Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2010 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Lekarz z DSK skazany za zlekceważenie 8-letniej pacjentki

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 65 A A

Pięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata - taką karę wymierzył dzisiaj Sąd Rejonowy w Lublinie Stefanowi N. za zaniedbania przy leczeniu 8-letniej dziewczynki. Dziecko zmarło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewczynka trafiła do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie z silnymi bólami głowy w sierpniu 2005 roku. Wymiotowała, traciła przytomność. Stefan N. pełnił dyżur na oddziale. Nie skierował pacjentki na badanie tomograficzne. Badanie zlecił dopiero lekarz, który przejął po nim dyżur. Pokazało ono krwiaka. Dziewczynka trafiła na stół operacyjny. Nie udało się jej uratować.

Sąd doszedł do wniosku, że lekarz przez swoje zaniedbanie naraził dziewczynkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Nie odpowiada jednak za jej śmierć, bo nawet natychmiastowa operacja nie uratowałaby jej życia.

To już trzeci wyrok w tej sprawie. Za pierwszym razem lekarzy był skazany, otrzymał nawet zakaz wykonywania zawodu, potem sąd go uniewinnił. I ten wyrok został uchylony.

Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick / 16 maja 2010 o 15:00
0
dla mnie to bez sensu jest nasze prawo, dlaczego utrzymujemy tyle darmozjadów w sądzie, całe rodziny, jeden sąd skazuje, drugi uniewinnia....bez sensu, dlaczego wyroki nie są prawomocne???? czysty idiotyzm, mam nadzieję, że życie jeszcze sie zemści na tym lekarzu.
Avatar
kk / 16 maja 2010 o 06:46
0
~malone~ napisał:
jesli kierowca TIR'a (nazwijmy go Kowalski) zagapi sie i potrąci ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dziewczynkę 8letnią i zrobił to tylko jeden raz był treźwy. jaki dostanie wyrok ?? w zawiasach ?? a moze sprawa zostanie umorzona ?? O jakim ty stresie piszesz ?? jak ktoś jest zestresowany i niedaje sobie rady powienien dać sobie spokuj z profesją. swoją drogą czy człowiek zestresowany jest w stanie usnąć podczas nocnego dyżuru?? a z tego co wiem lekarze tak bardzo zestresowani spią całymi nocami. nie pisz nic wiecej bo bzdury wypisujesz.


ja spie na dyzurach kiedy nic sie nie dzieje- mam do tego prawo zapisane w ustawie, bo moj dyzur jest czasem gotowosci do pracy, a nie godzinami pracy jak maja to pielegniarki, ktore budza mnie kiedy jest nowe przyjecie na oddzial, albo cos sie dzieje z pacjentem. I guzik mnie obchodzi czy to ci sie kolego podoba czy nie, mam prawo spac to spie, jak zmienia przepisy to ja sie dostosuje.
druga sprawa, ja takiemu dziecku zlecilabym tomografie w trybie pilnym, czemu ten lekarz tego nie zrobil tego nie wiemy, artykul nic na ten temat nie mowi. moze tych objawow wtedy nie bylo, a moze.... olal( tak tez moze byc).
ja z zasady zlecam jak najwiecej badan, chronie swoje dupsko, nie mam ochoty ciagac sie po sadach. a sprawa oszczednosci i finasow mnie nie interesuje. od tego jest dyrektor, starosta i bog wie kto jeszcze i za to oni biora pieniadze i premie, nie ja.


ja spie na dyzurach kiedy nic sie nie dzieje- mam do tego prawo zapisane w ustawie, bo moj dyzur jest czasem gotowosci do pracy, a nie godzinami pracy jak maja to pielegniarki, ktore budza mnie kiedy jest nowe przyjecie na oddzial, albo cos sie dzieje z pacjentem. I guzik mnie obchodzi czy to ci sie kolego podoba czy nie, mam prawo spac to spie, jak zmienia przepisy to ja sie dostosuje.
druga sprawa, ja takiemu dziecku zlecilabym tomografie w trybie pilnym, czemu ten lekarz tego nie zrobil tego nie wiemy, art... rozwiń
Avatar
były rencista / 16 maja 2010 o 02:32
0
Bieda intelektualna aż krzyczy z tego postu.
Zwalanie winy na emerytów to chwyt prostacki i poniżej pasa.Każdy po wielu latach ciężkiej pracy i płaceniu drakońskiego haraczu na składki zus ma prawo do emerytury gdyż na nią sobie przez całe życie zapracował.W emeryturze statystycznie odbierze sobie i tak co najwyżej około 24% z własnych pieniędzy ulokowanych w składkach.Jeżeli ktoś uważa że się mylę to proszę bardzo.Niech wprowadzą przepis że można zrezygnować z emerytury w zamian za wpłacone przez całe życie składki z należnymi odsetkami w wysokości stopy procentowej od zaciągniętych kredytów.Bardzo chętnie jako pierwszy zrezygnuję wtedy z emerytury,"bezpłatnej" opieki medycznej i wszelkich świadczeń.Ale takiego przepisu nie ma i nie będzie bo emeryci to podstawowe źródło dochodu a nie wydatków.Odnośnie rent to tez sprawa wygląda inaczej.Kto jak nie lekarze wydaja dziwne orzeczenia rentalne nadające osobom zdrowym renty lub co gorsza zabierającym ciężko chorym ludziom prawa do rent?.Sam jestem tego przykładem.Po 25 latach pracy w ciężkich warunkach i 2 zawałach zostałem nagle "cudownie" uzdrowiony przez lekarza orzecznika.Wróciłem do pracy która zapewne uraduje niebawem łowców skór . (Pracuję przy wysokich napięciach)Ale się nie będę odwoływał .Nie będę prosił łaski konowałów, a nędzna rencina i tak by nie wystarczyłaby nawet na lekarstwa które muszę co miesiąc wykupić.
Jeszcze raz podkreślam jeżeli kogoś bolą emerytury i renty to proszę bardzo je zlikwidować po uprzednim zwróceniu zrewaloryzowanych składek z należnymi odsetkami.Wtedy nie będzie problemu z brakiem pieniędzy w szpitalach.Każdego będzie stać na prywatny szpital i zapłacenie sobie prywatnego ubezpieczenia w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.
Bieda intelektualna aż krzyczy z tego postu.
Zwalanie winy na emerytów to chwyt prostacki i poniżej pasa.Każdy po wielu latach ciężkiej pracy i płaceniu drakońskiego haraczu na składki zus ma prawo do emerytury gdyż na nią sobie przez całe życie zapracował.W emeryturze statystycznie odbierze sobie i tak co najwyżej około 24% z własnych pieniędzy ulokowanych w składkach.Jeżeli ktoś uważa że się mylę to proszę bardzo.Niech wprowadzą przepis że można zrezygnować z emerytury w zamian za wpłacone przez całe życie składki z należnymi odsetk... rozwiń
Avatar
Pacjent / 16 maja 2010 o 00:48
0
DDK napisał:
Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy.

Fakt lekarz chce zarobić jak każdy i nikt mu tego nie ma prawa zabronić i ja jestem za ! , TYLKO w sposób uczciwy i odpowiedzialny i tu przytoczę taki niedawny pomysł z Rzeszowa że wynagrodzenie będzie adekwatne do zadowolenia pacjentów w nawiązaniu do oceny jego kompetencji czyli więcej pacjentów wyleczonych ,przyjętych większe zarobki (szczegóły pomysłu w szpitalu w Rzeszowie ) a drugi przykład z kartami magnetycznymi jak na Śląsku dlaczego nie rozpowszechniono ich na cały kraj ? nie dlatego że są drogie ale dlatego że ci słabi czy bardzo słabi nie zarobili by a często są to latorośle rodzin medycznych więc jak może być że lekarz pochodzący z Sierpuchowa mimo że jest dobry czy bardzo dobry miałby zarabiać więcej od dziecka z komitywy rodzinnej to przecież nie etyczne i niedopuszczalne . Po za tym wymień mi w ilu i jakich szpitalach tymi jednostkami zarządzają menadżerowie z uprawnieniami ?!!! .A odnośnie szpitala Klinicznego obecnie akademickiego to inna bajka z uwagi że jest to szpital uniwersytecki to jest pod nadzorem skarbu państwa i otrzymuje duże dodatkowe dotacje więc ten akurat nie wchodzi w rachubę .Dlatego i ja uważam tak , lekarz powinien zarabiać jak w Anglii czy Irlandii choć w Niemczech czy innych krajach też są dobre zarobki ok niech zarabiają dwa razy tyle ale kompetencja i odpowiedzialność za swoje diagnozy odpowiedzialność za pacjenta ! Dlaczego lekarze nie ubezpieczają się od takich przypadków choć mogą ,bo ubezpieczyciel żąda kompetencji stażu doświadczenia a im go niej tym wyższe stawki to po co wydawać szpital poniesie odpowiedzialność i tak nadal nie mają żadnej odpowiedzialności a wina często spada wraz z odszkodowaniem na szpital czyli na nas wszystkich obywateli i to ma być normalne ? Tutaj lekarz po uzyskaniu dyplomu często podnosi bardzo wysoko głowę i nie oponuje jak się mówi doktorze a gdzieś tam byłby tylko stażystą aż do uzyskania tytułu dr. a tam daleko gdzieś trzeba wiele czasu by zyskać zaufanie i to nie tylko pacjentów .Ja zetknąłem się z Dr-em praktyki rodzinnej i proszę mi wierzyć ten facet naprawdę wiedział o co pytać jaką postawić diagnozę i jak leczyć choć zastrzegał że gdyby -to bez względu na porę dnia czy nocy mam natychmiast się skontaktować !!! a co jest u nas nie lepiej nie pisać bo rozpętać się może burza .Choć powiadam znam tu lekarzy są naprawdę dobrzy i ich standardy nie wiele odbiegają od tych zza granic więc nie mogę napisać że wszyscy są do kitu bo było by to bardzo krzywdzące .Tylko zbyt wielu bije na kasę nie wiele dając od siebie wpadając w rutynę zapominają i trafiają się tragedie a tych można uniknąć -można tylko ...eh szkoda słów bo i tak spotkam się z oporem środowiskowym .

Fakt lekarz chce zarobić jak każdy i nikt mu tego nie ma prawa zabronić i ja jestem za ! , TYLKO w sposób uczciwy i odpowiedzialny i tu przytoczę taki niedawny pomysł z Rzeszowa że wynagrodzenie będzie adekwatne do zadowolenia pacjentów w nawiązaniu do oceny jego kompetencji czyli więcej pacjentów wyleczonych ,przyjętych większe zarobki (szczegóły pomysłu w szpitalu w Rzeszowie ) a drugi przykład z kartami magnetycznymi jak na Śląsku dlaczego nie rozpowszechniono ich na cały kraj ? nie dlatego że są drogie ale dlatego... rozwiń
Avatar
Pacjent / 15 maja 2010 o 23:41
0
prawyisprawiedliwy napisał:
DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-NIA!!!
TO WYRAZ WASZEJ BIEDY
MORALNEJ
DUCHOWEJ
INTELEKTUALNEJ
CHCECIE TO ZAPROPONUJCIE ROZWIĄZANIA
DLACZEGO NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE LECZENIE?
BO MUSIMY ŻYWIĆ BANDĘ WYDUMANYCH RENCISTÓW I EMERYTÓW NA WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH RZECZ JASNA, KTÓRZY PIJĄ PIWKO POD BLOKIEM NARZEKAJĄ JAK WY TUTAJ I ŚMIEJĄ SIĘ PAŃSTWU W TWARZ
A CI UCZCIWI LEKARZE, RATOWNICY , TE BIEDNE PIELEGNIARKI , PERSONEL....ZApier***AJĄ KOSZTEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA OSOBISTEGO

LEKARZE, PIELĘGNIARKI, RATOWNICY DZIĘKUJE WAM ZA LATA ŻYCIA I PIĘKNYCH CHWIL
I DUŻO WYTRWAŁOŚCI DLA MNIE JESTEŚCIE JEDNYMI Z NAJPOTRZEBNIEJSZYCH LUDZI W POLSCE

STUDENCI MEDYCY- NIOE PODDAWAJCIE SIĘ I PAMIĘTAJCIE ŻE JESTEŚCIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ
TRZYMAJCIE KLASĘ I KOCHAJCIE LUDZI


WSZYSCY ZAKOMPLEKSIENI MALKONTENCI
IDŹCIE NA SPACER
A JURO PODZIĘKUJCIE WASZYM LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM ZA OBECNOŚĆ
TO JEST PRAWDZIWE ŻYCIE
GDY W OCZACH DRUGIEGO CZŁOWIEKA WIDZISZ BRATA


Odniosę się do tych paru uwag , nikt nikogo tu z lekarskiego kręgu nie obraża to raczej pewne grupy społeczne są obrażane -bo musimy utrzymywać bandę wydumanych rencistów i emerytów - I kto to mówi bo normalnie myślący raczej nie ! po pierwsze jeżeli ktoś jest na emeryturze to sobie ją wypracował i pobiera zgodnie z literą prawa to raz zaś odnośnie rencistów to dziś nikt nikomu na ładne oczy renty nie przyznaje a do tego należy dodać że aby otrzymywać takowe świadczenia rentowe to również trzeba mieć odpowiedni staż pracy i okres składkowy więc bez propagandy proszę a z logiką i faktami należy się zapoznać . A piwko pod blokiem to normalny rencista czy emeryt nie popija bo go nie stać oczywiście są i wyjątki jak np. alkoholicy którzy swego czasu tylko z powodu bycia alkoholikiem rentę dostawali nie wiem jak jest dziś ale teraz jest odsiew wystarczy zapoznać się z ilością rent zabieranych i ilością rent przyznanych .Zaś wyrażanie swoich opinii czy swojego zdania nijak się nie ma do kompleksów czy frustracji bo fakty pozostaną faktami i ja osobiście nie mam czego zazdrościć nawet lekarzom dlatego jestem krytyczny bo sam podlegam krytyce ale za to mam odpowiednie uposażenie .A szanowny pytasz dlaczego nie ma pieniędzy na leczenie , no dziwne bo skoro taki tekst powstał a tak podstawową zależność trudno uchwycić to fakt tylko współczuć a zbyt wiele by zajęło czasu wyjaśnianie dlaczego więc może innym razem albo proszę popytać kogoś kto jest kumaty w ekonomi -myślę że wyjaśni .A to że -ZApier...ają kosztem niby własnego życia czy zdrowia - to takie przewartościowanie zasług bo nie tylko oni tak pracują i ryzykują !. Ja też mogę niektórym podziękować bo rzeczywiście zasługują ale nie upraszczajmy i nie gloryfikujmy wszystkich jak leci bo w zbytnią wpadną pychę a to może być zgubne dla nas pacjentów . A jutro z kopertą pójdę podziękować lekarzowi za załatwienie łóżka w szpitalu więc i ja dołączam się do pozdrowień Bądźcie przy chorych i dawajcie im nadzieję ale kompetentnie .

Odniosę się do tych paru uwag , nikt nikogo tu z lekarskiego kręgu nie obraża to raczej pewne grupy społeczne są obrażane -bo musimy utrzymywać bandę wydumanych rencistów i emerytów - I kto to mówi bo normalnie myślący raczej nie ! po pierwsze jeżeli ktoś jest na emeryturze to sobie ją wypracował i pobiera zgodnie z literą prawa to raz zaś odnośnie rencistów to dziś nikt nikomu na ładne oczy renty nie przyznaje a do tego należy dodać że aby otrzymywać takowe świadczenia rentowe to również trzeba mieć odpowiedni staż p... rozwiń
Avatar
DDK / 15 maja 2010 o 22:18
0
Pacjent napisał:
Jeżeli został przez Ciebie poruszony temat kasy to w pewnym sensie masz rację z pustego i Salomon , a mądry to był żyd i też nie nalał więc i tu nie widzę szans wielkich tylko skąd biorą się wysokie pensje lekarzy skąd te wysokie dodatki za nocne dyżury itd. itd. a skoro wiemy wszyscy że szpitale kuleją bo są źle zarządzane bo trudno i darmo by po medycynie doktor stał się nagle fachowcem od zarządzania więc kierują tymi gmachami robiąc głupoty wszelkiego kalibru ale nie dopuszczając by zarządzaniem kasą zajął się ktoś kto się na tym zna bo musiał by odstąpić od korytka a ono daje sporo , teraz kiedy szpitale nie wszystkie są na skraju bankructwa czeka się by za przysłowiową złotówkę zawładnąć tym majątkiem i najlepiej sprywatyzować bądź co bądź państwowy czyli nasz wspólny a o tym przecież mówiła pani Sawicka z PO o kręceniu takich czy podobnych lodów więc umówmy się nie prywatyzacja i oddanie za grosze to cel z którego tylko nieliczni zdają sobie sprawę . A zmiana kadry zarządzającej a tego boją się doktory bo ktoś będzie wymagał i kontrolował będzie nadzorował i nic nie da się wykombinować oczywiście jest to uproszczenie w temacie ale jakże było by znamienne w skutkach gdyby je wprowadzić w życie czy sądzisz że lekarze chcą do tego dopuścić nie oni jak wspomniałem chcą się uwłaszczyć na naszym wspólnym majątku .


Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy.


Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy. rozwiń
Avatar
żalpl / 15 maja 2010 o 19:28
0
zgadzam się w calej rozciągłości

jesteście żałośni

i to zgroza wydawać wyroki i się wymądrzać

pokończycie kilkanaście lat medycyn i specjalizacji to się będziecie wymądrzać bando idiotów

pokory pokory pokory !
Avatar
prawyisprawiedliwy / 15 maja 2010 o 19:24
0
DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-NIA!!!
TO WYRAZ WASZEJ BIEDY
MORALNEJ
DUCHOWEJ
INTELEKTUALNEJ
CHCECIE TO ZAPROPONUJCIE ROZWIĄZANIA
DLACZEGO NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE LECZENIE?
BO MUSIMY ŻYWIĆ BANDĘ WYDUMANYCH RENCISTÓW I EMERYTÓW NA WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH RZECZ JASNA, KTÓRZY PIJĄ PIWKO POD BLOKIEM NARZEKAJĄ JAK WY TUTAJ I ŚMIEJĄ SIĘ PAŃSTWU W TWARZ
A CI UCZCIWI LEKARZE, RATOWNICY , TE BIEDNE PIELEGNIARKI , PERSONEL....ZApier***AJĄ KOSZTEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA OSOBISTEGO

LEKARZE, PIELĘGNIARKI, RATOWNICY DZIĘKUJE WAM ZA LATA ŻYCIA I PIĘKNYCH CHWIL
I DUŻO WYTRWAŁOŚCI DLA MNIE JESTEŚCIE JEDNYMI Z NAJPOTRZEBNIEJSZYCH LUDZI W POLSCE

STUDENCI MEDYCY- NIOE PODDAWAJCIE SIĘ I PAMIĘTAJCIE ŻE JESTEŚCIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ
TRZYMAJCIE KLASĘ I KOCHAJCIE LUDZI


WSZYSCY ZAKOMPLEKSIENI MALKONTENCI
IDŹCIE NA SPACER
A JURO PODZIĘKUJCIE WASZYM LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM ZA OBECNOŚĆ
TO JEST PRAWDZIWE ŻYCIE
GDY W OCZACH DRUGIEGO CZŁOWIEKA WIDZISZ BRATA

DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-... rozwiń
Avatar
rodzic / 15 maja 2010 o 16:34
0
ktosiek napisał:
W jednym się z tobą zgodzę Nie powinieneś odpisywać. Forum poruszające poważny temat traktujesz jak okazje do podbudowania swojego próżnego ego. Jesteś jak typowy Polak. Wypowiadasz się najgłośniej o rzeczach o których nie masz żadnego pojęcia. Możesz sobie wymyślać te swoje wysoce poetyckie teksy na temat każdego kto ma inne zdanie niż twoje. Ależ proszę ulżyj sobie. A co do twojego nicku "rodzic" to zastanawiam się czy nie wpisałeś go tylko po to żeby inni czytelnicy twoich wypowiedzi myśleli, że jesteś osobą dorosłą mogącą się postawić na miejscu rodzica poszkodowanego przez lekarza z dsk. Nie wierzę żeby osoba wypowiadająca w taki sposób mogła wychowywać własne dzieci.

I zapomniałem podziękować za słowa uznania -za te wysoce poetyckie teksty- choć nie to przyświeca mojej i nie tylko mojej wizji aby nam pacjentom było bezpieczniej ot tak po prostu BEZPIECZNIEJ i żadnych więcej my pacjenci wymagań mieć nie chcemy .Tylko bezpieczeństwa a co za tymi słowami stoi w dalszej kolejce to próbowaliśmy tu co nieco wyjaśnić - tylko jak to zrobić z oportunistami no cóż czasy Dr.Judyma minęły i rzadko się dziś takich ludzi spotyka ale są i dziś i to napawa nadzieją .Bo jak słusznie określasz jestem faktycznie typowym Polakiem i tego akurat nie żałuję ba jestem i wszędzie tam gdzie byłem po za Polską byłem dumny.A że na medycynie się nie znam to fakt i w tym temacie nie zabrałem głosu ale i też moralność to tylko objaw nie medyczny ale objaw .I mimo tej zgrzytliwej dysputy pozdrawiam wszystkich lekarzy najbardziej tych którzy swoją rutyną przyczynili się do czyjejś tragedii by zatrzymali czas i pomyśleli co warto co lepsze sąd czy stanie pod pręgierzem opinii ludzi w sądzie można kupić łaskę w opinii społecznej NIE !

I zapomniałem podziękować za słowa uznania -za te wysoce poetyckie teksty- choć nie to przyświeca mojej i nie tylko mojej wizji aby nam pacjentom było bezpieczniej ot tak po prostu BEZPIECZNIEJ i żadnych więcej my pacjenci wymagań mieć nie chcemy .Tylko bezpieczeństwa a co za tymi słowami stoi w dalszej kolejce to próbowaliśmy tu co nieco wyjaśnić - tylko jak to zrobić z oportunistami no cóż czasy Dr.Judyma minęły i rzadko się dziś takich ludzi spotyka ale są i dziś i to napawa nadzieją .Bo jak słusznie określasz jestem... rozwiń
Avatar
Pacjent / 15 maja 2010 o 16:00
0
dobry_człowiek_z_NFZ napisał:
Ja też kończe, nie ma z kim dyskutować.

Nikomu nie życzę źle, wręcz przeciwnie jak najlepiej, ale pokora nadejdzie przy najbliższej wizycie na SOR Waszej czy Waszego dziecka. Jak chociaż chwilę zobaczycie jak to wygląda zmienicie zdanie. Jeśli dalej nie wierzycie lekarzom, macie ich za głupków to ok. Macie zawsze jeszcze google, tam przecież tylko prawdę piszą. Miliony "specjalistów" od chorób na forach, "sprawdzone" terapie, leczenie.

Pozdrawiam

A czemu zabrakło argumentów w obronie korporacji i koleżeńskich układów -trudno , Nie ma obawy w każdym roku studia medyczne kończy 250-280 młodych lekarzy tak więc przy takiej wiedzy i rutynie tematu nie zabraknie jak i lekarzy , lepszych gorszych ale będą , tylko nieliczni wyjadą a szkoda bo Ci najczęściej są faktycznie bardzo zdolni i najlepsi i oni powinni zarabiać bardzo dużo ale tylko najlepsi . I tylko jeszcze małe sprostowanie w swoim imieniu składam nie mam wszystkich lekarzy za głupków a tylko niektórych tak samo jak tylko niektórzy mają stosowną i dogłębną wiedzę i wyrażają chęć jej pogłębiania bo w tym zawodzie jest pewna specyfika że uczyć się lekarz musi do końca życia ale nie tylko on !
bardzo zdolni i najlepsi i oni powinni zarabiać bardzo dużo ale tylko najlepsi . I tylko jeszcze małe sprostowanie w swoim imieniu składam nie mam wszystkich lekarzy za głupków a tylko niektórych tak samo jak tylko niektórzy mają stosowną i dogłębną wiedzę i wyrażają chęć jej pogłębiania bo w tym zawodzie jest pewna specyfika że uczyć się lekarz musi do końca życia ale nie tylko on ! rozwiń
Avatar
nick / 16 maja 2010 o 15:00
0
dla mnie to bez sensu jest nasze prawo, dlaczego utrzymujemy tyle darmozjadów w sądzie, całe rodziny, jeden sąd skazuje, drugi uniewinnia....bez sensu, dlaczego wyroki nie są prawomocne???? czysty idiotyzm, mam nadzieję, że życie jeszcze sie zemści na tym lekarzu.
Avatar
kk / 16 maja 2010 o 06:46
0
~malone~ napisał:
jesli kierowca TIR'a (nazwijmy go Kowalski) zagapi sie i potrąci ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dziewczynkę 8letnią i zrobił to tylko jeden raz był treźwy. jaki dostanie wyrok ?? w zawiasach ?? a moze sprawa zostanie umorzona ?? O jakim ty stresie piszesz ?? jak ktoś jest zestresowany i niedaje sobie rady powienien dać sobie spokuj z profesją. swoją drogą czy człowiek zestresowany jest w stanie usnąć podczas nocnego dyżuru?? a z tego co wiem lekarze tak bardzo zestresowani spią całymi nocami. nie pisz nic wiecej bo bzdury wypisujesz.


ja spie na dyzurach kiedy nic sie nie dzieje- mam do tego prawo zapisane w ustawie, bo moj dyzur jest czasem gotowosci do pracy, a nie godzinami pracy jak maja to pielegniarki, ktore budza mnie kiedy jest nowe przyjecie na oddzial, albo cos sie dzieje z pacjentem. I guzik mnie obchodzi czy to ci sie kolego podoba czy nie, mam prawo spac to spie, jak zmienia przepisy to ja sie dostosuje.
druga sprawa, ja takiemu dziecku zlecilabym tomografie w trybie pilnym, czemu ten lekarz tego nie zrobil tego nie wiemy, artykul nic na ten temat nie mowi. moze tych objawow wtedy nie bylo, a moze.... olal( tak tez moze byc).
ja z zasady zlecam jak najwiecej badan, chronie swoje dupsko, nie mam ochoty ciagac sie po sadach. a sprawa oszczednosci i finasow mnie nie interesuje. od tego jest dyrektor, starosta i bog wie kto jeszcze i za to oni biora pieniadze i premie, nie ja.


ja spie na dyzurach kiedy nic sie nie dzieje- mam do tego prawo zapisane w ustawie, bo moj dyzur jest czasem gotowosci do pracy, a nie godzinami pracy jak maja to pielegniarki, ktore budza mnie kiedy jest nowe przyjecie na oddzial, albo cos sie dzieje z pacjentem. I guzik mnie obchodzi czy to ci sie kolego podoba czy nie, mam prawo spac to spie, jak zmienia przepisy to ja sie dostosuje.
druga sprawa, ja takiemu dziecku zlecilabym tomografie w trybie pilnym, czemu ten lekarz tego nie zrobil tego nie wiemy, art... rozwiń
Avatar
były rencista / 16 maja 2010 o 02:32
0
Bieda intelektualna aż krzyczy z tego postu.
Zwalanie winy na emerytów to chwyt prostacki i poniżej pasa.Każdy po wielu latach ciężkiej pracy i płaceniu drakońskiego haraczu na składki zus ma prawo do emerytury gdyż na nią sobie przez całe życie zapracował.W emeryturze statystycznie odbierze sobie i tak co najwyżej około 24% z własnych pieniędzy ulokowanych w składkach.Jeżeli ktoś uważa że się mylę to proszę bardzo.Niech wprowadzą przepis że można zrezygnować z emerytury w zamian za wpłacone przez całe życie składki z należnymi odsetkami w wysokości stopy procentowej od zaciągniętych kredytów.Bardzo chętnie jako pierwszy zrezygnuję wtedy z emerytury,"bezpłatnej" opieki medycznej i wszelkich świadczeń.Ale takiego przepisu nie ma i nie będzie bo emeryci to podstawowe źródło dochodu a nie wydatków.Odnośnie rent to tez sprawa wygląda inaczej.Kto jak nie lekarze wydaja dziwne orzeczenia rentalne nadające osobom zdrowym renty lub co gorsza zabierającym ciężko chorym ludziom prawa do rent?.Sam jestem tego przykładem.Po 25 latach pracy w ciężkich warunkach i 2 zawałach zostałem nagle "cudownie" uzdrowiony przez lekarza orzecznika.Wróciłem do pracy która zapewne uraduje niebawem łowców skór . (Pracuję przy wysokich napięciach)Ale się nie będę odwoływał .Nie będę prosił łaski konowałów, a nędzna rencina i tak by nie wystarczyłaby nawet na lekarstwa które muszę co miesiąc wykupić.
Jeszcze raz podkreślam jeżeli kogoś bolą emerytury i renty to proszę bardzo je zlikwidować po uprzednim zwróceniu zrewaloryzowanych składek z należnymi odsetkami.Wtedy nie będzie problemu z brakiem pieniędzy w szpitalach.Każdego będzie stać na prywatny szpital i zapłacenie sobie prywatnego ubezpieczenia w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.
Bieda intelektualna aż krzyczy z tego postu.
Zwalanie winy na emerytów to chwyt prostacki i poniżej pasa.Każdy po wielu latach ciężkiej pracy i płaceniu drakońskiego haraczu na składki zus ma prawo do emerytury gdyż na nią sobie przez całe życie zapracował.W emeryturze statystycznie odbierze sobie i tak co najwyżej około 24% z własnych pieniędzy ulokowanych w składkach.Jeżeli ktoś uważa że się mylę to proszę bardzo.Niech wprowadzą przepis że można zrezygnować z emerytury w zamian za wpłacone przez całe życie składki z należnymi odsetk... rozwiń
Avatar
Pacjent / 16 maja 2010 o 00:48
0
DDK napisał:
Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy.

Fakt lekarz chce zarobić jak każdy i nikt mu tego nie ma prawa zabronić i ja jestem za ! , TYLKO w sposób uczciwy i odpowiedzialny i tu przytoczę taki niedawny pomysł z Rzeszowa że wynagrodzenie będzie adekwatne do zadowolenia pacjentów w nawiązaniu do oceny jego kompetencji czyli więcej pacjentów wyleczonych ,przyjętych większe zarobki (szczegóły pomysłu w szpitalu w Rzeszowie ) a drugi przykład z kartami magnetycznymi jak na Śląsku dlaczego nie rozpowszechniono ich na cały kraj ? nie dlatego że są drogie ale dlatego że ci słabi czy bardzo słabi nie zarobili by a często są to latorośle rodzin medycznych więc jak może być że lekarz pochodzący z Sierpuchowa mimo że jest dobry czy bardzo dobry miałby zarabiać więcej od dziecka z komitywy rodzinnej to przecież nie etyczne i niedopuszczalne . Po za tym wymień mi w ilu i jakich szpitalach tymi jednostkami zarządzają menadżerowie z uprawnieniami ?!!! .A odnośnie szpitala Klinicznego obecnie akademickiego to inna bajka z uwagi że jest to szpital uniwersytecki to jest pod nadzorem skarbu państwa i otrzymuje duże dodatkowe dotacje więc ten akurat nie wchodzi w rachubę .Dlatego i ja uważam tak , lekarz powinien zarabiać jak w Anglii czy Irlandii choć w Niemczech czy innych krajach też są dobre zarobki ok niech zarabiają dwa razy tyle ale kompetencja i odpowiedzialność za swoje diagnozy odpowiedzialność za pacjenta ! Dlaczego lekarze nie ubezpieczają się od takich przypadków choć mogą ,bo ubezpieczyciel żąda kompetencji stażu doświadczenia a im go niej tym wyższe stawki to po co wydawać szpital poniesie odpowiedzialność i tak nadal nie mają żadnej odpowiedzialności a wina często spada wraz z odszkodowaniem na szpital czyli na nas wszystkich obywateli i to ma być normalne ? Tutaj lekarz po uzyskaniu dyplomu często podnosi bardzo wysoko głowę i nie oponuje jak się mówi doktorze a gdzieś tam byłby tylko stażystą aż do uzyskania tytułu dr. a tam daleko gdzieś trzeba wiele czasu by zyskać zaufanie i to nie tylko pacjentów .Ja zetknąłem się z Dr-em praktyki rodzinnej i proszę mi wierzyć ten facet naprawdę wiedział o co pytać jaką postawić diagnozę i jak leczyć choć zastrzegał że gdyby -to bez względu na porę dnia czy nocy mam natychmiast się skontaktować !!! a co jest u nas nie lepiej nie pisać bo rozpętać się może burza .Choć powiadam znam tu lekarzy są naprawdę dobrzy i ich standardy nie wiele odbiegają od tych zza granic więc nie mogę napisać że wszyscy są do kitu bo było by to bardzo krzywdzące .Tylko zbyt wielu bije na kasę nie wiele dając od siebie wpadając w rutynę zapominają i trafiają się tragedie a tych można uniknąć -można tylko ...eh szkoda słów bo i tak spotkam się z oporem środowiskowym .

Fakt lekarz chce zarobić jak każdy i nikt mu tego nie ma prawa zabronić i ja jestem za ! , TYLKO w sposób uczciwy i odpowiedzialny i tu przytoczę taki niedawny pomysł z Rzeszowa że wynagrodzenie będzie adekwatne do zadowolenia pacjentów w nawiązaniu do oceny jego kompetencji czyli więcej pacjentów wyleczonych ,przyjętych większe zarobki (szczegóły pomysłu w szpitalu w Rzeszowie ) a drugi przykład z kartami magnetycznymi jak na Śląsku dlaczego nie rozpowszechniono ich na cały kraj ? nie dlatego że są drogie ale dlatego... rozwiń
Avatar
Pacjent / 15 maja 2010 o 23:41
0
prawyisprawiedliwy napisał:
DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-NIA!!!
TO WYRAZ WASZEJ BIEDY
MORALNEJ
DUCHOWEJ
INTELEKTUALNEJ
CHCECIE TO ZAPROPONUJCIE ROZWIĄZANIA
DLACZEGO NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE LECZENIE?
BO MUSIMY ŻYWIĆ BANDĘ WYDUMANYCH RENCISTÓW I EMERYTÓW NA WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH RZECZ JASNA, KTÓRZY PIJĄ PIWKO POD BLOKIEM NARZEKAJĄ JAK WY TUTAJ I ŚMIEJĄ SIĘ PAŃSTWU W TWARZ
A CI UCZCIWI LEKARZE, RATOWNICY , TE BIEDNE PIELEGNIARKI , PERSONEL....ZApier***AJĄ KOSZTEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA OSOBISTEGO

LEKARZE, PIELĘGNIARKI, RATOWNICY DZIĘKUJE WAM ZA LATA ŻYCIA I PIĘKNYCH CHWIL
I DUŻO WYTRWAŁOŚCI DLA MNIE JESTEŚCIE JEDNYMI Z NAJPOTRZEBNIEJSZYCH LUDZI W POLSCE

STUDENCI MEDYCY- NIOE PODDAWAJCIE SIĘ I PAMIĘTAJCIE ŻE JESTEŚCIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ
TRZYMAJCIE KLASĘ I KOCHAJCIE LUDZI


WSZYSCY ZAKOMPLEKSIENI MALKONTENCI
IDŹCIE NA SPACER
A JURO PODZIĘKUJCIE WASZYM LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM ZA OBECNOŚĆ
TO JEST PRAWDZIWE ŻYCIE
GDY W OCZACH DRUGIEGO CZŁOWIEKA WIDZISZ BRATA


Odniosę się do tych paru uwag , nikt nikogo tu z lekarskiego kręgu nie obraża to raczej pewne grupy społeczne są obrażane -bo musimy utrzymywać bandę wydumanych rencistów i emerytów - I kto to mówi bo normalnie myślący raczej nie ! po pierwsze jeżeli ktoś jest na emeryturze to sobie ją wypracował i pobiera zgodnie z literą prawa to raz zaś odnośnie rencistów to dziś nikt nikomu na ładne oczy renty nie przyznaje a do tego należy dodać że aby otrzymywać takowe świadczenia rentowe to również trzeba mieć odpowiedni staż pracy i okres składkowy więc bez propagandy proszę a z logiką i faktami należy się zapoznać . A piwko pod blokiem to normalny rencista czy emeryt nie popija bo go nie stać oczywiście są i wyjątki jak np. alkoholicy którzy swego czasu tylko z powodu bycia alkoholikiem rentę dostawali nie wiem jak jest dziś ale teraz jest odsiew wystarczy zapoznać się z ilością rent zabieranych i ilością rent przyznanych .Zaś wyrażanie swoich opinii czy swojego zdania nijak się nie ma do kompleksów czy frustracji bo fakty pozostaną faktami i ja osobiście nie mam czego zazdrościć nawet lekarzom dlatego jestem krytyczny bo sam podlegam krytyce ale za to mam odpowiednie uposażenie .A szanowny pytasz dlaczego nie ma pieniędzy na leczenie , no dziwne bo skoro taki tekst powstał a tak podstawową zależność trudno uchwycić to fakt tylko współczuć a zbyt wiele by zajęło czasu wyjaśnianie dlaczego więc może innym razem albo proszę popytać kogoś kto jest kumaty w ekonomi -myślę że wyjaśni .A to że -ZApier...ają kosztem niby własnego życia czy zdrowia - to takie przewartościowanie zasług bo nie tylko oni tak pracują i ryzykują !. Ja też mogę niektórym podziękować bo rzeczywiście zasługują ale nie upraszczajmy i nie gloryfikujmy wszystkich jak leci bo w zbytnią wpadną pychę a to może być zgubne dla nas pacjentów . A jutro z kopertą pójdę podziękować lekarzowi za załatwienie łóżka w szpitalu więc i ja dołączam się do pozdrowień Bądźcie przy chorych i dawajcie im nadzieję ale kompetentnie .

Odniosę się do tych paru uwag , nikt nikogo tu z lekarskiego kręgu nie obraża to raczej pewne grupy społeczne są obrażane -bo musimy utrzymywać bandę wydumanych rencistów i emerytów - I kto to mówi bo normalnie myślący raczej nie ! po pierwsze jeżeli ktoś jest na emeryturze to sobie ją wypracował i pobiera zgodnie z literą prawa to raz zaś odnośnie rencistów to dziś nikt nikomu na ładne oczy renty nie przyznaje a do tego należy dodać że aby otrzymywać takowe świadczenia rentowe to również trzeba mieć odpowiedni staż p... rozwiń
Avatar
DDK / 15 maja 2010 o 22:18
0
Pacjent napisał:
Jeżeli został przez Ciebie poruszony temat kasy to w pewnym sensie masz rację z pustego i Salomon , a mądry to był żyd i też nie nalał więc i tu nie widzę szans wielkich tylko skąd biorą się wysokie pensje lekarzy skąd te wysokie dodatki za nocne dyżury itd. itd. a skoro wiemy wszyscy że szpitale kuleją bo są źle zarządzane bo trudno i darmo by po medycynie doktor stał się nagle fachowcem od zarządzania więc kierują tymi gmachami robiąc głupoty wszelkiego kalibru ale nie dopuszczając by zarządzaniem kasą zajął się ktoś kto się na tym zna bo musiał by odstąpić od korytka a ono daje sporo , teraz kiedy szpitale nie wszystkie są na skraju bankructwa czeka się by za przysłowiową złotówkę zawładnąć tym majątkiem i najlepiej sprywatyzować bądź co bądź państwowy czyli nasz wspólny a o tym przecież mówiła pani Sawicka z PO o kręceniu takich czy podobnych lodów więc umówmy się nie prywatyzacja i oddanie za grosze to cel z którego tylko nieliczni zdają sobie sprawę . A zmiana kadry zarządzającej a tego boją się doktory bo ktoś będzie wymagał i kontrolował będzie nadzorował i nic nie da się wykombinować oczywiście jest to uproszczenie w temacie ale jakże było by znamienne w skutkach gdyby je wprowadzić w życie czy sądzisz że lekarze chcą do tego dopuścić nie oni jak wspomniałem chcą się uwłaszczyć na naszym wspólnym majątku .


Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy.


Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy. rozwiń
Avatar
żalpl / 15 maja 2010 o 19:28
0
zgadzam się w calej rozciągłości

jesteście żałośni

i to zgroza wydawać wyroki i się wymądrzać

pokończycie kilkanaście lat medycyn i specjalizacji to się będziecie wymądrzać bando idiotów

pokory pokory pokory !
Avatar
prawyisprawiedliwy / 15 maja 2010 o 19:24
0
DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-NIA!!!
TO WYRAZ WASZEJ BIEDY
MORALNEJ
DUCHOWEJ
INTELEKTUALNEJ
CHCECIE TO ZAPROPONUJCIE ROZWIĄZANIA
DLACZEGO NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE LECZENIE?
BO MUSIMY ŻYWIĆ BANDĘ WYDUMANYCH RENCISTÓW I EMERYTÓW NA WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH RZECZ JASNA, KTÓRZY PIJĄ PIWKO POD BLOKIEM NARZEKAJĄ JAK WY TUTAJ I ŚMIEJĄ SIĘ PAŃSTWU W TWARZ
A CI UCZCIWI LEKARZE, RATOWNICY , TE BIEDNE PIELEGNIARKI , PERSONEL....ZApier***AJĄ KOSZTEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA OSOBISTEGO

LEKARZE, PIELĘGNIARKI, RATOWNICY DZIĘKUJE WAM ZA LATA ŻYCIA I PIĘKNYCH CHWIL
I DUŻO WYTRWAŁOŚCI DLA MNIE JESTEŚCIE JEDNYMI Z NAJPOTRZEBNIEJSZYCH LUDZI W POLSCE

STUDENCI MEDYCY- NIOE PODDAWAJCIE SIĘ I PAMIĘTAJCIE ŻE JESTEŚCIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ
TRZYMAJCIE KLASĘ I KOCHAJCIE LUDZI


WSZYSCY ZAKOMPLEKSIENI MALKONTENCI
IDŹCIE NA SPACER
A JURO PODZIĘKUJCIE WASZYM LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM ZA OBECNOŚĆ
TO JEST PRAWDZIWE ŻYCIE
GDY W OCZACH DRUGIEGO CZŁOWIEKA WIDZISZ BRATA

DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO
ZAZDROŚCICIE
NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE
PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI
ŻAL MI WAS
MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE
ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI
CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-... rozwiń
Avatar
rodzic / 15 maja 2010 o 16:34
0
ktosiek napisał:
W jednym się z tobą zgodzę Nie powinieneś odpisywać. Forum poruszające poważny temat traktujesz jak okazje do podbudowania swojego próżnego ego. Jesteś jak typowy Polak. Wypowiadasz się najgłośniej o rzeczach o których nie masz żadnego pojęcia. Możesz sobie wymyślać te swoje wysoce poetyckie teksy na temat każdego kto ma inne zdanie niż twoje. Ależ proszę ulżyj sobie. A co do twojego nicku "rodzic" to zastanawiam się czy nie wpisałeś go tylko po to żeby inni czytelnicy twoich wypowiedzi myśleli, że jesteś osobą dorosłą mogącą się postawić na miejscu rodzica poszkodowanego przez lekarza z dsk. Nie wierzę żeby osoba wypowiadająca w taki sposób mogła wychowywać własne dzieci.

I zapomniałem podziękować za słowa uznania -za te wysoce poetyckie teksty- choć nie to przyświeca mojej i nie tylko mojej wizji aby nam pacjentom było bezpieczniej ot tak po prostu BEZPIECZNIEJ i żadnych więcej my pacjenci wymagań mieć nie chcemy .Tylko bezpieczeństwa a co za tymi słowami stoi w dalszej kolejce to próbowaliśmy tu co nieco wyjaśnić - tylko jak to zrobić z oportunistami no cóż czasy Dr.Judyma minęły i rzadko się dziś takich ludzi spotyka ale są i dziś i to napawa nadzieją .Bo jak słusznie określasz jestem faktycznie typowym Polakiem i tego akurat nie żałuję ba jestem i wszędzie tam gdzie byłem po za Polską byłem dumny.A że na medycynie się nie znam to fakt i w tym temacie nie zabrałem głosu ale i też moralność to tylko objaw nie medyczny ale objaw .I mimo tej zgrzytliwej dysputy pozdrawiam wszystkich lekarzy najbardziej tych którzy swoją rutyną przyczynili się do czyjejś tragedii by zatrzymali czas i pomyśleli co warto co lepsze sąd czy stanie pod pręgierzem opinii ludzi w sądzie można kupić łaskę w opinii społecznej NIE !

I zapomniałem podziękować za słowa uznania -za te wysoce poetyckie teksty- choć nie to przyświeca mojej i nie tylko mojej wizji aby nam pacjentom było bezpieczniej ot tak po prostu BEZPIECZNIEJ i żadnych więcej my pacjenci wymagań mieć nie chcemy .Tylko bezpieczeństwa a co za tymi słowami stoi w dalszej kolejce to próbowaliśmy tu co nieco wyjaśnić - tylko jak to zrobić z oportunistami no cóż czasy Dr.Judyma minęły i rzadko się dziś takich ludzi spotyka ale są i dziś i to napawa nadzieją .Bo jak słusznie określasz jestem... rozwiń
Avatar
Pacjent / 15 maja 2010 o 16:00
0
dobry_człowiek_z_NFZ napisał:
Ja też kończe, nie ma z kim dyskutować.

Nikomu nie życzę źle, wręcz przeciwnie jak najlepiej, ale pokora nadejdzie przy najbliższej wizycie na SOR Waszej czy Waszego dziecka. Jak chociaż chwilę zobaczycie jak to wygląda zmienicie zdanie. Jeśli dalej nie wierzycie lekarzom, macie ich za głupków to ok. Macie zawsze jeszcze google, tam przecież tylko prawdę piszą. Miliony "specjalistów" od chorób na forach, "sprawdzone" terapie, leczenie.

Pozdrawiam

A czemu zabrakło argumentów w obronie korporacji i koleżeńskich układów -trudno , Nie ma obawy w każdym roku studia medyczne kończy 250-280 młodych lekarzy tak więc przy takiej wiedzy i rutynie tematu nie zabraknie jak i lekarzy , lepszych gorszych ale będą , tylko nieliczni wyjadą a szkoda bo Ci najczęściej są faktycznie bardzo zdolni i najlepsi i oni powinni zarabiać bardzo dużo ale tylko najlepsi . I tylko jeszcze małe sprostowanie w swoim imieniu składam nie mam wszystkich lekarzy za głupków a tylko niektórych tak samo jak tylko niektórzy mają stosowną i dogłębną wiedzę i wyrażają chęć jej pogłębiania bo w tym zawodzie jest pewna specyfika że uczyć się lekarz musi do końca życia ale nie tylko on !
bardzo zdolni i najlepsi i oni powinni zarabiać bardzo dużo ale tylko najlepsi . I tylko jeszcze małe sprostowanie w swoim imieniu składam nie mam wszystkich lekarzy za głupków a tylko niektórych tak samo jak tylko niektórzy mają stosowną i dogłębną wiedzę i wyrażają chęć jej pogłębiania bo w tym zawodzie jest pewna specyfika że uczyć się lekarz musi do końca życia ale nie tylko on ! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 71 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 24 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 59 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!