Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2014 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Nowa sieć tras rowerowych: Zgłoś swoje propozycje do Ratusza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 7 A A

Od wczoraj każdy może zgłosić swoje uwagi do planowanej przez miasto nowej sieci tras rowerowych. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać mailem. Takie konsultacje potrwają do 28 grudnia. Ostateczna mapa nowych tras ma być gotowa na początku przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opracowanie mapy miasto zleciło firmie TransEko i to ona organizuje konsultacje. Dokument poddany pod taką ocenę przewiduje wytyczenie w Lublinie aż 207 km tras rowerowych, kosztem niemal 142 milionów zł. A to nie wszystko, bo mowa jest też o prawie 59 km tras poza miastem. Jak szybko miałaby powstać ta sieć? Autorzy zakładają, że do 2022 r., ale "z możliwością wydłużenia horyzontu”, jeśli będą problemy ze zdobyciem pieniędzy lub gruntów. Budowa sieci tras miałaby zostać rozłożona na cztery dwuletnie etapy. Oczywiście to tylko założenia TransEko, bo wszystko i tak "wyszłoby w praniu”. Na ile realne są to plany? Według wspomnianej strategii w 2015 i 2016 r. postałoby 41 km tras za 20 mln zł. Na liczącej 33 pozycje liście jest m.in. trasa wzdłuż al. Solidarności od okolic ul. Jagiellońskiej do al. Unii Lubelskiej. Miałaby biec po północnej ("czechowskiej”) stronie arterii. Koszt oszacowano na 3,4 miliona zł. To i tak mało w porównaniu z szacunkami dotyczącymi trasy od al. Andersa do Kalinowszczyzny wraz z dostosowaniem kładki nad al. Andersa. Tu w grę wchodzi już 5,2 miliona zł.
W pierwszym etapie mowa jest m.in. o trasie od ul. Walecznych do al. Andersa, łączniku między al. Kraśnicką a ul. Pagi, trasach w parku Akademickim, czy też drodze wzdłuż ul. Chemicznej i Rataja. W kolejnych latach miałyby być wytyczane m.in. obustronne pasy rowerowe w ul. Lubartowskiej, jak też w ciągu ul. Fabrycznej i Drogi Męczenników Majdanka od Gali do ul. Grabskiego. Wśród propozycji są również takie, które mogą być oceniane jako mało realne, jak np. kładka przy ul. Jana Pawła II obok ul. Szmaragdowej, czy przejazd przez tory w rejonie Starego Gaju. W dokumencie sporządzonym przez nieznających miasta ekspertów jest sporo błędów. Przykładem może być proponowane połączenie od ul. Świdnickiej do kolejowego przystanku Wola Uhruska. Dodajmy, że Wola Urhuska leży... nad Bugiem. Do 28 grudnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi wypełniając formularz dostępny na stronie um.lublin.pl i śląc go na podany tam adres. Uwagi mają być rozpatrywane przy tworzeniu ostatecznej wersji dokumentu. - Do uchwalenia przez Radę Miasta chcemy go skierować w styczniu lub lutym - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pan Cyklista / 5 grudnia 2014 o 23:04
0

Rowery na tory !

Avatar
123 / 5 grudnia 2014 o 21:12
0

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję albo gwozdziami do agfaltu przybiję na solidarności, a ściezki nie dam im tak wymalować!!!  nie może tak być, żeby utrudniać ruch samochodowy, zabierać pasy na rowery, tworzyć korki przez to, to niedorzeczne!!!

panowie z prozumienia rowerowego poczuli swoje 5 minut i na ścieżkach rowerowych, przyciskach chcą karierę zrobić!!! mam juz dosyć ich żądań i narzucania ich stylu życia!!!!

pasy na drogach owszem tańsze rozwiązanie, ale utrudniające niejednokrotnie poruszanie aut! a miasto trzeba odkorować, a nie korkować, bo rower musi przejechać!!!

drogi są potrzebne, parkingi, mieszkania socjalne a nie tysiące ścieżek rowerowych!!!!!! jakis umiar trzeba mieć!!! przez działanie prozumienia rowerowego zupełnie straciłem zapał do jazdy rowerem!!! nie może tak być, że dzialania jedych ludzi/rowerzystów terroryzuja cale miasto!!!

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję... rozwiń

Avatar
mazur / 5 grudnia 2014 o 19:12
0

Przez te pseudościeżki Lublin bedzie zakorkowany na amen, oczywiście nie mam nic przeciwko profesjonalnym duktom rowerowym(kostka/asfalt) ale to co jest na Nowym Świecie, Grabskiego to pokazuje jakich mamy rzadzicieli w miescie i bedziemy mieć przez najblizsze cztery lata. Proponuje przeliczyć natęzenie ruchu na ściezkach "malowanych" i przeanalizować zagrozenie.

Avatar
to-to i tamto / 5 grudnia 2014 o 17:22
0

Jeśli wzdłuż Alei Witosa NIE MA ścieżki rowerowej i przez to wolałem sprzedac swój rower(niż zostać zabitym przez jakiś samochód)  -to o czym My Tutaj Mówimy ???!

Avatar
Kasia / 5 grudnia 2014 o 16:54
0

Autostrady dla rowerów, mówisz... To ciekawe.

Avatar
zibi / 5 grudnia 2014 o 14:14
0

na calej wschodniej scianie potrzebne sa autostrady a nie trasy rowerowe

Avatar
bicyklobakcyl / 5 grudnia 2014 o 13:49
0

Jeżeli juz piszecie o "Trasach rowerowych" to niechaj projektanci i wykonawcy zbudują TRASĘ ROWEROWĄ a nie ścieżynę wspólną dla pieszych i rowerów ewentualnie samochodów. I NIECH KTOŚ TO DOPILNUJE ABY TRASA ROWEROWA BYŁA  T R A S Ą W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU jeżeli chodzi o wymiary, nawierzchnię infrastrukturę, prawidłowe skrzyżowania, oznaczenia i wszystko to co nakazują STOSOWNE PRZEPISY. BO ZNOWU ODWALICIE BUBLA JAK np. NA ZEMBORZYCKIEJ i MIMO ZGŁASZANYCH POSTULATÓW I REKLAMACJI BUBEL ZOSTAŁ!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Pan Cyklista / 5 grudnia 2014 o 23:04
0

Rowery na tory !

Avatar
123 / 5 grudnia 2014 o 21:12
0

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję albo gwozdziami do agfaltu przybiję na solidarności, a ściezki nie dam im tak wymalować!!!  nie może tak być, żeby utrudniać ruch samochodowy, zabierać pasy na rowery, tworzyć korki przez to, to niedorzeczne!!!

panowie z prozumienia rowerowego poczuli swoje 5 minut i na ścieżkach rowerowych, przyciskach chcą karierę zrobić!!! mam juz dosyć ich żądań i narzucania ich stylu życia!!!!

pasy na drogach owszem tańsze rozwiązanie, ale utrudniające niejednokrotnie poruszanie aut! a miasto trzeba odkorować, a nie korkować, bo rower musi przejechać!!!

drogi są potrzebne, parkingi, mieszkania socjalne a nie tysiące ścieżek rowerowych!!!!!! jakis umiar trzeba mieć!!! przez działanie prozumienia rowerowego zupełnie straciłem zapał do jazdy rowerem!!! nie może tak być, że dzialania jedych ludzi/rowerzystów terroryzuja cale miasto!!!

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję... rozwiń

Avatar
mazur / 5 grudnia 2014 o 19:12
0

Przez te pseudościeżki Lublin bedzie zakorkowany na amen, oczywiście nie mam nic przeciwko profesjonalnym duktom rowerowym(kostka/asfalt) ale to co jest na Nowym Świecie, Grabskiego to pokazuje jakich mamy rzadzicieli w miescie i bedziemy mieć przez najblizsze cztery lata. Proponuje przeliczyć natęzenie ruchu na ściezkach "malowanych" i przeanalizować zagrozenie.

Avatar
to-to i tamto / 5 grudnia 2014 o 17:22
0

Jeśli wzdłuż Alei Witosa NIE MA ścieżki rowerowej i przez to wolałem sprzedac swój rower(niż zostać zabitym przez jakiś samochód)  -to o czym My Tutaj Mówimy ???!

Avatar
Kasia / 5 grudnia 2014 o 16:54
0

Autostrady dla rowerów, mówisz... To ciekawe.

Avatar
zibi / 5 grudnia 2014 o 14:14
0

na calej wschodniej scianie potrzebne sa autostrady a nie trasy rowerowe

Avatar
bicyklobakcyl / 5 grudnia 2014 o 13:49
0

Jeżeli juz piszecie o "Trasach rowerowych" to niechaj projektanci i wykonawcy zbudują TRASĘ ROWEROWĄ a nie ścieżynę wspólną dla pieszych i rowerów ewentualnie samochodów. I NIECH KTOŚ TO DOPILNUJE ABY TRASA ROWEROWA BYŁA  T R A S Ą W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU jeżeli chodzi o wymiary, nawierzchnię infrastrukturę, prawidłowe skrzyżowania, oznaczenia i wszystko to co nakazują STOSOWNE PRZEPISY. BO ZNOWU ODWALICIE BUBLA JAK np. NA ZEMBORZYCKIEJ i MIMO ZGŁASZANYCH POSTULATÓW I REKLAMACJI BUBEL ZOSTAŁ!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli 13 7

Lekarski Egzamin Końcowy w wiosennej sesji okazał się najtrudniejszym w historii. Nie zdał go co czwarty

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza
galeria

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza 8 9

W piątek dokonano poświęcenia miejsca i złożenia w fundamencie aktu o rozpoczęciu budowy pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza. W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły
galeria

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły 27 19

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wizytowali siedzibę wielonarodowej brygady wojskowej w Lublinie. Wraz z ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych swoich państw wzięli udział w rozmowach trójstronnych w sprawie dalszej współpracy militarnej.

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie.
22 lutego 2019, 19:06
galeria

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie. 0

Jeśli chcesz poznać czworonogi, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty i niedziele w godz. 10-15 www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat”
film

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat” 50 2

Grozili i ubliżali, rzucali przed jej dom petardy i wylewali fekalia. Sąsiedzi zamienili życie Bożeny Wołowicz w koszmar. We wtorek sąd skazał rodzinę K. za stalking. Czy to koniec tej sprawy?

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu 9 4

Obwodnica Puław została oddana do użytku wiele miesięcy temu, ale część koniecznych poprawek nadal czeka na wykonanie. Chodzi o różnego rodzaju usterki, które jak zapewnia zarządca drogi, nie stanowią zagrożenia dla użytkowników ruchu.

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku 31 23

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 1

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 32

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 10

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 1 10

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!