Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2013 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Miasto nie zdejmie koziołka z parkietu

0 11 A A
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)
Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich (Wojciech Nieśpiałowski)

Herb Lublina pozostanie na parkiecie hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Jego zdjęcia domagał się jeden z radnych PO. Argumentował, że zawodnicy depczą po miejskim symbolu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już oficjalna odpowiedź miasta: herb pozostanie na swoim miejscu. O jego umieszczenie prosił jeden z klubów sportowych. Z kolei radnemu PO, Leszkowi Daniewskiemu nie podobało się takie umiejscowienie koziołka.

– Nigdy nie powinien się tam znaleźć – pisał Daniewski do prezydenta prosząc o usunięcie miejskiego symbolu z parkietu. – Herb umieszcza się w budynkach, na budynkach, a nie na parkietach czy wykładzinach hal sportowych. Nie znajduję uzasadnienia umieszczenia herbu pod nogami grających zawodników.

Radny zabiegał o usunięcie herbu w zarządzającym halą Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale nic nie wskórał. – Jako wieloletni samorządowiec wyrażam swoje oburzenie i stanowczy sprzeciw i jednocześnie proszę pana prezydenta o spowodowanie przerwania tych zbyt długo trwających przepychanek i dotychczasowego łamania prawa – czytamy w piśmie Daniewskiego.
Radnemu nie udało się przekonać prezydenta. Zwłaszcza do argumentu, że łamane jest prawo. – W obiekcie tym prowadzone są rozgrywki sportowe na różnym szczeblu, w tym I ligi koszykówki mężczyzn oraz imprezy kulturalne, które gromadzą rzesze widzów i są szeroko relacjonowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich – odpisał radnemu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Zdaniem Żuka buduje to pozytywny wizerunek miasta, które wspiera sport i jest partnerem dla lubelskich klubów. – Relacje fotograficzne i filmowe koncentrują się na wydarzeniach, które mają miejsce na parkiecie hali. Pokazywany jest herb miasta, co wpływa na identyfikację wydarzeń z naszym miastem i dzięki temu je promuje – tłumaczy prezydent.

Żuk wskazuje też na inne miasta, w których herb jest umieszczony w podobny sposób. To m.in. Ostrów Wielkopolski, Toruń, Kutno, Stargard Szczeciński i Opole. Powołuje też Madryt, gdzie miejski herb można znaleźć na chodnikach.

W wielu miastach herby można zobaczyć na klapach studzienek kanalizacyjnych. Tak jest m.in. w Lublinie, gdzie koziołek widnieje na części studzienek miejskich wodociągów, których pracownikiem jest… radny Daniewski.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21
0

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33
0

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52
0

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
0
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49
0

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45
0

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?

Avatar
Przemysław Leniak / 30 grudnia 2013 o 09:09
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

mnie jest głupio
Głosowałem na tego kretyna

uczę sie jednak na błędach i tym razem poprę kandydata z całkiem innej opcji

Avatar
iya / 30 grudnia 2013 o 08:21
0

pan radny złapał jesiennego pisiorka i chyba już z tego nie wyjdzie , bo to już tak zostaje na zawsze.

Avatar
Jan Kilacki L.psychiatra / 30 grudnia 2013 o 07:33
0

Panie radny Daniewski zapraszamy na konsultacje do naszej poradni.

Jeszcze nie jest za późno.

                                                                Jan Kilacki Lekarz psychiatra.

Avatar
Miejscowy / 29 grudnia 2013 o 22:07
0

Elektorat Daniewskiego, nie jest wam głupio? Przy następnych wyborach, zastanówcie się na kogo głosujecie. To jest przykład wypalenia. Ten radny w tym mieście nic konstruktywnego nie wymyśli.

Avatar
Elektryk z Elektromontarzu / 29 grudnia 2013 o 21:52
0

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta piszę sie z dużej litery .. o radny Daniewski walczy z Prezydentem  poucza  o łamaniu prawa ciekawe....w Katowickim spodku napis Katowice widnieje na parkiecie i wszyscy depczą ....,,Elekromontarz,, pisze sie przez,, rz,, czy ,,ż,, czy ,,sz,,  cyt z zyciorysu

1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie

http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2013 o 21:41
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Ups,ale jaja,pan radny poucza a nie potrafi poprawnie napisać prostego słowa.

rozwiń
Avatar
Babcia Józia / 29 grudnia 2013 o 21:33
0

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

Pana Prezydenta pisze się z dużej litery ....o radny Daniewski walczy z Prezydentem i poucza go ze prawo jest łamane niesamowite....w  spodku w Katowicach jest wielki napis  nazwy Miasta po obu stronach parkietu,, Katowice,, i wszyscy depcza ....z życiorysu  cytat,,1986 - 1989 Nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i w Zespole Szkół „Elektromontarz” w Lublinie,, Czy Elekromontaż to ,,ż,, czy ,,rz,,...cyt ze strony http://www.leszekdaniewski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7

rozwiń
Avatar
oplico / 29 grudnia 2013 o 21:12
0
Leszku, choć udajecie pseudokonflikt a niby jestescie dogadani to Żuk cie oszuka. Nie będziesz miał jedynki. Tą juz oddał w imie tworzenia wspólnego komitetu K. Żuka.
Avatar
bosman / 29 grudnia 2013 o 20:49
0

Czy wszyscy (za)radni Lublina to idioci?

Avatar
abdul wisimulacha / 29 grudnia 2013 o 20:45
0

To już jakaś plaga debilizmu!Najpierw Ryba ze swoimi paranoicznymi pomysłami,ostatnio jakiś półgłup-nawet nie pamiętam nazwiska-co chciał zmieniać Głęboką w ulicę Ofiar Swojej Głupoty,teraz następny!

Kto płodzi takie zryte łby???Może byli robieni po pijaku?