Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2010 r.
13:02
Edytuj ten wpis

Lublin: Ula Fryc poprowadziła warsztaty tańca Dancehall (wideo)

0 3 A A

Warsztaty Dancehall w klubie Graffiti w Lublinie poprowadziła znana z programu "Mam talent!" Ula Fryc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ula Fryc to mistrzyni dancehall, tańca i gatunku muzycznego wywodzącego się z Jamajki, który powstał pod koniec lat 60. z klasycznego reggae.

Jej osiągnięcia to m.in. I miejsce w European Dancehall Queen Contest oraz II pozycja na mistrzostwach świata w Montego (Jamajka, 2009). Szerszej publiczności znana jest z programu "Mam talent!”.

W sobotę w Graffiti Ula pokazała adeptom jamajskiego tańca poszczególne kroki, ich pochodzenie oraz elementy choreografii.

Zobaczcie wideo:



Wywiad z Ulą Fryc:

Tańczysz dancehall, jak ten taniec według Ciebie odbierany jest przez Polki? Czy nam, słowianom jest trudniej nauczyć się tych ruchów niż mieszkańcom Jamajki?

Tak, tańczę dancehall od około czterech lat. Na przestrzeni tego czasu zauważyłam, że z roku na rok, ten styl tańca jest coraz lepiej odbierany i coraz więcej kobiet w naszym kraju chce go tańczyć. To bardzo mnie cieszy, bo jednym z moich marzeń jest to, aby Polska stała się "drugą Jamajką"... Jeżeli chodzi o naukę ruchów dancehallowych, to nam słowianom rzeczywiście może być troszkę trudniej. Jamajczycy po prostu "rodzą się" z tą umiejętnością tańca, do tego ich budowa ciała różni się nieco od naszej. Musimy w naukę włożyć troszkę więcej pracy i wysiłku.

Jak zmieniło się Twoje życie po zdobyciu II miejsca w dancehall na mistrzostwach świata na Jamajce i udziale w Mam Talent?

Bardzo pozytywnie. W końcu zaczęłam wierzyć w swoje siły i umiejętności. Uświadomiłam sobie, że mój taniec docenili rodowici jamajczycy, a to jest chyba największa nagroda dla mnie. Co do programu Mam Talent - to wydarzenie też sporo "namieszało" w moim życiu. Oprócz tego, że jestem teraz bardziej rozpoznawalna i przede wszystkim kojarzona z dancehallem i Jamajką, to dzięki temu programowi, znaczna część ludzi w Polsce zobaczyła wreszcie co to właściwie jest dancehall. Idąc do tego programu, miałam właśnie takie założenie - zarazić polską publiczność moją pasją. I udało się!


Poprowadzisz 13 marca warsztaty w Lublinie. Czego uczestnicy tych zajęć mogą się spodziewać? Czy szykujesz coś wyjątkowego?

Osoby, które będą uczestniczyły w tych zajęciach, nauczą się prawdziwego dancehallu. Zawszę uczę kroków i ich nazw, bo to jest bardzo istotne, zwłaszcza, gdy dziewczyny będą chciały w przyszłości wystartować w zawodach typu Dancehall Queen Contest. Znajomość kroków to podstawa! Poza tym, przygotowuje bardzo fajną, klimatyczną choreografię, która na pewno spodoba się uczestnikom.

Po warsztatach, będziesz oceniać dziewczyny w klubie Graffiti, jaki jest wg ciebie poziom tego tańca w Polsce?

Z tego co zaobserwowałam, to z roku na rok, poziom umiejętności zawodniczek wzrasta. Wiąże się to z zainteresowaniem dancehallem - zarówno tańcem jak i muzyką. Dziewczyny coraz więcej trenują, jeżdżą na warsztaty, szukają informacji na temat tego tańca. Każda z nich pragnie być Dancehall Queen - czyli tą najlepszą, najzdolniejsza i...najseksowniejszą tancerką! Wydaje mi się, że ta rywalizacja napędza też dziewczyny, żeby być lepszymi.

Z czym kojarzy Ci się Lublin?

Przede wszystkim z... LSM-em (Love Sen-C Music – przyp. red). To pierwsze co przychodzi mi na myśl. To otwarci, ciepli i megapozytywni ludzie, którzy szerzą miłość i jamajski vibe. Uwielbiam ich za to co zrobili dla polskiej sceny reggae/dancehall i podziwiam, że nadal to robią i są w tym najlepsi. To miasto chyba zawsze będzie mi się kojarzyło z jamajską atmosferą i wspaniałymi ludźmi.

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 42-latka z Bełżyc

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 42-latka z Bełżyc

Po intensywnych poszukiwaniach, 42-letni mężczyzna z Bełżyc został odnaleziony cały i zdrowy w Lublinie.

Nie będzie „kredytu 0 proc.” na mieszkania. Alternatywy też brak

Nie będzie „kredytu 0 proc.” na mieszkania. Alternatywy też brak

Decyzja o rezygnacji z programu „kredyt 0 proc.” powinna zostać podjęta dużo wcześniej – ocenił w czwartek dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) Bartosz Guss. Dodał, że ci, którzy szukali mieszkań, zbyt długo trzymani byli w niepewności.

Piłkarki ręczne reprezentacji Polski w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Europy ograły Rumunię

ME piłkarek ręcznych: Polki zakończyły turniej na dziewiątym miejscu. Bez zmiany kultury lepiej nie będzie

Dziewiąte miejsce na trwających wciąż mistrzostwach Europy to najlepsze osiągniecie kobiecej reprezentacji Polski od prawie dwóch dekad. Nawet ekipa Kima Rasmussena z Karoliną Kudłacz, Aliną Wojtas czy Kingą Achruk w składzie nie zanotowała tak wysokiej lokaty, a przypomnijmy, że wtedy w czempionacie naszego kontynentu rywalizowało tylko 16 drużyn

Ukradła byłemu sporo gotówki

Ukradła byłemu sporo gotówki

57-letnia kobieta ukradła 8 000 złotych swojemu byłemu partnerowi. Teraz odpowie za kradzież przed sądem.

Opłatek u prezydenta Krzysztofa Żuka
Dużo zdjęć
galeria

Opłatek u prezydenta Krzysztofa Żuka

W Trybunale Koronnym w Lublinie spotkali się politycy, urzędnicy, kler, mundurowi i biznesmeni na tradycyjnym opłatku prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Pijana matka wiozła córkę do szkoły. Policja przeprowadziła działania „NURD” w Lublinie

Pijana matka wiozła córkę do szkoły. Policja przeprowadziła działania „NURD” w Lublinie

Podczas wczorajszych działań „NURD” w Lublinie policjanci ujawnili 177 wykroczeń, w tym przypadek 29-letniej kobiety, która wiozła swoje dziecko do szkoły, mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Wyjątkowa okazja na świąteczne prezenty. Sprawunki już w najbliższą niedzielę

Wyjątkowa okazja na świąteczne prezenty. Sprawunki już w najbliższą niedzielę

Ponad 30 twórców z całego regionu lubelskiego, oryginalne rękodzieło, ekologiczne produkty i inspiracje na święta. Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy powracają w Warsztatach Kultury w Lublinie już w najbliższą niedzielę.

Marcin Romanowski

Prokurator wystawił list gończy za Marcinem Romanowskim

Prokurator wystawił w czwartek list gończy za Marcinem Romanowskim, co do którego sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie – poinformował rzecznik PK prok. Przemysław Nowak. Poseł PiS, b. wiceszef MS, jest podejrzany m.in. o ustawianie konkursów na wielomilionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości.

Przewierty horyzontalne w praktyce. Jak oszczędzać czas i pieniądze w trudnym terenie?

Przewierty horyzontalne w praktyce. Jak oszczędzać czas i pieniądze w trudnym terenie?

Realizacja skomplikowanych projektów infrastrukturalnych w trudnym terenie często stawia przed inżynierami wyzwania, które wydają się nie do pokonania.

Jak poprawić bezpieczeństwo na ulicy Roztocze? Miasto rozważa spowolnienie ruchu

Jak poprawić bezpieczeństwo na ulicy Roztocze? Miasto rozważa spowolnienie ruchu

Mieszkańcy dzielnicy Węglin Południowy domagają się zmian na ulicy Roztocze, która – ich zdaniem – stała się miejscem o zwiększonym ryzyku dla pieszych i kierowców. W odpowiedzi na ich apele radni Anna Glijer i Jarosław Pakuła skierowali do prezydenta miasta interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa w tej lokalizacji.

Promocja zbioru legend w Janowskim Ośrodku Kultury

Promocja zbioru legend w Janowskim Ośrodku Kultury

Kilkadziesiąt osób pojawiło się 5 grudnia w Janowskim Ośrodku Kultury na promocji Najpiękniejszych legend ziemi janowskiej. Zbiór autorstwa Angeliki Moskal opublikowało Wydawnictwo Regis. Ilustracje do książki wykonała Agnieszka Adamik.

Chełm nie poddaje się i zamierza wywalczyć sprawiedliwość przed sądem, aby Muzeum Ofiar Rzezi Wołyńskiej mogło powstać.

Spór o Muzeum Rzezi Wołyńskiej – czy projekt doczeka się realizacji?

W Chełmie miało powstać pierwsze muzeum w Polsce poświęcone wołyńskiemu ludobójstwu. Projekt został wstrzymany przez wycofanie się resortu kultury z finansowania inwestycji, jednak nowe deklaracje Ukrainy rzucają inne światło na przyszłość przedsięwzięcia.

Nie ma brzydkiej sali, jest źle dobrana dekoracja
DO ŚLUBU Z DZIENNIKIEM
film

Nie ma brzydkiej sali, jest źle dobrana dekoracja

W dzisiejszym odcinku zapytaliśmy wedding plannerki o trendy w nadchodzącym sezonie ślubnym 2025. Jakie dekoracje najlepiej pasują do Pary Młodej? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdźcie sami!

Kalesony, a może kombinezon pilota? Wojsko proponuje nietypowe pomysły na prezenty

Kalesony, a może kombinezon pilota? Wojsko proponuje nietypowe pomysły na prezenty

Agencja Mienia Wojskowego zaprasza na przedświąteczne zakupy. Można zaopatrzyć się w zimowe kalesony i inne „pakiety przetrwania”.

zdjęcie ilustracyjne

Trudny piątek na drogach. Rolnicy zorganizują protesty na dwóch mostach

To będzie trudny piątek na drogach w Lubelskiem. W dwóch miejscach rolnicy organizują protesty.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

opryskiwacz

lublin

0,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

Montażówka

lublin

0,00 zł

Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

rozrzutnik

lublin

0,00 zł

Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

przyczepa 10 ton

lublin

0,00 zł

Rolnictwo -> Maszyny rolnicze -> Sprzedam

ciągnik Zetor 5011

lublin

0,00 zł

Komunikaty