Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2020 r.
21:08

Lublin: Kontrolowali samochody, z których się dymiło. Ponad 100 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Autor: Zdjęcie autora dw
26 27 A A
(fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

105 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekt wtorkowej akcji lubelskich policjantów przeciwko m.in. „kopciuchom” na drogach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Funkcjonariusz drogówki przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Zwracali uwagę na prawidłowy stan techniczny pojazdów. Mundurowi z KMP Lublin zatrzymali łącznie 105 dowodów rejestracyjnych, z czego prawie połowę w związku z podejrzeniem nadmiernej emisji spalin.

Nadrzędnym celem akcji było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci z Lublina skontrolowali ponad 500 pojazdów. W prawie 50 przypadkach przyczyną było uzasadnione podejrzenie nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin. Inne ujawniane usterki dotyczyły m.in. wycieku płynów eksploatacyjnych, niesprawność układów czy też oświetlenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 29 stycznia 2020 r. o 21:36
+24
A kiedy wyeliminują śmierdziuchów z kominów których jest ZNACZNIE więcej niebezpiecznego dymu??? Węglin, Sławinek, Dziesiąta, etc. Zapraszamy!
Avatar
Jerzy / 29 stycznia 2020 r. o 21:35
+18
A co jeśli takie "widzimisię" policjanta się nie potwierdzi?Zwrot cyt."uzasadnione podejrzenie" rodzi nic innego jak nadużycia.Kierowca traci dowód,jedzie do diagnosty ,otrzymuje zaświadczenie o badaniu technicznym,że wszystko jest OK i to "podejrzenie gliniarza" jest niesłuszne.Co w takiej sytuacji?Człowiek za badania musi zapłacić,straci czas i nerwy,dowód odzyska w wydziale komunikacji i pół biedy jeśli pojazd jest jego a nie np.w leasigu w Poznaniu bo w tedy musi tam pojechać.Może co prawda odzyskać dowód tego samego dnia w komendzie ale w praktyce żadko sie to udaje.
A co jeśli takie "widzimisię" policjanta się nie potwierdzi?Zwrot cyt."uzasadnione podejrzenie" rodzi nic innego jak nadużycia.Kierowca traci dowód,jedzie do diagnosty ,otrzymuje zaświadczenie o badaniu technicznym,że wszystko jest OK i to "podejrzenie gliniarza" jest niesłuszne.Co w takiej sytuacji?Człowiek za badania musi zapłacić,straci czas i nerwy,dowód odzyska w wydziale komunikacji i pół biedy jeśli pojazd jest jego a nie np.w leasigu w Poznaniu bo w tedy musi tam pojechać.Może co prawda odzyskać dowód te... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 r. o 21:30
+18
ile dowodów z autobusów z logo mpk zatrzymano ?? Zwłaszcza tych złomów z numerami 17xx ??
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 07:23
+15
Jeżeli będzie nas stać na nowe to wymienimy nasz tabor. Na razie eksploatujemy to co mamy. Najlepiej wygasić piece, zniszczyć przemysł np hutnictwo i udawać że jesteśmy eko a tymczasem inne kraje sąsiednie np. Ukraina, Chiny USA będą zanieczyszczać i śmiać się z naszej głupoty. Wprowadzajmy stopniowo nowe sprawdzone rozwiązania a nie eksperymentujmy z elektro mobilnością którą za kilka lat zastąpi np. wodór. Nas na drogie i nieprzemyślane eksperymenty po prostu nie stać.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 07:35
+13
TrueMan - pi...olisz jak potłuczony. Jak w kominku pali się suchym drewnem, to po chwili od rozpalenia nawet dymu nad kominem nie zobaczysz. Taka prawda.
Avatar
zeus / 30 stycznia 2020 r. o 10:01
+10
trzeba zrobić akcję badania stanu technicznego taboru MPK. Co drugi autobus przekracza normy hałasu i emisji spalin co niekoniecznie widać ale czuć. Mam urządzenie badające mikrocząstki zanieczyszczenia powietrza dymami a mieszkając obok przystanku MPK przy pojawieniu się autobusu MPK wykazuje to urządzenie kilkukrotnie wyższe wartości zadymienia.
Avatar
Pawel / 30 stycznia 2020 r. o 05:39
+9
Bardzo dobra inicjatywa. Chodzę do pracy pieszo i czasem jak przejedzie taki kopciuch to przez kilkaset następnych metrów nie ma czym oddychać! Popieram! Brawo!
Avatar
Bawcie się dalej !!!!! / 30 stycznia 2020 r. o 03:57
+9
Nagonka nie wiadomo po co i na co Chiny Rosja Ameryka indie Afryka zobaczcie jak oni zatruwają nasz glob a tu u nas w Europie ktoś sobie wymyślił żeby zmniejszać emisję jak my nawet nie mamy 10 % tego co wydzielają Chiny , a ogólnie wyprodukowanie samochodu elektrycznego nie ma się do jego utylizacji . Bezsens śmieją się z Europy,wszyscy! co za debile to wymyśliły banda nie douków ignorantow.zabrac dotacje na biura poselskie i wszystkie partie są w pupie bo bawić się to za swoje a nie za nasze podatnika !!!!!!!!!
Avatar
Jan / 30 stycznia 2020 r. o 01:14
+9
Każdy każdemu wrogiem.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 10:49
+7
Nas Polaków biedaków jak zwykle nie stać na cokolwiek przyzwoitego tylko panie wynglem grzać, smiecić, smrodzić, dopłaty brać, na to nas stać
Avatar
Tomasz / 30 stycznia 2020 r. o 18:37
-4
Jednorazowa "akcja" mogąca wyeliminować 50 aut -kopciuchów to kropla w morzu potrzeb. Każdego dnia po Lublinie porusza się zbyt dużo aut ( na pewno można je liczyć w tysiącach ), które po prostu nas trują. Konieczne są kary za usuwanie katalizatorów , filtrów DPF. Osobiście mnie przeraziło podejście jednego z diagnostów, kiedy pojechałem sprawdzić działanie katalizatora (poza zwykłym przeglądem) i otwarcie się mnie diagnosta zapytał dlaczego jeszcze nie usunąłem katalizatora z auta ... . Faktycznie miałem wtedy awarię katalizatora (pękł wkład ceramiczny przy przebiegu rzędu 100 tyś km i "przytkał mi się wydech" ) - zamiast zgodnie z sugestią diagnosty wspawać rurę po wycięciu katalizatora założyłem fabrycznie nowy katalizator .
Jednorazowa "akcja" mogąca wyeliminować 50 aut -kopciuchów to kropla w morzu potrzeb. Każdego dnia po Lublinie porusza się zbyt dużo aut ( na pewno można je liczyć w tysiącach ), które po prostu nas trują. Konieczne są kary za usuwanie katalizatorów , filtrów DPF. Osobiście mnie przeraziło podejście jednego z diagnostów, kiedy pojechałem sprawdzić działanie katalizatora (poza zwykłym przeglądem) i otwarcie się mnie diagnosta zapytał dlaczego jeszcze nie usunąłem katalizatora z auta ... . Faktycznie miałem wtedy awarię katalizatora ... rozwiń
Avatar
gość / 30 stycznia 2020 r. o 14:09
+2
co to za głąby piszą te komentarze, i jeszcze kojarzą to z ekologią. Popatrz głąbie jeden z drugim w niebo to zobaczysz faktyczne przyczyny tzw. smogu . I nie są to wcale samochody czy kominy.
Avatar
zawodowiec / 30 stycznia 2020 r. o 11:11
+2
taka akcja to fikcja. Zatrzymano ileś tam dowodów rejestracyjnych a ile było wystąpień o cofnięcie uprawnień diagnostom którzy "podbijają' dowody pojazdów bez sprawnego katalizatora czy filtra cząstek? Pytam-ilu diagnostów straciło uprawnienia za dopuszczenie pojazdu zagrażającemu środowisku i innym uczestnikom ruchu? Zapytał Redaktor w Policji o to? Na koniec pytanie do drogówki-czy w temperaturze poniżej +5 stopni można kontrolować auta dymomierzem? Czy przy kącie pomiaru radarem powyżej 15 stopni odczyt prędkości będzie miarodajny? Trzeba to wiedzieć zanim się zacznie mierzyć.
taka akcja to fikcja. Zatrzymano ileś tam dowodów rejestracyjnych a ile było wystąpień o cofnięcie uprawnień diagnostom którzy "podbijają' dowody pojazdów bez sprawnego katalizatora czy filtra cząstek? Pytam-ilu diagnostów straciło uprawnienia za dopuszczenie pojazdu zagrażającemu środowisku i innym uczestnikom ruchu? Zapytał Redaktor w Policji o to? Na koniec pytanie do drogówki-czy w temperaturze poniżej +5 stopni można kontrolować auta dymomierzem? Czy przy kącie pomiaru radarem powyżej 15 stopni odczyt prędkości będzie miarodajny? T... rozwiń
Avatar
staruszek / 30 stycznia 2020 r. o 11:03
-7
polacy są nie tyle biedni co bezmyślni. Kupują stare zdezelowane auta które dymią,ciekną olejami i są zardzewiałe oraz niebezpieczne bo wyeksploatowane. Polacy palą w piecach plastikowymi opakowaniami, obuwiem, szmatami. Kupują tanie jedzenie w dyskontach albo niezdrowe kebaby tudzież pizze i chodzą w chińskich ubiorach. Polacy to naród bez idei i przyszłości bo z takimi politykami co w eurokołchozie głosują przeciw narodowi to czwarty rozbiór Polski już niebawem.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 10:49
+7
Nas Polaków biedaków jak zwykle nie stać na cokolwiek przyzwoitego tylko panie wynglem grzać, smiecić, smrodzić, dopłaty brać, na to nas stać
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 10:25
+4
Nie dadzą kur...y życ
Avatar
zeus / 30 stycznia 2020 r. o 10:01
+10
trzeba zrobić akcję badania stanu technicznego taboru MPK. Co drugi autobus przekracza normy hałasu i emisji spalin co niekoniecznie widać ale czuć. Mam urządzenie badające mikrocząstki zanieczyszczenia powietrza dymami a mieszkając obok przystanku MPK przy pojawieniu się autobusu MPK wykazuje to urządzenie kilkukrotnie wyższe wartości zadymienia.
Avatar
obiecanki / 30 stycznia 2020 r. o 09:27
+5
Pytam gdzie są obiecane PKS-y ? W gminie Jastków dzieci nie mają czym dojeżdżać do szkoły, pracy...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2020 r. o 09:17
+5
Służby powinny zatrzymywać każde kopcące auto tak samo jak za przekroczenie prędkości i sprawdzać. Wyeliminować wszystkie śmierdziele.
Avatar
pdf / 30 stycznia 2020 r. o 08:59
-1
Jeśli nie stać kogoś na przyzwoity samochód, to niech jeździ komunikacją miejską lub pekaesami. Nie wszyscy muszą mieć samochód.
 Zgadzam się z Tobbą  w stu% , za wycięcie filtru cząsteczek stałych powinna być konfiskata pojazdu i złomowanie na koszt Janusza
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"
11 czerwca 2020, 19:00

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"

11 czerwca o godz. 19 Centrum Spotkania Kultur zaprosi na drugą część webinaru "W obliczeniach był błąd" w ramach cyklu Akademia Kina CSK. To propozycja dla wszystkich wielbicieli historii filmu.

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"
Alarm24
galeria

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"

Chociaż od soboty można otwierać place zabaw, to część z nich wciąż pozostaje zamknięta. Rodzice narzekają na zbyt wolne tempo „odmrażania piaskownic”. Jednak tam, gdzie już można się bawić, nie widać zbyt wielu chętnych

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Rozpoczął się nabór wniosków o miejskie dofinansowanie do instalacji pozwalających zatrzymywać i gromadzić wodę z opadów na swojej posesji. Od miasta można dostać na ten cel nawet 5 tys. zł, ale trzeba się pospieszyć

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

W Białej Podlaskiej powstanie rodzinny dom dziecka. Miasto zaadaptuje do tego celu budynek przy ulicy Łomaskiej 21.

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało dzisiaj nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Przybyło za to 11 ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie - stan na 2 czerwca.

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Wyłącznie zimną wodę w kranach będą mieli przez cały czwartek mieszkańcy i użytkownicy budynków w znacznej części Czechowa i jego okolicach.

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"
7 czerwca 2020, 18:00

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"

W niedzielę, 7 czerwca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie (Rynek 1) odbędzie się drugi z tegorocznego cyklu koncertów Fonie Lublina. Tym razem słuchacze odkryją pieśni i arie klasyków wiedeńskich. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Ręce pełne roboty mieli ostatniej majowej nocy chełmscy policjanci. A wszystko przez nastolatków, którzy buszowali w blokowych piwnicach. Jakby tego było mało, mundurowi ścigali także 17-latka, który bez prawa jazdy uciekał volkswagenem. Chłopak nie chciał trafić do ośrodka wychowawczego, do którego skierował go Sąd Rejonowy w Chełmie.

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

- W związku z przeprowadzeniem przez WSSE w Lublinie weryfikacji miejsca zamieszkania osób zakażonych, zawieszamy czasowo publikację mapy pokazującej rozłożenie aktywnych przypadków w powiatach. Nadal będziemy informować o sytuacji epidemicznej województwa lubelskiego, publikując grafikę liczbową – taki komunikat można znaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zamiast mapy z aktualnymi danymi epidemicznymi. Ostatnia mapa została opublikowana w sobotę 30 maja.

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"

Nie potrafią żyć samodzielnie, nie mają wykształcenia, pieniędzy, ani pracy. Za to mają depresję i zaburzony obraz rodziny. Młodzi bezdomni są niewidzialni dla społeczeństwa i niewydolnego systemu opieki.

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur
Alarm24

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur

O naprawę nawierzchni ul. Trześniowskiej upomina się jeden z naszych Czytelników. Po ostatnich deszczach droga jest w fatalnym stanie

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy z Markuszowa chcą poszerzyć granice swojej gminy. Spór dotyczy części miejscowości Przybysławice oraz jeziora Duży Ług, które od lat należą do sąsiedniego Garbowa. Władze tego ostatniego niczego oddawać jednak nie chcą. Jeśli aneksja się uda, zmianie ulegną granice dwóch powiatów.