Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Ludzie Palikota chcą blokować drogę do Warszawy. W obronie obwodnicy

Autor: Zdjęcie autora rp
0 25 A A

- Jeśli nasz list protestacyjny nie zostanie potraktowany poważnie, to przewidujemy też inne działania - zapowiedział dzisiaj Michał Kabaciński dyrektor lubelskiego stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kabaciński wysłał wczoraj list do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Protestuje w nim przeciwko planom pominięcia lubelskiego w planach budowy dróg do 2013 roku, a w szczególności ekspresówki S17 Lublina - Warszawa wraz z obwodnicą Lublina. Minister dostanie też znaczek z hasłem "Stop obłudzie".

"Pozbawienie Lublina szybkiej i nowoczesnej drogi po raz kolejny wskaże rzeczywiste plany obecnego rządu. W jakich kategoriach powinniśmy rozpatrywać ten brak umiejętności oglądania się za siebie? - czy jest to okrutna ekonomiczna kalkulacja, brzmiąca głosem Balcerowicza, czy kara dla ostatniego bastionu PiSu?" - zastanawia się przedstawiciel stowarzyszenia Palikota.

- Od odpowiedzi ministra będą zależały nasze następne działania. Nie chcę zdradzić teraz szczegółów. Możliwości jest wiele, w tym akcja pod ministerstwem czy blokada drogi Lublin - Warszawa - mówi Kabaciński.



Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inga / 20 grudnia 2010 r. o 16:48
[quote name='obserwator' timestamp='1292847952' post='408685']
Ja tez jestem za, ale czegoś nie rozumiem. W Lublinie Marszałek PSL, Vice z PO, Prezydent Miasta PO, Wojewoda z PSL, Vice PO, Starosta i Zarząd z PSL. To ci ludzie maja Lublin w D...e. Rząd koalicja PO-PSL.
[/quote]
Oni wszyscy nic nie robią. Kolesie
Avatar
JArek / 20 grudnia 2010 r. o 16:02
jak by się nie udało uratować obwodnicy to zróbmy akcje "zrzuta na drogi". Jak nas po raz kolejny oleje rząd to musimy musimy postawić sobie pytanie chcemy dać radę sami, czy przyzwalamy na to jak nas traktują i możemy śmiało zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju Lublina. Ja jestem pewien,że pieniędzy na s17 nie będzie wcale-nie łudźcie się ludzie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:50
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu jest winien Pan Premier Donald Tusk.
Avatar
marian / 20 grudnia 2010 r. o 15:50
Popieram działania Ruchu Poparcia
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:40
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu wszystkiemu jest winien PREMIER RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DONALD TUSK.
Avatar
aviomarin / 20 grudnia 2010 r. o 15:30
TAK TRZYMAĆ JANUSZ!!! JESTEM Z TOBĄ,
pisałem do lubleskich posłów w tej sprawie - tylko jeden odpowiedział dość lakonicznie
drastyczne działania to jedyne co działa w tym kraju - górnicy zablokują Warszawę i od razu mają co chcą
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:26
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsza prowincja UE to Lubelszczyzna.

Oprócz marketów nic tu nie ma.
A UMCS (budżetówka) to największy pracodawca.
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsz... rozwiń
Avatar
zyta / 20 grudnia 2010 r. o 15:20
Weźcie do pomocy fachowców z "samoobrony", oni wiedzą jak to robić
zwłaszcza w okresie zimowym !!!
Avatar
btg / 20 grudnia 2010 r. o 14:14
[quote name='Lublin the best' timestamp='1292849480' post='408700']
BLOKADA WARSZAWY !!!! Sobota 25.12.2010 godz. 11.00 PRzejscie dla pieszych obok Mc Donalda na al. Marszalkowskich. Bądź tam Lubelaku !!!
[/quote]
Tia.... data i godzina perfekcyjne!! Mnóstwo Lubelaków będzie wtedy w W-wie.
Avatar
maniek / 20 grudnia 2010 r. o 14:14
Pisze się na to - jestem z wami!!
Avatar
inga / 20 grudnia 2010 r. o 16:48
[quote name='obserwator' timestamp='1292847952' post='408685']
Ja tez jestem za, ale czegoś nie rozumiem. W Lublinie Marszałek PSL, Vice z PO, Prezydent Miasta PO, Wojewoda z PSL, Vice PO, Starosta i Zarząd z PSL. To ci ludzie maja Lublin w D...e. Rząd koalicja PO-PSL.
[/quote]
Oni wszyscy nic nie robią. Kolesie
Avatar
JArek / 20 grudnia 2010 r. o 16:02
jak by się nie udało uratować obwodnicy to zróbmy akcje "zrzuta na drogi". Jak nas po raz kolejny oleje rząd to musimy musimy postawić sobie pytanie chcemy dać radę sami, czy przyzwalamy na to jak nas traktują i możemy śmiało zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju Lublina. Ja jestem pewien,że pieniędzy na s17 nie będzie wcale-nie łudźcie się ludzie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:50
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu jest winien Pan Premier Donald Tusk.
Avatar
marian / 20 grudnia 2010 r. o 15:50
Popieram działania Ruchu Poparcia
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:40
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu wszystkiemu jest winien PREMIER RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DONALD TUSK.
Avatar
aviomarin / 20 grudnia 2010 r. o 15:30
TAK TRZYMAĆ JANUSZ!!! JESTEM Z TOBĄ,
pisałem do lubleskich posłów w tej sprawie - tylko jeden odpowiedział dość lakonicznie
drastyczne działania to jedyne co działa w tym kraju - górnicy zablokują Warszawę i od razu mają co chcą
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 r. o 15:26
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsza prowincja UE to Lubelszczyzna.

Oprócz marketów nic tu nie ma.
A UMCS (budżetówka) to największy pracodawca.
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsz... rozwiń
Avatar
zyta / 20 grudnia 2010 r. o 15:20
Weźcie do pomocy fachowców z "samoobrony", oni wiedzą jak to robić
zwłaszcza w okresie zimowym !!!
Avatar
btg / 20 grudnia 2010 r. o 14:14
[quote name='Lublin the best' timestamp='1292849480' post='408700']
BLOKADA WARSZAWY !!!! Sobota 25.12.2010 godz. 11.00 PRzejscie dla pieszych obok Mc Donalda na al. Marszalkowskich. Bądź tam Lubelaku !!!
[/quote]
Tia.... data i godzina perfekcyjne!! Mnóstwo Lubelaków będzie wtedy w W-wie.
Avatar
maniek / 20 grudnia 2010 r. o 14:14
Pisze się na to - jestem z wami!!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych
zdjęcia
galeria

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych

Michała Kołodziejczaka policja wyniosła trzymając go za nogi i ręce. AGROunia chciała okupować urząd wojewódzki.

Policjanci wynoszą działaczy AGROunii z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
galeria
film

Policjanci wynoszą działaczy AGROunii z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

Nie wyjdą, jeżeli nie otrzymają zapewnienia, że problem zostanie natychmiast rozwiązany. AGROunia Michała Kołodziejczaka okupuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów po rundzie jesiennej lubelskiej klasy okręgowej zajmuje dopiero 12 miejsce i prawdopodobnie wiosną będzie do samego końca biła się o utrzymanie w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!