Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2010 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Dobry uczynek na 18 urodziny. Maria Górska została honorowym krwiodawcą

0 19 A A

Obiecała, że zaraz po swoich osiemnastych urodzinach odda krew i dotrzymała słowa. Maria Górska z Lublina została właśnie honorowym dawcą. Chce dać przykład swoim rówieśnikom i zachęcić ich do oddawania krwi w urodziny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko zaplanowała, bo już od dawna wiedziała, że chce zostać honorowym dawcą krwi.

– Zawsze, kiedy oglądałam w telewizji filmy o lekarzach i widziałam, jak komuś brakuje krwi, chciałam pomóc. Poza tym, sama chcę w przyszłości zostać lekarzem, dlatego chodzę do klasy biologiczno-chemicznej – mówi Maria. – Czekałam na moment, kiedy będę już pełnoletnia, bo wcześniej nie mogłam oddawać krwi bez zgody rodziców.

Do lubelskiego centrum krwiodawstwa zgłosiła się w ubiegłym tygodniu, tuż po 18 urodzinach. – Czuję się spełniona – powiedziała kilka minut po oddaniu krwi. – Nawet nie czułam niczego, oprócz ukłucia igłą na początku – zapewniała.

Na pewno odwiedzi to miejsce jeszcze nieraz. Tym bardziej że przy okazji zakwalifikowała się do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku. – Przyjdę oddać krew za dwa i pół miesiąca z moją przyjaciółką, która kończy 18 lat w listopadzie – dodaje osiemnastolatka. – A jeżeli ktoś poprosi o szpik, to też go oddam. Nie boję się, bo przecież robi się to pod narkozą.

Każdy dawca krwi jest bardzo potrzebny. A najbardziej? – Najrzadsze są grupy krwi Rh ujemne – mówi Dorota Kosińska, lekarz z działu dawców i pobierania krwi w lubelskim centrum. – Zapasy są teraz wystarczające, ale zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby oddawać krew – zachęca.

Dawcą może zostać każdy. Wyjątek to ludzie z poważnymi problemami zdrowotnymi. – Podstawowe przeciwwskazania to przebyta żółtaczka zakaźna, choroby nowotworowe, cukrzyca, poważne schorzenia neurologiczne i kardiologiczne – wylicza Dorota Kosińska. – Krwi nie mogą także oddawać osoby przyjmujące na stałe leki, a także zażywające środki odurzające i uzależnione od alkoholu.

Okazuje się jednak, że jeszcze pilniej poszukiwani są dawcy innego rodzaju. – Prowadzimy aktywną rekrutację osób chętnych do uczestnictwa w rejestrach niespokrewnionych dawców szpiku – mówi Elżbieta Budzińska, specjalista ds. upowszechniania honorowego krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

I dodaje: – W związku z tym apelujemy do mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, którzy pragną pomóc chorym, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Zgłaszajcie się do nas!

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bolo / 6 września 2010 o 19:23
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
Gdyby nie tacy kierowcy wielokrotnie krew nie byłaby potrzebna.....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
Iza / 6 września 2010 o 19:21
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]
To dlaczego Kurier lubelski o tym nie pisze? Nie sądzę, by ich ten temat nie zainteresował? A tak w ogóle - skąd takie ,,dobre" informacje?
Avatar
KamKamil / 6 września 2010 o 18:34
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]

mm lublin i dziennik wschodni dzielą się artykułami bo mają jedną siedzibe. a nawet jeśli chodziła, to chyba dobrze co nie, skoro chciała tym namówić do czegoś dobrego. przeciez nie szła tam z jakąś głupią historią o sobie, która byłaby dla własnej sławy. i ktoś miał rację z tym, że wykazała sie odwagą sądżac po komentarzach, które dostała. i szczerze jej współczuje. mam nadzieję, że się tym nie zniecheci, a nawet mam nadzieje że nigdy inie przeczyta tych komentarzy od głupich baranów.


swoją drogą ładna, ale to zdjęcie wymiata, naprawde
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]

mm lublin i dziennik wschodni dzielą się artykułami bo mają jedną siedzibe. a nawet jeśli chodziła, to chyba dobrze co nie, skoro chciała tym namówić do czegoś dobrego. przeciez nie szła tam z jakąś głupią historią o sobie, która byłaby dla własnej sławy. i ktoś miał rację z tym, że wyk... rozwiń
Avatar
inna baba / 6 września 2010 o 16:36
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
No właśnie, znajomych...Dla znajomych robimy dużo, a dla obcych? Chyba nie każdy potrafi.......Lepiej opluwać, niż przyznać się, żzzze samemu nie wpadło się na taki pomysł.....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
inna baba / 6 września 2010 o 16:34
0
[quote name='Jass' date='06 wrzesień 2010 - 08:39 ' timestamp='1283755150' post='342137']
Aż mdli- ile razy jeszcze o tej babie będziecie pisać?
[/quote]
A wolisz, aby pisano o kolejnych rozróbach? Tam się dopiero dzieje, prawda? Dobro jest niestety bardzo nudne....A szkoda....
Avatar
owoc / 6 września 2010 o 16:31
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
To fakt, dobro czyni się po cichu, ale może dobro potrzebuje wzmocnienia? Gdyby było tylu chętnych, nie byłoby wciąż ponawianych apeli o oddawanie krwi i rejestrowanie się w banku niespokrewnionych dawców szpiku. Myślę, że wiedząc jakie mogą być komentarze wykazała się wielką odwagą, aby to propagować....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
ktoś / 6 września 2010 o 16:28
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]
To na jakiej podstawie sądzisz, że chodziła po gazetach, skoro nie widziałaś? Dlaczego tak pochopnie oceniasz innych?
Avatar
Jass / 6 września 2010 o 08:39
0
Aż mdli- ile razy jeszcze o tej babie będziecie pisać?
Avatar
paraf / 6 września 2010 o 07:52
0
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- ... rozwiń
Avatar
block / 5 września 2010 o 23:12
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 19:41 ' timestamp='1283708501' post='341968']
orgazmu dostała:)
[/quote]
Orgazm nad orgazmy, braawo !!!
Avatar
Bolo / 6 września 2010 o 19:23
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
Gdyby nie tacy kierowcy wielokrotnie krew nie byłaby potrzebna.....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
Iza / 6 września 2010 o 19:21
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]
To dlaczego Kurier lubelski o tym nie pisze? Nie sądzę, by ich ten temat nie zainteresował? A tak w ogóle - skąd takie ,,dobre" informacje?
Avatar
KamKamil / 6 września 2010 o 18:34
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]

mm lublin i dziennik wschodni dzielą się artykułami bo mają jedną siedzibe. a nawet jeśli chodziła, to chyba dobrze co nie, skoro chciała tym namówić do czegoś dobrego. przeciez nie szła tam z jakąś głupią historią o sobie, która byłaby dla własnej sławy. i ktoś miał rację z tym, że wykazała sie odwagą sądżac po komentarzach, które dostała. i szczerze jej współczuje. mam nadzieję, że się tym nie zniecheci, a nawet mam nadzieje że nigdy inie przeczyta tych komentarzy od głupich baranów.


swoją drogą ładna, ale to zdjęcie wymiata, naprawde
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]

mm lublin i dziennik wschodni dzielą się artykułami bo mają jedną siedzibe. a nawet jeśli chodziła, to chyba dobrze co nie, skoro chciała tym namówić do czegoś dobrego. przeciez nie szła tam z jakąś głupią historią o sobie, która byłaby dla własnej sławy. i ktoś miał rację z tym, że wyk... rozwiń
Avatar
inna baba / 6 września 2010 o 16:36
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
No właśnie, znajomych...Dla znajomych robimy dużo, a dla obcych? Chyba nie każdy potrafi.......Lepiej opluwać, niż przyznać się, żzzze samemu nie wpadło się na taki pomysł.....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
inna baba / 6 września 2010 o 16:34
0
[quote name='Jass' date='06 wrzesień 2010 - 08:39 ' timestamp='1283755150' post='342137']
Aż mdli- ile razy jeszcze o tej babie będziecie pisać?
[/quote]
A wolisz, aby pisano o kolejnych rozróbach? Tam się dopiero dzieje, prawda? Dobro jest niestety bardzo nudne....A szkoda....
Avatar
owoc / 6 września 2010 o 16:31
0
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
[/quote]
To fakt, dobro czyni się po cichu, ale może dobro potrzebuje wzmocnienia? Gdyby było tylu chętnych, nie byłoby wciąż ponawianych apeli o oddawanie krwi i rejestrowanie się w banku niespokrewnionych dawców szpiku. Myślę, że wiedząc jakie mogą być komentarze wykazała się wielką odwagą, aby to propagować....
[quote name='paraf' date='06 wrzesień 2010 - 07:52 ' timestamp='1283752344' post='342129']
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nik... rozwiń
Avatar
ktoś / 6 września 2010 o 16:28
0
[quote name='KH' date='05 wrzesień 2010 - 22:35 ' timestamp='1283718900' post='342081']
Raczej chodziła po gazetach, bo w kurierze lubelskim była i bodajże, ale sama nie widziałam, w MM Lublin.
[/quote]
To na jakiej podstawie sądzisz, że chodziła po gazetach, skoro nie widziałaś? Dlaczego tak pochopnie oceniasz innych?
Avatar
Jass / 6 września 2010 o 08:39
0
Aż mdli- ile razy jeszcze o tej babie będziecie pisać?
Avatar
paraf / 6 września 2010 o 07:52
0
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- tylko zło potrzebuje reklamy. POZDRAWIAM STAŁYCH KRWIODAWCÓW!!!!!
Dziwne,bardzo dziwne!!!!Ostatnio w piątek -3.09.10 byłam na oddaniu krwi w Lublinie. Jakoś mediów nie było , chociaż widziałam , że była spontaniczna akcja oddawania krwi znajomych dla poszkodowanych w wypadku motocyklowym na Witosa. Nikt z obecnych nie myślał o zrobieniu sobie sławy, tylko pomocy innym. Dużo było osób młodych, każdy z książką lub jakoś prasą----- widać, że stali klienci-------- nikt nie myślał o nagłośnieniu w mediach!!!!!!!! Dobro czyni się po cichu, w skrytości serca------- ... rozwiń
Avatar
block / 5 września 2010 o 23:12
0
[quote name='Gość' date='05 wrzesień 2010 - 19:41 ' timestamp='1283708501' post='341968']
orgazmu dostała:)
[/quote]
Orgazm nad orgazmy, braawo !!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 29 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 13 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 35 41

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0