Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2013 r.
14:17
Edytuj ten wpis

Nowe stawki za wywóz śmieci. Taniej dla samotnych i małżeństw bez dzieci

0 37 A A
Mniej miałyby zapłacić rodziny bez dzieci. (Hanna Bytniewska / Archiwum)
Mniej miałyby zapłacić rodziny bez dzieci. (Hanna Bytniewska / Archiwum)

Prezydent zaproponował nowe stawki za wywóz odpadów. Mniej zapłacą mieszkańcy bloków – samotne czy bezdzietne małżeństwa. O ile zgodzą się radni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To drugie podejście magistratu do cennika za wywóz odpadów. Pierwsze stawki zaproponowane przez prezydenta Rada Miasta uchwaliła w grudniu, bo ustawa nakazywała przyjąć je samorządom do końca 2012 r. Samorządy miały do wyboru cztery mechanizmy (od osoby, od gospodarstwa, od jego powierzchni, od zużycia wody w gospodarstwie).

W Lublinie opłata miała być równa dla wszystkich i liczona od gospodarstwa. Wynosiłaby 32 zł miesięcznie od tych, którzy segregują odpady i 44 zł od tych, którzy będą wyrzucać wszystko razem. Magistrat przekonywał, że chętnie wymyśliłby mechanizm mieszany, ale nie pozwala na to ustawa.

Tę Parlament ostatecznie zmienił. – Zgodnie z zapowiedzią wróciliśmy do nowelizacji uchwały. Jej projekt skierujemy do radnych w tym tygodniu (będą nad nim głosować 28 lutego, jednocześnie unieważniając grudniową uchwałę – red.) – zapowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk

Szczegóły poznaliśmy dziś. W porównaniu z grudniową propozycją mniej zapłacą osoby mieszkające w blokach – samotnie lub we dwoje. Większe opłaty czekają za to rodziny 3-osobowe lub większe z bloków, a także mieszkańców domów jednorodzinnych. Jak tłumaczy Ratusz, w zabudowie jednorodzinnej powstaje więcej odpadów, a ich wywóz jest kosztowniejszy.

Dla części mieszkańców nowe stawki oznaczają podwyżkę. – Nie mamy do czynienia z podwyżkami, tylko z ustaleniem opłat na nowo, w zupełnie nowym systemie prawnym – zastrzega Żuk. – Do tej pory liczona była tylko cena wywozu. Teraz prawo nakłada na nas obowiązek wywozu, segregacji i utylizacji odpadów.

– Prześledziliśmy obecne stawki w ponad 20 największych spółdzielniach mieszkaniowych w mieście, które generują 80 proc. wszystkich odpadów – mówi Zdzisław Strycharz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w UM. – Rozpiętość cen jest od 5 do 16 zł za osobę. W dwóch największych spółdzielniach – LSM i Czuby – stawki wynoszą 8 zł lub więcej.

Ratusz skalkulował, że rocznie cały system wywozu odpadów w mieście będzie pochłaniał ok. 50 mln zł. W to wliczony jest także koszt jego obsługi, kampania informacyjna (którą miasto ma obowiązek przeprowadzić) i przygotowanie co najmniej jednego punktu segregacji odpadów. Reszta kosztów została podzielona na mieszkańców – wyszło średnio po 8 zł za osobę. Magistrat założył też rezerwę za dłużników, którzy nie będą płacić (10 proc.).

Teraz nowe stawki muszą przyjąć radni. Co dalej? – Przygotowaliśmy wzór deklaracji, która będzie wysyłana do poszczególnych podmiotów, które mają ją wypełnić i zwrócić. Przewidujemy to na maj – mówi Strycharz. Za osoby mieszkające w blokach, zrobią to spółdzielnie (które teraz zbierają od lokatorów dane, ile osób mieszka w poszczególnych lokalach). Mieszkańcy domów jednorodzinnych będą musieli zrobić to sami.

Nowy system odbioru odpadów w całym kraju wejdzie w życie w lipcu.

Propozycja nowych stawek za wywóz odpadów w Lublinie

mieszkania w bloku

* 1-osobowe – 13 zł (segregowane), 18 zł (nie segregowane)
* 2-osobowe – 26 zł (s), 36 zł (n)
* 3-osobowe lub więcej – 40 zł (s), 55 zł (n)

domy jednorodzinne

* 1-osobowe – 40 zł (s), 55 zł (n)
* 2-osobowe lub więcej – 55 zł (s), 76 zł (n)

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Bombowca / 19 lutego 2013 o 15:44
0
Równi i równiejsi... czyli komunizm skończył się 4 czerwca 1989 roku.
Jako mieszkaniec domu będę płacił mniej-więcej tyle samo i koło wora mi zwisa, ile będą płacić mieszkańcy bloków (tak jak mi do tej pory to zwisało).
Owszem- podobała mi się bardziej poprzednia propozycja, ale:
1. jest nas troje (ja, żona, córka) i nie ma bata, żebym w 110 litrach dwa razy w miesiącu się zmieścił (umowę mam więc na 2x230l + 2 120-litrowe worki "suchego"). I segreguję i mam drugi pojemnik na kompostownik i i tak 110 litrów to za mało było.
2. zaoszczędzę i tak 3 złote miesięcznie,
3. nie będę musiał wystawiać kontenera na 20 minut przed odbiorem, żeby mi "110 litrów raz na miesiąc, 5 osób w rodzinie + 3 na stancji + smród palonych w piecu śmieci co drugi dzień" kochani sąsiedzi kontener przepełniali (co skutkowało już dwukrotnie, za poprzedniej firmy, odmową odbioru).

A mieszkańcy bloków i tak zapłacą więcej... za swoich durnych sąsiadów. Bo mnie nikt segregowania odpadów już raczej nie oduczy, za to w mrówkowcu na ponad 100 mieszkań nauczyć się będzie musiał każdy, jeżeli zechcą mieszkańcy płacić niższą stawkę. I to akurat jest pozytywne - bo czego 20 lat "nowego" niektórych głąbów nie nauczyło, tego nauczą ich może w końcu sąsiedzi.
Równi i równiejsi... czyli komunizm skończył się 4 czerwca 1989 roku.
Jako mieszkaniec domu będę płacił mniej-więcej tyle samo i koło wora mi zwisa, ile będą płacić mieszkańcy bloków (tak jak mi do tej pory to zwisało).
Owszem- podobała mi się bardziej poprzednia propozycja, ale:
1. jest nas troje (ja, żona, córka) i nie ma bata, żebym w 110 litrach dwa razy w miesiącu się zmieścił (umowę mam więc na 2x230l + 2 120-litrowe worki "suchego"). I segreguję i mam drugi pojemnik na kompostownik i i tak 110 litrów to za ... rozwiń
Avatar
Magda / 19 lutego 2013 o 14:58
0
Nie płacic i tyle jak mówią prawnicy, nie przyjmowac mandatu bo jest niezgodny z przepisami a w przypadku wysłania decyzji odwołac się od niej
Avatar
cezary / 19 lutego 2013 o 14:24
0
Co na to Ruch Palikota?
http://www.itvl.pl/news/kabacinski-zuk-nie-placi-za-smieci-w-lublinie
Avatar
Bzzzz / 19 lutego 2013 o 13:36
0
"Jak tłumaczy Ratusz, w zabudowie jednorodzinnej powstaje więcej odpadów a ich wywóz jest kosztowniejszy" - a to bardzo imponujące stwierdzenie. Chyba tych odpadów jest więcej w związku ze sprzątaniem przez właścicieli domków jednorodzinnych ulicy należącej do Miasta !!!!!!! Przez cały rok....., a jesienią dodatkowo góry liści. Są to odpady niestety nie generowane przez właścicieli domków jednorodzinnych. Czy może Miasto zechciałoby partycypowac w tych kosztach ?!
Avatar
Robart / 19 lutego 2013 o 13:11
0
Bardzo mnie ciekawi jak sprawdzą czy dane mieszkanie w bloku oddaje śmieci segregowane czy niesegregowane.
Jak to sie zawinie w worek i wywali do wspólnego kontenera.
Avatar
małpa / 19 lutego 2013 o 10:59
0
Mieszkam w domku i juz jestem jako "śmieciarz" dyskrymiowana. Nie dość, ze płace więcej to jeszcze mam limit jednego małego kontenerka na dwa tygodnie nie mówiąc o tzw. Gabarytach, krtóre mieszkańcy bloków po prostu wystawiają pod śmietnik a MPO im to po prostu zabiera. U mnie nie zabiora nawet suchej choinki jeśli wystaje poza śmietnik. Segreguję odpady, odśnieżam miejski chodnik, dbam o otoczenie i co dostaję w zamian?
Nie wiem jak Miatso wymyśliło, że moja trzyosobowa rodzina produkuje więcej śmieci?
NA trawę, liściei piopiół mam kompostownik, papiery i plastiki segreguję sumiennie - z czego mam mieć więcej śmieci?
Mieszkam w domku i juz jestem jako "śmieciarz" dyskrymiowana. Nie dość, ze płace więcej to jeszcze mam limit jednego małego kontenerka na dwa tygodnie nie mówiąc o tzw. Gabarytach, krtóre mieszkańcy bloków po prostu wystawiają pod śmietnik a MPO im to po prostu zabiera. U mnie nie zabiora nawet suchej choinki jeśli wystaje poza śmietnik. Segreguję odpady, odśnieżam miejski chodnik, dbam o otoczenie i co dostaję w zamian?
Nie wiem jak Miatso wymyśliło, że moja trzyosobowa rodzina produkuje więcej śmieci?
NA trawę, liście... rozwiń
Avatar
Karol / 19 lutego 2013 o 10:47
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1361200354' post='735541']
Przeginasz pani Kaju z oceną mieszkańców bloków. My z rodziną też mieszkamy w bloku i wcale nie czujemy się nieudacznikami i NIKT nam do mieszkania nie dopłaca.
Weź pod uwagę, ze koszt nowego mieszkania jest równy kosztowi domku na peryferiach Lublina. Z tą różnicą, że tylko ja PŁACĘ za strzyżenie trawnika i dbanie o czystość wokoło, TY wymagasz chodniczka zrobionego z pieniędzy miasta (wspólnych ) przed domem i w niedzielę zamiast pojechać z rodziną w plener i coś im pokazać - zapierdzielasz kosząc trawnik, potem trujesz sąsiada grilem rozpalonym na namiastce ogródka (pewno 400m2) no i zimą zanieczyszczasz środowisko spalając w piecu odpadki z domu.
A na poważnie jedni mają argumenty żeby mieszkać w domu, inni wolą w mieszkaniu i mieć wszystko gotowe.
Pozdrwaiam i życzę mniej nienawiści.
[/quote]

Raczej mieszkasz w bloku,zamykasz drzwi i masz wszystko w d.
Spółdzielnia zrobi wszystko za ciebie, nawet żarówki na klatce spółdzielnia wymieni.
Natomiast w domku trzeba odsniezyc dookoła, zadbać o drogę dojazdową, remonty też na głowie.
O tym wszystkim wiedziałem jak kupiłem domek i nie marudzę, Tylko dlaczego mam płacić za Wasze smieci ?
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1361200354' post='735541']
Przeginasz pani Kaju z oceną mieszkańców bloków. My z rodziną też mieszkamy w bloku i wcale nie czujemy się nieudacznikami i NIKT nam do mieszkania nie dopłaca.
Weź pod uwagę, ze koszt nowego mieszkania jest równy kosztowi domku na peryferiach Lublina. Z tą różnicą, że tylko ja PŁACĘ za strzyżenie trawnika i dbanie o czystość wokoło, TY wymagasz chodniczka zrobionego z pieniędzy miasta (wspólnych ) przed domem i w niedzielę zamiast pojechać z ... rozwiń
Avatar
Karol / 19 lutego 2013 o 10:40
0
W jaki sposób domek jednorodzinny generuje więcej odpadów ?
Częśc odpadów mokrych zakouję na kompost.
Złom oddaję do punktu skupu.
Makulaturę, plastiki, szkło, wszystko czysto posegregowane odbiera firma przekazująca do przetworzenia.
Miesiecznie generuję 3/4 pojemnika 110 litrów chyba z rodziny 4 osobowej.
Płace 27 zł.miesiąc firmie profejsonalnej za odbiór odpadów.
Dlaczego mam płacić 40 zł bo inni są brudasy ?

Najsprawiedliwszy system to jest od pojemności śmieci.
To tak trudno zrozumieć ?

To że inni są brudasy i wywalają do lasu i służby porządkowe sobie nie radzą to ja mam płacić więcej bo jestem prządny ?
W jaki sposób domek jednorodzinny generuje więcej odpadów ?
Częśc odpadów mokrych zakouję na kompost.
Złom oddaję do punktu skupu.
Makulaturę, plastiki, szkło, wszystko czysto posegregowane odbiera firma przekazująca do przetworzenia.
Miesiecznie generuję 3/4 pojemnika 110 litrów chyba z rodziny 4 osobowej.
Płace 27 zł.miesiąc firmie profejsonalnej za odbiór odpadów.
Dlaczego mam płacić 40 zł bo inni są brudasy ?

Najsprawiedliwszy system to jest od pojemności śmieci.
To tak trudno zrozum... rozwiń
Avatar
Krzysio / 19 lutego 2013 o 08:19
0
Krzysiu zastanów się, jak różnicujesz ludzi w zależności od tego gdzie mieszkają, rozum ci odjęło, jest takiecoś jak Konstytucja RP i powinienieś wszystkich traktować równo, WSTYD, że mówi prezydent miasta wojewódzkiego. Krzysiu pójdź po rozum do głowy.
Wydawaj pieniądze na stadiony, niekończące się projekty placu litewskiego, zatrudniaj jeszcze więcej w ratuszu, płać im olbrzymie pieniądze, likwiduj zakłady pracy, buduj galerie handlowe, nzjlepiej na kazdej ulicy, a od biednych Lublinian ściągaj kasę niemożliwą przez nich do zapłacenia, aha i buduj ulice w Świdniku. WSTYD I Żenada panie prezydencie.
Krzysiu zastanów się, jak różnicujesz ludzi w zależności od tego gdzie mieszkają, rozum ci odjęło, jest takiecoś jak Konstytucja RP i powinienieś wszystkich traktować równo, WSTYD, że mówi prezydent miasta wojewódzkiego. Krzysiu pójdź po rozum do głowy.
Wydawaj pieniądze na stadiony, niekończące się projekty placu litewskiego, zatrudniaj jeszcze więcej w ratuszu, płać im olbrzymie pieniądze, likwiduj zakłady pracy, buduj galerie handlowe, nzjlepiej na kazdej ulicy, a od biednych Lublinian ściągaj kasę niemożliwą przez nich do zapłaceni... rozwiń
Avatar
m / 19 lutego 2013 o 02:31
0
W moim imieniu, mieszkańca LSM, stawki powinny negocjować z miastem władze spółdzielni.
Po wprowadzeniu ustawy śmieci będzie przy blokach mniej bo nie będzie się opłacało podrzucać ich mieszkańcom domów jednorodzinnych.
Chciałbym, żeby na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych wisiała lista mieszkań z deklarowaną przez właściciela liczbą mieszkańców. Sąsiedzi szybko takie dane zweryfkują co spowoduje ( w obrębie spółdzielni) rozłożenie kosztów na większą ilość osób, a więc spadek cen-przy założeniu wpółuczestnictwa władz spółdzielni w negocjowaniu cen.
W moim imieniu, mieszkańca LSM, stawki powinny negocjować z miastem władze spółdzielni.
Po wprowadzeniu ustawy śmieci będzie przy blokach mniej bo nie będzie się opłacało podrzucać ich mieszkańcom domów jednorodzinnych.
Chciałbym, żeby na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych wisiała lista mieszkań z deklarowaną przez właściciela liczbą mieszkańców. Sąsiedzi szybko takie dane zweryfkują co spowoduje ( w obrębie spółdzielni) rozłożenie kosztów na większą ilość osób, a więc spadek cen-przy założeniu wpółuczestnictwa władz spół... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 19 lutego 2013 o 15:44
0
Równi i równiejsi... czyli komunizm skończył się 4 czerwca 1989 roku.
Jako mieszkaniec domu będę płacił mniej-więcej tyle samo i koło wora mi zwisa, ile będą płacić mieszkańcy bloków (tak jak mi do tej pory to zwisało).
Owszem- podobała mi się bardziej poprzednia propozycja, ale:
1. jest nas troje (ja, żona, córka) i nie ma bata, żebym w 110 litrach dwa razy w miesiącu się zmieścił (umowę mam więc na 2x230l + 2 120-litrowe worki "suchego"). I segreguję i mam drugi pojemnik na kompostownik i i tak 110 litrów to za mało było.
2. zaoszczędzę i tak 3 złote miesięcznie,
3. nie będę musiał wystawiać kontenera na 20 minut przed odbiorem, żeby mi "110 litrów raz na miesiąc, 5 osób w rodzinie + 3 na stancji + smród palonych w piecu śmieci co drugi dzień" kochani sąsiedzi kontener przepełniali (co skutkowało już dwukrotnie, za poprzedniej firmy, odmową odbioru).

A mieszkańcy bloków i tak zapłacą więcej... za swoich durnych sąsiadów. Bo mnie nikt segregowania odpadów już raczej nie oduczy, za to w mrówkowcu na ponad 100 mieszkań nauczyć się będzie musiał każdy, jeżeli zechcą mieszkańcy płacić niższą stawkę. I to akurat jest pozytywne - bo czego 20 lat "nowego" niektórych głąbów nie nauczyło, tego nauczą ich może w końcu sąsiedzi.
Równi i równiejsi... czyli komunizm skończył się 4 czerwca 1989 roku.
Jako mieszkaniec domu będę płacił mniej-więcej tyle samo i koło wora mi zwisa, ile będą płacić mieszkańcy bloków (tak jak mi do tej pory to zwisało).
Owszem- podobała mi się bardziej poprzednia propozycja, ale:
1. jest nas troje (ja, żona, córka) i nie ma bata, żebym w 110 litrach dwa razy w miesiącu się zmieścił (umowę mam więc na 2x230l + 2 120-litrowe worki "suchego"). I segreguję i mam drugi pojemnik na kompostownik i i tak 110 litrów to za ... rozwiń
Avatar
Magda / 19 lutego 2013 o 14:58
0
Nie płacic i tyle jak mówią prawnicy, nie przyjmowac mandatu bo jest niezgodny z przepisami a w przypadku wysłania decyzji odwołac się od niej
Avatar
cezary / 19 lutego 2013 o 14:24
0
Co na to Ruch Palikota?
http://www.itvl.pl/news/kabacinski-zuk-nie-placi-za-smieci-w-lublinie
Avatar
Bzzzz / 19 lutego 2013 o 13:36
0
"Jak tłumaczy Ratusz, w zabudowie jednorodzinnej powstaje więcej odpadów a ich wywóz jest kosztowniejszy" - a to bardzo imponujące stwierdzenie. Chyba tych odpadów jest więcej w związku ze sprzątaniem przez właścicieli domków jednorodzinnych ulicy należącej do Miasta !!!!!!! Przez cały rok....., a jesienią dodatkowo góry liści. Są to odpady niestety nie generowane przez właścicieli domków jednorodzinnych. Czy może Miasto zechciałoby partycypowac w tych kosztach ?!
Avatar
Robart / 19 lutego 2013 o 13:11
0
Bardzo mnie ciekawi jak sprawdzą czy dane mieszkanie w bloku oddaje śmieci segregowane czy niesegregowane.
Jak to sie zawinie w worek i wywali do wspólnego kontenera.
Avatar
małpa / 19 lutego 2013 o 10:59
0
Mieszkam w domku i juz jestem jako "śmieciarz" dyskrymiowana. Nie dość, ze płace więcej to jeszcze mam limit jednego małego kontenerka na dwa tygodnie nie mówiąc o tzw. Gabarytach, krtóre mieszkańcy bloków po prostu wystawiają pod śmietnik a MPO im to po prostu zabiera. U mnie nie zabiora nawet suchej choinki jeśli wystaje poza śmietnik. Segreguję odpady, odśnieżam miejski chodnik, dbam o otoczenie i co dostaję w zamian?
Nie wiem jak Miatso wymyśliło, że moja trzyosobowa rodzina produkuje więcej śmieci?
NA trawę, liściei piopiół mam kompostownik, papiery i plastiki segreguję sumiennie - z czego mam mieć więcej śmieci?
Mieszkam w domku i juz jestem jako "śmieciarz" dyskrymiowana. Nie dość, ze płace więcej to jeszcze mam limit jednego małego kontenerka na dwa tygodnie nie mówiąc o tzw. Gabarytach, krtóre mieszkańcy bloków po prostu wystawiają pod śmietnik a MPO im to po prostu zabiera. U mnie nie zabiora nawet suchej choinki jeśli wystaje poza śmietnik. Segreguję odpady, odśnieżam miejski chodnik, dbam o otoczenie i co dostaję w zamian?
Nie wiem jak Miatso wymyśliło, że moja trzyosobowa rodzina produkuje więcej śmieci?
NA trawę, liście... rozwiń
Avatar
Karol / 19 lutego 2013 o 10:47
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1361200354' post='735541']
Przeginasz pani Kaju z oceną mieszkańców bloków. My z rodziną też mieszkamy w bloku i wcale nie czujemy się nieudacznikami i NIKT nam do mieszkania nie dopłaca.
Weź pod uwagę, ze koszt nowego mieszkania jest równy kosztowi domku na peryferiach Lublina. Z tą różnicą, że tylko ja PŁACĘ za strzyżenie trawnika i dbanie o czystość wokoło, TY wymagasz chodniczka zrobionego z pieniędzy miasta (wspólnych ) przed domem i w niedzielę zamiast pojechać z rodziną w plener i coś im pokazać - zapierdzielasz kosząc trawnik, potem trujesz sąsiada grilem rozpalonym na namiastce ogródka (pewno 400m2) no i zimą zanieczyszczasz środowisko spalając w piecu odpadki z domu.
A na poważnie jedni mają argumenty żeby mieszkać w domu, inni wolą w mieszkaniu i mieć wszystko gotowe.
Pozdrwaiam i życzę mniej nienawiści.
[/quote]

Raczej mieszkasz w bloku,zamykasz drzwi i masz wszystko w d.
Spółdzielnia zrobi wszystko za ciebie, nawet żarówki na klatce spółdzielnia wymieni.
Natomiast w domku trzeba odsniezyc dookoła, zadbać o drogę dojazdową, remonty też na głowie.
O tym wszystkim wiedziałem jak kupiłem domek i nie marudzę, Tylko dlaczego mam płacić za Wasze smieci ?
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1361200354' post='735541']
Przeginasz pani Kaju z oceną mieszkańców bloków. My z rodziną też mieszkamy w bloku i wcale nie czujemy się nieudacznikami i NIKT nam do mieszkania nie dopłaca.
Weź pod uwagę, ze koszt nowego mieszkania jest równy kosztowi domku na peryferiach Lublina. Z tą różnicą, że tylko ja PŁACĘ za strzyżenie trawnika i dbanie o czystość wokoło, TY wymagasz chodniczka zrobionego z pieniędzy miasta (wspólnych ) przed domem i w niedzielę zamiast pojechać z ... rozwiń
Avatar
Karol / 19 lutego 2013 o 10:40
0
W jaki sposób domek jednorodzinny generuje więcej odpadów ?
Częśc odpadów mokrych zakouję na kompost.
Złom oddaję do punktu skupu.
Makulaturę, plastiki, szkło, wszystko czysto posegregowane odbiera firma przekazująca do przetworzenia.
Miesiecznie generuję 3/4 pojemnika 110 litrów chyba z rodziny 4 osobowej.
Płace 27 zł.miesiąc firmie profejsonalnej za odbiór odpadów.
Dlaczego mam płacić 40 zł bo inni są brudasy ?

Najsprawiedliwszy system to jest od pojemności śmieci.
To tak trudno zrozumieć ?

To że inni są brudasy i wywalają do lasu i służby porządkowe sobie nie radzą to ja mam płacić więcej bo jestem prządny ?
W jaki sposób domek jednorodzinny generuje więcej odpadów ?
Częśc odpadów mokrych zakouję na kompost.
Złom oddaję do punktu skupu.
Makulaturę, plastiki, szkło, wszystko czysto posegregowane odbiera firma przekazująca do przetworzenia.
Miesiecznie generuję 3/4 pojemnika 110 litrów chyba z rodziny 4 osobowej.
Płace 27 zł.miesiąc firmie profejsonalnej za odbiór odpadów.
Dlaczego mam płacić 40 zł bo inni są brudasy ?

Najsprawiedliwszy system to jest od pojemności śmieci.
To tak trudno zrozum... rozwiń
Avatar
Krzysio / 19 lutego 2013 o 08:19
0
Krzysiu zastanów się, jak różnicujesz ludzi w zależności od tego gdzie mieszkają, rozum ci odjęło, jest takiecoś jak Konstytucja RP i powinienieś wszystkich traktować równo, WSTYD, że mówi prezydent miasta wojewódzkiego. Krzysiu pójdź po rozum do głowy.
Wydawaj pieniądze na stadiony, niekończące się projekty placu litewskiego, zatrudniaj jeszcze więcej w ratuszu, płać im olbrzymie pieniądze, likwiduj zakłady pracy, buduj galerie handlowe, nzjlepiej na kazdej ulicy, a od biednych Lublinian ściągaj kasę niemożliwą przez nich do zapłacenia, aha i buduj ulice w Świdniku. WSTYD I Żenada panie prezydencie.
Krzysiu zastanów się, jak różnicujesz ludzi w zależności od tego gdzie mieszkają, rozum ci odjęło, jest takiecoś jak Konstytucja RP i powinienieś wszystkich traktować równo, WSTYD, że mówi prezydent miasta wojewódzkiego. Krzysiu pójdź po rozum do głowy.
Wydawaj pieniądze na stadiony, niekończące się projekty placu litewskiego, zatrudniaj jeszcze więcej w ratuszu, płać im olbrzymie pieniądze, likwiduj zakłady pracy, buduj galerie handlowe, nzjlepiej na kazdej ulicy, a od biednych Lublinian ściągaj kasę niemożliwą przez nich do zapłaceni... rozwiń
Avatar
m / 19 lutego 2013 o 02:31
0
W moim imieniu, mieszkańca LSM, stawki powinny negocjować z miastem władze spółdzielni.
Po wprowadzeniu ustawy śmieci będzie przy blokach mniej bo nie będzie się opłacało podrzucać ich mieszkańcom domów jednorodzinnych.
Chciałbym, żeby na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych wisiała lista mieszkań z deklarowaną przez właściciela liczbą mieszkańców. Sąsiedzi szybko takie dane zweryfkują co spowoduje ( w obrębie spółdzielni) rozłożenie kosztów na większą ilość osób, a więc spadek cen-przy założeniu wpółuczestnictwa władz spółdzielni w negocjowaniu cen.
W moim imieniu, mieszkańca LSM, stawki powinny negocjować z miastem władze spółdzielni.
Po wprowadzeniu ustawy śmieci będzie przy blokach mniej bo nie będzie się opłacało podrzucać ich mieszkańcom domów jednorodzinnych.
Chciałbym, żeby na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych wisiała lista mieszkań z deklarowaną przez właściciela liczbą mieszkańców. Sąsiedzi szybko takie dane zweryfkują co spowoduje ( w obrębie spółdzielni) rozłożenie kosztów na większą ilość osób, a więc spadek cen-przy założeniu wpółuczestnictwa władz spół... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!