracowniku. Twierdzi,że nikt nie jest niezastąpiony.


To niedobrze :| ale kurde u nas to jest ekipa sprzatajaca,za duzy mamy sklep by sami go sprzatnac.
wspolczuje wam :*


To niedobrze :| ale kurde u nas to jest ekipa sprzatajaca,za duzy mamy sklep by sami go sprzatnac.
wspolczuje wam :* rozwiń
Avatar
dora / 15 lipca 2010 o 12:37
0
~gosc~ napisał:
To mi sie podoba tez jestem za

chyba to zdanie kogos kto nigdy nie pracowal
Avatar
dora / 15 lipca 2010 o 12:32
0
STYX napisał:
Chcieliście Polacy demokracji to mi tu kuźwa szczać w majty i do roboty !!!

chyba to zdanie kogos kto nigdy nie pracowal
Avatar
nikodem / 12 lipca 2010 o 20:58
0
jasiek napisał:
[url="http://pokazywarka.pl/8jyc31-2/"]http://pokazywarka.pl/8jyc31-2/[/url]

POWIEM A WŁAŚCIWIE NAPISZĘ TAK PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD SIEDZENIA INACZEJ TE SPRAWY WIDZISZ TY JAKO ,,MENADZER'' A INACZEJ ZWYKLI PRACOWNICY IDZIESZ POD PUBLIKĘ . BARDZIEJ JESTEM SKŁONNY UWIRZYĆ PRACOWNIKOWI NIŻ TOBIE ,DRUGA SPRAWA WSZYSTKO ZALEŻ OD KADRY KIEROWNICZEJ JAK DO TEJ CZERWONEJ KROPKI BĘDA PODCHODZIĆ PRZECEŻ MOZNA JĄ TRAKTOWAĆ NIE TAK DOSŁOWNIE
Avatar
Gość / 11 lipca 2010 o 09:29
0
pracownik napisał:
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie kierownik,czy jak w markecie kasjerka przenosi tony towaru przez kase ,bo niema skanera recznego ,lub kasa jest niesprawna .ale bez jakichkolwiek argumentow to te kontrole sa bezsensowne ,bo zawsze kierownik jest prawdomowny ,a pracownik nie i pozniej jest zastraszany ,szykanowany .szuka sie na niego hakow zeby go zwolnic ,albo doprowadza do takiego stanu zeby sam sie zwolnil.wiec najpierw inspekcja pracy musi chciec cos z tymi praktykami zrobic ,a nie tylko udawac ,ze cos robi ,a pomysly nieuczciwych pracodawcow nie maja granic.


Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak mają swoje przeznaczone obowiążki. Wymogi szefów carrefour wzrastają, nadgodziny pracowników nie są wypłacane na czas, jeśli można w ogóle nazwać, że są wypłacane. Gdy pracownik upomina się o swoje racje, straszony jest MAŁĄ KARTKĄ I DUŻĄ BRAMĄ. Kierownik sklepu sprawia wrażenie, iż nie zależy jej na pracowniku. Twierdzi,że nikt nie jest niezastąpiony.


Przyłączam się do wyżej zamieszczonych tu słów. Sama jestem od 3 lat pracownikiem carrefour. Pracownicy muszą myć damską i męską toaletę, sprzątać biura i zaplecza sklepu CUCHNĄCYMI mopami, które nie trzymają się kija bo są przełamane. Szczotka do zamiatania wraz z szufelką woła o pomstę do nieba. Gdy idę na przerwę nie ma mydła, aby umyć ręce (jestem kasjerką). Na zapleczu sklepu jest totalny syf, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Carrefour zwolnił panią sprzątającą a obciążył tą funkcją pracowników, którzy i tak m... rozwiń
Avatar
pracownik / 9 lipca 2010 o 13:36
0
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie kierownik,czy jak w markecie kasjerka przenosi tony towaru przez kase ,bo niema skanera recznego ,lub kasa jest niesprawna .ale bez jakichkolwiek argumentow to te kontrole sa bezsensowne ,bo zawsze kierownik jest prawdomowny ,a pracownik nie i pozniej jest zastraszany ,szykanowany .szuka sie na niego hakow zeby go zwolnic ,albo doprowadza do takiego stanu zeby sam sie zwolnil.wiec najpierw inspekcja pracy musi chciec cos z tymi praktykami zrobic ,a nie tylko udawac ,ze cos robi ,a pomysly nieuczciwych pracodawcow nie maja granic.
o czym wy mowicie .jaka kontrola .kontrola mialaby sens wtedy jakby pracownicy inspekcji pracy pofatygowali sie i sprawdzili anonimowo czy tak jest faktycznie jak zglaszaja pracownicy ,a nie najpierw informuja pracodawce kiedy przyjda .najlepiej jakby do spolki z mediami nagrali ukryta kamera co naprawde sie dzieje i jak wyglada PRACA TYCH LUDZI NA CODZIEN .WTEDY MOGLIBY POJSC DO PRACODAWCY I MIELIBY ARGUMENTY W POSTACI ZAREJESTROWANEJ NA KAMERACH .przeciez nie tak trudno nagrac jak pracownik stoi i czeka na kropce ,aby laskawie pojawil sie ... rozwiń
Avatar
lubliniec / 9 lipca 2010 o 13:05
0
Gość napisał:
Przeniesiono go pewnie dlatego, że dobry, ostry i wierny kapo jest potrzebny wszędzie.
U mnie CARREFOUR ma bana na zakupy dożywotnio. Mam do wyboru masę innych marketów.
A po szumie medialnym wokół tych kropek (wczoraj pokazywali to w TV) pewnie CARREFOURY się z tego wycofają, bo będą się bać ośmieszenia.


a w jakim tv?
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 1 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 47 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 3

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
galeria

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!