Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2013 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Gdzie w Lublinie jeździmy za szybko: 110 km/h po ul. Zana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Liczbą zdjęć i procent kierowców przekraczających dozwoloną prędkość (Grafika Tomasz Piekut)
Liczbą zdjęć i procent kierowców przekraczających dozwoloną prędkość (Grafika Tomasz Piekut)

Na ul. Zana fotoradar Straży Miejskiej ma najwięcej pracy. Niemal tak samo często kierowcy przekraczają prędkość na Nadbystrzyckiej. Znamy najnowsze, oficjalne statystyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mija 1,5 miesiąca odkąd miejscy strażnicy przestali umieszczać fotoradar w żółtych masztach, a zaczęli korzystać wyłącznie z urządzenia montowanego na przenośnym trójnogu.

Takie kontrole odbywają się na sześciu ulicach, a ich odcinki, na których można spodziewać się zdjęcia, są z obu stron oznakowane. Jednak znaki wiszą na stałe, a kierowcy nie wiedzą, czy w danym momencie faktycznie stoi tu fotoradar.

Co więcej, nie znają też dokładnego miejsca ustawienia aparatu, bo znaki mówią tylko o tym, że kontroli można się spodziewać na odcinku 900 m.

Od 28 października do zeszłej niedzieli włącznie fotoradar na trójnogu zrobił już 553 zdjęcia. Co drugie zdjęcie (dokładnie 276) zostało wykonane na ul. Zana na odcinku między Nadbystrzycką a Filaretów. Drugie miejsce z wynikiem 113 zdjęć zajmuje al. Andersa, gdzie kontrolowany jest odcinek od ronda Berbeckiego do ul. Kalinowszczyzna.

80 zdjęć strażnicy zrobili na Nadbystrzyckiej między Jana Pawła II a Zana, 44 na Wyzwolenia od Grunwaldzkiej do Mickiewicza, 29 na Krężnickiej między Pszczelą a Cienistą, a na Nałęczowskiej między Bażantową a Główną tylko 11.

Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć. Bardziej obiektywny jest wskaźnik wynikający z porównania liczby kierowców jadących zbyt szybko z liczbą wszystkich pojazdów mijających fotoradar.

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Niewiele częściej przekraczana jest prędkość na Nadbystrzyckiej (3,6 proc. kierowców), na pozostałych ulicach jest już lepiej. Na Wyzwolenia to 1,8 proc., na al. Andersa 1,6 proc., na Krężnickiej 1,4 proc., natomiast na Nałęczowskiej prędkość przekroczyło tylko 0,2 proc. spośród tych, którzy minęli fotoradar.

W przyszłym roku przybędzie ulic, na których straż będzie ustawiać swój aparat. – Mamy zapewnienie, że pozostałych 9 miejsc zostanie oznakowane do czerwca – mówi Gogola. Znakowaniem zajmie się miasto.

– W tym roku nie będzie już żadnego nowego miejsca kontroli – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Oznakowania kolejnych ulic można się spodziewać na przełomie zimy i wiosny.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 17 grudnia 2013 o 19:07
0

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania bezpieczeństwa"? No ale przecież nie chodzi o pieniądze z fotoradarów, nieprawdaż?

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania ... rozwiń

Avatar
Jaonna / 17 grudnia 2013 o 13:05
0

Fajnie że podają statystyki, ale są miejsca gdzie powinno się podnieść dozwoloną prędkość, naptrzykład ul. JP  

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Rekso / 17 grudnia 2013 o 11:51
0

Właśnie Abramowicka, masakra z tym przejsciem, znalazłem w sieci fajny filmik w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=FSiYhOIyx70&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
adg / 17 grudnia 2013 o 11:41
0

Najlepiej postawić przed wjazdem do Lublina znak, uwaga na obszarze miasta kontrele predkości i nie bawic sie w oznaczanie poszczegolnych ulic :)

Avatar
ja / 17 grudnia 2013 o 11:18
0

Szacunek dla tych co łapią ponad 100 na Zana ! chyba sami bogaci co na zawieszenie lubia pieniadze wydawac.

Niech gazeta jeszcze zapyta gdzie w Lublinie jezdzimy za wolno? bo na JPII gdzie sa trzy pasy jest ograniczenie do 50 a tam i tak nikt tyle nie jezdzi.

Avatar
Dziesiąta / 17 grudnia 2013 o 10:50
0

Zapraszam z fotoradarem na Ul.Abramowicką , odcinek prostej w pobliżu piekarni..

Przez przejście dla pieszych strach przechodzić!

Avatar
Rumek / 17 grudnia 2013 o 09:47
0
Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć.

Bo jak tatuś kupił samochód,tatuś zapłaci mandat.Student z polibudy musi zaświrować przed dupciami.No w końcu ma i go stać.

Avatar
Jaro / 17 grudnia 2013 o 09:07
0

Normalne prędkości, tylko cioty jeżdzą powoli i miasto stoi w korkach, trzeba jeździć z jajami gamonie.

Avatar
Bodzio / 17 grudnia 2013 o 08:56
0

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści finansowe czysta manipulacja społeczna a zwykły Kowalski poniesie tego ciężar - urzędnik złapany na radar kary i tak nie zapłaci bo zdjęcie będzie rozmazane lub w najgorszym przypadku zasili budżet symboliczną złotówka Kierowcy to największa krowa dojna w historii RP - samochód to żaden luksus to maszynka do robienia pieniędzy dla wszystkich rządzących elit  pozdrawiam wszystkich wciągniętych w machinę manipulacji masowych środków przekazu

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści fin... rozwiń

Avatar
pin / 17 grudnia 2013 o 08:50
0

Polska szkoła jazdy to jest choroba umysłowa. Na Zana ludzie pędzą 120 po to tylko, żeby zaraz zatrzymać się na światłach. To samo na Nadbystrzyckiej.

Szybka jazda nie powoduje, że będziecie u celu szybciej. Takie rozpędzanie się po mieście nie ma żadnego sensu. W dodatku jest niebezpieczne dla innych ludzi (piesi, kierowcy...)

Ale Polak jest przecież najmądrzejszy na świecie, katolickie wychowanie wpaja mu, że jego życie jest uświęcone i robi wszystko żeby innym żyło się gorzej

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

rozwiń
Avatar
kierowca / 17 grudnia 2013 o 19:07
0

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania bezpieczeństwa"? No ale przecież nie chodzi o pieniądze z fotoradarów, nieprawdaż?

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania ... rozwiń

Avatar
Jaonna / 17 grudnia 2013 o 13:05
0

Fajnie że podają statystyki, ale są miejsca gdzie powinno się podnieść dozwoloną prędkość, naptrzykład ul. JP  

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Rekso / 17 grudnia 2013 o 11:51
0

Właśnie Abramowicka, masakra z tym przejsciem, znalazłem w sieci fajny filmik w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=FSiYhOIyx70&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
adg / 17 grudnia 2013 o 11:41
0

Najlepiej postawić przed wjazdem do Lublina znak, uwaga na obszarze miasta kontrele predkości i nie bawic sie w oznaczanie poszczegolnych ulic :)

Avatar
ja / 17 grudnia 2013 o 11:18
0

Szacunek dla tych co łapią ponad 100 na Zana ! chyba sami bogaci co na zawieszenie lubia pieniadze wydawac.

Niech gazeta jeszcze zapyta gdzie w Lublinie jezdzimy za wolno? bo na JPII gdzie sa trzy pasy jest ograniczenie do 50 a tam i tak nikt tyle nie jezdzi.

Avatar
Dziesiąta / 17 grudnia 2013 o 10:50
0

Zapraszam z fotoradarem na Ul.Abramowicką , odcinek prostej w pobliżu piekarni..

Przez przejście dla pieszych strach przechodzić!

Avatar
Rumek / 17 grudnia 2013 o 09:47
0
Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć.

Bo jak tatuś kupił samochód,tatuś zapłaci mandat.Student z polibudy musi zaświrować przed dupciami.No w końcu ma i go stać.

Avatar
Jaro / 17 grudnia 2013 o 09:07
0

Normalne prędkości, tylko cioty jeżdzą powoli i miasto stoi w korkach, trzeba jeździć z jajami gamonie.

Avatar
Bodzio / 17 grudnia 2013 o 08:56
0

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści finansowe czysta manipulacja społeczna a zwykły Kowalski poniesie tego ciężar - urzędnik złapany na radar kary i tak nie zapłaci bo zdjęcie będzie rozmazane lub w najgorszym przypadku zasili budżet symboliczną złotówka Kierowcy to największa krowa dojna w historii RP - samochód to żaden luksus to maszynka do robienia pieniędzy dla wszystkich rządzących elit  pozdrawiam wszystkich wciągniętych w machinę manipulacji masowych środków przekazu

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści fin... rozwiń

Avatar
pin / 17 grudnia 2013 o 08:50
0

Polska szkoła jazdy to jest choroba umysłowa. Na Zana ludzie pędzą 120 po to tylko, żeby zaraz zatrzymać się na światłach. To samo na Nadbystrzyckiej.

Szybka jazda nie powoduje, że będziecie u celu szybciej. Takie rozpędzanie się po mieście nie ma żadnego sensu. W dodatku jest niebezpieczne dla innych ludzi (piesi, kierowcy...)

Ale Polak jest przecież najmądrzejszy na świecie, katolickie wychowanie wpaja mu, że jego życie jest uświęcone i robi wszystko żeby innym żyło się gorzej

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina
galeria

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina 2 3

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko próbie wciągnięcia mnie w trwającą właśnie kampanię samorządową - odpowiada prezydentowi Lublina Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie"

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin): Szykujemy transfery z górnej półki

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin): Szykujemy transfery z górnej półki 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Był burmistrzem przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko

Był burmistrzem przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko 1 1

Jan Skiba był burmistrzem Zwierzyńca przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko.

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym
6 października 2018, 18:55

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 6 października o godz. 18.55 w Teatrze Starym zobaczymy transmisję na żywo z Met Opery. Będzie to spektakl Giuseppe Verdiego Aida.

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia]
galeria

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia] 0 3

W Glinniku (gm. Abramów) podczas zbioru ziemniaków mieszkańcy znaleźli granat z zapalnikiem z czasów II wojny światowej

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna 5 0

Mimo, że od początku sezonu minęło zaledwie 10 kolejek w Górniku Łęczna występy między słupkami zaliczyli już wszyscy bramkarze bo w ostatnim, wygranym 2:1 meczu z Olimpią Elbląg debiut w barwach łęcznian zaliczył Patryk Rojek i wydatnie pomógł Górnikowi w wygranej

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów 4 6

Świąteczna impreza mogła zakończyć się tragedią. Mieszkanka Lublina pokłóciła się ze swoim partnerem, po czym nasłała na niego dwóch recydywistów – ustalili śledczy. Skatowany mężczyzna trafił do szpitala

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 8 2

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 18

Do Lublina przyjedzie Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 101 15

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 2 8

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!