Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2010 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Dziś drzwi otwarte Uniwersytetu Przyrodniczego (zdjęcia)

0 9 A A

Tłumy młodych odwiedzają dziś lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Okazja? Drzwi otwartych drzwi. A już w piątek kolejna gratka dla kandydatów: swoje wrota otwiera Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak dostać się na wymarzony kierunek? Jakie przedmioty warto zdawać na maturze? Czy warto zapisać się do samorządu studentów? Tego wszystkiego można się dziś dowiedzieć na drzwiach otwartych Uniwersytetu Przyrodniczego.

– Ciągle się waham – mówi Adrian Sidło z Łęcznej, który rozważa studia w UP. – Na uczelnię już się zdecydowałem. Ale nie wybrałem jeszcze kierunku.

Na kandydatów do godz. 15 w Centrum Kongresowym czekają stoiska wszystkich wydziałów, organizacji studenckich oraz Działu Organizacji Studiów. Każdy może poznać kierunki prowadzone na uczelni i zasady rekrutacji. Młodzi goście mogą też zwiedzać obiekty sportowe i dydaktyczne UP.

– Przyjemnie, przyjemnie. W porównaniu z UMCS czy KUL tu jest dużo ładniej – komentuje Natalia, maturzystka z Lublina. – Ale niestety tu nie ma psychologii, a to na nią się wybieram. Przyszłam na drzwi otwarte z koleżanką, która chce studiować na UP

Chętni do studiowania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej będą mieli okazję do zobaczenia tej uczelni "od środka” już w piątek.

– Na 10 wydziałach będzie można zapoznać się z naszą ofertą edukacyjna na 40 kierunkach i blisko 120 specjalnościach oraz z zasadami rekrutacji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Główne centrum imprezy będzie miało siedzibę w rektoracie uczelni (już od godz. 9).

– W ciągu jednego dnia cały Uniwersytet będzie do dyspozycji zwiedzających, to dla nich przygotowaliśmy szereg prezentacji, wykładów i pokazów w laboratoriach – dodaje Mieczkowska-Czerniak. – Uczniowie będą mieli możliwość kontaktu z całym środowiskiem akademickim.

Centrum Kultury Fizycznej UMCS przy ul. Langiewicza 22 zaprosiło drużyny sportowe z 400 szkół do wzięcia udziału w zawodach o Puchar Rektora. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 8, będzie można zobaczyć rywalizację w kilku kategoriach m.in. piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym, wspinaczce sportowej i rugby.

Centrum Brytyjskie UMCS zaprasza na prezentację: Czy globalne ocieplenie klimatu w ogólne ma miejsce?. Wystąpienie Marcina Popkiewicza z portalu "Ziemia Na Rozdrożu” o godz. 11 w Auli II Wydziału Ekonomicznego. Z kolei Centrum Portugalskie zaprasza na sesję z portugalską muzykę. A Alliance Francaise przygotowało pokaz francuskich filmów krótkometrażowych.

Wiele atrakcji czeka także kandydatów, którzy odwiedzą Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka”. Tam już od godziny 10 będzie można zajrzeć w każdy kąt ACK, na zaplecze sceny widowiskowej, wziąć udział w warsztatach beatbox, gitarowych i tańców latynoamerykańskich.

Drzwi otwarte UMCS - co będzie się działo:
* Na Wydziale Artystycznym kandydaci będą mogli wziąć udział z zajęciach z rysunku.
* Kolorowy świat w mikroskopie i Ciekawe zjawiska optyczne w atmosferze - to tylko niektóre z ciekawych wykładów przygotowanych przez pracowników Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi.
* Prezentacje multimedialne, eksperymenty i pokazy fizyczne i chemiczne – wszystko to na Wydziałach MFiI oraz Chemii.
* Z kolei na Wydziale Prawa i Administracji przygotowano pokazy kryminalistyczne.
*Jakie ślady zostawiamy po sobie w Internecie – tego kandydaci dowiedzą się podczas wykładu jaki będzie miał miejsce na Wydziale Ekonomicznym.
* Praktyczne umiejętności, warsztaty literackie, teatralne i dziennikarskie poprowadzą specjaliści z Wydziału Humanistycznego.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 19 marca 2010 o 22:14
0
Gość napisał:
Zobaczymy jak bedziesz szukal pracy jako informatyk i jak pracodawca bedzie mial do wyboru teoretykapo umcsie i praktyka po pl. Nie zycze Ci zeby to tylko przewazalo, ale znam realia i rowniez slyszalam co nie co o rekrutacji.

Spokojnie, nie martw się o to. Może o tym że nie jest tak źle z pracą po inf na UMCS-ie świadczy to że większość już na 4,5 roku znajduje na spokojnie zatrudnienie w branży. Nie mówiąc już o pracy po studiach. Jeżeli praktyka po pl rozumiesz jako dobrze znającego fizyke, matematyke i gorzej przygotowanego do programowania i sieci niż po UMCS-ie to akurat fakt. Tak ogólnie to w tej branży chyba bardziej liczy się doświadczenie i to jak wypadniesz w testach przy rekrutacji (w tych lepszych firmach). Tak ogólnie to przyszłość dla IT rysuje się pod kontem zatrudnienia dobrze zarówno dla lepszych jak i tych gorszych i oby tak zostało:)P

Spokojnie, nie martw się o to. Może o tym że nie jest tak źle z pracą po inf na UMCS-ie świadczy to że większość już na 4,5 roku znajduje na spokojnie zatrudnienie w branży. Nie mówiąc już o pracy po studiach. Jeżeli praktyka po pl rozumiesz jako dobrze znającego fizyke, matematyke i gorzej przygotowanego do programowania i sieci niż po UMCS-ie to akurat fakt. Tak ogólnie to w tej branży chyba bardziej liczy się doświadczenie i to jak wypadniesz w testach przy rekrutacji (w tych lepszych firmach). Tak ogólnie to przyszłoś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2010 o 06:50
0
Zobaczymy jak bedziesz szukal pracy jako informatyk i jak pracodawca bedzie mial do wyboru teoretykapo umcsie i praktyka po pl. Nie zycze Ci zeby to tylko przewazalo, ale znam realia i rowniez slyszalam co nie co o rekrutacji.
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 21:33
0
Nie zgodzę się że UMCS spadł na "psy" jak to określiła moja poprzedniczka. Jest to najlepsza uczelnia w Lublinie i myślę że jeszcze długo tak pozostanie. Faktycznie studia humanistyczne nie dają w obecnej chwili "nic". Ale chciał bym zauważyć że UMCS ma również wydziały "eksperymentalne" czy jak kto woli "ścisłe". I po ukończeniu kierunku na którymś z tych wydziałów myślę że będzie się miało "fach w ręku, pracę i wykształcenie". Co do Politechniki radził bym poczytać narzekania zarówno studentów jak i pracodawców o niedostosowaniu ich programów nauczania do potrzeb rynku. Osobiście studiuje Informatykę na UMCS-ie i nie zamienił bym jej za inf. z Polibudy ani KULu ze względu na nieporównywalnie niższy poziom "nauczania". Co do UP widać dość znacznie ich rozbudowę ze względu że nie mieli zbyt dużej bazy dydaktycznej.

A i jako ciekawostkę dodam że absolwenci UMCS-u stanowią 2gą najmniej liczną (% w stosunku do liczby absolwentów) po UM grupę bezrobotnych. Natomiast UP ma pod tym względem najwyższy współczynnik.
Nie zgodzę się że UMCS spadł na "psy" jak to określiła moja poprzedniczka. Jest to najlepsza uczelnia w Lublinie i myślę że jeszcze długo tak pozostanie. Faktycznie studia humanistyczne nie dają w obecnej chwili "nic". Ale chciał bym zauważyć że UMCS ma również wydziały "eksperymentalne" czy jak kto woli "ścisłe". I po ukończeniu kierunku na którymś z tych wydziałów myślę że będzie się miało "fach w ręku, pracę i wykształcenie". Co do Politechniki radził bym poczytać narzekania zarówno stude... rozwiń
Avatar
tralala / 17 marca 2010 o 21:00
0
Hm...no nie wiem czy UP daje fach w reku...sama tam studiuje i nie wiem gdzie znajdziesz prace po ochronie srodowiska, rolnictwie, WIPie czy innym podpierdulkom. Chyba ze satysfakcjonuje Cie siedzenie na kasie w biedronce. Jedynie weterynaria, biotechnologia ( i to nie w PL ) i towaroznawstwo daja jakas przyszlosc. Mam znajomego ktory jest po rolnictwie wlasnie na UP i od 3 lat jest bezrobotnym. A lubelska polibuda ma ponoc najnizszy poziom kraju , pozdr.
Avatar
hazeleyes / 17 marca 2010 o 20:27
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!


Uniwersytet to nie agencja towarzyska...misiu.
A tak do tematu już:
Politechnika i UP dają fach w ręku, pracę i wykształcenie. Nie rozumiem po co studiować np. Historię sztuki, czy kulturoznawstwo. Humanistyczne studia nie uczą niczego poza czytaniem. Studia jakie oferuje UP i PL uczą poznawać świat przez doświadczenie, szukać odpowiedzi na pytania, a przede wszystkim BADAĆ. UP to już nie jest AR, zmieniła się władza, struktura a przede wszystkim poziom uczelni. Mają bardzo dobre zaplecze (pod każdym względem). Studiuję na UP i na UMCSie jednocześnie i powiem szczerze- bez porównania. UMCS spadł na psy przez ostatnie parę lat, natomiast UP wzbił się i jestem dumna, że studiuję na "takiej" uczelni.


Uniwersytet to nie agencja towarzyska...misiu.
A tak do tematu już:
Politechnika i UP dają fach w ręku, pracę i wykształcenie. Nie rozumiem po co studiować np. Historię sztuki, czy kulturoznawstwo. Humanistyczne studia nie uczą niczego poza czytaniem. Studia jakie oferuje UP i PL uczą poznawać świat przez doświadczenie, szukać odpowiedzi na pytania, a przede wszystkim BADAĆ. UP to już nie jest AR, zmieniła się władza, struktura a przede wszystkim poziom uczelni. Mają bardzo dobre zaplecze (pod każdym wz... rozwiń
Avatar
Grzesiekt22 / 17 marca 2010 o 19:36
0
Mowcie co chcecie na UP najładniejsze:) polecam wszystkim koneserom kobiecej urody:)
Avatar
AnKa / 17 marca 2010 o 18:32
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!


Jestem studentką UP i uwierz mi dziewczyna z twarzą jak moja i boskim ciałem nie gadają z takimi chłopakami jak Ty. Bo jak bysmy chciały gadać z chamska małpą która dowartościowuje się pisaniem głupich komentarzy w internecie to byśmy poszły do zoo. Ciekawe co Ty studjujesz?? pewnie nic bo albo jesteś małolatem albo niewykształconym chłopaczkiem z problemami.


Jestem studentką UP i uwierz mi dziewczyna z twarzą jak moja i boskim ciałem nie gadają z takimi chłopakami jak Ty. Bo jak bysmy chciały gadać z chamska małpą która dowartościowuje się pisaniem głupich komentarzy w internecie to byśmy poszły do zoo. Ciekawe co Ty studjujesz?? pewnie nic bo albo jesteś małolatem albo niewykształconym chłopaczkiem z problemami. rozwiń
Avatar
Spoxik / 17 marca 2010 o 17:24
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!



A ciekawe gdzie ty studiujesz?? Fakt nie ma ładnych dziewczyn na pęczki, ale wg Ciebie uniwersytet to tylko ładne dziewczyny???

PS. I tak z żadną ładną nigdy się nie spotkasz gdziekolwiek byś nie studiował! Tylko gape walisz i tutaj piszesz jakieś głupoty!!



A ciekawe gdzie ty studiujesz?? Fakt nie ma ładnych dziewczyn na pęczki, ale wg Ciebie uniwersytet to tylko ładne dziewczyny???

PS. I tak z żadną ładną nigdy się nie spotkasz gdziekolwiek byś nie studiował! Tylko gape walisz i tutaj piszesz jakieś głupoty!! rozwiń
Avatar
Fafurafu / 17 marca 2010 o 14:07
0
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!
Avatar
xxx / 19 marca 2010 o 22:14
0
Gość napisał:
Zobaczymy jak bedziesz szukal pracy jako informatyk i jak pracodawca bedzie mial do wyboru teoretykapo umcsie i praktyka po pl. Nie zycze Ci zeby to tylko przewazalo, ale znam realia i rowniez slyszalam co nie co o rekrutacji.

Spokojnie, nie martw się o to. Może o tym że nie jest tak źle z pracą po inf na UMCS-ie świadczy to że większość już na 4,5 roku znajduje na spokojnie zatrudnienie w branży. Nie mówiąc już o pracy po studiach. Jeżeli praktyka po pl rozumiesz jako dobrze znającego fizyke, matematyke i gorzej przygotowanego do programowania i sieci niż po UMCS-ie to akurat fakt. Tak ogólnie to w tej branży chyba bardziej liczy się doświadczenie i to jak wypadniesz w testach przy rekrutacji (w tych lepszych firmach). Tak ogólnie to przyszłość dla IT rysuje się pod kontem zatrudnienia dobrze zarówno dla lepszych jak i tych gorszych i oby tak zostało:)P

Spokojnie, nie martw się o to. Może o tym że nie jest tak źle z pracą po inf na UMCS-ie świadczy to że większość już na 4,5 roku znajduje na spokojnie zatrudnienie w branży. Nie mówiąc już o pracy po studiach. Jeżeli praktyka po pl rozumiesz jako dobrze znającego fizyke, matematyke i gorzej przygotowanego do programowania i sieci niż po UMCS-ie to akurat fakt. Tak ogólnie to w tej branży chyba bardziej liczy się doświadczenie i to jak wypadniesz w testach przy rekrutacji (w tych lepszych firmach). Tak ogólnie to przyszłoś... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2010 o 06:50
0
Zobaczymy jak bedziesz szukal pracy jako informatyk i jak pracodawca bedzie mial do wyboru teoretykapo umcsie i praktyka po pl. Nie zycze Ci zeby to tylko przewazalo, ale znam realia i rowniez slyszalam co nie co o rekrutacji.
Avatar
Gość / 17 marca 2010 o 21:33
0
Nie zgodzę się że UMCS spadł na "psy" jak to określiła moja poprzedniczka. Jest to najlepsza uczelnia w Lublinie i myślę że jeszcze długo tak pozostanie. Faktycznie studia humanistyczne nie dają w obecnej chwili "nic". Ale chciał bym zauważyć że UMCS ma również wydziały "eksperymentalne" czy jak kto woli "ścisłe". I po ukończeniu kierunku na którymś z tych wydziałów myślę że będzie się miało "fach w ręku, pracę i wykształcenie". Co do Politechniki radził bym poczytać narzekania zarówno studentów jak i pracodawców o niedostosowaniu ich programów nauczania do potrzeb rynku. Osobiście studiuje Informatykę na UMCS-ie i nie zamienił bym jej za inf. z Polibudy ani KULu ze względu na nieporównywalnie niższy poziom "nauczania". Co do UP widać dość znacznie ich rozbudowę ze względu że nie mieli zbyt dużej bazy dydaktycznej.

A i jako ciekawostkę dodam że absolwenci UMCS-u stanowią 2gą najmniej liczną (% w stosunku do liczby absolwentów) po UM grupę bezrobotnych. Natomiast UP ma pod tym względem najwyższy współczynnik.
Nie zgodzę się że UMCS spadł na "psy" jak to określiła moja poprzedniczka. Jest to najlepsza uczelnia w Lublinie i myślę że jeszcze długo tak pozostanie. Faktycznie studia humanistyczne nie dają w obecnej chwili "nic". Ale chciał bym zauważyć że UMCS ma również wydziały "eksperymentalne" czy jak kto woli "ścisłe". I po ukończeniu kierunku na którymś z tych wydziałów myślę że będzie się miało "fach w ręku, pracę i wykształcenie". Co do Politechniki radził bym poczytać narzekania zarówno stude... rozwiń
Avatar
tralala / 17 marca 2010 o 21:00
0
Hm...no nie wiem czy UP daje fach w reku...sama tam studiuje i nie wiem gdzie znajdziesz prace po ochronie srodowiska, rolnictwie, WIPie czy innym podpierdulkom. Chyba ze satysfakcjonuje Cie siedzenie na kasie w biedronce. Jedynie weterynaria, biotechnologia ( i to nie w PL ) i towaroznawstwo daja jakas przyszlosc. Mam znajomego ktory jest po rolnictwie wlasnie na UP i od 3 lat jest bezrobotnym. A lubelska polibuda ma ponoc najnizszy poziom kraju , pozdr.
Avatar
hazeleyes / 17 marca 2010 o 20:27
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!


Uniwersytet to nie agencja towarzyska...misiu.
A tak do tematu już:
Politechnika i UP dają fach w ręku, pracę i wykształcenie. Nie rozumiem po co studiować np. Historię sztuki, czy kulturoznawstwo. Humanistyczne studia nie uczą niczego poza czytaniem. Studia jakie oferuje UP i PL uczą poznawać świat przez doświadczenie, szukać odpowiedzi na pytania, a przede wszystkim BADAĆ. UP to już nie jest AR, zmieniła się władza, struktura a przede wszystkim poziom uczelni. Mają bardzo dobre zaplecze (pod każdym względem). Studiuję na UP i na UMCSie jednocześnie i powiem szczerze- bez porównania. UMCS spadł na psy przez ostatnie parę lat, natomiast UP wzbił się i jestem dumna, że studiuję na "takiej" uczelni.


Uniwersytet to nie agencja towarzyska...misiu.
A tak do tematu już:
Politechnika i UP dają fach w ręku, pracę i wykształcenie. Nie rozumiem po co studiować np. Historię sztuki, czy kulturoznawstwo. Humanistyczne studia nie uczą niczego poza czytaniem. Studia jakie oferuje UP i PL uczą poznawać świat przez doświadczenie, szukać odpowiedzi na pytania, a przede wszystkim BADAĆ. UP to już nie jest AR, zmieniła się władza, struktura a przede wszystkim poziom uczelni. Mają bardzo dobre zaplecze (pod każdym wz... rozwiń
Avatar
Grzesiekt22 / 17 marca 2010 o 19:36
0
Mowcie co chcecie na UP najładniejsze:) polecam wszystkim koneserom kobiecej urody:)
Avatar
AnKa / 17 marca 2010 o 18:32
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!


Jestem studentką UP i uwierz mi dziewczyna z twarzą jak moja i boskim ciałem nie gadają z takimi chłopakami jak Ty. Bo jak bysmy chciały gadać z chamska małpą która dowartościowuje się pisaniem głupich komentarzy w internecie to byśmy poszły do zoo. Ciekawe co Ty studjujesz?? pewnie nic bo albo jesteś małolatem albo niewykształconym chłopaczkiem z problemami.


Jestem studentką UP i uwierz mi dziewczyna z twarzą jak moja i boskim ciałem nie gadają z takimi chłopakami jak Ty. Bo jak bysmy chciały gadać z chamska małpą która dowartościowuje się pisaniem głupich komentarzy w internecie to byśmy poszły do zoo. Ciekawe co Ty studjujesz?? pewnie nic bo albo jesteś małolatem albo niewykształconym chłopaczkiem z problemami. rozwiń
Avatar
Spoxik / 17 marca 2010 o 17:24
0
Fafurafu napisał:
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!



A ciekawe gdzie ty studiujesz?? Fakt nie ma ładnych dziewczyn na pęczki, ale wg Ciebie uniwersytet to tylko ładne dziewczyny???

PS. I tak z żadną ładną nigdy się nie spotkasz gdziekolwiek byś nie studiował! Tylko gape walisz i tutaj piszesz jakieś głupoty!!



A ciekawe gdzie ty studiujesz?? Fakt nie ma ładnych dziewczyn na pęczki, ale wg Ciebie uniwersytet to tylko ładne dziewczyny???

PS. I tak z żadną ładną nigdy się nie spotkasz gdziekolwiek byś nie studiował! Tylko gape walisz i tutaj piszesz jakieś głupoty!! rozwiń
Avatar
Fafurafu / 17 marca 2010 o 14:07
0
Na UP(phi taki z tego uniwersytet jak z koziej d... trąba) są najbrzydsze dziewczyny!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 2 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 16 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 2

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!