Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2011 r.
15:17
Edytuj ten wpis

Historycy procesują się, który napisał prawdę

Autor: Zdjęcie autora er
0 12 A A
Od lewej: dr Sławomir Poleszak, prof. Mirosław Piotrowski (Wojciech Nieśpiałowski)
Od lewej: dr Sławomir Poleszak, prof. Mirosław Piotrowski (Wojciech Nieśpiałowski)

W ławie prokuratora tym razem zasiadł eurodeputowany profesor Mirosław Piotrowski. Miejsce oskarżonego zajął Sławomir Poleszak, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Lublinie. Przed lubelskim sądem historycy procesują się o prawdziwość recenzji naukowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tu nie mamy do czynienia z przenoszeniem polemiki naukowej do sądu – utrzymywał europoseł po posiedzeniu w Sądzie Rejonowy w Lublinie. – Zarzucam Sławomirowi Poleszakowi świadome podawanie nieprawdy, fałszowanie moich słów.

Piotrowski, który kieruje Katedrą Historii Najnowszej na KUL, jest autorem książki "Narodowe Siły Zbrojne na Lubelszczyźnie 1944-1947”. Recenzję do publikacji napisał Sławomir Poleszak. Nie zostawiał na niej suchej nitki. Tekst miał się ukazać w Zeszytach Historycznych WiN, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Europoseł oskarżył historyka IPN o zniesławienie.

Sąd Rejonowy w Lublinie umorzył sprawę, ale decyzję uchylił Sąd Okręgowy. W środę przeciwnicy, w towarzystwie swoich prawników, spotkali się na sądowej sali. Posiedzenie miało charakter pojednawczy. Sąd pytał czy może dojść do porozumienia. Negocjacje odbywały się za drzwiami zamkniętymi. Skończyły się fiaskiem.

Prawnicy Poleszaka złożyli wniosek o ponowne umorzenie sprawy. Będzie rozpoznany 6 listopada. Już po sądowym posiedzeniu Piotrowski udowadniał, że Sławomir Poleszak napisał w swojej recenzji nieprawdę.

- Pisze w niej, że nie podawałem liczebności oddziałów NSZ – stwierdził Piotrowski pokazując fragmenty swojej książki, gdzie takie liczby padły. Podobnych zarzutów w oskarżeniu zawarł ponad 20.

Europoseł zapowiedział, że wystąpi do prezesa IPN z wnioskiem o zawieszenie Poleszaka w czynnościach służbowych na czas procesu. – Nie mam zamiaru brać udziału w wymianie argumentów, która powinna się toczyć w naukowych periodykach – mówi Sławomir Poleszak.

Historyka IPN broni Helsińska Fundacja Praw Człowieka. – Sala sądowa to nie miejsce na naukową debatę – mówi Adam Bodnar z fundacji.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zdziwiony / 22 września 2011 o 08:59
0
A ja się dziwię profesorowi Piotrowskiemu, że wierzy w rzetelność sądów w Polsce. Lepiej już by było zaproponować Poleszakowi ustawkę.
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 08:49
0
[quote name='WWW' timestamp='1316671506' post='537648']
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
[/quote]

Normalnie paranoja! Zdrowy umysłowo człowiek nie byłby w stanie nabazgrać takich wypocin.
[quote name='WWW' timestamp='1316671506' post='537648']
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
[/quote]

Normalnie paranoja! Zdrowy... rozwiń
Avatar
WWW / 22 września 2011 o 08:05
0
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
Avatar
nosek / 21 września 2011 o 22:30
0
[quote name='Karla' timestamp='1316636359' post='537534']
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
[/quote]

Nie znam żadnego z "naukowców" biorących udział w sporze, ale wydaje mi się, że do dysput tego rodzaju służą łamy periodyków naukowych, a nie sądy. Fakt, że różnice zdań trafiły w to miejsce świadczy tylko i wyłacznie o poziomie Pana europosła Piotrowskiego.
[quote name='Karla' timestamp='1316636359' post='537534']
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
[/quote]

Nie znam żadnego z "naukowców" biorących udział w sporze, ale wydaje mi się, że do dysput tego rodzaju służą łamy periodyków naukowych, a nie sądy. Fakt, że różnice zdań trafiły w... rozwiń
Avatar
Karla / 21 września 2011 o 22:19
0
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
Avatar
jan-ów / 21 września 2011 o 21:24
0
[quote name='Rom' timestamp='1316625801' post='537314']
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
[/quote]
Przeciwko p. Piotrowskiemu w pewnym okresie czasu utworzono spółdzielnię pod wodzą pewnej ważnej persony. Ponadto jej zarząd tworzyli: ww doktor, gazeta zwana wybiórczą z pismakiem resz(t)ką na czele i jeszcze paru lokalnych tzw. historyków. Nie dziwi tez postawa Fundacji Helsińskiej, która taką opieką otoczyła Poleszaka a tym samym i szmatławca wybiórczą, która w pewnym okresie tak się uaktywniła. W Fundacji czuje się jeszcze ducha prof. Hołdy a red. naczelnym wybiórczej w Lublinie wiadomo kto jest. Doktorzyna Poleszak to zwykły tchórz. Skoro opracowal taki "materiał" to dlaczego tak szybko go wycofał. Teraz niech walczy. Recenzja, a wciskanie w tekst nieprawdziwych informacji to co innego. Teraz niech tego broni w sądzie.
[quote name='Rom' timestamp='1316625801' post='537314']
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
[/quote]
P... rozwiń
Avatar
Hans Gruber / 21 września 2011 o 20:04
0
Czy Hans Klos to nie podnóżek gazety wybiórczej i pułtuska
Avatar
Rom / 21 września 2011 o 19:23
0
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja rozwiń
Avatar
Katoliczka / 21 września 2011 o 18:37
0
Jedno jest pewne, że kto nie toleruje krytyki nie powinien kandydować na posła.Prawdziwa cnota krytyki się nie boi i tylko na takich my katolicy będziemy głosować.
Avatar
crx / 21 września 2011 o 16:45
0
Gdy kiedyś powróci tu Polska ,to właściwie oceni zbirów,sprzedawczyków,kanalie,idiotów i pospolitych złodzieji.Ciekawe tylko kto znajdzie się w poszczególnych grupach...........?!
Avatar
Zdziwiony / 22 września 2011 o 08:59
0
A ja się dziwię profesorowi Piotrowskiemu, że wierzy w rzetelność sądów w Polsce. Lepiej już by było zaproponować Poleszakowi ustawkę.
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 08:49
0
[quote name='WWW' timestamp='1316671506' post='537648']
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
[/quote]

Normalnie paranoja! Zdrowy umysłowo człowiek nie byłby w stanie nabazgrać takich wypocin.
[quote name='WWW' timestamp='1316671506' post='537648']
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
[/quote]

Normalnie paranoja! Zdrowy... rozwiń
Avatar
WWW / 22 września 2011 o 08:05
0
historia KUL to siedlisko intryg, którym patronuje konfident komunistycznej bezpieki TW "Historyk", na czele sitwy stoi, wojujacy antyklerykał, o którym każdy student wie ze jest homoseksualistą, a drugą osoba w zarzadzie jest były pracownik IPN, znany z gloryfikowania nazistow spod znaku OUN/UPA. Sitwę wspieral takze nie żyjacy juz konfident komunistycznej bezpieki TW "Filozof".
Avatar
nosek / 21 września 2011 o 22:30
0
[quote name='Karla' timestamp='1316636359' post='537534']
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
[/quote]

Nie znam żadnego z "naukowców" biorących udział w sporze, ale wydaje mi się, że do dysput tego rodzaju służą łamy periodyków naukowych, a nie sądy. Fakt, że różnice zdań trafiły w to miejsce świadczy tylko i wyłacznie o poziomie Pana europosła Piotrowskiego.
[quote name='Karla' timestamp='1316636359' post='537534']
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
[/quote]

Nie znam żadnego z "naukowców" biorących udział w sporze, ale wydaje mi się, że do dysput tego rodzaju służą łamy periodyków naukowych, a nie sądy. Fakt, że różnice zdań trafiły w... rozwiń
Avatar
Karla / 21 września 2011 o 22:19
0
Panie Mirosławie popieram Pana - prawda kosztuje, ale dla prawdy warto się poświęcić Wierzę, ze prawda zwycięży! Chociaż w obecnych czasach lepiej wychodzi się na kłamstwie, a prawych ludzi jest coraz mniej. Powodzenia na drodze prawdy
Avatar
jan-ów / 21 września 2011 o 21:24
0
[quote name='Rom' timestamp='1316625801' post='537314']
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
[/quote]
Przeciwko p. Piotrowskiemu w pewnym okresie czasu utworzono spółdzielnię pod wodzą pewnej ważnej persony. Ponadto jej zarząd tworzyli: ww doktor, gazeta zwana wybiórczą z pismakiem resz(t)ką na czele i jeszcze paru lokalnych tzw. historyków. Nie dziwi tez postawa Fundacji Helsińskiej, która taką opieką otoczyła Poleszaka a tym samym i szmatławca wybiórczą, która w pewnym okresie tak się uaktywniła. W Fundacji czuje się jeszcze ducha prof. Hołdy a red. naczelnym wybiórczej w Lublinie wiadomo kto jest. Doktorzyna Poleszak to zwykły tchórz. Skoro opracowal taki "materiał" to dlaczego tak szybko go wycofał. Teraz niech walczy. Recenzja, a wciskanie w tekst nieprawdziwych informacji to co innego. Teraz niech tego broni w sądzie.
[quote name='Rom' timestamp='1316625801' post='537314']
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
[/quote]
P... rozwiń
Avatar
Hans Gruber / 21 września 2011 o 20:04
0
Czy Hans Klos to nie podnóżek gazety wybiórczej i pułtuska
Avatar
Rom / 21 września 2011 o 19:23
0
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja
Mnie dziwi, że dr Poleszak wycofał swoją recenzję o czym pisały już media. Jeżeli w recenzji napisał prawdę, to nie powinien wycofywać swojej krytycznej wobec profesora recenzji, gdyż prawdę zawsze da się obronić, nawet przed polskim sądem. Takie zachowanie wskazuje na obawy doktora co do swojej rzetelności
Może ktoś pana doktora potraktował przedmiotowo wypuszczając i wykorzystując w walce z Piotrowskim... stąd ta recenzja rozwiń
Avatar
Katoliczka / 21 września 2011 o 18:37
0
Jedno jest pewne, że kto nie toleruje krytyki nie powinien kandydować na posła.Prawdziwa cnota krytyki się nie boi i tylko na takich my katolicy będziemy głosować.
Avatar
crx / 21 września 2011 o 16:45
0
Gdy kiedyś powróci tu Polska ,to właściwie oceni zbirów,sprzedawczyków,kanalie,idiotów i pospolitych złodzieji.Ciekawe tylko kto znajdzie się w poszczególnych grupach...........?!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 14 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!