Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
21:05
Edytuj ten wpis

MPWiK podnosi stawki. Woda w Lublinie zdrożeje

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 17 A A

2,84 zł za metr sześcienny wody i 3,74 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Takie stawki netto znalazły się w ostatecznym projekcie nowego cennika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent złożył wczoraj dokument w Radzie Miasta.

Pierwotnie MPWiK chciał przeforsować większe podwyżki. Woda miała zdrożeć z obecnych 2,78 zł na 2,89 zł, a ścieki z 3,69 zł do 3,86 zł. Taki cennik miejskie wodociągi przekazały prezydentowi z prośbą o skierowanie do Rady Miasta.

Prezydent najpierw stwierdził, że będzie nakłaniać MPWiK do całkowitej rezygnacji z podwyżek. Później uznał argumenty spółki, która tłumaczyła, że nie będzie jej stać na remonty sieci.

Wodociągi poskromiły jednak nieco swój apetyt i zbiły proponowane stawki. Podwyżka zamiast 3,8 proc. wyniesie 1,7 proc. Zysk spółki na koniec roku ma być wynieść zaledwie ułamek procenta.

Cennik ma obowiązywać od 1 marca. Radni zajmą się nim za tydzień, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet, jeśli go odrzucą lub wcale nie będą nad nim głosować to stawki zaproponowane przez MPWiK i tak wejdą w życie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mig / 22 stycznia 2010 o 13:09
0
zalany napisał:
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????[/quote]

Albo jesteś tępy, albo faktycznie mocno zalany. Było pisane - mpwik przedstawia prezydentowi (administratorowi właściciela, czyli gminy), projekt nowej taryfy cen wody i ścieku, z pełnym rozliczeniem ile pieniędzy będzie z przychodu i na jakie koszty przedsiębiorstwa się to przekłada, i jaki będzie zysk. Jak nie będzie zysku, to i nie będzie remontów - takie trudne ? Prezydent podejmuje decyzję, czy na poszczególne wydatki wydaje zgodę - siłą rzeczy pewne wydatki są sztywne i ich nie przeskoczysz. I po klepnięciu stawek przez prezydenta nie ma bata - RM może sobie tylko pokrzyczeć i poburczeć, bo jeżeli dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami, to nie ma że boli.

[quote name='xx' post='221163' date='21.01.2010, 08:48:42']Znam pewne osoby, które idąc do pracy biorą sobie książkę, żeby było co robić w pracy.....

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ?

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ? rozwiń
Avatar
zalany / 21 stycznia 2010 o 15:19
0
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:58
0
Gość napisał:
PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

[b]PO DZIAŁANIACH ZARZADU WIDAC ZE NIE WIE CO CZYNI. A RADA NADZORCZA TO SZKOLA WICEPREZYDENT KOŁODZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE.
ZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE. rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:27
0
ka napisał:
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie rozwiń
Avatar
ka / 21 stycznia 2010 o 13:10
0
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 12:21
0
Gość napisał:
[font="Arial Black"][/font][font="Arial Black"][/font]
Za Tadzia wiele innych spraw dyło inaczej. Sam kierował firmą i dużo pracował. Pomagało mu 3 dyrektorów pionów (w tym gł.ksiegowy). Jeździł własnym samochoden z pracy i do pracy i nie miał nawet limitu na przejazdy służbowe po mieście. Korzystał na cele służbowe z samochodu który obsługiwał kierowca a jak pojechał do ratusza na naradę odsyłał samochód aby inni mogli korzystać ( banki, drobne zakupy itp). Dbał o załogę, sprawy bhp, sprawną obsługę mieszkańców.
A oto zmiany!!!
- W ciągu pół roku Rada Nadzorcza pod kierownictwem Elżbiety Kołodziej Wnuk I NIEPODWAŻALNYCH USTALENIACH PROF. WŁODZIMIERZA SITKI tez członka rady nadzorczej MPWiK trzy razy zmieniala strukture organizacyjna Spółki.
- Obecnie jest dwóch członków zarządu i 5 dyrektorów oraz kilku zastepcow dyrektorów- WSZYSCY PŁATNI PONAD 10 TYS. MIESIECZNIE ( PREZESY 20.000).
-Zrobili nawet dyrektora od straszenia załogi, mobbingowania pracowników i podsłuchiwania rozmów telefonicznych oraz sprawdzania bilingów kto z kim rozmawia i do kogo dzwoni( paranoja).
- Zakupili dwa fordy które wzięli do własnej dyspozycji na całą dobę.
- Urządzili gabinety dla siebie i dla dyrektorów.
- Zatrudnili kilkanaście osób którze nie do końca wiedza jak do czegokolwiek się zabrać (specjaliści ekstra).
- Zlecają firmom zewnętrznym sprawy które wykonuja pracownicy spółki płacąc im pieniadze.
- Prezesi są tylko czasami w pracy bo resztę czasu spędzaja na " dodatkowych zajęciach" przyjemnościowych lub płatnych.
- Robotę odwalają dyrektorzy zachowujac sie wobec pracowników jak nadzorcy niewolników na plantacjach,
- Sprawy czekaja tygodniami na decyzję.
- wysuszone g..na wozi się do CHełma

A dla zamkiniecia załodze japy przez ostatnie miesiące wypłacali 10% premii więcej.
Niczego więcej zrobić - nie potrafili i pewnie nie chcieli !!

JAKI WPŁYW MAJĄ TE DZIAŁANIA NA CENE WODY I ŚCIEJKOW I ILE TO KODSZTUJE MIESZKANCÓW MIASTA.

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ rozwiń
Avatar
Wieśniak / 21 stycznia 2010 o 12:10
0
Henr. napisał:
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każdy chce coś skubnąć. Ostatnio za IV kw. 2009r wyszło to ca 8 PLN na lokal. Lokali jest 40 tys. x 8 = 320 tys.PLN. I tak będzie już do śmierci. Twoje rozumowanie byłoby dobre pod warunkiem, że MPWiK za własne pieniądze kupił tereny pod swoją działalnośc, maszyny i urządzenia, rury, itp. A on to wszystko dostał za darmo z naszych podatków. Jest firmą komunalną i z nazwy nie powinien dążyć do osiągania zysków tylko minimalizować koszty, którymi potem nas obciąża. A jak chcecie już działać na full w myśl zasady dawaj iszczo dawaj wsio to podzielcie się na kilka firm, żeby była jakaś konkurencja i wtedy dostawcę wody wybierze sobie każdy mieszkaniec. A tak jesteście tylko monopolistą i trzeba to przyjąć do wiadomości.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każd... rozwiń
Avatar
Henr. / 21 stycznia 2010 o 11:15
0
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.
Avatar
BARNABA / 21 stycznia 2010 o 10:41
0
SODOMIA I GOMORIA
Avatar
IIII TAM CO WY / 21 stycznia 2010 o 10:36
0
CO WY NARZEKACIE JA ZA ŚCIEKI JUŻ DAWNO PŁACĘ [color="#FF0000"]10,70 ZŁ ZA M/SZEŚĆ[/color]. I TO ŚCIEKI ODPROWADZANE SĄ DO OCZYSZCZALNI A NIE WYWOŻONE I NIE PISKAM TYLKO PŁACĘ ZA "MIŁOSIERDZIE GMINY" BO TO MIESZKANIA WŁASNOŚCIĄ GMINY I TAK RADA GMINNA UCHWALIŁA.NIE WIERZYCIE TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ.
Avatar
mig / 22 stycznia 2010 o 13:09
0
zalany napisał:
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????[/quote]

Albo jesteś tępy, albo faktycznie mocno zalany. Było pisane - mpwik przedstawia prezydentowi (administratorowi właściciela, czyli gminy), projekt nowej taryfy cen wody i ścieku, z pełnym rozliczeniem ile pieniędzy będzie z przychodu i na jakie koszty przedsiębiorstwa się to przekłada, i jaki będzie zysk. Jak nie będzie zysku, to i nie będzie remontów - takie trudne ? Prezydent podejmuje decyzję, czy na poszczególne wydatki wydaje zgodę - siłą rzeczy pewne wydatki są sztywne i ich nie przeskoczysz. I po klepnięciu stawek przez prezydenta nie ma bata - RM może sobie tylko pokrzyczeć i poburczeć, bo jeżeli dokumenty są przygotowane zgodnie z przepisami, to nie ma że boli.

[quote name='xx' post='221163' date='21.01.2010, 08:48:42']Znam pewne osoby, które idąc do pracy biorą sobie książkę, żeby było co robić w pracy.....

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ?

Niech zgadnę - piszesz o sobie samym czy o koledze z drugiej strony biurka ? rozwiń
Avatar
zalany / 21 stycznia 2010 o 15:19
0
PRZECIEŻ DO JASNEJ CH.....RY KOSZTY REMONTÓW FIRMA MA POKRYWAĆ Z ZYSKU!!!!!!!!! TAK W STATUCIE MA ZAPISANE MPWiK. A ZYSK MA BYĆ Z OSZCZĘDNEJ GOSPODARKI, Z OSZCZĘDNYCH KOSZTÓW itd. itd. CZY KTOŚ O TYM ZAPOMNIAŁ?? MOŻE KTOŚ Z RADNYCH SIE TYM ZAJMIE. A CO TO ZNACZY ŻE I TAK BEDĄ PODWYŻKI NIEZLAEŻNIE OD TEGO CZY RADA JE ZATWIERDZI CZY NIE? TO PO CO PRZEDKŁADAJĄ JE PREZYDENTOWI????????????????? O CO TU CHODZI????????? KIEDY TEN BAJZEL SIE SKOŃCZY????????????
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:58
0
Gość napisał:
PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

[b]PO DZIAŁANIACH ZARZADU WIDAC ZE NIE WIE CO CZYNI. A RADA NADZORCZA TO SZKOLA WICEPREZYDENT KOŁODZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE.
ZIEJ WNUK I CO OD NICH WYMAGAC ? BIORA NIEMALA KASE A RESZTE MAJA GDZIES. ZWIAZKI SIEDZA CICHO DOKAD IM SIE W D... WODY NIE NALEJE. JAK ZAWSZE POLAK MADRY PO SZKODZIE. rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 13:27
0
ka napisał:
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie

muszę z tobą się zgodzic! poradzą sobie rozwiń
Avatar
ka / 21 stycznia 2010 o 13:10
0
I co z tego,że ludzie wyrażają swoje opinie.Jak spece od wody i kanalizacji zarabiają po kilkanaście tys.zł to nic dziwnego że zrobią wszystko żeby zatrzymać swoje stołki,a resztę mają głęboko w du..pie.Jedno jest pewne"PSY SZCZEKAJĄ-KARAWANA JEDZIE DALEJ"Niech to wszystko szlag trafi,bo to jedno wielkie bagno.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 12:21
0
Gość napisał:
[font="Arial Black"][/font][font="Arial Black"][/font]
Za Tadzia wiele innych spraw dyło inaczej. Sam kierował firmą i dużo pracował. Pomagało mu 3 dyrektorów pionów (w tym gł.ksiegowy). Jeździł własnym samochoden z pracy i do pracy i nie miał nawet limitu na przejazdy służbowe po mieście. Korzystał na cele służbowe z samochodu który obsługiwał kierowca a jak pojechał do ratusza na naradę odsyłał samochód aby inni mogli korzystać ( banki, drobne zakupy itp). Dbał o załogę, sprawy bhp, sprawną obsługę mieszkańców.
A oto zmiany!!!
- W ciągu pół roku Rada Nadzorcza pod kierownictwem Elżbiety Kołodziej Wnuk I NIEPODWAŻALNYCH USTALENIACH PROF. WŁODZIMIERZA SITKI tez członka rady nadzorczej MPWiK trzy razy zmieniala strukture organizacyjna Spółki.
- Obecnie jest dwóch członków zarządu i 5 dyrektorów oraz kilku zastepcow dyrektorów- WSZYSCY PŁATNI PONAD 10 TYS. MIESIECZNIE ( PREZESY 20.000).
-Zrobili nawet dyrektora od straszenia załogi, mobbingowania pracowników i podsłuchiwania rozmów telefonicznych oraz sprawdzania bilingów kto z kim rozmawia i do kogo dzwoni( paranoja).
- Zakupili dwa fordy które wzięli do własnej dyspozycji na całą dobę.
- Urządzili gabinety dla siebie i dla dyrektorów.
- Zatrudnili kilkanaście osób którze nie do końca wiedza jak do czegokolwiek się zabrać (specjaliści ekstra).
- Zlecają firmom zewnętrznym sprawy które wykonuja pracownicy spółki płacąc im pieniadze.
- Prezesi są tylko czasami w pracy bo resztę czasu spędzaja na " dodatkowych zajęciach" przyjemnościowych lub płatnych.
- Robotę odwalają dyrektorzy zachowujac sie wobec pracowników jak nadzorcy niewolników na plantacjach,
- Sprawy czekaja tygodniami na decyzję.
- wysuszone g..na wozi się do CHełma

A dla zamkiniecia załodze japy przez ostatnie miesiące wypłacali 10% premii więcej.
Niczego więcej zrobić - nie potrafili i pewnie nie chcieli !!

JAKI WPŁYW MAJĄ TE DZIAŁANIA NA CENE WODY I ŚCIEJKOW I ILE TO KODSZTUJE MIESZKANCÓW MIASTA.

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ

PROPONUJĘ CI ABYŚ NIE PISAŁ GŁUPOT LUB CZEGOŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA FAKT BEZSPRZECZNY MPWIK POTRZEBUJE ZMIAN I TO ZMIAN GRUNTOWNYCH ... PYTANIE TYLKO CZY NOWY ZARZĄD WIEC CO CHCE ZROBIĆ I CZY COKOLWIEK ZROBI, CZY TYLKO ADMINISTROWANIE MA NA MYSLI...PS JESLI ZARZĄD POPEŁNIA BŁĘDY O KTORYCH PISZESZ PRZEDSTAW SWOJE SUGESTIE RADZIE NADZORCZEJ POPRZEZ PRZEDSTAWICIELI WYBIERANYCH Z ZAŁOGI .... A MOŻE ZWIĄZKI ZAWODOWE COŚ CI POMOGĄ rozwiń
Avatar
Wieśniak / 21 stycznia 2010 o 12:10
0
Henr. napisał:
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każdy chce coś skubnąć. Ostatnio za IV kw. 2009r wyszło to ca 8 PLN na lokal. Lokali jest 40 tys. x 8 = 320 tys.PLN. I tak będzie już do śmierci. Twoje rozumowanie byłoby dobre pod warunkiem, że MPWiK za własne pieniądze kupił tereny pod swoją działalnośc, maszyny i urządzenia, rury, itp. A on to wszystko dostał za darmo z naszych podatków. Jest firmą komunalną i z nazwy nie powinien dążyć do osiągania zysków tylko minimalizować koszty, którymi potem nas obciąża. A jak chcecie już działać na full w myśl zasady dawaj iszczo dawaj wsio to podzielcie się na kilka firm, żeby była jakaś konkurencja i wtedy dostawcę wody wybierze sobie każdy mieszkaniec. A tak jesteście tylko monopolistą i trzeba to przyjąć do wiadomości.

My mówimy o zupie a Ty kolego o d..... Ta cała kołomyjka z cenami wody i ścieków powstała na skutek bardzo oszczędnej gospodarki wodą przez mieszkańcow Lublina. Każdy chciałby jak najwięcej sprzedać swoich wyrobów. Ale wody tak jak i energi eletrycznej nie zmagazynujesz. Teraz każdy ma wodomierz i sam sprawdza jakie ma zużycie. Chociaż SM"Czuby" ( pośrednik) wpadła na nowy pomysł, że co kwartał oprócz zużycia faktycznego dolicza nam jak określa w rozliczeniu " różnicę wynikłą z obciążenia MPWiK". Każd... rozwiń
Avatar
Henr. / 21 stycznia 2010 o 11:15
0
Niech każdy sobie odpowie czy 6,58 zł za dostarczenie 100 wiader wody na 10 piętro, odebranie i oczyszczenie ścieków to dużo. Ile to butelek Nałęczowianki? Ile paczek papierosów? W Polsce woda nie jest szanowana bo jest śmiesznie tania.
Avatar
BARNABA / 21 stycznia 2010 o 10:41
0
SODOMIA I GOMORIA
Avatar
IIII TAM CO WY / 21 stycznia 2010 o 10:36
0
CO WY NARZEKACIE JA ZA ŚCIEKI JUŻ DAWNO PŁACĘ [color="#FF0000"]10,70 ZŁ ZA M/SZEŚĆ[/color]. I TO ŚCIEKI ODPROWADZANE SĄ DO OCZYSZCZALNI A NIE WYWOŻONE I NIE PISKAM TYLKO PŁACĘ ZA "MIŁOSIERDZIE GMINY" BO TO MIESZKANIA WŁASNOŚCIĄ GMINY I TAK RADA GMINNA UCHWALIŁA.NIE WIERZYCIE TO PROSZĘ SPRAWDZIĆ.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 4 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 37 3

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!