Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2013 r.
9:10
Edytuj ten wpis

Marihuana i amfetamina w mieszkaniu na Czubach

Autor: Zdjęcie autora (pab) KWP Lublin
0 6 A A
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów (Jacek Świerczyński / Archiwum)

22-letni mieszkaniec Lublina miał w swoim mieszkaniu ponad 200 gramów marihuany oraz amfetaminę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątek policjanci zastali 22-latka pod jego blokiem na lubelskim os. Czuby. Na widok patrolu odrzucił od siebie pakunek z amfetaminą.

Podczas przeszukania jego mieszkania i innych pomieszczeń policjanci ujawnili prawie 210 gramów marihuany, ponad 12 gramów amfetaminy oraz trzy wagi elektroniczne.

- W czasie zatrzymania powiedział, że marihuanę uprawiał sam, a amfetaminę po prostu znalazł - relacjonują policjanci.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz zarzuty udzielania narkotyków innym osobom. W niedzielę sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. 22-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klm / 7 stycznia 2013 o 16:17
0
SZANOWNI REDAKTORZY! Ten komentarz powinien być pod artykułem o fotoradarach ale zablokowaliście możliwosc komentowania bez zapłaty haraczu w systemie piano. Jako, że w mojej ocenie jakość artykułów tam zamieszczanych jak i niestety tylko pozorna różnorodność tytułów, nie są warte by za to płacić, wolę spożytkować te pieniądze w inny sposób (co i radzę innym czytelnikom).

Podaję ciekawy temat - może zechcecie o tym napisać artykuł?

Promowany wciąż rozbudowywany system karania kierowców za wykroczenia drogowe poprzez m.in. rejestrowanie tych wykroczeń za pomocą wideorejestratorów umieszczanych w nieoznakowanych pojazdach ITD - z tego co można wyczytać z linka poniżej- działa z rażącym łamaniem prawa i powinno zostać zaprzestane!


NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=158957

Jak możemy wyczytać:

"(...) Perfidność jest niesamowita, gdyż przed okresowym badaniem technicznym lampy błyskowe są demontowane i montowane po wyjeździe z stacji.

ITD jako organ kontroli ruchu drogowego ma (nie powiem jaki) obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny w swoim pojeździe ale tego nie robi.

Każdy Inspektorat mówi to nie my to Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Jakim cudem ktoś wyposażył te służby w pojazdy niezgodne z warunkami technicznymi i jakim cudem sami inspektorzy mając uprawnienia kontroli ruchu drogowego wsiadają do tych pojazdów robiąc zdjęcia z wyposażenia pojazdu, które nie może być zainstalowane w radiowozie?

Chyba, że są tak pewni, że prawo ich nie obowiązuje?

Najlepsze jest to, że pojazd posiada na wyposażeniu lampę błyskową czerwoną wystawianą na statywie, której źródłem zasilania jest gniazdo zapalniczki. Tylko komuś nie chce się jej wystawiać.

Czy w pojeździe wolno zamontować i używać lampy błyskowe?

Odpowiedź: NIE w żadnym wypadku. Wynik badania technicznego powinien być NEGATYWNY.

Dlaczego?

Rozmawiamy wśród fachowców, a więc nie będę prowadził wywodów, że lampa błyskowa biała to co innego niż sygnał błyskowy pojazdu uprzywilejowanego.

To tak jak by wysłać fotografa na dyskotekę i mówić mu zrób zdjęcie "kogutem" niebieskim zamiast lampą błyskową.

Sygnał świetlny uprzywilejowany ma odpowiednie warunki techniczne do zamontowania i musi mieć kolor niebieski lub czerwony.

Na początek fakty: widząc pojazd z zamontowanymi lampami pod tablicą rejestracyjną zobaczcie na znaki homologacyjne.

W kółku będzie znak E8 - to oznacza, że ta lampa została wyprodukowana w Czechach.

Wszystkie symbole i oznaczenia są opisane w książce Niezbędnik Diagnosty 2012 lub kiedyś było pismo ITS.

par. 10 Dz. 32 mówi, że w pojeździe mogą być montowane wyłącznie urządzenia posiadające znak E.

Nad znakiem E8 znajduje się przeznaczenie lampy znak "B".

Dla nie wtajemniczonych przypominam znak "B" oznacza światło przeciwmgłowe przednie.

Pkt 16 Nr 1 Dz. U. z 2003. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.
1. światła przeciwmgłowe przednie włączenie nie jest możliwe bez świateł pozycyjnych (nie dziennych jak to kombinuje ITD i SM),

2. rozmieszczenie nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu a nie na środku pojazdu.

3. § 12. Wymienia jakie lampy można montować w pojeździe, czytając dalej gdzie i w jakiej ilości oraz barwie. Nie dopuszcza się montażu LAMP BYSKOWYCH w pojeździe.

4. § 12. Nie powinny OŚLEPIAĆ innych uczestników ruchu – wyjątek światła drogowe.

5. Art. 51, 52 Pord nie dopuszcza oślepiania innych uczestników drogi.


Nawet, gdyby Minister właściwy ds transportu dał odstępstwo od warunków technicznych dla nieoznakowanych zwykłych pojazdów ITD to i tak nie może dać odstępstwa od oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

Poniżej zamieszczam zdjęcia takich pojazdów oraz skutek jak w dzień potrafią oślepić. Innymi słowy, ktoś komu błyśnie może zostać oślepiony a wtedy powinien wezwać policję drogową w celu zatrzymania dowodu rejestracyjnego w takim pojeździe.

Pierwsze co powinien zrobić policjant to sprawdzić co to za światła. Znak "B" a więc wydać polecenie kierowcy proszę włączyć światła pozycyjne i następnie przeciwmgielne przednie. Z oczywistych powodów albo zapalą się 2 lampy i 2 będą błyskać o ile pozwolą siedzieć kierowcy obok włącznika. Albo zapalą się 2 skrajne lampy przeciwmgielne a te pod tablicą wogóle gdyż one błyskają tylko na impuls z urządzenia pomiarowego prędkości. Następnie policjant zada pytanie dlaczego światła są zamontowane dalej niż 400mm od obrysu i dowód leci i taki pojazd powinien się pojawić na cywilnej SKP.

Normalnie też się pojawi na okresowym badaniu i właściciel pojazdu zamacha homologacją (tylko nie wpadnie na to, że diagnosta umie czytać), ale nie ma ona nic wspólnego z zamontowaniem urządzenia niezgodnie z warunkami technicznymi w pojeździe. (...)"
SZANOWNI REDAKTORZY! Ten komentarz powinien być pod artykułem o fotoradarach ale zablokowaliście możliwosc komentowania bez zapłaty haraczu w systemie piano. Jako, że w mojej ocenie jakość artykułów tam zamieszczanych jak i niestety tylko pozorna różnorodność tytułów, nie są warte by za to płacić, wolę spożytkować te pieniądze w inny sposób (co i radzę innym czytelnikom).

Podaję ciekawy temat - może zechcecie o tym napisać artykuł?

Promowany wciąż rozbudowywany system karania kierowców z... rozwiń
Avatar
Dariusz / 7 stycznia 2013 o 12:51
0
Mariolcia ,tematy ci się popierdzieliły Ha,Ha Ha !
Avatar
Mariola / 7 stycznia 2013 o 11:58
0
[quote name='Mariola' timestamp='1357556140' post='717166']
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke, albo placi 5 tys $ za wezwanie do ciezkiej choroby - jak sie samemu nie chec przywezc chorego do szpitala
[/quote]
[quote name='Mariola' timestamp='1357556140' post='717166']
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke,... rozwiń
Avatar
Mariola / 7 stycznia 2013 o 11:55
0
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke, albo placi % tys $ za wezwanie do ciezkiej choroby
Avatar
Dariusz / 7 stycznia 2013 o 10:04
0
Wielki mi wyczyn Policji Zajeli by się czymś poważniejszym ,a takimi pierdołami !
Avatar
bad / 7 stycznia 2013 o 09:54
0
Czuby to osiedle tylko dzielnica !!
Avatar
klm / 7 stycznia 2013 o 16:17
0
SZANOWNI REDAKTORZY! Ten komentarz powinien być pod artykułem o fotoradarach ale zablokowaliście możliwosc komentowania bez zapłaty haraczu w systemie piano. Jako, że w mojej ocenie jakość artykułów tam zamieszczanych jak i niestety tylko pozorna różnorodność tytułów, nie są warte by za to płacić, wolę spożytkować te pieniądze w inny sposób (co i radzę innym czytelnikom).

Podaję ciekawy temat - może zechcecie o tym napisać artykuł?

Promowany wciąż rozbudowywany system karania kierowców za wykroczenia drogowe poprzez m.in. rejestrowanie tych wykroczeń za pomocą wideorejestratorów umieszczanych w nieoznakowanych pojazdach ITD - z tego co można wyczytać z linka poniżej- działa z rażącym łamaniem prawa i powinno zostać zaprzestane!


NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=158957

Jak możemy wyczytać:

"(...) Perfidność jest niesamowita, gdyż przed okresowym badaniem technicznym lampy błyskowe są demontowane i montowane po wyjeździe z stacji.

ITD jako organ kontroli ruchu drogowego ma (nie powiem jaki) obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny w swoim pojeździe ale tego nie robi.

Każdy Inspektorat mówi to nie my to Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Jakim cudem ktoś wyposażył te służby w pojazdy niezgodne z warunkami technicznymi i jakim cudem sami inspektorzy mając uprawnienia kontroli ruchu drogowego wsiadają do tych pojazdów robiąc zdjęcia z wyposażenia pojazdu, które nie może być zainstalowane w radiowozie?

Chyba, że są tak pewni, że prawo ich nie obowiązuje?

Najlepsze jest to, że pojazd posiada na wyposażeniu lampę błyskową czerwoną wystawianą na statywie, której źródłem zasilania jest gniazdo zapalniczki. Tylko komuś nie chce się jej wystawiać.

Czy w pojeździe wolno zamontować i używać lampy błyskowe?

Odpowiedź: NIE w żadnym wypadku. Wynik badania technicznego powinien być NEGATYWNY.

Dlaczego?

Rozmawiamy wśród fachowców, a więc nie będę prowadził wywodów, że lampa błyskowa biała to co innego niż sygnał błyskowy pojazdu uprzywilejowanego.

To tak jak by wysłać fotografa na dyskotekę i mówić mu zrób zdjęcie "kogutem" niebieskim zamiast lampą błyskową.

Sygnał świetlny uprzywilejowany ma odpowiednie warunki techniczne do zamontowania i musi mieć kolor niebieski lub czerwony.

Na początek fakty: widząc pojazd z zamontowanymi lampami pod tablicą rejestracyjną zobaczcie na znaki homologacyjne.

W kółku będzie znak E8 - to oznacza, że ta lampa została wyprodukowana w Czechach.

Wszystkie symbole i oznaczenia są opisane w książce Niezbędnik Diagnosty 2012 lub kiedyś było pismo ITS.

par. 10 Dz. 32 mówi, że w pojeździe mogą być montowane wyłącznie urządzenia posiadające znak E.

Nad znakiem E8 znajduje się przeznaczenie lampy znak "B".

Dla nie wtajemniczonych przypominam znak "B" oznacza światło przeciwmgłowe przednie.

Pkt 16 Nr 1 Dz. U. z 2003. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.
1. światła przeciwmgłowe przednie włączenie nie jest możliwe bez świateł pozycyjnych (nie dziennych jak to kombinuje ITD i SM),

2. rozmieszczenie nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu a nie na środku pojazdu.

3. § 12. Wymienia jakie lampy można montować w pojeździe, czytając dalej gdzie i w jakiej ilości oraz barwie. Nie dopuszcza się montażu LAMP BYSKOWYCH w pojeździe.

4. § 12. Nie powinny OŚLEPIAĆ innych uczestników ruchu – wyjątek światła drogowe.

5. Art. 51, 52 Pord nie dopuszcza oślepiania innych uczestników drogi.


Nawet, gdyby Minister właściwy ds transportu dał odstępstwo od warunków technicznych dla nieoznakowanych zwykłych pojazdów ITD to i tak nie może dać odstępstwa od oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

Poniżej zamieszczam zdjęcia takich pojazdów oraz skutek jak w dzień potrafią oślepić. Innymi słowy, ktoś komu błyśnie może zostać oślepiony a wtedy powinien wezwać policję drogową w celu zatrzymania dowodu rejestracyjnego w takim pojeździe.

Pierwsze co powinien zrobić policjant to sprawdzić co to za światła. Znak "B" a więc wydać polecenie kierowcy proszę włączyć światła pozycyjne i następnie przeciwmgielne przednie. Z oczywistych powodów albo zapalą się 2 lampy i 2 będą błyskać o ile pozwolą siedzieć kierowcy obok włącznika. Albo zapalą się 2 skrajne lampy przeciwmgielne a te pod tablicą wogóle gdyż one błyskają tylko na impuls z urządzenia pomiarowego prędkości. Następnie policjant zada pytanie dlaczego światła są zamontowane dalej niż 400mm od obrysu i dowód leci i taki pojazd powinien się pojawić na cywilnej SKP.

Normalnie też się pojawi na okresowym badaniu i właściciel pojazdu zamacha homologacją (tylko nie wpadnie na to, że diagnosta umie czytać), ale nie ma ona nic wspólnego z zamontowaniem urządzenia niezgodnie z warunkami technicznymi w pojeździe. (...)"
SZANOWNI REDAKTORZY! Ten komentarz powinien być pod artykułem o fotoradarach ale zablokowaliście możliwosc komentowania bez zapłaty haraczu w systemie piano. Jako, że w mojej ocenie jakość artykułów tam zamieszczanych jak i niestety tylko pozorna różnorodność tytułów, nie są warte by za to płacić, wolę spożytkować te pieniądze w inny sposób (co i radzę innym czytelnikom).

Podaję ciekawy temat - może zechcecie o tym napisać artykuł?

Promowany wciąż rozbudowywany system karania kierowców z... rozwiń
Avatar
Dariusz / 7 stycznia 2013 o 12:51
0
Mariolcia ,tematy ci się popierdzieliły Ha,Ha Ha !
Avatar
Mariola / 7 stycznia 2013 o 11:58
0
[quote name='Mariola' timestamp='1357556140' post='717166']
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke, albo placi 5 tys $ za wezwanie do ciezkiej choroby - jak sie samemu nie chec przywezc chorego do szpitala
[/quote]
[quote name='Mariola' timestamp='1357556140' post='717166']
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke,... rozwiń
Avatar
Mariola / 7 stycznia 2013 o 11:55
0
KARETKA POGOTOWIA do OWRZODZEN PODUDZI - to PRZEWLEKLA CHOROBA !!??
Moja mam choruje od 6 lat i JEZDZIMY do LEKARZA, CZEKAMY w KOLEJCE w PRZYCHODNI czaesm i 3 godziny !! To nie choroba NAGLA, GROZACA SMIERCIA !!
Karetka ? Nigdy nie przyszlo by mi do glowy wzywac karetke!!

Ale nasi RODACY sa ROZPUSZCZENI !!
Niech jada do USA, to sie zdziwia, ze TYLKO DO WYPADKOW wzywa sie karetke, albo placi % tys $ za wezwanie do ciezkiej choroby
Avatar
Dariusz / 7 stycznia 2013 o 10:04
0
Wielki mi wyczyn Policji Zajeli by się czymś poważniejszym ,a takimi pierdołami !
Avatar
bad / 7 stycznia 2013 o 09:54
0
Czuby to osiedle tylko dzielnica !!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 3 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 37 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!