Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2010 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Nowe centrum handlowe przy Unii Lubelskiej. Z parkiem na dachu

0 56 A A

Przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie ma powstać nowe centrum handlowe. Właściciel terenu wygrał spór z władzami miasta, a to otwiera drogę do rozpoczęcia inwestycji. Prace nad "Galerią Zamek" mogą się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po ponad 10 latach od podjęcia pierwszych decyzji, jest szansa na zabudowę terenów u stóp Zamku Lubelskiego. Na razie inwestor, firma Isabeau, nie zdradza dokładnych planów. Wiadomo jedynie, że rozpoczęło się poszukiwanie najemców do nowej galerii.

– Szczegółowych informacji na ten temat udzielimy dopiero w połowie przyszłego tygodnia – zapowiada Wioletta Skrzyńska z firmy Mallson Property Group, która odpowiada za komercjalizację galerii.

Galeria Zamek, zamiast Green Park

Ustaliliśmy, że prace mogą ruszyć za kilka miesięcy. Budowa ma potrwać trzy lata. Nie będzie to jednak realizacja wcześniej zapowiadanego projektu, według którego miał tam powstać Green Park, kompleks handlowo-rekreacyjny. Zamiast tego firma Isabeau chce zbudować Galerię Zamek. Obiekt ma liczyć ponad 60 tys. mkw. powierzchni. Projekt przygotowano w oparciu o koncepcję firmy Bose International.

– Przewiduje ona podziemną kondygnację handlową oraz podziemny parking – mówi Damian Wołkiewicz z Bose Int. – Na powierzchni proponowaliśmy jeden poziom handlowy oraz strefę rekreacyjną na dachu.

Ma tam powstać olbrzymi park, widoczny z Zamku Lubelskiego. Elewacja galerii będzie pokryta piaskowcem. Okrągłe i przeszklone wejście zaprojektowano u zbiegu al. Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Powstanie tam również duży plac.
O ile propozycja z 2002 roku (czyli Greek Park – przyp. red.) zyskała aprobatę konserwatora zabytków, to aktualny projekt jej nie posiada. Od 2003 r. strefa kontrolowana przez konserwatora kończy się na al. Unii Lubelskiej.

– Zachowują jednak aktualność opracowania studialne, dotyczące wysokości i skali zabudowy opracowane dla tego terenu i stanowiące podstawę poprzednich rozstrzygnięć – mówi Halina Landecka, wojewódzki konserwator zabytków.

Inwestor zapowiada, że za kilka dni przedstawi dokładny projekt galerii i szczegóły dotyczące samej budowy.

Długa droga do galerii

Inwestor już w 1999 roku otrzymał decyzję o warunkach zabudowy.

U zbiegu al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia miał powstać Green Park, kompleks handlowo-rekreacyjny. Projekt przygotował lubelski architekt Bolesław Stelmach. W 2002 roku inwestycję uzgodniono z konserwatorem zabytków.

Dwa lata później inwestor miał już pozwolenie na budowę. Postanowił jednak realizować inny, większy projekt. Do tego konieczna była zgoda władz miasta. Firma Isabeau od trzech lat walczyła z magistratem o zezwolenie. Udało się dopiero w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 18 marca 2011 r. o 14:07
Piszecie o powstawaniu galerii (nie handlowych) ale kto by miał je zwiedzać ci którzy zapierdzielają na 2 zmiany aby zarobić jakieś grosze na życie, w Lublinie zarabia się BARDZO MAŁO i to każdy potwierdzi. Jedynie można tutaj pracować na własny rachunek ale władze miasta są takie jakie są i wszystko torpedują bo po co siedzą i kasę dostają ... czego chcieć więcej.

Czy się stoi czy się leży ...
Avatar
gość / 11 grudnia 2010 r. o 21:07
Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę
Avatar
prew / 11 grudnia 2010 r. o 13:05
Ja jestem zdania, że dobrze, żeby coś tam powstało ale ten projekt mi się nie podoba. Kurcze, ten teren to jedna z wizytówek miasta, turyści i lublinianie masowo chodzą na plac po farze, żeby rzucić okiem na panoramę miasta i co tam będą widzieć? Ten klocek z paroma drzewkami dla niepoznaki na dachu? To zbyt reprezentacyjne miejsce, żeby zrobić taki prosty projekt i to jeszcze z chamskim szyldem na froncie. Na pewno dałoby się to zrobić ładniej.
Avatar
Kubek / 11 grudnia 2010 r. o 00:35
Znowu Stelmach....
ok. porządne biuro projektowe.
Ale to nie jest dobra koncepcja.
Z wizualizacji wynika totalny chaos
pomiędzy budynkiem i przypadkowo
powstawianą zielenią.
Całość ze sobą nie gra i nie koresponduje
z plantami pod wzgórzem zamkowym.
"Bunkier, a na nim płaska ogrodowa,
przypadkowa patelnia,
bez charakteru i bez smaku".
Avatar
lol / 10 grudnia 2010 r. o 20:00
[quote name='Lidia' timestamp='1291998852' post='403001']
moim skromnym zdaniem, lepiej gdyby zbudowano obwodnicę naszego miasta, albo polepszono stan nawierzchni dróg.
[/quote]
to powiedz to temu inwestorowi zeby zamiast tej galerii ktora planuje postawic zaczal budowac ci obwodnice i remontowac drogi wlbn LOL
Avatar
Lidia / 10 grudnia 2010 r. o 17:34
moim skromnym zdaniem, lepiej gdyby zbudowano obwodnicę naszego miasta, albo polepszono stan nawierzchni dróg.
Avatar
Marcel / 10 grudnia 2010 r. o 14:43
[quote name='jAGA' timestamp='1291987116' post='402820']
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[/quote]
Wiesz na prezydenta nawet bym nie śmiałkandydować, bo są ludzie mający dużo większą wiedzę ode mnie i to im powinien przypaść ten zaszczyt.
Co zaś się tyczy budowania mnóstwa sklepów. One też sa potrzebne, tak samo jak i galerie z obrazami kina, teatry, tereny zielone itd. Moim celem było wykazanie bezsensowności Twojego toku myślenia (i tego dokonałem)mówiącego, że nie będzie miał kto kupować w galeriach handlowych więc nie trzeba ich budować. Skoro nie będzie kto miał kupować w tych galeriach, a tam sprzedaje się z reguły art. pierwszej potrzeby, takie jak ubrania i żywność, to TYM BARDZIEJ nie będzie kto miał chodzić po muzeach, kinach czy teatrach, bo na kulturę można pozwolić sobie dopiero wówczas gdy zaspokimi podstawowe potrzeby bytowe
Jestem daleki od budowania wszedzie glerii handlowych, bo w Lublinie potrzeba np. porządnego kina ( Lublin ma tylko 1 kino !!!) ale puki co zgłosił sie inwestor który chce na terenie gdzie obecnie rosną chwasty wybudowac galerię i neleży mu to umożwlić !! za chwilę za tym inwestorem moze zgłosić sie kolejny który bedzie chciał wybudowac kina, a nim kolejny który bedzie zainteresowany postawieniem teatru itd.
Jeli natmiast każdego inwestora miast będzie , tak jak to czynie do tej pory, odsyłac z kwitkiem to nie bedzie tu nie tylko kina czy teatru ale nawet parku !! Bo nie bedzie chętnych aby zaiwestowac w wybudowanie takich miejsc !! A akurat róg unii Lubelskij i Al. Solidarności idealnie nadaje sie własnie na postawienie galerii handlwej.
P.S
Chyba samochodu do ty dzewieczyno nie masz . Ostatnio w Plazie przez 20 min szukałem wolnego miejsca, tak mało ludzi kupuem wgaleriach i takie małe jest zaiteresowanie nimi
[quote name='jAGA' timestamp='1291987116' post='402820']
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[/quote]
Wiesz na prezydenta... rozwiń
Avatar
tommy / 10 grudnia 2010 r. o 14:30
Ciekaw jestem, jak sobie poradzą z podmokłymi terenami, bo od dobrych kilku lat poziom wód gruntowych bardzo.się podniósł.
Avatar
jAGA / 10 grudnia 2010 r. o 14:18
[quote name='Marcel' timestamp='1291986272' post='402810']
Koleżanko coś ci nerwy chyba puszczają Po co ja mam iść do władz miasta ?? Ja wiem, że w Lublinie nic się nie dzieje i nic nie ma prawa powstać i otym piszę To Ty piszesz jakieś banialuki o BUDOWIE kolejnych galerii (co ty palisz to ja nie wiem, ale ja też chcę bo po tym świat wygląda piekniej ).
A przepraszam po jaką chororobę ci geleria obrazów takich jak np. w Luwrze, Prado czy innych glaeriach ?? Przecież sama pisałaś, że Lublin i Lublinianie są biedni i mało sie tu zarabia(to są Twoje słowa, nie moje!) więc czym zapełnisz tą galerię?? Kto da ci pieniądze na zakup arcydzieł które ludzie będą mogli podziwiać? No i w końcu skoro Lublinianie są tacy niedby że nie stać ich na zakupy w galeriach handlowych (czyli np. zakupu ubrań) to kto wyda ci kasę na bilety żeby popatrzec na obrazy ??!! Sama zapędziłaś się z kozi róg
Ja widząc po tym co dzieje sie w tych 3 małych galeriach które są w Lublinie , jakie tam są tłymy i że nawet nie ma gdzie samochodu zostawić widze na własne oczy jak bardzo przydałyby sie nowe centra handlowe.
[/quote]
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[quote name='Marcel' timestamp='1291986272' post='402810']
Koleżanko coś ci nerwy chyba puszczają Po co ja mam iść do władz miasta ?? Ja wiem, że w Lublinie nic się nie dzieje i nic nie ma prawa powstać i otym piszę To Ty piszesz jakieś banialuki o BUDOWIE kolejnych galerii (co ty palisz to ja nie wiem, ale ja też chcę bo po tym świat wygląda piekniej ).
A przepraszam po jaką chororobę ci geleria obrazów takich jak np. w Luwrze, Prado czy innych glaeriach ?? Przecież sama pisałaś, że Lublin i Lublinian... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 14:09
[quote name='Marcel' timestamp='1291982286' post='402770']
Jakie kolejne ??? Koleżanko z tego co ja kojarzę to w Lublinie - mieście gdzie mieszka jakieś 350 tyś ludzi - są raptem 3 galerie Plaza, Olimp i Orkana w tym Plaza i Orkana to maleńkie mini galerie.
Pozatym czy wolisz aby w tym miejscu nadal był syf, rosły chwasty i okoliczni żule mieli miejsce schadzek, czy też może jednak wolisz, aby powstała tam galeria która da pracę ludzion, wpływy do kasy miasta z podatków i zagosporuje ten teren jako przestrzeń publiczną z krórej takze ty bedziesz mogła korzystać ??
Myśl kobbieto, bo to nie boli !! To jest prywatny inwestor który zajmuje się budową galerii, a nie fabryk !! i nikt mu nie może rozkazać wybudowania fabryki zamiast galerii. A tych jęczących, że to kolejna galeria (jaka kolejna??!! W Lublinie prawie ich nie ma !!!!) zapytam tak - a gdzie do choroby mają lublinianie kupować np. ubrania ?? Na Krakowskiem? Dobry żart !!! Tam można co najwyzej wziąć kredyt w jednym z setki baków i pójść obok tego banku i kupić sobie .... komórkę, bo na Krakowskim władze miasta zamiast dbać o zachowanie handlowego charakteru tej ulicy, pozwoliły powykupować wszelkie lokale bankom i salonom tel. komórkowej, więc do choroby gdzieś te sklemy mysza sie teraz mieścić !!!! Pozatym znacznie wygodniej mi zostawić auto na parkingu pod galerią i zrobić WSZELKIE interesujace mnie zakupu w 1 miejscu pod dachcem niż jeździć przez pół miasta od sklepu do sklepu.
[/quote]
Pełna zgoda, tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Kiedy czyta się komentarze na lubelskich portalach, to dominują głosy malkontentów, co tutaj doskonale widać. Ale sprawdźcie sobie komentarze pod tym demotem http://demotywatory.pl/2357533. To jak to jest - Lublinianie kochają to miasto, czy nienawidzą? A może kiedy mają świadomość, że ich wpisy będzie czytała cała Polska to demonstrują swój rzekomy lokalny patriotyzm. Może mi to ktoś wyjaśnić? Wg mnie jesteśmy mocno zakompleksioną społecznością.
[quote name='Marcel' timestamp='1291982286' post='402770']
Jakie kolejne ??? Koleżanko z tego co ja kojarzę to w Lublinie - mieście gdzie mieszka jakieś 350 tyś ludzi - są raptem 3 galerie Plaza, Olimp i Orkana w tym Plaza i Orkana to maleńkie mini galerie.
Pozatym czy wolisz aby w tym miejscu nadal był syf, rosły chwasty i okoliczni żule mieli miejsce schadzek, czy też może jednak wolisz, aby powstała tam galeria która da pracę ludzion, wpływy do kasy miasta z podatków i zagosporuje ten teren jako przest... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 18 marca 2011 r. o 14:07
Piszecie o powstawaniu galerii (nie handlowych) ale kto by miał je zwiedzać ci którzy zapierdzielają na 2 zmiany aby zarobić jakieś grosze na życie, w Lublinie zarabia się BARDZO MAŁO i to każdy potwierdzi. Jedynie można tutaj pracować na własny rachunek ale władze miasta są takie jakie są i wszystko torpedują bo po co siedzą i kasę dostają ... czego chcieć więcej.

Czy się stoi czy się leży ...
Avatar
gość / 11 grudnia 2010 r. o 21:07
Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę
Avatar
prew / 11 grudnia 2010 r. o 13:05
Ja jestem zdania, że dobrze, żeby coś tam powstało ale ten projekt mi się nie podoba. Kurcze, ten teren to jedna z wizytówek miasta, turyści i lublinianie masowo chodzą na plac po farze, żeby rzucić okiem na panoramę miasta i co tam będą widzieć? Ten klocek z paroma drzewkami dla niepoznaki na dachu? To zbyt reprezentacyjne miejsce, żeby zrobić taki prosty projekt i to jeszcze z chamskim szyldem na froncie. Na pewno dałoby się to zrobić ładniej.
Avatar
Kubek / 11 grudnia 2010 r. o 00:35
Znowu Stelmach....
ok. porządne biuro projektowe.
Ale to nie jest dobra koncepcja.
Z wizualizacji wynika totalny chaos
pomiędzy budynkiem i przypadkowo
powstawianą zielenią.
Całość ze sobą nie gra i nie koresponduje
z plantami pod wzgórzem zamkowym.
"Bunkier, a na nim płaska ogrodowa,
przypadkowa patelnia,
bez charakteru i bez smaku".
Avatar
lol / 10 grudnia 2010 r. o 20:00
[quote name='Lidia' timestamp='1291998852' post='403001']
moim skromnym zdaniem, lepiej gdyby zbudowano obwodnicę naszego miasta, albo polepszono stan nawierzchni dróg.
[/quote]
to powiedz to temu inwestorowi zeby zamiast tej galerii ktora planuje postawic zaczal budowac ci obwodnice i remontowac drogi wlbn LOL
Avatar
Lidia / 10 grudnia 2010 r. o 17:34
moim skromnym zdaniem, lepiej gdyby zbudowano obwodnicę naszego miasta, albo polepszono stan nawierzchni dróg.
Avatar
Marcel / 10 grudnia 2010 r. o 14:43
[quote name='jAGA' timestamp='1291987116' post='402820']
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[/quote]
Wiesz na prezydenta nawet bym nie śmiałkandydować, bo są ludzie mający dużo większą wiedzę ode mnie i to im powinien przypaść ten zaszczyt.
Co zaś się tyczy budowania mnóstwa sklepów. One też sa potrzebne, tak samo jak i galerie z obrazami kina, teatry, tereny zielone itd. Moim celem było wykazanie bezsensowności Twojego toku myślenia (i tego dokonałem)mówiącego, że nie będzie miał kto kupować w galeriach handlowych więc nie trzeba ich budować. Skoro nie będzie kto miał kupować w tych galeriach, a tam sprzedaje się z reguły art. pierwszej potrzeby, takie jak ubrania i żywność, to TYM BARDZIEJ nie będzie kto miał chodzić po muzeach, kinach czy teatrach, bo na kulturę można pozwolić sobie dopiero wówczas gdy zaspokimi podstawowe potrzeby bytowe
Jestem daleki od budowania wszedzie glerii handlowych, bo w Lublinie potrzeba np. porządnego kina ( Lublin ma tylko 1 kino !!!) ale puki co zgłosił sie inwestor który chce na terenie gdzie obecnie rosną chwasty wybudowac galerię i neleży mu to umożwlić !! za chwilę za tym inwestorem moze zgłosić sie kolejny który bedzie chciał wybudowac kina, a nim kolejny który bedzie zainteresowany postawieniem teatru itd.
Jeli natmiast każdego inwestora miast będzie , tak jak to czynie do tej pory, odsyłac z kwitkiem to nie bedzie tu nie tylko kina czy teatru ale nawet parku !! Bo nie bedzie chętnych aby zaiwestowac w wybudowanie takich miejsc !! A akurat róg unii Lubelskij i Al. Solidarności idealnie nadaje sie własnie na postawienie galerii handlwej.
P.S
Chyba samochodu do ty dzewieczyno nie masz . Ostatnio w Plazie przez 20 min szukałem wolnego miejsca, tak mało ludzi kupuem wgaleriach i takie małe jest zaiteresowanie nimi
[quote name='jAGA' timestamp='1291987116' post='402820']
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[/quote]
Wiesz na prezydenta... rozwiń
Avatar
tommy / 10 grudnia 2010 r. o 14:30
Ciekaw jestem, jak sobie poradzą z podmokłymi terenami, bo od dobrych kilku lat poziom wód gruntowych bardzo.się podniósł.
Avatar
jAGA / 10 grudnia 2010 r. o 14:18
[quote name='Marcel' timestamp='1291986272' post='402810']
Koleżanko coś ci nerwy chyba puszczają Po co ja mam iść do władz miasta ?? Ja wiem, że w Lublinie nic się nie dzieje i nic nie ma prawa powstać i otym piszę To Ty piszesz jakieś banialuki o BUDOWIE kolejnych galerii (co ty palisz to ja nie wiem, ale ja też chcę bo po tym świat wygląda piekniej ).
A przepraszam po jaką chororobę ci geleria obrazów takich jak np. w Luwrze, Prado czy innych glaeriach ?? Przecież sama pisałaś, że Lublin i Lublinianie są biedni i mało sie tu zarabia(to są Twoje słowa, nie moje!) więc czym zapełnisz tą galerię?? Kto da ci pieniądze na zakup arcydzieł które ludzie będą mogli podziwiać? No i w końcu skoro Lublinianie są tacy niedby że nie stać ich na zakupy w galeriach handlowych (czyli np. zakupu ubrań) to kto wyda ci kasę na bilety żeby popatrzec na obrazy ??!! Sama zapędziłaś się z kozi róg
Ja widząc po tym co dzieje sie w tych 3 małych galeriach które są w Lublinie , jakie tam są tłymy i że nawet nie ma gdzie samochodu zostawić widze na własne oczy jak bardzo przydałyby sie nowe centra handlowe.
[/quote]
MARCEL NA PREZYDENTA. On wie wszystko i zbuduje nam mnóstwo sklepów. Chociaż Uważam ze ludzie maja wieksze problemy niż Twój gdzie kupic modne majtki. a nerwy ? na co nerwy? na Lublin??? już dawno szkoda na tę miescine marnowac nerów.Jesz burger, palikot i kolejne nieudane inwestycje to znaki firmowe .
jakie tłumy w centrach? przeciez w towjej plazie juz własciciele udostępnili ci fanie shopinngu parking .
[quote name='Marcel' timestamp='1291986272' post='402810']
Koleżanko coś ci nerwy chyba puszczają Po co ja mam iść do władz miasta ?? Ja wiem, że w Lublinie nic się nie dzieje i nic nie ma prawa powstać i otym piszę To Ty piszesz jakieś banialuki o BUDOWIE kolejnych galerii (co ty palisz to ja nie wiem, ale ja też chcę bo po tym świat wygląda piekniej ).
A przepraszam po jaką chororobę ci geleria obrazów takich jak np. w Luwrze, Prado czy innych glaeriach ?? Przecież sama pisałaś, że Lublin i Lublinian... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 r. o 14:09
[quote name='Marcel' timestamp='1291982286' post='402770']
Jakie kolejne ??? Koleżanko z tego co ja kojarzę to w Lublinie - mieście gdzie mieszka jakieś 350 tyś ludzi - są raptem 3 galerie Plaza, Olimp i Orkana w tym Plaza i Orkana to maleńkie mini galerie.
Pozatym czy wolisz aby w tym miejscu nadal był syf, rosły chwasty i okoliczni żule mieli miejsce schadzek, czy też może jednak wolisz, aby powstała tam galeria która da pracę ludzion, wpływy do kasy miasta z podatków i zagosporuje ten teren jako przestrzeń publiczną z krórej takze ty bedziesz mogła korzystać ??
Myśl kobbieto, bo to nie boli !! To jest prywatny inwestor który zajmuje się budową galerii, a nie fabryk !! i nikt mu nie może rozkazać wybudowania fabryki zamiast galerii. A tych jęczących, że to kolejna galeria (jaka kolejna??!! W Lublinie prawie ich nie ma !!!!) zapytam tak - a gdzie do choroby mają lublinianie kupować np. ubrania ?? Na Krakowskiem? Dobry żart !!! Tam można co najwyzej wziąć kredyt w jednym z setki baków i pójść obok tego banku i kupić sobie .... komórkę, bo na Krakowskim władze miasta zamiast dbać o zachowanie handlowego charakteru tej ulicy, pozwoliły powykupować wszelkie lokale bankom i salonom tel. komórkowej, więc do choroby gdzieś te sklemy mysza sie teraz mieścić !!!! Pozatym znacznie wygodniej mi zostawić auto na parkingu pod galerią i zrobić WSZELKIE interesujace mnie zakupu w 1 miejscu pod dachcem niż jeździć przez pół miasta od sklepu do sklepu.
[/quote]
Pełna zgoda, tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Kiedy czyta się komentarze na lubelskich portalach, to dominują głosy malkontentów, co tutaj doskonale widać. Ale sprawdźcie sobie komentarze pod tym demotem http://demotywatory.pl/2357533. To jak to jest - Lublinianie kochają to miasto, czy nienawidzą? A może kiedy mają świadomość, że ich wpisy będzie czytała cała Polska to demonstrują swój rzekomy lokalny patriotyzm. Może mi to ktoś wyjaśnić? Wg mnie jesteśmy mocno zakompleksioną społecznością.
[quote name='Marcel' timestamp='1291982286' post='402770']
Jakie kolejne ??? Koleżanko z tego co ja kojarzę to w Lublinie - mieście gdzie mieszka jakieś 350 tyś ludzi - są raptem 3 galerie Plaza, Olimp i Orkana w tym Plaza i Orkana to maleńkie mini galerie.
Pozatym czy wolisz aby w tym miejscu nadal był syf, rosły chwasty i okoliczni żule mieli miejsce schadzek, czy też może jednak wolisz, aby powstała tam galeria która da pracę ludzion, wpływy do kasy miasta z podatków i zagosporuje ten teren jako przest... rozwiń