Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2009 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Kierowcy niszczą auta na dziurawych ulicach

0 10 A A

Mełgiewska, Metalurgiczna, Męczenników Majdanka to - według miejskich statystyk, jedne z najbardziej dziurawych ulic w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na al. Warszawskiej nie jest lepiej - mówi Jerzy Nykiel, lubelski taksówkarz. - Z dnia na dzień robi się gorzej. Wielu kierowców jeździ tam dosyć szybko. Jak taki wpadnie w dziurę, to na urwanym zawieszeniu może się nie skończyć.

W magistracie czekają już na zwiększoną liczbę wniosków o odszkodowanie. Urzędnicy przyznaję, że lubelskie ulice nie są w najlepszej kondycji.

- Przykładem może być rejon skrzyżowania al. Warszawskiej i Solidarności - mówi Adam Borowy z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta. - Fragment ul. Smorawińskiego również wymaga remontu. To stare nawierzchnie i mimo łatania, są w coraz gorszym stanie.

Drogowcy z kilku firm codziennie patrolują miasto. - W poniedziałek zużyliśmy tonę masy wypełniającej - mówi Wiesław Adamczyk, prezes Lubelskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. - Na wtorek zaplanowaliśmy pół tony więcej. Mamy dwie załogi, które kontrolują nasz rejon. Robimy, co można, żeby zminimalizować szkody.
Na łatanie dziur w całym mieście codziennie idzie kilka ton asfaltu.

- W ubiegłym roku zgłosiło się do nas 169 osób, które zniszczyły auta na miejskich szosach - mówi Robert Gogola, rzecznik lubelskiej Straży Miejskiej. - W tym roku mamy już pierwsze zgłoszenia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 4 marca 2009 o 08:36
0
Zamiast wyrzucac nasze pieniadze z podatkow na oplacanie wysylania smsow moze w koncu przeznaczyc chociaz na latanie dziur , co pan na to panie Latka ?!!!!
Avatar
pd / 3 marca 2009 o 10:18
0
KROCHMALNA-wstyd i strach!Wstyd dla miasta a strach-jechać...Dziura na dziurze.Zapraszamy włodarzy na przejażdżkę tą ulicą.Na ten obiecywany stadion to chyba paralotniami będziecie do(latywać),bo dojechać to się raczej nie da.
Avatar
pełzający / 3 marca 2009 o 08:34
0
A kto zajmie się nieudacznikami odpowiedzialnymi za stan dróg gminnych w województwie lubelskim. Czy jest jakieś prawo które umożliwia imienne dochodzenie odszkodowania od wójta nieroba, albo nieodpowiedzialnego durnia z jego urzędu który nigdy nie zajął się zarządzanymi drogami... Rozerwane dwie nowe opony, dwukrotny remont zawieszenia, klocki hamulcowe wymieniane co dwa miesiące, przestawiony rozrząd... to wszystko mnie spotkało w ciągu ostatnich dwóch lat. Mało??? A co będzie jeśli nie dojedzie do posesji straż pożarna, pogotowie...Szkoda słów. Jedyna nadzieja, że zajmie się tym badziewiem dobry prawnik z firmy ubezpieczeniowej i odzyska wszystko co musieli wypłacić za nieudolne władze. Szkoda tylko, że znowu będzie to z naszych podatków, a nie kieszeni tych dobrze opłacanych nierobów.
A kto zajmie się nieudacznikami odpowiedzialnymi za stan dróg gminnych w województwie lubelskim. Czy jest jakieś prawo które umożliwia imienne dochodzenie odszkodowania od wójta nieroba, albo nieodpowiedzialnego durnia z jego urzędu który nigdy nie zajął się zarządzanymi drogami... Rozerwane dwie nowe opony, dwukrotny remont zawieszenia, klocki hamulcowe wymieniane co dwa miesiące, przestawiony rozrząd... to wszystko mnie spotkało w ciągu ostatnich dwóch lat. Mało??? A co będzie jeśli nie dojedzie do posesji straż pożarna, pogotowie...Szkoda... rozwiń
Avatar
Ania / 3 marca 2009 o 08:27
0
Lublin to wiocha - i ulice najlepiej o tym świadczą. Rajcy mogą wciskać ludziom ciemnotę, ale rzeczywistość ich kąsa po łydkach. Brud, dziury w drogach, upośledzone funkcje Straży MIejskiej (tylko od łapania "parkowaczy") - zwykła wiocha.
Avatar
mieszkaniec lubelszczyzny / 3 marca 2009 o 08:18
0
Proszę przejechać się trasą z Lublina do Biłgoraja. Pod Biłgorajem jeździ się slalomem po drodze wojewódzkiej! Tragedia!!! Pochodzę z Podkarpacia i tam są o wiele lepsze drogi. A zamożność regionu taka sama. Ale to kwestia podejścia władz. Ciekawe tylko czy to nie jest przypadkiem celowe działanie?
Avatar
mieszkaniec lubelszczyzny / 3 marca 2009 o 08:18
0
Proszę przejechać się trasą z Lublina do Biłgoraja. Pod Biłgorajem jeździ się slalomem po drodze wojewódzkiej! Tragedia!!! Pochodzę z Podkarpacia i tam s
Avatar
Ktoś / 3 marca 2009 o 08:08
0
To jeszcze nic.
ZAPRASZAM na ulicę ( be nazwy ) łączącą Agatową ( os Poręba ) z hucznie nowo otwartą Jana Pawła II
Tu są dopiero jaja.
Wąska droga z trudem dwa samochody się wymijają.
Pełno dziur jedziesz 15 km/h i buja Cię i przechyla na każdą stronę
A mistrzostwo świata to wyjazd do Agatowej.
Dziura, nie dół o głębokości ok 7 cm i szerokości ok. 2 m.
Brawo Panowie z U.M.
Powinniście być z siebie dumni.
Panie Prezydencie zapraszamy na przejażdżkę.
Avatar
Riad / 3 marca 2009 o 07:05
0
Zostawmy dziury, postawmy ograniczenie do 30 i dostawmy fotoradar...na pewno kierowcy zwolnią miasto się zakorkuje ale statystycznie bezpieczeństwo wzrośnie a koszty spadną
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 22:32
0
Niech Pan Wasilewski oraz miejscy radni dalej się opierdzielają.
A ulice na pewno same się zmodernizują.
Jedno wielkie nieróbstwo!
Mogę się założyć (i mam taką nadzieję), że Pan Wasilewski pierwszą i ostatnią kadencje był prezydentem tego miasta.
Szkoda tylko, że (zapewne) 95% (obecnych) radnych ponownie zostanie wybranych :-(.
Avatar
kierowiec naszych ulic.. / 2 marca 2009 o 21:18
0
witam wszystkich co jezdza slalomem!!dzisiaj w godzinach rannych na rondzie 1000lecia a uni lubelskiej i podzamcze ekipa remontowa naszych ulic wlasnie lepiła dziury w safalcie ..to nie dziwota lecz ich technika to wola o pomste do nie wiadomo kogo.!!szufla asfaltu na dziure czy ona czysta czy tez brudna a potem klepanie lopata ewentualnie butem i po zabiegu.oto sposob aby jak najwiecej zalatwic reklamacju lub tez raportow z dziurami.patrzac na to zastanawiam sie czy to jest nowa technika ukladania asfaltu i jaka trzeba skonczyc szkole aby tego typu prace wykonywac!!dodam jeszcze ze na koniec trzeba sypnac szufle piasku aby sie dany material nie przyklejal do opon samochodowych!!zaznaczam ze temperatura w tym czasie wynosila minus 5stC....prosze o dopowiedz na dany komentarz prezesa tejze renomowanej firmy!!!!!!!
witam wszystkich co jezdza slalomem!!dzisiaj w godzinach rannych na rondzie 1000lecia a uni lubelskiej i podzamcze ekipa remontowa naszych ulic wlasnie lepiła dziury w safalcie ..to nie dziwota lecz ich technika to wola o pomste do nie wiadomo kogo.!!szufla asfaltu na dziure czy ona czysta czy tez brudna a potem klepanie lopata ewentualnie butem i po zabiegu.oto sposob aby jak najwiecej zalatwic reklamacju lub tez raportow z dziurami.patrzac na to zastanawiam sie czy to jest nowa technika ukladania asfaltu i jaka trzeba skonc... rozwiń
Avatar
mp / 4 marca 2009 o 08:36
0
Zamiast wyrzucac nasze pieniadze z podatkow na oplacanie wysylania smsow moze w koncu przeznaczyc chociaz na latanie dziur , co pan na to panie Latka ?!!!!
Avatar
pd / 3 marca 2009 o 10:18
0
KROCHMALNA-wstyd i strach!Wstyd dla miasta a strach-jechać...Dziura na dziurze.Zapraszamy włodarzy na przejażdżkę tą ulicą.Na ten obiecywany stadion to chyba paralotniami będziecie do(latywać),bo dojechać to się raczej nie da.
Avatar
pełzający / 3 marca 2009 o 08:34
0
A kto zajmie się nieudacznikami odpowiedzialnymi za stan dróg gminnych w województwie lubelskim. Czy jest jakieś prawo które umożliwia imienne dochodzenie odszkodowania od wójta nieroba, albo nieodpowiedzialnego durnia z jego urzędu który nigdy nie zajął się zarządzanymi drogami... Rozerwane dwie nowe opony, dwukrotny remont zawieszenia, klocki hamulcowe wymieniane co dwa miesiące, przestawiony rozrząd... to wszystko mnie spotkało w ciągu ostatnich dwóch lat. Mało??? A co będzie jeśli nie dojedzie do posesji straż pożarna, pogotowie...Szkoda słów. Jedyna nadzieja, że zajmie się tym badziewiem dobry prawnik z firmy ubezpieczeniowej i odzyska wszystko co musieli wypłacić za nieudolne władze. Szkoda tylko, że znowu będzie to z naszych podatków, a nie kieszeni tych dobrze opłacanych nierobów.
A kto zajmie się nieudacznikami odpowiedzialnymi za stan dróg gminnych w województwie lubelskim. Czy jest jakieś prawo które umożliwia imienne dochodzenie odszkodowania od wójta nieroba, albo nieodpowiedzialnego durnia z jego urzędu który nigdy nie zajął się zarządzanymi drogami... Rozerwane dwie nowe opony, dwukrotny remont zawieszenia, klocki hamulcowe wymieniane co dwa miesiące, przestawiony rozrząd... to wszystko mnie spotkało w ciągu ostatnich dwóch lat. Mało??? A co będzie jeśli nie dojedzie do posesji straż pożarna, pogotowie...Szkoda... rozwiń
Avatar
Ania / 3 marca 2009 o 08:27
0
Lublin to wiocha - i ulice najlepiej o tym świadczą. Rajcy mogą wciskać ludziom ciemnotę, ale rzeczywistość ich kąsa po łydkach. Brud, dziury w drogach, upośledzone funkcje Straży MIejskiej (tylko od łapania "parkowaczy") - zwykła wiocha.
Avatar
mieszkaniec lubelszczyzny / 3 marca 2009 o 08:18
0
Proszę przejechać się trasą z Lublina do Biłgoraja. Pod Biłgorajem jeździ się slalomem po drodze wojewódzkiej! Tragedia!!! Pochodzę z Podkarpacia i tam są o wiele lepsze drogi. A zamożność regionu taka sama. Ale to kwestia podejścia władz. Ciekawe tylko czy to nie jest przypadkiem celowe działanie?
Avatar
mieszkaniec lubelszczyzny / 3 marca 2009 o 08:18
0
Proszę przejechać się trasą z Lublina do Biłgoraja. Pod Biłgorajem jeździ się slalomem po drodze wojewódzkiej! Tragedia!!! Pochodzę z Podkarpacia i tam s
Avatar
Ktoś / 3 marca 2009 o 08:08
0
To jeszcze nic.
ZAPRASZAM na ulicę ( be nazwy ) łączącą Agatową ( os Poręba ) z hucznie nowo otwartą Jana Pawła II
Tu są dopiero jaja.
Wąska droga z trudem dwa samochody się wymijają.
Pełno dziur jedziesz 15 km/h i buja Cię i przechyla na każdą stronę
A mistrzostwo świata to wyjazd do Agatowej.
Dziura, nie dół o głębokości ok 7 cm i szerokości ok. 2 m.
Brawo Panowie z U.M.
Powinniście być z siebie dumni.
Panie Prezydencie zapraszamy na przejażdżkę.
Avatar
Riad / 3 marca 2009 o 07:05
0
Zostawmy dziury, postawmy ograniczenie do 30 i dostawmy fotoradar...na pewno kierowcy zwolnią miasto się zakorkuje ale statystycznie bezpieczeństwo wzrośnie a koszty spadną
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 22:32
0
Niech Pan Wasilewski oraz miejscy radni dalej się opierdzielają.
A ulice na pewno same się zmodernizują.
Jedno wielkie nieróbstwo!
Mogę się założyć (i mam taką nadzieję), że Pan Wasilewski pierwszą i ostatnią kadencje był prezydentem tego miasta.
Szkoda tylko, że (zapewne) 95% (obecnych) radnych ponownie zostanie wybranych :-(.
Avatar
kierowiec naszych ulic.. / 2 marca 2009 o 21:18
0
witam wszystkich co jezdza slalomem!!dzisiaj w godzinach rannych na rondzie 1000lecia a uni lubelskiej i podzamcze ekipa remontowa naszych ulic wlasnie lepiła dziury w safalcie ..to nie dziwota lecz ich technika to wola o pomste do nie wiadomo kogo.!!szufla asfaltu na dziure czy ona czysta czy tez brudna a potem klepanie lopata ewentualnie butem i po zabiegu.oto sposob aby jak najwiecej zalatwic reklamacju lub tez raportow z dziurami.patrzac na to zastanawiam sie czy to jest nowa technika ukladania asfaltu i jaka trzeba skonczyc szkole aby tego typu prace wykonywac!!dodam jeszcze ze na koniec trzeba sypnac szufle piasku aby sie dany material nie przyklejal do opon samochodowych!!zaznaczam ze temperatura w tym czasie wynosila minus 5stC....prosze o dopowiedz na dany komentarz prezesa tejze renomowanej firmy!!!!!!!
witam wszystkich co jezdza slalomem!!dzisiaj w godzinach rannych na rondzie 1000lecia a uni lubelskiej i podzamcze ekipa remontowa naszych ulic wlasnie lepiła dziury w safalcie ..to nie dziwota lecz ich technika to wola o pomste do nie wiadomo kogo.!!szufla asfaltu na dziure czy ona czysta czy tez brudna a potem klepanie lopata ewentualnie butem i po zabiegu.oto sposob aby jak najwiecej zalatwic reklamacju lub tez raportow z dziurami.patrzac na to zastanawiam sie czy to jest nowa technika ukladania asfaltu i jaka trzeba skonc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 16 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 7 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!