Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2010 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Masakra żab na drogach w Lublinie

0 27 A A

Codziennie na ulicy Janowskiej w Lublinie samochody rozjeżdżają kilkaset ropuch i żab. Miasto pokazuje palcem na ekologów, ekolodzy na uczniów, a zwierzęta giną, jak ginęły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sam rano przeniosłem kilka żab na drugą stronę ulicy – mówi Sławomir Wendrowski, który codziennie przejeżdża ulicą Janowską w Lublinie i poinformował nas o sprawie. – Na całej szerokości jezdni, na długości kilkuset metrów od wiaduktu kolejowego jest mnóstwo rozjechanych żab. Interweniowałem w Wydziale Ochrony Środowiska, ale okazało się, że urzędnicy nic w tej sprawie zrobić nie mogą.

Wszystkie płazy w Polsce znajdują się pod ochroną. Jednak nie ma obligatoryjnego nakazu odgradzania ulic, przez które biegną ścieżki np. żab. Wszystko jest w gestii zarządcy drogi. Jak się dowiedzieliśmy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, trwałym rozwiązaniem problemu byłoby wybudowanie przepustów pod drogą.

– Jeśli ich budowa jest niemożliwa, najlepszym sposobem na zmniejszenie liczby zabijanych płazów jest ustawienie wzdłuż drogi, przez którą przebiega szlak migracyjny, znaków ograniczających prędkość samochodów oraz znaków informujących o szlaku migracyjnym płazów – mówi Aleksandra Woźniak-Figurska z RDOŚ. – Bardzo dobre efekty daje zastosowanie płotków naprowadzających i ręczne przenoszenie płazów na drugą stronę drogi.

WOŚ w Lublinie czeka na ruch organizacji zajmujących się ochroną środowiska.

– Urzędnicy są od wydawania decyzji, a nie od czynności manualnych – uświadomił nas Marian Stani, dyrektor WOŚ. – Jest tyle organizacji chroniących środowisko w mieście, że któraś z nich mogłaby się tym problemem zająć. Jeśli się do nas zwrócą zapewniam, że im pomożemy.

– Wystąpiliśmy pisemnie do wydziału i może się uda wspólnie coś w tej kwestii zrobić – powiedział nam Krzysztof Gorczyca z lubelskiego Towarzystwa dla Natury i Człowieka. – Można zaangażować uczniów, aby pojawili się tam i przenosili żaby. Jednak najprostszym rozwiązaniem byłoby ustawienie znaków informujących o tym, że przez ulice przechodzą żaby. Może kierowcy zwalnialiby wtedy, lub próbowali przynajmniej je ominąć.

Uwaga, kierowcy! Ropuchy na trasie pojawiają się od świtu do około godz. 10.

Nie tylko w Lublinie

Na odcinku około 3 kilometrów w Kluczkowicach na trasie Opole Lubelskie–Annopol także giną setki ropuch. To woła o pomstę do nieba. Czy nie można postawić chociaż znaku ograniczającego prędkość i informacyjnego o żabach – pyta Kazimierz Szus, który nas powiadomił o sprawie.

Wędrówki żab

Żaby budzą się z zimowego snu, gdy znika śnieg. Zaczynają wędrować w kierunku rzek, stawów, potoków i rozpoczynają gody. Wybierają miejsca o spokojnym nurcie, żeby woda nie porwała złożonego skrzeku (jaj).

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
toto / 19 kwietnia 2010 o 12:12
0
Do wszystkich wymądrzających się - najpierw przeczytajce Konstytucję RP art. 86 oraz ustawę o ochronie przyrody art. 4.1, następnie zastanówcie się co WY zrobiliście dla ochrony przyrody i środowiska i dopiero wtedy zacznijcie krytykować innych. A tak na marginesie, ciekawe ilu z Was lubi śmigać quadami po lesie, łące czy wąwozie, nie zastanawiając się jakie robi zniszczenia w środowisku?
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 11:54
0
Żabojad napisał:
Ekolodzy lubią robić akcje tam gdzie jest pieniądz: autostrada, wieżowce, lotniska itp. kapitałochlonne inwestycje. Teraz wyszla na jaw Ich obluda z t.zw. ochroną środowiska.

wietnie!-napisałeś TO SAMO co i ja myślę!!! A gdzie byli niedawno temu,gdy na Czechowie płonęły trawy?-czemu nie gasili?-wszak w pożarze traw ginie wiele cennych zwierzątek!... W Augustowie można ludziom sparaliżować życie protestując przeciw obwodnicy i narażając mieszkańców(Augustowa) na niebezpieczeństwa w mieście z powodu TIRów więc tam są ekolodzy-bo TAM można się"pokazać":" jakiż ja dobry dla przyrody"...

wietnie!-napisałeś TO SAMO co i ja myślę!!! A gdzie byli niedawno temu,gdy na Czechowie płonęły trawy?-czemu nie gasili?-wszak w pożarze traw ginie wiele cennych zwierzątek!... W Augustowie można ludziom sparaliżować życie protestując przeciw obwodnicy i narażając mieszkańców(Augustowa) na niebezpieczeństwa w mieście z powodu TIRów więc tam są ekolodzy-bo TAM można się"pokazać":" jakiż ja dobry dla przyrody"... rozwiń
Avatar
LL49 / 11 kwietnia 2010 o 11:32
0
koloo napisał:
Chory czy niedorozwinięty?

I jedno i drugie
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2010 o 12:41
0
"Urzędnicy są od wydawania decyzji, a nie od czynności manualnych - uświadomił nas Marian Stani, dyrektor WOŚ"
Pan, który jest z zawodu dyrektorem uświadomił mi kim jest urzędnik. On wydaje decyzje a ja gupi myślałem że od pracy dla dobra lokalnej społeczności.
ps
"Ekolodzy" do roboty, pomóżcie żabkom. Ach pewnie zajęci jesteście protestowaniem przeciwko budowie nowej drogi, a że żabki są bez kasy to was nie interesują.
"Urzędnicy są od wydawania decyzji, a nie od czynności manualnych - uświadomił nas Marian Stani, dyrektor WOŚ"
Pan, który jest z zawodu dyrektorem uświadomił mi kim jest urzędnik. On wydaje decyzje a ja gupi myślałem że od pracy dla dobra lokalnej społeczności.
ps
"Ekolodzy" do roboty, pomóżcie żabkom. Ach pewnie zajęci jesteście protestowaniem przeciwko budowie nowej drogi, a że żabki są bez kasy to was nie interesują. rozwiń
Avatar
puzio / 2 kwietnia 2010 o 12:27
0
msciciel napisał:
Modle sie, zeby wszyscy szydzacy z ekologow, za jakies 30 lat cierpieli zyjac w betonowym syfie, jedzac chemiczna zywnosc i zwierzeta mogacym pokazac swoim pokracznym, alergicznym dziesciom tylko na starych filmach z tv.

zamiast gnic przed komputerem i sie modlic, móznaby ruszyc tylek i poprzenosic kilka zab. i sumienie czyste, i robota na swiezym powietrzu.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2010 o 11:55
0
kakadu napisał:
Identyczne zjawisko zauważyłem na trasie nr 82 z Lublina do Włodawy między miejscowościami Cyców a Urszulin którędy ostatnio przejeżdżałem i w pierwszej chwili nie wiedzialem co się dzieje bo setki żab przeskakiwało na drugą stronę ulicy i nie dało się uniknąć rozjechania niektórych z nich mimo iż się starałem, także aby je jakoś uratować ekolodzy powinni coś z tym zrobić bo za kilka lat będą drapać się po głowach i myśleć dlaczego nie ma żabek w naszych stawach! Panowie zastanówcie sie !!

to samo w okolicach stawów w Kluczkowicach-czerwone placki na asfalcie

to samo w okolicach stawów w Kluczkowicach-czerwone placki na asfalcie rozwiń
Avatar
msciciel / 2 kwietnia 2010 o 11:43
0
Modle sie, zeby wszyscy szydzacy z ekologow, za jakies 30 lat cierpieli zyjac w betonowym syfie, jedzac chemiczna zywnosc i zwierzeta mogacym pokazac swoim pokracznym, alergicznym dziesciom tylko na starych filmach z tv.
Avatar
koloo / 2 kwietnia 2010 o 11:10
0
przyjacielmuch napisał:
Proponuje żęby zszanowna redkacj załęła się losem bezbronnych komarów. U mnie w pokoju w lecie ginei przynajmniej 100 tych bezbronnych zwierząt. Pragnałbym aby temu problemowi przyjżeli sie ekolodzy .... bo inaczje populacja tych przyjemnych zyjątek wyginie...

Chory czy niedorozwinięty?
Avatar
kinol / 2 kwietnia 2010 o 11:06
0
Żeby to tylko na Janowskiej... W całym mieście jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, gdzie żaby zamiast skakać, kończą swój żywot... Osobiście brzydzę się żab, do ręki tego paskudztwa nie wezmę i nigdy nie przeniosę ręcznie na drugą stronę ulicy, ale dziwię się dlaczego urzędaski chcą do tego od razu zatrudniać uczniów, skoro to ich pomysł???? Sami zakasać rękawki i do roboty, może w końcu byłoby widać, że coś jest zrobione!! A nie tylko na kogoś zrzucić pracę, a pieniądze za wielkie ratowanie płazów i zaszczyty z tym związane zgarną potem panie i panowie w garniturkach siedzący wiecznie za biurkami. Pfff...
Żeby to tylko na Janowskiej... W całym mieście jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, gdzie żaby zamiast skakać, kończą swój żywot... Osobiście brzydzę się żab, do ręki tego paskudztwa nie wezmę i nigdy nie przeniosę ręcznie na drugą stronę ulicy, ale dziwię się dlaczego urzędaski chcą do tego od razu zatrudniać uczniów, skoro to ich pomysł???? Sami zakasać rękawki i do roboty, może w końcu byłoby widać, że coś jest zrobione!! A nie tylko na kogoś zrzucić pracę, a pieniądze za wielkie ratowanie płazów i zaszczyty z tym związane ... rozwiń
Avatar
przyjacielmuch / 2 kwietnia 2010 o 10:54
0
Proponuje żęby zszanowna redkacj załęła się losem bezbronnych komarów. U mnie w pokoju w lecie ginei przynajmniej 100 tych bezbronnych zwierząt. Pragnałbym aby temu problemowi przyjżeli sie ekolodzy .... bo inaczje populacja tych przyjemnych zyjątek wyginie...
Avatar
toto / 19 kwietnia 2010 o 12:12
0
Do wszystkich wymądrzających się - najpierw przeczytajce Konstytucję RP art. 86 oraz ustawę o ochronie przyrody art. 4.1, następnie zastanówcie się co WY zrobiliście dla ochrony przyrody i środowiska i dopiero wtedy zacznijcie krytykować innych. A tak na marginesie, ciekawe ilu z Was lubi śmigać quadami po lesie, łące czy wąwozie, nie zastanawiając się jakie robi zniszczenia w środowisku?
Avatar
bambosh / 11 kwietnia 2010 o 11:54
0
Żabojad napisał:
Ekolodzy lubią robić akcje tam gdzie jest pieniądz: autostrada, wieżowce, lotniska itp. kapitałochlonne inwestycje. Teraz wyszla na jaw Ich obluda z t.zw. ochroną środowiska.

wietnie!-napisałeś TO SAMO co i ja myślę!!! A gdzie byli niedawno temu,gdy na Czechowie płonęły trawy?-czemu nie gasili?-wszak w pożarze traw ginie wiele cennych zwierzątek!... W Augustowie można ludziom sparaliżować życie protestując przeciw obwodnicy i narażając mieszkańców(Augustowa) na niebezpieczeństwa w mieście z powodu TIRów więc tam są ekolodzy-bo TAM można się"pokazać":" jakiż ja dobry dla przyrody"...

wietnie!-napisałeś TO SAMO co i ja myślę!!! A gdzie byli niedawno temu,gdy na Czechowie płonęły trawy?-czemu nie gasili?-wszak w pożarze traw ginie wiele cennych zwierzątek!... W Augustowie można ludziom sparaliżować życie protestując przeciw obwodnicy i narażając mieszkańców(Augustowa) na niebezpieczeństwa w mieście z powodu TIRów więc tam są ekolodzy-bo TAM można się"pokazać":" jakiż ja dobry dla przyrody"... rozwiń
Avatar
LL49 / 11 kwietnia 2010 o 11:32
0
koloo napisał:
Chory czy niedorozwinięty?

I jedno i drugie
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2010 o 12:41
0
"Urzędnicy są od wydawania decyzji, a nie od czynności manualnych - uświadomił nas Marian Stani, dyrektor WOŚ"
Pan, który jest z zawodu dyrektorem uświadomił mi kim jest urzędnik. On wydaje decyzje a ja gupi myślałem że od pracy dla dobra lokalnej społeczności.
ps
"Ekolodzy" do roboty, pomóżcie żabkom. Ach pewnie zajęci jesteście protestowaniem przeciwko budowie nowej drogi, a że żabki są bez kasy to was nie interesują.
"Urzędnicy są od wydawania decyzji, a nie od czynności manualnych - uświadomił nas Marian Stani, dyrektor WOŚ"
Pan, który jest z zawodu dyrektorem uświadomił mi kim jest urzędnik. On wydaje decyzje a ja gupi myślałem że od pracy dla dobra lokalnej społeczności.
ps
"Ekolodzy" do roboty, pomóżcie żabkom. Ach pewnie zajęci jesteście protestowaniem przeciwko budowie nowej drogi, a że żabki są bez kasy to was nie interesują. rozwiń
Avatar
puzio / 2 kwietnia 2010 o 12:27
0
msciciel napisał:
Modle sie, zeby wszyscy szydzacy z ekologow, za jakies 30 lat cierpieli zyjac w betonowym syfie, jedzac chemiczna zywnosc i zwierzeta mogacym pokazac swoim pokracznym, alergicznym dziesciom tylko na starych filmach z tv.

zamiast gnic przed komputerem i sie modlic, móznaby ruszyc tylek i poprzenosic kilka zab. i sumienie czyste, i robota na swiezym powietrzu.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2010 o 11:55
0
kakadu napisał:
Identyczne zjawisko zauważyłem na trasie nr 82 z Lublina do Włodawy między miejscowościami Cyców a Urszulin którędy ostatnio przejeżdżałem i w pierwszej chwili nie wiedzialem co się dzieje bo setki żab przeskakiwało na drugą stronę ulicy i nie dało się uniknąć rozjechania niektórych z nich mimo iż się starałem, także aby je jakoś uratować ekolodzy powinni coś z tym zrobić bo za kilka lat będą drapać się po głowach i myśleć dlaczego nie ma żabek w naszych stawach! Panowie zastanówcie sie !!

to samo w okolicach stawów w Kluczkowicach-czerwone placki na asfalcie

to samo w okolicach stawów w Kluczkowicach-czerwone placki na asfalcie rozwiń
Avatar
msciciel / 2 kwietnia 2010 o 11:43
0
Modle sie, zeby wszyscy szydzacy z ekologow, za jakies 30 lat cierpieli zyjac w betonowym syfie, jedzac chemiczna zywnosc i zwierzeta mogacym pokazac swoim pokracznym, alergicznym dziesciom tylko na starych filmach z tv.
Avatar
koloo / 2 kwietnia 2010 o 11:10
0
przyjacielmuch napisał:
Proponuje żęby zszanowna redkacj załęła się losem bezbronnych komarów. U mnie w pokoju w lecie ginei przynajmniej 100 tych bezbronnych zwierząt. Pragnałbym aby temu problemowi przyjżeli sie ekolodzy .... bo inaczje populacja tych przyjemnych zyjątek wyginie...

Chory czy niedorozwinięty?
Avatar
kinol / 2 kwietnia 2010 o 11:06
0
Żeby to tylko na Janowskiej... W całym mieście jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, gdzie żaby zamiast skakać, kończą swój żywot... Osobiście brzydzę się żab, do ręki tego paskudztwa nie wezmę i nigdy nie przeniosę ręcznie na drugą stronę ulicy, ale dziwię się dlaczego urzędaski chcą do tego od razu zatrudniać uczniów, skoro to ich pomysł???? Sami zakasać rękawki i do roboty, może w końcu byłoby widać, że coś jest zrobione!! A nie tylko na kogoś zrzucić pracę, a pieniądze za wielkie ratowanie płazów i zaszczyty z tym związane zgarną potem panie i panowie w garniturkach siedzący wiecznie za biurkami. Pfff...
Żeby to tylko na Janowskiej... W całym mieście jest co najmniej kilkanaście takich miejsc, gdzie żaby zamiast skakać, kończą swój żywot... Osobiście brzydzę się żab, do ręki tego paskudztwa nie wezmę i nigdy nie przeniosę ręcznie na drugą stronę ulicy, ale dziwię się dlaczego urzędaski chcą do tego od razu zatrudniać uczniów, skoro to ich pomysł???? Sami zakasać rękawki i do roboty, może w końcu byłoby widać, że coś jest zrobione!! A nie tylko na kogoś zrzucić pracę, a pieniądze za wielkie ratowanie płazów i zaszczyty z tym związane ... rozwiń
Avatar
przyjacielmuch / 2 kwietnia 2010 o 10:54
0
Proponuje żęby zszanowna redkacj załęła się losem bezbronnych komarów. U mnie w pokoju w lecie ginei przynajmniej 100 tych bezbronnych zwierząt. Pragnałbym aby temu problemowi przyjżeli sie ekolodzy .... bo inaczje populacja tych przyjemnych zyjątek wyginie...
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!