Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2010 r.
16:08
Edytuj ten wpis

Eksperci i mieszkańcy powiedzą, jak zmienić komunikację miejską w Lublinie

0 11 A A

W sierpniu do stołu zasiądą pracownicy MPK, Zarządu Transportu Miejskiego i pasjonaci komunikacji. Ich dyskusje mają pomóc w poprawie kursowania autobusów i trolejbusów. Pierwsze efekty pracy grupy poznamy we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pomysły pasjonatów są dla nas bardzo ważne, jeśli będą racjonalne na pewno weźmiemy je pod uwagę - zapowiada Czesław Rydecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Lublinie.

W sierpniu rozkładom jazdy trolejbusów i autobusów przyjrzą się pracownicy MPK, ZTM oraz pasjonaci komunikacji. – Będziemy zastanawiać się nad uproszczeniem układu komunikacyjnego, czy skróceniem czasu przejazdu – wyjaśnia prezes Rydecki. - Jeśli uda nam się zaoszczędzić na jednym przejeździe kilka minut, to na trasę będzie musiał wyjechać jeden autobus mniej – dodaje.

Rafał Tarnawski, prezes Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji, które skupia pasjonatów miejskiego transportu uważa, że przede wszystkim należy ponownie zmierzyć czas przejazdu na poszczególnych liniach i dopasować do warunków drogowych.

- Przy tym należy zwrócić uwagę na jeden szczegół – zauważa Maciej Zyśko, wiceprezes towarzystwa. – Trasy nie mogą się dublować. Tak jest np. w przypadku sporej części trasy linii 26 i 31. Ich rozkłady są tak ułożone, że po jednym autobusie kolejny jest po 2-3 minutach a potem przez 18 nie ma nic.

Prezes Rydecki zapowiada, że wyniki prac zespołu pomogą w układaniu nowego, jesiennego rozkładu jazdy. – Potem co jakiś czas, średnio co 5 lat będziemy przeprowadzać badania, które sprawdzą, jak sprawdzają się nasze pomysły – wyjaśnia Rydecki.

- Może okaże się, że jakieś linie muszą zmienić trasy, albo niektóre można połączyć na danym odcinku. Wszystko pokażą nasze obrady – dodaje.

Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za komunikację w Lublinie zapowiada, że jest otwarty na sugestie. – W tej sprawie prowadziliśmy wstępne rozmowy z MPK. Czekamy na konkrety – zaznacza Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 9 sierpnia 2010 o 22:08
0
[size="4"]Na tym i innych forach jest bardzo dużo pomysłów na komunikacje miejską...
Wystarczy poczytać,przemyśleć,analizować i wprowadzić w życie...
Ale ZTM ma to daleko w du*ie...Oni (w ZTM) wiedzą lepiej mimo,że nie korzystają z MPK...
My możemy sobie tylko pogadać (napisać)...Niczego to nie zmieni...
Ale POlitycy i powiązani z nimi rodzinnie lub partyjnie urzędnicy kaskę co miesiąc biorą...Za nic!!!
[/size]
Avatar
aaa / 29 lipca 2010 o 12:03
0
To może ZTM łaskawie przywróci jakąś linię do granicy miasta przy ul Choiny? Niby ZTM jest otwarty na sugestie i propozycje, ale nawet kilkaset podpisów mieszkańców pod prośbą o jakikolwiek autobus w to miejsce i słanie pism przez ostatni rok nie dało JAKIEGOKOLWIEK zainteresowania ze strony ZTM w tej sprawie. Albo nie odpisują w ogóle na pisma, albo odpisują - oczywiście nie na temat - po kilku miesiącach, a autobusu jak nie było (od zlikwidowania linii 74) tak nie ma. Nie chcę więc czytać tych głupot, że ktoś tam czeka na sugestie i może je uwzględni... Wstydźcie się, urzędnicy.
To może ZTM łaskawie przywróci jakąś linię do granicy miasta przy ul Choiny? Niby ZTM jest otwarty na sugestie i propozycje, ale nawet kilkaset podpisów mieszkańców pod prośbą o jakikolwiek autobus w to miejsce i słanie pism przez ostatni rok nie dało JAKIEGOKOLWIEK zainteresowania ze strony ZTM w tej sprawie. Albo nie odpisują w ogóle na pisma, albo odpisują - oczywiście nie na temat - po kilku miesiącach, a autobusu jak nie było (od zlikwidowania linii 74) tak nie ma. Nie chcę więc czytać tych głupot, że ktoś tam czeka na sugestie i może j... rozwiń
Avatar
kierowca MPK / 17 lipca 2010 o 13:11
0
Jacek placek napisał:
Ale co ma mpk do rozkładów ?? Rydeckiemu się firmy pomyliły. ZTM z Pudłem na czele jest od rozkładów, a MPK jest przewoźnikiem. Owszem powinno ono podpowiadać ZTMowi co się dzieje na liniach, ale tylko podpowiadać. Czasy gdzie MPK zarzadza komunikacją i robi co chce juz się całe szczęscie skończyły !!

Masz rację. MPK nie ma teraz nic do rozkładów, ale może jakby tak zapytać kierowców z długoletnim stażem, pasażerów i młodych ludzi z Towarzystwa Miłośników Komunikacji, to może by coś wymyślili żeby nie jeździły pojazdy stadami na poszczególne dzielnice miasta. A to chyba przede wszystkim o to chodzi.

Masz rację. MPK nie ma teraz nic do rozkładów, ale może jakby tak zapytać kierowców z długoletnim stażem, pasażerów i młodych ludzi z Towarzystwa Miłośników Komunikacji, to może by coś wymyślili żeby nie jeździły pojazdy stadami na poszczególne dzielnice miasta. A to chyba przede wszystkim o to chodzi. rozwiń
Avatar
marko / 17 lipca 2010 o 10:39
0
nie ma to jak wracać po drugiej zmianie z pracy z okolic mpwik na kunickiego do domu. o 21:48 wszystkie autobusy jeden za drugim, którymi mozliwy jest dojazd a potem wszystkie o 22:29. i ten który dojedzie pierwszy ma ludzi a dalej za nim jeżdżą sobie puste...
Avatar
tux / 16 lipca 2010 o 22:05
0
Ja proponował bym przyjrzenie się 50! Zasuwa przez pół miasta w kijowych godzinach. Jest przepełniona, lub prawie pusta. Przydał by się kurs lub dwa pomiędzy obecnymi...
Avatar
Jacek placek / 16 lipca 2010 o 18:56
0
Ale co ma mpk do rozkładów ?? Rydeckiemu się firmy pomyliły. ZTM z Pudłem na czele jest od rozkładów, a MPK jest przewoźnikiem. Owszem powinno ono podpowiadać ZTMowi co się dzieje na liniach, ale tylko podpowiadać. Czasy gdzie MPK zarzadza komunikacją i robi co chce juz się całe szczęscie skończyły !!
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 18:16
0
...a jednocześnie smuci mnie,jak to kolej narzeka i liczy straty z niedochodowych połączeń-a jednocześnie nie potrafi ze swoimi usługami wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów/pasażerów.
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 18:14
0
pasazer napisał:
Jedynym realnym usprawnieniem ,które jest mozliwe do wykonania natychmiast jest uruchomienie po istniejacych trasach i istniejacym taborem kolei miejskiej i podmiejskiej od Swidnika, Niedzwicy Lubartowa Nałęczowa. Ten transport może przejąc 10-15 procent przewozów. To znaczne odciązenie dróg, nowe miejsca pracy i przy rozsadnym rozkładzie wygoda. Jednocześnie ozywi to podlubelskie miejscowosci, mieszkanie w nich stanie sie atrakcyjniejsze. Nie ma innego wyjscia.

Też już o tym kiedyś pisałem TU na forum. Czytałem stare fora i widzę,że mieszkańcy Świdnika już sporo lat temu prosili o kolej podmiejską kursującą na trasie:Lublin-Świdnik i dodatkowy przystanek/peron w Świdniku.

Też już o tym kiedyś pisałem TU na forum. Czytałem stare fora i widzę,że mieszkańcy Świdnika już sporo lat temu prosili o kolej podmiejską kursującą na trasie:Lublin-Świdnik i dodatkowy przystanek/peron w Świdniku. rozwiń
Avatar
pasazer / 16 lipca 2010 o 17:55
0
Jedynym realnym usprawnieniem ,które jest mozliwe do wykonania natychmiast jest uruchomienie po istniejacych trasach i istniejacym taborem kolei miejskiej i podmiejskiej od Swidnika, Niedzwicy Lubartowa Nałęczowa. Ten transport może przejąc 10-15 procent przewozów. To znaczne odciązenie dróg, nowe miejsca pracy i przy rozsadnym rozkładzie wygoda. Jednocześnie ozywi to podlubelskie miejscowosci, mieszkanie w nich stanie sie atrakcyjniejsze. Nie ma innego wyjscia.
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 17:36
0
...a czy niepełnosprawnych KTOŚ się pyta o autobusy/trolejbusy?-NIKT!!! a jeszcze niektórzy kierowcy są pyskaci i aroganccy...-często borykamy się z tym problemem-nadal trwa"myślenie Średniowieczne": "niepełnosprawni powinni siedzieć w klatkach!"
Avatar
pasażer / 9 sierpnia 2010 o 22:08
0
[size="4"]Na tym i innych forach jest bardzo dużo pomysłów na komunikacje miejską...
Wystarczy poczytać,przemyśleć,analizować i wprowadzić w życie...
Ale ZTM ma to daleko w du*ie...Oni (w ZTM) wiedzą lepiej mimo,że nie korzystają z MPK...
My możemy sobie tylko pogadać (napisać)...Niczego to nie zmieni...
Ale POlitycy i powiązani z nimi rodzinnie lub partyjnie urzędnicy kaskę co miesiąc biorą...Za nic!!!
[/size]
Avatar
aaa / 29 lipca 2010 o 12:03
0
To może ZTM łaskawie przywróci jakąś linię do granicy miasta przy ul Choiny? Niby ZTM jest otwarty na sugestie i propozycje, ale nawet kilkaset podpisów mieszkańców pod prośbą o jakikolwiek autobus w to miejsce i słanie pism przez ostatni rok nie dało JAKIEGOKOLWIEK zainteresowania ze strony ZTM w tej sprawie. Albo nie odpisują w ogóle na pisma, albo odpisują - oczywiście nie na temat - po kilku miesiącach, a autobusu jak nie było (od zlikwidowania linii 74) tak nie ma. Nie chcę więc czytać tych głupot, że ktoś tam czeka na sugestie i może je uwzględni... Wstydźcie się, urzędnicy.
To może ZTM łaskawie przywróci jakąś linię do granicy miasta przy ul Choiny? Niby ZTM jest otwarty na sugestie i propozycje, ale nawet kilkaset podpisów mieszkańców pod prośbą o jakikolwiek autobus w to miejsce i słanie pism przez ostatni rok nie dało JAKIEGOKOLWIEK zainteresowania ze strony ZTM w tej sprawie. Albo nie odpisują w ogóle na pisma, albo odpisują - oczywiście nie na temat - po kilku miesiącach, a autobusu jak nie było (od zlikwidowania linii 74) tak nie ma. Nie chcę więc czytać tych głupot, że ktoś tam czeka na sugestie i może j... rozwiń
Avatar
kierowca MPK / 17 lipca 2010 o 13:11
0
Jacek placek napisał:
Ale co ma mpk do rozkładów ?? Rydeckiemu się firmy pomyliły. ZTM z Pudłem na czele jest od rozkładów, a MPK jest przewoźnikiem. Owszem powinno ono podpowiadać ZTMowi co się dzieje na liniach, ale tylko podpowiadać. Czasy gdzie MPK zarzadza komunikacją i robi co chce juz się całe szczęscie skończyły !!

Masz rację. MPK nie ma teraz nic do rozkładów, ale może jakby tak zapytać kierowców z długoletnim stażem, pasażerów i młodych ludzi z Towarzystwa Miłośników Komunikacji, to może by coś wymyślili żeby nie jeździły pojazdy stadami na poszczególne dzielnice miasta. A to chyba przede wszystkim o to chodzi.

Masz rację. MPK nie ma teraz nic do rozkładów, ale może jakby tak zapytać kierowców z długoletnim stażem, pasażerów i młodych ludzi z Towarzystwa Miłośników Komunikacji, to może by coś wymyślili żeby nie jeździły pojazdy stadami na poszczególne dzielnice miasta. A to chyba przede wszystkim o to chodzi. rozwiń
Avatar
marko / 17 lipca 2010 o 10:39
0
nie ma to jak wracać po drugiej zmianie z pracy z okolic mpwik na kunickiego do domu. o 21:48 wszystkie autobusy jeden za drugim, którymi mozliwy jest dojazd a potem wszystkie o 22:29. i ten który dojedzie pierwszy ma ludzi a dalej za nim jeżdżą sobie puste...
Avatar
tux / 16 lipca 2010 o 22:05
0
Ja proponował bym przyjrzenie się 50! Zasuwa przez pół miasta w kijowych godzinach. Jest przepełniona, lub prawie pusta. Przydał by się kurs lub dwa pomiędzy obecnymi...
Avatar
Jacek placek / 16 lipca 2010 o 18:56
0
Ale co ma mpk do rozkładów ?? Rydeckiemu się firmy pomyliły. ZTM z Pudłem na czele jest od rozkładów, a MPK jest przewoźnikiem. Owszem powinno ono podpowiadać ZTMowi co się dzieje na liniach, ale tylko podpowiadać. Czasy gdzie MPK zarzadza komunikacją i robi co chce juz się całe szczęscie skończyły !!
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 18:16
0
...a jednocześnie smuci mnie,jak to kolej narzeka i liczy straty z niedochodowych połączeń-a jednocześnie nie potrafi ze swoimi usługami wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów/pasażerów.
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 18:14
0
pasazer napisał:
Jedynym realnym usprawnieniem ,które jest mozliwe do wykonania natychmiast jest uruchomienie po istniejacych trasach i istniejacym taborem kolei miejskiej i podmiejskiej od Swidnika, Niedzwicy Lubartowa Nałęczowa. Ten transport może przejąc 10-15 procent przewozów. To znaczne odciązenie dróg, nowe miejsca pracy i przy rozsadnym rozkładzie wygoda. Jednocześnie ozywi to podlubelskie miejscowosci, mieszkanie w nich stanie sie atrakcyjniejsze. Nie ma innego wyjscia.

Też już o tym kiedyś pisałem TU na forum. Czytałem stare fora i widzę,że mieszkańcy Świdnika już sporo lat temu prosili o kolej podmiejską kursującą na trasie:Lublin-Świdnik i dodatkowy przystanek/peron w Świdniku.

Też już o tym kiedyś pisałem TU na forum. Czytałem stare fora i widzę,że mieszkańcy Świdnika już sporo lat temu prosili o kolej podmiejską kursującą na trasie:Lublin-Świdnik i dodatkowy przystanek/peron w Świdniku. rozwiń
Avatar
pasazer / 16 lipca 2010 o 17:55
0
Jedynym realnym usprawnieniem ,które jest mozliwe do wykonania natychmiast jest uruchomienie po istniejacych trasach i istniejacym taborem kolei miejskiej i podmiejskiej od Swidnika, Niedzwicy Lubartowa Nałęczowa. Ten transport może przejąc 10-15 procent przewozów. To znaczne odciązenie dróg, nowe miejsca pracy i przy rozsadnym rozkładzie wygoda. Jednocześnie ozywi to podlubelskie miejscowosci, mieszkanie w nich stanie sie atrakcyjniejsze. Nie ma innego wyjscia.
Avatar
bambosh / 16 lipca 2010 o 17:36
0
...a czy niepełnosprawnych KTOŚ się pyta o autobusy/trolejbusy?-NIKT!!! a jeszcze niektórzy kierowcy są pyskaci i aroganccy...-często borykamy się z tym problemem-nadal trwa"myślenie Średniowieczne": "niepełnosprawni powinni siedzieć w klatkach!"
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!