Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2010 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Gazetka Lubelskie.pl: Jak marszałek zrobił prezent kandydatowi

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 48 A A

Lubelskie.pl – gazetka wydawana przez Urząd Marszałkowski za pieniądze podatników – przedstawia w bardzo dobrym świetle Krzysztofa Żuka, urzędującego zastępcę prezydenta Lublina i kandydata PO na szefa miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ukazuje się dzisiaj, w ostatni dzień przed ciszą wyborczą, we wszystkich lubelskich dziennikach (także w Dzienniku Wschodnim). Większą cześć pierwszej strony zajmuje zdjęcie Krzysztofa Żuka oraz byłego marszałka Krzysztofa Grabczuka (obaj z PO) oraz czerwony tytuł: "Żuk odebrał umowę. Lublin będzie miał nowy stadion”. Chodzi o podpisaną we wtorek umowę na dofinansowanie budowy miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej.

– Nie było ważniejszego wydarzenia w mijającym tygodniu – tłumaczy Damian Miechowicz, odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim za Lubelskie.pl. – Nigdy nie było żadnych nacisków ze strony kierownictwa urzędu. Nie zgadzam się, że ten materiał promuje jednego z kandydatów – dodaje Miechowicz.

Na dole pierwszej strony znalazła się tylko krótka wzmianka o wyborze Krzysztofa Hetmana na marszałka województwa. – Goniły mnie terminy, wybór marszałka był w środę i tego samego dnia musiałem mieć gotową gazetę – tłumaczy Miechowicz.

– Byłem tak zajęty ustalaniem koalicji, że nie patrzyłem na Lubelskie.pl. Nigdy nie miałem zwyczaju ingerować w zawartość pisma – mówi Krzysztof Grabczuk, teraz wicemarszałek województwa. I tłumaczy, że urzędujący zastępca prezydenta czy prezydent ma przewagę nad konkurentami, bo uczestniczy w ważnych wydarzeniach.

– Niech zgadnę, kto jest na pierwszej stronie. Żuk – stwierdza Andrzej Pruszkowski, lider radnych PiS w Sejmiku Województwa. I ocenia: Nie wiadomo, do jakich celów merytorycznych służy Lubelskie.pl. To miejsca, do promocji poszczególnych osób. Jeśli taki materiał ukaże się w przedwyborczy piątek, to rodzi się pytanie, czy nie jest to partyjna propaganda ze środków publicznych.

W tym roku ukaże się jeszcze ostatnie z ośmiu wydań Lubelskie.pl. Koszt jednego numeru to 53 tys. zł, z czego ok. 80 proc. pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tylko Sprawka / 3 grudnia 2010 o 22:23
0
[quote name='jeszcze większy realista' timestamp='1291331949' post='397888']
Kontynuacja lub zmiany - na gorsze.
[/quote]
gorzej już być nie może
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s&feature=player_embedded
Avatar
roderyk / 3 grudnia 2010 o 19:51
0
Agnes, daj sobie spokój. Znam Miechowicza, chodziłem z nim do szkoły. To kurdupel, jeszcze mniejszy od Grabczuka. Nie, nie żartowałem Agnes. Damiś Miechowicz is the best ! Też go kocham
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:49
0
KOCAHAM REDAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:46
0
KOCHAM READAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA!!!!
Avatar
Kłapac / 3 grudnia 2010 o 14:15
0
Żuk? A co mafia chce od Lublina przecież już nic nie ma do likwidacji chyba ,że chodzi o prywatyzację MPWiK lub MPO ?
Sprawka wygląda jak Wieśmac a Żuk jest od brudnej roboty ten były wiceminister został nim na miesiąc aby przeprowadzić likwidację najbardziej dochodowej i nowoczesnej cukrowni w Europie. Chodziło o likwidację konkurencji w UE ,czyżby kasa mu się skończyła czy co?
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:52
0
[img]http://img69.imageshack.us/img69/7268/list1d.jpg[/img]
[img]http://img411.imageshack.us/img411/548/list2z.jpg[/img]
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:48
0
1[img]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/img]
2[media]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/media]
Avatar
SuSeł / 3 grudnia 2010 o 13:44
0
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dziennikarzy od szeroko pojetego transportu, a awiacji w szczególnosci.
Po drugie materiał oparty został m. innymi o projekty budżetów gminy, województwa i kraju.
Po trzecie, to wtedy kiedy artykuł powstawał, nie było jeszcze gorszej od poprzednich informacji w postaci załamania negocjacji w/s budżetu UE.
Czwarte i chyba najważniejsze jest to, że nikt złamanego grosza nie wyłoży na obligacje inwestycji prowadzonej w terenie szczegolnej ochrony Natura 2000.
Różnica pomiedzy Tobą, a Cezarym Pytlosem jest taka, że on w przeciwieństwie do Ciebie pisze w oparciu o fakty, a nie mity i socjotechniczne chwyty.

Co zaś się tyczy Gazety Prawnej, to jest to najbardziej merytoryczny dziennik gospodarczy w RP, a utworzony przez INFOR sp z o.o. - własciciela takich m. innymi tytułów jak Dziennik.pl, Dziennik Internautów oraz Totalmoney.pl, że o parudziesięciu innych tytułach nie wspomnę .

Masz chyba jakiś poważny emocjonalny problem albo woda w Twoim mózgu została zastapiona zmarzliną...
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dzie... rozwiń
Avatar
gość / 3 grudnia 2010 o 12:55
0
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle że miasta Lublin i Świdnik oraz województwo lubelskie i powiat świdnicki nie zamierzają – przynajmniej w przyszłym roku – wydawać na lotnisko ani grosza. No i trudno będzie w dwa lata zbudować lotnisko od zera. Ale widać w Lublinie wierzą w sprawczą moc wyborczego słowa."

Cezary Pytlos
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!

Najlepsza kiełabas wyborcza to lotnisko i... boisko;)
[/quote]
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 12:26
0
... a tak niedawno usta pełne pięknych haseł:

PO to tylko i wyłącznie wysokie standarty.

Ja się pytam czy to są wasze standarty - prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Za nasze pieniądze.
Od kilku lat zawsze głosowałem na PO, a raczej poprawnie byłoby: przeciw PIS, ale teraz koniec.

Dość prywaty - oddam głos na PISuara!!!!!!
Avatar
tylko Sprawka / 3 grudnia 2010 o 22:23
0
[quote name='jeszcze większy realista' timestamp='1291331949' post='397888']
Kontynuacja lub zmiany - na gorsze.
[/quote]
gorzej już być nie może
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s&feature=player_embedded
Avatar
roderyk / 3 grudnia 2010 o 19:51
0
Agnes, daj sobie spokój. Znam Miechowicza, chodziłem z nim do szkoły. To kurdupel, jeszcze mniejszy od Grabczuka. Nie, nie żartowałem Agnes. Damiś Miechowicz is the best ! Też go kocham
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:49
0
KOCAHAM REDAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:46
0
KOCHAM READAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA!!!!
Avatar
Kłapac / 3 grudnia 2010 o 14:15
0
Żuk? A co mafia chce od Lublina przecież już nic nie ma do likwidacji chyba ,że chodzi o prywatyzację MPWiK lub MPO ?
Sprawka wygląda jak Wieśmac a Żuk jest od brudnej roboty ten były wiceminister został nim na miesiąc aby przeprowadzić likwidację najbardziej dochodowej i nowoczesnej cukrowni w Europie. Chodziło o likwidację konkurencji w UE ,czyżby kasa mu się skończyła czy co?
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:52
0
[img]http://img69.imageshack.us/img69/7268/list1d.jpg[/img]
[img]http://img411.imageshack.us/img411/548/list2z.jpg[/img]
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:48
0
1[img]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/img]
2[media]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/media]
Avatar
SuSeł / 3 grudnia 2010 o 13:44
0
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dziennikarzy od szeroko pojetego transportu, a awiacji w szczególnosci.
Po drugie materiał oparty został m. innymi o projekty budżetów gminy, województwa i kraju.
Po trzecie, to wtedy kiedy artykuł powstawał, nie było jeszcze gorszej od poprzednich informacji w postaci załamania negocjacji w/s budżetu UE.
Czwarte i chyba najważniejsze jest to, że nikt złamanego grosza nie wyłoży na obligacje inwestycji prowadzonej w terenie szczegolnej ochrony Natura 2000.
Różnica pomiedzy Tobą, a Cezarym Pytlosem jest taka, że on w przeciwieństwie do Ciebie pisze w oparciu o fakty, a nie mity i socjotechniczne chwyty.

Co zaś się tyczy Gazety Prawnej, to jest to najbardziej merytoryczny dziennik gospodarczy w RP, a utworzony przez INFOR sp z o.o. - własciciela takich m. innymi tytułów jak Dziennik.pl, Dziennik Internautów oraz Totalmoney.pl, że o parudziesięciu innych tytułach nie wspomnę .

Masz chyba jakiś poważny emocjonalny problem albo woda w Twoim mózgu została zastapiona zmarzliną...
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dzie... rozwiń
Avatar
gość / 3 grudnia 2010 o 12:55
0
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle że miasta Lublin i Świdnik oraz województwo lubelskie i powiat świdnicki nie zamierzają – przynajmniej w przyszłym roku – wydawać na lotnisko ani grosza. No i trudno będzie w dwa lata zbudować lotnisko od zera. Ale widać w Lublinie wierzą w sprawczą moc wyborczego słowa."

Cezary Pytlos
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!

Najlepsza kiełabas wyborcza to lotnisko i... boisko;)
[/quote]
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 12:26
0
... a tak niedawno usta pełne pięknych haseł:

PO to tylko i wyłącznie wysokie standarty.

Ja się pytam czy to są wasze standarty - prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Za nasze pieniądze.
Od kilku lat zawsze głosowałem na PO, a raczej poprawnie byłoby: przeciw PIS, ale teraz koniec.

Dość prywaty - oddam głos na PISuara!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 0 0

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 2 1

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 12 3

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku.

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 1

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 19

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 5

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 6 0

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 13 27

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 3

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 279 9

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 58 5

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!