Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2013 r.
21:37
Edytuj ten wpis

MSZ nie odwoła się od wyroku ws. 14-letniej Agaty z Lublina

Autor: Zdjęcie autora łm er
0 9 A A
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł jednogłośnie, że Polska naruszyła trzy przepisy europejski
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł jednogłośnie, że Polska naruszyła trzy przepisy europejski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że nie odwoła się od wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie 14-letniej Agaty z Lublina, mimo że ma takie prawo - poinformowała Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według posłanki jest to słuszna decyzja. - Mam nadzieję, że Ministerstwo nie ulegnie teraz pod naciskiem konserwatystów - napisała na swoim blogu Nowicka.

Innego zdania jest Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. - Nieodwoływane się od wyroku trybunału to krycie odpowiedzialności ówczesnej minister zdrowia Ewy Kopacz i premiera Donalda Tuska za tragedię z 2008 r., czyli doprowadzenie do tego, że dziecko "Agaty" nie mogło się urodzić. Premier Tusk i marszałek Kopacz powinni stanąć za to przed Trybunałem Stanu - mówi polityk w rozmowie z portalem onet.pl .

Kontrowersyjna sprawa

W 2008 roku 14-letnia wówczas dziewczyna (nazywana przez media Agatą) trafiła do szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Miała zaświadczenie z prokuratury, że ciąża jest wynikiem "czynu zabronionego”, bo doszło do współżycia seksualnego z osobą poniżej 15. roku życia.

Według przepisów miała prawo do legalnego zabiegu przerwania ciąży. Szpital jednak odmówił jego przeprowadzenia. Taką samą decyzję podjął szpital w Warszawie. Aborcję wykonano dopiero w szpitalu w Gdańsku.

14-latka i jej matka poskarżyły się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, że utrudniano im przeprowadzanie zabiegu. Zarzuciły też szpitalowi w Lublinie, że publicznie informował o historii dziewczyny.

W październiku 2012 Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował, że Agata dostanie 30 tys. euro odszkodowania. Sędziowie przyznali również 15 tys. euro jej matce (była – obok córki – skarżącą w tej sprawie). Oprócz tego Polska ma im zapłacić 16 tys. euro na pokrycie poniesionych kosztów i wydatków.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelniczka / 1 lutego 2013 r. o 13:39
0
szkoda i tylko tej dziewczyny... bo nikt o niej nie pomyslał. matka na nij tylko kase wyrwała i tyle.
spoko nie chciała dziecka, ale po co ta sytuacje rozdmuchować i do mediów?? teraz jestem pewna na 100% ze jest palcami wytykana i mysiła sie przeprowadzic jak katarzyna w.
nasze państwo a przede wszystkim babcie moherki są strasznie wredne i potrafia zniszczyc zycie wiec to jest chore. widać ze za kase mozna wszystko.. wszytko.
w lublinie jej nie zdrobili zabiegu w jednym miejscu.. to potrafiły jechac az nad morze?? napewno by gdzies w lublinie zrobiły ten zabieg tylko gdyby nie media.
szkoda mi jej, ma teraz 16 lat a zycie zmarnowane i nie przez to ze usuneła tylko przez matke, ktora chciała kasy.
pozdrawiam mam nadzieje ze to przeczyta.
szkoda i tylko tej dziewczyny... bo nikt o niej nie pomyslał. matka na nij tylko kase wyrwała i tyle.
spoko nie chciała dziecka, ale po co ta sytuacje rozdmuchować i do mediów?? teraz jestem pewna na 100% ze jest palcami wytykana i mysiła sie przeprowadzic jak katarzyna w.
nasze państwo a przede wszystkim babcie moherki są strasznie wredne i potrafia zniszczyc zycie wiec to jest chore. widać ze za kase mozna wszystko.. wszytko.
w lublinie jej nie zdrobili zabiegu w jednym miejscu.. to potrafiły jechac az nad morze?? napewno... rozwiń
Avatar
OBROŃCA ŻYCIA / 1 lutego 2013 r. o 10:45
0
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAĆ PANIE ZABITEMU MALEŃSTWU...
A DZIEWCZYNA MOŻE KIEDYŚ SOBIE O NIM PRZYPOMNI I GORZKO ZAPŁACZE...ALE TO JUŻ NIE ZWRÓCI MU ŻYCIA...
Avatar
mrówek. / 1 lutego 2013 r. o 09:56
0
Może politycy nabiorą z tego przypadku rozumu do pustych łbów. Takich spraw będzie więcej. Oby kasy starczyło dla wszystkich.
Avatar
PATRIOTKA / 1 lutego 2013 r. o 07:44
0
Szkoda że uwzględnia się prawa tylko wybranych "człowieków"ale naród wybrany już tak ma,kiedyś hitlerowcy mordowali nienarodzone dzieci i noworodki a teraz nasze Państwo musi jeszcze płacić za to że normalni ludzie nie chcieli zbić dziecka CYWILIZACJA ŚMIERCI POTRZEBNY HITLER ALE CZY NAPEWNO MOŻE WYSTARCZY TYLKO PO
Avatar
oświecone_oko / 1 lutego 2013 r. o 01:01
0
Nie wiedziałem że na morderstwie można tyle zarobić, abstrahując od poglądów religijnych prawo do życia jest prawem FUNDAMENTALNYM. To nie dziecka wina w jaki sposób zostało poczęte, wiec zamiast szczypcami rozrywać jego Ciało, można było donosić ciążę i zostawić go w szpitalu abo oddać do sierocińca. A jeżeli matce i ,,Agatce" tak zależało na kasie to i bez tego znając życie dostały by kasę. Większość piszących komentarze chyba są takimi kozakami bo albo w ich czasach nie przyszło do głowy rodzicom zabijać dzieci albo po prostu im się udało szczęśliwie przyjść na świat i móc narzekać jak religia czyni ich biednymi ,,ludźmi". Na koniec tyko napisze cieszcie się żyjecie jeszcze, i nie zapnijcie napisać deklaracji o zgodzie na eutanazje bo na starość chyba nie chcecie nikomu problemów sprawiać.
Nie wiedziałem że na morderstwie można tyle zarobić, abstrahując od poglądów religijnych prawo do życia jest prawem FUNDAMENTALNYM. To nie dziecka wina w jaki sposób zostało poczęte, wiec zamiast szczypcami rozrywać jego Ciało, można było donosić ciążę i zostawić go w szpitalu abo oddać do sierocińca. A jeżeli matce i ,,Agatce" tak zależało na kasie to i bez tego znając życie dostały by kasę. Większość piszących komentarze chyba są takimi kozakami bo albo w ich czasach nie przyszło do głowy rodzicom zabijać dzieci albo po prostu im się... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 1 lutego 2013 r. o 00:36
0
cytat " Premier Tusk i marszałek Kopacz powinni stanąć za to przed Trybunałem Stanu"....autor tych slow powinien stanac rowniez, ale przed gabinetem lekarskim i czekac na swoja kolejke do psychiatry....
Avatar
carbon / 31 stycznia 2013 r. o 22:55
0
[quote name='Bob' timestamp='1359666465' post='728367']
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. [color=#ff0000]No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...[/color]
[/quote]

Cholera - mam deja vu!
Zupełnie jakbym słyszał wykład bolszewickiego propagandzisty o jedynie słusznej sile...
[quote name='Bob' timestamp='1359666465' post='728367']
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. [color=#ff0000]No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...[/color]
[/quote]

Cholera - mam deja vu!
Zupełnie jakbym słyszał wykład bolszewickiego propagandzisty o jedynie ... rozwiń
Avatar
brawo Trybunał! / 31 stycznia 2013 r. o 22:51
0
Oto sprawiedliwy wyrok Trybunału, którego członkowie są homo sapiens - w odróżnieniu od polskich katotalibów...

Dobrze, że pokazano, iż w dzisiejszej Europie nie ma miejsca na ciemnotę i zabobon! Szkoda tylko, że za umysłowe aberracje kilku fundamentalistów musi zapłacić Skarb Państwa: niechby wreszcie te ortodoksyjne oszołomy zaczęły ponosić jakąś osobistą odpowiedzialność!
Avatar
Bob / 31 stycznia 2013 r. o 22:07
0
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...
Avatar
czytelniczka / 1 lutego 2013 r. o 13:39
0
szkoda i tylko tej dziewczyny... bo nikt o niej nie pomyslał. matka na nij tylko kase wyrwała i tyle.
spoko nie chciała dziecka, ale po co ta sytuacje rozdmuchować i do mediów?? teraz jestem pewna na 100% ze jest palcami wytykana i mysiła sie przeprowadzic jak katarzyna w.
nasze państwo a przede wszystkim babcie moherki są strasznie wredne i potrafia zniszczyc zycie wiec to jest chore. widać ze za kase mozna wszystko.. wszytko.
w lublinie jej nie zdrobili zabiegu w jednym miejscu.. to potrafiły jechac az nad morze?? napewno by gdzies w lublinie zrobiły ten zabieg tylko gdyby nie media.
szkoda mi jej, ma teraz 16 lat a zycie zmarnowane i nie przez to ze usuneła tylko przez matke, ktora chciała kasy.
pozdrawiam mam nadzieje ze to przeczyta.
szkoda i tylko tej dziewczyny... bo nikt o niej nie pomyslał. matka na nij tylko kase wyrwała i tyle.
spoko nie chciała dziecka, ale po co ta sytuacje rozdmuchować i do mediów?? teraz jestem pewna na 100% ze jest palcami wytykana i mysiła sie przeprowadzic jak katarzyna w.
nasze państwo a przede wszystkim babcie moherki są strasznie wredne i potrafia zniszczyc zycie wiec to jest chore. widać ze za kase mozna wszystko.. wszytko.
w lublinie jej nie zdrobili zabiegu w jednym miejscu.. to potrafiły jechac az nad morze?? napewno... rozwiń
Avatar
OBROŃCA ŻYCIA / 1 lutego 2013 r. o 10:45
0
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAĆ PANIE ZABITEMU MALEŃSTWU...
A DZIEWCZYNA MOŻE KIEDYŚ SOBIE O NIM PRZYPOMNI I GORZKO ZAPŁACZE...ALE TO JUŻ NIE ZWRÓCI MU ŻYCIA...
Avatar
mrówek. / 1 lutego 2013 r. o 09:56
0
Może politycy nabiorą z tego przypadku rozumu do pustych łbów. Takich spraw będzie więcej. Oby kasy starczyło dla wszystkich.
Avatar
PATRIOTKA / 1 lutego 2013 r. o 07:44
0
Szkoda że uwzględnia się prawa tylko wybranych "człowieków"ale naród wybrany już tak ma,kiedyś hitlerowcy mordowali nienarodzone dzieci i noworodki a teraz nasze Państwo musi jeszcze płacić za to że normalni ludzie nie chcieli zbić dziecka CYWILIZACJA ŚMIERCI POTRZEBNY HITLER ALE CZY NAPEWNO MOŻE WYSTARCZY TYLKO PO
Avatar
oświecone_oko / 1 lutego 2013 r. o 01:01
0
Nie wiedziałem że na morderstwie można tyle zarobić, abstrahując od poglądów religijnych prawo do życia jest prawem FUNDAMENTALNYM. To nie dziecka wina w jaki sposób zostało poczęte, wiec zamiast szczypcami rozrywać jego Ciało, można było donosić ciążę i zostawić go w szpitalu abo oddać do sierocińca. A jeżeli matce i ,,Agatce" tak zależało na kasie to i bez tego znając życie dostały by kasę. Większość piszących komentarze chyba są takimi kozakami bo albo w ich czasach nie przyszło do głowy rodzicom zabijać dzieci albo po prostu im się udało szczęśliwie przyjść na świat i móc narzekać jak religia czyni ich biednymi ,,ludźmi". Na koniec tyko napisze cieszcie się żyjecie jeszcze, i nie zapnijcie napisać deklaracji o zgodzie na eutanazje bo na starość chyba nie chcecie nikomu problemów sprawiać.
Nie wiedziałem że na morderstwie można tyle zarobić, abstrahując od poglądów religijnych prawo do życia jest prawem FUNDAMENTALNYM. To nie dziecka wina w jaki sposób zostało poczęte, wiec zamiast szczypcami rozrywać jego Ciało, można było donosić ciążę i zostawić go w szpitalu abo oddać do sierocińca. A jeżeli matce i ,,Agatce" tak zależało na kasie to i bez tego znając życie dostały by kasę. Większość piszących komentarze chyba są takimi kozakami bo albo w ich czasach nie przyszło do głowy rodzicom zabijać dzieci albo po prostu im się... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 1 lutego 2013 r. o 00:36
0
cytat " Premier Tusk i marszałek Kopacz powinni stanąć za to przed Trybunałem Stanu"....autor tych slow powinien stanac rowniez, ale przed gabinetem lekarskim i czekac na swoja kolejke do psychiatry....
Avatar
carbon / 31 stycznia 2013 r. o 22:55
0
[quote name='Bob' timestamp='1359666465' post='728367']
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. [color=#ff0000]No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...[/color]
[/quote]

Cholera - mam deja vu!
Zupełnie jakbym słyszał wykład bolszewickiego propagandzisty o jedynie słusznej sile...
[quote name='Bob' timestamp='1359666465' post='728367']
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. [color=#ff0000]No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...[/color]
[/quote]

Cholera - mam deja vu!
Zupełnie jakbym słyszał wykład bolszewickiego propagandzisty o jedynie ... rozwiń
Avatar
brawo Trybunał! / 31 stycznia 2013 r. o 22:51
0
Oto sprawiedliwy wyrok Trybunału, którego członkowie są homo sapiens - w odróżnieniu od polskich katotalibów...

Dobrze, że pokazano, iż w dzisiejszej Europie nie ma miejsca na ciemnotę i zabobon! Szkoda tylko, że za umysłowe aberracje kilku fundamentalistów musi zapłacić Skarb Państwa: niechby wreszcie te ortodoksyjne oszołomy zaczęły ponosić jakąś osobistą odpowiedzialność!
Avatar
Bob / 31 stycznia 2013 r. o 22:07
0
Oto umywanie rak od - legitymizacji grzechu smertelnego... Morderstwa Bezbronnego Dziecka!

Ludzie o twardym karku i slepocie tego nie pojma, bo uznają to za głupotę. No cóż, każda prawda ma swoje światło, ale tylko Jedno Światło jest prawdziwe...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!