Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2011 r.
11:18
Edytuj ten wpis

NFZ powiadomił ABW o strajku lekarzy: "Mogli narazić zdrowie"

0 7 A A
Pacjenci byli zaskoczeni, że ich lekarze nie przyszli rano do pracy. – Rozumiem, że protestują, ale
Pacjenci byli zaskoczeni, że ich lekarze nie przyszli rano do pracy. – Rozumiem, że protestują, ale

Zdaniem prezesa lubelskiego funduszu lekarze rodzinni, którzy 12 lipca zamknęli gabinety z powodu strajku, mogli narazić zdrowie i życie pacjentów. Sprawa trafiła już do prokuratury.




AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mowa o lekarzach rodzinnych z Federacji Porozumienie Zielonogórskiego, którzy zastrajkowali, ponieważ NFZ zażądał od nich zebrania od pacjentów nowych deklaracji o wyborze lekarza. Sprawa dotyczy co najmniej 35-ciu przychodni w Lublinie i województwie lubelskim.

- O tym, że gabinety lekarskie w dniu 12 lipca będą zamknięte, lekarze powinni powiadomić fundusz z 30-dniowym wyprzedzeniem. Tymczasem informacja pojawiła się z dnia na dzień, na łamach prasy – mówi Krzysztof Tuczapski, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ-u. – Strajk był nielegalny – podkreśla.

Dyrektor twierdzi, że powiadomił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dzień po całym zdarzeniu. Z kolei ABW przekazało już sprawę do prokuratury.

Co na to sami lekarze? – Postąpiliśmy zgodnie z prawem, nie narażając ani życia, ani zdrowia pacjentów. Nie dotarła do nas żadna informacja o tym, że jakikolwiek pacjent został poszkodowany w wyniku strajku. – mów dr Teresa Dobrzańska – Pilichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców. Podkreśla też, że nie lekarze rodzinni nie otrzymali też żadnej informacji od NFZ, na temat poinformowania o strajku z 12 lipca ABW i prokuratury. - Czekamy teraz na rozwój wydarzeń – dodaje dr Teresa Dobrzańska – Pilichowska.

- Trwają czynności sprawdzające. Uzupełniamy informacje, dotyczące tej sprawy – informuje prokurator Dorota Kawa z Prokuratury Rejonowej w Lublinie. W czwartek prokuratura przesłucha dyrektora NFZ-u, Krzysztofa Tuczapskiego.

Lubelski NFZ zapowiada, że powiadomi o zakończeniu sprawy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 1 października 2011 o 01:14
0
Zacznij się leczyć tanio i profesjonalnie >>>>> http://www.oferta.omsignum.pl/paweltereszkiewicz
Avatar
polak / 3 sierpnia 2011 o 21:49
0
Poziom wypowiedzi jest różny od głupoty do faktów.
Zmień lekarza ktoś pisze.
Można wymienić buty na nowe ,lekarz będzie ten sam tylko nazwisko inne..
I pracuje u kogoś za kasę na godziny i ma gdzieś Twoje zdrowie bo liczy się kasa.
Avatar
peegz / 3 sierpnia 2011 o 17:07
0
[quote name='Gość' timestamp='1312360919' post='510381']
Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawowe badania morfologiczne. Chory kraj i chora służba zdrowia, zdrowi jedynie chorzy, bo żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie!
[/quote]

Przecież możesz zmienić lekarza, jak Ci nie odpowiada. Kto Cię zmusza do chodzenia do takiego???
[quote name='Gość' timestamp='1312360919' post='510381']
Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawo... rozwiń
Avatar
polak / 3 sierpnia 2011 o 11:58
0
Dziwnym trafem lub/o federacji mieści się w budynku lub/o NFZ.
Obieg informacji czyli przecieki z NFZ są zapewnione.
Na stronach Federacji głównym przesłaniem jest walka i nie myślcie,że o lepsze standarty leczenia to walka o kasę.
Co m-c NZOZ wystawiają NFZ rachunki do 100000 zl wg złożonych deklaracji które powinny być na bieżąco uaktualniane.
Co zrobić z ludżmi latami nie korzystającymi z porad,co z ludżmi którzy przebywają latami za granicami?
Ci pierwsi płacą składki i mogą w każej chwili potrzebować lekarza.
Ci drudzy nie płacą i mają ubezpieczenie unijne. Jednych i drugich lekarze,właściciele prywatnych praktyk wykazyją w rachunkach dla NFZ.
Realny koszt prowadzenia praktyk zamyka się kwotą 10000 zł łącznie kosztami płac personelu i kosztami administracyjnymi.
Czyli płace nieszczęśliwych właścicieli wynoszą 90ooo zł do podziału.
To lekarze młodzi bądż niezaradni pracują na kilku etatach.
Właściciele praktyk będących przy korycie NFZ i pracujący zawodowo kilka godzin dziennie udzielają się ;społecznie;?
w kilku nieraz spółkach,radach i Federacji.
To nie ABW,a dyr.NFZ powinien nałożyc bardzo wysokie kary pieniężne na właścicieli praktyk.
Dziwnym trafem lub/o federacji mieści się w budynku lub/o NFZ.
Obieg informacji czyli przecieki z NFZ są zapewnione.
Na stronach Federacji głównym przesłaniem jest walka i nie myślcie,że o lepsze standarty leczenia to walka o kasę.
Co m-c NZOZ wystawiają NFZ rachunki do 100000 zl wg złożonych deklaracji które powinny być na bieżąco uaktualniane.
Co zrobić z ludżmi latami nie korzystającymi z porad,co z ludżmi którzy przebywają latami za granicami?
Ci pierwsi płacą składki i mogą w każej chwili potrzebować lekar... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2011 o 10:41
0
[quote name='crx' timestamp='1312280598' post='509955']
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
[/quote]
Czy ty się dobrze czujesz? Chyba nie! Zdajesz sobie sprawę, że polski lekarz kombinator, nie przyjmowałby pacjentów i miałby samych zdrowych. Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawowe badania morfologiczne. Chory kraj i chora służba zdrowia, zdrowi jedynie chorzy, bo żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie!
[quote name='crx' timestamp='1312280598' post='509955']
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
[/quote]
Czy ty się dobrze czujesz? Chyba nie! Zdajesz sobie sprawę, że polski lekarz kombinator, nie przyjmowałby pacjentów i miałby ... rozwiń
Avatar
chory / 2 sierpnia 2011 o 13:10
0
Najwięcej szkody i kosztów generuje NFZ.Ten biurokratyczny twór powinien zostać zlikwidowany.
Avatar
crx / 2 sierpnia 2011 o 12:23
0
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
Avatar
Paweł / 1 października 2011 o 01:14
0
Zacznij się leczyć tanio i profesjonalnie >>>>> http://www.oferta.omsignum.pl/paweltereszkiewicz
Avatar
polak / 3 sierpnia 2011 o 21:49
0
Poziom wypowiedzi jest różny od głupoty do faktów.
Zmień lekarza ktoś pisze.
Można wymienić buty na nowe ,lekarz będzie ten sam tylko nazwisko inne..
I pracuje u kogoś za kasę na godziny i ma gdzieś Twoje zdrowie bo liczy się kasa.
Avatar
peegz / 3 sierpnia 2011 o 17:07
0
[quote name='Gość' timestamp='1312360919' post='510381']
Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawowe badania morfologiczne. Chory kraj i chora służba zdrowia, zdrowi jedynie chorzy, bo żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie!
[/quote]

Przecież możesz zmienić lekarza, jak Ci nie odpowiada. Kto Cię zmusza do chodzenia do takiego???
[quote name='Gość' timestamp='1312360919' post='510381']
Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawo... rozwiń
Avatar
polak / 3 sierpnia 2011 o 11:58
0
Dziwnym trafem lub/o federacji mieści się w budynku lub/o NFZ.
Obieg informacji czyli przecieki z NFZ są zapewnione.
Na stronach Federacji głównym przesłaniem jest walka i nie myślcie,że o lepsze standarty leczenia to walka o kasę.
Co m-c NZOZ wystawiają NFZ rachunki do 100000 zl wg złożonych deklaracji które powinny być na bieżąco uaktualniane.
Co zrobić z ludżmi latami nie korzystającymi z porad,co z ludżmi którzy przebywają latami za granicami?
Ci pierwsi płacą składki i mogą w każej chwili potrzebować lekarza.
Ci drudzy nie płacą i mają ubezpieczenie unijne. Jednych i drugich lekarze,właściciele prywatnych praktyk wykazyją w rachunkach dla NFZ.
Realny koszt prowadzenia praktyk zamyka się kwotą 10000 zł łącznie kosztami płac personelu i kosztami administracyjnymi.
Czyli płace nieszczęśliwych właścicieli wynoszą 90ooo zł do podziału.
To lekarze młodzi bądż niezaradni pracują na kilku etatach.
Właściciele praktyk będących przy korycie NFZ i pracujący zawodowo kilka godzin dziennie udzielają się ;społecznie;?
w kilku nieraz spółkach,radach i Federacji.
To nie ABW,a dyr.NFZ powinien nałożyc bardzo wysokie kary pieniężne na właścicieli praktyk.
Dziwnym trafem lub/o federacji mieści się w budynku lub/o NFZ.
Obieg informacji czyli przecieki z NFZ są zapewnione.
Na stronach Federacji głównym przesłaniem jest walka i nie myślcie,że o lepsze standarty leczenia to walka o kasę.
Co m-c NZOZ wystawiają NFZ rachunki do 100000 zl wg złożonych deklaracji które powinny być na bieżąco uaktualniane.
Co zrobić z ludżmi latami nie korzystającymi z porad,co z ludżmi którzy przebywają latami za granicami?
Ci pierwsi płacą składki i mogą w każej chwili potrzebować lekar... rozwiń
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2011 o 10:41
0
[quote name='crx' timestamp='1312280598' post='509955']
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
[/quote]
Czy ty się dobrze czujesz? Chyba nie! Zdajesz sobie sprawę, że polski lekarz kombinator, nie przyjmowałby pacjentów i miałby samych zdrowych. Teraz, gdy idę po receptę na leki przypisane na stałe, nawet nie wchodzę do gabinetu, receptę daje mi pielęgniarka, lekarz na niej zostawia swój ślad w postaci pieczątki, ale liczy mnie jako pacjenta i za tą „wizytę” fundusz mu płaci. O skierowanie do specjalisty nie można się doprosić, jak już się je dostanie to na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy a skierowanie ważne jest miesiąc. Już nie pamiętam, kiedy dostałam skierowanie do laboratorium na podstawowe badania morfologiczne. Chory kraj i chora służba zdrowia, zdrowi jedynie chorzy, bo żeby się leczyć to trzeba mieć zdrowie!
[quote name='crx' timestamp='1312280598' post='509955']
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
[/quote]
Czy ty się dobrze czujesz? Chyba nie! Zdajesz sobie sprawę, że polski lekarz kombinator, nie przyjmowałby pacjentów i miałby ... rozwiń
Avatar
chory / 2 sierpnia 2011 o 13:10
0
Najwięcej szkody i kosztów generuje NFZ.Ten biurokratyczny twór powinien zostać zlikwidowany.
Avatar
crx / 2 sierpnia 2011 o 12:23
0
W mądrym państwie, zarobek lekarzy powinien być uzależniony od "ilości zdrowych,a nie chorych osób w populacji".ALE TU ANI WIDU ,ANI SŁYCHU PAŃSTWA,A TYM BARDZIEJ MĄDREGO!!!!!!!!!!Tu po prostu jest solidarucholandia!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 12 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 413 34

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!