Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2011 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Niesłysząca studentka KUL reprezentuje Polskę na Miss Świata

0 30 A A
Motto życia Moniki to słowa Wergiliusza: "Audaces fortuna iuvat” (Odważnym szczęście sprzyja). (AGE
Motto życia Moniki to słowa Wergiliusza: \"Audaces fortuna iuvat” (Odważnym szczęście sprzyja). (AGE

Monika Szymanek z Lublina jest nie słyszy od urodzenia. Ale nie przeszkadza jej to spełniać marzenia. Latem leci do USA, gdzie będzie reprezentować Polskę na wyborach Miss Świata

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy miałam 8. miesięcy wykryto u mnie niedosłuch. Ale od dziecka miałam intensywne zabiegi rehabilitacyjne, dlatego potrafię płynnie mówić – opowiada Monika Szymanek.

23-latka czyta z ruchu warg i rozmawia zupełnie normalnie. – Gdy byłam na wyborach w Gruzji, oprócz mnie mówić potrafiła tylko jedna kandydatka, dziewczyna z Izraela. Rozmawiałyśmy po angielsku – wspomina.

Monika studiuje na KUL na dwóch kierunkach: prawo i pedagogikę. W konkursach piękności startuje od dwóch lat. – Żeby wziąć udział w takim konkursie trzeba mieć audiogram, czyli stwierdzoną wadę słuchu. To jedyny warunek – opowiada. – Podobnie, jak w każdych wyborach Miss, dziewczyny występują w strojach wieczorowych, czy bikini. Różnica jest jedna. Podczas prezentacji swojej osoby posługujemy się językiem migowym – dodaje.

W 2009 roku w wyborach polskiej miss głuchoniemych Monika zajęła drugie miejsce. Od tamtej pory próbuje swoich sił też za granicą. Latem zeszłego roku wystartowała w wyborach Miss Deaf World w Gruzji. Miała jednak pecha.

– Od wielu lat jeżdżę na łyżwach. Chciałam przedstawić swoją pasję na filmie. Jednak coś nie zadziałało i prezentacja się nie otworzyła – wspomina.

Z Gruzji Monika wróciła bez żadnego tytułu, jednak szczęście znów się do niej uśmiechnęło. – Otrzymałam propozycję wystąpienia w konkursie Miss Deaf International, który w lipcu odbędzie się w Kalifornii – cieszy się Monika.

Już zaczęła się przygotowywać do występu. Pomaga jej w tym lubelska agencja Perform.
– Uczymy Monikę podstaw wizażu i sztuki chodzenia po scenie. Dzięki temu będzie robiła wrażenie bardziej pewnej siebie, co jest bardzo ważne w tego typu konkursach – tłumaczy Kuba Krzysiak, właściciel agencji Perform. – Monika świetnie sobie radzi. Mimo, że nie słyszy, to ma bardzo dobre wyczucie rytmu – dodaje.

Organizator konkursu piękności nie zapewnia ani przelotu do USA, ani wizy. Monika nie może też liczyć na pomoc Polskiego Związku Głuchych. – Nie mam tylu oszczędności, by kupić sobie bilet. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi w uzbieraniu potrzebnej sumy – mówi studentka.

Nad reportażem o Monice Szymanek pracuje telewizja TVN. Materiał zostanie wyemitowany na początku czerwca.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Audiocare Aparaty Słuchowe / 17 maja 2011 o 17:22
0
Pani Moniko w imieniu firm Audiocare Aparaty Słuchowe prosiłbym o kontakt. Postaramy się Pani pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia. Pomimo, że nie mieścimy się w Lublinie, a na drugim krańcu Polski lecz jednak codziennie mamy kontak z ludzmi niedosłyszącymi. Im staramy sie pomóc w powrocie do świata dźwięków i Pani postaramy się również w jakiś sposób pomóc. Dane adresowe znajdzie Pani na naszej stronie www.audiocare.pl. Prosze o kontak z Panią Marzeną.
Avatar
Anonim / 11 maja 2011 o 22:09
0
Kobieto, daj sobie spokój z tymi wyborami... Bądź realistką.
Avatar
edi / 11 maja 2011 o 21:29
0
Moniko nie przejmuj się tymi opisami ludzie po prostu nie wiedza czym jest niepełnosprawność i nie umieją do takich ludzi podchodzić. Myślą że niepełnosprawnym jest łatwo się poruszać w świecie gdzie jest brak tolerancji i aceptacji niech spróbują choć przez chwilę poczuć się tym kim nie są zobaczą jak to jest i nie jest łatwo. Ja myślę ze ci się uda i staniesz na podium. Masz wielka siłę aby walczyć tak trzymaj.
Avatar
a / 10 maja 2011 o 13:36
0
Straszny problem z tego robicie. W dodatku nie znacie świata Głuchych, Niesłyszących, Słabosłyszących. POCZYTAJCIE POST "Niedowiary" Śmiać z WAS słyszaków! NIEWIEDZY!... GDZIE TU TOLERANCJA?!!! A tak słodko o "INTEGRACJI" głosicie i piszecie gdzieś tam!!!
Avatar
poli / 10 maja 2011 o 12:48
0
[quote name='pawel' timestamp='1305018721' post='476402']
No fajnie fajnie, tylko ze Ty wcale piekna nie jestes :/ Myslisz ze beda jakies fory dla niepelnosprawnych?
[/quote]
hahaha a potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Wszystkie kandydatki będą głuchonieme bo to taki konkurs! Więc jaki sens ma Twój komentarz????
Avatar
N / 10 maja 2011 o 11:28
0
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
Na Kul-u mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na łyżwach,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Lublin jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
Na Kul-u mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na łyżwach,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Lublin jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:<... rozwiń
Avatar
pawel / 10 maja 2011 o 11:12
0
No fajnie fajnie, tylko ze Ty wcale piekna nie jestes :/ Myslisz ze beda jakies fory dla niepelnosprawnych?
Avatar
Justyna / 10 maja 2011 o 10:53
0
Monika oby tak dalej!!! Walcz o siebie!!! Większość ludzi którzy się tu negatywnie wypowiadają poprostu zazdroszczą...sami ze sobą nic nie robią więc lepiej pogadać źle na innych żeby podnieść swoje EGO hahaaa żałosne!!! Więc się nie przejmuj i DO PRZODU !!!
Avatar
Niedowiary! / 9 maja 2011 o 22:56
0
Wy, słyszaki jesteście matołami!! Czy wy nie wiecie, ze w dzisiejszym świecie już nikt nie używa słowa "głuchoniemy"?? Aaaa, tak, używa się, przepraszam.. Używają je słyszaki czyli WY!!!!

Mam nadzieję, ze zmienicie to słowo po moim komentarzu...
Avatar
adolf / 9 maja 2011 o 22:55
0
[quote name='pawel' timestamp='1304973443' post='476237']
Pani Moniko, trzymam kciuki, podziwiam pani pracowitość i detrminację. A negatywnymi komentarzami proszę się nie przejmować, to takie typowo polskie.
[/quote]
słuchaj gnojku, polskości proszę mi tutaj nie obrażać. Pani Monika ma wlaśnie reprezentować Polskę - tak tą samą znienawidzoną przez ciebie Polskę.
Avatar
Audiocare Aparaty Słuchowe / 17 maja 2011 o 17:22
0
Pani Moniko w imieniu firm Audiocare Aparaty Słuchowe prosiłbym o kontakt. Postaramy się Pani pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia. Pomimo, że nie mieścimy się w Lublinie, a na drugim krańcu Polski lecz jednak codziennie mamy kontak z ludzmi niedosłyszącymi. Im staramy sie pomóc w powrocie do świata dźwięków i Pani postaramy się również w jakiś sposób pomóc. Dane adresowe znajdzie Pani na naszej stronie www.audiocare.pl. Prosze o kontak z Panią Marzeną.
Avatar
Anonim / 11 maja 2011 o 22:09
0
Kobieto, daj sobie spokój z tymi wyborami... Bądź realistką.
Avatar
edi / 11 maja 2011 o 21:29
0
Moniko nie przejmuj się tymi opisami ludzie po prostu nie wiedza czym jest niepełnosprawność i nie umieją do takich ludzi podchodzić. Myślą że niepełnosprawnym jest łatwo się poruszać w świecie gdzie jest brak tolerancji i aceptacji niech spróbują choć przez chwilę poczuć się tym kim nie są zobaczą jak to jest i nie jest łatwo. Ja myślę ze ci się uda i staniesz na podium. Masz wielka siłę aby walczyć tak trzymaj.
Avatar
a / 10 maja 2011 o 13:36
0
Straszny problem z tego robicie. W dodatku nie znacie świata Głuchych, Niesłyszących, Słabosłyszących. POCZYTAJCIE POST "Niedowiary" Śmiać z WAS słyszaków! NIEWIEDZY!... GDZIE TU TOLERANCJA?!!! A tak słodko o "INTEGRACJI" głosicie i piszecie gdzieś tam!!!
Avatar
poli / 10 maja 2011 o 12:48
0
[quote name='pawel' timestamp='1305018721' post='476402']
No fajnie fajnie, tylko ze Ty wcale piekna nie jestes :/ Myslisz ze beda jakies fory dla niepelnosprawnych?
[/quote]
hahaha a potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Wszystkie kandydatki będą głuchonieme bo to taki konkurs! Więc jaki sens ma Twój komentarz????
Avatar
N / 10 maja 2011 o 11:28
0
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
Na Kul-u mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na łyżwach,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Lublin jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
Na Kul-u mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na łyżwach,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Lublin jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:<... rozwiń
Avatar
pawel / 10 maja 2011 o 11:12
0
No fajnie fajnie, tylko ze Ty wcale piekna nie jestes :/ Myslisz ze beda jakies fory dla niepelnosprawnych?
Avatar
Justyna / 10 maja 2011 o 10:53
0
Monika oby tak dalej!!! Walcz o siebie!!! Większość ludzi którzy się tu negatywnie wypowiadają poprostu zazdroszczą...sami ze sobą nic nie robią więc lepiej pogadać źle na innych żeby podnieść swoje EGO hahaaa żałosne!!! Więc się nie przejmuj i DO PRZODU !!!
Avatar
Niedowiary! / 9 maja 2011 o 22:56
0
Wy, słyszaki jesteście matołami!! Czy wy nie wiecie, ze w dzisiejszym świecie już nikt nie używa słowa "głuchoniemy"?? Aaaa, tak, używa się, przepraszam.. Używają je słyszaki czyli WY!!!!

Mam nadzieję, ze zmienicie to słowo po moim komentarzu...
Avatar
adolf / 9 maja 2011 o 22:55
0
[quote name='pawel' timestamp='1304973443' post='476237']
Pani Moniko, trzymam kciuki, podziwiam pani pracowitość i detrminację. A negatywnymi komentarzami proszę się nie przejmować, to takie typowo polskie.
[/quote]
słuchaj gnojku, polskości proszę mi tutaj nie obrażać. Pani Monika ma wlaśnie reprezentować Polskę - tak tą samą znienawidzoną przez ciebie Polskę.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 10

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!