Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2010 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Mieszkania na Felinie: W nowych domach zamieszkają 84 rodziny

0 12 A A

84 rodziny ustawią choinkę w nowym salonie. W czwartek TBS Nowy Dom oddał im klucze do mieszkań na Felinie. W przyszłym roku mają być gotowe kolejne bloki. Tam miejsce dla siebie znajdzie ponad 120 rodzin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Te bloki są dowodem na to, że nadal można tanio budować mieszkania – ocenia Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Budowa przy ulicy Zygmunta Augusta 16 i 18 zaczęła się na początku roku. Inwestycja kosztowała 9,2 mln zł.

– Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej – ocenia Jerzy Deska, wiceprezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Nowy Dom w Lublinie. – Największe mieszkania są 3-pokojowe, cena w tych budynkach wynosiła 2,5 tys. zł za metr – dodaje.

W czwartek mieszkańcy dostali klucze do swoich lokali. – Czekałam na mieszkanie dwa lata. Przez ten czas żyłam w małym lokalu zastępczym na Czechowie – mówi Marzena Bielecka, która w najbliższym czasie wprowadzi się na Felin ze swoją córeczką. – Wigilię spędzimy już pod nowym mieszkaniu pod "jedenastką”.

Tuż obok trwa kolejna budowa TBS, tym razem trzech budynków. – Będą gotowe w trzecim kwartale przyszłego roku. Tam powstanie 120 mieszkań – mówi Andrzej Pruszkowski, prezes TBS.

Kto będzie mógł zamieszkać w kolejnych budynkach na Felinie? – To będą osoby, które do 29 października złożyły u nas wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego lub pomoc mieszkaniową – mówi Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM Lublin.

Urzędnicy analizując dokumenty wpływające od mieszkańców, przekazali już wnioski 56 rodzin do TBS. – Te osoby mają już zagwarantowane mieszkania. Spełniły nasze wymagania, co do sytuacji materialnej i życiowej – dodaje.

W tym momencie pracownicy Ratusza analizują jeszcze dokumenty ponad 100 rodzin. – Niestety, mieszkań jest mniej, niż osób wnioskujących o nie. Część nie będzie mogła skorzystać z oferty TBS – zaznacza dyrektor Kępa.

W powstających właśnie budynkach TBS będzie także miejsce dla filii miejskiej biblioteki. – Felin to kulturalna pustynia, potrzeby mieszkańców są bardzo duże w tej części miasta – mówi Piotr Tokarczuk, dyrektor miejskiej biblioteki im. H. Łopacińskiego.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kicek / 26 listopada 2010 o 16:16
0
Wszystkim zainteresowanym mieszkaniami TBS polecam portal [url="http://tbs24.pl/"]Budownictwo Społeczne[/url]
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 14:29
0
O GŁOS ZABRAŁ p.PRUSZKOWSKI CZTERY LATA BIERZE KASE ZA SIEDZENIE NA STOŁKU NIC NIE ROBI CZYŻBY WYBORY ZDOPINGOWAŁY - WIDAĆ TEŻ KOMU SĄ PRZYDZIELANE TE MIESZKANIA - MOŻE WIEC PROKURATURA SIE ZAJMIE TYM TEMATEM???
Avatar
Paweł / 26 listopada 2010 o 10:29
0
Ludzie czekali 2 tygodnie na mieszkania i dostali tylko 36 mieszkań z 84 a reszta dla takich ludzi jak Leszrk Damiewski jego córka tam mieszka ,Prezes SPR jego żona mieszka i wiele innych osób które są przy korycie czym oni są lepsi od nas chyba tym , że są przy korycie.
Avatar
Anczysko / 26 listopada 2010 o 10:01
0
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy miesiące i nowo wprowadzeni mieszkańcy doświadczą na własnej skórze jak wygląda Lubelska tandeta budowlana POWODZENIA
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy ... rozwiń
Avatar
nik / 26 listopada 2010 o 09:47
0
dlaczego nie piszecie ze klucze dostało tylko6 rodzin i oni juz moga sobie wykonczac a reszta nie wiadomo kiedy i czy na swieta zdaza sie wprowadzic??????straszna obłuda i klamstwa panie Prószkowski!!!!!
Avatar
Jurand / 26 listopada 2010 o 09:01
0
W podanej cenie 2.5 tyś. brakuje ceny gruntu , który jest własnością miasta oraz jeszcze parę innych składników, cena w Lublinie(z gruntem i pochodnymi ) po tzw. kosztach to niewiele ponad 4 tyś. zł za metr kw..Ponadto czy ktoś napisze prawdę jaki jest czynsz mieszkanie np. 54 m.kw. oraz , że prezesi Panowie : Deska i Pruszkowski zarabiają po kilkanaście tysięcy zł netto i są opłacani z tego czynszu.
Avatar
Jacykov / 26 listopada 2010 o 07:39
0
Królowa kiczu i tandety. Jakie miasto taka prezydentowa.
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 07:22
0
[quote name='joooo' timestamp='1290751673' post='390888']
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
[/quote]

No-chyba,że znowu powstanie "furteczka" w przepisach i będzie można wykupić:)jak to już bywało...
Avatar
joooo / 26 listopada 2010 o 07:07
0
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
Avatar
Marek_ / 26 listopada 2010 o 03:26
0
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając po 12 godzin to jeszcze musisz utrzymywać nierobów.
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając p... rozwiń
Avatar
kicek / 26 listopada 2010 o 16:16
0
Wszystkim zainteresowanym mieszkaniami TBS polecam portal [url="http://tbs24.pl/"]Budownictwo Społeczne[/url]
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 14:29
0
O GŁOS ZABRAŁ p.PRUSZKOWSKI CZTERY LATA BIERZE KASE ZA SIEDZENIE NA STOŁKU NIC NIE ROBI CZYŻBY WYBORY ZDOPINGOWAŁY - WIDAĆ TEŻ KOMU SĄ PRZYDZIELANE TE MIESZKANIA - MOŻE WIEC PROKURATURA SIE ZAJMIE TYM TEMATEM???
Avatar
Paweł / 26 listopada 2010 o 10:29
0
Ludzie czekali 2 tygodnie na mieszkania i dostali tylko 36 mieszkań z 84 a reszta dla takich ludzi jak Leszrk Damiewski jego córka tam mieszka ,Prezes SPR jego żona mieszka i wiele innych osób które są przy korycie czym oni są lepsi od nas chyba tym , że są przy korycie.
Avatar
Anczysko / 26 listopada 2010 o 10:01
0
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy miesiące i nowo wprowadzeni mieszkańcy doświadczą na własnej skórze jak wygląda Lubelska tandeta budowlana POWODZENIA
Jerzy Deska ocenia "Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej" – a ja powiem skoro buduje się bardzo szybko to i wychodzi grzyb i pleśń. Mieszkam w TBSach od dwóch lat na początku było pięknie, a teraz praktycznie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Bloki budowane są najniższym kosztem dachy przeciekają, grzyby na ścianach I ciągła wilgoć, a ekipa tzw; misternych konserwatorów budowlanych rozkłada ręce. Nowo wybudowany budynek powinien schnąć około dwa lata, a my wprowadziliśmy się tam od razu i mamy to co mamy. Daję trzy ... rozwiń
Avatar
nik / 26 listopada 2010 o 09:47
0
dlaczego nie piszecie ze klucze dostało tylko6 rodzin i oni juz moga sobie wykonczac a reszta nie wiadomo kiedy i czy na swieta zdaza sie wprowadzic??????straszna obłuda i klamstwa panie Prószkowski!!!!!
Avatar
Jurand / 26 listopada 2010 o 09:01
0
W podanej cenie 2.5 tyś. brakuje ceny gruntu , który jest własnością miasta oraz jeszcze parę innych składników, cena w Lublinie(z gruntem i pochodnymi ) po tzw. kosztach to niewiele ponad 4 tyś. zł za metr kw..Ponadto czy ktoś napisze prawdę jaki jest czynsz mieszkanie np. 54 m.kw. oraz , że prezesi Panowie : Deska i Pruszkowski zarabiają po kilkanaście tysięcy zł netto i są opłacani z tego czynszu.
Avatar
Jacykov / 26 listopada 2010 o 07:39
0
Królowa kiczu i tandety. Jakie miasto taka prezydentowa.
Avatar
Gość / 26 listopada 2010 o 07:22
0
[quote name='joooo' timestamp='1290751673' post='390888']
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
[/quote]

No-chyba,że znowu powstanie "furteczka" w przepisach i będzie można wykupić:)jak to już bywało...
Avatar
joooo / 26 listopada 2010 o 07:07
0
Spoko, ja też spłacam kredyt, ale u nas różnica jest taka że jak spłacisz mieszkanie to będzie twoje w TBS-ach nie jesteś właścicielem mieszkania.
Avatar
Marek_ / 26 listopada 2010 o 03:26
0
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając po 12 godzin to jeszcze musisz utrzymywać nierobów.
A dlaczego ja muszę spłacać kredyt za mieszkanie i oszczędzać na wszystkim by mieć podobnej wielkości mieszkanie? Tylko dla tego, że ja mogę i pracuję a ci mogą ale nie pracują? Wkur%@%a mnie, że ja muszę płacić, nie tylko za swoje mieszkanie ale także dla wielu "pokrzywdzonych". Wystarczy pójść do urzędu pomocy rodzinie, większość paniusi w kolejce odmalowane, paznokcie na lakier i te 2000 zł dostają na rękę.

W Polsce to najlepiej nic nie robić, więcej się kasy dostanie... A jak pracujesz i zarabiasz grosze tyrając p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP
23 maja 2019, 17:00

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP 0 0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza na wykład Jarosława Sawica "Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970", który odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17 w Czytelni Naukowej (ul. Narutowicza 4).

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu 0 0

Pięć medali przywieźli z 33. Wagowych Mistrzostw Europy we Wrocławiu zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Największym sukcesem może się pochwalić Maria Jasko

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie 0 7

Kilkanaście nowych neonów ma się pojawić w mieście. Kilka pierwszych będzie jeszcze w tym roku

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 21

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0

Nie, Jan Kochanowski nie kandyduje w żadnych wyborach ale owszem, reklamuje pewien produkt. Produkt jest wysokiej jakości i jest już markowy. Bilbordy z fraszkami poety z Czarnolasu zapowiadają festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie zaczyna się 23 maja.

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia]
galeria

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia] 1 1

Pożar w budynku przy ul. Radziwiłłowskiej. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 19 6

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 3

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 4

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 2

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!