Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2010 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Lekarz odesłał pacjenta z zawałem do domu. Mężczyzna zmarł

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 34 A A

Lekarz ze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie pacjentowi z zawałem kazał rzucić papierosy i odesłał go do domu. Pacjent zmarł jeszcze tego samego dnia. Prokuratura oskarżyła lekarza o nieumyślne spowodowanie śmierci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
26 listopada 2008 roku Wiesław L. dyżurował na oddziale ratunkowym szpitala im. Kardynała Wyszyńskiego. Zgłosił się tam pacjent, który skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Lekarz zlecił zrobienie EKG i badanie krwi. Nie zauważył niczego niepokojącego. Odesłał pacjenta do domu. Kazał mu rzucić palenie i brać magnez oraz potas.

Mężczyzna wrócił do domu. Już po pół godzinie źle się poczuł. Zasłabł. Rodzina wezwała pogotowie. Nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Prokuratura wywołała opinie biegłych, którzy uznali, że lekarz nieprawidłowo zinterpretował zapis EKG. Były na nim widoczne zmiany niedokrwienne mięśnia sercowego. Pacjent powinien zostać w szpitalu i przejść dodatkowe badania. Wówczas można byłoby postawić prawidłową diagnozę i przeprowadzić odpowiednie leczenie. To zwiększyłoby szansę na przeżycie.

Wiesław L. został oskarżony o narażenie pacjenta na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Jego proces będzie się toczył przed Sądem Rejonowym w Lublinie.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ciekawa / 9 czerwca 2010 o 16:05
0
smutny napisał:
Tak jak myślałem , nie dociera do Was ludziska .
Zawał nie zawsze musi mieć takie wyraźne objawy , nie zawsze "piecze , ciśnie" za mostkiem , zdaje sobie Pan sprawę że anomalie na ekg występują dopiero po pewnym czasie ? Widocznie nie , jeżeli chce się zabierać głos w jakiejś spawie , jeszcze w takim tonie , to wymaga się raczej gruntownej wiedzy na ten temat , której Panu najnormalniej brak.
Proszę uprzejmie , pójść do biblioteki , poczytać podręczniki profesora Szczeklika przykładowo , a jeżeli Pan chce się dowiedzieć o ewolucji zawału serca , zapraszam do lektury podręcznika prof Stachury oraz prof Domagały do patomorfolofii , na paru stronach formatu A4 ma tam pięknie to wyjaśnione , razem z czasem pojawiania się aktywności poszczególnych enzymów we krwi aż po proces bliznowacenia fragmentu mięśnia sercowego dotkniętego tą patologią .
A to co Pan napisał o zarobkach lekarzy , z całym szacunkiem do Pana, źle o Panu świadczy. Nawet nie będe próbował w jakiś sposób zmienić ten punkt widzenia , gdyż argumenty przez Pana wytoczone są dalekie od używania ich w merytorycznej dyskusji


mam zatem pytanie Jako przyszły lekarz co zrobiłbyś gdyby zgłosił się do Ciebie pacjent z bolami sugerującymi zawał a jednocześnie EKG nie potwierdziłoby przypuszczeń pacjenta? Powiedziałbyś, że jest zdrowy , przecież pacjent dalej źle się czuje ? Symuluje? nie masz pewnosci jak sam powiedziałeś zawał jest specyficzną chorobą a jego przebieg uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu, i może mieć różny przebieg, czy zatem pozostawieniesamego sobbie pacjenta i jego odesłanie jest właściwą decyzją. ?

Wiesz jaka jest różnica pomiedzy specjalistą a wyrobnikiem? Specjalista nigdy nie lekceważy nawet najdrobniejszych szczegółów, wyrobnik działa zgodnie ze sztampą. Osobiście podziwiam wielu lekarzy i sama nigdy nie byłabym lekarzem bo jest to dla mnie szczególnie odpowiedzialny zawód. Czy w tym opisanym przypadku można mówić o odpowiedzialności?


mam zatem pytanie Jako przyszły lekarz co zrobiłbyś gdyby zgłosił się do Ciebie pacjent z bolami sugerującymi zawał a jednocześnie EKG nie potwierdziłoby przypuszczeń pacjenta? Powiedziałbyś, że jest zdrowy , przecież pacjent dalej źle się czuje ? Symuluje? nie masz pewnosci jak sam powiedziałeś zawał jest specyficzną chorobą a jego przebieg uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu, i może mieć różny przebieg, czy zatem pozostawieniesamego sobbie pacjenta i jego odesłanie jest właściwą decyzją. ?
rozwiń
Avatar
Kasia-85 / 9 czerwca 2010 o 14:56
0
Sprawiedliwy napisał:
Do baranów piszących te bzdurne komentarze!

Posłuchajcie barany skończone! Po pierwsze: W EKG może nie być zmian a pacjent może mieć zawał.
Po drugie markery zawału jak Troponiny czy ckMB rosną po kilku godzinach i zaraz po wystąpieniu dolegliwości może nie być zmian w badaniu krwi ale Wy tego nie wiecie! Po trzecie: Nie jest powiedziane ,że ten właśnie pacjent by przeżył! Są ludzie którzy chodzą nawet kilka dni z zawałem i źle się czują a są tacy którzy fikną i koniec. Lekarz nie chciał źle.

Nie wiecie jak to jest mieć na sobie taką odpowiedzialność jak lekarz na dyżurze! Ten zgiełk! Te pretensje! Każdy pacjent chce być pierwszy! Może nauczcie się EKG skoro jesteście tacy mądrzy? Umiecie tylko wymagać ale od siebie nie wymagacie nic. Ten lekarz uratował wiele osób, tym razem mu nie wyszło. Lekarz to też człowiek. Każdy popełnia błędy w stresie,zmęczeniu tym bardziej.
Czym ryzykuje korepetytorka angielskiego dając godzinną lekcję za 50zł? Tym ,że źle wytłumaczy gramatykę? Lekarz zarabia za godzinę jeszcze mniej a jego decyzja wiąże się ze zdrowiem albo nawet życiem!

Zacznijcie wymagać od siebie,a potem od innych!

To może lekarzom powinno sie wprowadzić tachometry, żeby ze swojej pazerności nie podejmowali nadmiernego wysiłku intelektualnego. Izba przyjęc to nie jest tasma produkcyjna nakrętek do pepsi. Kazdy pacjent powinie być przyjęty z pełną atencją...a jak zachować czyscty i wypoczęty umysł gdy lekarz zaczyna dzien od pracy w pastńwowej przychodni, następnie szpitalu, wieczorem na prywatnej praktyce a konczy nocnym dyżurze w pogotowiu. Oczywiście kłopotach dnia codziennego nie wspomnę.
rozwiń
Avatar
Robin / 9 czerwca 2010 o 13:25
0
Takich poje......... wpisów jak "sprawiedliwego" dawno nie widziałem. Kim jesteś chamie?? Chyba się domyślam "ojciec kazał ci studiować medycyne żeby ci było lżyj w życiu"
Avatar
martin / 9 czerwca 2010 o 13:15
0
lubelak napisał:
Kiedy napiszecie, że zaczęła się wojna? To wprawdzie 70 lat temu, ale ten lekarz zrobił co zrobił 2 lata temu a sensacja dziś?


Od śmierci pacjenta w listopadzie 2009 minął rok - tak długo trwają procedury prawne.
Avatar
Kaja85 / 9 czerwca 2010 o 12:09
0
Współczuję rodzinie ale moja też była w identycznej sytuacji lekarz odesłał mojego dziadzia z zawałem przepisując mu leki na zgagę - dziadzio zmarł a co najlepsze ten lekarz leczy po dziś dzień.
Avatar
lubelak / 9 czerwca 2010 o 11:37
0
Kiedy napiszecie, że zaczęła się wojna? To wprawdzie 70 lat temu, ale ten lekarz zrobił co zrobił 2 lata temu a sensacja dziś?
Avatar
RED / 9 czerwca 2010 o 11:26
0
Jak ich teraz kształcą na AM,UM że lekarze na niczym się nie znają.Nawet za kasę jak byli głupi tak są,specjaliści też.
Avatar
Urlyk / 9 czerwca 2010 o 11:04
0
[size=5][color="#FF0000"]Ludzie ale w tym przypadku inny biegły stwierdził że z EKG jasno można było wyczytać problemy z sercem.[/color][/size]Dziwne że w tym szpitalu to się zdarza,a o innych nie słychać.
Avatar
as / 9 czerwca 2010 o 10:25
0
Ten lekarz powinien trafić do kamieniołomów do końca swojego żywota, bo inaczej zrobi kolejnemu to samo. Najgorsi są tacy, którzy pochodzą z szanowanych rodzin lekarskich, ale że są tumanami, to rodzinka żeni ich z lekarkami zdolnymi acz bez rodziny lekarskiej i gra na synową, czytaj pnie do góry w stanowiskach. Czy mało takich jest par w naszych szpitalach ? A co do małych zarobków, to skąd się biorą lekarskie terenówki pod szpitalem na Kraśnickej ?
Avatar
Sprawiedliwy / 9 czerwca 2010 o 10:01
0
Sanitariusz-znachor napisał:
Ale skoro uważasz się za znawcę to wiedz że pacjent wskazał na ostre bule[/quote] po pierwsze- "Ból" panie znachor pisze się " przez "Ó"

[quote name='Sanitariusz-znachor' post='299347' date='9.06.2010, 00:04:42']trzeba umiejętnie i uważnie umieć zinterpretować wykres biorąc pod uwagę wiele czynników jak wiek ,choroby itd.


Pieprzysz takie głupoty.że aż nie chce mi się tego czytać. Sam byłem świadkiem jak pacjent na Kardiologii leżał kilka dni i lekarze Kardiolodzy nie byli jednogłośni czy miał zawał czy nie! Wartości markerów były graniczne i zmiany w EKG niejednoznaczne. Wiec zamiast lecz dalej ludzi przyłożonym liściem "kapusty" a do medycyny się nie mieszaj.

Po drugie: zarobki to są takie...że lekarze na al.Kraśnickich na Święta nie dostawali wynagrodzeń. Najpierw skończ medycynę a potem zobaczysz jak się "obłowisz", tylko pot będzie ciekł Ci po du***.

Do Pani dr ekonomii -jest Pani w innym Świecie. Niech się Pani nie wtrąca bo gówno Pani wie o pracy lekarza. Lepiej pomaluj sobie pazury i zrób kawę.


Pieprzysz takie głupoty.że aż nie chce mi się tego czytać. Sam byłem świadkiem jak pacjent na Kardiologii leżał kilka dni i lekarze Kardiolodzy nie byli jednogłośni czy miał zawał czy nie! Wartości markerów były graniczne i zmiany w EKG niejednoznaczne. Wiec zamiast lecz dalej ludzi przyłożonym liściem "kapusty" a do medycyny się nie mieszaj.

Po drugie: zarobki to są takie...że lekarze na al.Kraśnickich na Święta nie dostawali wynagrodzeń. Najpierw skończ medycynę a potem zobaczysz jak s... rozwiń
Avatar
ciekawa / 9 czerwca 2010 o 16:05
0
smutny napisał:
Tak jak myślałem , nie dociera do Was ludziska .
Zawał nie zawsze musi mieć takie wyraźne objawy , nie zawsze "piecze , ciśnie" za mostkiem , zdaje sobie Pan sprawę że anomalie na ekg występują dopiero po pewnym czasie ? Widocznie nie , jeżeli chce się zabierać głos w jakiejś spawie , jeszcze w takim tonie , to wymaga się raczej gruntownej wiedzy na ten temat , której Panu najnormalniej brak.
Proszę uprzejmie , pójść do biblioteki , poczytać podręczniki profesora Szczeklika przykładowo , a jeżeli Pan chce się dowiedzieć o ewolucji zawału serca , zapraszam do lektury podręcznika prof Stachury oraz prof Domagały do patomorfolofii , na paru stronach formatu A4 ma tam pięknie to wyjaśnione , razem z czasem pojawiania się aktywności poszczególnych enzymów we krwi aż po proces bliznowacenia fragmentu mięśnia sercowego dotkniętego tą patologią .
A to co Pan napisał o zarobkach lekarzy , z całym szacunkiem do Pana, źle o Panu świadczy. Nawet nie będe próbował w jakiś sposób zmienić ten punkt widzenia , gdyż argumenty przez Pana wytoczone są dalekie od używania ich w merytorycznej dyskusji


mam zatem pytanie Jako przyszły lekarz co zrobiłbyś gdyby zgłosił się do Ciebie pacjent z bolami sugerującymi zawał a jednocześnie EKG nie potwierdziłoby przypuszczeń pacjenta? Powiedziałbyś, że jest zdrowy , przecież pacjent dalej źle się czuje ? Symuluje? nie masz pewnosci jak sam powiedziałeś zawał jest specyficzną chorobą a jego przebieg uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu, i może mieć różny przebieg, czy zatem pozostawieniesamego sobbie pacjenta i jego odesłanie jest właściwą decyzją. ?

Wiesz jaka jest różnica pomiedzy specjalistą a wyrobnikiem? Specjalista nigdy nie lekceważy nawet najdrobniejszych szczegółów, wyrobnik działa zgodnie ze sztampą. Osobiście podziwiam wielu lekarzy i sama nigdy nie byłabym lekarzem bo jest to dla mnie szczególnie odpowiedzialny zawód. Czy w tym opisanym przypadku można mówić o odpowiedzialności?


mam zatem pytanie Jako przyszły lekarz co zrobiłbyś gdyby zgłosił się do Ciebie pacjent z bolami sugerującymi zawał a jednocześnie EKG nie potwierdziłoby przypuszczeń pacjenta? Powiedziałbyś, że jest zdrowy , przecież pacjent dalej źle się czuje ? Symuluje? nie masz pewnosci jak sam powiedziałeś zawał jest specyficzną chorobą a jego przebieg uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu, i może mieć różny przebieg, czy zatem pozostawieniesamego sobbie pacjenta i jego odesłanie jest właściwą decyzją. ?
rozwiń
Avatar
Kasia-85 / 9 czerwca 2010 o 14:56
0
Sprawiedliwy napisał:
Do baranów piszących te bzdurne komentarze!

Posłuchajcie barany skończone! Po pierwsze: W EKG może nie być zmian a pacjent może mieć zawał.
Po drugie markery zawału jak Troponiny czy ckMB rosną po kilku godzinach i zaraz po wystąpieniu dolegliwości może nie być zmian w badaniu krwi ale Wy tego nie wiecie! Po trzecie: Nie jest powiedziane ,że ten właśnie pacjent by przeżył! Są ludzie którzy chodzą nawet kilka dni z zawałem i źle się czują a są tacy którzy fikną i koniec. Lekarz nie chciał źle.

Nie wiecie jak to jest mieć na sobie taką odpowiedzialność jak lekarz na dyżurze! Ten zgiełk! Te pretensje! Każdy pacjent chce być pierwszy! Może nauczcie się EKG skoro jesteście tacy mądrzy? Umiecie tylko wymagać ale od siebie nie wymagacie nic. Ten lekarz uratował wiele osób, tym razem mu nie wyszło. Lekarz to też człowiek. Każdy popełnia błędy w stresie,zmęczeniu tym bardziej.
Czym ryzykuje korepetytorka angielskiego dając godzinną lekcję za 50zł? Tym ,że źle wytłumaczy gramatykę? Lekarz zarabia za godzinę jeszcze mniej a jego decyzja wiąże się ze zdrowiem albo nawet życiem!

Zacznijcie wymagać od siebie,a potem od innych!

To może lekarzom powinno sie wprowadzić tachometry, żeby ze swojej pazerności nie podejmowali nadmiernego wysiłku intelektualnego. Izba przyjęc to nie jest tasma produkcyjna nakrętek do pepsi. Kazdy pacjent powinie być przyjęty z pełną atencją...a jak zachować czyscty i wypoczęty umysł gdy lekarz zaczyna dzien od pracy w pastńwowej przychodni, następnie szpitalu, wieczorem na prywatnej praktyce a konczy nocnym dyżurze w pogotowiu. Oczywiście kłopotach dnia codziennego nie wspomnę.
rozwiń
Avatar
Robin / 9 czerwca 2010 o 13:25
0
Takich poje......... wpisów jak "sprawiedliwego" dawno nie widziałem. Kim jesteś chamie?? Chyba się domyślam "ojciec kazał ci studiować medycyne żeby ci było lżyj w życiu"
Avatar
martin / 9 czerwca 2010 o 13:15
0
lubelak napisał:
Kiedy napiszecie, że zaczęła się wojna? To wprawdzie 70 lat temu, ale ten lekarz zrobił co zrobił 2 lata temu a sensacja dziś?


Od śmierci pacjenta w listopadzie 2009 minął rok - tak długo trwają procedury prawne.
Avatar
Kaja85 / 9 czerwca 2010 o 12:09
0
Współczuję rodzinie ale moja też była w identycznej sytuacji lekarz odesłał mojego dziadzia z zawałem przepisując mu leki na zgagę - dziadzio zmarł a co najlepsze ten lekarz leczy po dziś dzień.
Avatar
lubelak / 9 czerwca 2010 o 11:37
0
Kiedy napiszecie, że zaczęła się wojna? To wprawdzie 70 lat temu, ale ten lekarz zrobił co zrobił 2 lata temu a sensacja dziś?
Avatar
RED / 9 czerwca 2010 o 11:26
0
Jak ich teraz kształcą na AM,UM że lekarze na niczym się nie znają.Nawet za kasę jak byli głupi tak są,specjaliści też.
Avatar
Urlyk / 9 czerwca 2010 o 11:04
0
[size=5][color="#FF0000"]Ludzie ale w tym przypadku inny biegły stwierdził że z EKG jasno można było wyczytać problemy z sercem.[/color][/size]Dziwne że w tym szpitalu to się zdarza,a o innych nie słychać.
Avatar
as / 9 czerwca 2010 o 10:25
0
Ten lekarz powinien trafić do kamieniołomów do końca swojego żywota, bo inaczej zrobi kolejnemu to samo. Najgorsi są tacy, którzy pochodzą z szanowanych rodzin lekarskich, ale że są tumanami, to rodzinka żeni ich z lekarkami zdolnymi acz bez rodziny lekarskiej i gra na synową, czytaj pnie do góry w stanowiskach. Czy mało takich jest par w naszych szpitalach ? A co do małych zarobków, to skąd się biorą lekarskie terenówki pod szpitalem na Kraśnickej ?
Avatar
Sprawiedliwy / 9 czerwca 2010 o 10:01
0
Sanitariusz-znachor napisał:
Ale skoro uważasz się za znawcę to wiedz że pacjent wskazał na ostre bule[/quote] po pierwsze- "Ból" panie znachor pisze się " przez "Ó"

[quote name='Sanitariusz-znachor' post='299347' date='9.06.2010, 00:04:42']trzeba umiejętnie i uważnie umieć zinterpretować wykres biorąc pod uwagę wiele czynników jak wiek ,choroby itd.


Pieprzysz takie głupoty.że aż nie chce mi się tego czytać. Sam byłem świadkiem jak pacjent na Kardiologii leżał kilka dni i lekarze Kardiolodzy nie byli jednogłośni czy miał zawał czy nie! Wartości markerów były graniczne i zmiany w EKG niejednoznaczne. Wiec zamiast lecz dalej ludzi przyłożonym liściem "kapusty" a do medycyny się nie mieszaj.

Po drugie: zarobki to są takie...że lekarze na al.Kraśnickich na Święta nie dostawali wynagrodzeń. Najpierw skończ medycynę a potem zobaczysz jak się "obłowisz", tylko pot będzie ciekł Ci po du***.

Do Pani dr ekonomii -jest Pani w innym Świecie. Niech się Pani nie wtrąca bo gówno Pani wie o pracy lekarza. Lepiej pomaluj sobie pazury i zrób kawę.


Pieprzysz takie głupoty.że aż nie chce mi się tego czytać. Sam byłem świadkiem jak pacjent na Kardiologii leżał kilka dni i lekarze Kardiolodzy nie byli jednogłośni czy miał zawał czy nie! Wartości markerów były graniczne i zmiany w EKG niejednoznaczne. Wiec zamiast lecz dalej ludzi przyłożonym liściem "kapusty" a do medycyny się nie mieszaj.

Po drugie: zarobki to są takie...że lekarze na al.Kraśnickich na Święta nie dostawali wynagrodzeń. Najpierw skończ medycynę a potem zobaczysz jak s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 23 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 16

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!