Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
21:05
Edytuj ten wpis

MPWiK podnosi stawki. Woda w Lublinie zdrożeje

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 17 A A

2,84 zł za metr sześcienny wody i 3,74 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Takie stawki netto znalazły się w ostatecznym projekcie nowego cennika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent złożył wczoraj dokument w Radzie Miasta.

Pierwotnie MPWiK chciał przeforsować większe podwyżki. Woda miała zdrożeć z obecnych 2,78 zł na 2,89 zł, a ścieki z 3,69 zł do 3,86 zł. Taki cennik miejskie wodociągi przekazały prezydentowi z prośbą o skierowanie do Rady Miasta.

Prezydent najpierw stwierdził, że będzie nakłaniać MPWiK do całkowitej rezygnacji z podwyżek. Później uznał argumenty spółki, która tłumaczyła, że nie będzie jej stać na remonty sieci.

Wodociągi poskromiły jednak nieco swój apetyt i zbiły proponowane stawki. Podwyżka zamiast 3,8 proc. wyniesie 1,7 proc. Zysk spółki na koniec roku ma być wynieść zaledwie ułamek procenta.

Cennik ma obowiązywać od 1 marca. Radni zajmą się nim za tydzień, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet, jeśli go odrzucą lub wcale nie będą nad nim głosować to stawki zaproponowane przez MPWiK i tak wejdą w życie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mig / 22 stycznia 2010 o 13:09
0
zalany napisał:
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????[/quote]

Albo jesteś tępy, albo faktycznie mocno zalany. Było pisane - mpwik przedstawia prezydentowi (administratorowi właściciela, czyli gminy), projekt nowej taryfy cen wody i ścieku, z pełnym rozliczeniem ile pieniędzy będzie z przychodu i na jakie koszty przedsiębiorstwa się to przekłada, i jaki będzie zysk. Jak nie będzie zysku, to i nie będzie remontów - takie trudne ? Prezydent podejmuje decyzję, czy na poszczególne wydatki wydaje zgodę - siłą rzeczy pewne wydatki są sztywne i ich nie przeskoczysz. I po klepnięciu stawek przez prezydenta nie ma bata - RM może sobie tylko pokrzyczeć i poburczeć, bo jeżeli dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami, to nie ma że boli.

[quote name='xx' post='221163' date='21.01.2010, 08:48:42']Znam pewne osoby, które idąc do pracy biorą sobie książkę, żeby było co robić w pracy.....

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ?

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ? rozwiń
Avatar
zalany / 21 stycznia 2010 o 15:19
0
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:58
0
Gość napisał:
PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

[b]PO DZIAŁANIACH ZARZADU WIDAC ZE NIE WIE CO CZYNI. A RADA NADZORCZA TO SZKOLA WICEPREZYDENT KOŁODZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE.
ZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE. rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:27
0
ka napisał:
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie rozwiń
Avatar
ka / 21 stycznia 2010 o 13:10
0
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 12:21
0
Gość napisał:
[font="Arial Black"][/font][font="Arial Black"][/font]
Za Tadzia wiele innych spraw dyło inaczej. Sam kierował firmą i dużo pracował. Pomagało mu 3 dyrektorów pionów (w tym gł.ksiegowy). Jeździł własnym samochoden z pracy i do pracy i nie miał nawet limitu na przejazdy służbowe po mieście. Korzystał na cele służbowe z samochodu który obsługiwał kierowca a jak pojechał do ratusza na naradę odsyłał samochód aby inni mogli korzystać ( banki, drobne zakupy itp). Dbał o załogę, sprawy bhp, sprawną obsługę mieszkańców.
A oto zmiany!!!
- W ciągu pół roku Rada Nadzorcza pod kierownictwem Elżbiety Kołodziej Wnuk I NIEPODWAŻALNYCH USTALENIACH PROF. WŁODZIMIERZA SITKI tez członka rady nadzorczej MPWiK trzy razy zmieniala strukture organizacyjna Spółki.
- Obecnie jest dwóch członków zarządu i 5 dyrektorów oraz kilku zastepcow dyrektorów- WSZYSCY PŁATNI PONAD 10 TYS. MIESIECZNIE ( PREZESY 20.000).
-Zrobili nawet dyrektora od straszenia załogi, mobbingowania pracowników i podsłuchiwania rozmów telefonicznych oraz sprawdzania bilingów kto z kim rozmawia i do kogo dzwoni( paranoja).
- Zakupili dwa fordy które wzięli do własnej dyspozycji na całą dobę.
- Urządzili gabinety dla siebie i dla dyrektorów.
- Zatrudnili kilkanaście osób którze nie do końca wiedza jak do czegokolwiek się zabrać (specjaliści ekstra).
- Zlecają firmom zewnętrznym sprawy które wykonuja pracownicy spółki płacąc im pieniadze.
- Prezesi są tylko czasami w pracy bo resztę czasu spędzaja na " dodatkowych zajęciach" przyjemnościowych lub płatnych.
- Robotę odwalają dyrektorzy zachowujac sie wobec pracowników jak nadzorcy niewolników na plantacjach,
- Sprawy czekaja tygodniami na decyzję.
- wysuszone g..na wozi się do CHełma

A dla zamkiniecia załodze japy przez ostatnie miesiące wypłacali 10% premii więcej.
Niczego więcej zrobić - nie potrafili i pewnie nie chcieli !!

JAKI WPŁYW MAJĄ TE DZIAŁANIA NA CENE WODY I ŚCIEJKOW I ILE TO KODSZTUJE MIESZKANCÓW MIASTA.

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ rozwiń
Avatar
Wieśniak / 21 stycznia 2010 o 12:10
0
Henr. napisał:
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każdy chce coś skubnąć. Ostatnio za IV kw. 2009r wyszło to ca 8 PLN na lokal. Lokali jest 40 tys. x 8 = 320 tys.PLN. I tak będzie już do śmierci. Twoje rozumowanie byłoby dobre pod warunkiem, że MPWiK za własne pieniądze kupił tereny pod swoją działalnośc, maszyny i urządzenia, rury, itp. A on to wszystko dostał za darmo z naszych podatków. Jest firmą komunalną i z nazwy nie powinien dążyć do osiągania zysków tylko minimalizować koszty, którymi potem nas obciąża. A jak chcecie już działać na full w myśl zasady dawaj iszczo dawaj wsio to podzielcie się na kilka firm, żeby była jakaś konkurencja i wtedy dostawcę wody wybierze sobie każdy mieszkaniec. A tak jesteście tylko monopolistą i trzeba to przyjąć do wiadomości.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każd... rozwiń
Avatar
Henr. / 21 stycznia 2010 o 11:15
0
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.
Avatar
BARNABA / 21 stycznia 2010 o 10:41
0
SODOMIA I GOMORIA
Avatar
IIII TAM CO WY / 21 stycznia 2010 o 10:36
0
CO WY NARZEKACIE JA ZA ŚCIEKI JUŻ DAWNO PŁACĘ [color="#FF0000"]10,70 ZŁ ZA M/SZEŚĆ[/color]. I TO ŚCIEKI ODPROWADZANE SĄ DO OCZYSZCZALNI A NIE WYWOŻONE I NIE PISKAM TYLKO PŁACĘ ZA "MIŁOSIERDZIE GMINY" BO TO MIESZKANIA WŁASNOŚCIĄ GMINY I TAK RADA GMINNA UCHWALIŁA.NIE WIERZYCIE TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ.
Avatar
mig / 22 stycznia 2010 o 13:09
0
zalany napisał:
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????[/quote]

Albo jesteś tępy, albo faktycznie mocno zalany. Było pisane - mpwik przedstawia prezydentowi (administratorowi właściciela, czyli gminy), projekt nowej taryfy cen wody i ścieku, z pełnym rozliczeniem ile pieniędzy będzie z przychodu i na jakie koszty przedsiębiorstwa się to przekłada, i jaki będzie zysk. Jak nie będzie zysku, to i nie będzie remontów - takie trudne ? Prezydent podejmuje decyzję, czy na poszczególne wydatki wydaje zgodę - siłą rzeczy pewne wydatki są sztywne i ich nie przeskoczysz. I po klepnięciu stawek przez prezydenta nie ma bata - RM może sobie tylko pokrzyczeć i poburczeć, bo jeżeli dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami, to nie ma że boli.

[quote name='xx' post='221163' date='21.01.2010, 08:48:42']Znam pewne osoby, które idąc do pracy biorą sobie książkę, żeby było co robić w pracy.....

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ?

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ? rozwiń
Avatar
zalany / 21 stycznia 2010 o 15:19
0
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:58
0
Gość napisał:
PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

[b]PO DZIAŁANIACH ZARZADU WIDAC ZE NIE WIE CO CZYNI. A RADA NADZORCZA TO SZKOLA WICEPREZYDENT KOŁODZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE.
ZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE. rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:27
0
ka napisał:
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie rozwiń
Avatar
ka / 21 stycznia 2010 o 13:10
0
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 12:21
0
Gość napisał:
[font="Arial Black"][/font][font="Arial Black"][/font]
Za Tadzia wiele innych spraw dyło inaczej. Sam kierował firmą i dużo pracował. Pomagało mu 3 dyrektorów pionów (w tym gł.ksiegowy). Jeździł własnym samochoden z pracy i do pracy i nie miał nawet limitu na przejazdy służbowe po mieście. Korzystał na cele służbowe z samochodu który obsługiwał kierowca a jak pojechał do ratusza na naradę odsyłał samochód aby inni mogli korzystać ( banki, drobne zakupy itp). Dbał o załogę, sprawy bhp, sprawną obsługę mieszkańców.
A oto zmiany!!!
- W ciągu pół roku Rada Nadzorcza pod kierownictwem Elżbiety Kołodziej Wnuk I NIEPODWAŻALNYCH USTALENIACH PROF. WŁODZIMIERZA SITKI tez członka rady nadzorczej MPWiK trzy razy zmieniala strukture organizacyjna Spółki.
- Obecnie jest dwóch członków zarządu i 5 dyrektorów oraz kilku zastepcow dyrektorów- WSZYSCY PŁATNI PONAD 10 TYS. MIESIECZNIE ( PREZESY 20.000).
-Zrobili nawet dyrektora od straszenia załogi, mobbingowania pracowników i podsłuchiwania rozmów telefonicznych oraz sprawdzania bilingów kto z kim rozmawia i do kogo dzwoni( paranoja).
- Zakupili dwa fordy które wzięli do własnej dyspozycji na całą dobę.
- Urządzili gabinety dla siebie i dla dyrektorów.
- Zatrudnili kilkanaście osób którze nie do końca wiedza jak do czegokolwiek się zabrać (specjaliści ekstra).
- Zlecają firmom zewnętrznym sprawy które wykonuja pracownicy spółki płacąc im pieniadze.
- Prezesi są tylko czasami w pracy bo resztę czasu spędzaja na " dodatkowych zajęciach" przyjemnościowych lub płatnych.
- Robotę odwalają dyrektorzy zachowujac sie wobec pracowników jak nadzorcy niewolników na plantacjach,
- Sprawy czekaja tygodniami na decyzję.
- wysuszone g..na wozi się do CHełma

A dla zamkiniecia załodze japy przez ostatnie miesiące wypłacali 10% premii więcej.
Niczego więcej zrobić - nie potrafili i pewnie nie chcieli !!

JAKI WPŁYW MAJĄ TE DZIAŁANIA NA CENE WODY I ŚCIEJKOW I ILE TO KODSZTUJE MIESZKANCÓW MIASTA.

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ rozwiń
Avatar
Wieśniak / 21 stycznia 2010 o 12:10
0
Henr. napisał:
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każdy chce coś skubnąć. Ostatnio za IV kw. 2009r wyszło to ca 8 PLN na lokal. Lokali jest 40 tys. x 8 = 320 tys.PLN. I tak będzie już do śmierci. Twoje rozumowanie byłoby dobre pod warunkiem, że MPWiK za własne pieniądze kupił tereny pod swoją działalnośc, maszyny i urządzenia, rury, itp. A on to wszystko dostał za darmo z naszych podatków. Jest firmą komunalną i z nazwy nie powinien dążyć do osiągania zysków tylko minimalizować koszty, którymi potem nas obciąża. A jak chcecie już działać na full w myśl zasady dawaj iszczo dawaj wsio to podzielcie się na kilka firm, żeby była jakaś konkurencja i wtedy dostawcę wody wybierze sobie każdy mieszkaniec. A tak jesteście tylko monopolistą i trzeba to przyjąć do wiadomości.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każd... rozwiń
Avatar
Henr. / 21 stycznia 2010 o 11:15
0
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.
Avatar
BARNABA / 21 stycznia 2010 o 10:41
0
SODOMIA I GOMORIA
Avatar
IIII TAM CO WY / 21 stycznia 2010 o 10:36
0
CO WY NARZEKACIE JA ZA ŚCIEKI JUŻ DAWNO PŁACĘ [color="#FF0000"]10,70 ZŁ ZA M/SZEŚĆ[/color]. I TO ŚCIEKI ODPROWADZANE SĄ DO OCZYSZCZALNI A NIE WYWOŻONE I NIE PISKAM TYLKO PŁACĘ ZA "MIŁOSIERDZIE GMINY" BO TO MIESZKANIA WŁASNOŚCIĄ GMINY I TAK RADA GMINNA UCHWALIŁA.NIE WIERZYCIE TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019 0 0

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 8 4

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 15 11

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 231 23

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 9 1

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 4

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 10 7

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 14 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.