Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2020 r.
21:08

Lublin: Kontrolowali samochody, z których się dymiło. Ponad 100 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Autor: Zdjęcie autora dw
26 27 A A
(fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

105 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekt wtorkowej akcji lubelskich policjantów przeciwko m.in. „kopciuchom” na drogach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Funkcjonariusz drogówki przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Zwracali uwagę na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Mundurowi z KMP Lublin zatrzymali łącznie 105 dowodów rejestracyjnych, z czego prawie połowę w związku z podejrzeniem nadmiernej emisji spalin.

Nadrzędnym celem akcji było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci z Lublina skontrolowali ponad 500 pojazdów. W prawie 50 przypadkach przyczyną było uzasadnione podejrzenie nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin. Inne ujawniane usterki dotyczyły m.in. wycieku płynów eksploatacyjnych, niesprawność układów czy też oświetlenia.

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 29 stycznia 2020 o 21:36
+24
A kiedy wyeliminują śmierdziuchów z kominów których jest ZNACZNIE więcej niebezpiecznego dymu??? Węglin, Sławinek, Dziesiąta, etc. Zapraszamy!
Avatar
Jerzy / 29 stycznia 2020 o 21:35
+18
A co jeśli takie "widzimisię" policjanta się nie potwierdzi?Zwrot cyt."uzasadnione podejrzenie" rodzi nic innego jak nadużycia.Kierowca traci dowód,jedzie do diagnosty ,otrzymuje zaświadczenie o badaniu technicznym,że wszystko jest OK i to "podejrzenie gliniarza" jest niesłuszne.Co w takiej sytuacji?Człowiek za badania musi zapłacić,straci czas i nerwy,dowód odzyska w wydziale komunikacji i pół biedy jeśli pojazd jest jego a nie np.w leasigu w Poznaniu bo w tedy musi tam pojechać.Może co prawda odzyskać dowód tego samego dnia w komendzie ale w praktyce żadko sie to udaje.
A co jeśli takie "widzimisię" policjanta się nie potwierdzi?Zwrot cyt."uzasadnione podejrzenie" rodzi nic innego jak nadużycia.Kierowca traci dowód,jedzie do diagnosty ,otrzymuje zaświadczenie o badaniu technicznym,że wszystko jest OK i to "podejrzenie gliniarza" jest niesłuszne.Co w takiej sytuacji?Człowiek za badania musi zapłacić,straci czas i nerwy,dowód odzyska w wydziale komunikacji i pół biedy jeśli pojazd jest jego a nie np.w leasigu w Poznaniu bo w tedy musi tam pojechać.Może co prawda odzyskać dowód te... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 21:30
+18
ile dowodów z autobusów z logo mpk zatrzymano ?? Zwłaszcza tych złomów z numerami 17xx ??
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 07:23
+15
Jeżeli będzie nas stać na nowe to wymienimy nasz tabor. Na razie eksploatujemy to co mamy. Najlepiej wygasić piece, zniszczyć przemysł np hutnictwo i udawać że jesteśmy eko a tymczasem inne kraje sąsiednie np. Ukraina, Chiny USA będą zanieczyszczać i śmiać się z naszej głupoty. Wprowadzajmy stopniowo nowe sprawdzone rozwiązania a nie eksperymentujmy z elektro mobilnością którą za kilka lat zastąpi np. wodór. Nas na drogie i nieprzemyślane eksperymenty po prostu nie stać.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 07:35
+13
TrueMan - pi...olisz jak potłuczony. Jak w kominku pali się suchym drewnem, to po chwili od rozpalenia nawet dymu nad kominem nie zobaczysz. Taka prawda.
Avatar
zeus / 30 stycznia 2020 o 10:01
+9
trzeba zrobić akcję badania stanu technicznego taboru MPK. Co drugi autobus przekracza normy hałasu i emisji spalin co niekoniecznie widać ale czuć. Mam urządzenie badające mikrocząstki zanieczyszczenia powietrza dymami a mieszkając obok przystanku MPK przy pojawieniu się autobusu MPK wykazuje to urządzenie kilkukrotnie wyższe wartości zadymienia.
Avatar
Pawel / 30 stycznia 2020 o 05:39
+9
Bardzo dobra inicjatywa. Chodzę do pracy pieszo i czasem jak przejedzie taki kopciuch to przez kilkaset następnych metrów nie ma czym oddychać! Popieram! Brawo!
Avatar
Bawcie się dalej !!!!! / 30 stycznia 2020 o 03:57
+9
Nagonka nie wiadomo po co i na co Chiny Rosja Ameryka indie Afryka zobaczcie jak oni zatruwają nasz glob a tu u nas w Europie ktoś sobie wymyślił żeby zmniejszać emisję jak my nawet nie mamy 10 % tego co wydzielają Chiny , a ogólnie wyprodukowanie samochodu elektrycznego nie ma się do jego utylizacji . Bezsens śmieją się z Europy,wszyscy! co za debile to wymyśliły banda nie douków ignorantow.zabrac dotacje na biura poselskie i wszystkie partie są w pupie bo bawić się to za swoje a nie za nasze podatnika !!!!!!!!!
Avatar
Jan / 30 stycznia 2020 o 01:14
+9
Każdy każdemu wrogiem.
Avatar
widzę to inaczej / 30 stycznia 2020 o 08:28
+6
ile dowodów z autobusów z logo mpk zatrzymano ?? Zwłaszcza tych złomów z numerami 17xx ??
 To jest bardzo ciekawe zjawisko że tną kursy, a autobusów podwykonawców - bez biletomatów i w większości przypadków bez klimatyzacji coraz więcej... Coś złego dzieje się z mpk ??
Avatar
Tomasz / 30 stycznia 2020 o 18:37
-5
Jednorazowa "akcja" mogąca wyeliminować 50 aut -kopciuchów to kropla w morzu potrzeb. Każdego dnia po Lublinie porusza się zbyt dużo aut ( na pewno można je liczyć w tysiącach ), które po prostu nas trują. Konieczne są kary za usuwanie katalizatorów , filtrów DPF. Osobiście mnie przeraziło podejście jednego z diagnostów, kiedy pojechałem sprawdzić działanie katalizatora (poza zwykłym przeglądem) i otwarcie się mnie diagnosta zapytał dlaczego jeszcze nie usunąłem katalizatora z auta ... . Faktycznie miałem wtedy awarię katalizatora (pękł wkład ceramiczny przy przebiegu rzędu 100 tyś km i "przytkał mi się wydech" ) - zamiast zgodnie z sugestią diagnosty wspawać rurę po wycięciu katalizatora założyłem fabrycznie nowy katalizator .
Jednorazowa "akcja" mogąca wyeliminować 50 aut -kopciuchów to kropla w morzu potrzeb. Każdego dnia po Lublinie porusza się zbyt dużo aut ( na pewno można je liczyć w tysiącach ), które po prostu nas trują. Konieczne są kary za usuwanie katalizatorów , filtrów DPF. Osobiście mnie przeraziło podejście jednego z diagnostów, kiedy pojechałem sprawdzić działanie katalizatora (poza zwykłym przeglądem) i otwarcie się mnie diagnosta zapytał dlaczego jeszcze nie usunąłem katalizatora z auta ... . Faktycznie miałem wtedy awarię katalizatora ... rozwiń
Avatar
gość / 30 stycznia 2020 o 14:09
+3
co to za głąby piszą te komentarze, i jeszcze kojarzą to z ekologią. Popatrz głąbie jeden z drugim w niebo to zobaczysz faktyczne przyczyny tzw. smogu . I nie są to wcale samochody czy kominy.
Avatar
zawodowiec / 30 stycznia 2020 o 11:11
+2
taka akcja to fikcja. Zatrzymano ileś tam dowodów rejestracyjnych a ile było wystąpień o cofnięcie uprawnień diagnostom którzy "podbijają' dowody pojazdów bez sprawnego katalizatora czy filtra cząstek? Pytam-ilu diagnostów straciło uprawnienia za dopuszczenie pojazdu zagrażającemu środowisku i innym uczestnikom ruchu? Zapytał Redaktor w Policji o to? Na koniec pytanie do drogówki-czy w temperaturze poniżej +5 stopni można kontrolować auta dymomierzem? Czy przy kącie pomiaru radarem powyżej 15 stopni odczyt prędkości będzie miarodajny? Trzeba to wiedzieć zanim się zacznie mierzyć.
taka akcja to fikcja. Zatrzymano ileś tam dowodów rejestracyjnych a ile było wystąpień o cofnięcie uprawnień diagnostom którzy "podbijają' dowody pojazdów bez sprawnego katalizatora czy filtra cząstek? Pytam-ilu diagnostów straciło uprawnienia za dopuszczenie pojazdu zagrażającemu środowisku i innym uczestnikom ruchu? Zapytał Redaktor w Policji o to? Na koniec pytanie do drogówki-czy w temperaturze poniżej +5 stopni można kontrolować auta dymomierzem? Czy przy kącie pomiaru radarem powyżej 15 stopni odczyt prędkości będzie miarodajny? T... rozwiń
Avatar
staruszek / 30 stycznia 2020 o 11:03
-7
polacy są nie tyle biedni co bezmyślni. Kupują stare zdezelowane auta które dymią,ciekną olejami i są zardzewiałe oraz niebezpieczne bo wyeksploatowane. Polacy palą w piecach plastikowymi opakowaniami, obuwiem, szmatami. Kupują tanie jedzenie w dyskontach albo niezdrowe kebaby tudzież pizze i chodzą w chińskich ubiorach. Polacy to naród bez idei i przyszłości bo z takimi politykami co w eurokołchozie głosują przeciw narodowi to czwarty rozbiór Polski już niebawem.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 10:49
+5
Nas Polaków biedaków jak zwykle nie stać na cokolwiek przyzwoitego tylko panie wynglem grzać, smiecić, smrodzić, dopłaty brać, na to nas stać
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 10:25
+5
Nie dadzą kur...y życ
Avatar
zeus / 30 stycznia 2020 o 10:01
+9
trzeba zrobić akcję badania stanu technicznego taboru MPK. Co drugi autobus przekracza normy hałasu i emisji spalin co niekoniecznie widać ale czuć. Mam urządzenie badające mikrocząstki zanieczyszczenia powietrza dymami a mieszkając obok przystanku MPK przy pojawieniu się autobusu MPK wykazuje to urządzenie kilkukrotnie wyższe wartości zadymienia.
Avatar
obiecanki / 30 stycznia 2020 o 09:27
+3
Pytam gdzie są obiecane PKS-y ? W gminie Jastków dzieci nie mają czym dojeżdżać do szkoły, pracy...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 o 09:17
+3
Służby powinny zatrzymywać każde kopcące auto tak samo jak za przekroczenie prędkości i sprawdzać. Wyeliminować wszystkie śmierdziele.
Avatar
pdf / 30 stycznia 2020 o 08:59
-3
Jeśli nie stać kogoś na przyzwoity samochód, to niech jeździ komunikacją miejską lub pekaesami. Nie wszyscy muszą mieć samochód.
 Zgadzam się z Tobbą  w stu% , za wycięcie filtru cząsteczek stałych powinna być konfiskata pojazdu i złomowanie na koszt Janusza
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 5 6

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 117 95

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 17

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 37

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo] 59 16

O głosy na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zaapelował dzisiaj w Lublinie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Działacze jego Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad tygodnia zbierają podpisy pod kandydaturą głowy państwa.

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi 0 4

44-latek z Zamościa odpowie za znęcanie się nad partnerką. Groził, że ją zabije i spali jej mieszkanie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek 0 0