Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2014 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Nowa sieć tras rowerowych: Zgłoś swoje propozycje do Ratusza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 7 A A

Od wczoraj każdy może zgłosić swoje uwagi do planowanej przez miasto nowej sieci tras rowerowych. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać mailem. Takie konsultacje potrwają do 28 grudnia. Ostateczna mapa nowych tras ma być gotowa na początku przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opracowanie mapy miasto zleciło firmie TransEko i to ona organizuje konsultacje. Dokument poddany pod taką ocenę przewiduje wytyczenie w Lublinie aż 207 km tras rowerowych, kosztem niemal 142 milionów zł. A to nie wszystko, bo mowa jest też o prawie 59 km tras poza miastem. Jak szybko miałaby powstać ta sieć? Autorzy zakładają, że do 2022 r., ale "z możliwością wydłużenia horyzontu”, jeśli będą problemy ze zdobyciem pieniędzy lub gruntów. Budowa sieci tras miałaby zostać rozłożona na cztery dwuletnie etapy. Oczywiście to tylko założenia TransEko, bo wszystko i tak "wyszłoby w praniu”. Na ile realne są to plany? Według wspomnianej strategii w 2015 i 2016 r. postałoby 41 km tras za 20 mln zł. Na liczącej 33 pozycje liście jest m.in. trasa wzdłuż al. Solidarności od okolic ul. Jagiellońskiej do al. Unii Lubelskiej. Miałaby biec po północnej ("czechowskiej”) stronie arterii. Koszt oszacowano na 3,4 miliona zł. To i tak mało w porównaniu z szacunkami dotyczącymi trasy od al. Andersa do Kalinowszczyzny wraz z dostosowaniem kładki nad al. Andersa. Tu w grę wchodzi już 5,2 miliona zł.
W pierwszym etapie mowa jest m.in. o trasie od ul. Walecznych do al. Andersa, łączniku między al. Kraśnicką a ul. Pagi, trasach w parku Akademickim, czy też drodze wzdłuż ul. Chemicznej i Rataja. W kolejnych latach miałyby być wytyczane m.in. obustronne pasy rowerowe w ul. Lubartowskiej, jak też w ciągu ul. Fabrycznej i Drogi Męczenników Majdanka od Gali do ul. Grabskiego. Wśród propozycji są również takie, które mogą być oceniane jako mało realne, jak np. kładka przy ul. Jana Pawła II obok ul. Szmaragdowej, czy przejazd przez tory w rejonie Starego Gaju. W dokumencie sporządzonym przez nieznających miasta ekspertów jest sporo błędów. Przykładem może być proponowane połączenie od ul. Świdnickiej do kolejowego przystanku Wola Uhruska. Dodajmy, że Wola Urhuska leży... nad Bugiem. Do 28 grudnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi wypełniając formularz dostępny na stronie um.lublin.pl i śląc go na podany tam adres. Uwagi mają być rozpatrywane przy tworzeniu ostatecznej wersji dokumentu. - Do uchwalenia przez Radę Miasta chcemy go skierować w styczniu lub lutym - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pan Cyklista / 5 grudnia 2014 o 23:04
0

Rowery na tory !

Avatar
123 / 5 grudnia 2014 o 21:12
0

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję albo gwozdziami do agfaltu przybiję na solidarności, a ściezki nie dam im tak wymalować!!!  nie może tak być, żeby utrudniać ruch samochodowy, zabierać pasy na rowery, tworzyć korki przez to, to niedorzeczne!!!

panowie z prozumienia rowerowego poczuli swoje 5 minut i na ścieżkach rowerowych, przyciskach chcą karierę zrobić!!! mam juz dosyć ich żądań i narzucania ich stylu życia!!!!

pasy na drogach owszem tańsze rozwiązanie, ale utrudniające niejednokrotnie poruszanie aut! a miasto trzeba odkorować, a nie korkować, bo rower musi przejechać!!!

drogi są potrzebne, parkingi, mieszkania socjalne a nie tysiące ścieżek rowerowych!!!!!! jakis umiar trzeba mieć!!! przez działanie prozumienia rowerowego zupełnie straciłem zapał do jazdy rowerem!!! nie może tak być, że dzialania jedych ludzi/rowerzystów terroryzuja cale miasto!!!

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję... rozwiń

Avatar
mazur / 5 grudnia 2014 o 19:12
0

Przez te pseudościeżki Lublin bedzie zakorkowany na amen, oczywiście nie mam nic przeciwko profesjonalnym duktom rowerowym(kostka/asfalt) ale to co jest na Nowym Świecie, Grabskiego to pokazuje jakich mamy rzadzicieli w miescie i bedziemy mieć przez najblizsze cztery lata. Proponuje przeliczyć natęzenie ruchu na ściezkach "malowanych" i przeanalizować zagrozenie.

Avatar
to-to i tamto / 5 grudnia 2014 o 17:22
0

Jeśli wzdłuż Alei Witosa NIE MA ścieżki rowerowej i przez to wolałem sprzedac swój rower(niż zostać zabitym przez jakiś samochód)  -to o czym My Tutaj Mówimy ???!

Avatar
Kasia / 5 grudnia 2014 o 16:54
0

Autostrady dla rowerów, mówisz... To ciekawe.

Avatar
zibi / 5 grudnia 2014 o 14:14
0

na calej wschodniej scianie potrzebne sa autostrady a nie trasy rowerowe

Avatar
bicyklobakcyl / 5 grudnia 2014 o 13:49
0

Jeżeli juz piszecie o "Trasach rowerowych" to niechaj projektanci i wykonawcy zbudują TRASĘ ROWEROWĄ a nie ścieżynę wspólną dla pieszych i rowerów ewentualnie samochodów. I NIECH KTOŚ TO DOPILNUJE ABY TRASA ROWEROWA BYŁA  T R A S Ą W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU jeżeli chodzi o wymiary, nawierzchnię infrastrukturę, prawidłowe skrzyżowania, oznaczenia i wszystko to co nakazują STOSOWNE PRZEPISY. BO ZNOWU ODWALICIE BUBLA JAK np. NA ZEMBORZYCKIEJ i MIMO ZGŁASZANYCH POSTULATÓW I REKLAMACJI BUBEL ZOSTAŁ!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Pan Cyklista / 5 grudnia 2014 o 23:04
0

Rowery na tory !

Avatar
123 / 5 grudnia 2014 o 21:12
0

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję albo gwozdziami do agfaltu przybiję na solidarności, a ściezki nie dam im tak wymalować!!!  nie może tak być, żeby utrudniać ruch samochodowy, zabierać pasy na rowery, tworzyć korki przez to, to niedorzeczne!!!

panowie z prozumienia rowerowego poczuli swoje 5 minut i na ścieżkach rowerowych, przyciskach chcą karierę zrobić!!! mam juz dosyć ich żądań i narzucania ich stylu życia!!!!

pasy na drogach owszem tańsze rozwiązanie, ale utrudniające niejednokrotnie poruszanie aut! a miasto trzeba odkorować, a nie korkować, bo rower musi przejechać!!!

drogi są potrzebne, parkingi, mieszkania socjalne a nie tysiące ścieżek rowerowych!!!!!! jakis umiar trzeba mieć!!! przez działanie prozumienia rowerowego zupełnie straciłem zapał do jazdy rowerem!!! nie może tak być, że dzialania jedych ludzi/rowerzystów terroryzuja cale miasto!!!

moim zdaniem to już triche za duzo tego!!! są ważniejsze rzeczy, pilniejsze potrzeby niz ściezki rowerowe!!! Zeby nie było jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym!!! to sa kolosalne sumy potzrbne na te ścieżki, a natężenie ruchu rowerowego wcale nie jest takie duże, nie ma aż tak dużego zapotrzebowania! nie zgadzam sie, aby to bylo miast typowo rowerowe, panowie z tego calego porozumienia rowerowego naciskaja prezedenta, misto i coraz to nowe glupie pomysły mają!!! al. solidarności jeden pas dla rowerow - to absurd!!!!!! chyba się przykleję... rozwiń

Avatar
mazur / 5 grudnia 2014 o 19:12
0

Przez te pseudościeżki Lublin bedzie zakorkowany na amen, oczywiście nie mam nic przeciwko profesjonalnym duktom rowerowym(kostka/asfalt) ale to co jest na Nowym Świecie, Grabskiego to pokazuje jakich mamy rzadzicieli w miescie i bedziemy mieć przez najblizsze cztery lata. Proponuje przeliczyć natęzenie ruchu na ściezkach "malowanych" i przeanalizować zagrozenie.

Avatar
to-to i tamto / 5 grudnia 2014 o 17:22
0

Jeśli wzdłuż Alei Witosa NIE MA ścieżki rowerowej i przez to wolałem sprzedac swój rower(niż zostać zabitym przez jakiś samochód)  -to o czym My Tutaj Mówimy ???!

Avatar
Kasia / 5 grudnia 2014 o 16:54
0

Autostrady dla rowerów, mówisz... To ciekawe.

Avatar
zibi / 5 grudnia 2014 o 14:14
0

na calej wschodniej scianie potrzebne sa autostrady a nie trasy rowerowe

Avatar
bicyklobakcyl / 5 grudnia 2014 o 13:49
0

Jeżeli juz piszecie o "Trasach rowerowych" to niechaj projektanci i wykonawcy zbudują TRASĘ ROWEROWĄ a nie ścieżynę wspólną dla pieszych i rowerów ewentualnie samochodów. I NIECH KTOŚ TO DOPILNUJE ABY TRASA ROWEROWA BYŁA  T R A S Ą W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU jeżeli chodzi o wymiary, nawierzchnię infrastrukturę, prawidłowe skrzyżowania, oznaczenia i wszystko to co nakazują STOSOWNE PRZEPISY. BO ZNOWU ODWALICIE BUBLA JAK np. NA ZEMBORZYCKIEJ i MIMO ZGŁASZANYCH POSTULATÓW I REKLAMACJI BUBEL ZOSTAŁ!!!!!!!!!!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 0

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 0 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 6 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 14 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 5

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!