Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2010 r.
21:38
Edytuj ten wpis

Czy przetarg na nowe autobusy w Lublinie jest ustawiony?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A

Chodzi o szerokość przejścia w drzwiach autobusów, które zamierza kupić Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Solaris zarzuca ZTM faworyzowanie w przetargu jednego z producentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 23:12
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290624611' post='389285']
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
[/quote]

Nawet nie wiesz jak blisko prawdy byłeś. Masz jakąś wróżkę w rodzinie? Autosan złożył swoją ofertę na solówki i o ile nie uwalą go za jakąś formalną głupotę to pobieżna analiza ofert i kryteriów wyboru mówi, że w przyszłym roku do Lublina zawitają pierwsze Sancity 12LF.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290624611' post='389285']
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
[/quote]

Nawet nie wiesz jak blisko prawdy byłeś. Masz jakąś wróżkę w rodzinie? Autosan złożył ... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 22:10
0
Czyli jak mniemam sądzić, jeżeli np. wygra Sprawka to nie obsadzi stanowisk swoimi "podopiecznymi" i ziomkami?
Może się mylę, a może po prostu jestem głupi...
Jednak w swoim 35-letnim życiu nauczyłem się jednego: świnie przy korycie nie dopuszczają pozostałych. Jeżeli tego nie rozumiesz to znaczy że albo jesteś za młody, albo zbyt naiwny.
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 21:25
0
[quote name='Skory' timestamp='1290627634' post='389365']
Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylko poglądy prosto z Gościa Niedzielnego czy Niedzieli to odpuść sobie człecze marny. A co do sądów to możesz straszyć swoich pobratymców... Ale gdybyś jednak chciał zobaczyć jak wygląda ro zapraszam do providera internetowego. Z pewnością poda Ci mój IP. Obyś tylko wiedział co to jest...
[/quote]
heh, myślalem ze porzucisz tą taktykę, a ty dalej próbujesz mnie zdyskredytowac, ze niby jestem jakims zaściankowym katolikiem, ze nie wiem nawet co to jest ip. Otóż podobnie jak ty uważam, ze w kwestii samorządów ważne są osoby - nie partie. Jewdnakowoż w obecnych wyborach startuje krzysztof żuk, obecny wiceprezydent z tej samej partii co wasilewski, którego rządy uważam za SKANDALICZNE. Mam prawo do takiej oceny, sam wasyl nawet nie zdecydowal ubiegac się o reelekcję co chyba również o czyms swiadczy. tak więc moje negatywne stwierdzenia co do żuka i po, wynikaja, z następujących kwestii:

-uważam, ze obecne wladze lublina: m.in żuk i wasilewski, są odpowiedzialni za poruszoną w niniejszym artykule styuację ustawiania przetargów. ZTM powstal na podstawie uchwaly Rady miasta na wniosek prezydenta miasta Lublin. Osoba, która stoi na czele ZTM jest wybierana nie w wyborach powszechnych jak mzoe Ci się wydawalo, lecz wyznaczają go wladze miasta.
-aby rozliczyc rządy obecnej ekipy nalezy raczej glosowac w obecnych wyborach na goscia z innej partii niż po, bo nie wierze, zeby żuk, rozliczal okres sprawowania wladzy, w którym uczestniczyl on sam i jego partyjny kolega. pozdr
[quote name='Skory' timestamp='1290627634' post='389365']
Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylk... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 20:40
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290625738' post='389314']
A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
[/quote]

Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylko poglądy prosto z Gościa Niedzielnego czy Niedzieli to odpuść sobie człecze marny. A co do sądów to możesz straszyć swoich pobratymców... Ale gdybyś jednak chciał zobaczyć jak wygląda ro zapraszam do providera internetowego. Z pewnością poda Ci mój IP. Obyś tylko wiedział co to jest...
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290625738' post='389314']
A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
rozwiń
Avatar
Ziutek / 24 listopada 2010 o 20:29
0
Przetarg jak każdy inny...
wałki jak każde inne!!
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 20:08
0
[quote name='Skory' timestamp='1290625455' post='389306']
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy![/quote]


A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
[quote name='Skory' timestamp='1290625455' post='389306']
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy![/quote]


A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z te... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 20:04
0
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy! Olać Tusków, Kaczyńskich i innych bałwochwalców. Ważni są CI, którzy chcą coś zrobić dla swojego okręgu, dzielnicy, miasta, Polski!
Ten kto tego nie rozumie nie jest godzien miana POLAKA! Tym bardziej katolika!
Pozdrawiam prawdziwych Polaków - ponad podziałami. Chwała WAM.
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:55
0
Oto moja propozycja dla Lublina w calej okazalości za cenę o 1/3 niższą od mercedesa tej klasy (przegubowego).

http://www.autosan.pl/upload/Produkty/autobusy/sancity18lf/sancity18lf.jpg
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:51
0
http://www.autosan.pl/pl/produkt/145/sancity-18lf
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:50
0
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 23:12
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290624611' post='389285']
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
[/quote]

Nawet nie wiesz jak blisko prawdy byłeś. Masz jakąś wróżkę w rodzinie? Autosan złożył swoją ofertę na solówki i o ile nie uwalą go za jakąś formalną głupotę to pobieżna analiza ofert i kryteriów wyboru mówi, że w przyszłym roku do Lublina zawitają pierwsze Sancity 12LF.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290624611' post='389285']
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
[/quote]

Nawet nie wiesz jak blisko prawdy byłeś. Masz jakąś wróżkę w rodzinie? Autosan złożył ... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 22:10
0
Czyli jak mniemam sądzić, jeżeli np. wygra Sprawka to nie obsadzi stanowisk swoimi "podopiecznymi" i ziomkami?
Może się mylę, a może po prostu jestem głupi...
Jednak w swoim 35-letnim życiu nauczyłem się jednego: świnie przy korycie nie dopuszczają pozostałych. Jeżeli tego nie rozumiesz to znaczy że albo jesteś za młody, albo zbyt naiwny.
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 21:25
0
[quote name='Skory' timestamp='1290627634' post='389365']
Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylko poglądy prosto z Gościa Niedzielnego czy Niedzieli to odpuść sobie człecze marny. A co do sądów to możesz straszyć swoich pobratymców... Ale gdybyś jednak chciał zobaczyć jak wygląda ro zapraszam do providera internetowego. Z pewnością poda Ci mój IP. Obyś tylko wiedział co to jest...
[/quote]
heh, myślalem ze porzucisz tą taktykę, a ty dalej próbujesz mnie zdyskredytowac, ze niby jestem jakims zaściankowym katolikiem, ze nie wiem nawet co to jest ip. Otóż podobnie jak ty uważam, ze w kwestii samorządów ważne są osoby - nie partie. Jewdnakowoż w obecnych wyborach startuje krzysztof żuk, obecny wiceprezydent z tej samej partii co wasilewski, którego rządy uważam za SKANDALICZNE. Mam prawo do takiej oceny, sam wasyl nawet nie zdecydowal ubiegac się o reelekcję co chyba również o czyms swiadczy. tak więc moje negatywne stwierdzenia co do żuka i po, wynikaja, z następujących kwestii:

-uważam, ze obecne wladze lublina: m.in żuk i wasilewski, są odpowiedzialni za poruszoną w niniejszym artykule styuację ustawiania przetargów. ZTM powstal na podstawie uchwaly Rady miasta na wniosek prezydenta miasta Lublin. Osoba, która stoi na czele ZTM jest wybierana nie w wyborach powszechnych jak mzoe Ci się wydawalo, lecz wyznaczają go wladze miasta.
-aby rozliczyc rządy obecnej ekipy nalezy raczej glosowac w obecnych wyborach na goscia z innej partii niż po, bo nie wierze, zeby żuk, rozliczal okres sprawowania wladzy, w którym uczestniczyl on sam i jego partyjny kolega. pozdr
[quote name='Skory' timestamp='1290627634' post='389365']
Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylk... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 20:40
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290625738' post='389314']
A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
[/quote]

Hej, grający na grzebieniu!
Jeśli wiesz chociaż skąd wziął się Twój nick?
Nie obrażam nikogo kto myśli. Jednak jak widzę zbyt wielu ludzi w tym mieście ma problemy z "szarymi komórkami".
A co do wyborów na przeróżne stanowiska osób niekoniecznie kompetentnych to jakie proponujesz rozwiązanie w tej kwestii? Jakie akcje personalne? Proszę o JASNĄ ODPOWIEDŹ, skoro jesteś taki "HEJ DO PRZODU". Jeżeli jednak masz tylko poglądy prosto z Gościa Niedzielnego czy Niedzieli to odpuść sobie człecze marny. A co do sądów to możesz straszyć swoich pobratymców... Ale gdybyś jednak chciał zobaczyć jak wygląda ro zapraszam do providera internetowego. Z pewnością poda Ci mój IP. Obyś tylko wiedział co to jest...
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1290625738' post='389314']
A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
rozwiń
Avatar
Ziutek / 24 listopada 2010 o 20:29
0
Przetarg jak każdy inny...
wałki jak każde inne!!
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 20:08
0
[quote name='Skory' timestamp='1290625455' post='389306']
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy![/quote]


A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z tego co piszesz chyba masz ochote na spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Jestes typowym przykladem jak poznać wyborcę PO: obraża, jest niedouczony - gdzieś coś uslyszal i pokrzykuje

zarówno wasyl jak i zuk są z PO
[quote name='Skory' timestamp='1290625455' post='389306']
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy![/quote]


A to ma do tego CIEMNY NIEDOUCZONY IGNORANCIE, że wplyw na obsadzanie stanowiska prezesa ZTM ma nie kto inny jak wladze urzędu miasta czyli ta niedojda wasyl i jego pomagier - karierowicz żuk. Więc nie obrażaj, bo z te... rozwiń
Avatar
Skory / 24 listopada 2010 o 20:04
0
A co do tego i.d.i.o.t.o ma PO?
Mam w d...e wszystkie partie, ale wkur...a mnie piepr.rzenie o wyższośi PIS nad PO lub odwrotnie.
Na pohybel idiotom, którzy nie pojmują, że w jednej Polsce żyjemy! Olać Tusków, Kaczyńskich i innych bałwochwalców. Ważni są CI, którzy chcą coś zrobić dla swojego okręgu, dzielnicy, miasta, Polski!
Ten kto tego nie rozumie nie jest godzien miana POLAKA! Tym bardziej katolika!
Pozdrawiam prawdziwych Polaków - ponad podziałami. Chwała WAM.
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:55
0
Oto moja propozycja dla Lublina w calej okazalości za cenę o 1/3 niższą od mercedesa tej klasy (przegubowego).

http://www.autosan.pl/upload/Produkty/autobusy/sancity18lf/sancity18lf.jpg
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:51
0
http://www.autosan.pl/pl/produkt/145/sancity-18lf
Avatar
marianoitaliano / 24 listopada 2010 o 19:50
0
http://www.autosan.eu/


Moze, biorąc pod uwagę slabą kondycje finansowa lublina w ogóle nalezalo by sie zastanowić nad autosanem sancity. Autosan zrobil ogromny krok naprzód i jego autobusy , szczególnie SANCITY mogą konkurowac z wieloma zagranicznymi producentami, przy czym cena autobusów autosan jest dużo niższa
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 0

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 23 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.