Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2017 r.
10:06

Dotknęła ją fala hejtu podczas strajku lekarzy. Lekarka z Lublina jedzie pomagać dzieciom

0 86 A A

Zarzucano jej, że jeździ na luksusowe wycieczki w dalekie strony. Okazało się, że to misje medyczne z pomocą dla cierpiących. Katarzyna Pikulska, lekarka z Lublina ma już kolejną misję: pożyczyła pieniądze, wzięła bezpłatny urlop i jedzie leczyć dzieci w Afryce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na co dzień Katarzyna Pikulska jest lekarką w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Bardzo głośno było o niej w październiku, gdy organizowała protest głodowy lekarzy-rezydentów upominających się o wyższe zarobki.

Telewizja publiczna przedstawiła ją jako miłośniczkę luksusowych, egzotycznych podróży, pokazując na dowód zdjęcia z odległych zakątków świata. Tymczasem nie były to wcale zdjęcia z wakacji, ale z misji medycznych w miejscach, gdzie trudno o lekarza: w Tanzanii i Kurdystanie.

Teraz pani Katarzyna jedzie z kolejną misją, tym razem do Beninu, 11-milionowego państwa w Afryce. Będzie tam leczyć dzieci.

– W Beninie największym problemem jest malaria. Bardzo groźne są także urazy i choroby typowo dziecięce. Ludzie pozostawieni są praktycznie sami sobie. Z pomocą medyczną jest bardzo kiepsko, brakuje poradni, leków i lekarzy. Każda pomoc jest więc na wagę złota – podkreśla Katarzyna Pikulska. – Jadę razem z koleżanką Kasią Okulską, która zajmuje się opieką nad dziećmi na zaproszenie francuskiej fundacji działającej na rzecz dzieci w Afryce.

Lekarka wyjedzie do Beninu za tydzień, 18 grudnia. – Najpierw będę pomagać w żłobku i przyjmować tam pacjentów, bo poradnia dopiero powstaje. Potem chciałabym nawiązać współpracę ze szpitalem.

Chciałabym przekazać leki, środki opatrunkowe oraz narzędzia medyczne pochodzące ze zbiórki, która jeszcze trwa – mówi nam Pikulska.

Do Afryki pojadą też ubrania i zabawki, bo lekarki zorganizowały wcześniej zbiórkę darów na świąteczne prezenty dla dzieci z Beninu. W ramach tej akcji udało się zebrać więcej rzeczy, niż będzie można zabrać.

– Zaangażowanie ludzi i liczba darów przerosły nasze oczekiwania – przyznaje lekarka. I zapowiada, że dary, które nie pojadą do Afryki, trafią do polskich dzieci. – Przekażemy je na akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Sam wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc Tomasza Rynkiewicza, również lekarza-rezydenta który zorganizował zbiórkę pieniędzy na misję w Beninie za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Wciąż można pomóc

Jeszcze do soboty, 16 grudnia można przekazywać leki i materiały opatrunkowe na potrzeby misji medycznej. Można je przynosić lub przesyłać do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie: ul. Puławska 18, 02-512 Warszawa z dopiskiem: Zbiórka dla Beninu.

Katarzyna Pikulska podczas strajku lekarzy-rezydentów. Źródło: x-news

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 10:13
+2
Niech jedzie. Nie potrzeba nam tu lekarzy zdrajców Polski, antypolskie ścierwo niech stąd wyjeżdża. Wszyscy lekarze niech jadą na zachód. Będziemy się modlić, dawać na tacę i wodą święcona nas uleczy lepiej niż te pseudo-elity. Następni niech jadą prawnicy. Prawo kościelne lepsze niż cywilne. Niech Ziobro rozgoni te kasty. Potem niech jadą na zachód nauczyciele. Księża też lepiej wykształcą nasze dzieci, niż ta kasta leniwych nauczycieli. I niech też kierowcy autobusów wyjadą. Kolejna kasta do rozgonienia. Będziemy jeździć samochodami. Inżynierowie też niech jadą na zachód. Jak im się Polska nie podoba. Kolejna kasta to rozgonienia. Do produkcji europalet nie trzeba inzynierów.
Niech jedzie. Nie potrzeba nam tu lekarzy zdrajców Polski, antypolskie ścierwo niech stąd wyjeżdża. Wszyscy lekarze niech jadą na zachód. Będziemy się modlić, dawać na tacę i wodą święcona nas uleczy lepiej niż te pseudo-elity. Następni niech jadą prawnicy. Prawo kościelne lepsze niż cywilne. Niech Ziobro rozgoni te kasty. Potem niech jadą na zachód nauczyciele. Księża też lepiej wykształcą nasze dzieci, niż ta kasta leniwych nauczycieli. I niech też kierowcy autobusów wyjadą. Kolejna kasta do rozgonienia. Będziemy jeździć samochodami. Inżyn... rozwiń
Avatar
Ja / 13 grudnia 2017 o 08:23
0
Olej Kaśka hejterskie wpisy . Oni to robią za pieniądze . Wielki szacun za to wszystko co zrobilaś aby ludziom uświadomić że za 4,4 % pkb nie da się leczyć społeczeństwa . Jesteśmy z Tobą .
Avatar
e / 12 grudnia 2017 o 15:53
0
Ocieplenie wizerunku? To bardzo antypatyczna kobieta, niech jedzie pomagać przyszłym "uchodźcom", może ją ubogacą?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:18
0
Jeszcze raz brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł..????? , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę ..?.. Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 05:33
0
Co z tą totalną opozycją jest nie tak? Jak nie Kijowski to Mazguła. Jak nie Lis to Durczok. Jak nie Arłukowicz to biedna bogata pani doktor. Czy w ich szeregach nie ma nikogo uczciwego i bezinteresownego? Odciągnięci od koryta potrafią tylko podnieść wielki kwit i kopać racicami o balustradę. I jak tu przekonać do siebie uczciwych ludzi?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:53
0
Jakby tak sięgnąć do historii, to znajdziemy wielu "bohaterów" ocieplających swój wizerunek filami i fotkami z dziećmi...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:51
0
Nie strajkowała o dotację dla Szpitala Dziecięcego... Dlaczego lekarz mający prywatną praktykę lekarską od 2013 roku nagle w 2017 bierze się za liderowanie w strajku i to akurat rezydentów szpitala publicznego? Kazdy wie, że celem tamtego strajku było zupełnie coś innego...
Avatar
młoda matka.. / 11 grudnia 2017 o 22:33
0
Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie zbydlęconą hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł.. , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę .... Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:58
0
Ja też lubię czerwone Mustangi - ale mój roczny PIT pewnie nieco inny niż tej Pani.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:45
0
Gazeta zmiękcza temat. Prawdziwa twarz tej Pani jest nieco inna: popatrzcie sami: niezalezna.pl/205877-protestujaca-rezydentka-dala-niezly-popis-przed-kamera-tego-nie-da-sie-odzobaczyc-wideo
Avatar
Ja / 13 grudnia 2017 o 08:23
0
Olej Kaśka hejterskie wpisy . Oni to robią za pieniądze . Wielki szacun za to wszystko co zrobilaś aby ludziom uświadomić że za 4,4 % pkb nie da się leczyć społeczeństwa . Jesteśmy z Tobą .
Avatar
e / 12 grudnia 2017 o 15:53
0
Ocieplenie wizerunku? To bardzo antypatyczna kobieta, niech jedzie pomagać przyszłym "uchodźcom", może ją ubogacą?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 14:18
0
Jeszcze raz brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł..????? , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę ..?.. Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 09:58
-1
Niech jedzie i nie wraca, tam przynajmniej murzynki jej nie znają i będą się łudzili że ich z czegoś wyleczy, ale też z czasem przejrzą na oczy i biedna pani rezydentka będzie musiała szukać szczęścia może w Australii. :):):)
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 05:33
0
Co z tą totalną opozycją jest nie tak? Jak nie Kijowski to Mazguła. Jak nie Lis to Durczok. Jak nie Arłukowicz to biedna bogata pani doktor. Czy w ich szeregach nie ma nikogo uczciwego i bezinteresownego? Odciągnięci od koryta potrafią tylko podnieść wielki kwit i kopać racicami o balustradę. I jak tu przekonać do siebie uczciwych ludzi?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:53
0
Jakby tak sięgnąć do historii, to znajdziemy wielu "bohaterów" ocieplających swój wizerunek filami i fotkami z dziećmi...
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 22:51
0
Nie strajkowała o dotację dla Szpitala Dziecięcego... Dlaczego lekarz mający prywatną praktykę lekarską od 2013 roku nagle w 2017 bierze się za liderowanie w strajku i to akurat rezydentów szpitala publicznego? Kazdy wie, że celem tamtego strajku było zupełnie coś innego...
Avatar
młoda matka.. / 11 grudnia 2017 o 22:33
0
Brawo dla młodej kobiety za determinację i zdrowe podejście do życia. W kraju ceni się jedynie zbydlęconą hołotę i nierobów żyjących na koszt ludzi chcących w życiu osiągnąć nieco więcej, niż zasiłek i kieszonkowe w wysokości 5 zł.. , aby zaimponować sąsiadom rzucając z dźwiękiem na tacę .... Niech odmawiają różańce i inne egzorcyzmy, a żaden lekarz potrzebny im nie będzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:58
0
Ja też lubię czerwone Mustangi - ale mój roczny PIT pewnie nieco inny niż tej Pani.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:45
0
Gazeta zmiękcza temat. Prawdziwa twarz tej Pani jest nieco inna: popatrzcie sami: niezalezna.pl/205877-protestujaca-rezydentka-dala-niezly-popis-przed-kamera-tego-nie-da-sie-odzobaczyc-wideo
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 13

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 17 5

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 3

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 8

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 1 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 23 8

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 54

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 5 3

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 13

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.