Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2018 r.
10:20

Jak Uber tylko na skuterze. Nowa usługa w Lublinie, już wiadomo kiedy

Autor: Zdjęcie autora drs
0 25 A A

Kolejna forma transportu dostępna ma być od marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właśnie wtedy do Lublina zamierza wkroczyć Skuber, który będzie działać na podobnych zasadach, co znany w wielu krajach Uber odbierający klientów taksówkom. Zasadnicza różnica dotyczy pojazdów: klienci Ubera wożeni są samochodami, Skuber przewiezie ich skuterem.

Klient będzie zamawiać kurs podobnie, jak zamawia przejazd taksówką. Skuter powinien podjechać po niego we wskazane miejsce w ciągu 8 minut. Opłata za każdy przejechany kilometr ma wynosić 90 groszy, a do tego trzeba doliczyć jeszcze tzw. opłatę początkową będącą odpowiednikiem taksówkowej opłaty „za kłapnięcie drzwiami”. W zależności od miasta ma ona wynosić od 4 do 8 zł. Skutery będą wyposażone w kaski dla pasażera.

Firma nie będzie mieć własnych jednośladów. Podobnie jak Uber zamierza współpracować z właścicielami skuterów, którzy będą chcieli sobie dorobić. Skuber ma im zapewnić zarobkowe zlecenia.

Na takiej zasadzie od niedawna działa w Lublinie platforma Taxify, której kierowcy są regularnie kontrolowani przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Funkcjonariusze żądają okazania licencji na przewóz osób oraz orzeczeń lekarskich i psychologicznych, a rzecznik WITD podkreśla, że osoby zajmujące się zarobkowym przewozem bez takich dokumentów narażają się na 14 tys. zł kary.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 11:34
+23
Prawie jak w Bangladeszu.
Avatar
człowiek / 28 grudnia 2018 r. o 10:57
+21
Przesylki i kurierów to ja rozumiem. Ale żeby tak wozić ludzi???
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 10:49
+19
Jeszcze troche to będą wozić ludzi rowerami na ramie. Skąpstwo i głupota nie zna granic
Avatar
MIKE / 28 grudnia 2018 r. o 12:00
+14
I wszyscy będą jeździć w tym samym kasku? Powodzenia..
Avatar
obywatel / 28 grudnia 2018 r. o 10:59
+12
Na coraz glupsze pomysły w tym Lublinie wpadają.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 16:42
+9
Ja pie.... ale jaja
Avatar
Marcin M. / 28 grudnia 2018 r. o 12:49
+9
Mogliby jeszcze riksze  w Lublinie zrobić.
Avatar
ha ha ha ha ha ha ha / 28 grudnia 2018 r. o 18:18
+8
Lublin miasto innowacji ....U HA HA HA HA HA HA HA.....chyba  TAJLANDYZACJI. Cóż jaki miasto takie i innowacje. Żałosna wiocha.
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2018 r. o 10:59
+8
Czy to będzie bezpieczne?
Avatar
pawel / 28 grudnia 2018 r. o 11:00
+3
Orzeczenia lekarskie i psychologiczne również będą wymagane?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 14:26
+2
Ja mam Lektykę , szukam 4 durnych koksiarzy-tragarzy do roboty !!!!!!!! ( mile widziana umiejętność chodzenia )
Avatar
ha ha ha ha ha ha ha / 28 grudnia 2018 r. o 18:18
+8
Lublin miasto innowacji ....U HA HA HA HA HA HA HA.....chyba  TAJLANDYZACJI. Cóż jaki miasto takie i innowacje. Żałosna wiocha.
Avatar
Zecer / 28 grudnia 2018 r. o 17:01
0
A was to nieudacznicy obchodzi jaki kto ma pomysł na biznes? Rynek zweryfikuje, czy bedzie zapotrzebowanie czy nie, nie wasz problem łajzy...sałaciarze mogą spać spokojnie, nie sądze zeby to była wielka konkurencja dla taxi
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 16:42
+9
Ja pie.... ale jaja
Avatar
Taktak / 28 grudnia 2018 r. o 16:28
+1
Ciekawe co za UBEr  stoi za skUBer.
Avatar
spóźnię się to boss nie wypłaci 1500 / 28 grudnia 2018 r. o 15:36
+2
Na coraz glupsze pomysły w tym Lublinie wpadają.
 Co do zasady - zgoda, ale mając na uwadze fakt, jak bardzo zuczkowi misiewicze z zdim paraliżują ruch w mieście swoimi POronionymi POmysłami, skutery - którym łatwiej przebijać się przez korki - mogą okazać się rozwiązaniem właściwym. Warunki jak z Bagladeszu wymagają rozwiązań jak z Bangladeszu, jak ktoś to wspomniał powyżej.
Avatar
Marcin M. / 28 grudnia 2018 r. o 12:49
+9
Mogliby jeszcze riksze  w Lublinie zrobić.
Avatar
Boczek / 28 grudnia 2018 r. o 12:48
0
No właśnie. Dzisiaj prima aprilis?
Avatar
Jjjaco / 28 grudnia 2018 r. o 12:42
+1
Jedna reka kieruje, w drugiej telefon z aplikacja a z tylu ryzykant. To wyglada jak prima aprilisowy żart.
Avatar
Lubelak / 28 grudnia 2018 r. o 12:01
0
Lublin to piękna nowoczesna mentalnie upośledzona wiocha
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!