Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2010 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2010 bez Disco Polo. Sprawdź, co będzie się działo w Lublinie

0 44 A A

Uniwersytet Przyrodniczy rezygnuje z imprezy disco polo. UMCS wraca z dużymi koncertami na miasteczko akademickie. A politechnika wprowadza się do muszli w Ogrodzie Saskim. To największe nowości majowego święta lubelskich studentów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przygotowania właśnie się zaczynają. Samorządy poszczególnych uczelni podpisują umowy z artystami, szukają sponsorów i dopinają kwestie logistyczne. Szczegóły na razie są owiane tajemnicą. Nam jednak udało się poznać kilka z nich.

• Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku miesięcy, że Uniwersytet Przyrodniczy zrezygnuje w tym roku z koncertu disco polo – bijącego w poprzednich latach rekordy popularności (na Felinie bawiło się po kilkadziesiąt tysięcy osób).

– Nastąpią pewne zmiany – mówi tajemniczo Leszek Gozdzicki, szef samorządu UP. – Doszliśmy do wniosku, że ten pomysł już trochę się wypalił. I trzeba dać studentom coś nowego – zdradza osoba zbliżona do samorządu.

W zamian przyrodnicy zorganizują na Felinie gigantyczną imprezę klubową, z udziałem dj-ów z zagranicy. – Chcemy zrobić największe tego typu wydarzenie nie tylko w Lublinie, ale w ogóle po tej stronie Wisły – zapowiada Gozdzicki.

• Nowości szykuje też UMCS. Już wiadomo, że uniwersytet rezygnuje z koncertów na parkingu Wydziału Artystycznego przy al. Kraśnickiej. Imprezy, które odbywały się tam w poprzednich latach, były ostro krytykowane przez samych studentów.

– Bierzemy sobie do serca opinie studentów i wyciągamy z nich wnioski – podkreśla Anna Nieoczym, szefowa samorządu UMCS. Dlatego największe imprezy uniwersytetu wrócą na miasteczko akademickie (ale nie przed Chatkę Żaka). Oprócz tego UMCS znowu szykuje mniejsze koncerty i kabareton w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego.

• Tu kolejna nowość. Do muszli od tego roku wkracza też Politechnika Lubelska. – Planujemy tam koncert pop i kabareton, tydzień po imprezach UMCS – mówi Paweł Dadej, szef samorządu PL.

Politechnika tradycyjnie już zamknie majowe święto lubelskich studentów – trzema koncertami na terenach zielonych przy ul. Nadbystrzyckiej. Pierwszy będzie w klimatach muzyki klubowej, drugi – reggae, a trzeci – rockowy.

– Nie chcemy wybijać studentów z rytmu, dlatego szukujemy mocne, trzydniowe muzyczne uderzenie – wyjaśnia Dadej.

Kolejny rok z rzędu w studenckie święto włączą się władze miasta. Po wspólnym korowodzie studentów wszystkich uczelni na placu Zamkowym będzie na nich czekał koncert współfinansowany przez Ratusz.

– Dokładnie tak jak w poprzednich latach z udziałem gwiazdy zagranicznej – mówi Michał Krawczyk, szef Biura Marketingu Miasta. – Koncert zostanie zorganizowany w ramach programu "Od Unii do Unii”, dlatego 70 proc. kosztów będzie pokryte z Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto dołoży 100 tys. zł.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej zaczną się w czwartek, 6 maja.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 maja 2010 o 13:09
0
Czy na tegoroczne koncerty disco polo na UM i Felinie mają wstęp tylko studenci? Czy jest to impreza dostępna dla wszystkich chętnych?
Avatar
kopytko / 26 kwietnia 2010 o 01:12
0
Chyba celem każdego organizatora i wykonawcy jest stworzyć imprezę gdzie przyjdzie jak największa ilość osób. Jak na feliniadowe disco polo przychodziło do tej pory najwięcej osób z całego Lublina to wypalenia raczej nie widać. Nie rozumiem logiki zamykania imprezy, która przyciąga najbardziej...
Avatar
jacek / 24 kwietnia 2010 o 13:26
0
Śmieszą mnie wypowiedzi typu : "techno, białe rękawiczki, piguły" .. Ludzie! Od kilku lat w 99% polskich klubów nie usłyszycie już techno! Zapewne wielcy znawcy "techno" sami słuchają regału, rocku bądź jeszcze czegoś innego i nie będąc świadomym podgatunków muzyki klubowej wypisują takie idiotyzmy.. Kur.. gdzie Wy żyjecie ? .. Co do disco polo, bardzo dobrze że ten chłam wyrzucili z programu, bo to była parodia..

Tak nawiasem, na MySpace Max'a Farenthide jest informacja, że właśnie on m.in. ma tam wystąpić, więc z pewnością nie będzie "techno party" i białych rękawiczek.. nie te czasy.
Śmieszą mnie wypowiedzi typu : "techno, białe rękawiczki, piguły" .. Ludzie! Od kilku lat w 99% polskich klubów nie usłyszycie już techno! Zapewne wielcy znawcy "techno" sami słuchają regału, rocku bądź jeszcze czegoś innego i nie będąc świadomym podgatunków muzyki klubowej wypisują takie idiotyzmy.. Kur.. gdzie Wy żyjecie ? .. Co do disco polo, bardzo dobrze że ten chłam wyrzucili z programu, bo to była parodia..

Tak nawiasem, na MySpace Max'a Farenthide jest informacja, że właśnie on m.in. ma ta... rozwiń
Avatar
oootaaaak / 11 kwietnia 2010 o 22:53
0
a ja się zgadzam i popieram że najwyższy czas zaprzestać koncertów disco polo!!!! byłam raz i jedno mogę stwierdzic jedna wielka chamówa!!! strach było tam przebywać, bijatyka na każdym kroku, drechy ze sztachetami, chamstwo chamstwem pogania!!!!! jak dla mnie zamiast disco polo powinien być jeszcze jeden koncert rockowy jak to było dawniej, a nie tylko jeden i ten chłam
Avatar
~mmm~ / 4 kwietnia 2010 o 18:38
0
disco polo musi byc!!!!!
Avatar
Jelcynek / 27 marca 2010 o 17:03
0
Osobiście lubię różne rodzaje muzyki jak polski pop czy rock. Ale będę szczery disco polo na felinie gromadziło tłumy ludzi i to nie tylko "normalnych" czy innych studentów ale tez rodziny( dziadków babcie mamusie tatusiów z dziećmi) wiec gdyby tam były tylko awantury to tych osób by tam wogóle nie było. Zgadza się że trafi się jakaś grupka osób myślących inaczej, którzy tam się pojawiali na szukaniu dodatkowych wrażeń prócz samych związanych z normalną zabawą ale tak jest wszędzie, więc nie łudźcie sie myśląc, że jak zmienicie klimat zabawy to oni się nie pojawia bo się z pewnością mylicie.
W dodatku i tak na tym stracą bo nie wierzę żeby jakikolwiek muzyk techno zgromadził taką ilość osób na koncercie(z wyjątkiem może Tiesto czy ATB lub Marc Van Lindenna ale na nich po prostu za mały budżet!) co Akcent Boys Cliver...
Sam wraz z moimi znajomymi nie mogliśmy doczekać się dnia w którym rozpocznie się Feliniada a im było bliżej tego dnia tym bardziej czas sie wydłużał, a teraz czuje się nieswojo wiedząc że tak już nie będzie no cóż mówi się trudno i najwyżej spakujemy sie do autka wszyscy i pojedziemy na dni do Świdnika czy gdzie indziej, a wszystko przez parę zdarzeń jakie miały miejsce w latach wcześniejszych jakiś grupek nieodpowiedzialnie zachowujących się osób.
P.S Szczerze mówią to liczyłem na występ grupy dystans z Renatą Dobkowską w składzie no cóż mówi sie szkoda pozdrowienia dla wszystkich
Osobiście lubię różne rodzaje muzyki jak polski pop czy rock. Ale będę szczery disco polo na felinie gromadziło tłumy ludzi i to nie tylko "normalnych" czy innych studentów ale tez rodziny( dziadków babcie mamusie tatusiów z dziećmi) wiec gdyby tam były tylko awantury to tych osób by tam wogóle nie było. Zgadza się że trafi się jakaś grupka osób myślących inaczej, którzy tam się pojawiali na szukaniu dodatkowych wrażeń prócz samych związanych z normalną zabawą ale tak jest wszędzie, więc nie łudźcie sie myśląc, że jak zmienicie kli... rozwiń
Avatar
bezstronna / 27 marca 2010 o 11:06
0
[size="4"][/size]
student napisał:
Nie chcecie to nie przychodźcie na Feliniade, nikt Was nie zmusza, ale spójrzmy prawdzie w oczy i tak największą popularność będzie miał koncert disco polo , ,, miejskie wieśniaki''

Popieram Cię w 100 %. Trudno się do tego przyznac, ale na takie imprezy najlepsza jest muzyka disco polo. Muzyk lekka i przyjemna, a przecież chodzi o to żeby dobrze się bawic. Uwielbiam muzykę poważną, ale nie na takich imprezach. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
polo. Muzyk lekka i przyjemna, a przecież chodzi o to żeby dobrze się bawic. Uwielbiam muzykę poważną, ale nie na takich imprezach. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
rozwiń
Avatar
student / 27 marca 2010 o 06:33
0
Nie chcecie to nie przychodźcie na Feliniade, nikt Was nie zmusza, ale spójrzmy prawdzie w oczy i tak największą popularność będzie miał koncert disco polo , ,, miejskie wieśniaki''
Avatar
~Monika~ / 23 marca 2010 o 09:50
0
UP rezygnuje z disco polo? to czemu na feliniadzie występować będzie zespół "skaner"? 15 maja o 19.00 . Jak mniemam to disco polo? UP nie umie pokazać klasy, nie dość, Że niszczy studentom zabawę, to jeszcze nadal robi wiochę... ehh
Avatar
Jinx1993 / 15 marca 2010 o 06:27
0
MC.LU napisał:
W takim razie słuchajcie Braci,Feel,Piaska i tego co wam wpychają media ogólnoeuropejskie,tak jak Tvp z denną Eurowizją Żal.pl.Ale drodzy słuchacze Radia Lublin po co dzwonicie do "Barachołki" i pozdrawiacie i mówicie że to wam sie podoba a potem takie wypowiedzi tutaj.posłuchajcie takich zespołów jak Drossel,Basta,Jorrgus,Marcin Siegienczuk a wtedy Piasek i inni okażą sie dnem.

Wiesz co kolego,Bracia akurat grają na poziomie,ale jest wiele dużo lepszych zespołów niż te wasze disco z pola m.in Perfect(klasyk w gatunku) tak samo jak Dżem,Lady Pank,IRA,Carrion,Renesans,Carpe Diem i bardzo dobrze że będzie w tym roku bez tej waszej wieśniackiej muzyki,bo to nie jest muzyka ani to nie jet koncert który jest cały z playbacku,posłuchaj sobie Iry a wtedy jakieś disco z polo okaże się dnem większym niż Piasek

Wiesz co kolego,Bracia akurat grają na poziomie,ale jest wiele dużo lepszych zespołów niż te wasze disco z pola m.in Perfect(klasyk w gatunku) tak samo jak Dżem,Lady Pank,IRA,Carrion,Renesans,Carpe Diem i bardzo dobrze że będzie w tym roku bez tej waszej wieśniackiej muzyki,bo to nie jest muzyka ani to nie jet koncert który jest cały z playbacku,posłuchaj sobie Iry a wtedy jakieś disco z polo okaże się dnem większym niż Piasek rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2010 o 13:09
0
Czy na tegoroczne koncerty disco polo na UM i Felinie mają wstęp tylko studenci? Czy jest to impreza dostępna dla wszystkich chętnych?
Avatar
kopytko / 26 kwietnia 2010 o 01:12
0
Chyba celem każdego organizatora i wykonawcy jest stworzyć imprezę gdzie przyjdzie jak największa ilość osób. Jak na feliniadowe disco polo przychodziło do tej pory najwięcej osób z całego Lublina to wypalenia raczej nie widać. Nie rozumiem logiki zamykania imprezy, która przyciąga najbardziej...
Avatar
jacek / 24 kwietnia 2010 o 13:26
0
Śmieszą mnie wypowiedzi typu : "techno, białe rękawiczki, piguły" .. Ludzie! Od kilku lat w 99% polskich klubów nie usłyszycie już techno! Zapewne wielcy znawcy "techno" sami słuchają regału, rocku bądź jeszcze czegoś innego i nie będąc świadomym podgatunków muzyki klubowej wypisują takie idiotyzmy.. Kur.. gdzie Wy żyjecie ? .. Co do disco polo, bardzo dobrze że ten chłam wyrzucili z programu, bo to była parodia..

Tak nawiasem, na MySpace Max'a Farenthide jest informacja, że właśnie on m.in. ma tam wystąpić, więc z pewnością nie będzie "techno party" i białych rękawiczek.. nie te czasy.
Śmieszą mnie wypowiedzi typu : "techno, białe rękawiczki, piguły" .. Ludzie! Od kilku lat w 99% polskich klubów nie usłyszycie już techno! Zapewne wielcy znawcy "techno" sami słuchają regału, rocku bądź jeszcze czegoś innego i nie będąc świadomym podgatunków muzyki klubowej wypisują takie idiotyzmy.. Kur.. gdzie Wy żyjecie ? .. Co do disco polo, bardzo dobrze że ten chłam wyrzucili z programu, bo to była parodia..

Tak nawiasem, na MySpace Max'a Farenthide jest informacja, że właśnie on m.in. ma ta... rozwiń
Avatar
oootaaaak / 11 kwietnia 2010 o 22:53
0
a ja się zgadzam i popieram że najwyższy czas zaprzestać koncertów disco polo!!!! byłam raz i jedno mogę stwierdzic jedna wielka chamówa!!! strach było tam przebywać, bijatyka na każdym kroku, drechy ze sztachetami, chamstwo chamstwem pogania!!!!! jak dla mnie zamiast disco polo powinien być jeszcze jeden koncert rockowy jak to było dawniej, a nie tylko jeden i ten chłam
Avatar
~mmm~ / 4 kwietnia 2010 o 18:38
0
disco polo musi byc!!!!!
Avatar
Jelcynek / 27 marca 2010 o 17:03
0
Osobiście lubię różne rodzaje muzyki jak polski pop czy rock. Ale będę szczery disco polo na felinie gromadziło tłumy ludzi i to nie tylko "normalnych" czy innych studentów ale tez rodziny( dziadków babcie mamusie tatusiów z dziećmi) wiec gdyby tam były tylko awantury to tych osób by tam wogóle nie było. Zgadza się że trafi się jakaś grupka osób myślących inaczej, którzy tam się pojawiali na szukaniu dodatkowych wrażeń prócz samych związanych z normalną zabawą ale tak jest wszędzie, więc nie łudźcie sie myśląc, że jak zmienicie klimat zabawy to oni się nie pojawia bo się z pewnością mylicie.
W dodatku i tak na tym stracą bo nie wierzę żeby jakikolwiek muzyk techno zgromadził taką ilość osób na koncercie(z wyjątkiem może Tiesto czy ATB lub Marc Van Lindenna ale na nich po prostu za mały budżet!) co Akcent Boys Cliver...
Sam wraz z moimi znajomymi nie mogliśmy doczekać się dnia w którym rozpocznie się Feliniada a im było bliżej tego dnia tym bardziej czas sie wydłużał, a teraz czuje się nieswojo wiedząc że tak już nie będzie no cóż mówi się trudno i najwyżej spakujemy sie do autka wszyscy i pojedziemy na dni do Świdnika czy gdzie indziej, a wszystko przez parę zdarzeń jakie miały miejsce w latach wcześniejszych jakiś grupek nieodpowiedzialnie zachowujących się osób.
P.S Szczerze mówią to liczyłem na występ grupy dystans z Renatą Dobkowską w składzie no cóż mówi sie szkoda pozdrowienia dla wszystkich
Osobiście lubię różne rodzaje muzyki jak polski pop czy rock. Ale będę szczery disco polo na felinie gromadziło tłumy ludzi i to nie tylko "normalnych" czy innych studentów ale tez rodziny( dziadków babcie mamusie tatusiów z dziećmi) wiec gdyby tam były tylko awantury to tych osób by tam wogóle nie było. Zgadza się że trafi się jakaś grupka osób myślących inaczej, którzy tam się pojawiali na szukaniu dodatkowych wrażeń prócz samych związanych z normalną zabawą ale tak jest wszędzie, więc nie łudźcie sie myśląc, że jak zmienicie kli... rozwiń
Avatar
bezstronna / 27 marca 2010 o 11:06
0
[size="4"][/size]
student napisał:
Nie chcecie to nie przychodźcie na Feliniade, nikt Was nie zmusza, ale spójrzmy prawdzie w oczy i tak największą popularność będzie miał koncert disco polo , ,, miejskie wieśniaki''

Popieram Cię w 100 %. Trudno się do tego przyznac, ale na takie imprezy najlepsza jest muzyka disco polo. Muzyk lekka i przyjemna, a przecież chodzi o to żeby dobrze się bawic. Uwielbiam muzykę poważną, ale nie na takich imprezach. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
polo. Muzyk lekka i przyjemna, a przecież chodzi o to żeby dobrze się bawic. Uwielbiam muzykę poważną, ale nie na takich imprezach. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
rozwiń
Avatar
student / 27 marca 2010 o 06:33
0
Nie chcecie to nie przychodźcie na Feliniade, nikt Was nie zmusza, ale spójrzmy prawdzie w oczy i tak największą popularność będzie miał koncert disco polo , ,, miejskie wieśniaki''
Avatar
~Monika~ / 23 marca 2010 o 09:50
0
UP rezygnuje z disco polo? to czemu na feliniadzie występować będzie zespół "skaner"? 15 maja o 19.00 . Jak mniemam to disco polo? UP nie umie pokazać klasy, nie dość, Że niszczy studentom zabawę, to jeszcze nadal robi wiochę... ehh
Avatar
Jinx1993 / 15 marca 2010 o 06:27
0
MC.LU napisał:
W takim razie słuchajcie Braci,Feel,Piaska i tego co wam wpychają media ogólnoeuropejskie,tak jak Tvp z denną Eurowizją Żal.pl.Ale drodzy słuchacze Radia Lublin po co dzwonicie do "Barachołki" i pozdrawiacie i mówicie że to wam sie podoba a potem takie wypowiedzi tutaj.posłuchajcie takich zespołów jak Drossel,Basta,Jorrgus,Marcin Siegienczuk a wtedy Piasek i inni okażą sie dnem.

Wiesz co kolego,Bracia akurat grają na poziomie,ale jest wiele dużo lepszych zespołów niż te wasze disco z pola m.in Perfect(klasyk w gatunku) tak samo jak Dżem,Lady Pank,IRA,Carrion,Renesans,Carpe Diem i bardzo dobrze że będzie w tym roku bez tej waszej wieśniackiej muzyki,bo to nie jest muzyka ani to nie jet koncert który jest cały z playbacku,posłuchaj sobie Iry a wtedy jakieś disco z polo okaże się dnem większym niż Piasek

Wiesz co kolego,Bracia akurat grają na poziomie,ale jest wiele dużo lepszych zespołów niż te wasze disco z pola m.in Perfect(klasyk w gatunku) tak samo jak Dżem,Lady Pank,IRA,Carrion,Renesans,Carpe Diem i bardzo dobrze że będzie w tym roku bez tej waszej wieśniackiej muzyki,bo to nie jest muzyka ani to nie jet koncert który jest cały z playbacku,posłuchaj sobie Iry a wtedy jakieś disco z polo okaże się dnem większym niż Piasek rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!