Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2013 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Miasto nie zdejmie koziołka z parkietu

0 11 A A
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)

Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Jego zdjęcia domagał się jeden z radnych PO. Argumentował, że zawodnicy depczą po miejskim symbolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już oficjalna odpowiedź miasta: herb pozostanie na swoim miejscu. O jego umieszczenie prosił jeden z klubów sportowych. Z kolei radnemu PO, Leszkowi Daniewskiemu nie podobało się takie umiejscowienie koziołka.

– Nigdy nie powinien się tam znaleźć – pisał Daniewski do prezydenta prosząc o usunięcie miejskiego symbolu z parkietu. – Herb umieszcza się w budynkach, na budynkach, a nie na parkietach czy wykładzinach hal sportowych. Nie znajduję uzasadnienia umieszczenia herbu pod nogami grających zawodników.

Radny zabiegał o usunięcie herbu w zarządzającym halą Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale nic nie wskórał. – Jako wieloletni samorządowiec wyrażam swoje oburzenie i stanowczy sprzeciw i jednocześnie proszę pana prezydenta o spowodowanie przerwania tych zbyt długo trwających przepychanek i dotychczasowego łamania prawa – czytamy w piśmie Daniewskiego.
Radnemu nie udało się przekonać prezydenta. Zwłaszcza do argumentu, że łamane jest prawo. – W obiekcie tym prowadzone są rozgrywki sportowe na różnym szczeblu, w tym I ligi koszykówki mężczyzn oraz imprezy kulturalne, które gromadzą rzesze widzów i są szeroko relacjonowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich – odpisał radnemu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Zdaniem Żuka buduje to pozytywny wizerunek miasta, które wspiera sport i jest partnerem dla lubelskich klubów. – Relacje fotograficzne i filmowe koncentrują się na wydarzeniach, które mają miejsce na parkiecie hali. Pokazywany jest herb miasta, co wpływa na identyfikację wydarzeń z naszym miastem i dzięki temu je promuje – tłumaczy prezydent.

Żuk wskazuje też na inne miasta, w których herb jest umieszczony w podobny sposób. To m.in. Ostrów Wielkopolski, Toruń, Kutno, Stargard Szczeciński i Opole. Powołuje też Madryt, gdzie miejski herb można znaleźć na chodnikach.

W wielu miastach herby można zobaczyć na klapach studzienek kanalizacyjnych. Tak jest m.in. w Lublinie, gdzie koziołek widnieje na części studzienek miejskich wodociągów, których pracownikiem jest… radny Daniewski.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21
0

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33
0

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52
0

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
0
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49
0

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45
0

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?

Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21
0

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33
0

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52
0

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
0
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49
0

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45
0

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomnik puławskiej „Solidarności” odsłonięty. "Naród musi pamiętać o swoich bohaterach"

Pomnik puławskiej „Solidarności” odsłonięty. "Naród musi pamiętać o swoich bohaterach" 0 0

Wysoki na 6,5 metra pomnik zwieńczony orłem w koronie został oficjalnie odsłonięty i poświęcony. Monument ma upamiętniać m.in. pracowników Zakładów Azotowych, którzy w czasie stanu wojennego walczyli o swobody obywatelskie. To również hołd wszystkim ofiarom tamtych czasów.

Fani lubelskiego żużla obdarowali potrzebujące dzieci prezentami [zdjęcia]
galeria

Fani lubelskiego żużla obdarowali potrzebujące dzieci prezentami [zdjęcia] 0 0

Sympatycy Speed Car Motoru Lublin lubią nie tylko żużel. Mają też smykałkę do pomagania innym – obdarowali dzieci z domów dziecka górą prezentów. Wszystko w ramach akcji „Żużlowcy dzieciom”

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2018. Czego dotyczyły zadania na języku polskim?
zdjęcia
galeria

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2018. Czego dotyczyły zadania na języku polskim? 5 0

Rozprawka, opowiadanie i „Quo vadis” jako główna lektura – z tym musieli zmierzyć się uczniowie ósmych klas szkół podstawowych na próbnym egzaminie z języka polskiego. Następne w kolejności są matematyka oraz język obcy

Na Czarciej Łapie pojawiła się rękawiczka. Wiemy czyja to sprawka [zdjęcia]
galeria

Na Czarciej Łapie pojawiła się rękawiczka. Wiemy czyja to sprawka [zdjęcia] 0 1

Po mikołajkowych czapeczkach kolejna grudniowa instalacja grupy Bombardowanie włóczką. – Podjęłyśmy tę rękawicę – donoszą autorki 

Dronmat - bezzałogowe statki powietrzne
galeria

Dronmat - bezzałogowe statki powietrzne 0 0

DRONMAT to lubelska firma działająca w branży bezzałogowych statków powietrznych. Jej oferta dotyczy usług wykonywanych dronami. To m.in. filmy oraz zdjęcia z powietrza, filmowe i zdjęciowe materiały reklamowe dla szerokiego grona odbiorców, materiały dokumentacyjne oraz inspekcje.

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze 47 15

Od poniedziałkowego wieczora utrzymuje się zły stan powietrza w Lublinie.

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 32 3

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 30 8

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 24 10

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 2 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 16 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”