Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2011 r.
9:23
Edytuj ten wpis

Kino, biura, sklepy i inne inwestycje w Lublinie (lista)

0 20 A A
Lubelskie Centrum Konferencyjne (Materiały inwestora)
Lubelskie Centrum Konferencyjne (Materiały inwestora)

Zarząd Województwa przyjął dokumentację projektową Centrum Spotkania Kultur. Konserwator zabytków odrzucił warunki zabudowy Pasażu Victoria. Co się dzieje z innymi inwestycjami w Lublinie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Centrum Spotkania Kultur

– Przyjęliśmy dokumentację CSK (Teatr w Budowie) pod warunkiem, że pracownia Stelmach i Partnerzy poprawi błędy i uwzględni nasze uwagi – mówi Krzysztof Hetman marszałek województwa.

Architekci mają, zgodnie z umową, 15 dni na poprawki. Jeśli nie zdążą, urząd naliczy im karne odsetki (7900 zł dziennie). – Jeśli dokumentacja nie będzie miała wad to pracownia przystąpi do przygotowania projektu wykonawczego – mówi Hetman. Zarząd województwa nie zgodził się natomiast na całkowitą przebudowę sceny i widowni w ramach modernizacji Teatru Muzycznego i filharmonii (zajmą jeden gmach z CSK).

– Dowiaduję się o tej decyzji od pana. Czekam na oficjalne potwierdzenie – mówi Bolesław Stelmach. – Czy dwa tygodnie to realny termin na poprawienie projektu? To zależy od tego, jakich poprawek oczekuje zamawiający – stwierdza Stelmach.

Pod koniec grudnia władze województwa zagroziły, że ogłoszą nowy konkurs na dokumentację CSK jeśli architekci nie dostarczą do lutego pełnej dokumentacji. Stelmach i Partnerzy twierdzili, że TM i FL nie można zmodernizować za 30 mln zł jak chce urząd. Jednak na początku lutego dostarczył projekt.
Zamieszanie wokół dokumentacji odwleka rozpoczęcie prac budowlanych – trzeba je zakończyć 2015 r. żeby nie stracić potężnej unijnej dotacji.

Wykonanie CSK ma pochłonąć 134,4 mln zł (większość wyłoży Unia Europejska). Wynagrodzenie biura Stelmach i Partnerzy to w sumie 7,9 mln zł.

Pasaż Victoria

Dwa dni temu konserwator zabytków odrzucił warunki zabudowy pasażu Victoria, który ma zająć miejsce starego "pedetu”. Nie zostawił suchej nitki, na dokumentach przygotowanych w Ratuszu.

– W tym tygodniu prezydent będzie dyskutował ze specjalistami na temat decyzji konserwatora – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Krzysztofa Żuka. – Szczegółowo ustosunkujemy się do przedstawionych w niej argumentów.

Konserwatorowi nie spodobało się, że ratusz nie wziął pod uwagę rad ekspertów. Nie uwzględnił opinii urbanistów i architektów, zasiadających w miejskiej komisji doradczej, powołanej przez samego prezydenta.

Krzysztof Żuk jeszcze nie zdecydował, czy zajmie się sprawą.

Arkady i Alchemia

Na razie Ratusz negocjuje ze spółką Arkady, która miała wybudować w śródmieściu podziemny parking i galerię handlową. Kompleks miał sięgać od ul. Świętoduskiej po Stare Miasto. Projekt ma dwuletnie opóźnienie, co oznacza ryzyko kar finansowych dla inwestora.

– Na razie odsuwamy sprawę płacenia – dodaje Mieczkowska-Czerniak. – Spółka przekonuje, że na swój sposób rozpoczęła inwestycję. Teraz rozmowy koncentrują się wokół kamienicy przy ul. Olejnej 8.
Jest niezbędna do realizacji projektu. Trzeba stamtąd przesiedlić mieszkańców. Lokale dla 2 rodzin zapewni miasto. Dach nad głową dla pozostałych 6 ma zapewnić inwestor. Nie uzgodniono jeszcze kwestii przejęcia udziałów w kamienicy. W 11 procentach należy ona do miasta. Z przyczyn formalnych, urząd nie może ich sprzedać inwestorowi. Obie strony szukają innej drogi.

– Zależy nam na jak najszybszym rozwiązaniu tej sprawy – przekonuje Marek Woliński, reprezentujący spółkę w kontaktach z mediami. – Niestety, nie mogę określić terminu zakończenia rozmów.

Kino w Olimpie

Znacznie szybszym tempem może się pochwalić spółka Transhurt. Właściciel centrum handlowego Olimp chce zbudować multipleks. Kino miałoby stanąć przy al. Spółdzielczości Pracy.

– W grze pozostało już dwóch operatorów – mówi Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. – Określili już wymagania techniczne. Multipleks będzie miał od 6 do 8 sal, zależy od lokalizacji. Ostateczne decyzja powinny zapaść w przyszłym miesiącu.

Kino ma być gotowe w drugiej połowie 2012 roku.

Biurowce w centrum Lublina

Kilka miesięcy wcześniej oddany zostanie do użytku biurowiec firmy Rupes. Gmach powstaje na rogu Al. Racławickich i ul. Żwirki i Wigury. Budowlańcy zakończyli właśnie prace przy podziemnym parkingu. Biurowiec będzie zbliżony wysokością do sąsiednich kamienic. Większość z ponad 6 tys. mkw powierzchni została już wynajęta.

Biurowiec Rupes będzie sąsiadował z Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz nową siedzibą Urzędu Marszałkowskiego. Ten projekt ma już pozwolenie na budowę. Gmachy oraz podziemny parking na ok. 300 samochodów będą gotowe do 2013 r. Władze regionu szykują przetargi na realizację inwestycji.

Udostępnij na Facebook

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 28 marca 2011 o 02:36
0
... a jak już wszystko wybudują i otworzą nowe miejsca pracy, to wyjdzie Żuk do ludu i powie: "Czujcie się jak w Irlandii"!
Avatar
baton / 26 marca 2011 o 11:54
0
o to się szykują tysiące miejsc pracy
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 20:45
0
[quote name='dhdhdhdgh' timestamp='1300306356' post='451115']
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka Atlas arena jest 3 krotnie wieksza. Trójmiejska Ergo tez bardzo duża i nowoczesna. Nawet rzeszowskie podpromie czy jak to tam sie nazywa jest wieksze niz Lubelskie Globus. za te pniedze w latach 90tych mogliby bardziej perspektywicznie podejsc do tej koncepcji.
[/quote]

Ale ilu ludzi się na tym wzbogaciło!! Budowano go przez 6 lat, dłużej niż stadion i halę w Kielcach (razem) i drożej. Co do funkcjonalności... beznadzieja.
[quote name='dhdhdhdgh' timestamp='1300306356' post='451115']
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka A... rozwiń
Avatar
dhdhdhdgh / 16 marca 2011 o 21:12
0
[quote name='janek' timestamp='1300274430' post='450917']
Rzeczywiście jak na prawie miasto 400tys. to wielka bida. Wirtualne obrazki nic nie kosztują. Samokreacja, propaganda sukcesu, gierkowszczyzna. A jak dojdzie już do realizacji to w powstają takie potworki jak pokraczna Hala Globus. Czy widział ktoś z was niedawno wybudowaną Ergo Arenę w Gdańsku, albo Łuczniczkę w Bydgoszczy? Przyciasny, beczkowaty, pokryty papą Globus to wstyd na cała Polskę. Tak jest niestety ze innymi dziedzinami: miejscami pracy, drogami, transportem kolejowym, chaosem przestrzennym, nikt nie potrafi zreperować chodników w Śródmieściu a co dopiero 1-go Maja, Kunickiego, Lubartowska, Dzielnica za Cukrownia i Kośminek?. Niestety niepostrzeżenie przepaść cywilizacyjna się pogłębia. A z urokliwą starówką dołączymy niedługo do pięknych Czerniowców w Rumunii, Iwano-Frankowska na Ukrainie, Brześcia na Białorusi, tam też od dawna mają duże międzynarodowe lotniska, Ivano-Frankivsk International Airport obsługuje nawet Lufthansa no i co z tego.
[/quote]
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka Atlas arena jest 3 krotnie wieksza. Trójmiejska Ergo tez bardzo duża i nowoczesna. Nawet rzeszowskie podpromie czy jak to tam sie nazywa jest wieksze niz Lubelskie Globus. za te pniedze w latach 90tych mogliby bardziej perspektywicznie podejsc do tej koncepcji.
[quote name='janek' timestamp='1300274430' post='450917']
Rzeczywiście jak na prawie miasto 400tys. to wielka bida. Wirtualne obrazki nic nie kosztują. Samokreacja, propaganda sukcesu, gierkowszczyzna. A jak dojdzie już do realizacji to w powstają takie potworki jak pokraczna Hala Globus. Czy widział ktoś z was niedawno wybudowaną Ergo Arenę w Gdańsku, albo Łuczniczkę w Bydgoszczy? Przyciasny, beczkowaty, pokryty papą Globus to wstyd na cała Polskę. Tak jest niestety ze innymi dziedzinami: miejscami pracy, drog... rozwiń
Avatar
ghghdghdgh / 16 marca 2011 o 21:05
0
Lublin nie ma 400 tysiecy( nawet ze świdnikiem) wejdzcie sobie na strone GUs. Lublin ma niespełna 350 tysiecy i liczba mieszkancóa z roku na rok spada o ok 1-2 tysiace!!
Avatar
Karr / 16 marca 2011 o 19:32
0
NO i dobra!! niech się buduje!!!
Avatar
marcin / 16 marca 2011 o 18:51
0
ciekawe czy pozwola stelmachowi skopac akustyke sali filharmoni?
Avatar
madry janek / 16 marca 2011 o 14:05
0
Janek weź duże kolo i palnij się w czoło Ps. zrównać z kostka brukowa ten betonowy postument (PEDET)
Avatar
lublin / 16 marca 2011 o 13:26
0
[quote name='janek' timestamp='1300275455' post='450922']
Zabytkiem nie jest to co ma psudohistoryczne kolumienki ale to co ma wartość i świadczy o swoich czasach. Pedet był zbudowany przez najlepszych polskich architektów pół wieku temu, doskonale porządkuje przestrzeń w centrum miasta, wystarczy tylko zerwać reklamy, odnowić i oszlifować. PEDET jest zabytkiem!!!!
[/quote]
czy ty sie dobrze czujesz?
Avatar
llubellak@op.pl / 16 marca 2011 o 13:23
0
niestety ale autorzy tego artykułu nie popisali się zbytnio. wymienili kilka inwestycji ale do końca nie wiem wg jakiego klucza kierowali swoje wybory. w każdym bądź razie zapomnieli dodać, że ruszyła budowa ( to akurat droga ale ważna ) przedłużenia Mełgiewskiej. W centrum miasta trwa remont budynku gdzie dawniej mieścił się Hades- Centrum Kultur Europejskich. Na Głębokiej trwa wielka budowa prowadzona przez Uniwersytet Przyrodniczy, wyżej bo na Obrońców Pokoju UMCS stawia wydział Informatyki. do tego trzeba doliczyć powstający wielki parking na Zana, w planach jest budowa kolejnego biurowca na Zana. Zresztą tych biurowców ma powstać więcej, chociażby na tyłach szpitala na Chodźki. jak już jesteśmy na Chodźki, Uniwersytet Medyczny postawił tam wielki, okazały gmach Collegium. Niedaleko bo na Młodej Polski budowany jest Urząd Skarbowy. przepraszam, że tak skaczę z miejsca na miejsce ale i na Rusałki ma powstać elegancki biurowiec, wszelkie pozwolenia są już wydane.
tak więc, w krótkim czasie jest szansa, że w mieście pojawi się kilka nowych, atrakcyjnych budynków które zapełnią przestrzeń i pola chwastów.

artykuł był o nowych sklepach, biurach, kinach. nie było mowy nt przemysłu. wiem, wiem przemysł jest najważniejszy ale nie o tym był artykuł więc po co tutaj o tym pisać. ważne, że strefa mimo wszystko się rozwija, może to nie jest zawrotne tempo ale kilkaset osób ma pracę i dobre cokolwiek!

ps- hala Globus co jak co jest bardzo ładnym obiektem wybudowanym już parę lat temu. obiekty wymienione tutaj przez jednego z forumowiczów to nowe obiekty budowane wg nowych standardów choć osobiście uważam, że pod względem Hali Globus wcale nie możemy czuć wstydu jak co to niektórzy
niestety ale autorzy tego artykułu nie popisali się zbytnio. wymienili kilka inwestycji ale do końca nie wiem wg jakiego klucza kierowali swoje wybory. w każdym bądź razie zapomnieli dodać, że ruszyła budowa ( to akurat droga ale ważna ) przedłużenia Mełgiewskiej. W centrum miasta trwa remont budynku gdzie dawniej mieścił się Hades- Centrum Kultur Europejskich. Na Głębokiej trwa wielka budowa prowadzona przez Uniwersytet Przyrodniczy, wyżej bo na Obrońców Pokoju UMCS stawia wydział Informatyki. do tego trzeba doliczyć powstający wielki parki... rozwiń
Avatar
Tomasz / 28 marca 2011 o 02:36
0
... a jak już wszystko wybudują i otworzą nowe miejsca pracy, to wyjdzie Żuk do ludu i powie: "Czujcie się jak w Irlandii"!
Avatar
baton / 26 marca 2011 o 11:54
0
o to się szykują tysiące miejsc pracy
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 20:45
0
[quote name='dhdhdhdgh' timestamp='1300306356' post='451115']
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka Atlas arena jest 3 krotnie wieksza. Trójmiejska Ergo tez bardzo duża i nowoczesna. Nawet rzeszowskie podpromie czy jak to tam sie nazywa jest wieksze niz Lubelskie Globus. za te pniedze w latach 90tych mogliby bardziej perspektywicznie podejsc do tej koncepcji.
[/quote]

Ale ilu ludzi się na tym wzbogaciło!! Budowano go przez 6 lat, dłużej niż stadion i halę w Kielcach (razem) i drożej. Co do funkcjonalności... beznadzieja.
[quote name='dhdhdhdgh' timestamp='1300306356' post='451115']
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka A... rozwiń
Avatar
dhdhdhdgh / 16 marca 2011 o 21:12
0
[quote name='janek' timestamp='1300274430' post='450917']
Rzeczywiście jak na prawie miasto 400tys. to wielka bida. Wirtualne obrazki nic nie kosztują. Samokreacja, propaganda sukcesu, gierkowszczyzna. A jak dojdzie już do realizacji to w powstają takie potworki jak pokraczna Hala Globus. Czy widział ktoś z was niedawno wybudowaną Ergo Arenę w Gdańsku, albo Łuczniczkę w Bydgoszczy? Przyciasny, beczkowaty, pokryty papą Globus to wstyd na cała Polskę. Tak jest niestety ze innymi dziedzinami: miejscami pracy, drogami, transportem kolejowym, chaosem przestrzennym, nikt nie potrafi zreperować chodników w Śródmieściu a co dopiero 1-go Maja, Kunickiego, Lubartowska, Dzielnica za Cukrownia i Kośminek?. Niestety niepostrzeżenie przepaść cywilizacyjna się pogłębia. A z urokliwą starówką dołączymy niedługo do pięknych Czerniowców w Rumunii, Iwano-Frankowska na Ukrainie, Brześcia na Białorusi, tam też od dawna mają duże międzynarodowe lotniska, Ivano-Frankivsk International Airport obsługuje nawet Lufthansa no i co z tego.
[/quote]
globus-Pal go szesc brzydki wyglad.- to ejszce da sie przebolwec.Naprawde żenujące jest to ze globus został wybudowany za tak wielkie piniedze i jest starsznie mały. tak tak mały. Oprócz jakies mistrzowst europy w snoookerze, które kiedys tam były tam zadna impreza wazna o zasiegu miedzynarodowym nie moze sie odbyć- bo nie spałnia wymogów. O koncertach jakis wiekszych gwiazd tez mozemy zapomniec. Globus miesci 5 tysiecy ludzi. Dla porównania Łodzka Atlas arena jest 3 krotnie wieksza. Trójmiejska Ergo tez bardzo duża i nowoczesna. Nawet rzeszowskie podpromie czy jak to tam sie nazywa jest wieksze niz Lubelskie Globus. za te pniedze w latach 90tych mogliby bardziej perspektywicznie podejsc do tej koncepcji.
[quote name='janek' timestamp='1300274430' post='450917']
Rzeczywiście jak na prawie miasto 400tys. to wielka bida. Wirtualne obrazki nic nie kosztują. Samokreacja, propaganda sukcesu, gierkowszczyzna. A jak dojdzie już do realizacji to w powstają takie potworki jak pokraczna Hala Globus. Czy widział ktoś z was niedawno wybudowaną Ergo Arenę w Gdańsku, albo Łuczniczkę w Bydgoszczy? Przyciasny, beczkowaty, pokryty papą Globus to wstyd na cała Polskę. Tak jest niestety ze innymi dziedzinami: miejscami pracy, drog... rozwiń
Avatar
ghghdghdgh / 16 marca 2011 o 21:05
0
Lublin nie ma 400 tysiecy( nawet ze świdnikiem) wejdzcie sobie na strone GUs. Lublin ma niespełna 350 tysiecy i liczba mieszkancóa z roku na rok spada o ok 1-2 tysiace!!
Avatar
Karr / 16 marca 2011 o 19:32
0
NO i dobra!! niech się buduje!!!
Avatar
marcin / 16 marca 2011 o 18:51
0
ciekawe czy pozwola stelmachowi skopac akustyke sali filharmoni?
Avatar
madry janek / 16 marca 2011 o 14:05
0
Janek weź duże kolo i palnij się w czoło Ps. zrównać z kostka brukowa ten betonowy postument (PEDET)
Avatar
lublin / 16 marca 2011 o 13:26
0
[quote name='janek' timestamp='1300275455' post='450922']
Zabytkiem nie jest to co ma psudohistoryczne kolumienki ale to co ma wartość i świadczy o swoich czasach. Pedet był zbudowany przez najlepszych polskich architektów pół wieku temu, doskonale porządkuje przestrzeń w centrum miasta, wystarczy tylko zerwać reklamy, odnowić i oszlifować. PEDET jest zabytkiem!!!!
[/quote]
czy ty sie dobrze czujesz?
Avatar
llubellak@op.pl / 16 marca 2011 o 13:23
0
niestety ale autorzy tego artykułu nie popisali się zbytnio. wymienili kilka inwestycji ale do końca nie wiem wg jakiego klucza kierowali swoje wybory. w każdym bądź razie zapomnieli dodać, że ruszyła budowa ( to akurat droga ale ważna ) przedłużenia Mełgiewskiej. W centrum miasta trwa remont budynku gdzie dawniej mieścił się Hades- Centrum Kultur Europejskich. Na Głębokiej trwa wielka budowa prowadzona przez Uniwersytet Przyrodniczy, wyżej bo na Obrońców Pokoju UMCS stawia wydział Informatyki. do tego trzeba doliczyć powstający wielki parking na Zana, w planach jest budowa kolejnego biurowca na Zana. Zresztą tych biurowców ma powstać więcej, chociażby na tyłach szpitala na Chodźki. jak już jesteśmy na Chodźki, Uniwersytet Medyczny postawił tam wielki, okazały gmach Collegium. Niedaleko bo na Młodej Polski budowany jest Urząd Skarbowy. przepraszam, że tak skaczę z miejsca na miejsce ale i na Rusałki ma powstać elegancki biurowiec, wszelkie pozwolenia są już wydane.
tak więc, w krótkim czasie jest szansa, że w mieście pojawi się kilka nowych, atrakcyjnych budynków które zapełnią przestrzeń i pola chwastów.

artykuł był o nowych sklepach, biurach, kinach. nie było mowy nt przemysłu. wiem, wiem przemysł jest najważniejszy ale nie o tym był artykuł więc po co tutaj o tym pisać. ważne, że strefa mimo wszystko się rozwija, może to nie jest zawrotne tempo ale kilkaset osób ma pracę i dobre cokolwiek!

ps- hala Globus co jak co jest bardzo ładnym obiektem wybudowanym już parę lat temu. obiekty wymienione tutaj przez jednego z forumowiczów to nowe obiekty budowane wg nowych standardów choć osobiście uważam, że pod względem Hali Globus wcale nie możemy czuć wstydu jak co to niektórzy
niestety ale autorzy tego artykułu nie popisali się zbytnio. wymienili kilka inwestycji ale do końca nie wiem wg jakiego klucza kierowali swoje wybory. w każdym bądź razie zapomnieli dodać, że ruszyła budowa ( to akurat droga ale ważna ) przedłużenia Mełgiewskiej. W centrum miasta trwa remont budynku gdzie dawniej mieścił się Hades- Centrum Kultur Europejskich. Na Głębokiej trwa wielka budowa prowadzona przez Uniwersytet Przyrodniczy, wyżej bo na Obrońców Pokoju UMCS stawia wydział Informatyki. do tego trzeba doliczyć powstający wielki parki... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 15 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 13 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 23 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 37 16

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!