Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2011 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Mniej miejsc z nocną i świąteczną opieką lekarską w Lublinie

0 9 A A
– Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szy
– Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szy

Od 1 marca w Lublinie działać będą tylko trzy poradnie, które bezpłatnie pomogą chorym nocą i w święta. Teraz jest ich sześć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zabrali nam Galen (z ul. Chodźki 3 – przyp. red.). Gdzie my teraz będziemy jeździć z dziećmi? Na Kompozytorów? Raczej prywatnie za własne pieniądze – napisał jeden z Czytelników na alarm24@dziennikwschodni.pl.

Galen jedną z trzech placówek – obok poradni z ul. Hipotecznej 4 i Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Spadochroniarzy – których lekarze nie będą pomagać pacjentom nocami, w weekendy i święta. Taka jest decyzja lubelskiego oddziału NFZ, który rozstrzygnął konkurs na nocną i świąteczną opiekę medyczną w Lublinie i województwie. Zmieni się nie tylko ilość, ale i adresy placówek.

Pacjenci są oburzeni i zapowiadają protest. – Będziemy zbierać podpisy na listach protestacyjnych i dostarczymy ją do NFZ – zapowiada Iraida Szymanowska (na zdjęciu), która w przychodni "Hipoteczna 4” leczy się od ponad 40 lat.
– Od kiedy pamiętam, lekarze dyżurni wyjeżdżali do ludzi o każdej porze dnia i nocy.– Dużo łatwiej jest dojechać do przychodni w okolicach centrum, niż błądzić po obrzeżach – dodaje Natalia Siennicka z Lublina, którą spotkaliśmy wczoraj w ośrodku przy ul. Hipotecznej. Podobnego zdania jest Jacek Malmon, prezes tej przychodni. – Zmiany uderzą głównie w pacjentów. Większość z nich odczuje je boleśnie, przyjeżdżając nocą do dotychczasowej poradni. Dowiedzą się wtedy, że muszą jednak jechać na ul. Nałęczowską czy Mełgiewską.

Tylko w ostatnią niedzielę poradnię przy ul. Hipotecznej odwiedziło blisko 100 osób.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arek / 27 lutego 2011 o 09:49
0
ten cały nfz to powinno się przegonić na cztery wiatry
Avatar
Anela / 24 lutego 2011 o 09:41
0
ROBIĄ Z NAMI CO CHCĄ, GANIAJĄ NAS PO MIEŚCIE JAK STADO BARANÓW. OD DRZWI DO DRZWI, OD PRZYCHODNI DO INNEJ PRZYCHODNI, Z JEDNEGO KONICA MIASTA NA DRUGI. JA TO SOBIE JAKOŚ PORADZE ALE STARSZE SCHOROWANE OSOBY - nfz POMYŚLN O TYCH LUDZIACH!!! no chyba że macie inny plany wobec starszych i schorowanych ludzi!!!
Avatar
Teresa / 23 lutego 2011 o 10:22
0
Zmienia się szefostwo NFZ w Lublinie i oferta niesienia pomocy. Pomoc, którą można było otrzymać w gabinecie przy ul.Rzeckiego 21 od 1-szego marca nie będzie możliwą!!! Mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Czubów i przyległych terenów m.Lublina pozostają bez pomocy lekarskiej w czasie wieczorno-nocnym i swiąt. A przecież w sąsiedztwie jest Dom Seniora LSM (gabinet jest w budynku LSM)... Mieszkańcy tych dzielnic - jak podają statystyki - niestety, ale nie należą do grup najbogatszych i młodych, często potrzebują niezwłocznej pomocy lekarskiej i nie posiadają własnego środka lokomocji. Dotychczasowa pomoc w tym ambulatorium spełniała oczekiwania pacjentów i w wielu przypadkach zapobiegła tragedii. Według informacji - najbliższym punktem będzie WOMP przy ul. Nałęczowskiej 27. Jest to przyjazna dla pacjentów przychodnia (od lat tam mam kontakt z tą przychodnią),ale dojazd do tego miejsca będzie wymagał korzystania z taksówki i poniesienia znacznych kosztów transportu.
Szanowna Dyrekcjo NFZ! Czy za wszystkimi decyzjami muszą stać tylko statystyki i najniższe koszty? Czy już przestał się liczyć CZŁOWIEK - PACJENT ??? Dojdzie do tego, że do realizacji wizyty u lekarza (podobnie jak przy pochówku w sposób godny) - trzeba będzie się zadłużać !!! Nie wszystcy mieszkańcy Lublina mają takie zarobki jak lekarze i pracownicy NFZ!!! PROSIMY O POZOSTAWIENIE PRZYCHODNI przy ul. Rzeckiego 21 !!!
Zmienia się szefostwo NFZ w Lublinie i oferta niesienia pomocy. Pomoc, którą można było otrzymać w gabinecie przy ul.Rzeckiego 21 od 1-szego marca nie będzie możliwą!!! Mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Czubów i przyległych terenów m.Lublina pozostają bez pomocy lekarskiej w czasie wieczorno-nocnym i swiąt. A przecież w sąsiedztwie jest Dom Seniora LSM (gabinet jest w budynku LSM)... Mieszkańcy tych dzielnic - jak podają statystyki - niestety, ale nie należą do grup najbogatszych i młodych, często potrzeb... rozwiń
Avatar
Eutanazja / 22 lutego 2011 o 11:25
0
Czyli nie na darmo Muchę puścili pierwszą z rewelacjami ( powtórka z Sawickiej). Zobacz wreszcie narodzie, jaki jest program PO.
Avatar
Centrum / 22 lutego 2011 o 11:08
0
Nie ma to jak zlikwidować obie przychodnie z centrum miasta, rewelacja, ręce opadają, dlaczego wogóle nie uwzględnia się opinii płatników, NFZ to chory twór...
Avatar
Janina / 22 lutego 2011 o 10:58
0
skandal skandal i jeszcze raz skandal.Zlikwidować bandę biurokratów,którzy zajmują się eutanazją a nie leczeniem.
Avatar
DD / 22 lutego 2011 o 10:22
0
Sposób na LECZENIE:
1. Małe dzieci - wzywać karetkę, trochę przez telefon po histeryzować, zabiorą dziecka do DSK na Chodźki.
2. Starsze osoby - to samo, działa jak powie się że jest kłucie w klatce piersiowej.

A jeszcze jedno pytanko?
A może tak pozew zbiorowy obywateli Lublina przeciwko lubelskiemu NFZ za narażenie życia i zdrowia obywateli przez utrudnianie uzyskania pomocy medycznej!!
Avatar
Pacjent / 22 lutego 2011 o 09:47
0
Co tu komentować ? Skandal. Kto tam siedzi w tym NFZ?
Avatar
Pacjent / 22 lutego 2011 o 09:42
0
Co tu komentować? Skandal. Kto tam siedzi w tym NFZ?
Avatar
arek / 27 lutego 2011 o 09:49
0
ten cały nfz to powinno się przegonić na cztery wiatry
Avatar
Anela / 24 lutego 2011 o 09:41
0
ROBIĄ Z NAMI CO CHCĄ, GANIAJĄ NAS PO MIEŚCIE JAK STADO BARANÓW. OD DRZWI DO DRZWI, OD PRZYCHODNI DO INNEJ PRZYCHODNI, Z JEDNEGO KONICA MIASTA NA DRUGI. JA TO SOBIE JAKOŚ PORADZE ALE STARSZE SCHOROWANE OSOBY - nfz POMYŚLN O TYCH LUDZIACH!!! no chyba że macie inny plany wobec starszych i schorowanych ludzi!!!
Avatar
Teresa / 23 lutego 2011 o 10:22
0
Zmienia się szefostwo NFZ w Lublinie i oferta niesienia pomocy. Pomoc, którą można było otrzymać w gabinecie przy ul.Rzeckiego 21 od 1-szego marca nie będzie możliwą!!! Mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Czubów i przyległych terenów m.Lublina pozostają bez pomocy lekarskiej w czasie wieczorno-nocnym i swiąt. A przecież w sąsiedztwie jest Dom Seniora LSM (gabinet jest w budynku LSM)... Mieszkańcy tych dzielnic - jak podają statystyki - niestety, ale nie należą do grup najbogatszych i młodych, często potrzebują niezwłocznej pomocy lekarskiej i nie posiadają własnego środka lokomocji. Dotychczasowa pomoc w tym ambulatorium spełniała oczekiwania pacjentów i w wielu przypadkach zapobiegła tragedii. Według informacji - najbliższym punktem będzie WOMP przy ul. Nałęczowskiej 27. Jest to przyjazna dla pacjentów przychodnia (od lat tam mam kontakt z tą przychodnią),ale dojazd do tego miejsca będzie wymagał korzystania z taksówki i poniesienia znacznych kosztów transportu.
Szanowna Dyrekcjo NFZ! Czy za wszystkimi decyzjami muszą stać tylko statystyki i najniższe koszty? Czy już przestał się liczyć CZŁOWIEK - PACJENT ??? Dojdzie do tego, że do realizacji wizyty u lekarza (podobnie jak przy pochówku w sposób godny) - trzeba będzie się zadłużać !!! Nie wszystcy mieszkańcy Lublina mają takie zarobki jak lekarze i pracownicy NFZ!!! PROSIMY O POZOSTAWIENIE PRZYCHODNI przy ul. Rzeckiego 21 !!!
Zmienia się szefostwo NFZ w Lublinie i oferta niesienia pomocy. Pomoc, którą można było otrzymać w gabinecie przy ul.Rzeckiego 21 od 1-szego marca nie będzie możliwą!!! Mieszkańcy osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Czubów i przyległych terenów m.Lublina pozostają bez pomocy lekarskiej w czasie wieczorno-nocnym i swiąt. A przecież w sąsiedztwie jest Dom Seniora LSM (gabinet jest w budynku LSM)... Mieszkańcy tych dzielnic - jak podają statystyki - niestety, ale nie należą do grup najbogatszych i młodych, często potrzeb... rozwiń
Avatar
Eutanazja / 22 lutego 2011 o 11:25
0
Czyli nie na darmo Muchę puścili pierwszą z rewelacjami ( powtórka z Sawickiej). Zobacz wreszcie narodzie, jaki jest program PO.
Avatar
Centrum / 22 lutego 2011 o 11:08
0
Nie ma to jak zlikwidować obie przychodnie z centrum miasta, rewelacja, ręce opadają, dlaczego wogóle nie uwzględnia się opinii płatników, NFZ to chory twór...
Avatar
Janina / 22 lutego 2011 o 10:58
0
skandal skandal i jeszcze raz skandal.Zlikwidować bandę biurokratów,którzy zajmują się eutanazją a nie leczeniem.
Avatar
DD / 22 lutego 2011 o 10:22
0
Sposób na LECZENIE:
1. Małe dzieci - wzywać karetkę, trochę przez telefon po histeryzować, zabiorą dziecka do DSK na Chodźki.
2. Starsze osoby - to samo, działa jak powie się że jest kłucie w klatce piersiowej.

A jeszcze jedno pytanko?
A może tak pozew zbiorowy obywateli Lublina przeciwko lubelskiemu NFZ za narażenie życia i zdrowia obywateli przez utrudnianie uzyskania pomocy medycznej!!
Avatar
Pacjent / 22 lutego 2011 o 09:47
0
Co tu komentować ? Skandal. Kto tam siedzi w tym NFZ?
Avatar
Pacjent / 22 lutego 2011 o 09:42
0
Co tu komentować? Skandal. Kto tam siedzi w tym NFZ?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 34 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!