Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2010 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Mieszkania na Felinie: W nowych domach zamieszkają 84 rodziny

0 12 A A

84 rodziny ustawią choinkę w nowym salonie. W czwartek TBS Nowy Dom oddał im klucze do mieszkań na Felinie. W przyszłym roku mają być gotowe kolejne bloki. Tam miejsce dla siebie znajdzie ponad 120 rodzin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Te bloki są dowodem na to, że nadal można tanio budować mieszkania – ocenia Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Budowa przy ulicy Zygmunta Augusta 16 i 18 zaczęła się na początku roku. Inwestycja kosztowała 9,2 mln zł.

– Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej – ocenia Jerzy Deska, wiceprezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Nowy Dom w Lublinie. – Największe mieszkania są 3-pokojowe, cena w tych budynkach wynosiła 2,5 tys. zł za metr – dodaje.

W czwartek mieszkańcy dostali klucze do swoich lokali. – Czekałam na mieszkanie dwa lata. Przez ten czas żyłam w małym lokalu zastępczym na Czechowie – mówi Marzena Bielecka, która w najbliższym czasie wprowadzi się na Felin ze swoją córeczką. – Wigilię spędzimy już pod nowym mieszkaniu pod "jedenastką”.

Tuż obok trwa kolejna budowa TBS, tym razem trzech budynków. – Będą gotowe w trzecim kwartale przyszłego roku. Tam powstanie 120 mieszkań – mówi Andrzej Pruszkowski, prezes TBS.

Kto będzie mógł zamieszkać w kolejnych budynkach na Felinie? – To będą osoby, które do 29 października złożyły u nas wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego lub pomoc mieszkaniową – mówi Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM Lublin.

Urzędnicy analizując dokumenty wpływające od mieszkańców, przekazali już wnioski 56 rodzin do TBS. – Te osoby mają już zagwarantowane mieszkania. Spełniły nasze wymagania, co do sytuacji materialnej i życiowej – dodaje.

W tym momencie pracownicy Ratusza analizują jeszcze dokumenty ponad 100 rodzin. – Niestety, mieszkań jest mniej, niż osób wnioskujących o nie. Część nie będzie mogła skorzystać z oferty TBS – zaznacza dyrektor Kępa.

W powstających właśnie budynkach TBS będzie także miejsce dla filii miejskiej biblioteki. – Felin to kulturalna pustynia, potrzeby mieszkańców są bardzo duże w tej części miasta – mówi Piotr Tokarczuk, dyrektor miejskiej biblioteki im. H. Łopacińskiego.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kicek / 26 listopada 2010 o 16:16
0
Wszystkim zainteresowanym mieszkaniami TBS polecam portal [url="http://tbs24.pl/"]Budownictwo Społeczne[/url]
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 14:29
0
O GŁOS ZABRAŁ p.PRUSZKOWSKI CZTERY LATA BIERZE KASE ZA SIEDZENIE NA STOŁKU NIC NIE ROBI CZYŻBY WYBORY ZDOPINGOWAŁY - WIDAĆ TEŻ KOMU SĄ PRZYDZIELANE TE MIESZKANIA - MOŻE WIEC PROKURATURA SIE ZAJMIE TYM TEMATEM???
Avatar
Paweł / 26 listopada 2010 o 10:29
0
Ludzie czekali 2 tygodnie na mieszkania i dostali tylko 36 mieszkań z 84 a reszta dla takich ludzi jak Leszrk Damiewski jego córka tam mieszka ,Prezes SPR jego żona mieszka i wiele innych osób które są przy korycie czym oni są lepsi od nas chyba tym , że są przy korycie.
Avatar
Anczysko / 26 listopada 2010 o 10:01
0
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy miesiące i nowo wprowadzeni mieszkańcy doświadczą na własnej skórze jak wygląda Lubelska tandeta budowlana POWODZENIA
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy ... rozwiń
Avatar
nik / 26 listopada 2010 o 09:47
0
dlaczego nie piszecie ze klucze dostało tylko6 rodzin i oni juz moga sobie wykonczac a reszta nie wiadomo kiedy i czy na swieta zdaza sie wprowadzic??????straszna obłuda i klamstwa panie Prószkowski!!!!!
Avatar
Jurand / 26 listopada 2010 o 09:01
0
W podanej cenie 2.5 tyś. brakuje ceny gruntu , który jest własnością miasta oraz jeszcze parę innych składników, cena w Lublinie(z gruntem i pochodnymi ) po tzw. kosztach to niewiele ponad 4 tyś. zł za metr kw..Ponadto czy ktoś napisze prawdę jaki jest czynsz mieszkanie np. 54 m.kw. oraz , że prezesi Panowie : Deska i Pruszkowski zarabiają po kilkanaście tysięcy zł netto i są opłacani z tego czynszu.
Avatar
Jacykov / 26 listopada 2010 o 07:39
0
Królowa kiczu i tandety. Jakie miasto taka prezydentowa.
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 07:22
0
[quote name='joooo' timestamp='1290751673' post='390888']
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
[/quote]

No-chyba,że znowu powstanie "furteczka" w przepisach i będzie można wykupić:)jak to już bywało...
Avatar
joooo / 26 listopada 2010 o 07:07
0
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
Avatar
Marek_ / 26 listopada 2010 o 03:26
0
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając po 12 godzin to jeszcze musisz utrzymywać nierobów.
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając p... rozwiń
Avatar
kicek / 26 listopada 2010 o 16:16
0
Wszystkim zainteresowanym mieszkaniami TBS polecam portal [url="http://tbs24.pl/"]Budownictwo Społeczne[/url]
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 14:29
0
O GŁOS ZABRAŁ p.PRUSZKOWSKI CZTERY LATA BIERZE KASE ZA SIEDZENIE NA STOŁKU NIC NIE ROBI CZYŻBY WYBORY ZDOPINGOWAŁY - WIDAĆ TEŻ KOMU SĄ PRZYDZIELANE TE MIESZKANIA - MOŻE WIEC PROKURATURA SIE ZAJMIE TYM TEMATEM???
Avatar
Paweł / 26 listopada 2010 o 10:29
0
Ludzie czekali 2 tygodnie na mieszkania i dostali tylko 36 mieszkań z 84 a reszta dla takich ludzi jak Leszrk Damiewski jego córka tam mieszka ,Prezes SPR jego żona mieszka i wiele innych osób które są przy korycie czym oni są lepsi od nas chyba tym , że są przy korycie.
Avatar
Anczysko / 26 listopada 2010 o 10:01
0
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy miesiące i nowo wprowadzeni mieszkańcy doświadczą na własnej skórze jak wygląda Lubelska tandeta budowlana POWODZENIA
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy ... rozwiń
Avatar
nik / 26 listopada 2010 o 09:47
0
dlaczego nie piszecie ze klucze dostało tylko6 rodzin i oni juz moga sobie wykonczac a reszta nie wiadomo kiedy i czy na swieta zdaza sie wprowadzic??????straszna obłuda i klamstwa panie Prószkowski!!!!!
Avatar
Jurand / 26 listopada 2010 o 09:01
0
W podanej cenie 2.5 tyś. brakuje ceny gruntu , który jest własnością miasta oraz jeszcze parę innych składników, cena w Lublinie(z gruntem i pochodnymi ) po tzw. kosztach to niewiele ponad 4 tyś. zł za metr kw..Ponadto czy ktoś napisze prawdę jaki jest czynsz mieszkanie np. 54 m.kw. oraz , że prezesi Panowie : Deska i Pruszkowski zarabiają po kilkanaście tysięcy zł netto i są opłacani z tego czynszu.
Avatar
Jacykov / 26 listopada 2010 o 07:39
0
Królowa kiczu i tandety. Jakie miasto taka prezydentowa.
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 07:22
0
[quote name='joooo' timestamp='1290751673' post='390888']
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
[/quote]

No-chyba,że znowu powstanie "furteczka" w przepisach i będzie można wykupić:)jak to już bywało...
Avatar
joooo / 26 listopada 2010 o 07:07
0
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
Avatar
Marek_ / 26 listopada 2010 o 03:26
0
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając po 12 godzin to jeszcze musisz utrzymywać nierobów.
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 2

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 1 1

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 10

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!